podpora Ukrajiny

NAŽIVO

Trump vyhlásil, že nariadil americkému námorníctvu, aby „strieľalo a zničilo akékoľvek lode, aj tie najmenšie, ktoré kladú míny vo vodách Hormuzského prielivu“.

Hovorí, že americké mínolovky už prieliv čistia, a vyzýva na strojnásobenie tempa.

Pripomeňme, že Irán odmieta ukončiť blokádu Hormuzského prielivu aj pod hrozbou obnovenia útokov USA. Trump v utorok predĺžil prímerie na neurčito.

15:24

Zelenskyj v nadväznosti na Sybihu odmietol možnosť obmedzeného členstva Ukrajiny v EÚ a počíta iba s plnoprávnym členstvom. Domnieva sa, že Ukrajina si zaslúži členstvo, pretože podľa neho chráni Európu.

Preto sa o čiastočných formátoch ani nebude diskutovať, hovorí prezident.

Pripomeňme, že urýchlené a zjednodušené členstvo Ukrajiny v EÚ už aj tak odmietli členské krajiny. Nemecko a Francúzsko však navrhli  poskytnúť Ukrajine „symbolické“ výhody pred vstupom.

14:49

V Nemecku zadržali Ukrajinca podozrivého zo špionáže, informuje Die Zeit.

Prokuratúra uvádza, že u 43-ročného Ukrajinca a 45-ročného Lotyša boli nájdené rôzne podozrivé predmety, medzi nimi falošné doklady, kamery, dron, GPS-sledovacie zariadenia, rádiové stanice, ako aj niekoľko mobilných telefónov a SIM-kariet.

Zadržali ich 12. apríla na diaľnici A6 v meste Neuendettelsau. Teraz ich vzali do väzby. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že „konali na príkaz organizácie alebo inštitúcie so sídlom mimo Nemecka“.

14:32

Rodrigo Duterte, bývalý filipínsky prezident, čelí procesu na Medzinárodnom trestnom súde (ICC) v Haagu. Podľa správy agentúry AFP, ktorú prevzala TASR, sudcovia vo štvrtok potvrdili obvinenia zo zločinov proti ľudskosti z obdobia jeho takzvanej vojny proti drogám.

13:10

Slovenský prezident Peter Pellegrini oceňuje krok Ukrajiny, ktorá opätovne spustila prepravu ropy cez ropovod Družba smerom na Slovensko a do Maďarska. V súvislosti so štvrtkovým obnovením ropných dodávok to potvrdil komunikačný odbor Kancelárie prezidenta (KP) SR.

13:09

Daňovníkom zostáva už len málo času na darovanie podielu zo zaplatenej dane za rok 2025. Finančná správa (FS) SR pripomenula, že vyhlásenie treba predložiť najneskôr do 30. apríla 2026, inak možnosť poukázať 2 % (resp. 3 %) prepadne. FS o tom informovala tento štvrtok.

13:08

Európska komisia (EK) by mala o necelý mesiac, presne 19. mája, predstaviť akčný plán EÚ pre hnojivá. Tlačová agentúra Reuters upriamila pozornosť na detaily pracovného programu, ktorý EK zverejnila v stredu (22. 4.). Podľa spravodajcu TASR je zámerom plánu urýchliť dekarbonizáciu v agrosektore a vyriešiť problémy s dostupnosťou hnojív, ktoré sa prehĺbili v dôsledku vojny v Iráne.

13:07

Firma Brother Industries Slovakia, pôsobiaca v Krupine už takmer dve desaťročia, plánuje rozšírenie svojich výrobných kapacít. Investícia v hodnote približne šesť miliónov eur v areáli tamojšieho závodu prinesie podľa podniku do regiónu nové pracovné príležitosti. Oznámil to riaditeľ spoločnosti Dave Lawrence.

13:07

Americký producent elektromobilov Tesla má v úmysle do konca júna navýšiť stav zamestnancov vo svojej jedinej fabrike pri Berlíne o tisíc osôb. Vďaka tomuto kroku vzrastie celkový počet pracovníkov na zhruba 11 700, uviedla firma vo štvrtok. TASR o tom píše podľa správy agentúry DPA.

13:04
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Invita invidia – několikanásobě

Říkal jsem, že o demonstraci rozhodne fotka shora… A byla to hezká fotka. Lidé tentokrát sahali až za Vodičkovu a protože protidemonstrace se tentokrát odehrávala na Staromáku, hodně lidí stálo i za pódiem. Podstatně víc než obvykle. Všechny tyto fotky je možné na hentěch internetech najít, takže nebudu nosit sovy do Athén. Ale jednu fotku sem dát musím… takto vypadala demonstrace na podporu Ukrajiny:

podpora Ukrajiny
Na snímke demonštrácia na podporu Ukrajiny
❚❚
.

Čtyři vlajkonoši a přenosový vůz České televize…

A to je první postřeh z dnešní demonstrace. Oni zase na Novinkách budou říkat, že nás byly nižší tisíce lidí, budou ukazovat fotky, kdy Václavák ještě nebyl naplněný, budou to různě okecávat a i v naší diskusi se objeví posměváčci a skeptici, kteří budou rajtovat na detailech, ale tohle je neoddiskutovatelné. Nevím, jestli podpora demonstraci, svolané Jindrou Rajchlem, vzrostla o pět nebo dvacet procent, ale podpora Ukrajině je v této zemi na bodu mrazu dokonce i v libtardí Praze.

Když jsme pak šli pochodem na Letnou k ministerstvu PreVítka Rakušana, ukrajinských vlajek hodně ubylo. Já zaregistroval po celé trase asi tři. řádně ošuntělé a vyšisované sluníčkem. V dubnu, to ta žlutomodrá visela všude a řeporyjské prase nám s ní mávalo před nosem, ale tentokrát… nula nic.

.

Navzdory libtardím útokům. Navzdory pokusům o diskreditaci, navzdory štvavým článkům na Seznamu, na Václaváku bylo plno a na Staromáku bylo pusto a prázdno.

Já teď budu chvíli říkat věci, které na fotce shora vidět nebyly… Hele, ono přibylo mladých lidí. Zatímco loni byla první demonstrace ve většině o seniorech, teď už bych řekl, že většinu tvořili čtyřicátníci a padesátníci. Leckdo přivedl své děti nebo dorostence, takže už to tam vypadalo víc jako hóóódně velké rodinné setkání.

Při potřásání rukou jsem se tentorkrát ptal lidí, čím se živí… a ejhle, samý vysokoškolák nebo dlouhou praxí ošlehaný středoškolák. Celou dobu jsem si dělal čárky, kdykoliv mi někdo řekl, že je nezaměstnaný… Ani jeden, přátelé! Ani jeden. Říkají nám dezoláti, ale v poslední době je to vysloveně dobrá společnost.

Fotka shora vám také nemohla ukázat, že mě přestalo ignorovat první pravdomluvné médium. Našel si mě Bartoníček z Aktuálně. Měli jsme spolu hezký desetiminutový rozhovor, kdy jsem mu vysvětlil, v čem selhal jako novinář i jako médium a protože se vůbec nechytal, celkem pochybuju, že to odvysílá. Ale na konci jsem mu dal jelito, tak se mu třeba u večeře dojde, že jejich čas se krátí a buď bude muset být skutečným novinářem a nebo se naučit, jak se ovládá koště. Prosím, jestli jste náš rozhovor někdo natočili, docela bych o něj stál. Co neudělá Aktuálně, to budeme muset udělat my.

A konečně… fotka shora vám nemohla ukázat, že henten Tim Kožuchov, co se kasal, jak přijde mezi demonstranty s transparentem, že Rusko je teroristický stát a že je otevřen diskusi, tak byl otevřen diskusi jen tehdy, když za ním stála celá jednotka těžkooděnců. Pár libtardů si totiž postavilo u muzea petiční stánky. To už je mi milejší ten Bartoníček, který nebyl srab a došel za námi. Sám bez policajtů. Ti ostatní machrovali slovy o diskusi ale jako banda srabů se nehnuli od jednotky zakuté v kevlaru.

.

Pojďme dál…

Podle mého soudu, lidí od posledně přibylo. Ale pojďme klidně připustit, že jich minimálně neubylo. I přes spoustu zaklínání, že PRO je řízená opozice a chce nás ještě víc uvázat v NATO a EU, i přes rozbory u Jirky Havla, i přes spoustu zaujímání postojů, pokud někteří nepřišli, tak místo nich naopak přišli jiní. Petr Vacek z pódia svůj postoj vysvětloval a obešlo se to bez pískání a dostalo se mu potlesku.

Ale z pódia zaznělo i něco jiného. Klára Samková svojí řeč začala tím, že nechce být součástí Západu… A myslíte, že k ní Vacek přiběhl, vytrhl jí mikrofon z ruky a řekl, že něco takového tady nebude říkat? Nebo že jí to pak v zákulisí někdo vytýkal? Demokracie, vole! Myslíte, že Rajchlovi vadí, že lidé mají EU i NATO plné zuby a už je fakt nechtějí? Pokud tedy někdo přišel na demonstraci, aby nasypal na největší hromadu a zároveň fakt nechtěl být součástí západních struktur, myslím, že mu Samková mluvila z duše. Já si spojování představuju právě takhle… sorry jako.

Klára Samková
Na snímke Klára Samková na pódiu počas demonštrácie

Potkal jsem spoustu voličů ANO i hodně voličů SPD. Jo, pořád má Andrej i Tomio za sebou spoustu lidí, kteří PRO berou jako nový subjekt, který má před sebou ještě spoustu práce a kdo ví, jak to s nimi dopadne… ale také chápou, že pětidemolice je největší zlo, které musí být zastaveno co nejdřív a tak jim pranic nevadilo, že je svolal Rajchl. A to je prosím další postřeh – Rajchl touto demonstrací nevyhrál volby a nestal se českým císařem, ale rozhodně potvrdil svojí pozici zvonu, který když začne zvonit a svolávat, tak lidi přijdou.

Přes všechnu závist typu N-1 (když má soused kozu, tak já chci, aby mu chcípla), ano Jirko Havle, mluvím o tobě, lidi prostě přišli. A protože jich přišlo tolik, můžete místo účelového sestříhávání rozhovorů po večerech přemýšlet, jestli to vlastně Jindrovi nepomohlo… ono to totiž ode mě skoro vypadalo, že když Havel řekl, že tam nepřijde, Koller řekl, že Jindra je řízená opozice, mnoho dalších hodilo na fejsbůk, že tam nepřijdou, tak si naopak jiní řekli, že tihle podivní pánové tam nejsou a tak tedy sami konečně půjdou… Lidi přišli navzdory závisti a projevili mnohem více disciplíny a lásky k tomuto národu než vy, co se dojemně staráte, aby lid náhodou neslyšel z pódia nějaký závadný názor a bojíte se, aby se Rajchl náhodou nedostal do sněmovny, i když to vůbec není na vás, ale na voličích.

.

Tak nějak bych čekal, že když tolik lidí deklarovalo, že na demonstraci PRO nepřijdou, že právě tyhle přesvědčíte, aby přišli na nějakou vaší demonstraci, která bude více o odchodu z EU a NATO. Zkuste pro příště závist N+1 (když má soused kozu, tak já si vychovám lepší) a ukažte nám všem, kolik lidí sdílí vaše postoje a fandí vašemu způsobu záchrany této republiky. Udělejte si pořádnou demonstraci která všem vytře zrak. Ale vlastně bych vám to moc nedoporučoval… mohlo by to dopadnout jako nedávno, kdy na Letné bylo víc policajtů jak demonstrantů.

Chci poděkovat všem, kteří přišli a děkuji všem, se kterými jsem si mohl podat ruku. Rovnou hlásím, že je mi jedno, jakou stranu nakonec budete volit ve volbách. Kdo dokázal pochopit, že se musí sypat na největší hromadu a že jednota přichází zdola, ten se také bude umět správně rozhodnout, komu dá svůj hlas. Kdo dokázal pochopit, že prvním úkolem, je dostat Fialu ze Strakovky, ten bude schopen velmi uvážlivě zhodnotit všechno, co slyšel z pódia a přihlédnout k tomu dobrému, i k tomu špatnému.

Vůbec se nebojím budoucnosti. To, co se loni narodilo, to už nezanikne. Bez ohledu na chyby, bez ohledu na lidská selhání, bez ohledu na těžkosti. Už je to v srdcích. Dost hluboko, aby to žádná závist nepřemohla.

Děkuji vám za to.

Daniel Vidlák

Článok pôvodne vyšiel na portáli Vidlakovykydy.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Aliancia je pripravená vždy a všade brániť svojich členov, ubezpečil jej šéf počas návštevy Turecka , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Kuleba: Po Obránovej porážke bude aj Fico konštruktívnejší

Víťazstvo maďarského opozičného lídra Pétera Magyara, ktoré ukončilo 16‑ročnú vládu Viktora Orbána, podľa bývalého ukrajinského ministra zahraničných vecí Dmytra Kulebu…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Štokholm pod tlakom vojny na Blízkom východe môže zaviesť pohonné hmoty na prídel

Švédska vláda vo štvrtok oznámila, že krajina môže v nasledujúcich mesiacoch čeliť potrebe prídelového systému pohonných hmôt, keďže vojna na…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Aké dôsledky môže mať poskytnutie úveru vo výške 90 miliárd eur Ukrajine?

Rada EÚ dnes definitívne schválila úver pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur. Aké dôsledky môže mať toto rozhodnutie pre…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prezident Peter Pellegrini podpísal viacero zákonov

Prezident SR Peter Pellegrini vo štvrtok podpísal zákon o osvedčovaní listín a podpisov na listinách. TASR o tom informoval komunikačný…

23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 12 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 12 min. čítania | 0 komentárov

Na juhovýchode Poľska zabil medveď 58-ročnú ženu

V juhovýchodnom Poľsku zahynula vo štvrtok po útoku medveďa 58-ročná žena, potvrdil pre agentúru AFP hovorca okresného hasičského veliteľstva v…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Michal Durila

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

.
.

Politici Smeru chcú podať trestné oznámenie na Ódora, vyšetrovateľovi musí vysvetliť, odkiaľ mal údajné spravodajské informácie

Politici Smeru chcú podať trestné oznámenie na bývalého predsedu vládu a súčasného europoslanca Ľudovíta Ódora . Informoval o tom podpredseda…

23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Aké dôsledky môže mať poskytnutie úveru vo výške 90 miliárd eur Ukrajine?

Rada EÚ dnes definitívne schválila úver pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur. Aké dôsledky môže mať toto rozhodnutie pre…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fico vyjadril vďačnosť partnerom z EÚ za vyriešenie situácie okolo ropovodu Družba

Premiér Slovenskej republiky Robert Fico sa poďakoval partnerom z EÚ a Európskej komisii za postup pri riešení situácie súvisiacej s…

23. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA využívajú skúsenosti Rusov

Spojené štáty americké prispôsobujú svoj vojenský rozpočet na základe skúseností Ruska z konfliktu na Ukrajine

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rada EÚ schválila 20. balík protiruských sankcií a poskytnutie úveru Ukrajine vo výške 90 miliárd eur

Prezidenti a premiéri Európskej únie privítajú vo štvrtok ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na Cypre po tom, ako sa podarilo odblokovať…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ďalšie vyhlásenie z Ruskej federácie o hrozbách jadrového útoku na Európu

Ruský politológ Sergej Karaganov, ktorý má blízko ku Kremľu, vyhlásil, že Rusko musí byť pripravené použiť jadrové zbrane proti Európe

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ovocná záhrada- Práce podľa mesiacov

Mnoho publikácií so záhradkárskou tematikou, ktoré dodnes na našom knižnom trhu vyšli, nespĺňa predstavy, aby sme mohli podľa popisu presne…

23. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pentagón uviedol, že úplné odstránenie námorných mín v Hormuzskom prielive by mohlo trvať šesť mesiacov

Pentagón uviedol, že úplné odstránenie námorných mín, ktoré Irán umiestnil v Hormuzskom prielive, by mohlo trvať šesť mesiacov. Ceny ropy…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poľsko a Francúzsko vykonajú jadrové cvičenie. Chcú otestovať dosah zbraní na Bielorusko a Rusko

Poľsko a Francúzsko čoskoro otestujú údery jadrovými zbraňami na Bielorusko a Rusko v rámci cvičení nad Baltským morom a severným…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Melicher pre HS k rozhodnutiu o technike darovanej Ukrajine: Pred niekoľkými dňami som podal podnet na generálnu prokuratúru

Štátny tajomník ministerstva obrany Igor Melicher referendum Demokratov s Ficovým menom v otázke označuje za druhý, tentokrát referendový atentát na…

23. 04. 2026 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov

Voliť v zahraničí inde ako na ambasádach asi nebude možné, avizuje Smer

Voliť zo zahraničia v iných inštitúciách ako zastupiteľských úradoch pravdepodobne nebude možné. Volič v cudzine teda bude musieť cestovať len…

23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Alarmujúca situácia. Ukrajinské ministerstvo reaguje na zúbožené fotky svojich vojakov

Na internete sa objavili fotografie vyčerpaných vojakov 14. brigády 2. práporu ukrajinskej armády. Na situáciu reagovalo ministerstvo obrany

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako to chápať

Keď moc prevezmú ľudia bez vízie a kompetencie, realita sa mení na boj o prežitie – nie pre krajinu, ale…

23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

V novom prieskume je Smer víťazom, ale na parlamentnú väčšinu to nestačí. Prieskum agentúry Ispos má iné čísla

Podľa prieskumu agentúry SANEP by voľby v druhej polovici apríla vyhrala vládna strana Smer-SSD pred opozičným Progresívnym Slovenskom. Rozdiel medzi…

23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší projekt európskej byrokracie krachuje

Po tom, ako v bulharských parlamentných voľbách so ziskom viac ako 44% hlasov a presvedčivým náskokom pred vládnucou stranou GERB…

23. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina môže byť do septembra pod tlakom kvôli ofenzíve ruskej armády

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

USA zostavili zoznam „dobrých“ a „zlých“ členských krajín NATO

USA zostavili zoznam „dobrých“ a „zlých“ členských krajín NATO, informuje Politico

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Radev by mohol v rámci EÚ nahradiť Orbána

EÚ sa obáva, že líder strany „Progresívne Bulharsko“, ktorá vyhrala parlamentné voľby, Rumen Radev, nahradí maďarského premiéra Viktora Orbána a…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Američanom sa nedarí ničiť iránske "komáre", ktoré blokujú Hormuzský prieliv

USA, 23. apríl 2026 - Snímky získané európskym systémom Copernicus ukazujú skupinu desiatok rýchlych člnov Islamských revolučných gárd operujúcich v…

23. 04. 2026 | 0 komentárov

Cigániková: Je to tu. SASka ma ide vylučovať pre kritiku

Jana Bittó Cigániková na sociálnej sieti informuje, že strana SaS jej blokuje uznesenie, ktorým chcela dosiahnuť to, aby vláda začala…

23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

"Elitná" budúcnosť Ukrajiny: dodávateľ vojakov a surovín

USA, 23. apríl 2026 - Keď prednedávnom hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová vyhlásila, že „Západ sa nevzdal myšlienky…

23. 04. 2026 | 0 komentárov

Vo Francúzsku dochádza k masovým únosom držiteľov kryptomien

Tento rok došlo k 41 prípadom únosov a vlámaní do domovov súvisiacich s kryptomenami, čo zodpovedá približne jednému prípadu každých…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako vás Smart TV sleduje a ako jej v tom zabrániť?

Smart TV je dnes bežnou súčasťou domácností, no len málokto si uvedomuje, ako intenzívne môže sledovať svojeho používateľa. Moderné televízory…

23. 04. 2026 | 0 komentárov

Krásna Hôrka, Spišský hrad, SNG: problém nie je len v peniazoch

Roky sklzov, sporov a predraženia ukazujú, že pri obnove pamiatok nezlyhávala len minulosť, ale samotné riadenie štátu

23. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Dieťa prežilo potrat: sestra ho zachránila z igelitového vrecka

Správa z Číny rozpráva príbeh malého bábätka, ktoré prežilo potrat. Píše Live Action

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nežádáme o příměří…

Donald Trump v úterý večer prodloužil příměří s Íránem. Co se stalo? Přišel nějaký nový návrh z Teheránu? Zrušil Írán…

23. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kto skutočne vynašiel rádio a ako vznikol tento prelomový vynález?

Rádio patrí medzi najvýznamnejšie vynálezy, ktoré zásadne zmenili spôsob komunikácie na celom svete. Tento technologický objav umožnil prenos informácií bez…

23. 04. 2026 | 0 komentárov

Saková: Ráno boli na Slovensko obnovené dodávky ropy ropovodom Družba

Na Slovensko začala vo štvrtok ráno o 2.00 h po takmer troch mesiacoch pritekať ruská ropa ropovodom Družba. Na sociálnej…

23. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Macron podporuje Libanon, zatiaľ čo Francúzsko je vylúčené z rokovaní s Izraelom

Francúzsky prezident Emmanuel Macron prijal v Elyzejskom paláci libanonského premiéra Nawafa Salama na vysoko symbolickom diplomatickom stretnutí, ktoré sa konalo…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Meloniovej hrozí žaloba: spor o meno zakladateľa ropného giganta

Potomok zakladateľa talianskeho ropného gigantu Eni chce žalovať vládu Giorgie Meloniovej za používanie jeho priezviska v rámci rozsiahleho programu financovania…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Starý kontinent čelí energetickému šoku, Brusel vyzýva na odklon od fosílnych palív

Energetická kríza vyvolaná konfliktom s Iránom by mala byť podľa Európskej únie impulzom na urýchlenie odklonu od fosílnych palív a…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spojené štáty minuli v konflikte s Iránom veľkú časť rakiet, doplnenie zásob potrvá roky

Americké ozbrojené sily výrazne znížili svoje zásoby moderných raketových systémov počas nedávneho konfliktu s Iránom. Podľa analýzy Centra pre strategické…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










„Dobré správy“ o druhom kole rokovaní medzi USA a Iránom by sa mohli objaviť v piatok

„Dobré správy“ o druhom kole rokovaní medzi USA a Iránom by sa mohli objaviť v piatok, uviedol Trump v rozhovore…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Michal Durila

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov