NAŽIVO

Trump varoval kolumbijského prezidenta Gustava Petra, aby „si dával pozor“, pretože vraj posiela do USA kokaín. Rubio vyhlásil, že vláda na tomto ostrove by sa mala obávať.

19:44

Izrael privítal zásah USA vo Venezuele, pri ktorom bol zadržaný Nicolás Maduro a jeho manželka. Taliansko ho označilo za legitímny. Británia a Francúzsko upozornili, že konanie USA nebolo v súlade s medzinárodným právom.

18:46

Študenti univerzít zorganizovali demonštráciu proti novému slovenskému zákonu chrániacemu Benešove dekréty. Podľa telex.hu sa pred budovou slovenského veľvyslanectva v Budapešti zišla skupina protestujúcich študentov.

18:18

Trump vyhlásil, že USA budú v podstate spravovať Venezuelu, až kým nedôjde k riadnemu a bezpečnému odovzdaniu moci.

18:12

Líderka venezuelskej opozície María Corina Machadová uviedla, že po americkej vojenskej intervencii vo Venezuele a zadržaní prezidenta Nicolása Madura sa pre Venezuelčanov začala hodina slobody. Zdôraznila, že opozícia je pripravená uplatniť svoj mandát a prevziať moc.

17:17

Trump v rozhovore pre Fox News vyhlásil, že USA sa budú aktívne podieľať na rozhodovaní o tom, aký bude ďalší osud Venezuely, pokiaľ ide o jej vedenie.

16:58

Rusko vyzvalo americkú vládu, aby prepustila Madura a jeho manželku. „V súvislosti s potvrdenými informáciami o prítomnosti venezuelského prezidenta Nicolása Madura a jeho manželky v Spojených štátoch, dôrazne vyzývame americké vedenie, aby prehodnotilo tento postoj a prepustilo legálne zvoleného prezidenta suverénnej krajiny a jeho manželku,“ uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

16:51

Donald Trump v telefonickom rozhovore pre stanicu Fox News vyhlásil, že Nicolás Maduro a jeho manželka Cilia Floresová sú po zadržaní a odvedení z vlasti na palube americkej vojnovej lode USS Iwo Jima a smerujú do New Yorku, kde ich budú stíhať.

16:24

Venezuelská prezidentka Delcy Rodríguezová sa podľa štyroch zdrojov agentúry Reuters v súčasnosti nachádza v Rusku.

16:23

Rubio na sociálnej sieti X napísal, že prezident Nicolás Maduro nie je legitímnou hlavou Venezuely.

16:21

Stanica BBC s odvolaním sa na zvodku ukrajinskej armády informovala o tom, že Ukrajina bola v noci na sobotu vystavená útoku 95 útočných dronov vyslaných z územia Ruska. Ukrajinskej protivzdušnej obrane sa podarilo zostreliť alebo vyradiť z boja 80 z nich.

14:30
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

HC 07 Detva – HC Banská Bystrica 0:1 po predĺžení v 3. štvrťfinále play off

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v stredajšom 3. štvrťfinálovom zápase Kaufland play off Tipsport Ligy 2018/2019 na ľade Detvy 1:0 po predĺžení. Úradujúci majster sa vďaka gólu Erica Failleho v 66. minúte ujal vedenia v sérii 2:1

❚❚
.

Štvrtý zápas je na programe opäť v Detve vo štvrtok o 18.00 h.

 

HC 07 Detva – HC’05 iClinic Banská Bystrica 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

.

Gól: 66. Faille. Rozhodovali: Snášel, T. Orolin – M. Orolin, Synek, vylúčení: 9:10, navyše: Matoušek (Banská Bystrica) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky 0:0, oslabenia 0:0

/na zápasy 1:2/

Detva: Petrík – Mar. Chovan, Betker, Golian, Sládok, F. Fekiač, Kuklev, Gachulinec, Jendrol – Ščurko, Murček, Puliš – Gašpar, V. Fekiač, Žilka – Král, McLean, Tibenský – Ďaloga, Surový, Török

Banská Bystrica: Williams – Southorn, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Mihálik, Biro, Kabáč – Zigo, Faille, Asselin – Lunter, Surový, Šoltés – Koper, Šťastný, Bartánus – Gabor, Češík, Matoušek

 

.

Do zápasu vstúpili oba tímy veľmi aktívne, no prvú veľkú príležitosť poslať Detvu do vedenia mal hneď v úvode Gašpar, keď sa nikým nebránený ocitol pred Willamsom, ale puk skončil len v jeho lapačke. V 7. minúte ohrozil Petríka prudkou strelou od modrej čiary Kubka, ale po tejto príležitosti sa skóre nezmenilo. Hráči oboch tímov sa od úvodu prezentovali agresívnou hrou, čo sa prejavilo vo viacerých tvrdých osobných súbojoch. V 9. minúte si nakorčuľoval z ľavej strany Asselin, ale Petrík jeho strelu efektne ukryl vo svojej lapačke. Obrovskú príležitosť otvoriť skóre mal v 17. minúte Betker, ktorý si vypýtal puk z ľavej strany, ale trafil len ľavý betón Williamsa. V 18. minúte opäť podržal Detvu Petrík, keď vychytal prudkú strelu Luntera spomedzi kruhov. Do prestávky sa nepodarilo ani jednému tímu skórovať a do kabín sa odchádzalo za vyrovnaného stavu 0:0.

Druhá tretina sa začala gólovou príležitosťou Detvy, keď si Král vypýtal prihrávku spomedzi kruhov a pálil priamo na Willamsa, ktorý puk prikryl lapačkou. Obrovskú príležitosť mal v 24. minúte Puliš, ktorému sa podarilo preštrikovať pomedzi obrancov, ale puk mu Williams vyrazil betónom. V 26. minúte to od modrej čiary skúšal Mihálik, ale puk sa odrazil od Petríka. “Barani” sa vzápätí niekoľkokrát pokúšali ohroziť detviansku bránu, ale pozorný Petrík si stále držal čisté konto. Počas druhej tretiny bolo vidieť na oboch stranách nervozitu, čo sa prejavilo viacerými vylúčeniami. V 35. minúte skúšal z otočky prekvapiť Zigo, ale ani táto strela sa gólom neskončila. Nebezpečnú strelu z ľavej strany na Williamsa vyslal v 37. minúte Král, ale puk skončil na zadnom plexiskle. Ani presilová hra Banskej Bystrice v závere tretiny gól nepriniesla.

Obrovskú príležitosť na otvorenie skóre mal v 47. minúte Assselin, ktorý sa po strele Southorna pokúšal doraziť puk za chrbát Petríka, ale ani táto situácia gól nepriniesla. Hneď nato Petríka ohrozila Šoltésova strela, ale puk sa odrazil od betónu. S pribúdajúcimi minútami vzrastala na ľade nervozita, čo sa prejavilo množstvom šarvátok a pästných súbojov. V polovici tretej tretiny dostala Banská Bystrica príležitosť presilovej hry, v ktorej brankár Petrík vytiahol viacero čarovných zákrokov. V 53. minúte vyslal Gachulinec v presilovej hre prudkú strelu od modrej čiary, ktorú tesne pred Williamsom tečoval Tibenský, ale puk sa odrazil len od ramena brankára Banskej Bystrice. Vzápätí si presilovú hru vybojovali “barani”, ale najväčšiu šancu v nej mala Detva, keď Puliš v prečíslení dvoch proti jednému hľadal Ščurka, ale ten na puk nedočiahol. Záverečné minúty tretej tretiny priniesli obojstranne útočný hokej, ale bez väčšej gólovej príležitosti. Rozhodnúť mohol 15 sekúnd pred koncom Král, ale jeho strelu Williams reflexívne vyrazil ramenom a zápas putoval do predĺženia.

V úvode predĺženia si Banská Bystrica vytvorila tlak, z ktorého sa viac ako minútu nedokázala Detva vymaniť. Šancu rozhodnúť daroval Detve Lunter, ktorý fauloval v strednom pásme Fekiača. Tvrdú strelu od modrej vytlačil Williams mimo brány ľavým betónom a poradil si aj so strelou Betkera k pravej žrdi. Ďalšiu strelu od modrej čiary vyslal na bránu hostí Sládok, ale Williams bol opäť na svojom mieste. V 5. minúte predĺženia mohol rozhodnúť v presilovej hre Surový, ale ani na dvakrát nedokázal prestreliť Petríka. Z následného protiútoku prekonal ležiaceho Petríka Faille a rozhodol o víťazstve Banskej Bystrice.

 

.

Reakcie po zápase

Josef Turek, tréner Detvy: “Podali sme výborný výkon podporený Romanom Petríkom v bránke, bohužiaľ sme nevyužili presilovky, ktoré nám súper ponúkol. Výborne sme ale bránili oslabenia, prakticky celý zápas bol vyrovnaný, ale potom to bolo o štastí, prehrali sme, takže nemôžeme byť spokojní. Chcel by som však hráčov pochváliť za predvedenú hru. Hrali na hranici svojich možností, uvidíme zajtra, ako to bude vyzerať, pokúsime sa s tým ešte niečo urobiť.”

Dan Ceman, tréner HC 05 iClinic Banská Bystrica: “Výborná bitka medzi obidvomi tímami. Brankári dnes predviedli výborné výkony. Je to ťažká séria, ale je dôležité, že sme vyhrali. Detva má veľmi dobrý prechod cez stredné pásmo, takže sme sa na to sústredili. Uvidíme, čo prinesie zajtrajšok.”

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Matej Michalička

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
.

NAŽIVO: Večerný brifing Trumpa: Operáciu „Polnočné kladivo“ označil za nevídanú od druhej svetovej vojny

Spojené štáty zaútočili na Venezuelu a zajali prezidenta Madura aj s jeho manželkou. Informoval o tom americký prezident Donald Trump

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 16 min. čítania | 0 komentárov

.

Agresia a nevyprovokovaný útok. Opozícia, teraz vykrikuj!

Naša opozícia aj s Bruselom vie byť ultra principiálna, keď ide o zaujatie odmietavého postoja a prijatie sankcií voči Rusku.…

03. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Dôsledky amerického únosu Madura pre svet a Ukrajinu

Situácia vo Venezuele je zamrznutá, ako stopnutý záber z akčného filmu. Američania spustili útok na Caracas a zajali Madura a…

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa chváli účinnosťou amerického zásahu vo Venezuele v porovnaní so špeciálnou vojenskou operáciou RF na Ukrajine

Prezident USA Donald Trump porovnáva dnešný zásah vo Venezuele a únos prezidenta Madura so špeciálnou vojenskou operáciou Ruska na Ukrajine

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tri možné scenáre vývoja po odvlečení Madura do Spojených štátov

Americká televízna stanica CNN opísala tri scenáre vývoja udalostí vo Venezuele po útoku USA

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Fico, Šutaj Eštok, Korčok a Gyimesi reagujú na americký vojenský zásah vo Venezuele

Vojenský zásah Spojených štátov amerických proti Venezuele určite neprispieva k budovaniu toľko deklarovaného mieru. Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok…

03. 01. 2026 | Aktualizované 03. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Aktualizované 03. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

CO2 je potrebný plyn, s vírusmi sa dá žiť a Ursula je nepríčetná. Okamura rozpútal peklo

Nový predseda českej poslaneckej snemovne Tomio Okamura poprial do nového roka všetkým zdravý rozum a ešte čosi navyše. Neprajníci sú…

03. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: V Kyjeve rokuje koalícia ochotných

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

03. 01. 2026 | Aktualizované 03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Aktualizované 03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Podľa Medvedeva USA mohli uplatniť Madurov scenár radšej na Zelenského režim

„Nech žijú jadrové zbrane!“ komentoval Dmitrij Medvedev útok USA na Venezuelu. Dnešná vojenská akcia Spojených štátov pritom zahŕňala aj únos…

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Útok na Venezuelu? Pokračovanie dlhodobej politiky Bieleho domu

Politický komentátor a bývalý minister školstva Juraj Draxler vo svojom komentári vysvetlil, prečo Američanov “láka” vojensky napadnúť Venezuelu

03. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA spustili útok na Venezuelu napriek tomu, že krajina má najsilnejší systém protivzdušnej obrany v Latinskej Amerike

Upozornil na to ukrajinský vojenský expert Kostantyn Mašovec a nevylučuje možnosť, že scenár operácie mohol byť vopred dohodnutý

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kremeľ odsúdil americký útok na Venezuelu a označil ho za neospravedlniteľný

Rusko v sobotu odsúdilo vojenský zásah USA vo Venezuele s tým, že pre útok neexistuje žiadne ospravedlnenie a že „ideologické…

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo spravodlivosti: Zrušenie ÚŠP sme partnerom v EÚ vysvetlili ako nutný krok na odstránenie politizácie

Zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry Slovensko partnerom v Európskej únii vysvetlilo ako nutný krok na odstránenie anomálie a politizácie prokuratúry, pričom…

03. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Operácia „Ticho“: Prečo venezuelská armáda bez boja vydala Madura?

USA, 3. januára 2026 - Vytvára sa paradoxný obraz, keď najmilitarizovanejšia krajina Latinskej Ameriky, ktorá sa roky pripravovala na odrazenie…

03. 01. 2026 | 0 komentárov

Náčelník generálneho štábu AFU tvrdí, že dohoda s USA o bezpečnostných zárukách je na spadnutie

Náčelník generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl Gnatov oznámil prípravu a očakávané skoré podpísanie štvordielnej dohody so Spojenými štátmi o bezpečnostných…

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Slobodný” Západ? Šokujúci prípad z Nemecka

Môže vzniknúť nebezpečný precedens pre celú Európu – v Nemecku bol totiž prísne odsúdený novinár za obrázok, vysmievajúci sa z…

03. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Babiš: Je jasné, že Ukrajina vojenské pôžičky nikdy nesplatí

„Je nemožné poraziť Rusko a spoliehať sa na to, že to urobí EÚ, je sebaklam,“ vyhlásil český premiér Andrej Babiš.…

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Bez národného vlastníctva nie je národná suverenita

Podľa najnovšieho prieskumu verejnej mienky maďarského Výskumného inštitútu na ochranu suverenity zahraničné väčšinové vlastníctvo v strategických odvetviach nemá čo hľadať.…

03. 01. 2026 | 0 komentárov

Švajčiarske úrady začali trestne stíhať majiteľov baru, kde počas silvestrovských osláv zomrelo 40 ľudí

Švajčiarske úrady v sobotu oznámili, že začali trestné stíhanie manažérov baru v lyžiarskom stredisku Crans-Montana v kantóne Valais, kde požiar…

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý politik SNS o Dankovi: “Je to práve on, kto deštruoval pokoj v koalícii”

Prečítajte si komentár dlhoročného poslanca Národnej rady za SNS, šéfa výboru pre obranu a bezpečnosť, historika a komentátora Antona Hrnka…

03. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecká politická strana chce poslať ukrajinských utečencov naspäť domov bojovať

Člen nemeckej vládnucej koalície, Kresťansko-sociálna únia , navrhuje poslať ukrajinských mužov povinných na vojenskú službu domov. Taktiež navrhuje odoprieť ochranu…

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Američan Wideman pochválil i kritizoval ruskú KHL. Veľká studnica talentu, ale play-off je vraj zmanipulované

Bývalý hokejový obranca Chris Wideman, ktorý má bohaté skúsenosti zo zámorskej NHL, odhalil zaujímavé informácie o ruskej KHL V podcaste…

03. 01. 2026 | 0 komentárov

Krátky proces? Uneseného prezidenta Madura chcú Američania súdiť v štáte New York

USA, 3. januára 2026 - Lavrov telefonoval s výkonnou viceprezidentkou Venezuely Rodriguezovou. Lavrov vyjadril pevnú solidaritu s venezuelským národom tvárou…

03. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump oznámil že líder Venezuely Maduro bol zadržaný a vyvezený z krajiny

USA, 3. januára 2026 - \"USA úspešne uskutočnili rozsiahlu operáciu proti Venezuele a jej lídrovi Madurovi, ktorý bol spolu so…

03. 01. 2026 | 0 komentárov

Aké ďalšie politické zmeny sa dejú na Ukrajine? Kto je nový minister obrany Fedorov a hrozí výmena aj Syrskému?

Čo znamená Fedorovovo vymenovanie za ministra obrany a Maljukova možná rezignácia? Ukrajinský prezident Zelenskyj sleduje vymenovaním bývalého šéfa rezortu digitálnej…

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ľuďom s neurologickými chorobami sa črtá veľká nádej

Britský muž, ktorému bol do mozgu implantovaný čip Neuralink,  začína ovládať počítač a iné elektronické zariadenia len „silou mysle“. O pokroku informuje…

03. 01. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

Hasiči zasahujú pri požiari rodinného domu v Hostoviciach v okrese Snina

Hasiči aktuálne zasahujú pri požiari rodinného domu v obci Hostovice v okrese Snina. TASR o tom v sobotu ráno informoval…

03. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Desaťtisíce ľudí zostali v Berlíne bez elektriny, polícia má podozrenie, že išlo o sabotáž

Desaťtisíce domácností zostali v sobotu v Berlíne bez dodávok elektrickej energie po tom, čo požiar poškodil elektrické vedenie. Polícia má…

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini odporúča: Ak majú vládne strany nezhody, majú ich riešiť za zatvorenými dverami

Ak majú vládne strany nezhody, majú ich riešiť za zatvorenými dverami na koaličnej rade, nie vzájomnými mediálnymi útokmi. Pre TASR…

03. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Trump varoval kolumbijského prezidenta Gustava Petra, aby „si dával pozor“, pretože vraj posiela do USA kokaín. Rubio vyhlásil, že vláda na tomto ostrove by sa mala obávať.

19:44

.

Slováci končia na MS do 20 rokov po štvrťfinálovej prehre s Kanadou 1:7

Slovenská reprezentačná \"dvadsiatka\" neuspela v štvrťfinálovom súboji juniorského svetového šampionátu v Minnesote proti výberu Kanady, s ktorým prehrala vysoko 1:7.…

03. 01. 2026 | 0 komentárov

Susko: Povinné dedičské podiely sa v novom Občianskom zákonníku budú zvyšovať

Povinné dedičské podiely neopomenuteľných dedičov, teda detí poručiteľa, sa v návrhu nového Občianskeho zákonníka ešte budú zvyšovať. Rezort spravodlivosti tak…

03. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Facka pre Muska. Na ťahu je nová spoločnosť

Tesla stratila vedúcu pozíciu na trhu s elektromobilmi – prvé miesto obsadila čínska spoločnosť BYD, informuje agentúra Bloomberg

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo možno čakať od vymenovania Budanova za šéfa Zelenského prezidentskej kancelárie?

Vymenovanie Kirilla Budanova za šéfa prezidentskej kancelárie je v istom zmysle ukazovateľom plánov Zelenského ohľadom svojej budúcnosti a bude mať…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Masové protesty a nepokoje. Čo sa aktuálne deje v Iráne

V Iráne už piaty deň po sebe pokračujú protesty vyvolané hospodárskou krízou. Dôvodom bol prudký nárast inflácie a návrh rozpočtu…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Matej Michalička

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov