NAŽIVO

Podľa Wadephula už samotná ponuka Číny, že európskym podnikom umožní vývoz vzácnych zemín na základe všeobecných licencií, naznačuje možné zmiernenie obchodného napätia medzi Čínou a EÚ.

Včera 20:18

Orbán oznámil, že Turecko zaručí pokračovanie dodávok ruského plynu do Maďarska.

Včera 20:03

Európska komisia uviedla, že Meta, ktorej patria sociálne siete Facebook a Instagram, poskytne užívateľom v EÚ väčšiu kontrolu nad svojimi údajmi a bude sa im zobrazovať menej personalizovaných reklám.

Včera 20:02

EÚ vyzvala Thajsko i Kambodžu, aby „prejavili maximálnu zdržanlivosť“ po obnovení bojov v ich spornom pohraničí a naliehavo vyzvala obe krajiny, aby sa vrátili k pozastavenej mierovej dohode.

Včera 19:48

Pápež položil veniec bielych kvetov k stĺpu sochy Nepoškvrneného počatia Panny Márie na Španielskom námestí v Ríme. Pripomenul, že katolícka cirkev 8. decembra slávi Slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

Včera 19:23

Orbán po rokovaní s Erdoganom povedal, že európska ekonomika sa zmenila, vojenský priemysel bude mať čoraz väčší význam. Medzi Maďarskom a Tureckom, boli vybudované mosty, ktoré umožňujú vojensko-priemyselnú spoluprácu.

Včera 19:22

Zelenskyj opäť potvrdil, že kompromis v otázke územia v rámci mierových rokovaní v Ukrajine zatiaľ nebol dosiahnutý.

Pripomíname, že Rusko požaduje od Ukrajiny odovzdať celé územie Doneckej oblasti. Podľa médií túto požiadavku podporujú aj Američania, ktorí vyvíjajú tlak na Kyjev.

Včera 19:00

Film Jedna bitka za druhou o Paula Thomasa Andersona je s deviatimi nomináciami favoritom cien Zlatý glóbus. Nominácie oznámili v pondelok v Beverly Hills.

Včera 18:36

Grécki farmári požadujúci vyplatenie dotácií EÚ zastavili prevádzku dvoch hlavných medzinárodných letísk na ostrove Kréta – v Irakliu a Chanii.

Včera 18:14

Zelensky opustil Downing Street po rokovaniach s britským premiérom Starmerom bez komentára pre tlač, informujú ukrajinské médiá.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký kancelár Friedrich Merz opustili rezidenciu britského premiéra ešte skôr.

Včera 18:11

Merz a Macron už opustili rezidenciu britského premiéra, kde sa stretli so Zelenským a Starmerom, aby diskutovali o Trumpovom mierovom pláne.

Včera 18:06

Zelenskyj vyhlásil, že spolu s lídrami Veľkej Británie, Francúzska a Nemecka musia dnes prijať dôležité rozhodnutia.

Mertz zároveň povedal, že je skeptický voči niektorým detailom v návrhu USA na mierové urovnanie.

Macron povedal, že „ruská ekonomika začína trpieť, najmä po našich posledných sankciách“.

Starmer vyhlásil, že „otázka Ukrajiny je vecou Ukrajiny“.

Pripomíname, že Zelenskyj označil za najproblematickejšiu otázku požiadavku stiahnuť ukrajinské vojská z Donbasu.

Včera 18:05

Odborové zväzy Louvru majú v úmysle od 15. decembra začať štrajk proti zhoršujúcim sa pracovným podmienkam, informuje Le Monde.

„Každý deň sa sály múzea zatvárajú oveľa skôr, ako je plánované, kvôli nedostatku personálu, ako aj kvôli technickým poruchám a zchátralosti budovy. Prístup k umeleckým dielam je obmedzený… Návšteva Louvru sa stala skutočnou prekážkovou dráhou,“ uvádza sa vo vyhlásení troch odborových zväzov.

Včera 18:03

Wadephul vyzval Čínu, aby využila svoj vplyv na Rusko a prinútila Moskvu vstúpiť do serióznych rokovaní o ukončení vojny na Ukrajine.

Včera 17:49

Prezident KDR Félix Tshisekedi obvinil Rwandu z porušovania záväzkov, ktoré pre ňu vyplývajú z mierovej zmluvy podpísanej nedávno v Bielom dome s cieľom ukončiť ozbrojené násilnosti na východe KDR.

Včera 17:36
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Futbal-MSF14: Adamec verí aj Európe, Jurkemik favorizuje Argentínu – anketa

Bratislava 6. júna (TASR/HSP)

 

Slovenské futbalové osobnosti pred letným futbalovým svetovým šampionátom v Brazílii odpovedali na tri anketové otázky TASR:

1. Koho považujete za najväčších favoritov MS 2014 v Brazílii a Váš tip na víťaza?

2. Čo očakávate od turnaja v Brazílii?

3. Slovensko, ktoré pred štyrmi rokmi v JAR zaznamenalo na MS historickú premiéru v ére samostatnosti, neuspelo v boji o Brazíliu v kvalifikácii. Prečo sa tak podľa Vás stalo?

.

Ján Kozák, bývalý čs. reprezentant a aktuálny tréner slovenskej reprezentácie:

1) Myslím si, že najkvalitnejšie kádre majú Argentína a Brazília. Som však zvedavý ako sa s tlakom domáceho prostredia vyrovnajú brazílski hráči, pretože vekovo nie sú veľmi skúsení, i keď už toho odohrali dosť. Ďalej je tam Španielsko ako európsky i svetový šampión, má skúsené mužstvo a veľmi ťažko sa proti nemu hrá. Predovšetkým vtedy, ak sa dostane do vedenia, preto ho považujem za spolufavorita. Musíme počítať aj s niekým, kto počas šampionátu vyskočí. Očakávam to od Belgicka, ktoré má veľmi kvalitný káder, šikovných hráčov, ale nemajú skúsenosti. Samozrejme, typickými turnajovými mužstvami sú Taliansko, Nemecko, takže uvidíme.

2) V Brazílii sa stretnú najlepšie mužstvá sveta. Určite sa všetci hráči tešia, pretože pre každého z nich sú MS niečím úžasným. Určite budú dobre pripravení a ponúknu divákom krásne zážitky, o čom som presvedčený. Počas mesiaca sa môžeme tešiť na futbal, budeme ním žiť a to je prakticky i jeho poslaním, zabávať ľudí. Verím, že nám tú zábavu naozaj poskytne. Samozrejme očakávam i prekvapenia na úkor papierových favoritov.

3) Boli sme úspešní v kvalifikácii o postup na MS 2010 v JAR. Sme malá krajina a nedisponujeme veľkým počtom kvalitných hráčov, teda širokým kádrom, aby sme sa pravidelne zúčastňovali MS. Skupina sa zdala byť hrateľná a možno sa dalo urobiť i viac. Treba však povedať, že Bosna a Hercegovina naozaj mala fazónu, odohrala kvalitné zápasy a prakticky sme ich porazili iba my a aj to u nich doma, zvyšné zápasy zvládli. Čo sa týka Grécka, tak ide o mužstvo, ktoré sa dlhodobo a pravidelne zúčastňuje šampionátu, teda má svoju silu. Musíme to brať takto, že nie sme krajina, ktorá má hráčov na to, aby sa pravidelne zúčastňovali šampionátov.

Jozef Adamec, autor hetriku do siete Brazílie a bývalý tréner SR:

.

1) Držať palce budem Brazílii a Argentíne, ale na šampionáte bude viacero dobrých mužstiev. Nevylučujem, že prvýkrát v histórii sa podarí získať titul na juhoamerickej pôde niektorému z európskych tímov. Myslím, že Nemci, Španieli na to majú kvalitu. Naopak, vôbec neverím Angličanom. Očakávam, že sa dočkáme viacerých prekvapení. Tipujem, že titul získa Brazília.”

2) Myslím, že Brazílčania sa zjednotia pre futbal a sociálne nepokoje nebudú ohrozovať priebeh šampionátu. Brazília je futbalový národ a dokáže to celému svetu. Čo sa týka individuálnych výkonov, myslím, že únava nebude brzdiť najväčšie hviezdy. Ligové súťaže sa skončili v dostatočnom predstihu, takže či Ronaldo, alebo Messi, Robben a ďalší sa dobre pripravia na šampionát a v dostatočnom predstihu sa aklimatizujú na podmienky.”

3) Jednoducho na to nemáme mužstvo. Netvrdím, že sa pár individualít nenájde, ale ako kolektív sme v kvalifikácii zlyhali. Nemôžeme postúpiť na majstrovstvá sveta, keď nezdoláme Lichtenštajnsko. Stratili sme body s mužstvami, proti ktorým Grécko a Bosna a Hercegovina bodovali naplno, to bol hlavný kameň úrazu.”

Ladislav Jurkemik, bývalý čs. reprezentant, majster Európy 1976 a bývalý tréner reprezentácie SR:

1) Verím juhoamerickým tímom a mojim favoritom na zisk titulu je Argentína. Brazílčania sú síce na domácej pôde tiež favoritmi, ale neverím tomu, že turnaj vyhrajú. Doma je vždy najťažšie byť prorokom. Samozrejme, medzi najlepších štyroch sa vždy dostanú Nemci, ktorých zdobí húževnatosť a majú aj kvalitný káder. Čiernym koňom môžu byť Belgičania, hoci majú v tíme veľa mladých hráčov a neviem, či to zvládnu. Španieli ako obhajcovia pôjdu asi tiež ďaleko, ale myslím, že už toho bolo z ich strany dosť a odkloní sa od nich možno už aj šťastena.

.

2) Bude to podľa mňa veľký šampionát. Brazílčania sú futbalový národ, je neskutočné ako túto hru prežívajú. Budú to teda dobré a pekné MS a verím, že uvidíme kvalitné zápasy so svižnou hrou hore-dole pred vypredanými tribúnami. Napriek avizovaným problémom si myslím, že organizátori situáciu zvládnu, hoci ľudia sú na politikov v Brazílii nahnevaní, rovnako ako v každej krajine. Ale futbal nie je politika, ľudia ho majú radi a problémy hodia počas turnaja za seba.

3) Naša kvalifikačná skupina mala zloženie na to, aby sme mohli postúpiť. Sú na to kompetentnejší ľudia, aby posúdili prečo to nevyšlo a prečo v Brazílii chýbame. Žiaľ, nášho najlepšieho trénera sme poslali preč a vyhnali sme ho z krajiny a potom to tak aj na Slovensku vyzerá. To je podľa mňa jedna z príčin kvalifikačného neúspechu, pretože ak by tam zostal Weiss, tak si myslím, že na šampionát cestujeme.

Jozef Jankech, bývalý reprezentačný tréner SR:

1) Za najväčších favoritov MS považujem domácich Brazílčanov a Argentínu. Myslím si, že sa presadí juhoamerická škola, z európskych tímov jej môžu konkurovať Španieli, či Nemci. Angličania sa zväčša na turnajoch mimo domova nevedia presadiť a tak môžu prekvapiť trebárs Francúzi, s ktorými sa na titul až toľko nepočíta a majú dobrých hráčov. Ja budem palce držať práve Brazílii a po nej Argentíne, pretože mám rád technický futbal.

2) Očakávam, že uvidíme skvelý futbal v podaní najlepších svetových tímov. Verím, že to bude mimoriadne úspešný šampionát, pretože Brazília a futbal to ide ruka v ruke. Predšampionátovú organizáciu síce sprevádzajú problémy a demonštrácie, ale tie podľa mňa utíchnu akonáhle sa turnaj rozbehne. Všetci sa potom sústredia iba na hru a budú najmä držať palce svojim.

3) Slovensko malo šancu do Brazílie postúpiť, naša kvalifikačná skupina nepatrila k najsilnejším. Vždy ale treba tých tzv. slabších súperov zdolať dvakrát, doma i vonku a pokiaľ to nedokážeme a nezískame plný počet bodov z týchto súbojov, ťažko sa na šampionát prebojovať. Ak by sme sa už na MS dostali, tak by sme sa so súčasným tímom ani v silnej konkurencii nestratili, tak ako sme sa nestratili ani na šampionáte v JAR.

Dušan Radolský, bývalý tréner slovenských futbalových reprezentácií:

1) Myslím, že medzi favoritov bude patriť viacero mužstiev. Obrovskú motiváciu budú mať domáci Brazílčania, výborné mužstvá majú aj ďalšie juhoamerické tímy Argentína a Uruguaj. Medzi favoritov budú patriť aj Španieli, Nemci a Holanďania, aj keď v prípade úradujúcich majstrov sveta ide sínusoida výkonov dole.

2) Brazília je kolískou futbalu a patrí im právo usporiadať majstrovstvá sveta. Viem o tom, že mala problémy s výstavbou štadiónov, no zrejme všetko stihnú dať organizátori do poriadku. Brazílčania ľúbia futbal a som presvedčený, že štadióny budú praskať vo švíkoch. Myslím, že práve atmosféra bude tým, čím sa budú môcť organizátori po skončení MS pýšiť.

3) V prvom rade sme nezvládli zápasy, ktoré sme mali zvládnuť. Či už to bol dvojzápas s Litvou, alebo remíza v Lichtenštajnsku. Som presvedčený, že máme kvalitných hráčov, ale doplatili sme na slabšiu koncentráciu v zápasoch s takzvanými outsidermi.

.

Dušan Tittel, prezident ÚLK a bývalý reprezentant SR:

1) Pre mňa je najväčším favoritom Brazília, ktorá má nielen skvelé individuality, ale v osobe trénera Scolariho aj skvelú persónu na lavičke. Výsledky Brazílie sú naozaj veľmi dominantné, dáva veľa gólov a málo inkasuje, navyše s domácim prostredím jej sila ešte vzrastie. Z európskych mužstiev to najďalej dotiahnu Španieli, aj keď ich generácia lídrov akoby už bola nasýtená úspechov. Čiernym koňom turnaja sú pre mňa Belgičania, ktorým budem držať palce.

2) Brazília je krásna krajina a verím, že zvládne všetky riziká. Myslím, že obavy boli a vždy budú pred podujatím takéhoto významu. Aj pred olympiádou v Soči sa veľa popísalo o eventuálnych problémoch s bezpečnosťou a napokon to bola jedna z najlepších olympiád v histórii. Myslím, že v podobnom duchu sa bude hovoriť aj o Brazílii. Verím, že uvidíme veľa kvalitných zápasov, padne veľa gólov a fanúšikovia sa budú baviť.

3) Myslím, že hlavnou príčinou bol nešťastný model dvoch rovnocenných trénerov. Stano Griga aj Mišo Hipp sú dobrí tréneri z hľadiska individuálneho, ale postaviť ich na jednu úroveň nebolo dobré rozhodnutie. Ďalším faktorom neúspechu bolo, že sme nezvládli ľahké zápasy. Grécko a Bosna boli hrateľní súperi, nemyslím, že by boli lepší od nášho mužstva, ale lepšie sa pripravili na jednotlivé zápasy. V ďalšej kvalifikácii nás čaká Španielsko a Ukrajina, to už sú súperi silnejšieho rangu.”

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

.
.
.

S každým alebo s nikým?

Právnik a kontroverziami sprevádzaný podnikateľ Zoroslav Kollár sa v poslednom čase činil: okrem videí, v ktorých rozoberá osobnosti verejného života…

09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Slepá ulička. Čo sa deje ohľadne mierových rokovaní na Ukrajine?

Posledné vyhlásenia Trumpa a Zelenského naznačujú, že nezhody medzi Kyjevom a Washingtonom ohľadom plánu na ukončenie vojny pretrvávajú a zatiaľ…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová si zvýšila plat, zatiaľ čo Európska únia sa ďalej zadlžuje

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová opäť zvýšila svoj plat, ako aj platy svojich kolegov z bruselských úradov, a…

09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čoho sa bojí Zelenskyj, že pojednávania s Kolomojským sa už štvrtýkrát neuskutočnilo?

Advokáti Igora Kolomojského vyhlásili, že už štvrtý týždeň po sebe nebol podnikateľ predvedený na súdne pojednávania

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Stratégie národnej bezpečnosti USA je šokom pre európske elity

Piateho decembra bola zverejnená Stratégia národnej bezpečnosti USA. 29 strán textu odzrkadľuje víziu Donalda Trumpa a jeho stúpencov o nových…

09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Black Friday ponuky sú späť! Doživotné balíky Office za menej ako 30€ a ďalšie kľúče s 90% zľavou!

Pozor! Godeal24 Vám znovu prináša výpredaj Black Friday! Toto je posledný týždeň, kedy počítačový softvér s mimoriadnym výkonom bude zrazu stáť…

09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Uzavretý ekosystém namiesto nezávislosti. Ako sa regulácia obsahu ocitla v rukách úradníkov a mimovládok

Slovensko sa môže ocitnúť v najhoršej verzii implementácie DSA: regulácia obsahu sa dostáva do rúk úradníkov a mimovládok, ktorých mená…

09. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovanie korupcie odhaľuje dvojité štandardy Bruselu

Vysokopostavení predstavitelia členských štátov Európskej únie, ktorí sú už dlho terčom bruselského establišmentu pre údajné „porušovanie“ zásad právneho štátu, sú…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Každý štvrtý Poliak chce „Polexit“

Podľa medzinárodného prieskumu dosiahla úroveň podpory pre vystúpenie Poľska z Európskej únie – „Polexit“ – historické maximum

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci nás zaplavujú nebezpečnými dezinformáciami

Podľa najnovšej analýzy maďarského Úradu na ochranu suverenity sa viac ako 56 percent maďarského obyvateľstva stretlo s vojnovou propagandou v…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Hegseth obhajuje smrtiace útoky na údajné lode kartelu v Karibiku

V rámci protidrogovej kampane Pentagónu sa Spojené štáty zameriavajú na plavidlá v Karibiku, kde zasiahli desiatky lodí a zabili najmenej…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fáze popírání…

Že je situace s Evropou vážná, došlo o víkendu i Milionu chvilek. Vydali svoji analýzu, ve které konstatovali, že Spojené…

09. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Kyberšikana medzi deťmi narastá vo všetkých európskych krajinách: Ktoré z nich trpia najviac?

Euronews Next spravodajského portálu Euronews sa podrobne zaoberá rastúcim fenoménom kyberšikany medzi adolescentmi v celej Európe. Odborníci vysvetľujú, prečo sa…

09. 12. 2025 | Zaujímavosti | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zaujímavosti | 6 min. čítania | 0 komentárov

Tlak na boj proti drogám v Belgicku narastá

Za jediný týždeň boli v rámci niekoľkých veľkých operácií v Belgicku zadržaní užívatelia drog a pašeráci. Úrady spustili koordinované akcie…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia vstúpila s USA do vojny ideológií

Rusko, 8.decembra 2025 - Európska komisia musí prísne dodržiavať svoje digitálne pravidlá. S takouto výzvou vystúpil Bas Eickhout, spolupredseda strany…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Rada STVR schválila návrh rozpočtu, v uznesení aj povinnosti pre Flašíkovú

STVR bude v roku 2026 hospodáriť s rozpočtom bežných výdavkov vo výške 189.375.099 eur, kapitálovými výdavkami vo výške 12.889.849 eur,…

08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Nemec sa chystal na 3. svetovú vojnu namiesto toho musí desiatykrát vysvetľovať, prečo nebude Poliakom platiť za 2. svetovú vojnu

Nemecko, 8.decembra 2025 - Situácia, keď na konci roka 2025 priletí do Berlína poľský premiér s požiadavkou vyplatiť reparácie za…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Policajti z Varšavy odhalili skupinu ukrajinských hackerov. Mohla skupina operovať aj u nás?

Policajti z varšavského okresu Śródmieście zadržali troch ukrajinských občanov. Podozrivé osoby „cestovali po Európe“ v osobnom aute, ktoré bolo plné hackerského…

08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nostalgia na kolesách: Tieto veci nám chýbajú na moderných autách

Nostalgia na kolesách sa začína vo chvíli, keď si spomenieme na roky, keď šoférovanie znamenalo slobodu a nie aktualizáciu softvéru…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Macron v snahe získať kontrolu nad médiami narazil. Vzoprela sa pravica aj médiá

Francúzsky prezident pred časom navrhol, aby médiá niesli označenie udelené odborníkmi, ktoré by ich odlišovalo od šíriteľov falošných alebo neoverených…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Viete, ktorý mravec je najväčší na svete?

Najväčší mravec fascinuje vedcov aj laikov, pretože medzi týmito spoločenskými druhmi existujú skutoční obri, ktorí ďaleko presahujú veľkosť bežných druhov.…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Nový austrálsky zákaz sociálnych sietí pre deti vyvoláva diskusiu, keďže niektoré platformy dostali výnimku

Austrália sa čoskoro stane prvou krajinou, ktorá zakáže deťom mladším ako 16 rokov vytvárať účty na mnohých sociálnych sieťach, ale…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Prístup Newcastlu ho šokoval. Dúbravka sa vrátil k rozhodnutiu neodísť do Saudskej Arábie

Bývalý brankár Newcastle United Martin Dúbravka prezradil, že sa počas posledných týždňov v klube zo St James\' Park hneval na…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Únia odmieta výzvy Elona Muska na jej rozpustenie

Európska únia v pondelok odmietla online útoky miliardára Elona Muska po tom, čo jeho sociálna sieť X dostala od Bruselu…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Bývalý reprezentant Marcel Haščák sa vracia k hokeju

Marcel Haščák si v tejto sezóne zahrá za HK Gladiators Trnava v slovenskej druhej najvyššej hokejovej súťaži. V nej pôsobil…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Európska únia chce posudzovať žiadosti žiadateľov o azyl a zamietať ich priamo na svojich hraniciach

Európska únia chce posudzovať žiadosti žiadateľov o azyl a zamietať ich priamo na svojich hraniciach, píše Bild

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Puci nevylučuje „menšiu” rekonštrukciu vlády

Po aktuálnych vyhláseniach šéfa poslaneckého klubu sa otvárajú nečakané alternatívy

08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Novinka od Julie Caplin si získava srdcia čitateľov v predvianočnom čase

Žeby bola predsa len pravda, že Vianoce sú časom zázrakov, keď sa plnia aj tie najtajnejšie priania? To sa dočítate…

08. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Podľa Wadephula už samotná ponuka Číny, že európskym podnikom umožní vývoz vzácnych zemín na základe všeobecných licencií, naznačuje možné zmiernenie obchodného napätia medzi Čínou a EÚ.

Včera 20:18

Orbán oznámil, že Turecko zaručí pokračovanie dodávok ruského plynu do Maďarska.

Včera 20:03

Európska komisia uviedla, že Meta, ktorej patria sociálne siete Facebook a Instagram, poskytne užívateľom v EÚ väčšiu kontrolu nad svojimi údajmi a bude sa im zobrazovať menej personalizovaných reklám.

Včera 20:02

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko chce najvyššie ukrajinské vedenie súdiť kvôli genocíde

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Máme spoločných nepriateľov? Šialený výrok Tuska

Sotva som otvoril oči a už som im nechcel veriť. Poľský premiér Donald Tusk vidí podľa všetkého budúcnosť svojej krajiny…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rusko sa chystá rozkolísať situáciu na Ukrajine, tvrdí Lubinec

Ombudsman Lubinec vyhlásil, že Rusi pripravujú na Ukrajine ďalší plán „Šatun“ vrátane protestov vo veľkých mestách

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj „nie je pripravený“ podpísať mierovú dohodu podporovanú USA, vyhlásil Trump

Donald Trump vyhlásil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nie je pripravený podpísať mierový návrh podporovaný USA, ktorého cieľom je ukončiť…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vzniká tretia sila v multipolárnom svete?

Prezident Vladimír Putin a indický premiér Naréndra Módí prijali po stretnutí v Naí Dillí spoločné vyhlásenie, v ktorom stanovili priority…

08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov