Robert Fico

NAŽIVO

Podľa Wadephula už samotná ponuka Číny, že európskym podnikom umožní vývoz vzácnych zemín na základe všeobecných licencií, naznačuje možné zmiernenie obchodného napätia medzi Čínou a EÚ.

Včera 20:18

Orbán oznámil, že Turecko zaručí pokračovanie dodávok ruského plynu do Maďarska.

Včera 20:03

Európska komisia uviedla, že Meta, ktorej patria sociálne siete Facebook a Instagram, poskytne užívateľom v EÚ väčšiu kontrolu nad svojimi údajmi a bude sa im zobrazovať menej personalizovaných reklám.

Včera 20:02

EÚ vyzvala Thajsko i Kambodžu, aby „prejavili maximálnu zdržanlivosť“ po obnovení bojov v ich spornom pohraničí a naliehavo vyzvala obe krajiny, aby sa vrátili k pozastavenej mierovej dohode.

Včera 19:48

Pápež položil veniec bielych kvetov k stĺpu sochy Nepoškvrneného počatia Panny Márie na Španielskom námestí v Ríme. Pripomenul, že katolícka cirkev 8. decembra slávi Slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

Včera 19:23

Orbán po rokovaní s Erdoganom povedal, že európska ekonomika sa zmenila, vojenský priemysel bude mať čoraz väčší význam. Medzi Maďarskom a Tureckom, boli vybudované mosty, ktoré umožňujú vojensko-priemyselnú spoluprácu.

Včera 19:22

Zelenskyj opäť potvrdil, že kompromis v otázke územia v rámci mierových rokovaní v Ukrajine zatiaľ nebol dosiahnutý.

Pripomíname, že Rusko požaduje od Ukrajiny odovzdať celé územie Doneckej oblasti. Podľa médií túto požiadavku podporujú aj Američania, ktorí vyvíjajú tlak na Kyjev.

Včera 19:00

Film Jedna bitka za druhou o Paula Thomasa Andersona je s deviatimi nomináciami favoritom cien Zlatý glóbus. Nominácie oznámili v pondelok v Beverly Hills.

Včera 18:36

Grécki farmári požadujúci vyplatenie dotácií EÚ zastavili prevádzku dvoch hlavných medzinárodných letísk na ostrove Kréta – v Irakliu a Chanii.

Včera 18:14

Zelensky opustil Downing Street po rokovaniach s britským premiérom Starmerom bez komentára pre tlač, informujú ukrajinské médiá.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký kancelár Friedrich Merz opustili rezidenciu britského premiéra ešte skôr.

Včera 18:11

Merz a Macron už opustili rezidenciu britského premiéra, kde sa stretli so Zelenským a Starmerom, aby diskutovali o Trumpovom mierovom pláne.

Včera 18:06

Zelenskyj vyhlásil, že spolu s lídrami Veľkej Británie, Francúzska a Nemecka musia dnes prijať dôležité rozhodnutia.

Mertz zároveň povedal, že je skeptický voči niektorým detailom v návrhu USA na mierové urovnanie.

Macron povedal, že „ruská ekonomika začína trpieť, najmä po našich posledných sankciách“.

Starmer vyhlásil, že „otázka Ukrajiny je vecou Ukrajiny“.

Pripomíname, že Zelenskyj označil za najproblematickejšiu otázku požiadavku stiahnuť ukrajinské vojská z Donbasu.

Včera 18:05

Odborové zväzy Louvru majú v úmysle od 15. decembra začať štrajk proti zhoršujúcim sa pracovným podmienkam, informuje Le Monde.

„Každý deň sa sály múzea zatvárajú oveľa skôr, ako je plánované, kvôli nedostatku personálu, ako aj kvôli technickým poruchám a zchátralosti budovy. Prístup k umeleckým dielam je obmedzený… Návšteva Louvru sa stala skutočnou prekážkovou dráhou,“ uvádza sa vo vyhlásení troch odborových zväzov.

Včera 18:03

Wadephul vyzval Čínu, aby využila svoj vplyv na Rusko a prinútila Moskvu vstúpiť do serióznych rokovaní o ukončení vojny na Ukrajine.

Včera 17:49

Prezident KDR Félix Tshisekedi obvinil Rwandu z porušovania záväzkov, ktoré pre ňu vyplývajú z mierovej zmluvy podpísanej nedávno v Bielom dome s cieľom ukončiť ozbrojené násilnosti na východe KDR.

Včera 17:36
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Fico: “Na Slovensku pôsobí organizovaná justično-mediálna skupina”

Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico v stredu na sociálnej sieti poukázal na blízke vzťahy sudkyne Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorá rozhodovala napríklad aj v kauze Milana Lučanského, s novinárkou z liberálneho Denníka N

Robert Fico
Na snímke predseda SMER-SD Robert Fico
❚❚
.

Fico napísal, že vzhľadom na jeho zaujímavú výmenu názorov s “objektívnym” Denníkom N,  zverejňuje plný text príspevku, ktorý spomínanému denníku “zdvihol mandle”.

Poslanec Fico hovorí otvorene o tom, že na Slovensku pôsobí organizovaná justično-mediálna skupina. “Dve veľké kamarátky sa v pondelok 21. decembra 2020 vybrali spoločne na PCR test. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nešlo o kamarátky na život a na smrť – novinárku Moniku Tódovú z Denníka N a sudkyňu Špecializovaného trestného súdu Pamelu Záleskú. Možno išli potom spolu aj na dovolenku.”

Poukazuje na to, že na vyslovenie najtvrdších obvinení proti politikovi médiám obyčajne stačí spoločenské stretnutie politika s podnikateľom, ktorý sa neskôr dostane do problémov. “Ak by som sa s takýmto podnikateľom vybral, obrazne povedané, ako družičky, na PCR test, rovno by som bol spolupáchateľom podnikateľa,” píše Robert Fico.

.

Vyhlásil, že bez zaváhania preberá túto mediálnu optiku, pretože údajne má po rokoch opľúvania bez dôkazov na to plné právo. “A dodám, že v apríli 2020 M. Tódová urobila s menovanou sudkyňou PR rozhovor hodný amerického prezidenta. Dopredu dohodnuté otázky, aj odpovede. Vzájomná priazeň dvoch dám doslova sršala z rozhovoru.”

 

“Predstavovať novinárku Tódovú netreba”

“Váľa sa vo všetkej špine, nenávidí do špiku kosti všetkých, ktorí jej nesedia do jej sorosovského videnia sveta. Preto bez dôkazov obviňuje, má jediná pravdu a právo na výkon spravodlivosti. Každý, na koho ukáže prstom, má skončiť v base. Na dennej báze vytvára falošnú spoločenskú objednávku na zatvorenie každého nepohodlného a na splnenie svojho poslania potrebuje vhodných prokurátorov a sudcov.”

Podľa Fica to však pritom u známej novinárky nekončí: “Nielen na to, aby mohla nezákonne zverejňovať informácie zo spisov a porušovať princíp prezumpcie neviny, čo robí stále, ale najmä na to, aby mediálne lynčovaní ľudia boli reálne obviňovaní a braní do väzby. Čo tam po tom, že neskôr sú oslobodzovaní. Špinavá robota bola urobená.”

 

.
Prípad Lučanský

Fico na sociálnej sieti popísal, že ako podľa jeho informácii funguje tandem Tódová – Záleská v prípade tragédie gen. Lučanského. “Nebohý generál bol pre Tódovú vhodný terč. Stal sa prezidentom PZ počas vlády Smeru-SD, po nástupe I. Matoviča otvorene hovoril o hrubej politizácii polície. Takého sa treba zbaviť za každú cenu. Keď si niekto od Tódovej tisíci raz prečíta, že všetko je skorumpované, pochopiteľne bez dôkazov, mnohých aj potešilo, keď videli putá na generálových rukách. Tak mu treba, do basy s ním!”

“V mediálne vybičovanej atmosfére je potom veľmi jednoduché pre prokurátora ŠP O. Repu odobriť obvinenie gen. Lučanského založené na výpovedi kajúcnika, generála, ktorý sa dobrovoľne vrátil z dovolenky, aby mohol byť vypočutý. Kto, prosím Vás, rieši kvalitu obvinenia! V takejto šialenej dobe je pre O. Repu ľahké dať do návrhu na vzatie do väzby generála všetky paragrafy, veď verejnosť si to želá a nikto nenájde odvahu oponovať.”

“A potom je už úplne jednoduché pre kamarátku M. Tódovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku vziať generála do väzby a vôbec sa nezaoberať očividným hrubým politickým pozadím celej kauzy, tou otrasnou politickou objednávkou, o ktorej si  I. Matovič a jeho soldateska myslia, že ich spasí, lebo už dávno sú na uterák do ringu. Úloha je splnená, novinárka si preberie cenu na americkom veľvyslanectve, prokurátor a sudca sú mediálni hrdinovia, lebo robia to, čo si želajú médiá.”

Podľa Fica po tom, čo generál zomrel, “ani M. Tódová, ani P. Záleská, ani O. Repa sa necítia najlepšie”. “Preto začína druhá časť operácie. Všimnite si to, M. Tódová a Denník N sú na čele frontu vysvetľujúceho, že pri obvinení a vzatí generála do väzby bolo všetko v poriadku, ako keby boli nadriadený orgán aj O. Repovi aj P. Záleskej. M. Tódová s kamenným ksichtom oznamuje, že generál je mŕtvy, ale takéto a takéto dôkazy boli proti nemu. Účel je zrejmý, bojovať za svoje klamstvá a chrániť sudcov ako je P. Záleská, alebo prokurátorov ako je O. Repa, pretože ešte budú potrební. A likvidovať sudcov ako je M. Truban, lebo zavadzia a nemá chuť rozhodovať na mediálnu objednávku.”

 

.
“To, čo sa udialo v roku 2020 na Slovensku v trestnej oblasti, nemá v demokracii obdobu”

Robert Fico podotýka, že neveril, ale dnes je vraj presvedčený, že na Slovensku pôsobí organizovaná justično-mediálna skupina, ktorá sa stavia nad zákon a ktorá chce riadiť tento štát vytláčaním a trestnoprávnym znevažovaním politických oponentov. “Viem, že je to strašné konštatovanie. Ale má svoje ratio, aj preto, lebo tejto skupine sa rúca sen o dlhodobej ostrakizácii politikov a ich nominantov s iným pohľadom na svet. I. Matovič a jeho zmena sú fiaskom a je len otázka času, kedy štandardné politické sily na základe volieb, nie ulice, opäť preberú riadiace páky. A táto predstava skupinu mučí.”

“Na doplnenie obrazu si ešte dovolím dodať, že majiteľom Denníka N je ESET, ktorý bez spolupráce s americkými tajnými službami nemôže v oblasti IT na území USA fungovať. Denník N dostáva najviac ocenení od Sorosovej nadácie Open Society Foundation. Tódová je na veľvyslanectve USA na Slovensku pečená varená. Toto veľvyslanectvo zohralo dôležitú úlohu pri protivládnych protestoch po vražde novinára a jeho priateľky.”

To, čo sa udialo v roku 2020 na Slovensku v trestnej oblasti, podľa šéfa Smeru-SD Fica nemá v demokracii obdobu ani miesto. “Vo väzbe máme kopu politických väzňov. K. Kičura, T. Gašpar, D. Kováčik, D. Lindtner, ale aj N. Bödör a ďalší sedia vo väzbe len pre to, že boli mediálne stále pripisovaní Smeru-SD a ten ako Kartágo musí byť zničený. Musíme sa z roku 2020 poučiť, a preto sa nikto nebude môcť čudovať, ak všetky tie šialené politické rozhodnutia o obvineniach a vzatí do väzby v roku 2020 budú osobitne preskúmané a keď sa bude presne konštatovať, kto mal akú mieru zodpovednosti za tieto obludnosti.”

 

Novinárku Tódovú má niekto sledovať

Novinárku Moniku Tódovú má opäť niekto sledovať. Píše o tom Denník N pre ktorý novinárka pracuje. Podľa denníka sledovanie Moniky Tódovej v stredu 13. januára nepriamo potvrdil predseda Smeru-SD Robert Fico svojim komentárom.

Na informáciu o sledovaní novinárky už zareagoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

“Vo svetle nedávnej, smutne známej kauzy sledovania novinárov Kočnerovým komandom, sú uvádzané skutočnosti mimoriadne znepokojivé. Akékoľvek tendencie alebo náznaky zastrašovania či prenasledovania, zamerané na umlčanie novinárov, sú v našej spoločnosti neakceptovateľné. Požiadam preto o preverenie zistených skutočností a v prípade, že budú napĺňať znaky trestného činu, budú ich OČTK riešiť v zmysle zákona,” uviedol v statuse na sociálnej sieti.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

.
.
.

Rusko sa chystá rozkolísať situáciu na Ukrajine, tvrdí Lubinec

Ombudsman Lubinec vyhlásil, že Rusi pripravujú na Ukrajine ďalší plán „Šatun“ vrátane protestov vo veľkých mestách

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Black Friday ponuky sú späť! Doživotné balíky Office za menej ako 30€ a ďalšie kľúče s 90% zľavou!

Pozor! Godeal24 Vám znovu prináša 

09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rada STVR schválila návrh rozpočtu, v uznesení aj povinnosti pre Flašíkovú

STVR bude v roku 2026 hospodáriť s rozpočtom bežných výdavkov vo výške 189.375.099 eur, kapitálovými výdavkami vo výške 12.889.849 eur,…

08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Únia odmieta výzvy Elona Muska na jej rozpustenie

Európska únia v pondelok odmietla online útoky miliardára Elona Muska po tom, čo jeho sociálna sieť X dostala od Bruselu…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Macron v snahe získať kontrolu nad médiami narazil. Vzoprela sa pravica aj médiá

Francúzsky prezident pred časom navrhol, aby médiá niesli označenie udelené odborníkmi, ktoré by ich odlišovalo od šíriteľov falošných alebo neoverených…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Policajti z Varšavy odhalili skupinu ukrajinských hackerov. Mohla skupina operovať aj u nás?

Policajti z varšavského okresu Śródmieście zadržali troch ukrajinských občanov. Podozrivé osoby „cestovali po Európe“ v osobnom aute, ktoré bolo plné hackerského…

08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia chce posudzovať žiadosti žiadateľov o azyl a zamietať ich priamo na svojich hraniciach

Európska únia chce posudzovať žiadosti žiadateľov o azyl a zamietať ich priamo na svojich hraniciach, píše Bild

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Puci nevylučuje „menšiu” rekonštrukciu vlády

Po aktuálnych vyhláseniach šéfa poslaneckého klubu sa otvárajú nečakané alternatívy

08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Novinka od Julie Caplin si získava srdcia čitateľov v predvianočnom čase

Žeby bola predsa len pravda, že Vianoce sú časom zázrakov, keď sa plnia aj tie najtajnejšie priania? To sa dočítate…

08. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko chce najvyššie ukrajinské vedenie súdiť kvôli genocíde

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Máme spoločných nepriateľov? Šialený výrok Tuska

Sotva som otvoril oči a už som im nechcel veriť. Poľský premiér Donald Tusk vidí podľa všetkého budúcnosť svojej krajiny…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj „nie je pripravený“ podpísať mierovú dohodu podporovanú USA, vyhlásil Trump

Donald Trump vyhlásil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nie je pripravený podpísať mierový návrh podporovaný USA, ktorého cieľom je ukončiť…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Propaganda liberálnych médií môže utopiť opozíciu

Na to, že medzi nebezpečenstvami, ktoré hrozia opozícii, zaujíma bezohľadná propaganda liberálnych médií popredné miesto, v poslednej dobe upozornilo už…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Vzniká tretia sila v multipolárnom svete?

Prezident Vladimír Putin a indický premiér Naréndra Módí prijali po stretnutí v Naí Dillí spoločné vyhlásenie, v ktorom stanovili priority…

08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Lando Norris je hrdý na svoj spôsob víťazstva v seriáli F1

Novopečený majster sveta motoristickej formuly 1 Lando Norris vyjadril v nedeľu hrdosť na to, že svoj prvý titul získal vlastným…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Reparačná pôžička pre Ukrajinu je „veľmi krehká“. Takúto nehoráznu sumu nás to môže stáť

Belgický depozitár Euroclear, správca zmrazených ruských aktív, kritizoval reparačnú pôžičku pre Ukrajinu ako krehkú, nepredvídateľnú a rizikovú. Použitie ruských suverénnych…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Briti sú veľmi znepokojení výrazne zrýchleným postupom ruskej armády v Donbase a na Ukrajine

Londýn, 8. decembra 2025 - Poľsko nebolo pozvané na summit, ktorý sa bude konať 8. decembra v Londýne a na ktorom…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Generálna prokuratúra zistila rozsiahle nezákonnosti pri regulácii parkovania v samosprávach

Generálna prokuratúra SR zistila rozsiahle porušenia zákonnosti v oblasti právnej regulácie parkovania v mestách a obciach na úrovni 80 percent…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tichý lovec: Prečo je sova najnenápadnejším predátorom noci

Tichý lovec je prezývka, ktorú si sova vyslúžila vďaka svojmu dokonale tichému letu, presnému lovu a neobyčajne vyvinutým zmyslom. Hoci…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Chránia progresívci korupčníkov?

Kým slovenská domácnosť sa trasie, či jej vznikne nárok na energopomoc v hodnote pár eur, na Ukrajine utápame milióny v…

08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fehérváry na méte 10 bodov v sezóne, Thompson má 100 víťazstiev

Hokejista Martin Fehérváry má v tejto sezóne NHL na konte už 10 kanadských bodov. Slovenský obranca v službách Washingtonu mal…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Čím Evropská komise zdůvodňuje drastickou pokutu pro síť X a proč je to absurdní

Evropská komise rozhodla minulý týden o historicky první pokutě pro provozovatele sociální sítě za nedodržování unijního nařízení DSA o digitálních…

08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Fotografie, ktoré nedávajú zmysel. Prečo by to ľudia robili?

Fotografie, ktoré nedávajú zmysel, dokazujú, že niektorí ľudia fungujú v režime čistého chaosu bez jediného záblesku kritického myslenia - a…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

Na zvyšovanie napätia v strednej Európe niekedy nie je potrebné odhodlanie, stačí hlúposť

Poslanci za Progresívne Slovensko prijali 20. novembra t. r. v Komárne vyhlásenie, v ktorom vyzývajú vládu, aby uznala, že v…

08. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

To nevymyslíš. FIFA rozhodla, že na MS sa odohrá "pride zápas". Stretnú sa v ňom konzervatívne krajiny Egypt a Irán

Na Majstrovstvách sveta vo futbale 2026 bude jeden zo zápasov venovaný liberálnej agende vyzdvihovania práv sexuálnych menšín. Už skôr sa…

08. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Snahy o dosiahnutie mierovej dohody na Ukrajine dostávajú do kľúčovej fázy. Peskov vydal zásadné vyhlásenie

Kremeľ ocenil najnovšiu stratégiu národnej bezpečnosti Donalda Trumpa, označujúc ju za povzbudzujúcu zmenu politiky, ktorá do veľkej miery korešponduje s…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko a Slovensko sa spájajú a podajú žalobu na súde EÚ, oznámil Szijjártó

Maďarsko a Slovensko podajú na súde EÚ žalobu o zrušenie plánu RePowerEU, ktorý počíta s odmietnutím ruského plynu do roku…

08. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chabé nádeje opozície sa nenaplnia. Črtá sa riešenie, tvrdí koaličný poslanec

Chabé nádeje opozície, že poslanec Ferenčák vyvolá koaličnú krízu sa nenaplnia. Ostáva síce faktom, že predseda Hlasu Matúš Šutaj Eštok…

08. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tranzice často neřeší to, co ji způsobilo. Co ukazuje analýza 82 příběhů trans lidí

Když se podíváte na pár jednotlivých příběhů trans lidí, může se zdát, že každý je úplně jiný a nejde nic…

08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Podľa Wadephula už samotná ponuka Číny, že európskym podnikom umožní vývoz vzácnych zemín na základe všeobecných licencií, naznačuje možné zmiernenie obchodného napätia medzi Čínou a EÚ.

Včera 20:18

Orbán oznámil, že Turecko zaručí pokračovanie dodávok ruského plynu do Maďarska.

Včera 20:03

Európska komisia uviedla, že Meta, ktorej patria sociálne siete Facebook a Instagram, poskytne užívateľom v EÚ väčšiu kontrolu nad svojimi údajmi a bude sa im zobrazovať menej personalizovaných reklám.

Včera 20:02

.

Bude RT India strategickým zlomom?

A čoho sa boja európske elity? Širšie povedomie vo svete o nenahraditeľnej úlohe, ktorú Rusko a India zohrávajú v globálnej systémovej…

08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trump si kopol do Zelenského. Najdôležitejší návrh nečítal

Trump vyhlásil, že je sklamaný z absencie reakcie Zelenského na návrh mierovej dohody. Podľa jeho slov návrh získal podporu Moskvy…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok ide do Bruselu s jasným odkazom: „Suverenita nie je na predaj. Pakt o migrácii odmietame“

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok dnes odlieta do Bruselu na rokovanie ministrov vnútra, ktorého prioritnou témou má byť nelegálna migrácia.…

08. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pôžičky, phishing aj falošné zľavy. Neviditeľné riziká, ktoré môžu pokaziť Vianoce

Vianoce 2025 prichádzajú v čase, keď slovenské domácnosti stále pociťujú dôsledky zvýšených cien potravín, energií aj služieb, no napriek tomu…

08. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump trafil klinec po hlavičke. Europoslanec z AfD ocenil bezpečnostné ciele stratégie USA

Nová Trumpova Národná bezpečnostná stratégia znamená rozhodujúci zlom v transatlantickom partnerstve. Ako jeden z mála, europoslanec Petr Bystroň nezdráhal prehovoriť otvorene…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov