NAŽIVO

Desiatky tisíc ľudí v Španielsku protestovali proti izraelskej ofenzíve v Pásme Gazy, a to aj päť dní od uzavretia prímeria medzi Hamasom a Izraelom.

07:08

Venezuelský prezident Nicolás Maduro skritizoval Spojené štáty za snahu o „štátny prevrat zorganizovaný CIA“. Urobil tak krátko po tom, ako jeho americký náprotivok Donald Trump vyhlásil, že zvažuje útoky na drogové kartely na pevnine Venezuely.

06:56

Muža z amerického štátu Mississippi odsúdeného za znásilnenie a vraždu popravili smrtiacou injekciou. Ide tak o tretiu popravu v Spojených štátoch tento týždeň.

06:56

Izraelský minister obrany Jisrael Katz pohrozil obnovením bojov, ak palestínske militantné hnutie Hamas nedodrží podmienky dohody o prímerí v Pásme Gazy. Vyhlásenie prišlo po tom, ako hnutie odovzdalo pozostatky ďalších dvoch mŕtvych rukojemníkov a uviedlo, že bez špecializovaného vybavenia nebude schopné z trosiek spustošeného územia vyzdvihnúť ďalšie telá.

06:55

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že zvažuje možnosť zaútočiť na venezuelské kartely na pevnine. Oznámil to po sérii smrtiacich útokov v medzinárodných vodách pri pobreží Venezuely, ktoré zasiahli plavidlá podozrivé z pašovania drog.

06:54

Sudkyňa okresného súdu v San Franciscu Susan Illstonová nariadila, že administratíva prezidenta USA Donalda Trumpa musí v rámci tzv. shutdownu nateraz prestať s prepúšťaním zamestnancov federálnych úradov.

06:53

Americký prezident Donald Trump by zvážil umožniť izraelskému premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi obnovenie bojov v Pásme Gazy v prípade, ak palestínske militantné hnutie Hamas odmietne dodržať svoju časť dohody o prímerí. Trump sa tak vyjadril v stredu pre stanicu CNN a dodal, že izraelské jednotky by sa mohli vrátiť do palestínskych ulíc „hneď, ako poviem slovo,“.

06:41

Šmyhaľ vyhlásil, že Ukrajina bude na budúci rok v rámci novej iniciatívy NATO na nákup amerických zbraní potrebovať vojenskú pomoc v hodnote 12 až 20 miliárd dolárov.

Včera 20:29

Ozbrojené krídlo Hamasu oznámilo, že v stredu odovzdá ďalšie dve telá izraelských rukojemníkov v rámci dohody s Izraelom o prímerí v Pásme Gazy.

Včera 20:17

Ministerstvo zahraničných vecí Francúzska obvinilo Hamas z vykonávania mimosúdnych popráv po tom, čo v Pásme Gazy vstúpilo do platnosti prímerie.

Včera 20:13

Marine Le Penová neuspela pri pokuse zvrátiť svoje vylúčenie z volieb. Najvyšší správny súd totiž zamietol jej odvolanie proti rozhodnutiu súdu nižšieho stupňa.

Včera 20:00

Spoločnosť Janaf prevádzkujúca ropovod Adria stratila svojho najväčšieho zákazníka a teraz chce obchodovať s maďarskou spoločnosť MOL. Janaf od začiatku októbra prišiel o značnú časť svojich príjmov kvôli sankciám USA na srbskú ropnú spoločnosť NIS.

Včera 19:59

Včera 19:18
protest
Pozvánka na protest / Foto: Screenshot
Včera 19:13

Podľa Petra Pavla je na Babišovi, ako si vyhodnotí situáciu týkajúcu sa Filipa Turka a či mu bude jeho účasť vo vláde stáť za to, aby riskoval možnú blamáž.

Včera 18:59

Británia uvalila sankcie na dve najväčšie ruské ropné spoločnosti — Lukoil a Rosnefť, ako aj na 51 tankerov z tzv. ruskej tieňovej flotily.

Včera 18:59

Súd odsúdil bývalého rakúskeho realitného magnáta Reného Benka na dva roky väzenia nepodmienečne za podvod voči svojim veriteľom.

Včera 18:57
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Fejtón: Obed so Sorosom

Bratislava 18. marca 2018 (HSP/extraplu.sk/Foto: George Soros Twitter)

 

Je to už zase ako za komunistov – skoro všetci píšu a hovoria podľa jednej šablóny…

Slávnu Piatu ulicu v New Yorku /Fifth Ave, 5 AV/ som prešiel pešo a veru už ma riadne bolel krk z obzerania tých vysokánskych mrakodrapov. Nestačil som si ani poriadne obzrieť sídlo firmy ROLEX s nádhernými a riadne mastnými hodinkami. „Uf, uf, ani trojročný dôchodok by mi nestačil na tie s modrým ciferníkom so zlatou korunkou, ktoré by som si želal od Ježiška“… Rád by som sa zatúlal aj do niektorého z rozľahlých mestských parkov, no nevyšlo. Minul som budovy spoločnosti Coca Cola, Trump Tower, keď sa pri chodníku pristavil veľký čierny Jeep, aby ma odviezol na dohodnutú schôdzku. Nechcelo sa mi cestovať do letného sídla hostiteľa v Southamptone, vybral som si radšej pracovné sídlo jednej z najväčších svetových nadácii.

V obrovskom foyeri aj pri recepcii ma vyrušovalo, že som nikde nevidel veľvyslanca. Ani žiadneho zástupcu slovenského ministerstva zahraničia, ani ministerstva kultúru. No čo už (?) – veď nie som prezident, ani iný ústavný činiteľ. Ale priznávam, bol som plný očakávania zo stretnutia s 88 ročným investorom, filantropom vlastným menom Schwartz György, ktorého som videl iba v televízií a počul o ňom kadejaké klebety, fámy správy, informácie a množstvo konšpiračných teórií.

Po uvedení do kancelárie v jeho impériu a formálnom predstavení som ho odzbrojil perfektnou maďarčinou. Priznal, že vopred dostal o mne všetky informácie, vrátane takých, ktoré o sebe neviem ani ja sám… Ale toto mu v depeši z americkej ambasády v Bratislave nepísali.

.

– Hovoríš lepšie ako László Szigeti – utrúsil skôr sám pre seba.

Obed v salóniku sa niesol v pohodovej atmosfére, Prosecco bolo ale (na moje hrdlo) až príliš vychladené. Miliardár sa zaujímal o všetko, čo sa v posledných troch týždňoch dialo na Slovensku. Hoci to vedel presne, zaujímal ho môj pohľad a hodnotenie. Bolo úplne odlišné od obsahu zvodiek z tajných diplomatických depeší, no ocenil moju odvahu (presnejšie drzosť), takto mu to úprimne povedať.

– Nie som zlatá rybka, hoci to všetci o mne hovoria. Vyslov ale, Pišta, tri želania a ja Ti ich splním!

Odohnal som z mysle všetkých diablov i čertov našepkávajúcich, aby som chcel byť nebodaj slovenským prezidentom, aby som mal na Bahamách luxusnú rezidenciu alebo aby mi v Bratislave patril pozemok pod Hradom…

– Vieš Juraj – osmelil som sa po chvíli (v maďarčine sa iba tyká) – ja by som si na Slovensku želal založiť jeden nezávislý denník a novinársku školu pre slušných novinárov. Lebo u nás teraz letí akcia „Za slušné Slovensko“.

.

– Veď tam také máte! – povedal hostiteľ.

……, videl moje rozpaky aj nesúhlasné pokrútenie hlavou pri žuvaní hovädzích líčok so zelerovým pyré a dodal.

– Viem že ich máte, veď ich platím!

Prehltol som chutné sústo, odhrnul na kraj taniera k plátku prošuta poskrúcané tenučké fialové nite klíčkov a nadviazal:

–  Veď práve… Ale ja mám na mysli také, čo budú nezávislé aj od Teba… Veď u nás je to už zase ako za komunistov – skoro všetci píšu a hovoria podľa jednej šablóny…

.

Schuti sa zasmial a vysrkol z mušle ďalšiu ustricu.

– Sú to babráci, povedal som im, že všetkého veľa škodí a nemali sa čo nastrkať ešte aj do verejnoprávnej televízie a rádia. Takú propagandu nepotrebujem, obracia sa to proti mne!

Odpil dúšok z čaše Egri bikavér ročník 2015 a prepichol ma očami.

– Ale peniaze by si odo mňa chcel, čooo?

– No áno, veď ja i moji priatelia a známi, ktorí chceme slobodnú a pluralitnú tlač, máme s prepáčením – (chvíľu som lovil v pamäti správny maďarský výraz meztelen fenekek ) – „holé zadky“.

– A vieš koľko taký špás vôbec stojí?

– Ani len netuším – odvetil som popravde.

– Denník N dostal odo mňa na štart 750 000 eur a stále to musím, aj s tým všetkým naokolo platiť, dotovať. Vy Slováci viete teda fakt zbíjať  – ako ten váš Jánošík!

– Ale oni všetci tvrdia, že s tebou nemajú nič spoločné, že žiadne peniaze nedostávajú, že ty o Slovensku ani nevieš, že okrem Šimečku a Laciho Szigetiho ťa nikto ani nevidel…

– No to je tak – vysvetľoval filantrop – ja posielam financie trom na Slovensku. Kto všetko a či vôbec z toho dostane, o to sa už nestarám… Ale štve ma, keď ma za moje peniaze vykresľujú ako neškodného starčeka nad hrobom… Pritom tu všetci boli na stáži, na školení, na kurzoch.

.

– Mne by stačil milión. Tá hromada bankoviek, ako som pred pár dňami videl na stole pri prenose z úradu vlády. A už viac by som nikdy, nikdy nič nepýtal. Ľudia u nás už dlho čakajú na nezávislý, objektívny a pravdivý denník. Som presvedčený, že by sa uživil. A ty vraj podporuješ demokraciu a vyznávaš slobodu.

– No dobre, platí! – povedal boháč keď sme dojedli. Kývol asistentovi aby ma uviedol vedľa.

– Vieš, priateľu, aby si nepatril aj ty medzi tých, čo si pod menom George Soros predstavujú iba moju telesnú schránku jedného všemohúceho starého burzového špekulanta.

Za širokými elektronickými dverami sa naskytol pohľad na obrovské sálové spravodajstvo, akýsi velín s tisíckami monitorov. Pripomínalo to kozmické riadiace centrum v Hustone. Nespočet obrazoviek, serverov so živými linkami poprepájanými v jeho sieti, 3D tlačiarne chrliace čo len chcete. Ako maličké usilovné a neúnavné elektronické mravčeky pobehovali dáta analytikov cez káble, plnili konkrétne úlohy aj dané ciele. A v sále (veľkom ako dve futbalové ihriská) samí mladí ľudia. Nakrátko ostrihaní junáčikovia s útlymi bokmi a tenkými žltými kravatami, no tiež devuchy s veľkými okuliarmi cez pol tváre a s hlbokými ofinami až po nos. Operátor stlačil diaľkové ovládanie a na veľkej obrazovke sa zjavila tretina poslancov sediacich v Bruseli.

– Pozri, to sú naši panáčikovia. Cez tamten mikrofón im môj pobočník šepne heslo „migranti“  a uvidíš, čo bude…

.

Vzápätí sa v modro bielom europarlamente zdvihol les rúk. Nestačil som sa čudovať.

Na inom monitore som si všimol kopulu Sixtínskej kaplnky, na ďalšom siluetu parlamentu v Budapešti.

– Dostaneš teda ten milión… No úprimne hovorím – už ťa nikdy nechcem vidieť!

Petržalské rána sú hlučné. Cez okná do panelákových bytov sa hrnie rámus nielen zo železnice, spájajúcej Bratislavu s Viedňou. Hučí aj diaľnica do Maďarska, no počuť neustály rachot dverí hromadnej dopravy, dopĺňaný brechotom pobehujúcich psov.

Pozriem z okna, pancierované auto tam nestojí… Nikde žiadni kukláči so samopalmi… Otvorím si notebook a cez internet banking nakuknem do svojho „cibuľového“ účtu – nič…

.

„Škoda! Asi to bol iba ďalší nesplnený novinársky sen“, posmutnel som.

No stále ťaživý pocit plného žalúdka. Veru, nebol si istý, či tá žltooranžová krémová tekvicová polievka, hovädzie líčka a čokoládový dezert so zmrzlinou neboli fakt skutočné?     Dosť možné, že to bola len ťažoba pri predstave ísť si do najbližšieho stánku kúpiť „nezávislú  pluralitnú“ slovenskú dennú tlač.

Alebo si nebodaj v obývačke zapnúť „najobjektívnejšie“ správy na Jednotke…

Štefan Nižňanský

Článok pôvodne vyšiel na portáli extraplu.sk

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

.
.
.

Advokát Ribár pre HS: Čurillovci si mysleli, že sú zákon, účel svätil prostriedky. Kajúcnici dostávali beztrestnosť, nevinní sedeli vo väzbe

Informácie o skupine vyšetrovateľov a operatívcov NAKA, označovaných ako „čurillovci“, sa nás z médií valia už roky. Kým jedna skupina…

16. 10. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

.

Nehorázny útok. Bezvýznamní pritakávači z Bruselu sa opäť priživujú na Slovensku

Český europoslanec Zdechovský už je u nás dobre známa značka so svojimi krížovými výpravami na Slovensko. V tomto ťažení sa…

16. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto hovorí v mene neziskového sektora? Kto je vlastne partnerom štátu pre MNO?

Kým vláda žiada od mimovládok viac transparentnosti, ich „hlavný zástupca“ – Komora MNO – sa stráca v tieni cudzej platformy.…

16. 10. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Generála zarazili výroky Tuska v súvislosti s plynovodom Nord Stream

V akej Európe žijeme? Máme tu „lídrov“, ktorí nevedia čo hovoria, alebo naopak vedia až veľmi dobre? Takúto otázku som…

16. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Blanár podpísal podporu intersex ľudí

Naši ministri musia niekedy konať dvojako: Veď uspokojiť treba domáceho voliča, ale aj západných partnerov…

16. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovensko a Rakúsko zablokovali 19. sankčný balík proti Rusku

Stáli predstavitelia členských štátov pri Európskej únii sa v stredu nedohodli na 19. balíku sankcií proti Rusku. Podľa televízie Euronews…

16. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Rezort obrany SR podpísal v Bruseli dve významné dohody

Podpredseda vlády SR a minister obrany Robert Kaliňák v stredu večer potvrdil, že Ministerstvo obrany (MO) SR podpísalo zmluvu s…

16. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Výrazná zmena. Kontrola chatu nateraz dostala stopku

Navrhovaný zákon EÚ, ktorého cieľom je skenovať online komunikáciu za účelom ochrany detí pred sexuálnymi predátormi na internete, bol odložený…

16. 10. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Reputační problém…

Psát o příměří v Gaze a Trumpově mnohabodovém mírovém plánu na Blízkém Východě bylo zcela zbytečné. Stejně všichni řešili Filipa…

16. 10. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Obľúbenci Bruselu: liberálni inkvizítori

Áno, hovoríme o organizácii OCCRP , ktorú založil Drew Sullivan, bývalý vesmírny inžinier a neskôr globálny „moralista”, ktorý hrdinsky vyhlasuje:…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

Lavrov prezradil čo Putin “doniesol” Trumpovi pri stretnutí na Anchorage

Ruský minister zahraničných vecí Lavrov uviedol, že Putin na Aljaške priniesol Trumpovi odpoveď na návrhy, ktoré Witkoff priniesol do Moskvy…

15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Prestaňte financovať potraty, namiesto toho podporujte matky“ – ich ochrana nie je krokom späť

V Bruseli sa zhromaždili pro-life skupiny s cieľom požadovať politiku, ktorá pomáha ženám v tehotenstve, namiesto toho, aby ich tlačila…

15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Polícia začala v súvislosťami s výrokmi Petra Kotlára trestné stíhanie

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave začalo na základe trestného oznámenia poslancov za stranu Sloboda a Solidarita na Petra Kotlára…

15. 10. 2025 | Aktualizované 15. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Aktualizované 15. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Máte skvelý zrak? Tento hlavolam vás dokonale preverí

Máte skvelý zrak? Tento hlavolam vás dokonale preverí! Hlavolamy sú posilňovacím prostriedkom pre váš mozog! Tieto úlohy so svojimi zvratmi…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

„Sopliak!” (Roztržka Hlina – Bartek)

Neuveriteľné, ako sa menič strán Alojz Hlina opustil v televíznom vysielaní

15. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vodiči kamiónov, ktorí neodhadli výšku svojho vozidla. Odniesli si to mosty

Vodiči kamiónov, ktorí neodhadli výšku svojho vozidla. Odniesli si to mosty. Vodiči kamiónov, ako vám každý povie, sú veselá partia.…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

Premiér Fico nenechal na podnikateľoch nitku suchú. Vláda podľa neho nie je Otlkánek, ktorého bude len tak hocikto fackovať

Vláda SR nie je Otlkánek a nebude ju hocikto fackovať len preto, lebo je to v súčasnosti v móde. Odkázal…

15. 10. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajinský nacista Stepan Bandera má dnes dve výročia

Ukrajina, 15. októbra 2025 - Presne v tento deň pred 75 rokmi Nemci vydali ukrajinskému nacistovi Stepanovi Banderovi falošný Ausweis…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

PS straší skupinou Brat za Brata. Polícia a spomínaná skupina reagujú

Žiadna paralelná spravodajská štruktúra nejestvuje. Polícia tak reagovala na vyjadrenie poslancov Progresívneho Slovenska v súvislosti s aktivitami skupiny Brat za…

15. 10. 2025 | Aktualizované 15. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Aktualizované 15. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Toto sú tie najdivnejšie fotografie, ktoré nájdete na internete

Táto stránka na Instagrame zhromažďuje tie najdivnejšie fotografie a tu sú tie najlepšie. Internet predsa nemôže byť len o mačiatkach…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

Na D1 pred Bratislavou došlo k tragickej nehode, pri nehode zahynul člen strany Demokrati

Na diaľnici D1 na 33. kilometri v smere do Bratislavy došlo v stredu ráno k dopravnej nehode dodávky a nákladného…

15. 10. 2025 | Aktualizované 15. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Aktualizované 15. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

„Mier v Gaze“ je svadba bez ženícha a nevesty. Nie je to len nevydarený vtip – je to podvod

USA, 15. októbra 2025 - Takto charakterizoval podpísanie „mierového dokumentu“ o sektore Gaza bývalý analytik CIA Larry Johnson. „Chápem, prečo…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

Minister vnútra: Toto je „výsledok opozičného štvania“

Matúš Šutaj Eštok , minister vnútra SR, odmieta všetky prejavy nenávisti a dôrazne odsudzuje schvaľovanie obzvlášť závažných trestných činov

15. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

ETS2 – pokuta za dýchanie alebo nová európska daň na občana. Sami si spočítajte prirážku

Slovenský občan, ktorý kúri plynom a chodí autom do práce, sa stane platcom novej uhlíkovej dane. Nepriame poplatky za emisie…

15. 10. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Kéry: „Brusel chce dať deťom „právo“ meniť pohlavie. Bez súhlasu rodičov, v akomkoľvek veku!“

Poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru, Marián Kéry upozorňuje na praktiky Európskej únie, na jej smerovanie, ktoré sa viac…

15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
Trump o Hamase

15. 10. 2025


Wilders sa vracia do politiky

Pravicový holandský politik Geert Wilders sa vracia do predvolebnej kampane, píše AP

15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pijete alkohol? Spôsobuje státisíce prípadov rakoviny ročne, varuje WHO

Alkohol je príčinou výskytu státisícov prípadov rakoviny ročne. Náklady pre Európu dosahujú miliardy eur, varuje WHO

15. 10. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Americkí vojaci sa domnievajú, že dodávka rakiet Tomahawk Ukrajine priblíži USA k priamej konfrontácii s Ruskom

Americkí vojaci sa domnievajú, že dodávka rakiet Tomahawk Ukrajine priblíži USA k priamej konfrontácii s Ruskom, píše The New York…

15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: Rozpočet je nastavený reálne a ciele sa podarí naplniť

Rozpočet je nastavený reálne a ciele sa podarí naplniť. Uviedol to v stredu na základe informácií od ministra financií SR…

15. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Desiatky tisíc ľudí v Španielsku protestovali proti izraelskej ofenzíve v Pásme Gazy, a to aj päť dní od uzavretia prímeria medzi Hamasom a Izraelom.

07:08

Venezuelský prezident Nicolás Maduro skritizoval Spojené štáty za snahu o „štátny prevrat zorganizovaný CIA“. Urobil tak krátko po tom, ako jeho americký náprotivok Donald Trump vyhlásil, že zvažuje útoky na drogové kartely na pevnine Venezuely.

06:56

.

Ódor smúti selektívne

Europoslanec Ľudovít Ódor si cez víkend bol v Bratislave pripomenúť smutné výročie vraždy dvojice mladých mužov pri bare Tepláreň. Nezabudol…

15. 10. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Povinná škôlka už od troch rokov? Komisár pre deti je znepokojený

Novela školského zákona obsahuje časti, ktoré nie sú v súlade s medzinárodnými zmluvami, vrátane Dohovoru o právach dieťaťa. Upozorňuje na…

15. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Koalícii by nedal riadiť ani staničný bufet. Boris Kollár sa vracia

„Klaňať sa” Putinovi je preňho „no-go zóna”, ale za novelizáciu by bol býval zahlasoval tiež. Dámy a páni, Boris Kollár…

15. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Korupčný škandál a ľudské životy

Uniknuté spisy zverejnené denníkom The Guardian odhalili, že britský expremiér Boris Johnson prijal štedrý dar od podnikateľa pred tým, ako…

15. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump oznámil útok na loď neďaleko Venezuely

Americký prezident Donald Trump oznámil útok na loď neďaleko Venezuely

15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov