KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU

Prípadov

Úmrtí

Chorých

Vyliečených

Posledná aktualizácia:

Evanjelická farárka Polcková: Kuffa je bohorúhač… Potrat je právo ženy… Ježiš by dnes bol gay … homosexualitu treba rozvíjať

Bratislava 2. júna 2020 (HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

 

Liberálna evanjelická farárka Anna Polcková, ktorá sa preslávila tým, že na vianočnej kázni podporila homosexuálne zväzky, tentokrát zaútočila na katolíckeho farára Kuffu, ktorý podľa nej spáchal „bohorúhačstvo.“ Polcková taktiež v rozpore s kresťansk,ým učením podporila „právo“ žien na potrat a vyhlásila, že ak by Ježiš žil v dnešnej dobe, bol by gay, alebo rómska žena

Na snímke Anna Polcková

Padlá evanjelická „farárka“ Anna Polcková už v minulosti prejavila svoje kontroverzné názory, ktorými kriví skutočné kresťanstvo a pretvára ho podľa obrazu liberálov.

Na vianočnej kázni v bratislavskom kostole podporila homosexuálne zväzky: „Pre väčšinu z nás je v živote šťastím, keď sa môžete tešiť z toho, že ste ženou alebo mužom v naplnenom partnerskom, manželskom vzťahu.  A bolo by prirodzené, áno, láskavé, keby sme radosť z jedinečného spojenia, vzájomnej príťažlivosti a sexuality, ktorú prežívame, dopriali všetkým. Aj tým, ktorí v našej spoločnosti a hlavne cirkvi svoju identitu radšej skrývajú. V postoji k požiadavkám po legalizácii ich zväzkov nám láska stále chýba.“

Viac sa dočítate tu .

Polcková najnovšie vystúpila v podcaste na portáli Aktuality.sk, ktorý moderuje Braňo Dobšinský, ktorý musel odísť z RTVS, keďže počas jeho politickej diskusnej relácie existovalo podozrenie, že moderoval pod vplyvom alkoholu.

Na začiatku podcastu riešili situáciu okolo liberálneho fanatika Michala Havrana, ktorý šíril nenávisť voči katolíckemu farárovi Marianovi Kuffovi a voči katolíckej cirkvi, čím si vyslúžil trestné stíhanie.

Evanjelická farárka sa však svojho „kolegu“ Havrana, (ktorý je tiež evanjelickým teológom) zastala a tvrdí, že cirkev musí uniesť kritiku.

Ďalej začali rozoberať kaltolíckeho kňaza Mariana Kuffu, ktorý pomáha tým najbiednejším. Napriek tomu obaja mali potrebu si do Kuffu slovne kopnúť.

Kontroverzný moderátor Dobšinský sa evanjelickej farárky opýtal, ako vníma farára Kuffu, na čo mu odpovedala jednoznačne: „Ja sa hrozím, keď si niekto robí obraz o kresťanstve na základe obrazu farára Kuffu, ale žiaľ nie je to iba tento jeden farár, obávam sa, že takýchto farárov je na Slovensku väčšina.

Dobšinský následne položil zavádzajúcu otázku ohľadom Kuffu, ktorého výroky vytrhol z kontextu: „Čiže podľa vás, keď hovorí (Kuffa, pozn.red) o liberalizme ako o prasniciach a paliciach, ktorých zaženie do chlieva a homosexuáloch ako o hrozbe, ktorá pácha genocídu národa, to je kresťanské ? “

Farárka Polcková mu skočila na lep a odpovedala takto: „Nie, ja to pokladám za bohorúhačstvo a vďaka tomu, že je farár Kuffa tak rétoricky zdatný, tak ho ľudia počúvajú a nechávajú sa ním manipulovať.“

Polcková takúto“ Kuffovu“ formu kresťanstva dokonca označila za „zdegenerované kresťanstvo.“ Skutočne opovážlivé tvrdenie, vzhľadom na to, že táto farárka pretláča do kresťanstva liberalizmus, ktorý je ale v skutočnosti presný opak toho, čo predstavuje kresťanstvo.

Kontroverzná farárka Polcková svoje liberálne zmýšľanie prejavila aj ohľadom ďalšej témy a tou sú potraty. Kým kresťanstvo aj cirkvi (vrátane tej evanjelickej) odmietajú potraty, keďže sa jedná o zabitie nevinných nenarodených detí, zliberalizovaná farárka v rozpore s kresťanstvom presadzuje „právo“ žien na potrat:

„Pokiaľ sa mocensky presadzuje zákaz interrupcií, siaha sa tým na práva žien a na kvalitu života detí, ktoré sa narodia. … To dieťa má právo na dobrý, kvalitný život, ktorý mu rodičia chcú zabezpečiť a pokiaľ sa oni rozhodnú, že to tak zabezpečiť nevedia, alebo nechcú, tak by som tú zodpovednosť nechala na nich a určite by som podľa svojho videnia sveta nepresadzovala svoje hodnoty tým ľuďom, ktoré o ne nestoja,“ povedala zavádzajúco, presne podľa mantry prívržencov potratov, akoby otázka zabitia nevinného človeka bola výlučne otázkou viery a nie základným postojom človeka, bez ohľadu na vieru.

Ak by takéto niečo vyslovil kovaný liberálny ateista, dalo by sa to ešte pochopiť, lenže ak také niečo vysloví farárka, tu už naozaj ostáva rozum stáť. Čiže inými slovami podľa nej, žena má právo dať zabiť svoje nenarodené dieťa, lebo dieťa má právo na dobrý a kvalitný život a keď to rodičia nevedia zabezpečiť, majú ho radšej dať zabiť. Neuveriteľné.

Podľa tejto logiky, by chudobní rodičia ani nemali mať deti. Pritom ako farárka by mala vedieť, že ľudský život sa nehodnotí podľa bohatstva. Aj dieťa vyrastajúce v chudobnej rodine môže byť v mnohých prípadoch šťastnejšie než dieťa vyrastajúce v bohatej rodine.

Ďalšou témou podcastu bola LGBTI agenda. Farárka Polcková už v minulosti podporila homosexuálne zväzky a svoje liberálne zmýšľanie v rozpore s kresťanskou náukou prejavila aj teraz:

„LGBTI ľudia sú v našej spoločnosti a hlavne v našej cirkvi diskriminovaní, sú vystavení osočovaniu, posmievaniu a rôznym tiež nenávistným komentárom (zaujímavé, že v prípade osočovania, posmievania a nenávisti voči Kuffovi a katolíckej cirkvi zo strany Havrana jej to nevadilo a Havrana obhajovala, pozn. red.), ktoré vyplýva z nepochopenia ich identity.“

Polcková taktiež podporuje homosexuálov v ich hriešnom sexuálnom styku, čo je opäť v rozpore s kresťanským učením:

„Pokiaľ boli stvorení s takou sexuálnou orientáciou, nevidím dôvod, prečo by túto sexualitu nemali rozvíjať a nemali tak žiť, teda v súlade sami so sebou.“

Liberálna farárka sa opovážlivo vyjadrila aj o Ježišovi Kristovi. Na hypotetickú otázku moderátora, keby dnes prišiel Ježiš na svet, ako kto by prišiel, odpovedala farárka takto: „Mohol by prísť ako gay, mohol by prísť ako rómska žena, mohol by prísť ako dieťa, ktoré je nechcené, neviem, ale určite by stál o to, aby sme sa o neho zaujímali.“

Pristavme sa však pri hypotetickej úvahe pani farárky, že Ježiš by prišiel ako nechcené dieťa. Podľa jej liberálneho pohľadu, by teda matka, mala právo ísť na potrat a teda potenciálneho Ježiša zavraždiť. Aj na tomto príklade vidíme, že potraty nie sú v žiadnom prípade správne a liberálna farárka si sama protirečí.

Každopádne, vyjadrenia farárky Anny Polckovej sú jednoznačne v rozpore s učením cirkvi (aj tej evanjelickej) a je preto udivujúce, že ju evanjelická cirkev ešte stále drží vo svojich radoch, napriek tomu, že hlása liberálne bludy.

Niektoré médiá sa však tešia, že môžu extrémne idey podporovať takýmito „teológmi“.

Názory evanjelickej farárky však nezdieľajú ani všetci príslušníci jej cirkvi. Jeden z evanjelikov, lekár Andrej Janco sa k pastorkyným názorom vyjadril úplne jasné

Ja, ako evanjelik, priamy potomok Jiskrovych Božích bojovníkov, ako potomok nezlomných bojovníkov proti osmanskej islámizácii Uhorska, ako potomok hrdých evanjelických buditeľov slovenského národa, ktorí slúžili a chránili národné hodnoty bez ohľadu na vlastné bezpečie v čase krutej maďarizácie, ako priamy potomok zakladateľov našej štátnosti, vyhlasujem, že sa hanbím za farárku Polckovú.

Svojim postojom znehodnocuje všetky idey, ktoré urobili evanjelickú cirkev tým, čím v minulosti bola prínosná. Práve takéto postoje duchovných oblúd, vysmievajúcich sa viere a Bohu spôsobili, že sú dnes evanjelické kostoly prázdne a väčšina sa dnes hanbí za príslušnosť k tejto cirkvi. Vyzval by som biskupa, aby zasiahol…. keby som našiel niekoho, koho to z evanjelických cirkevných hodnostárov mrzí…. HANBA ! Luther by sa obrátil v hrobe!

Znevažovať prácu otca Kuffu, to je len snaha cez neho upozorniť na svoju prázdnu , naničhodnú existenciu. Farárka! Nesiahate Kuffovi ani po členky! Nie ste hodná svojho úradu !

Vyzývam všetkých evanjelikov na Slovensku, aby sa od tejto nehodnej osoby dištancovali a zabránili ďalšiemu úpadku našej cirkvi na Slovensku !

Samuel Gdovin

 

POTREBUJEME VAŠU POMOC
Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Pošlite nám tip

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Dnes bude spočiatku jasno až polojasno, neskôr sa obloha zatiahne

Bratislava 8. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Na Slovensku dnes bude jasno až polojasno. V priebehu dňa začne od severozápadu postupne pribúdať oblačnosť a ojedinele sa vyskytne aj slabý dážď alebo prehánky. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 23 do 28 stupňov Celzia,…

Ruský novinár obvinený z vlastizrady bude vo vyšetrovacej väzbe do 6. septembra

Moskva 8. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Bývalý ruský novinár Ivan Safronov, ktorý bol v utorok obvinený z vlastizrady, zostane vo vyšetrovacej väzbe do 6. septembra. V utorok o tom rozhodol príslušný moskovský súd Safronov, ktorý naposledy pôsobil ako poradca šéfa ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos, vinu odmieta. Ak ho súd uzná…

SaSkári a Zaľudia chceli Kollára zahnať do kúta. Nakoniec ich však Kollár dobehol a pozametal nimi podlahu

Bratislava 8. júla 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Veľkohubé vyhlásenia, no nakoniec skutek útek. Takto v skratke by sa dalo nazvať divadielko, ktoré predviedli liberálne straničky SaS a Za ľudí. Na začiatku si mysleli, že majú navrch a Kollára zaženú do kúta. Nakoniec ich však Kollár dobehol, pozametal nimi podlahu a…

Rusko a Čína vetovali rezolúciu o predĺžení humanitárnej pomoci Sýrii

New York 8. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Syrian Presidency)   Rusko a Čína vetovali v utorok v Bezpečnostnej rade OSN (BR OSN) návrh rezolúcie o ďalšom predĺžení cezhraničnej humanitárnej pomoci Sýrii. Informovala o tom v stredu agentúra AFP Rezolúciu požadujúcu predĺženie cezhraničnej humanitárnej pomoci Sýrii o jeden rok predložili Belgicko a Nemecko.…

Kouč Slovana Kozák má pred finále len jeden otáznik v zostave. Haspra chce pred finále hráčov nabudiť

Bratislava 8. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Tréner futbalistov Slovana Bratislava Ján Kozák ml. je už takmer na sto percent rozhodnutý, akú zostavu pošle do stredajšieho finále 51. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu proti Ružomberku. "Belasí" zaútočia na Národnom futbalovom štadióne na cenné double, ich tréner už rozmýšľa len…

Pri lesnom požiari v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny zahynuli štyria ľudia, 110 budov bolo zničených

Kyjev 8. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergio Azenha)   Pri lesnom požiari v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny zahynuli v utorok štyria ľudia a deviati ďalší museli byť prevezení do nemocnice, uviedla ukrajinská záchranná služba, na ktorú sa odvolala agentúra Reuters Na mieste zasahovalo 210 hasičov a 47 kusov techniky. Požiar sa…

Z piatich osamelých jazdcov sú už známi dvaja: Ján Benčík a Miroslav Kollár hlasovali za odvolanie Borisa Kollára z funkcie

Bratislava 8. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Poslanci parlamentu Miroslav Kollár a Ján Benčík (obaja Za ľudí) hlasovali za odvolanie predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) z funkcie. Potvrdili to na sociálnej sieti. Poslanecký klub Za ľudí pritom avizoval, že sa na hlasovaní nezúčastní. Za odvolanie Kollára hlasovalo päť poslancov.…

V primárkach v Delaware a New Jersey zvíťazil Joe Biden

Washington 8. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Víťazom demokratických primárok v amerických štátoch Delaware a New Jersey sa v utorok stal bývalý viceprezident USA Joe Biden. Informovala o tom agentúra AP Bidenovo víťazstvo nie je prekvapením vzhľadom na skutočnosť, že bývalý viceprezident si už začiatkom júna zabezpečil nomináciu Demokratickej strany pre…

Podľa Šeligu hlasovanie o odvolávaní Kollára bolo divadielkom: „Neohrozím vládnu koalíciu len preto, že ten, kto konať má, toho nie je schopný“ Cigániková vyzvala Matoviča, aby zakročil

Bratislava 8. júla 2020 (HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)   Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v nedeľu v diskusnej relácii TV Markíza celkom správne predpovedal, že dve menšie koaličné strany SaS a Za ľudí napokon v kauze diplomovej práce predsedu NR SR Borisa Kollára a jeho odvolávania "stiahnu chvosty" a rozhodnú sa radšej…

Súčasná vládna koalícia inú politickú kultúru nepriniesla, tvrdia mimovládne politické strany

Bratislava 8. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)   Súčasná vládna koalícia inú politickú kultúru nepriniesla, uviedli to vo svojich vyjadreniach viacerí zástupcovia mimovládnych politických strán. Maďarská komunitná spolupatričnosť (MKS) aj Kresťansko demokratické hnutie (KDH) uviedli, že parlament by mal riešiť dôležitejšie opatrenia, ako „samoodvolávanie“ predsedu hnutia Sme rodina a predsedu Národnej…

Riaditeľ FBI: Čína podporuje v amerických voľbách jedného z kandidátov

Washington 8. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lawrence Jackson)   Riaditeľ amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Christopher Wray v utorok vyhlásil, že Čína sa snaží spravodajskou činnosťou ovplyvniť nadchádzajúce prezidentské voľby v Spojených štátoch a má vlastného preferovaného kandidáta, píše agentúra AFP Wray nespresnil, či Čína podporuje súčasného prezidenta Donalda Trumpa alebo…

Je manželstvo vojvodu a vojvodkyne z Sussexe v ohrození? Nové priateľstvo princa Harryho znepokojuje Meghan Markleovú

Los Angeles 8. júla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Daniel Leal-Olivas/Pool Photo via AP)   Kým je Meghan väčšinu svojho času zavretá vo svojej kancelárii v snahe znovu naštartovať svoju hereckú kariéru, princ Harry sa teraz pravidelne stretáva s britskou speváčkou Adele, ktorá žije neďaleko kráľovského páru. Dané priateľstvo pomáha Harrymu vyrovnať sa so…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Problematická mRNA vakcína proti COVID-19 medzi favoritmi s katastrofickou klinickou skúškou

Vakcína americkej firmy Moderna, ktorú propaguje hlavný americký epidemiológ Dr Anthony Fauci, a ktorú financuje Bill Gates je postavená na mRNA technológii. Tento tandém tlačí na urýchlenie klinických skúšok a promptnú distribúciu obyvateľstvu napriek problematickej bezpečnosti tejto vakcíny. Dr Fauci dokonca ustúpil od jej testovania na fretkách a primátoch (pričom…

Strana Smer je v koncoch

Väčšina voličov Smeru je dozaista zhrozená prebiehajúcim rozpadom či skôr zánikom niekdajšieho hegemóna našej politickej scény. Ako mnohí, i ja som podľahol ľúbivým heslám o sociálnej spravodlivosti, štátnej svojbytnosti, boji proti globalizačným tendenciám. A počas kraľovania sociálnych demokratov sa nám tu, popri mnohým nesporným pozitívam, začal rozmáhať klientelizmus obrovských rozmerov.…

List z Gambáčikova č. 11

Vážený pán najdúhovejší premiér, Black lives matter. Takéto heslo sa Igorku šíri po svete ako pandémia z Pandorinej skrinky. Vraj to znamená, že na čiernych životoch záleží. A vraj to je aj nejaká organizácia, ktorá sa takisto volá čo píšu na onom wikipédovskom internete. A vraj existuje už od roku 2013. A predstav si…

Ževraj pohlavne zneužívam pacientky

V našej spoločnosti už musí byť niečo celkom choré keď je možné takto zaútočiť na lekára, ktorý sa ničoho zlého nedopustil iba riadne vykonával svoje lekárske povolanie a neublížil, naopak pomohol mnohým pacientom. Áno v moslimských krajinách, kde menejcennosť žien oproti mužom je zakotvená v zákone, sa na majetok muža, na ženu,…

Moc a peniaze

Motto:  „Slobodný človek túži po slobode, otrok po vlastných otrokoch.“     Pod posledným článkom sa objavila celkom obsiahla polemika. Chcel by som k tomu niečo povedať. Ak chceme realizovať systémové zmeny v spoločnosti, rozhodne to nebude možné prostredníctvom politických strán. Toto by si mali všetci občania

Najvyšší čas ponúknuť poctivú nacionalistickú stranu

Slovensko znovu zaspalo dobu. A uniká mu svetový trend nástupu nacionalizmu a odmietania ultraliberálneho globalizmu. O čo išlo v parlamentných voľbách? Išlo v nich o racionálne videnie reality a možností radikálnej zmeny zastavením trendu nástupu progresívno-liberálneho teroru, teda mikro-menšinového terorizmu. Išlo v nich o návrat drvivo-väčšinovej normálnosti, teda o návrat demokracie. Išlo o návrat podstaty demokracie, ktorá je reprezentáciou…

TopDesat

V Škandinávii zachytili záhadný radiačný oblak, pochádza z Ruskej atómky?

0

Podľa holandskej zdravotníckej agentúry sa v atmosfére nad severnou Európou zvýšila úroveň rádioaktivity. Oblak môže pochádzať z jadrovej elektrárne v Rusku. Naznačujú tieto analyzované údaje nejaké poškodenie jadrovej elektrárne? Je tento oblak predzvesťou nejakej katastrofy? Ruský prevádzkovateľ jadrovej energie Rosenergoatom však podľa ruskej tlačovej agentúry TASS uviedol, že problémy týkajúce sa zariadení v Kola a Leningrade odmieta.…

Ľudské telo - šokujúce fakty, o ktorých si nevedel

0

Sila nášho tela je skutočne neuveriteľná - napríklad ľudské kosti sú silnejšie ako oceľ a naša žalúdočná kyselina môže rozpustiť kov! A to nie je všetko, naše telo má toľko úžasných schopností, ktoré môžeš s nami dnes objaviť.

Veci, o ktorých sme všetci počuli, no nemali sme to šťastie ich vidieť

0

Dokonca aj v 21. storočí existujú veci, ktoré sme nikdy nevideli. A to aj napriek tomu, že sme o nich počuli už mnohokrát. Ako je to vlastne možné? Každý z nás totižto nemá to šťastie vidieť (no pre niektorých je to možno takto lepšie), ako sa lúpe had z kože.…

Prvá veľká záhada - Adam a Eva (1.časť)

0

Mýtus alebo skutočnosť. Podľa viacerých tradícií boli Adam a Eva prarodičia ľudstva. Ich príbeh sa však v priebehu storočí snažilo spochybniť viacero teórií a hypotéz. Začíname prvou časťou článku o Prvej veľkej záhade – Adam a Eva. Pred 200 000 rokmi, niekde na juhu Afriky, sa z obyvateľstva lovcov a zberačov zrodilo moderné ľudstvo. Podľa odborníkov na genetiku…

Umelec vytvára šialene realistické balónové sochy!

0

Možno si už zažil oslavu či párty, na ktorej sa klaun pokúšal z dlhých balónov vytvárať rôzne sochy a nakoniec výsledok vyzeral, ako pes krížený s mačkou. Masayoshi Matsumoto je umelec, ktorý žije v Japonsku a ktorý pomocou bežných balónikov a vytvára neuveriteľné realistické sochy. Ich skutočnosť je taká prekvapivá, že budeš…

Bol Leonardo da Vinci obdarovaný rýchlym okom, a tak zachytil úsmev Mony Lisy?

0

Známy renesančný umelec Leonardo da Vinci mohol byť požehnaný rovnakým syndrómom rýchleho oka, aký majú najlepší tenisoví a baseballoví hráči. V Leonardovom prípade táto "super-vízia" mohla znamenať, že dokázal vidieť a zároveň zaznamenať prchavé momenty vo svojich obrazoch - napríklad aj záhadný úsmev Mony Lisy. Táto schopnosť vidieť detaily aj v…

Vo svete IT

Biele trpaslíky pravdepodobne prispeli k vzniku života, tak ako ho poznáme, väčším dielom, než sme si mysleli

0

Každú sekundu umrie vo vesmíre hviezda. Svoj život ukončí pri obrovskej explózii, ktorá sa nazýva supernova. Počas supernovy je do okolitého priestoru vymrštené obrovské množstvo plynu. Niektoré hviezdy sa po explózii premenia na čierne diery, keď sa ich jadro zrúti do seba. Z niektorých sa stanú neutrónové hviezdy, extrémne prípady…

„Máme možnosť skúmať dve planéty v nákladoch jednej misie“ tvrdia vedci. Pozrieme sa okrem Marsu aj na Venušu?

0

Po návšteve Mesiaca sa pre nás stáva Mars logicky ďalšou zaujímavou destináciou. Pristátie astronautov na inej planéte je výrazným míľnikom v oblasti vesmírneho cestovania. Vedci však prišli so zaujímavým nápadom, ktorý je lacnejší, rýchlejší a oveľa zaujímavejší. Astronauti, ktorí majú namierené na červenú planétu, by sa v budúcnosti mohli zastaviť…

Sezóna komárov začína, tak prečo sa nevybaviť vynikajúcim gadgetom od Xiaomi, proti ktorému nemajú žiadnu šancu?

0

Dlhé letné večery prinášajú so sebou nie len pôžitok z dlhotrvajúceho slnečného svetla a tepla, ale aj niekoľko nedostatkov, pričom zrejme najväčším je otravný lietajúci hmyz. Sedenie na terase, či v altánku, poprípade spánok s otvoreným oknom nemusí byť za každých okolností súboj s komármi. S touto elektrickou plácačkou na…

Volkswagen oznamuje, že začal s transformáciou ďalšieho závodu z výroby konvenčných vozidiel na elektromobily

0

Volkswagen to s elektromobilitov myslí skutočne vážne. Len niekoľko dní dozadu sme mohli čítať o tom, že spoločnosť pretvára továreň v meste Zwickau z výroby konvenčných motorových automobilov na výrobu plne elektrických vozidiel. Podľa odhadov spoločnosti, ročne by mohli v závode vyprodukovať približne 330-tisíc elektromobilov. Mimochodom, závod sa rozprestiera na…

Dôjde k prepojeniu Messengeru a WhatsAppu? Facebook nad tým musí aktívne rozmýšľať

0

Nie je žiadnym tajomstvom, že Facebook uvažuje o prepájaní existujúcich platforiem, ktoré vlastní. Vzhľadom na to, že sa o tom už hovorí vcelku dlhú dobu, tak mnohým z nás to už pripomína skôr nekonečný príbeh, ako niečo, na čom spoločnosť reálne aj pracuje. Najnovšie zistenia analytikov z  WABetainfo odhaľujú, že…

Xiaomi predstavuje smartfón Poco M2 Pro. Bohužiaľ, od vlajkovej lode ho delí až príliš veľa kompromisov

0

Xiaomi prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Poco predstavuje model smartfónu M2 Pro. Nepôjde však o vlajkovú loď, ale o smartfón z kategórie strednej triedy. Okrem iného ide v podstata o prezlečený smartfón Redmi Note 9 Pro, ktorý sa už dlhšiu dobu predáva na globálnom trhu. Ako sme v úvode naznačili, zariadenie…

KAMzaKRÁSOU

Čo zvládne figový olej na rozdiel od iných? Jeho účinky ťa prekvapia!

0

Viete, ako omamne vonia figový olej a hlavne, aké sú jeho účinky a prečo ho vyskúšať? Zistite, ako dokáže podporiť naše zdravie a ako sa postará o krásu!

TEST: Krémový gél na opaľovanie Eucerin Dry Touch Oil Control SPF 30 a SPF 50+

1

Osobne by som sa mohla zaradiť do skupiny ľudí, ktorí prípravky na opaľovanie používajú skutočne poctivo. Vždy si chránim pleť krémom s vysokým SPF a rovnako je to aj v prípade pokožky celého tela. Hoci nemám úplne svetlú pokožku, ktorá by bola náchylná na rýchle spálenie, zvykla som si používať…

Dokonalá aj na cestách? Osvoj si beauty tipy pre cestovateľky!

0

Zdá sa, že aj cestovanie sa čoskoro dostane do normálnych koľají. Ak sa chystáte na cesty ešte toto leto, určite oceníte beauty tipy pre cestovateľky.

STOP poteniu! Vyskúšaj účinné prírodné prostriedky proti poteniu!

1

Potenie je prirodzenou reakciou tela, ktoré sa vylučovaním potu ochladzuje. Avšak, ako potenie zastaviť? Skúste prírodné prostriedky proti poteniu!

Najtrendovejšie letné potlače na oblečení: Čo je hitom tohto leta?

1

Aké sú trendy letné potlače na oblečení pre rok 2020? Po akých módnych kúskoch sa poobzerať v obchodoch a čo doplniť do svojho letného šatníka?

Efektívny tréning na nohy bez náčinia: Cvič doma, ušetri za posilku!

0

Chcete spevniť nohy, no do posilky vás to akosi neláka? Vyskúšajte efektívny tréning na nohy z našej galérie, na ktorý nepotrebujete vôbec žiadne náčinie.

Svetlo sveta

Z globálneho otepľovania sa stalo falošné náboženstvo. Svetoznámy aktivista sa ospravedlnil.

0

Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepľovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.” Týmito slovami Michael Shellenberger charakterizoval to, čo sa v tejto oblasti deje. Shellenberger poukázal na obrovské finančné zdroje, ktoré sa dostávajú enviroaktivistom a medzičasom jeho článok bol z…

Svätý Otec František v júlovom úmysle pozýva k modlitbe za rodiny

0

Modlime sa, „aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny“. To je modlitbový úmysel pápeža Františka na mesiac júl. Svätý Otec zároveň upozorňuje, že rodiny potrebujú osobitnú ochranu zo strany štátov. V krátkom videu Apoštolátu modlitby Svätý Otec v španielčine hovorí: „Rodina potrebuje byť chránená. Je mnoho…

Kardinál Pell sa rozhodol vydať knihu zo súdneho procesu

0

Kardinál Pell sa rozhodol uverejniť knihu myšlienok a spomienok, ktorá vznikla počas jeho 13 mesačného väzenia. Kardinál Pell sa stal obeťou vyfabulovaného procesu zneužívania. Proces bol pozorovateľmi definovaný ako nespravodlivý. V roku 2017 mala byť zaznamenaná výpoveď, podľa ktorej údajne arcibiskup Pell v katedrále Melbourne mal zneužiť chlapca v sakristii kým celý kostol bol…

V Spišskej Kapitule vysvätili nového pomocného biskupa Jána Kuboša

0

Spišská diecéza má nového pomocného biskupa. Stal sa ním rodák z Nižnej na Orave, doterajší farár a dekan v Kežmarku Mons. Ján Kuboš, ktorého do funkcie menoval v marci Svätý Otec František (25. 3. 2020). Vysvätili ho dnes vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule.…

Nemecko 30 rokov financovalo pedofilný projekt na zneužívanie detí

0

Systematicky organizovaný pedofílny projekt, kedy deti bez domova boli dávané do domácnosti pedofilov, ktorí ich mali vychovávať a sexuálne zneužívať ako súčasť údajného výskumu, len dokazuje legalizáciu pedofílie v kruhu svetových elít. Diabolský experiment, ako ho v súčasnosti nazývajú, sa začal realizovať v roku 1970 tzv. Kentlerov projekt, ktorý mal dokázať, že aj pedofilní…

Predstaviteľ Black lives matter vyzval na zhodenie sôch Ježiša Krista

0

Hnutie Black lives matter naberá čoraz silnejšie kontúry rasistického hnutie, ktoré nenávidí ľudí bielej farby pleti. Vo Francúszku dokonca likvidujú sochy vojnového hrdinu a zakladateľa Piatej francúzskej republiky Charlesa de Gaulla s označením, že je rasista. Bol to práve de Gaulle, na ktorého bolo spáchaných osem atentátov z radov stúpencov kolonializmu a de Gaulla…

Armádny Magazín

Nevídané! Takmer 500 vozidiel a 350 amerických vojakov bude prechádzať cez Francúzsko.

0

Francúzsko, 8. júl 2020 (AM, Sputnik) - Americké sily dorazia do Francúzska cez niekoľko miest na atlantickom pobreží. Tieto jednotky budú potom smerovať na východ do Európy. Operácia sa uskutoční napriek tomu, že Washington plánuje stiahnuť 9 500 vojakov umiestnených v Nemecku.   Americké sily prechádzajú cez Francúzsko ako súč

Estónsko venuje Ukrajine 2400 pištolí Makarov zo sovietskej éry

0

Estónsko, 8. júl 2020 (AM) - Estónsko zasiela na žiadosť Ukrajiny ukrajinskej armáde viac ako dvetisíc automatických pištolí Makarov zo sovietskej éry. Strelné zbrane pochádzajú z estónskych obranných síl .   Dodávka 2 400 pištolí bola odoslaná v utorok, uvádza ministerstvo obrany a jej

FSB zatkla poradcu šéfa Roskosmosu kvôli špionáži pre NATO. Video

0

Rusko, 7. júl 2020 (AM) - Poradca šéfa Roskosmosu pre informačnú politiku Ivan Safronov je podozrievaný z práce pre NATO, oznámila FSB. Podľa informácií špeciálnej služby Safronov zbieral a odovzdával predstaviteľom NATO údaje o vojenskej spolupráci, obrane a bezpečnosti Ruska, ktoré sú štátnym tajomstvom.

Rusko pripravuje dodávky tankov Armata do zahraničia

0

Rusko, 7. júl 2020 (AM, Sputnik) - Ruská federácia pripravuje najnovší tank T-14 na základe platformy Armata k exportu. Informoval o tom riaditeľ Federálnej služby vojensko-technickej spolupráce RF Dmitrij Šugajev.   "Ruskí výr

Fínsko už nemá viac svastiku v znaku svojich Vzdušných síl

0

Fínsko, 7. júl 2020 (AM, warspot) – Takmer celých sto rokov používalo fínske letectvo ako svoj symbol svastiku v belasej farbe na bielom podklade. 3. júla tohto roku potvrdila tlačová služba Vzdušných síl Fínska, že svastika bola odstránená z oficiálneho znaku fínskeho letectva. [caption id="at

Perspektívy bojových robotov vo vojnách budúcnosti

0

Rusko, 7. júl 2020 (AM, Sputnik) - Hrdina filmu Ja, robot hovoril: Raz sa nám bude cnieť po starých dobrých časoch, keď ľudí vraždili iní ľudia. Je to krvilačné, ale možno, že správne. Zatiaľ zverujú robotom utilitárne funkcie, ale v strategických úlohách

Tvoja Svadba

Neónové nápisy na svadbe: Horúci trend, ktorý musíš mať aj ty!

0

Neónové nápisy sú jedným z najhorúcejších svadobných trendov tohto roku. Dokážu krásne oživiť každú svadobnú výzdobu. Necháte sa aj vy inšpirovať?

Ako využiť jutovinu na svadbe? Inšpiruj sa tými najlepšími nápadmi!

0

Je to najhorúcejší trend, ktorý je v kurze už nejaký ten rok. Ako využiť jutovinu na svadbe a mať dokonalú rustikálnu svadbu? Inšpirujte sa skvelými nápadmi!

TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou: Bez tohto sa nezaobídeš!

0

Posledná možnosť, ako sa pred svadbou odreagovať a užiť si ten najlepší večer. Pred opicou vás zachráni táto TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou!

Tmavá svadobná výzdoba: Necháš sa zlákať týmto svadobným trendom?

0

Neexistuje žiadna elegantnejšia farba ako čierna. Ak chcete pridať vášmu svadobnému dňu nádych sofistikovanosti, potom táto farba, ale i tmavé odtiene, sú tým najlepším riešením. Samozrejme, nemusíte mať čiernu farbu vo všetkých aspektoch vašej svadby, nie sme si istí, či by aj niekto chcel mať čierne kvety a i rúž na perách, stuhy na stoličkách a ešte aj…

Dekorácie z balónov: Svadobný trend roku 2020, ktorý ťa dostane!

0

Dekorácie z balónov sa nám väčšinou spájajú s oslavou narodenín. Tohtoročným hravým a zaujímavým svadobným trendom sú práve dekorácie z balónov.

Svadobná výzdoba DUSTY BLUE: Farba, ktorá poteší každé oko!

0

Hľadáte nežnú a romantickú svadobnú výzdobu, ktorá by bola nadčasová a ideálna do každého obdobia? Svadobná výzdoba DUSTY BLUE je to, čo hľadáte!

Tvoje Zdravie

TOP 7 dôvodov, prečo jesť egreše: Rastú aj vo vašej záhradke?

0

Viete, prečo jesť egreše? Aké vitamíny či živiny obsahujú a na ktoré systémy ľudského tela majú blahodarný vplyv? Objavte jedinečné účinky chutných egrešov!

Ako si doplniť horčík? Správnou voľbou je týchto 7 potravín!

0

Medzi najlepšími zdrojmi cenného horčíka si dozaista nájde miesto v prvom rade tmavá listová zelenina. Aby nášmu telu nechýbal horčík, vhodné je pravidelne si dopriať napríklad špenát. Zabúdať však netreba ani na ďalšie druhy listovej zeleniny, napríklad rukolu, kel či mangold. Okrem toho sú tieto potraviny i zdrojom viacerých vitamínov…

Aké sú časté prejavy hypertyreózy? Pri týchto signáloch spozornite!

0

Medzi najčastejšie sprievodné príznaky spomínaného ochorenia radíme aj rôzne problémy so srdcom, respektíve so srdcovo-cievnym systémom. Obehová sústava na nadprodukciu hormónov štítnej žľazy neraz reaguje zvýšením tlaku. Bežné je zrýchlenie srdcovej frekvencie, jedinec môže pociťovať búšenie srdca. Objaviť sa môžu poruchy srdcového rytmu, čiže arytmie. Človek sa v súvislosti s…

Poznáte írsky mach? Zistite, prečo ho privítať aj vo svojej kuchyni!

0

Írsky mach je druh červenej riasy s latinským pomenovaním Chondrus crispus. Táto riasa sa hojne vyskytuje najmä pozdĺž skál a útesov v pobrežných oblastiach Atlantického oceána, či už v Severnej Amerike alebo aj v Európe. Tu vo veľkom množstve rastie hlavne v moriach okolo Írska, na základe čoho dostala riasa i svoje pomenovanie.…

Poznáte lyofilizované ovocie? Jeho prednosti môžete ochutnať napríklad na Mixit.sk

0

Ako uchovať ovocie pre neúrodné časy? Odpoveďou je lyofilizácia. Akékoľvek lyofilizované ovocie si uchováva všetky vitamíny a hlavne svoju chuť. Ochutnajte!

Preháňadlo ako tajomstvo štíhlosti? Na čaj Senna si dajte pozor!

0

Možno čaj Senna poznáte ako prírodné preháňadlo a možno ste o ňom počuli ako o tajomstve štíhlej postavy. Pozor, tento čaj však môže byť nebezpečný!