K výbuchu došlo v meste Feng-sien v provincii Ťiang-su na východe krajiny. Výbuch podľa polície nastal o 16.50 h miestneho času, teda v čase, keď si rodičia prichádzali po svoje deti. Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie údajne z miesta výbuchu, na ktorých vidno dospelých aj deti ležiacich na zemi.
Čína v posledných rokoch zaznamenala niekoľko incidentov, keď útočníci vnikli do škôl a dobodali tam deti. Páchatelia sa týmto spôsobom zväčša chceli pomstiť za skutočné či domnelé krivdy, ktoré im spôsobila spoločnosť.
V Číne platia prísne pravidlá pre vlastníctvo strelných zbraní, preto pri väčšine útokov používajú páchatelia nože alebo podomácky vyrobené výbušniny.
V dome podozrivého z útoku pred škôlkou našli materiál na výrobu bômb
Vyšetrovatelia našli materiál na výrobu bômb v dome muža, ktorý je podozrivý, že vo štvrtok odpálil nálož pred vchodom do materskej školy v meste Feng-sien ležiacom na východe Číny. Výbuch si vyžiadal osem mŕtvych vrátane páchateľa a desiatky zranených. Informovala o tom agentúra DPA.