NAŽIVO

Witkoff oznámil, že USA začali druhú fázu Trumpovho mierového plánu pre Pásmo Gazy, zameranú na odzbrojenie palestínskeho militantného hnutia Hamas, vytvorenie prechodnej technokratickej vlády a začiatok obnovy tejto palestínskej enklávy.

18:20

USA môžu zaútočiť na Irán v najbližších 24 hodinách, píše agentúra Reuters s odvolaním sa na európskych úradníkov.

Nemenovaný izraelský predstaviteľ sa domnieva, že Trump zrejme už prijal rozhodnutie o vojenskom zásahu v Iráne.
rán varoval susedné krajiny, v ktorých sú prítomní americkí vojaci, že v prípade amerického útoku zaútočí na americké základne.

V súvislosti s tým USA prijali rozhodnutie stiahnuť časť personálu zo základní na Blízkom východe, povedal novinárom americký úradník.

Ako sme informovali, niektorí vojaci dostali pokyn opustiť americkú leteckú základňu Al-Udeid v Katare do večera 14. januára. Jeden z informátorov agentúry upresnil, že nejde o evakuáciu, ale o presun.

18:16

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že Káhira prijme všetky potrebné opatrenia, aby zaistila jednotu Sudánu.

18:06

Zo správy organizácie pre ľudské práva Human Rights Watch vyplýva, že nedostatočný systém sociálneho zabezpečenia v Maďarsku núti mnohých starších ľudí, aby zvažovali, či svoje skromné dôchodky minú na jedlo, lieky alebo kúrenie.

17:51

Fico uviedol, že zmluva medzi Slovenskom a americkou spoločnosťou Westinghouse, na základe ktorej by sa mala stavať nová jadrová elektráreň, by mohla byť podpísaná počas roku 2027.

17:38

Zelenskyj vyhlásil, že súčasný systém mobilizácie si vyžaduje „rozsiahle zmeny“. „Ministerstvo obrany Ukrajiny navrhne systémové riešenia problémov, ktoré sa nahromadili v náborových centrách. Už boli prijaté rozhodnutia, ktoré majú zabezpečiť spravodlivejšie rozdelenie personálu medzi bojové brigády. V procese mobilizácie sú však potrebné oveľa širšie zmeny, ktoré zaručia viac príležitostí pre ukrajinské obranné a bezpečnostné sily, ako aj pre hospodárske procesy v našom štáte,“ napísal Zelenskyj na sociálnej sieti X.

17:36

Armáda Izraela oznámila, že podľa aktualizovaných údajov zlikvidovala predchádzajúci deň pri prestrelke v Pásme Gazy šiestich militantov, ktorých obvinila z porušovania prímeria.

17:05

Tri anonymné zdroje oboznámené s odhadovanými nákladmi uviedli pre televíziu NBC News, že kúpa Grónska by mohla USA v prípade dosiahnutia Trumpovho cieľa stáť až do 700 miliárd dolárov.

17:03

Ruský prezident Vladimir Putin telefonicky diskutoval s brazílskym prezidentom Luizom Ináciom Lulom da Silvom o situácii vo Venezuele, informovala tlačová služba Kremľa.

16:47

Šéf Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie Alexander Bastrykin v rozhovore pre agentúru TASS povedal, že bývalý gubernátor Riazanskej oblasti Nikolaj Ľubimov bol obvinený z prijímania úplatkov za viac ako 270 miliónov rubľov.

16:45

Rozhodnutie stiahnuť časť personálu z kľúčových amerických základní na Blízkom východe je podľa nemenovaného amerického predstaviteľa preventívnym opatrením, keďže v regióne rastie napätie.

16:44

Kanadský premiér Mark Carney začal štvordňovú oficiálnu návštevu Číny. Carney sa počas svojej návštevy má stretnúť aj s čínskym premiérom Li Čchiangom a zástupcami podnikateľského sektora.

16:43

Riaditeľ NASA Jared Isaacman oznámil, že NASA podpísala memorandum o porozumení s americkým ministerstvom energetiky, v ktorom potvrdila svoj záväzok vybudovať jadrový reaktor na Mesiaci do roku 2030.

16:42

Porýnie-Falcko pozastavilo deportácie do Iránu. Ako dôvod uviedla zásahy iránskych bezpečnostných zložiek proti demonštrantom.

16:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Chmelár: Nová strana Kisku neprináša idey, len zmenu mocenskej garnitúry za druhú. Vláda digitálnej oligarchie môže byť ešte nebezpečnejšia ako vláda tej finančnej

Analytik Eduard Chmelár sa v súvislosti s predstavením novej strany exprezidenta Kisku Za ľudí vyjadril k dookola sa opakujúcim heslám, sľubom a marketingovým ťahom politických subjektov

❚❚
.

Politológ Eduard Chmelár pripomenul, že kedysi boli časy, keď slogan „Pre ľudí“ používal šéf Smeru-SD Robert Fico. “Jeho verný poslanec Ľuboš Blaha je síce presvedčený o jeho autentickosti až genialite, ale nie, toto nevymysleli kreatívci Smeru. Ešte pred ním používala slogan „S ľuďmi a pre ľudí“ Iveta Radičová. A tento slogan bol takmer navlas rovnaký ako heslo českých komunistov „S lidmi pro lidi.“.”

Chmelár ale upozornil, že tieto slová pôvodne pochádzajú zo slávneho Gettysburského prejavu Abrahama Lincolna z 19. novembra 1863, ktoré presne zneli „vláda ľudu, z ľudu a pre ľud“.

“Odvtedy sa toto posolstvo prekladalo, parafrázovalo, kradlo, komolilo a deformovalo nespočetne veľakrát, až skončilo v spotených rukách Andreja Kisku a dostalo podobu: Za ľudí. Pripomína to známu komunikačnú hru, kde ľudia sediaci v kruhu šepkajú jeden druhému tú istú vetu, a kým dorazí do ucha toho, kto ju pôvodne vyslovil, je z nej niečo úplne iné. Človeku sa až nechce veriť, že pri tých finančných možnostiach, ktoré bývalý prezident má, nedokázali jeho politickí marketéri vymyslieť nič duchaplnejšie a nerátali s tým, že asi do desiatich minút od jeho oznámenia sa stane terčom vtipov,” uviedol.

.

Dodal, že keby bol niekto zlomyseľný, tak už v tejto chvíli zaregistruje stranu „Za ľudí“, aby ešte viac doplietol voličov. “Takej strany by totiž nebola žiadna škoda. Už na prvý pohľad je jasné, že zoskupenie pána Kisku politickú scénu neobohacuje, ale rozbíja, neprináša žiaden ideologický segment, ktorý by ešte nebol zastúpený.”

“Andrej Kiska chce iba pytliačiť vo vodách iných, rozdáva ponuky politikom z iných strán, čo je nesmierne nízke správanie. Jeho slová, že strana „Za ľudí“ nebude ani pravicová, ani ľavicová, ani konzervatívna, ani liberálna, ale centristická, svedčia buď o politickej negramotnosti alebo bezbrehom populizme, a v tejto chvíli neviem, čo je horšie.”

Chmelár ďalej komentoval včerajšie predstavovanie novej Kiskovej strany tak, že Andrej Kiska chce byť všetkým a ničím. “Podľa potreby prihadzuje neuveriteľne prázdne floskuly a obklopuje sa ľuďmi, ktorí buď už prešli niekoľkými stranami (Jana Žitňanská) alebo oklamali verejnosť a voličov svojou „nezávislosťou“ (aktivista Za slušné Slovensko Juraj Šeliga či primátori Nitry a Hlohovca) alebo vyslovene pochybnými indivíduami (medzi jeho sponzorov patrí Ján Tomáš, trestne stíhaný za neoprávnenú vratku DPH a program pre zdravotníctvo má na starosti vysokopostavený manažér z Penty Radomír Vereš).”

“Sledovať bývalú hlavu štátu, ako zrazu odhodí zábrany a začne tvrdo až osobne napádať politických súperov ako taký chuligán s dovetkom „teraz to už môžem povedať“ vyznieva, že celá hra na novú politickú kultúru bola len bezbrehá pretvárka a dočasná taktika na prevzatie moci. Je to veľmi smutné, ale tento človek sa nikdy nemal stať prezidentom.”

Podľa politického komentátora Chmelára je však oveľa dôležitejšie povedať, čo to prinesie pre budúcoročné parlamentné voľby. “Ich hlavná téma je už dnes jasná: ukončiť éru Roberta Fica. Ale kým sa formujú tábory tejto neľútostnej a špinavej bitky, je nevyhnutné poznamenať, že opozícia, ktorá sa trasie nedočkavosťou po prevzatí moci, to ani zďaleka nemá také isté.”

.

“V tejto rovnici je zatiaľ niekoľko neznámych premenných. Prvú nám postupne vyjasňuje Kiskova strana, ktorá pravdepodobne nebude mať takú silu, ako sám exprezident očakával. Celkom určite však vznikne aj Harabinova strana, hoci jej líder zbabelo zahmlieva, lebo chce sedieť čo najdlhšie na dvoch stoličkách, vrátane tej sudcovskej.”

Hovorí sa o založení strany bývalého ministra Tomáša Druckera. “Hádam každý, kto má IQ vyššie ako hodnota izbovej teploty sa dovtípil, že nedávny prieskum, ktorý ho katapultoval údajne medzi najdôveryhodnejších politikov, bol objednaný za týmto účelom. Ani petícia Michala Kaliňáka za zmenu volebných obvodov nie je tak celkom občianska iniciatíva, ale zárodok novej politickej strany so silným finančným zázemím.”

“A nedá sa vylúčiť, že do jesene nepribudnú ďalšie nové strany. Do istej miery to však má v rukách stále Robert Fico. Ak bude opakovať chybu svojich predchodcov Vladimíra Mečiara a Mikuláša Dzurindu, ktorá by sa dala zhutniť do hesla „ja som si tú stranu vybudoval, ja si ju aj zničím“, ak neprenechá kormidlo Petrovi Pellegrinimu (a momentálne, keď sa títo dvaja kohúti ani len nerozprávajú, to vyzerá tak, že tento scenár je najpravdepodobnejší), Smer môže svojím volebným výsledkom klesnúť na nulový koaličný potenciál,” upozornil.

Ak by však podľa Chmelára premiér Pellegrini potiahol Smer do volieb ako líder, táto strana podľa neho ešte nepovedala posledné slovo. “To všetko môže tak zamiešať karty, že opozícii počty jednoducho nemusia vyjsť. Vypúšťať silné slová, že ak by hrozila vláda Fica a Kotlebu, radšej urobíme revolúciu ako sa spájať so Smerom (ako to urobil včera Andrej Kiska) sú prejavom nezrelého a možno aj nebezpečne autokratického politika, ktorý viac sníva o prevzatí moci a prevratoch ako získaní si dôvery verejnosti podľa demokratických pravidiel.”

“Slovenská politika sa hodnotovo vyprázdňuje. Neponúka nám alternatívy, ale iba varianty toho istého civilizačne neudržateľného systému. Ak sa aj objaví alternatívna vízia, je bez diskusie mediálne znemožnená, umlčaná a hodená do jedného vreca s extrémistickými predstavami ako antisystémová, aj to aj v prípade, ak prináša viac demokracie, spravodlivosti a udržateľného života,” vysvetlil.

.

Politici ako Kiska podľa slov Chmelára len ukazujú, že na hodnotách vôbec nezáleží, že princíp jeho videnia politiky je rovnaký ako základy, na ktorých vyrástol napríklad Smer.

“Ide len o výmenu jednej mocenskej garnitúry za druhú. Je síce pravdou, že vláda Smeru sa vyčerpala ideovo, personálne i morálne, ale vláda digitálnej oligarchie môže byť ešte nebezpečnejšia, pretože dokáže získať kontrolu nad všetkými dátami, a tým pádom aj životmi bežných ľudí. Andrej Kiska vstupoval pred rokmi do politiky s varovaním, že Smer má premiéra, predsedu parlamentu a bolo by nebezpečné, keby ovládol aj úrad hlavy štátu. Dnes by som ho chcel parafrázovať: máte primátora hlavného mesta, máte prezidentku a chceli by ste mať aj premiéra. Pozor, priatelia,” varuje Chmelár.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Moskva obvinila Kyjev z utorkového útoku na grécke tankery v Čiernom mori

Ruské ministerstvo obrany v stredu obvinilo Ukrajinu z útoku dronmi na grécky tanker pri ruskom pobreží v Čiernom mori, ku…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Je známa cena, za akú chcú USA kúpiť Grónsko

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio má pripraviť návrh na kúpu Grónska za 700 miliárd dolárov, píše NBC News

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sú známe podrobnosti razie u Tymošenkovej

Spolupracovník Julie Tymošenkovej priblížil, ako prebiehala prehliadka NABU v sídle strany „Batkyvšina“ a zverejnil podrobnosti o prípade političky

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA sťahujú svojich vojakov zo základní na Blízkom východe

USA stiahli časť personálu zo svojich vojenských základní na Blízkom východe

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán ostro kritizoval bruselský plán: „Je čas počúvať zdravý rozum“

Viktor Orbán sa na sociálnej sieti Facebook podelil o niekoľko myšlienok týkajúcich sa plánu, ktorý dnes predložila a prijala Európska…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Poslanec-provokatér a plán na reorganizáciu Verchovnej rady. Čo stojí za prípadom Julie Tymošenkovej

Ako informovali zdroje vo Verchovnej rade, poslancom, ktorý nahrával rozhovory s Juliou Tymošenkovou a „prezradil“ ich NABU, bol poslanec zo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rezort financií chce opäť zefektívniť výber DPH, zameria sa na rizikové subjekty

Ministerstvo financií pripravilo ďalšie systematické legislatívne opatrenie, ktorého cieľom je boj proti daňovým únikom. Ako rezort informoval, tentoraz sa opäť…

14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA pozastavujú vydávanie víz občanom z Ruska a Iránu

Informuje o tom stanica Fox News s odvolaním sa na internú správu Ministerstva zahraničných vecí USA

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj sa stretol s novým ministrom obrany Fedorovom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa stretol s novovymenovaným ministrom obrany Michailom Fedorovom. Zelenskyj informoval, že mu stanovil prvé priority vo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americkí vyjednávači Kushner a Witkoff majú plánovať stretnutie s Putinom v Moskve

Vyslanec Bieleho domu Steve Witkoff a zať amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner údajne plánujú cestu do Moskvy, kde sa…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajine hrozí „obrovská diera“ v rozpočte

Vyhlásenie Ursuly von der Leyenovej o pridelení úveru pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur predstavuje potenciálne veľmi veľký problém…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Energetická ombudsmanka pre HS: Energopomoc je na štvorku, vláda urobila zásadné chyby

Občianske združenie Energetický ombudsman funguje okrem iného ako poradca v energetických otázkach, ľuďom tiež pomáha v oblasti dodávok energií, ale rieši aj…

14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora

Premiér Robert Fico nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Uviedol to v reakcii na Žilinkove rozhodnutie obrátiť sa na…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému „Golden Dome“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Spojené štáty potrebujú Grónsko na realizovanie protiraketového projektu „Golden Dome“ a vyzval NATO, aby…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V EÚ rozhodujú, kto sa postaví Putinovi

V Európskej únii sa diskutuje o vymenovaní vyjednávača, ktorý sa postaví Putinovi. Na túto pozíciu sa zvažuje bývalý taliansky premiér…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Voľby by vyhrali progresívci, v parlamente by boli aj Demokrati

Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici januára, vyhralo by ich hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 20,8 percenta…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Už sa bijú: ďalšia veľká akcia proti korupcii na Ukrajine

Julia Tymošenková, bývalá premiérka a stále jedna z vplyvných postáv kyjevskej politiky aj biznisu, teraz predpoludním potvrdila, že protikorupčný úrad…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tragédia na lyžovačke v Rakúsku. Lavína zabila 12-ročného českého chlapca

Tragicky sa skončila lyžovačka českej rodiny v rakúskom Bad Gasteine. Dvanásťročný chlapec zomrel po tom, čo ho strhla lavína. Ako…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Do boja sa zapojila ťažká mediálna artiléria: "Kuba sa od roku 1959 snaží zasadit USA smrtiaci úder"

USA, 14. januára 2026 - Nová americká invázia na Kubu mala už skôr nulovú pravdepodobnosť, ale po najnovšej analýze od…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Takto si užíval maďarský prezident v Paríži

Klára Dobrevová, predsedníčka opozičnej Demokratickej koalície , v utorok na online tlačovej konferencii oznámila, že sa im podarilo vysúdiť a…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Dôchodca Július Kubasák stojí pred súdom za schvaľovanie atentátu na premiéra

Na Špecializovanom trestnom súde , pracovisko Banská Bystrica, sa v stredu začal proces s Júliusom K., ktorý mal verejne schvaľovať…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by bola americká anexia Grónska zlou správou pre Čechov a Slovákov

Slovensko, 14. januára 2026 - Anexia Grónska Spojenými štátmi by vyzerala ako vzdialený arktický konflikt Dánska s USA. Pre Česko…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Generálny prokurátor napadol na ústavnom súde zmeny vo využívaní kajúcnikov

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes na Ústavnom súde SR podal návrh na začatie konania o súlade novely Trestného poriadku, ktorá…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šatan novinárovi Denníka N: "Hráči s tou vojnou nič nemajú"

Šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan a hlavný tréner národného tímu Vladimír Országh v stredu na tlačovej konferencii komentovali…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Harmonický rozvoj osobnosti človeka aj v treťom tisícročí? Ruský filozof vo svojom diele prináša unikátny návod

Slovensko, 14. januára 2026 - Kniha A. E. Usanina CESTOVNÝ PAS DO NOVÉHO SVETA ponúka unikátnu koncepciu harmonického rozvoja osobnosti…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Mysleli ste si, že ‚woke‘ končí? Brusel má iný plán

Európska komisia zverejnila svoje politické priority na rok 2026 a výsledok je ťažké zdôvodniť z akejkoľvek aspoň trochu realistickej perspektívy,…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vyberte si zrkadlo, ktoré odhalí, ako sa vidíte

Tento test osobnosti skúma obraz seba samého a sebauvedomenie prostredníctvom inštinktívneho výberu jedného z troch zrkadiel: Staré, ručné alebo zrkadlo…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Generácia X zachytená na fotografiách. Takto vyzeralo ich detstvo

Generácia X vyrastala v čase, keď detstvo patrilo uliciam, ihriskám a fantázii, nie obrazovkám. Voľnosť, špina na kolenách a návrat…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Prečo ruský S-500 Prometheus prekonáva všetko, čo má NATO

Rusko je o tri generácie pred USA v oblasti manévrovateľných hypersonických zbraní a tento náskok bol kľúčový pre vytvorenie systému…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Witkoff oznámil, že USA začali druhú fázu Trumpovho mierového plánu pre Pásmo Gazy, zameranú na odzbrojenie palestínskeho militantného hnutia Hamas, vytvorenie prechodnej technokratickej vlády a začiatok obnovy tejto palestínskej enklávy.

18:20

USA môžu zaútočiť na Irán v najbližších 24 hodinách, píše agentúra Reuters s odvolaním sa na európskych úradníkov.

Nemenovaný izraelský predstaviteľ sa domnieva, že Trump zrejme už prijal rozhodnutie o vojenskom zásahu v Iráne.
rán varoval susedné krajiny, v ktorých sú prítomní americkí vojaci, že v prípade amerického útoku zaútočí na americké základne.

V súvislosti s tým USA prijali rozhodnutie stiahnuť časť personálu zo základní na Blízkom východe, povedal novinárom americký úradník.

Ako sme informovali, niektorí vojaci dostali pokyn opustiť americkú leteckú základňu Al-Udeid v Katare do večera 14. januára. Jeden z informátorov agentúry upresnil, že nejde o evakuáciu, ale o presun.

18:16

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že Káhira prijme všetky potrebné opatrenia, aby zaistila jednotu Sudánu.

18:06

.

Boj proti “dezinformáciám” ako stabilná dotácia

Vláda cez Digitálnu koalíciu financovala aj StratCom fórum opozície

14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Viete prečo znova prichádza tento šialený “nápad’? Generál má odpoveď

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov. ..predovšetkým komisie, konštatuje vo svojom statuse generál…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Clintonovci odmietli vypovedať v Epsteinovom prípade. Našli si výhovorku

Bill Clinton a bývalá ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová odmietli vypovedať pred Výborom pre dohľad Snemovne reprezentantov USA, ktorý vyšetruje…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vo veku 55 rokov zomrela spisovateľka Jana Benková

Vo veku 55 rokov zomrela v utorok slovenská spisovateľka Jana Benková. Informáciu o jej úmrtí zverejnilo na svojom webe Slovenské…

14. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Gangy si vybavovali účty na ihrisku. Násilný útok stál život troch ľudí

Minulotýždňový ozbrojený útok v súkromnom rezidenčnom komplexe na ostrove Mocoli v pobrežnej provincii Guayas v Ekvádore stál život troch ľudí.…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Sakra, proč?

Polovina občanské společnosti je to, že kritika směřuje zdola nahoru. Od lidí k politikům. Od lidí k vládě. Lid si…

14. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov