český prezident Miloš Zeman

NAŽIVO

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že Rusko sa pripravuje na nový „rok vojny“ proti Kyjevu v roku 2026. Reagoval na slová ruského prezidenta Vladimir Putin, že Moskva „určite“ dosiahne svoje ciele, vrátane obsadenia ukrajinského územia, ktoré si nárokuje.

19:53

Nemecké vojenské námorníctvo prevzalo do užívania na základni Nordholz prvý bojový vrtuľník NH90 Sea Tiger. Do roku 2030 má „Deutsche Marine“ získať celkovo 31 strojov tohto typu.

19:53

Desiatky rumunských novinárov a niekoľko mimovládnych organizácií podpísali otvorený list na podporu webu Recorder.ro a jeho investigatívy Justiie capturata (Zajatá spravodlivosť). Na podporu sudcov a prokurátorov, ktorí verejne kritizovali systémové zneužívanie právomocí v súdnictve a politický vplyv, sa už niekoľko dní konajú protesty.

19:52

Ruský prezident Vladimir Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska. 

19:32

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva varoval Európsku úniu pred odkladaním podpisu dohody o voľnom obchode s juhoamerickým blokom Mercosur. Únii odkázal, že ak dohoda nebude podpísaná podľa plánu túto sobotu (20. 12.), nebude počas jeho pôsobenia v úrade podpísaná vôbec. Na dohode sa pracovalo 26 rokov, pripomenul Lula s tým, že mu už „došla trpezlivosť“.

19:31

Český prezident Petr Pavel telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Hovorili spolu o pokračujúcej českej podpore Ukrajiny, pokroku v mierových rokovaniach, situácii v Kupiansku i muničnej iniciatíve.

19:30

Dánska vláda navrhla rozšírenie zákazu nosenia odevov zahaľujúcich tvár na verejných priestranstvách aj pre školy a univerzity. Návrh zákona by mala v parlamente odprezentovať vo februári 2026.

19:29

Fínsky premiér Petteri Orpo sa ospravedlnil ázijským krajinám za rasistický škandál, do ktorého sa zapojili aj politici jednej z koaličných strán.

19:28

V severotalianskom meste Busto Arsizio sa objavilo ďalšie graffiti s nápisom „Spara a Giorgia” (Zastreľte Giorgiu).

19:27

Grécka polícia rozbila rozsiahlu drogovú sieť, ktorá do Európy pašovala kokaín. Po víkendovej razii neďaleko francúzskeho pobrežia zadržali desať ľudí.

19:23

Taliansko zatiaľ nie je pripravené podpísať dohodu o voľnom obchode medzi EÚ a juhoamerickým združením Mercosur. Vyhlásila to premiérka Giorgia Meloniová, ktorá zároveň vyjadrila presvedčenie, že podmienky na podpísanie by mohli byť splnené začiatkom budúceho roka.

19:06

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že plán Európskej únie na využitie zmrazených ruských aktív na financovanie ukrajinskej obrany je nevyhnutný, aby sa zvýšil tlak na ruského prezidenta Vladimira Putina. 

19:05

Francúzsko vyšetruje bezpečnostnú hrozbu zo zahraničia pre škodlivý softvér, ktorý infikoval počítačový systém osobnej lode v Stredomorí. V prípade použitia by mohol umožniť diaľkové ovládanie plavidla, uviedol minister vnútra Laurent Nuez.

19:04

V Bruseli sa uskutoční summit Európskej únie a západného Balkánu, na ktorom bude Slovensko zastupovať premiér Robert Fico. Otázka rozširovania Únie o krajiny tohto regiónu sa stáva čoraz naliehavejšou, a to najmä z geopolitických dôvodov.

19:03

Európsky parlament schválil uznesenie na podporu tzv. vojenského schengenu proti potenciálnej ruskej agresii. Poslanci v ňom požadujú odstránenie vnútorných hraníc pre pohyb vojsk a vojenského vybavenia v rámci EÚ, ako aj modernizáciu železníc, ciest, tunelov a mostov.

19:02

V Anglicku začali štrajkovať rezidentní lekári už po štrnástykrát za menej ako tri roky za zlepšenie svojich platov a počet pracovných miest.

19:02

Chorvátsko podpísalo kontrakt na nákup až do 420 nákladných terénnych vojenských áut značky Tatra v hodnote 212 miliónov eur v rámci spoločného obstarávania s Českom a Slovenskom. Oznámilo to chorvátske ministerstvo obrany.

19:01

Ruská Severná flotila oznámila, že jej stíhacie bombardéry Su-24M úspešne zvládli nočné tankovanie vo vzduchu v úplnej polárnej tme.

18:57

Biely dom nepotvrdil plány nových sankcií proti Rusku, informuje agentúra Reuters.

„Úlohou ministerstiev je pripraviť možnosti postupu pre prezidenta,“ uviedol pre agentúru predstaviteľ Bieleho domu.

Agentúra Bloomberg skôr informovala, že USA pripravujú nové sankcie proti Putinovi, ak odmietne mierový plán.

17:51

Zelenskyj sa zúčastní na zasadnutí Európskej rady, ktoré sa uskutoční 18. – 19. decembra v Bruseli.

O tom informoval novinárov v stredu európsky úradník.

Zelenksy pôvodne plánoval zúčastniť sa na samite prostredníctvom videokonferencie.

17:24

The Washington Post tiež píše, že USA vyvíjajú tlak na Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva.

Podľa informácií tohto vydania čelí tlaku belgický premiér De Wever a ďalší európski lídri.

Američania podľa denníka „jasne dali najavo“ Európanom, že chcú tieto prostriedky využiť na dosiahnutie mierovej dohody o Ukrajine.

17:17

Orbán vyhlásil, že otázka konfiškácie zmrazených ruských aktív nebude na programe samitu EÚ v Bruseli, ktorý sa začne zajtra.

Pripomíname, že ústrednou témou samitu je využitie aktív Ruskej federácie na poskytnutie reparančného úveru Ukrajine, čo sa považuje za krok rovnocenný s konfiškáciou aktív. Pripomíname, že proti tomu sa vyslovilo 7 krajín EÚ, vrátane Belgicka, ktoré drží väčšinu aktív.

Podľa médií USA vyvíjajú silný tlak na Európu, aby upustila od myšlienky poskytnutia reparančného úveru.

17:12

Kandidát na ministra životného prostredia za stranu Motoristi sebe Filip Turek požiadal českého prezidenta Petra Pavla o stretnutie a čaká na určenie termínu.

16:33

Devätnásť členských krajín Európskej únie vyzvalo Európsku komisiu financovať takzvané návratové centrá v tretích krajinách pre neúspešných žiadateľov o azyl. 

16:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

“České spravodajské služby blúznia.” Zeman hovoril o dostavbe Dukovan, Sputniku V a presadnutí na vozík

Prezident Českej republiky v rozhovore uviedol, že mal výhrady voči práci bývalého ministra zdravotníctva Jána Blatného kvôli očkovaniu. Venoval sa tiež Dukovanom, predsedovi ČSSD a hyenizmu novinárov. Zúčtoval sa tiež s predsedom Ústavného súdu

český prezident Miloš Zeman
Na snímke český prezident Miloš Zeman
❚❚
.

Miloš Zeman poskytol rozhovor Blesku, kde sa venoval rade tém českej a svetovej politiky. Prvá sa týkala bývalého ministra zdravotníctva Jána Blatného. V jeho prípade mal údajne výhrady kvôli tomu, že Blatný nechcel povoliť Sputnik V ani čínsku vakcínu a čakal na povolenie Európskej liekovej agentúry, čo radikálne spomaľuje očkovací proces v krajine.

Blatný by bol však odvolaný aj bez jeho výhrady, dodal Zeman, pretože predseda vlády Andrej Babiš mu posielal viacero upomienok týkajúcich sa jeho práce.

“Blatný čakal na rozhodnutie EMA, zatiaľ čo iné krajiny – Nemecko, Rakúsko a Maďarsko – využili národné zdroje. Mne by to samozrejme nevadilo, ale EMA je jednak veľmi pomalá, ale aj v jej histórii ona schválila asi 300 liekov, ktoré potom museli byť stiahnuté, kvôli ich (negatívnym – red.) účinkom,” uviedol s tým, že v českom prípade by stačilo, keby vakcíny schvaľoval Štátny ústav pre kontrolu liečiv.

.

Dodal tiež, že Sputnikom V sa očkuje v bezmála v 60 krajinách sveta. V prípade Sputnika V pritom “ide o rýchlosť”. “Keby tu bolo dostatok vakcín, prečo ja by som bojoval za Sputnik V či Sinopharm,”  uviedol prezident.

Zeman tiež poukázal na skutočnosť, že plánovaná klinická štúdia, ak by mala dobré výsledky, by mohla viesť k schváleniu plnohodnotného používania ruských a čínskych preparátov.

Ohľadom Ireny Storovej, riaditeľky SÚKL, bude tlačiť na to, aby skončila vo svojej pozícii.

Vo veci nového ministra zdravotníctva Petra Arenbergera prezident Zeman oznámil, že s ním rokoval a tlačil na to, aby sa mu zaručil, že na ministerskom poste sa postará o to, aby bol dostatok očkovacích látok v krajine.

“Prezident je ten, kto jednak odvoláva ministrov, jednak vymenúváva ministrov. Ako hovorieval Václav Havel – prezident nie je automat na podpisy a teda nemusí podpísať všetko, čo mu niektorí predložia,” odpovedal na otázku, či sa má prezident natoľko zúčastniť politického života, ako to robí on v poslednej dobe ohľadom ruských a čínskych vakcín.

.

Na pretras prišiel aj slovenský ústav, ktorý kontroloval dodanú vakcínu Sputnik V na Slovensko. Ten vyhlásil, že údajne nezodpovedá tomu, čo ruská strana dovtedy uvádzala.

“Naopak to vyvoláva pochybnosť o kvalite slovenského ústavu pre kontrolu liečiv. To laboratórium, ktoré to malo testovať, nebolo registrované v medzinárodnej sieti laboratórií,” povedal Zeman s tým, že slová slovenského laboratória jeho vieru vo vakcínu nijako neotriasla.

Prezident ďalej uviedol, že je pripravený nechať sa po roku preočkovať vakcínou Sputnik V.

V otázke vakcín Miloš Zeman Blesku oznámil, že jeho ochranka bola na základe udelenia výnimky očkovaná AstraZenecou, a niektorí zaočkovaní mali vedľajšie účinky.

 

.
Dukovany

“Viete že mám isté pochybnosti o kvalite našich spravodajských služieb,” odvetil prezident redaktorke na otázku, či ho neznepokojujú slová niektorých bezpečnostných orgánov štátu ohľadom možného ohrozenia bezpečnosti krajiny, ak by Dukovany dostavovali ruské spoločnosti.

“Pokiaľ ide o dostavbu jadrových blokov, (…) tak opakujem jednoduchý názor, že v záujme Českej republiky je, aby sme dostali najvýhodnejšie ponuky, a to ako cenou, tak i ďalšími technickými parametrami,” myslí si Zeman.

“Keď na základe blúznenia spravodajských služieb vylúčime dokonca 2 z 5 (uchádzačov o dostavbu – red.), tak tým zákonite vzrastie cena. A ten cenový rozdiel u tak veľkej zákazky môže byť v radoch desiatok miliárd korún,” dodal.

Prezident upozornil na to, že Rosatom má najväčšie množstvo úspešných dostavaných blokov a najväčší počet aktuálne rozostavaných. “Lokálne nedostatok elektrickej energie vďaka pomalému postupu sa môže objaviť,” uviedol s tým, že je sklamaný, že o dostavbe bloku v Dukovanoch bude rozhodovať až budúca vláda.

 

Novinárske hyeny

“Veľkú časť novinárov pokladám za hyeny, a hovorím to takmer 30 rokov, čo som v politike,” vyhlásil Miloš Zeman pri diskusii o jeho nedávnom výroku, v ktorom novinára zúčastňujúceho sa uvedenia do funkcie nového ministra označil za “hyenu”.

Poukázal na novinárov Sabinu Slonkovú a Kubíka, ktorí natáčali vo Švajčiarsku syna Andreja Babiša kamerou v okuliaroch a zadávali mu manipulatívne otázky.

 

Vozík

Rozhodol som sa presunúť sa na vozík, pretože v tom nevidím vôbec nič zlé. Už teraz sa s vozíkom pohybujem občas v Lánoch, občas na Hrade. Ak bude výročie 28. októbra, prídem do Vladislavskej sály na vozíku,” vyhlásil, keď sa ho moderátorka diskusie pýtala na to, prečo si neželá, aby novinári mohli natáčať jeho chôdzu.

“Môže sa stať zázrak, až bude teplejšie, budem trochu trénovať chôdzu, (…) ale stav mojich nôh nie je uspokojivý,” dodal.

.

 

Uvoľňovanie

“Ja som si vytvoril prognózu, že vďaka vakcinácii epidémia v septembri skončí. Práve preto bojujem za vakcíny,” uviedol s tým, že nie je pre žiadne uvolňovanie, aby sa mohol tento cieľ dosiahnuť.

“Tempo vakcinácie je pomalé, príčina nie je v zdravotníckom personále, ale v nedostatku vakcín,” dodal. Je vraj potrebné pracovať na tom, aby vakcín bolo dosť zo všetkých zdrojov.

Zeman tiež dodal, že nového ministra zdravotníctva Arenbergera bude hodnotiť až po sto dňoch.

 

.
Jan Hamáček

Diskusia sa dotkla aj Jána Hamáčka, ktorý bol na online zjazde ČSSD znovuzvolený do čela svojej strany, keď porazil napríklad úradujúceho ministra zahraničia Tomáša Petrička a ďalších kandidátov.

“Jan Hamáček odviedol veľký kus práce – zaslúžil sa teda o republiku. Kto sa zaslúži o republiku, mal by byť aj významným funkcionárom, teda predsedom strany,” myslí si prezident.

Miloš Zeman sa tiež vyjadril k prieskumom verejnej mienky. Prieskumy verejnej mienky a následné reálne volebné výsledky, rozdiely v nich, sú podľa jeho slov vždy “dramatické, a nie kozmetické”.

 

Pavel Rychetský

“Judikatúra Európskeho súdu pre ľudské práva v kauze Bulharsko jasne konštatuje, že zásah do volebného zákona v situácii, kedy už prebieha volebná kampaň, je protiprávna. (…) Z toho mi vyplýva, že (predseda Ústavného súdu – red.) Pavel Rychetský postupoval protiprávne,” konštatoval prezident republiky.

.

Miloš Zeman tiež vyhlásil, že novú verziu volebného zákona podpíše, až ju dostane na stôl.

 

Smrť Kellnera

Prezident súhlasil so stanoviskom, že zosnulý podnikateľ Petr Kellner sa zaslúžil o českú krajinu.

“S Kellnerom sme si tykali. Považoval som ho nielen za najúspešnejšieho českého podnikateľa, ale aj za človeka, ktorý prospel Českej republike,” uviedol v rozhovore Zeman.

“Rád som mu trochu pomáhal, napríklad tým že som ho vzal do Číny. Nič som od neho nechcel, len raz 50 miliónov pre jeden liek pre jedného malého chlapčeka,” dodal na adresu Petra Kellnera.

Chystám sa udeliť Petrovi Kellnerovi najvyšší český Rád bieleho leva, okrem iných dostanú tento rád Karel Gott ako hviezda českej populárnej huby, Roman Prymula ako najlepší epidemiológ, ktorý potlačil prvú vlnu epidémie,” uviedol prezident.

Vplyv Petra Kellnera bol podľa slov prezidenta výhradne ekonomický, nie politický.

.

“Jeho vplyv bol v biznise, jeho vplyv v politike bol preceňovaný,” dodal Zeman. “Opäť hlúpi novinári tvrdia, že politici boli jeho bábky,” odvetil.

“Hovoril som si: schopní ľudia odchádzajú a neschopní zostávajú,” odpovedal na otázku, čo cítil, keď sa o jeho smrti dozvedel.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.

Ústavný súd pozastavil účinnosť zákona o transformácii ÚOO na nový úrad

Ústavný súd SR pozastavil účinnosť zákona o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad. Rozhodol o tom v stredu…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

O ukradnutí ruských rezerv. Belgicko tvrdí, že vyjednávania sa začínajú odznova

24 hodín pred samitom EÚ Belgicko oznámilo, že rokovania o „reparačnom úvere“ pre Ukrajinu sa vrátili späť

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď úplne stratíš súdnosť: Merz vyhlásil, že nemecké jednotky môžu byť vyslané na zabezpečenie bezpečnosti demilitarizovanej zóny

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že nemecké jednotky sa môžu zapojiť do koalície na zabezpečenie bezpečnosti demilitarizovanej zóny na Ukrajine…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koaličná poslankyňa v hľadáčiku „študentstva”

Poslankyňa Paula Puškárová sa stala terčom rebelskej časti študentov

17. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Tieňovú flotilu Ruskej federácie strážia vojaci

Tieňovú flotilu Ruskej federácie strážia vojaci, vyhlásil veliteľ operačného velenia švédskych námorných síl Marco Petkovič v éteri švédskej televíznej stanice…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová pred stretnutím lídrov Európskej únie zvýšila stávky

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová deň pred dôležitým stretnutím 27 lídrov Európskej únie v Bruseli zvýšila stávky a…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto kryje Igora Matoviča?

Občiansky aktivista Miroslav Heredoš upozornil na nepriamu korupčnú schému, ktorá siaha až k Igorovi Matovičovi, a vyzýva orgány činné v trestnom konaní,…

17. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

Po ruských útokoch má tretina ukrajinských obranných podnikov problémy

Rusko začalo cielene útočiť na sklady vojenského materiálu, problémy s dodávkami začali u tretiny obranných podnikov Ukrajiny, tvrdí ukrajinský vojenský…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Realitný maklér pre HS: Ceny bytov v Bratislave už neporastú raketovo, čaká nás skôr stagnácia. Predávať sa bude stále, no nie ako v minulých rokoch a kupujúci majú priestor zjednávať

Ceny nehnuteľností na Slovensku za ostatné roky prudko rástli, výnimkou nebol ani rok 2025. Šialené sumy za vlastné bývanie, ale…

17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

Prejednávajú sa tri skutky Daniela Lipšica

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR dnes pokračuje disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR Danielom Lipšicom. Jeho disciplinárne stíhanie…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Marshallove ostrovy ako prvé na svete zaviedli základný bezpodmienečný príjem

Marshallove ostrovy ako prvé na svete zaviedli základný bezpodmienečný príjem – všetkým občanom začali vyplácať 200 dolárov raz za tri…

17. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hlasovanie o využití zmrazených ruských aktív môže vytvoriť nebezpečný precedens

Brusel chce obísť hroziace veto zo strany Slovenska či Maďarska a využiť právnu kľučku nachádzajúcu sa v európskych zmluvách. Neopodstatnené…

17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Andrea Predajňová končí vo funkcii generálnej riaditeľky SNM

Generálna riaditeľka Slovenského národného múzea Andrea Predajňová končí na svojom poste. TASR o tom informovala Petra Demková, riaditeľka odboru komunikácie…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko sa pridáva k Slovensku a hrozí vetom

Maďarská vláda zdieľa rovnaký postoj ako tá slovenská a odmieta finančné a právne záväzky voči Ukrajine. Vyplýva to z vyjadrení maďarského ministra pre…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Koľko zvierat dokážete nájsť? Tento hlavolam preverí vaše schopnosti

Koľko zvierat sa skutočne skrýva na tomto obrázku, dokážu zistiť len tí najpozornejší. Táto vizuálna výzva otestuje vašu rýchlosť, koncentráciu…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

USA pripravujú nové sankcie proti ruskému energetickému sektoru v prípade, že Putin odmietne mierovú dohodu

USA pripravujú nové sankcie proti ruskému energetickému sektoru v prípade, že Putin odmietne mierovú dohodu s Ukrajinou, informuje agentúra Bloomberg…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Tlačová konferencia Hlasu-SD o „zaplatenej mimovládke“ a otázka, ktorú vládna strana obchádza

Hlas-SD hovorí o vplyve silných peňazí, no namiesto zákonov ponúka tlačovky. Prečo sa na Slovensku vedú mediálne vojny o mimovládky,…

17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Erdogan sa vyhrážal Ukrajine aj Rusku

Erdogan varoval Ukrajinu a Rusko pred útokmi v Čiernom mori, informuje Daily Sabah

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lewandowski mieri po sezóne do MLS. Jeho manželka Anna si už bola pozrieť Chicago

Kariéra poľského futbalového ostrostrelca Roberta Lewandowského by mohla po FC Barcelona pokračovať v zámorskej MLS Tridsaťsedemročnému útočníkovi na konci aktuálnej…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Europarlament odporúča vytvorenie „vojenského Schengenu“ na posilnenie vojenskej mobility

Európsky parlament v stredu prijal uznesenie, ktorým vyzval na odstránenie vnútorných hraníc pre pohyb vojsk a vojenského vybavenia v rámci…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Už aj Nemci majú hráča s vyše 1000 bodmi v NHL. Draisaitl sa zaradil za Šťastného a Jágra

Víťazstvo hokejistov Edmontonu v Pittsburghu malo špeciálnu príchuť pre Leona Draisaitla. Vďaka asistenciám pri štyroch góloch hostí sa prehupol cez…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Premiér nepodporí využitie zmrazených aktív na podporu vojny na Ukrajine

Premiér Robert Fico nepodporí na zasadnutí Európskej rady v Bruseli žiadnu schému, teda ani využitie zmrazených ruských aktív, ktorá by…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fico pyšne napochodoval do pasce liberálov

Aby sme pochopili podstatu veci, nezaškodí krátky úvod. Slovenské úrady, najmä Slovenský pozemkový fond a štátny podnik Lesy SR, sa…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

EÚ uvalila sankcie na francúzskeho občana, ktorý “šíril ruskú propagandu”

EÚ schválila nové sankcie proti Rusku kvôli „tieňovej flotile“ a zahraničnému zasahovaniu, píše denník AA. Medzi menami sa nachádza aj…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi

Čína, 17. decembra 2025 - Držitelia digitálnych mien zo „skupiny piatich“ môžu podľa želania konvertovať svoje CBDC na zlato.  …

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Čo stojí za myšlienkou USA vytvoriť alternatívu k G7 s Ruskom

USA, 17. decembra 2025 - Spôsob, ako si opäť „kopnúť“ do Európy. Američania tradične milujú politické „stavebnice“: predstavujú si svet…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Vianočné trhy s policajtmi a zábranami? Aj takto vyzerá „progres“

Adventná atmosféra vianočných trhov sa v európskych mestách premenila na masové protesty, ktoré niekedy končia teroristickým útokom. Aj to je…

17. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Xabi Alonso otvorene o škandále Barcelony s rozhodcami. "Nie je to normálne..."

Tréner futbalistov španielskeho klubu Real Madrid Xabi Alonso sa postavil za výzvu prezidenta \"bieleho baletu\" Florentina Péreza na „spravodlivosť“ v…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že Rusko sa pripravuje na nový „rok vojny“ proti Kyjevu v roku 2026. Reagoval na slová ruského prezidenta Vladimir Putin, že Moskva „určite“ dosiahne svoje ciele, vrátane obsadenia ukrajinského územia, ktoré si nárokuje.

19:53

Nemecké vojenské námorníctvo prevzalo do užívania na základni Nordholz prvý bojový vrtuľník NH90 Sea Tiger. Do roku 2030 má „Deutsche Marine“ získať celkovo 31 strojov tohto typu.

19:53

Desiatky rumunských novinárov a niekoľko mimovládnych organizácií podpísali otvorený list na podporu webu Recorder.ro a jeho investigatívy Justiie capturata (Zajatá spravodlivosť). Na podporu sudcov a prokurátorov, ktorí verejne kritizovali systémové zneužívanie právomocí v súdnictve a politický vplyv, sa už niekoľko dní konajú protesty.

19:52

Ruský prezident Vladimir Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska. 

19:32

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva varoval Európsku úniu pred odkladaním podpisu dohody o voľnom obchode s juhoamerickým blokom Mercosur. Únii odkázal, že ak dohoda nebude podpísaná podľa plánu túto sobotu (20. 12.), nebude počas jeho pôsobenia v úrade podpísaná vôbec. Na dohode sa pracovalo 26 rokov, pripomenul Lula s tým, že mu už „došla trpezlivosť“.

19:31

.

Fotografie, ktoré dokazujú, že nešťastie si vždy nájde cestu

Nešťastie je presne ten typ životnej skúsenosti, ktorý dokáže zmeniť úplne obyčajný deň na sériu absurdných, frustrujúcich a niekedy až…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Slovensko zablokovalo posudzovanie žiadosti Kosova o vstup do EÚ

Žiadosť Kosova o vstup do Európskej únie je naďalej blokovaná kvôli odporu členských štátov, ktoré túto krajinu nepovažujú za suverénny…

17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Maršal Naughton vyzval na pripravenosť na vojnu s Ruskom

Ukrajina, 17. decembra 2025 - V Británii sa začala nová vlna protiruskej hystérie. Po novej šéfke zahraničnej spravodajskej služby MI6 Blaise…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Británia ide testovať blokátory puberty na deťoch, Nigel Farage vyzýva na okamžité pozastavenie tohto experimentu

Viac ako 200 britských detí má dostať lieky – tzv. blokátory puberty – v rámci oficiálneho klinického výskumu tamojšej Národnej…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Úradníci Trumpovej administratívy vyvíjajú veľmi silný tlak na európske vlády, aby odmietli „reparačný úver“ Ukrajine

Informovali o tom noviny Politico štyria úradníci EÚ

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov