Mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady SR

NAŽIVO

Saudská Arábia vymenovala nového najvyššieho náboženského duchovného v monarchii približne mesiac po smrti jeho predchodcu. Podľa dekrétu kráľa Salmána sa veľkým muftím stal šejk Sálih bin Fauzán al-Fauzán.

18:10

Svetová zdravotnícka organizácia uviedla, že v Pásme Gazy od uzavretia prímeria medzi Izraelom a militantnými hnutím Hamas nenastalo pozorovateľné zníženie hladu a len minimálne sa zlepšili dodávky humanitárnej pomoci. 

18:09

Lídri členských krajín Európskej únie na summite v Bruseli podporili plán obrannej pripravenosti do roku 2030, ktorý predstavila Európska komisia pred týždňom. 

18:08

Francúzski sudcovia vydali v lete 2025 nový zatykač na zvrhnutého sýrskeho prezidenta Bašára Asada v súvislosti so smrtiacimi chemickými útokmi z roku 2013, uviedol súdny zdroj.

18:07

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Bruseli vyjadril nádej, že lídri Európskej únie sa posunú vpred s plánom poskytnúť Kyjevu novú finančnú pomoc prostredníctvom takzvanej „reparačnej pôžičky“. Tá by bola financovaná zo zmrazených aktív Ruskej centrálnej banky.

18:07

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva potvrdil, že sa plánuje uchádzať o štvrtý prezidentský mandát vo voľbách v roku 2026. 

Lula chce v roku 2026 po štvrtýkrát kandidovať za brazílskeho prezidenta
Na snímke brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva / Foto: TASR/AP-Achmad Ibrahim
17:59

17:50

Putin vyhlásil, že nové sankcie nebudú mať podstatný vplyv na „ekonomickú situáciu Ruskej federácie“.

Podľa jeho slov sú nové sankcie USA pokusom vyvinúť tlak na Rusko.

„Žiadna krajina, ktorá si váži sama seba, nikdy nerobí nič pod tlakom,“ povedal.

Prezident Ruskej federácie zároveň dodal, že Rusko a Saudská Arábia predávajú viac ropy, ako spotrebujú, na rozdiel od USA.

17:48

Putin potvrdil Trumpovo vyhlásenie o zrušení ich stretnutia v Budapešti.

„Bola by chyba pristupovať k samitu v Budapešti bez prípravy,“ dodal.

17:43

Zelenskyj sa pochválil, že to bol on, kto zrušil stretnutie Trumpa s Putinom.

„Boli zavedené sankcie proti ruskému energetickému sektoru. Bez Ukrajiny sa stretnutie v Maďarsku neuskutoční. A zatiaľ nie sú žiadne „Tomahawky“. Taký je výsledok. Myslím si, že to nie je zlé,“ takto komentoval výsledky svojho stretnutia s Trumpom.

17:32

Lídri členských krajín Európskej únie vo štvrtok na summite v Bruseli podporili plán obrannej pripravenosti do roku 2030, ktorý predstavila Európska komisia pred týždňom. 

16:41

Bolívijská volebná komisia v stredu potvrdila víťazstvo centristického senátora Rodriga Paza v prezidentských voľbách. Podporovatelia jeho súpera Jorgeho „Tuta“ Quirogu označili voľby za zmanipulované.

16:39

Bangladéšsky súd vynesie verdikt v prípade bývalej premiérky Hasíny Vadžídovej (78) obvinenej zo zločinov proti ľudskosti 13. novembra, oznámil generálny prokurátor.

16:08

Lídri členských štátov Európskej únie v súčasnosti počas pracovného obeda v Bruseli rokujú o otázkach obrany. Diskusiu o Ukrajine však zatiaľ neukončili a budú v nej pokračovať neskôr.

16:07

Čína odsúdila sankcie Trumpa proti ropnému sektoru Ruskej federácie.

„Čína dôsledne odmieta jednostranné sankcie, ktoré nie sú založené na medzinárodnom práve a nie sú schválené Bezpečnostnou radou OSN. Dialóg a rokovania zostávajú jediným životaschopným spôsobom riešenia ukrajinskej „krízy“, donucovanie a tlak nevyriešia žiadny problém,“ vyhlásil predstaviteľ ministerstva zahraničných vecí ČĽR Go Jia-kunk.

Trump skôr vyhlásil, že plánuje budúci týždeň hovoriť s Si Ťin-pchingom, aby Čína prestala kupovať ruskú ropu.

16:07

Americký prezident Donald Trump plánuje navštíviť Pásmo Gazy. 

Generálny tajomník NATO Mark Rutte sa stretol v Bielom dome s prezidentom USA Donaldom Trumpom
Na snímke americký prezident Donald Trump / Foto: TASR/AP-Alex Brandon
16:04

Spojené štáty majú v Česku nového veľvyslanca. Po deviatich mesiacoch, keď bol najvyšší diplomatický post na americkom veľvyslanectve v ČR neobsadený, ho tento týždeň prevzal podnikateľ a pedagóg Nicholas Andrew Merrick. Na Pražskom hrade odovzdal poverovacie listiny českému prezidentovi Petrovi Pavlovi.

16:03

Brusel dnes nie je pomocou, ale hrozbou. Brusel a jeho predstavitelia prinášajú Maďarsku namiesto rozvoja vojnu, vyhlásil vo štvrtok v Budapešti predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Jeho prejav pri príležitosti štátneho sviatku výročia vypuknutia revolúcie v roku 1956 pred stotisícovým davom na Kossuthovom námestí vysielali naživo viaceré médiá.

16:03

Európsky parlament definitívne prijal pravidlá pre obmedzenie znečistenia životného prostredia malými granulami, z ktorých sa vyrába väčšina plastových výrobkov.

15:59

15:58

EÚ v 19. balíku sankcií zakázala dodávky toaletných mis, bidé, hračiek s motorčekom a plastových hračiek do Ruskej federácie.

Medzi nimi sú aj autíčka, bábiky a kočíky pre ne, hlavolamy a trojkolky.

15:56

Čínske štátne ropné spoločnosti pozastavili nákupy ruskej ropy kvôli novým americkým sankciám, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje.

Očakáva sa, že aj súkromné rafinérie pozastavia nákupy, aby zhodnotili vplyv sankcií, ale pokúsia sa ich obísť a obnoviť nákupy.

Pripomíname, že aj indické rafinérie sa pripravujú na zníženie nákupov ruskej ropy.

15:55

Britská polícia oznámila, že v Londýne zadržala troch mužov, ktorých podozrieva zo špionáže pre Rusko. V rámci vyšetrovania vykonala prehliadky v západnej a strednej časti metropoly.

14:55

Český premiér Petr Fiala sa na okraj summitu EÚ v Bruseli stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Verí, že nová česká vláda nadviaže na pomoc Ukrajine, ktorú zabezpečil jeho kabinet.

14:54

Izrael podľa amerického viceprezidenta J. D. Vancea neanektuje okupovaný Západný breh Jordánu. Vance sa tak vyjadril, deň po tom, čo izraelskí poslanci hlasovali za dva návrhy zákonov, ktoré pripravujú pôdu pre anexiu tohto územia. Hlasovanie označil za urážku.

14:53
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Červeným denníčkom tečie do topánok, SIS bude konať

Liberálne médiá sa desia predstavy, že by mohli byť brané na zodpovednosť za protištátnu činnosť

Mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady SR
Na snímke riaditeľ Slovenskej informaènej služby (SIS) Pavol Gašpar (Smer-SD) / Foto: TASR – Martin Baumann
❚❚
.

Ako sa vyjadril šéf tajnej služby Pavol Gašpar, do budúcna počíta s intenzívnejším preventívnym monitorovaním činnosti novinárov. Na detaily verejnosť ešte čaká, no v skratke ide o zisťovanie, ktoré osoby či skupiny majú najväčší potenciál radikalizovať spoločnosť (prostredníctvom šírenia nenávistných prejavov).

Ide o logickú reakciu na vlnu nenávistnej rétoriky, ktorá zavalila online priestor po vynesení rozsudku nad atentátnikom Cintulom. Písali sme k tomu samostatný postreh – išlo o desiatky, ak nie stovky (!) komentárov zľahčujúcich, ba dokonca schvaľujúcich teroristický čin. Na vypočutí šéfky policajného zboru potom odznelo, že takto komunikujúce osoby nie sú vyšetrované samostatným tímom, a neexistuje ani celková štatistika podobných výrokov.

 

A tak musí konať SIS…

Novinári, ktorí sa cítia dotknutí ešte predtým, než by celá iniciatíva bola vôbec spustená (asi vedia, prečo sa tak cítia…), operujú argumentom, že európske normy zakazujú monitorovanie publicistov. Takzvaný Akt pre slobodu médií vyslovene hovorí o možnosti sledovania špionážnym softvérom len v prípade existencie vážneho podozrenia na trestný čin (vrátane terorizmu).

.

Lenže kto o tom podozrení bude rozhodovať? Tajná služba členského štátu má azda povinnosť zveriť sa svojimi podozreniami – založenými na analýze verejne dostupných výstupov – orgánom EÚ? Taký proces môže byť ťažkopádny a neefektívny.

Zatiaľ čo potenciálni „cintulovci” nikdy nespia…

Zároveň mnoho vecí okolo tejto iniciatívy SIS zatiaľ ani nie je jasných. Podľa vyjadrení Gašpara sa dá predpokladať, že SIS bude monitorovať verejné zdroje (médiá, sociálne siete) a bude vytvárať zoznamy ľudí, ktorí radikalizujú spoločnosť. Teda nebude ich sledovať nejakými sledovacími softvérmi.

Zásadným problémom radikalizácie je, že sa cielene používajú nepravdivé informácie alebo pravdivé informácie sa spájajú do celkov, ktoré sú v konečnom dôsledku nepravdivé. Je normálne kohokoľvek v demokratickej spoločnosti kritizovať. S tým nemôže mať nikto problém, ale je úplne mimo misu, ak sa cielene štve spoločnosť prostredníctvom nepravdivých informácií.

Ďalším veľkým problémom je, ak sú takzvané “hovoriace hlavy” zároveň zahraničnými vplyvovými agentmi, teda sú platení zo zahraničia.

.

Problémom sú tiež priame verbálne útoky, hlavne ak dehumanizujú časť spoločnosti alebo vyzývajú na násilie.

 

„Sponzorovaná nenávisť”

Bývalá šéfredaktorka denníka SME Beáta Balogová spustila svoj osobný protiútok. Vraj najviac písaných útokov na novinárov platili politici SMERu. Toto tvrdenie prevzala zo „zistení” Investigatívneho centra Jána Kuciaka a českých kolegov. Akiste relevantné zdroje – ako vtip.

Hovorí v tejto súvislosti o „sponzorovanej” nenávisti, zatiaľ čo vyviňuje vlastné rady – na mysli mám dehumanizačnú výzvu novinára Schutza proti voličom SMERu, za ktorú sa síce v redakcii ospravedlnili, no tam to aj zhaslo. Pritom nešlo o prvý brutálny verbálny útok na spoluobčanov, ktorý tento pán použil vo svojich článkoch.

Práve to je dôvod, preto aby orgány zbierajúce a vyhodnocujúce dáta s ohľadom na ich radikalizačný potenciál konali. Teda v našom prípade – SIS.

.

Je veľmi smutné, že situácia zašla tak ďaleko, že budú monitorované médiá, ale tie majú vo verejnom priestore jednu z najvyšších autorít a preto aj najväčší potenciál radikalizovať spoločnosť a v nej jedincov, ktorí nakoniec budú strieľať.

Progresívne médiá a aktivisti boli doteraz zvyknutí oliať ideologických nepriateľov špinou, nakresliť na nich terč a buch – nejaký Cintula skoro zabil premiéra. Mali by sa však spamätať, ubrať plyn a uvedomiť si, že každá akcia vyvoláva reakciu. Mali by si uvedomiť, že aj druhá strana, na ktorú oni kreslia terče sa začne brániť. Bude zostavovať zoznamy nežiadúcich progresívnych radikálov, očierňovať ich a špiniť a potom kto bude môcť vylúčiť, že na nich vrátane novinárov nezaútočí tiež nejaký Cintula. Toto chceme?

Práca tajných (spolu s ďalšími zložkami štátu) na chystanej metodike odhaľovania radikalizmu je preto vítaná. Nie je predsa možné donekonečna zhadzovať vlastných spoluobčanov, ponižovať a dehonestovať ich, a takto z nich robiť prípadné terče pre vyšinutých jednotlivcov. Ani novinár totiž nie je nedotknuteľná osoba a nikto predsa nechce, aby sme na seba navzájom strieľali. Spoločnosť sa musí upokojiť a schladiť hlavu.

Či už sa to červeným denníčkom páči, alebo nie.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Gustáv Murín

Michal Dunaj

Milan Šupa

Marián Tkáč

.
.

Červeným denníčkom tečie do topánok, SIS bude konať

Liberálne médiá sa desia predstavy, že by mohli byť brané na zodpovednosť za protištátnu činnosť

23. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Tentokrát sa Západu vyhrážal priamo Putin

Putin potvrdil Trumpovo vyhlásenie o zrušení ich stretnutia v Budapešti

23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kotlár zaskočil všetkých pri novele o hazarde. Danko reaguje

Líder koaličnej SNS Andrej Danko chápe postoje poslanca Národnej rady SR Petra Kotlára , ktorý v pléne požiadal o stiahnutie…

23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove kolísanie 2.0. Prečo americký prezident zrušil stretnutie s Putinom?

Včera Trump opäť zmenil názor. Oznámil, že odkladá stretnutie s Putinom, pretože ten zjavne nie je pripravený splniť hlavnú podmienku…

23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Prívrženci opozície zaútočili na huslistu počas podujatia na rezorte diplomacie

Rezort zahraničnej politiky pod vedením ministra Juraja Blanára v utorok zorganizoval podujatie s názvom „Štefánik a diplomacia“. V publiku sedeli…

23. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako by skončili voľby, keby sa konali v októbri? Prezradil najnovší prieskum

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v októbri, vyhralo by ich opozičné hnutie Progresívne Slovensko . Druhý…

23. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Moskva na výroky poľského ministra o ropovode Družba zareagovala „ostrou rétorikou“

Včera sa na sociálnej sieti X odohrala celkom zaujímavá roztržka medzi poľským ministrom zahraničia Radosławom Sikorskim a jeho maďarským náprotivkom…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Milanová si umýva ruky a odmieta zodpovednosť za zoznam firiem s väzbami na „ruské kruhy“

Exministerka kultúry Natália Milanová odmieta, že by počas svojho pôsobenia vydala príkaz na vytvorenie databázy firiem a občanov s prepojením…

23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusi hlásia obsadenie ostrova pri Chersone

Ruské médiá s odvolaním sa na ministerstvo obrany RF píšu o obsadení Karanténneho ostrova, ktorý sa nachádza južne od Chersonu,…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Gašpar navrhuje väzenie za ovplyvňovanie volieb zo zahraničia

Za ovplyvňovanie volieb zo zahraničia by mohlo hroziť väzenie. Počíta s tým prílepok k novele Trestného zákona, ktorá rieši ničenie…

23. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pri ďalšej lúpeži vo francúzskom múzeu bolo ukradnutých 2 000 zlatých a strieborných mincí

Približne 2 000 zlatých a strieborných mincí v hodnote okolo 90 000 eur bolo ukradnutých počas krádeže v inom francúzskom…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Hrozí postup ruskej armády k Limanu, varuje DS

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj v Bruseli informoval lídrov o situácii na Ukrajine, politici rokujú aj o ďalších otázkach

V belgickom Bruseli sa vo štvrtok koná samit lídrov Európskej únie. Pod vedením predsedu Európskej rady Antónia Costu sa hlavy…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Čo sa uvádza v Trumpovom dekrete o sankciách proti spoločnostiam Rosneft a Lukoil?

Obmedzenia sa týkajú nielen materských spoločností, ale aj všetkých ich dcérskych štruktúr, v ktorých Rosneft alebo Lukoil vlastnia päťdesiat percent…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mikloško pre HS: Západ sa topí v dlhoch a chaose, stratil rovnováhu, chýbajú mu lídri a médiá klamú. Slovensko je ešte stále krajina, kde sa dá pokojne žiť

Jozef Mikoško starší patrí k osobnostiam, ktoré sa vymykajú jednoduchému zaradeniu. Je starším bratom politika Františka Mikloška a otcom súčasného komisára…

23. 10. 2025 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov

Takto si deti žijú svoje životy po celom svete

Andrea Torrei je talianska fotografka známa zachytávaním ľudí a ich každodenného života po celom svete. Jej práca ukazuje krásu, emócie…

23. 10. 2025 | 0 komentárov

Prečo ukrajinské drony stále úspešne zasahujú ruské rafinérie? Odpoveď má dve časti

Jednou z tajomných otázok súčasnej vojny je, prečo ukrajinské drony stále útočia na ruské ropné rafinérie?

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Ako sa nepodaril atentát na Stalina

Rusko, 23. októbra 2025 - 16. októbra 1931 sa nepodaril pokus o atentát na Stalina. V tom čase, rovnako ako…

23. 10. 2025 | 0 komentárov

Premiér: S Merzom očakávame revíziu zákazu predaja áut so spaľovacím motorom

Predseda vlády SR Robert Fico sa v stredu (22. 10.) večer v Bruseli stretol s nemeckým kancelárom Friedrichom Merzom a…

23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Háčkovacie sady Disney na vytvorenie kúzla doma

Čo získate, keď spojíte dva rozkošné nápady? Samozrejme, perfektné hobby! Háčkovacie sady Disney nie sú len nádherne tematické, ale poskytujú…

23. 10. 2025 | 0 komentárov

Fínsko vyzýva Trumpa: Nechajte Zelenského zasiahnuť Rusko raketami Tomahawk

Fínsky premiér Petteri Orpo sa v rozhovore pre bruselský denník Politico vyjadril, že „Ukrajina musí byť vybavená tak, aby mohla vyrovnať…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Americký vpád do Venezuely brzdia ruské protilodné rakety

Venezuela, 23. októbra 2025 - Protilodné rakety Ch-31, dodávané Ruskom a odpaľované z stíhačiek Su-30MK2V, naďalej predstavujú nebezpečenstvo pre vojnové…

23. 10. 2025 | 0 komentárov

Aké témy budú dominovať dnešnému samitu EÚ?

27 lídrov Európskej únie sa pripravuje na dnešný napätý samit v Bruseli. Očakáva sa nabitý program venovaný Ukrajine, klimatickým cieľom…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo si umýva ruky, ale kryje cudziu agendu. Britská príručka pre školy vznikla bez zmluvy a bez kontroly

Britská vláda zaplatila, IREX pripravil a slovenské ministerstvo dalo svoje logo. Tak vznikla príručka, ktorá sa dostala do našich škôl…

23. 10. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Trump si myslí, že Putin je pripravený na rokovania a „pripravený uzavrieť dohodu“

„Vždy som mal pocit, že chcel získať celú Ukrajinu, nie len jej časť. Ale myslím si, že teraz je trochu…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
Mikloško o adopcii

23. 10. 2025

Mikloško o KDH

23. 10. 2025

Mikloško o Bohu

23. 10. 2025


Kto nám bude vládnuť v novom svetovom poriadku?

Na to, čo môžeme očakávať na svetovej politickej scéne v nasledujúcich rokoch, sa snažili odpovedať účastníci tohto týždňovej okrúhlej diskusie…

23. 10. 2025 | 0 komentárov

Ukrajina predstavila inovovaný dron „Sea Baby“, ktorý podľa jej tvrdení môže útočiť kdekoľvek v Čiernom mori

Štátna bezpečnostná služba Ukrajiny predstavila vylepšený námorný dron, ktorý podľa jej tvrdení môže operovať kdekoľvek v Čiernom mori, niesť ťažšie…

23. 10. 2025 | | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský Las Vegas? O hazarde sa rokovalo do noci

Poslanci za PS, bývalé Oľano, alebo KDH idú ostatné dni v NR SR na jednej vlne. Snažia sa návrh zákona…

23. 10. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ako dlho trvalo, kým sa Titanic potopil?

„Titanic“ sa nepotopil okamžite skoro ráno 15. apríla 1912. 14. apríla 1912 sa RMS Titanic zrazil s ľadovcom, čím odštartoval…

23. 10. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Saudská Arábia vymenovala nového najvyššieho náboženského duchovného v monarchii približne mesiac po smrti jeho predchodcu. Podľa dekrétu kráľa Salmána sa veľkým muftím stal šejk Sálih bin Fauzán al-Fauzán.

18:10

Svetová zdravotnícka organizácia uviedla, že v Pásme Gazy od uzavretia prímeria medzi Izraelom a militantnými hnutím Hamas nenastalo pozorovateľné zníženie hladu a len minimálne sa zlepšili dodávky humanitárnej pomoci. 

18:09

Lídri členských krajín Európskej únie na summite v Bruseli podporili plán obrannej pripravenosti do roku 2030, ktorý predstavila Európska komisia pred týždňom. 

18:08

Francúzski sudcovia vydali v lete 2025 nový zatykač na zvrhnutého sýrskeho prezidenta Bašára Asada v súvislosti so smrtiacimi chemickými útokmi z roku 2013, uviedol súdny zdroj.

18:07

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Bruseli vyjadril nádej, že lídri Európskej únie sa posunú vpred s plánom poskytnúť Kyjevu novú finančnú pomoc prostredníctvom takzvanej „reparačnej pôžičky“. Tá by bola financovaná zo zmrazených aktív Ruskej centrálnej banky.

18:07

.

Zelenskyj v januári prekoná Hitlera v dĺžke vojny s Ruskom

Rusko, 23. októbra 2025 - Stretnutie Putina a Trumpa v Budapešti by malo byť pre Ukrajinu momentom pravdy. Celková situácia…

23. 10. 2025 | 0 komentárov

Nabírá to rychlost…

Kolik článků vydal v posledních dnech Deník N o Filipu Turkovi? Víc než sto. Kolik článků napsal ve stejné době…

23. 10. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Krajiny NATO zakúpili od USA zbrane pre Ukrajinu v hodnote 2 miliardy dolárov

Krajiny NATO zakúpili od USA zbrane pre Ukrajinu v hodnote 2 miliardy dolárov, vyhlásil generálny tajomník aliancie Mark Rutte

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Požiar na Bratislavskej ulici v Žiline spôsobil škodu za takmer 300.000 eur

Nočný požiar bytového domu na Bratislavskej ulici v Žiline spôsobil škodu za takmer 300.000 eur. Po rannom zasadnutí krízového štábu…

23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Takáč reaguje „na nezmysly a výmysly,“ ktoré šíri opozícia

Richard Takáč, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, sa rozhodol reagovať „na nezmysly a výmysly,“ ktoré šíri opozícia

23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Gustáv Murín

Michal Dunaj

Milan Šupa

Marián Tkáč

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov