Bývalý člen manažmentu posiela list najvyššiemu vedeniu obchodnej spoločnosti BILLA. Napíšte im aj vy

Bratislava/Viedeň 10. júla 2018 (HSP/Foto:Napalete-Michaela Kolimárová)

 

Zástupcovia obchodnej spoločnosti BILLA na Slovensku absolútne zlyhali. Prišiel teda čas na vyšší level. Bývalý člen manažmentu tejto obchodnej spoločnosti preto posiela list najvyššiemu vedeniu BILLY v Rakúsku, v ktorom poukazuje na údajne klamlivé vyjadrenie slovenského vedenia BILLY ohľadom stiahnutia časopisu Zem a Vek a žiada vysvetlenie.

Ilustračné foto

Obchodná spoločnosť BILLA na Slovensku podľahla tlaku malej skupinky  liberálov a absolútne nezvládla odkomunikovať vzniknutú situáciu po ostrej kritike zo strany slovenskej verejnosti.

Bývalý člen manažmentu tejto obchodnej spoločnosti Dipl.Ing. Jozef Potúček preto napísal vedeniu BILLY na Slovensku list, v ktorom sa pýtal na príčiny stiahnutia mesačníka Zem a Vek z predaja.

Obchodný reťazec BILLA v oficiálnej odpovedi prostredníctvom svojej hovorkyne Ing. Ivety Kirchnerovej, ako dôvod vyradenia časopisu ZEM& VEK z predaja uviedol: „Tento časopis sme zaradili do našej ponuky pred štyrmi rokmi a zistili sme, že záujem o tento titul klesá. Rovnako, ako v prípade takých tovarov ako je mlieko, pivo, chlieb či čokoláda, sme sa rozhodli zmeniť ponuku našej spoločnosti. Tento postup je úplne štandardný a dennodenný.“

Vedenie časopisu Zem a Vek však tvrdí, že BILLA klame. „Porovnali sme vývoj od roku 2015. Billa začala predávať náš mesačník v marci 2014, my teda porovnáme relevantné obdobia predajov január – máj 2015 s predajmi január-máj 2018. Výsledok? Nárast plus 41,19% (!).V roku 2018 za zmienené porovnateľné obdobia predali v tomto reťazci najviac čísiel od začiatku predaja v roku 2014. Z uvedeného vyplýva, že Billa podvádza a klame aj bývalého pracovníka vlastného menežmentu,“ píše Zem a Vek 

Z týchto rozporuplných tvrdení, je teda zrejmé, že tu niekto klame. Bývalý manažér Billy Jozef Potúček sa preto rozhodol rozlúsknuť „túto záhadu“ a napísal  list najvyššiemu vedeniu BILLY so sídlom v Rakúsku. V ňom vyzýva vedenie Billy , aby ukázalo všetky relevantné čísla ohľadom predajnosti tohto časopisu. Taktiež upozorňuje , že na Slovensku ľudia avizujú, že budú BILLU bojkotovať.

List nesie názov: “ Kto klame? Billa Slovakia alebo mesačník Zem a Vek?“ a my vám ho prinášame v slovenskom preklade a v nemeckom origináli. Vy čo chcete tak isto vedieť odpovede na otázky, ktoré kladie pán Potúček a chcete upozorniť manažment Billy, že jeho počínanie neprejde bez povšimnutia, pošlite list v nemčine na dostupné mailové adresy

Billa Viedeň: office@customer-care-solutions.at a zároveň aj kontakt na vedenie REWE Group Kolín.

Svoju otázku môžete adresovať aj priamo pánovi Lionelovi Souque, generálnemu riaditeľovi skupiny REWE: Lionel.Souque@rewe-group.com

 

Originálne znenie v nemčine:

„Guten Tag, gute Leute in REWE.

Leider, der Streit zwischen Billa Slowakei und Monatsschrift Zem a Vek fährt fort weiter. Wer ist schuldig?

Geschichte:

1/ Billa Slowakei nach der Initiative von einem Blogger aus Mainstream Zeitung hat entscheidet Monatsschrift Zem a Vek auslisten.

2/ Ich war treue Billa-Kunde (90% Einkauf in der Slowakei in Billa). Darum ich möchte klar wissen, ob Billa ist auch mit Politik oder nur mit  Business beeinflußt  Ich habe geschrieben, dass es war nach meine Meinung von Billa Seite eine politische Entscheidung (Beilage)

3/ Ich habe Antwort von Billa Slowakei bekommen, dass es war wegen kleinere und kleinere Interesse für Zem a Vek. Das habe ich auch Zem a Vek geschickt. (Beilage)

4/ In Antwort von Chef-Redaktor Zem a Vek, Herr Mgr.Art. Antisemita Tibor Eliot Rostas habe ich aber Tabelle bekommen, wo kann man sehen, dass Absatz und dann auch Umsatz ist ganz umgekehrt – Interesse wächst.

Wenn ist das richtig, dann bei Billa-Kunden das Interesse „Zem a Vek“ lesen auch zwischen erste 5 Monaten 2017 und erste 5 Monaten in 2018 – wächst!!! – um 511 Stück.

Sind diese und weitere Ergebnisse dann das richtige business Argument zu Auslistung?  Oder was ist hinter diese Entscheidung gestanden?

Draussen ist das Lesestück mit der Benennung: Billa lügt und betrügt!

https://zemavek.sk/billa-klame-a-podvadza/

Ich habe keine Beweise, keine Rechnungen, wo kann man eindeutig sehen, wer spricht die Wahrheit. Es sind nur 2 Möglichkeiten:entweder „Zem a Vek“ oder Billa hat falsche Informationen und Nummern kundgemacht.

Aber!

Doch selbe Rechnungen haben beide Seiten! Dann Lösung ist sehr einfach.

Beide Seiten treffen sich persönlich zusammen: auf Tisch geben alle Rechnungen und alles nocheinmal zusammenrechnen. FINITO!

Bitte, gute Leute in REWE, geben Sie schnellstens auf Billa Slowakei Anweisung zu Zusammentreffen mit Herr Mgr.Art. Antisemita Tibor Eliot Rostas, Chef-Redaktor Zem a Vek, und Problem ist sehr schnell weg!

Darum sende ich diese Nachricht auch auf seine email Adresse: zemavek@zemavek.sk

Ihr könnt dann miteinander kommunizieren.

Konsequenze? Einige Leute in der Slowakei sprechen laut um Boykott Billa. Braucht solche Reklame Billa – REWE?

Bitte, macht diese nutzlos Ping-Pong kurze Ende! Für guten Name von Billa. Nur die Nummern sind jetzt relevant.

WICHTIG!

Wir, Billa-Kunden in der Slowakei, wir wollen wissen, wo in diese Sache ist wirklich die Wahrheit!

Vielen Dank und alles Gute euch allen

 

Slovenský preklad listu:

Dobrý deň, dobrí ľudia v REWE.

Žiaľ, spor medzi spoločnosťou Billa Slovensko a mesačníkom Zem a Vek pokračuje ďalej. Kto je vinný?

Príbeh:

1/ Billa Slovensko na základe iniciatívy jedného blogera mejnstrímových novín rozhodla vylistovať mesačník Zem a Vek.

2/ Bol som verným zákazníkom Billy (90% nákupu na Slovensku v Bille). Preto by som rád vedel, či je Billa ovplyvnená tiež politicky alebo iba obchodne. Napísal som, že podľa môjho nazoru to bolo politické rozhodnutie (viď.príloha).

3/ Dostal som od Billy Slovensko odpoveď, že to bolo kvôli menšiemu a menšiemu záujmu po Zem a Vek. Toto som poslal aj mesačníku Zem a Vek.

4/ V odpovedi od šéfredaktora Zem a Vek, pána Mgr.Art. Tibora Eliota Rostasa, som ale dostal tabuľku, kde je možné vidieť, že odbyt a potom tiež aj obrat je úplne opačný – trend, predaj rastie!

Ak je toto správne, potom záujem Billa-zákazníkov medzi prvými piatimi mesiacmi roku 2017 a prvými piatimi mesiacmi roku 2018 čítať „Zem a Vek“ rastie!!! – o 511 kusov.

Sú tieto a ďalšie výsledky potom ten správny obchodný argument na vylistovanie? Alebo čo stálo za týmto rozhodnutím?

Vonku (pozn.: na slovenskom internete) je článok s názvom: Billa klame a podvádza!
https://zemavek.sk/billa-klame-a-podvadza/

Nemám žiadne dôkazy, žiadne faktúry, kde sa dá jednoznačne vidieť, kto hovorí pravdu. Sú len 2 možnosti: buď Zem a Vek alebo Billa zverejnila falošné informácie a čísla.

Ale!

Predsa tie isté faktúry majú obidve strany! Potom je riešenie veľmi jednoduché.

Obidve strany sa osobne stretnú spoločne: na stôl vyložia všetky faktúry a všetko ešte raz spolu prerátajú. FINITO!

Prosím vás, dobrí ľudia v REWE, dajte čo najrýchlejšie pokyn Bille Slovensko, aby sa stretli s pánom Mgr. Art. Tiborom Eliotom Rostasom, šéfredaktorom Zem a Vek, a problém je veľmi rýchlo preč!

Preto posielam túto správu aj na jeho emailovú adresu:zemavek@zemavek.sk

Potom môžete navzájom komunikovať.

Dôsledky? Niektorí ľudia na Slovensku hlasito hovoria o bojkote Billa. Potrebuje takúto reklamu Billa-REWE?

Prosím, urobte tomuto zbytočnému ping-pongu krátky koniec! Pre dobré meno Billa. Iba čísla sú teraz relevantné.

Dôležité!

My, Billa zákazníci na Slovensku, chceme vedieť, kde je v tejto veci naozaj pravda!

Vďaka a všetko dobré vám všetkým

Dipl.Ing. Jozef Potúček, bývalý Váš kolega

 

Samuel Gdovin

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Zomrela oscarová herečka Cloris Leachmanová

0 icon

Los Angeles 28. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Richard Shotwell/Invision)   Vo veku 94 rokov zomrela americká filmová a televízna herečka Cloris Leachmanová, ktorá získala Oscara za vedľajšiu úlohu v dráme Posledné filmové predstavenie (1971) a svojím komediálnym talentom obohatila množstvo sitkomov Leachmanová skonala prirodzenou smrťou vo svojom dome v kalifornskom meste Encinitas…

V Bratislave otvorí cez víkend testovacie miesta Karlova Ves aj Ružinov

0 icon

Bratislava 28. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Testovacie miesta na COVID-19 v Bratislave otvorí cez víkend niekoľko mestských častí, aj napriek tomu, že hlavné mesto sa podľa posledných výsledkov zaradilo medzi zelené okresy. Víkendové testovanie avizovala Karlova Ves, Ružinov aj Staré Mesto. „Starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová informovala, že na…

Izrael rozširuje vakcináciu na ľudí vo veku nad 35 rokov

0 icon

Jeruzalem 28. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Maya Alleruzzo)   Izrael rozširuje vakcináciu proti koronavírusu na ľudí vo veku od 35 rokov. Generálny riaditeľ ministerstva zdravotníctva Hezi Levy vo štvrtok informoval, že vakcíny proti ochoreniu COVID-19 budú pre nové vekové skupiny k dispozícii od piatka. Izraelská kampaň zameraná na potlačenie pandémie koronavírusu patrí…

Štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer rokoval s veľvyslancom Kórejskej republiky Ch. Byung-hwanom

0 icon

Bratislava 28. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer dnes na pôde rezortu obrany rokoval s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Kórejskej republiky Chungom Byung-hwanom. Pri tejto príležitosti ho informoval o cieľoch a prioritách v oblasti obrany a bezpečnosti a predstavil mu tiež novú Obrannú stratégiu…

Výnimky pre poslancov pri predlžovaní núdzového stavu: Úrad verejného zdravotníctva vyhláškami porušil zákon, uviedol Žilinka

0 icon

Bratislava 28. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR porušil zákon vydaním vyhlášok z 27. decembra 2020 a 10. januára 2021. Uviedol to dnes na tlačovej besede generálny prokurátor Maroš Žilinka. V oboch prípadoch preto podala podľa Žilinku prokuratúr protest. ÚVZ má teraz 30 dní na to,…

Pýtali sme sa poslancov na návrat žiakov do škôl. Foltin aj Habánik sa pri prvom stupni zhodli na dátume 1. februára. „Už teraz je 5 minút po 12-tej. Žiaci sú ohrození absenciou socializácie,“ upozorňuje zástupca SaS

0 icon

Bratislava 28. januára 2021 (HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)   Veľkou politickou a celospoločenskou témou je už niekoľko týždňov to, kedy a za akých podmienok sa vrátia žiaci do svojich lavíc. Minister školstva Branislav Gröhling zo SaS nedávno označil za „hraničný termín“ 1. február, no zdá sa, že ani od budúceho pondelka sa…

Milan Uhrík poukázal na informácie, že vakcína, ktorá sa použila pri schvaľovaní bola iná ako tá, ktorá sa používa na očkovanie

0 icon

Bratislava 28. januára 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Poslanec Európskeho parlamentu Milan Uhrík sa téme očkovania proti ochoreniu Covid – 19 venuje dlhodobejšie. Jeho postoj k nej je jasný – očkovanie musí byť dobrovoľné a vakcína má byť riadne preverená Podľa Uhríka momentálne do popredia vystupujú dva problémy očkovania. Tým prvým je, že po…

Šokujúca správa. Reportéri z RTVS ukázali Lučanského lekárske záznamy nezávislému traumatológovi: „Ide o typický úraz po bitke, po dobre mierenom údere do oka,“ tvrdí

0 icon

Bratislava 28. januára 2021 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Smrť policajného exprezidenta Milana Lučanského po incidente vo väznici v Prešove vyvoláva viaceré otázniky. Diskutuje sa aj o jeho zranení z 9. decembra, ktoré podľa ministerstva spravodlivosti bolo spôsobené nešťastným pádom. Nezávislý traumatológ, ktorého oslovila RTVS však tvrdí niečo iné. Po preštudovaní lekárskych…

Potrestanie hriňovskej mliekarne nemá opodstatnenie ani oporu v zákone, tvrdí spoločnosť v odvolaní

0 icon

Bratislava 28. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:Screenshot video/Youtube)   Exemplárne potrestanie hriňovskej mliekarne pokutou 135-tisíc eur Slovenskou inšpekciou životného prostredia (SIŽP) za mimoriadne zhoršenie vôd (MZV) Slatiny nemá opodstatnenie ani oporu v zákone. Tvrdí to vo svojom odvolaní Koliba, a.s.. Inšpektorka okrem toho porušila podľa mliekarne základné zásady pri odoberaní vzorky vody,…

NATO ako najlepšia možnosť zabezpečovania obrany štátu a USA ako strategický spojenec SR: Poslanci schválili po 16 rokoch novú Bezpečnostnú stratégiu SR

0 icon

Bratislava 28. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Poslanci Národnej rady (NR) SR vo štvrtok schválili Bezpečnostnú stratégiu SR. Po 16 rokoch tento dokument odobrila nie len vláda, ale aj parlament. Bezpečnostná stratégia konštatuje, že globálna bezpečnosť sa vo viacerých ohľadoch zhoršila, čo má priamy dosah na bezpečnosť a odolnosť SR…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Radovan Hrádek

Odídenci z politickej strany Kotlebovci - ĽSNS

0icon

v masmédiách, sociálnych sieťach, a vôbec kam sa pozriete, je nepreberné množstvo teórií čo stálo za odchodom poslancov ĽSNS z poslaneckého klubu a ich vystúpenie zo strany. Tak sa prosím pozrime na to veľmi objektívne a s faktami. Tu prikladám odkaz na zmeny Stanov a Stanovy v úplnom znení tak ako boli zaregistrované na MV SR, aby…

Jozef Slávik

Neuveriteľne pravdivé klamstvá ...

0icon

Už aj tí menej sčítanejší a hlavne tí, čo tak bezmyšlienkovito naleteli tomu tiežreferendu Matoviča tesne pred voľbami pochopili, kde nás vďaka nim a ich naivita a pasivita v myslení dostala. Stále viac a viac sa presviedčame o tom, že sa akosi dlhodobo nevieme vymaniť z toho začarovaného kruhu, keď…

Boris Mesár

1. Lockdownový extrémismus -posadnutosť bláznov a fašistov 2. Spravodajské metódy používané na rozvrátenie vlasteneckých scén v EÚ 3. Navaľnyj je židovský produkt univerzity v Yale

0icon

1. Lockdownový extrémizmus - to je tak, keď existujú jasné dôkazy o tom, že Lockdowny nijako na šírenie vírusu nefungujú, a vy toto opatrenie stále presadzujete. BM- Eistein povedal peknú myšlienku ( voľný preklad) - ,, Robiť tú vec stále rovnako a čakať iný výsledok je debilizmus !" Posledný rok…

Rastislav Slovák

Republika v rozvrate! Kriminálnik, mafián, podvodník a psychopat Matovič predsedom vlády SR! Hanba!!! Uvedomuje si tých 721 166 občanov SR, ktorí volili Matoviča akú sprostosť vykonali?

0icon

Tých 721 166 občanov SR, ktorí volili Matoviča sa svojim spôsobom postavili za kriminálnika, mafiána, podvodníka a psychopata Matoviča. Osobne nechápem ako sa nejaký normálny človek môže nejakým spôsobom (napríklad hlasovaním vo voľbách) postaviť za nejakého kriminálnika, mafiána, podvodníka a psychopata Matoviča. Nonsens! Ja by som nikdy nič také neučinil a…

Dušan Hirjak

Čo má spoločného autoritatívne riadenie spoločnosti v čase organizovanej „pandémie“ koronavírusu s fašistickým Nemeckom ? Časť III.

0icon

IX. Spisovateľ Michail Gus sa v svojej knihe „Ošiaľ hákového kríža“ dotkol otázky najlepšieho politického zriadenia pre Nemecko, o ktorom sa písalo v novinách New York Times v roku 1932. Z politickej situácie v Nemecku pre korešpondenta z Berlína vyplynulo, že

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Budú záhrady a polia budúcnosti vyzerať takto?

0 icon

Treba sa pohrávať s myšlienkou, ktorá by mohla vyriešiť nedostatok ornej pôdy a výrazne by dopomohla znížiť spotrebu vody pri obrábaní pôdy. Vertikálne záhrady nie sú novým konceptom, ale prototyp, ktorý nedávno predstavila spoločnosť Plenty so sídlom v San Franciscu, prináša niektoré revolučné riešenia, ktoré by mohli znamenať globálnu budúcnosť poľnohospodárstva. Podľa…

Tibetské orákulum a veštby 1. časť

0 icon

Veštenie je v Tibete veľmi rozšírené. Jestvuje však jeden prorok - Ctihodný Thubten Ngodup - a tomu dôveruje pri rozhodovaní o transcendentálnych otázkach aj sám dalajláma. Veštenie je jedným z najtradičnejších tibetských zvykov. Aj sám dalajláma, ktorý sa v roku 2011 vzdal politickej funkcie, aby ostal len duchovným a náboženským vodcom, dodržuje túto dávnu a záhadnú tradíciu.…

TOP10: Veci, ktoré sú menej zdravé, ako si si myslel 1. časť

0 icon

Mnohí z nás počuli o určitých potravinách fakty, ktoré sme považovali za pravdivé - až neskôr zistíme, že išlo o mýtus. Rovnako ako napríklad skutočnosť, že obmedzenie kalórií a dodržiavanie bezlepkovej diéty môžu tvojmu zdraviu spôsobiť viac škody ako úžitku. Je to dosť náročné snažiť sa udržiavať si zdravú váhu a jesť…

Zlozvyky reči tela, ktorých by si sa mal zbaviť!

0 icon

Nie vždy si všímame, čo robíme s nohami, rukami alebo výrazom tváre, zatiaľ čo sme v spoločnosti. Možno nás ani nenapadlo, že tieto veci sú dôležité. Ale reč tela môže v skutočnosti veľa povedať o tvojej osobnosti a pocitoch. A môže ti to tiež pomôcť urobiť dobrý dojem a získať prácu svojich snov,…

Malachiáš - prvý svätý z Írska 1. Časť

0 icon

V rámci dvojdielneho článku o svätom Malachiášovi, ktorý bol zároveň prvým svätým z Írska, sa pozrieme na jeho svetoznáme predpovede. Malachiáš bol dlho predlho považovaný za autora prorockého spisu Proroctvo o pápežoch. Historici však zistili, že dielo je apokryf a vzniklo v 16. storočí. Svätý Malachiáš ( 1094 až 1148) je dôležitou postavou cirkevnej histórie. Viac…

Vo svete IT

Facebook chce zredukovať politický obsah, ktorý vidíme na sociálnej sieti

0 icon

Súčasná distribúcia politického obsahu naprieč sociálnou sieťou Facebook, by mohla prejsť revíziou. Prezradil to Mark Zuckerberg, zakladateľ a generálny riaditeľ najväčšej sociálnej siete na svete. Na tému upozorňuje portál engadget.com. Na Facebooku bude menej politiky Túto debatu otvoril počas zverejnenia kvartálnych výsledkov spoločnosti, kedy povedal „Ľudia nechcú politiku a súboje,…

Samsung plánuje dodávať skladateľné displeje viacerým výrobcom. Najväčšími adeptmi sú Xiaomi a OPPO

0 icon

Juhokórejská spoločnosť Samsung je momentálne bezpochyby najväčším lídrom na trhu so skladateľnými zariadeniami. Z tovární juhokórejského giganta už vyšlo niekoľko zaujímavých modelov, pričom na niektoré sme si posvietili aj my priamo v našej redakcii. Aktuálne však spoločnosť nemá príliš veľa konkurentov, keďže podobné zariadenia ponúka na trhu iba doslova pár…

Huawei by sa už čoskoro mohol dočkať zmiernenia sankcií. Nemá však ešte ani zďaleka vyhrané!

0 icon

Nie je žiadnym tajomstvom, že počas administratívy Donalda Trumpa, Huawei to nemal ľahké. Vo svojej podstate išlo o spoločnosť „číslo 1“, keď sa zavádzali sankcie, či rôzne obmedzenia. Pričom treba dodať, že hoci sa schyľovalo k uvoľneniu sankcií zo strany amerických úradov, tak v posledných dňoch v úrade, Donald Trump,…

Microsoft Edge dostal funkciu, ktorú mu môže závidieť aj internetový prehliadač Chrome

0 icon

Jedna z najväčších výčitiek mnohých internetových prehliadačov na čele s prehliadačom Chrome, je v tom, že neprimerane vyťažujú nielen operačnú pamäť RAM, ale aj výkon zariadenia, ktorý má dopad na batériu notebookov. Mnoho internetových prehliadačov preto pracuje na optimalizácii chodu prehliadača. Najnovšie, významný krok vpred robí prehliadač Microsoft Edge. Microsoft…

Robotický vysávač 360 S5 s laserovou navigáciou aktuálne kúpiš za skvelú cenu. Nepremeškaj to!

0 icon

Výrobcov kvalitných robotických vysávačov je dnes na trhu už niekoľko desiatok a z portfólia všetkých výrobcov je naozaj ťažké vybrať si ten správny model do svojej domácnosti. Práve preto ti dnes dávame od pozornosti ďalší zaujímavý robotický vysávač 360 S5, ktorý rozhodne zaujme nie len svojimi špecifikáciami, ale aj funkciami…

Armádny Magazín

Nežné pohlavie v uniforme: Obdivujte s nami krásne ženy v armáde

0 icon

USA, 28. január 2021 (AM) - Americké pozemné sily budú zavádzať zmeny v požiadavkách na vzhľad zamestnancov. Ženy v americkej armáde si teraz budú môcť robiť dlhé vrkoče a vrkôčiky či nosiť krátke vlasy, nosiť náušnice, rovnako ako rúž a lakovať si nechty. Seržant major

National interest: Spôsoby odhalenia neviditeľných lietadiel na príklade F-35 a F-22

0 icon

USA, 28. január 2021 (AM) - "Neviditeľné" stíhacie lietadlá sú jedným z najvýznamnejších úspechov leteckého priemyslu, práve na nich kladie dôraz Letectvo USA. Nehľadiac na ich bojové možnosti však tieto stroje nie sú neviditeľné a nie sú ani víťazné. Spravodajca The National Interest Ma

Prvé sériové elektrické torpédo Ruska

0 icon

Rusko, 28. január 2021 (AM) - Korporácia „Taktická raketová výzbroj“ dokončila štátne skúšky prvého torpéda s elektrickým pohonom, ktoré bolo skonštruované v postsovietskom Rusku. Generálny riaditeľ spoločnosti Boris Obnosov informoval, že prvé kusy zo sériovej výroby sú už zaraďované do výzbroje.   „V roku 2020 sme dokončili

Maršal Konev pred 76 rokmi oslobodil Osvienčim. Ale kto si to dnes pamätá?

0 icon

Česko, 28. január 2021 (AM) - 27. januára 1945 vojská maršala Ivana Stepanoviča Koneva oslobodili Osvienčim, ​​najväčšiu nemeckú továreň na smrť. Z niekoľkých miliónov nacistických otrokov prežilo posledných 7 650 ľudských trosiek. Slzy tiekli osloboditeľom aj zachráneným. Svet sa nad touto hrôzou otriasol.  

Peking avizoval vojenské cvičenia v Juhočínskom mori. Urobil tak po tom, čo vstúpila do regiónu americká lietadlová loď

0 icon

Čína, 28. január 2021 (AM) - V pondelok Peking obvinil Washington z "ukazovania sily" potom, čo americké námorníctvo vyslalo do Juhočínskeho mora lietadlovú loď Theodore Roosevelt, a to "v záujme posilnenia námornej bezpečnosti". Čínska armáda by mala počas tohto týždňa organizovať cvičenia v  Juh

Svetlo sveta

Do kín ide film znázorňujúceho Krista ako homosexuála. Vystupujú v ňom aj katolícki kňazi

0 icon

Provokatívny film, ktorý má za úlohu napadnúť učenie katolíckej Cirkvi pod názvom LGBTQ+ Catholics, ktorý príde do kín tento rok, našiel aktérov aj v radoch katolíckych kňazoch. V škandalóznom filme vystupuje James Martin, známy jezuita homosexuálny aktivista, ktorý sa „preslávil“ tým, že Ducha Svätého nazýva ženským rodom (Ona) čim z Panny Márie, ktorá…

Arcibiskup Fulton J. Sheen – Hnev

0 icon

“Pane odpusť im, lebo nevedia čo činia.” (Lk 23,34) Prvé slovo, ktoré Ježiš povedal na kríži malo za cieľ odčiniť hriechy prameniace z hnevu. Hnev a rozum vedia konať vo veľkom súzvuku. Rozum dáva argumenty a odôvodnenie pre hnev. Rozum vie pomenovať krivdu, ktorá sa udiala a vie odvážiť váhu…

Čo znamená byť “chudobný duchom” ak je to zárukou svätosti?

0 icon

Definovať chudobu je relatívne jednoduché, pretože je to merateľná veličina vyjadriteľná veľkosťou majetku a peňazí. Spoločnosť stanovuje určitý minimálny príjem, ktorého dosiahnutie je potrebné na to, aby sa dalo hovoriť o ľudskej dôstojnosti. Ak ho človek nedosahuje, poskytuje ho štát, aby nedostatok príjmu neviedol k vylúčeniu človeka mimo aktívnu spoločnosť.…

Rusi sa na sviatok Zjavenia Pána ponárajú do mrznúcej vody

0 icon

Na sviatok Zjavenia Pána sa davy ruských pravoslávnych veriacich zúčastňujú každý rok na tradičnom ponáraní sa do mrznúcej vody. Deje sa tak napriek tomu, že v niektorých častiach krajiny dosahujú teploty -40 stupňov celzia. Podľa ruskej polície sa v sobotu počas sviatku Zjavenia Pána ponorilo do mrznúcej vody približne 2,…

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali