NAŽIVO

Včera 19:53

 Ukrajinský parlament v utorok odsúhlasil predĺženie stanného práva a mobilizácie o ďalších 90 dní, a to do 5. novembra tohto roka. Oznámil to v utorok ukrajinský poslanec Jaroslav Železniak a dodal, že rozhodnutie podporilo 320 poslancov, pričom jeden bol proti. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Včera 19:50

Trump zakázal Zelenskému útočiť na Moskvu. Prezident USA podľa agentúry Reuters vyhlásil, že Zelenskyj by nemal mieriť na Moskvu a pokúšať sa útočiť na ruské hlavné mesto.

Trump tiež dodal, že v súčasnej vojne nie je na strane Ukrajiny ani Ruska. „Chcem len zastaviť zabíjanie,“ vyhlásil. Prezident USA povedal, že ak Rusko a Ukrajina nedospejú k dohode do 50 dní, bude to veľmi zlé.

Včera 19:20

Ministerstvo zahraničných vecí Saudskej Arábie: Kráľovstvo odsudzuje pokračovanie hrubých izraelských útokov na sýrske územie, zasahovanie do jej vnútorných záležitostí a destabilizáciu jej bezpečnosti a stability pri hrubom porušení medzinárodného práva, ako aj porušení dohody uzavretej medzi Sýriou a Izraelom v roku 1974.

Kráľovstvo opätovne vyzýva medzinárodné spoločenstvo, aby podporilo bratskú Sýrsku Arabskú republiku a podporilo ju v tejto fáze a postavilo sa proti týmto neustálym izraelským útokom a intervenciám v Sýrii.

Včera 19:18

Desaťtisíce Afgancov „presídľujú“ do Spojeného kráľovstva kvôli „úniku údajov“. Tajná operácia Spojeného kráľovstva „Rubyfic“ presídľuje 24 000 Afgancov, ktorí sú „ohrození únikom údajov ministerstva obrany“, a vystavuje 100 000 ľudí údajnému „riziku zo strany Talibanu“.

Včera 19:14

Česko sa nezapojí do nákupu amerických zbraní krajinami NATO na dodanie Kyjevu, vyhlásil premiér Fiala. Podobné vyhlásenie už skôr urobilo Maďarsko.

V súčasnosti sú potvrdené informácie o účasti v tomto programe len v prípade Nemecka a Nórska.

Včera 19:02

Európska únia (EÚ) dokončila druhý zoznam protiopatrení zameraných na americký tovar v hodnote 72 miliárd eur. Ak sa rozhodne pre odvetu za colnú politiku Donalda Trumpa, dotkne sa produktov, ako sú lietadlá Boeing, autá či bourbon.

Včera 19:01

Brazílsky prokurátor v utorok požiadal Najvyšší súd, aby uznal exprezidenta Jaira Bolsonara za vinného zo zosnovania štátneho prevratu. Urobil tak v záverečnej reči na pojednávaní, do ktorého sa v prospech Bolsonara snaží zasiahnuť americký prezident Donald Trump.

Včera 19:00

Maďarská vláda dúfa, že mierové úsilie amerického prezidenta Donalda Trumpa na Ukrajine povedie v nasledujúcich týždňoch k úspechu. Podľa agentúry MTI to povedal v utorok v Bruseli maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. „A tiež si myslím, že je jasné, že keby európski politici a ukrajinskí politici tieto mierové snahy neustále nemarili, už by mohli byť úspešné,“ povedal Szijjártó.

Včera 18:10

Izraelské nálety na oblasť Bikáa vo východnom Libanone si v utorok vyžiadali najmenej 12 obetí, informovali libanonské štátne médiá.

Včera 17:27

V súvislosti so slovenským blokovaním 18. balíka protiruských sankcií EÚ by podľa českého ministra zahraničných vecí Jana Lipavského mohlo dôjsť v stredu k posunu. Podľa českého ministra bol v tejto téme na utorňajšom zasadnutí ministrov vyvíjaný na Slovensko pomerne veľký tlak. „Zajtra by mohlo dôjsť k určitému posunu, tak verím, že sa tú situáciu podarí vyriešiť. Takže z tohto vychádza môj určitý optimizmus. Samozrejme, nemôžem hovoriť za to, čo urobí Európska komisia a ako sa zachová slovenská strana,“ povedal Lipavský. Verí, že sa v tejto veci podarí nájsť konštruktívne riešenie.

Včera 17:26

Európska únia už po tretíkrát nedokázala schváliť 18. balík sankcií proti Ruskej federácii. Ako informoval dánsky minister zahraničných vecí Lars Løkke Rasmussen, v súčasnosti tri krajiny nesúhlasia so znížením cenového stropu na ruskú ropu.

Predtým médiá informovali, že svoje námietky proti balíku sankcií vyjadrili Slovensko, Maďarsko a Malta.

Včera 16:47

Predseda ukrajinskej vlády Denys Šmyhaľ v utorok oznámil, že v rámci reorganizácie vlády odovzdal parlamentu svoju demisiu. Šmyhaľ sa pravdepodobne zakrátko stane ministrom obrany a nahradí tak Rustema Umerova, ktorý údajne zaujme funkciu ukrajinského veľvyslanca v Spojených štátoch. Na post premiérky Zelenskyj v pondelok nominoval ministerku hospodárstva a prvú podpredsedníčku vlády Juliju Svyrydenkovú.

Denys Šmyhaľ
Na snímke Denys Šmyhaľ / Foto: SITA/AP-Omar Havana
Včera 16:14

Biely dom tvrdí, že Trump v rozhovore so Zelenským nevyzýval na údery na Moskvu a Petrohrad.

Predtým denník Financial Times napísal, že Trump sa Zelenského opýtal, prečo Ukrajina neudrie na Moskvu a Petrohrad, na čo Zelenskyj požiadal o rakety dlhého doletu.

Včera 15:34

Včera 14:06

Silné dažde sa v pondelok večer prehnali severovýchodom Spojených štátov, pričom v štátoch New York a New Jersey vyvolali prívalové povodne. V dôsledku nich uviazli na cestách vozidlá, boli pozastavené viaceré linky metra a na niektorých miestach aj vyhlásený núdzový stav, informovala správa agentúry AP.

Včera 13:24
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pre Bugára je Matovič rozbíjačom a nemieni s ním spolupracovať. Vyzval Kisku, aby lídra OĽaNO nebral do prípadnej budúcej koalície

Predseda vládneho Mostu-Híd Béla Bugár v nedeľu uviedol, že opozičný politik Igor Matovič je rozbíjačom a ostatné strany súčasnej opozície by mali veľmi dobre zvážiť, či s ním budú s lídrom OĽaNO spolupracovať v prípadnej budúcej vláde.

❚❚
.

Béla Bugár v diskusii RTVS O 5 minút 12 s podpredsedom Národnej rady za SaS Martinom Klusom povedal, že vníma Igora Matoviča ako “rozbíjača” a vylúčil s ním spoluprácu. Bugár doplnil, že nemá na mysli prípadnú budúcu spoluprácu s OĽaNO, ale čisto s osobu jej súčasného lídra Igora Matoviča.

Bugár upozornil aj strany, ktoré sú v súčasnosti v opozícií a v prípade dobrého volebného výsledku plánujú zostaviť pravicovú vládnu, aby medzi seba nezobrali práve Matoviča, ktorý podľa neho útokmi a rozbíjaním zapríčinil to, že sa KDH v roku 2016 nedostalo do parlamentu. Podobné útoky vraj teraz smeruje na koalíciu PS/Spolu a ďalšie strany. Bugár adresoval tieto slová najmä exprezidentovi a lídrovi strany Za ľudí Andrejovi Kiskovi.

Podpredseda Národnej rady SR Martin Klus (SaS) zas varoval pred spojením Smeru-SD a SNS s ĽSNS po voľbách a kritizoval ich tichú koalíciu.

.

Klus v diskusii zdôraznil, že SaS na rozdiel od Smeru-SD a SNS nekomunikuje s kotlebovcami. Varuje pred modelom tichej podpory, aký zaviedol v Českej republike premiér Andrej Babiš s komunistami. Tichú koalíciu ĽSNS so Smerom-SD a SNS kritizuje.

Predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár si nevie predstaviť opätovnú spoluprácu so Smerom-SD po voľbách 2020. A to aj vzhľadom na to, že ďalšie strany, ktoré zobral Most-Híd na kandidátku, Smer-SD odmietajú

Bugár hovoril aj o situácii, ak by po voľbách 2020 nebol Most-Híd v parlamente. Obáva sa výrazného zhoršenia slovensko-maďarských vzťahov aj vďaka maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi. “Nás neriadi Orbán, ani nikdy nebude,” zdôraznil Bugár. Klus pripomenul, že viaceré opozičné strany majú na svojich kandidátkach Maďarov. Pre Bugára je napríklad maďarská platforma Progresívneho Slovenska “katastrofa”.

 

50-dňové moratórium

.

Bugár nevie dokázať, že bola pri hlasovaní o predĺžení moratória na prieskumy dohoda medzi Smerom-SD, SNS a ĽSNS. Môže sa to podľa jeho slov ukázať ešte pri hlasovaní o návrate investičného zlata z Británie na Slovensko.

V súvislosti so zlatom Bugár uviedol, že klub ešte nerozhodol o postupe, ale on osobne je za to, aby to nepodporili. Bugár zároveň nepodporí mimoriadnu schôdzu, ktorou chce opozícia dosiahnuť rokovanie o bodoch vyradených z aktuálnej schôdze.

 

Nahrávka Trnku

Diskutujúci sa venovali aj nahrávke niekdajšieho generálneho prokurátora s exministrom financií Jánom Počiatkom (Smer-SD), ktorú zverejnil Denník N. Bugár uviedol, že by Počiatek s Dobroslavom Trnkom nemali byť na slobode. Zdôraznil však, že to je iba jeho názor, a že majú o tom rozhodnúť orgány činné v trestnom konaní.

.

“V krajine, kde minister financií hovorí s generálnym prokurátorom v podguráženom stave o tom, ako niečo ukradol v miliardách a niektorí čelní predstavitelia strany Smer sa tvária, že sa nedeje nič, a ešte k tomu chceme do takejto krajiny priniesť 31,7 tony zlata, tak má občan serióznu obavu, čo sa tu ešte ide stať,” podotkol Klus.

 

Justícia

Ku zmenám v justícii, ktoré prešli na vláde po spoločných rokovaniach ministra Gábora Gála (Most-Híd) a premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) Bugár povedal, že vďaka nim bude môcť minister konať voči sudcom, ktorí nemajú byť sudcami. Klus považuje zmeny za kozmetické, ale lepšie ako nič. „Prišlo to ale neskoro. Museli zomrieť dvaja mladí ľudia. Mohli sme takéto niečo urobiť podstatne skôr,“ poznamenal.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Peter Zajac-Vanka Ing.

Michal Durila

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Peter Lipták

Miroslav Urban

.
.
.

Fico rozhodol, ako budú postupovať v prípade hlasovania o 18. balíku sankcií voči Rusku. Zverejnil aj list

Slovensko v utorok na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci v Bruseli požiadalo o odklad hlasovania o 18. balíku…

15. 07. 2025 | Aktualizované 15. 07. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

V Bruseli prebehla zaujímavá schôdzka

V Bruseli prebehla zaujímavá schôdzka. Stretli sa predstavitelia Izraela, Libanonu, Sýrie a ďalší

15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinec pobodal 17-ročného mladíka v Bratislave. Prokurátor koná

Prokurátor podal návrh na väzbu osoby, ktorá zaútočila na chlapca v noci zo soboty na nedeľu (13. 7.) v centre…

15. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putin vyšle Trumpovi jasný signál

Putin odignoruje ultimátum Trumpa a má v úmysle pokračovať vo vojne a eskalovať konflikt s USA, kým Západ nesúhlasí s…

15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovský mal počas májovej misie na Slovensku policajnú ochranu, písali médiá. Rezort vnútra to odmieta

Český europoslanec Tomáš Zdechovský mal údajne počas májovej misie na Slovensku policajnú ochranu. Písal o tom denník N s odvolaním…

15. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Vylepšite svoj počítač s lacnou sadou MS Office a operačným systémom Windows: Ušetrite viac ako 90 %! Všetky originálne digitálne licenčné kľúče za najlepšie ceny!

Množstvo podnikov a firiem naďalej využíva cloudové služby, kancelársky balík pre stolné počítače preto zostáva naďalej neodmysliteľnou súčasťou mnohých pracovných…

15. 07. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Gedra prišiel so šokujúcou informáciou. K tejto fotke sa Šnídl bude musieť vyjadriť

Denník N zasa vytvoril búrku v šerblíku. Úrad vlády to však nenechal len tak…

15. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

V čí prospech bude 50-dňová Trumpova pauza?

Včerajšie vyhlásenia Trumpa, ktoré boli voči Ruskej federácii oveľa mäkšie, ako sa očakávalo deň predtým, vyvolali množstvo skeptických komentárov na…

15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Posledný prípad prekročil červenú čiaru. Maďarsko vyzýva EÚ, aby uvalila sankcie na Ukrajinu

Maďarsko vyzýva EÚ, aby uvalila sankcie na Ukrajinu kvôli smrti etnického Maďara, ktorého podľa Budapešti zbili v TCK

15. 07. 2025 | Aktualizované 15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Aktualizované 15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Medvedev reaguje na Trumpovo “ultimátum”

Zástupca predsedu Bezpečnostnej rady Ruskej federácie poznamenal, že „svet sa zachvel v očakávaní dôsledkov“

15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najslabší ministri aktuálnej vlády

Pozreli sme sa na činnosť jednotlivých ministrov aktuálnej, už štvrtej vlády Roberta Fica a vybrali sme piatich, ktorí sa nám…

15. 07. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovský v EP predstavil kritickú správu z kontrolnej misie na Slovensku. Zastal sa samozrejme mimovládok aj mainstreamu

V utorok doobeda boli na pôde Európskeho parlamentu prezentované dve správy o Slovensku. Vo Výbore EP pre občianske slobody, spravodlivosť…

15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajinský parlament schválil zákon o odstúpení od Ottawskej zmluvy

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump údajne zvažuje, že Ukrajine dodá rakety Tomahawk schopné zasiahnuť Moskvu a Petrohrad. Kremeľ to vidí inak

Americký prezident Donald Trump povolil Ukrajine použitie rakiet ATACMS s doletom 300 kilometrov a zvažuje aj dodávku riadených striel Tomahawk,…

15. 07. 2025 | Aktualizované 15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Aktualizované 15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Púchovský sa predviedol ako „progresívny miniführer“

Vyvracač hoaxov Dávid Púchovský včera na sociálnej sieti označil  voličov koaličných strán za  „internetových trolov, primitívov, agresorov, zbytočné existencie…. “…

15. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rusko získava partnera. Čína prisľúbila „prehĺbenie“ podpory v súvislosti s Trumpovými hrozbami

Čína prisľúbila Rusku „hlbšiu“ podporu v súvislosti s Trumpovými hrozbami, uvádza The Telegraph

15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ľupták exkluzívne pre HS: Znalci sa zhodli v tom, že dom bol podpálený. Toto ukázal znalecký posudok

Začiatkom roka poslancovi NR SR Pavlovi Ľuptákovi zhorel rodinný dom. Prvotné informácie hovorili o zlyhaní ohrevného systému vírivky, od ktorej…

15. 07. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Útoky na posledné kresťanské mesto vo Svätej zemi: Lídri volajú po ochrane

Rastúce útoky na kresťanskú komunitu v Tajbeh, poslednom čisto kresťanskom meste na Západnom brehu Jordánu, vyvolali ostrú reakciu cirkevných predstaviteľov.…

15. 07. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Môžete zasiahnuť Moskvu?” Zverejnili Trumpove otázky Zelenskému

Trump sa Zelenského opýtal, či Ukrajina bude môcť zaútočiť na Moskvu a Petrohrad, ak jej USA poskytnú rakety s dlhým…

15. 07. 2025 | Aktualizované 15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Aktualizované 15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyhladovaní pravdou: ako Konšpirátori.sk selektujú médiá

Hlavné správy prehrali ďalší súdny spor s projektom Konšpirátori.sk. Rozhodnutie potvrdzuje, že súkromná mimovládna iniciatíva môže bez právnej zodpovednosti určovať,…

15. 07. 2025 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov

Trikrát bodol mladíka do oblasti chrbta. Polícia obvinila 18-ročného muža z Ukrajiny

V prípade víkendového incidentu bodnutia 17-ročného chlapca v centre Bratislavy vzniesol vyšetrovateľ obvinenie voči 18-ročnému Artemovi T. z Ukrajiny, a…

15. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Elektrina pre slovenské domácnosti a priemysel po lete zlacnie, regulátor chce klepnúť po prstoch špekulantom

Ceny elektriny pre slovenské domácnosti ako aj pre priemysel by mali klesnúť. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví už informoval, že…

15. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spoločnosti, ktoré zaplatili svojmu dizajnérovi a neoľutovali to

Spoločnosti, ktoré zaplatili svojmu dizajnérovi a neoľutovali to: Byť dizajnérom nie je také jednoduché. Vždy musíte vytvoriť niečo nové a…

15. 07. 2025 | 0 komentárov

Mažgút vyškolil Marcinkovú. Ako to v skutočnosti je s jej “trikom na Fica”?

Opozičná poslankyňa Vladimíra Marcinková   spolu s 36 opozičnými poslancami predložila stanovisko, ktorým sa vláda zaväzuje podporiť sankčný mechanizmus Európskej…

15. 07. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Najnebezpečnejšie cesty na svete. Odvážil by si sa cez ne prejsť?

V nasledujúcom článku ti predstavíme najnebezpečnejšie cesty na svete. Na týchto cestách dochádza k veľkému množstvu dopravných nehôd, majú vysokú úmrtnosť a sú extrémne nebezpečné.…

15. 07. 2025 | 0 komentárov

.

Päť krajín EÚ sa postavilo proti novej obchodnej dohode s Ukrajinou

Päť krajín EÚ sa postavilo proti novej obchodnej dohode s Ukrajinou, informujú ukrajinské médiá s odvolaním sa na zdroje

15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Jeep Compass: Nová verzia pre milovníkov off-roadu

15.07.2025 Redakcia Auto trendy . Americký výrobca oficiálne predstavil verziu určenú pre nadšencov off-roadu pre nový Jeep Compass. Aké zmeny…

15. 07. 2025 | 0 komentárov

Kto stratil zmysel pre realitu

Ako diplomat s ekonomickým vzdelaním nevychádzam z údivu ako mohli také dve medzinárodne uznávané entity ako je Európska únia a…

15. 07. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó: Na Ukrajine prebieha lov na ľudí pred očami ich detí a Brusel mlčí

Minister označil situáciu za šokujúcu a dodal, že „medzinárodné politické spoločenstvo odvracia zrak práve vtedy, keď sa na Ukrajine odohrávajú…

15. 07. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Včera 19:53

 Ukrajinský parlament v utorok odsúhlasil predĺženie stanného práva a mobilizácie o ďalších 90 dní, a to do 5. novembra tohto roka. Oznámil to v utorok ukrajinský poslanec Jaroslav Železniak a dodal, že rozhodnutie podporilo 320 poslancov, pričom jeden bol proti. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Včera 19:50

Trump zakázal Zelenskému útočiť na Moskvu. Prezident USA podľa agentúry Reuters vyhlásil, že Zelenskyj by nemal mieriť na Moskvu a pokúšať sa útočiť na ruské hlavné mesto.

Trump tiež dodal, že v súčasnej vojne nie je na strane Ukrajiny ani Ruska. „Chcem len zastaviť zabíjanie,“ vyhlásil. Prezident USA povedal, že ak Rusko a Ukrajina nedospejú k dohode do 50 dní, bude to veľmi zlé.

Včera 19:20

Ministerstvo zahraničných vecí Saudskej Arábie: Kráľovstvo odsudzuje pokračovanie hrubých izraelských útokov na sýrske územie, zasahovanie do jej vnútorných záležitostí a destabilizáciu jej bezpečnosti a stability pri hrubom porušení medzinárodného práva, ako aj porušení dohody uzavretej medzi Sýriou a Izraelom v roku 1974.

Kráľovstvo opätovne vyzýva medzinárodné spoločenstvo, aby podporilo bratskú Sýrsku Arabskú republiku a podporilo ju v tejto fáze a postavilo sa proti týmto neustálym izraelským útokom a intervenciám v Sýrii.

Včera 19:18

Desaťtisíce Afgancov „presídľujú“ do Spojeného kráľovstva kvôli „úniku údajov“. Tajná operácia Spojeného kráľovstva „Rubyfic“ presídľuje 24 000 Afgancov, ktorí sú „ohrození únikom údajov ministerstva obrany“, a vystavuje 100 000 ľudí údajnému „riziku zo strany Talibanu“.

Včera 19:14

.

V kauze obstarávania sypačov a teplomerov v KSK bola podaná obžaloba

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Banskej Bystrici podal v utorok na Mestský súd Košice obžalobu na päť fyzických osôb a dve…

15. 07. 2025 | Aktualizované 15. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Aktualizované 15. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prvá svetová vojna: Ako to vtedy vyzeralo v zákopoch?

Prvá svetová vojna: Ako to vtedy vyzeralo v zákopoch? Počas štyroch rokov prvej svetovej vojny sa vojaci trápili v zákopoch…

15. 07. 2025 | 0 komentárov

Trump síce Ukrajine nasľuboval. Ale realita je úplne iná

Podľa časopisu Military Watch sa masové dodávky systémov Patriot a rakiet na Ukrajinu „v dohľadnej budúcnosti neuskutočnia“

15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bol Jeffrey Epstein agentom Mossadu?

USA, 15. Júla 2025 - \"Ak sa pozriete na spôsob, akým sa Deep State snažil zastaviť Trumpa a hnutie MAGA,…

15. 07. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Bombic zostáva naďalej vo väzbe

Špecializovaný trestný súd v Pezinku na utorkovom neverejnom zasadnutí rozhodol, že Daniel Bombic, čeliaci obžalobe pre extrémistickú trestnú činnosť, zostáva…

15. 07. 2025 | Aktualizované 15. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Aktualizované 15. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

The European Conservative pozoruje kroky premiéra Fica

Slovenský premiér Robert Fico sa vyjadril, že jeho krajina je pripravená uzavrieť dohodu a schváliť 18. balík európskych sankcií proti…

15. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Zajac-Vanka Ing.

Michal Durila

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Peter Lipták

Miroslav Urban

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov