Blatná na Ostrove 6. júna (TASR) – Policajný vyšetrovateľ obvinil 39-ročného muža z Veľkého Medera a 46-ročného muža z Gabčíkova zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Informoval TASR hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Michal Hanus.
"Obvinení muži 4. júna, krátko po jedenástej hodine na parkovisku čerpacej stanice v obci Blatná na Ostrove odstavili osobné auto značky Ford. Keď videli prichádzať policajnú hliadku, vyhodili z neho plastové vrecko s obsahom hnedej látky," uviedol Hanus s tým, že policajti vrecko zaistili a zaslali na expertízu, ktorá potvrdila, že sa jedná o metamfetamín, z ktorého by bolo možné vyrobiť dvesto jednorazových dávok drogy.
Vyšetrovateľ už spracoval podnet na ich väzobné stíhanie. V minulosti trestaným mužom hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.