Blaha a Sulík

NAŽIVO

Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský odsúdil pondelkový útok v Jeruzaleme a na sociálnej sieti X uviedol, že v tomto ohľade bude Česko vždy na strane Izraela.

„Dôrazne odsudzujem dnešný teroristický útok v Jeruzaleme. Vyjadrujem hlbokú sústrasť rodinám všetkých obetí. Teror nie je riešením, budeme v tomto ohľade vždy na strane Izraela,“ napísal Lipavský na sieti X.

15:39

Lotyšské imigračné úrady údajne nariadili 841 ruským občanom, aby do 13. októbra opustili krajinu. Toto rozhodnutie vyplýva zo zmien zákona o pobyte, ktoré vstúpili do platnosti v roku 2022. Informovala o tom v nedeľu večer lotyšská televízia.

15:38

Najmenej desať obetí na životoch a vyše 80 zranených si v pondelok vyžiadal zásah nepálskej polície voči demonštrantom, ktorí vyšli do ulíc hlavného mesta Káthmandu, aby žiadali vládu zrušiť zákaz platforiem sociálnych médií a skoncovať s korupciou v krajine. Polícia na rozohnanie demonštrantov použila slzotvorný plyn a vodné delá, informovala agentúra AFP.

15:35

Na východe Slovenska platia v pondelok popoludní hydrologické výstrahy prvého aj druhého stupňa. Meteorológovia Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) okrem toho vyhlásili pre územie východného a stredného Slovenska výstrahy pred búrkami. SHMÚ o tom informoval na svojom webe.

14:39

Splnomocnenec Európskej únie pre sankcie David O’Sullivan povedie vo Washingtone rokovania so Spojenými štátmi o zintenzívnení koordinácie sankcií voči Rusku pre jeho vojnu na Ukrajine. Predstaviteľ EÚ, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity, uviedol, že O’Sullivan bude v USA rokovať v priebehu pondelka a utorka.

David O'Sullivan
Na snímke splnomocnenec Európskej únie pre sankcie David O’Sullivan / Foto: Screenshot Youtube

 

14:17

Srbi s Nikolom Jokičom skončili svoju púť na majstrovstvách Európy basketbalistov prekvapujúco už v osemfinále, ale Slovinci s ďalšou megahviezdou z NBA Lukom Dončičom sa k nim nepridali. Dončič nastrieľal 42 bodov, k tomu doplnil 10 doskokov a 1 asistenciu.

basketbal
Na snímke Slovinec Luka Dončić sa pokúša streliť koš, zatiaľ čo ho bráni taliansky Simone Fontecchio počas zápasu osemfinále Majstrovstiev Európy v basketbale medzi Talianskom a Slovinskom v Riga Arene v Rige / Foto: SITA/AP-Sergei Grits
Čítať viac | 13:36

Izrael zakáže vstup do krajiny španielskej ministerke práce a podpredsedníčke vlády Yolande Díazovej, oznámil v pondelok izraelský minister zahraničných vecí Gideon Saar a súčasne obvinil španielsku vládu z antisemitizmu.

13:02

V obci Staré Hamry v Moravskosliezskom kraji sa dnes prevrátil autobus. Viezlo sa v ňom 32 študentov vo veku približne 15 rokov. Ako uviedli krajský hasiči všetci utrpeli zranenia, nik však nie je v ohrození života. Zložky integrovaného záchranného systému transportovali štyroch z nich do nemocnice. Polícia príčinu nehody vyšetruje.

13:02

Nemecká automobilová skupina Volkswagen očakáva, že nové modely nižšej triedy jej pomôžu dosiahnuť 20-percentný podiel na trhu s malými elektromobilmi v Európe. „Máme jasný cieľ: vedúcu pozíciu v segmente nižšej triedy na našom domácom trhu v Európe,“ vyhlásil generálny riaditeľ VW Oliver Blume.

13:00

Mimoriadny online samit BRICS sa bude konať v uzavretom formáte, informuje agentúra Bloomberg.

„Virtuálne stretnutie lídrov BRICS v pondelok bude podľa plánu trvať len pár hodín, počnúc 08:00 severoamerického východného času (15:00 moskovského času). Prejavy budú uzavreté pre tlač, <…> po skončení stretnutia nebude vydané spoločné vyhlásenie,“ píše agentúra s odvolaním sa na brazílskeho úradníka, ktorý je oboznámený s plánmi podujatia.

13:00

Prítomnosť prezidenta Donalda Trumpa na nedeľňajšom finále mužskej dvojhry tenisového US Open spôsobila meškanie začiatku zápasu o 30 minút, keďže fanúšikovia mali problémy so sprísnenými bezpečnostnými kontrolami.

Trump US open
Na snímke americký prezident Donald Trump tlieska pred začiatkom finále mužskej dvojhry medzi Talianom Jannikom Sinnerom a Španielom Carlosom Alcarazom na záverečnom grandslamovom turnaji US Open v New Yorku v nedeľu 7. septembra 2025 / Foto: TASR/AP-Yuki Iwamura
Čítať viac | 12:43

V najbližšom období sa má uskutočniť stretnutie poľského prezidenta Karola Nawrockého s premiérom Viktorom Orbánom. Uviedol hovorca prezidenta Rafal Leškiewicz ktorý zdôraznil, že poľsko-maďarské vzťahy sú pre Varšavu mimoriadne dôležité.

12:33

Päť ľudí zahynulo a približne 15 ďalších utrpelo zranenia v pondelok, keď dvaja Palestínčania spustili paľbu na autobusovej zastávke vo východnej časti izraelskej metropoly Jeruzalem. Informovala o tom izraelská záchranná služba MDA a dodala, že sedem osôb je vo vážnom stave.

Jeruzalem streľba
Na snímke príslušníci izraelských bezpečnostných síl a záchranári Zaka vynášajú telo z miesta streľby na križovatke Ramot pri vjazde do Jeruzalema v pondelok 8. septembra 2025 / Foto: TASR/AP-Mahmoud Illean
Čítať viac | 12:05
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Blaha vyzýva a prosí Sulíka: “Máte politické tromfy, prestaňte traumatizovať Slovensko hádkami, sadnite si s Matovičom ako dvaja chlapi a naložte mu, čo sa doňho zmestí”

Ľuboš Blaha zo Smeru-SD zverejnil výzvu ministrovi hospodárstva predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi. Obrátil sa na neho s tým, že práve on má v rukách “politické tromfy” na to, aby skoncoval s vládou premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý podľa Blahu Sulíka a SaS neustále uráža a ponižuje

Blaha a Sulík
Na snímke zľava Ľuboš Blaha a Richard Sulík
❚❚
.

Opozičný poslanec Blaha odkázal ministrovi Sulíkovi, že síce majú diametrálne odlišné názory hlavne na ekonomiku, no v tejto chvíli Sulíka “poprosí o jedno”. “Zbavme spoločne Slovensko duševne nespôsobilého človeka na čele vlády. Toto musí byť naša priorita, či sme ľavičiari alebo pravičiari,” tvrdí Blaha.

“Pretože ak bude ešte niekoľko mesiacov pri moci Igor Matovič, naše ľavo-pravé spory o tom, či máme viac alebo menej rozdeľovať medzi ľudí to, čo vyprodukuje ekonomika, budú totálne irelevantné, lebo celá ekonomika kvôli Matovičovi kľakne.”

Dodal, že ekonomické spory o to, do akej miery má štát vstupovať do osobnej slobody, budú takisto bezpredmetné, pretože premiér Matovič podľa Blahu zbavuje ľudí akejkoľvek slobody, jeho minister ich deklasuje na “opice”, zatvára ich do domáceho väzenia a represívnu štátnu mašinériu zneužíva na prenasledovanie oponentov.

.

“A do basy nakoniec zavrie aj Vás, vôbec o tom nepochybujte. Máte predsa iný názor, a to vodca nepripúšťa. Spory medzi ľavicou a pravicou musíme dať na chvíľu bokom, pretože čelíme ofenzíve nebezpečného a deštrukčného tyrana, ktorý nerešpektuje ústavu, ľudské práva, ani dôstojnosť človeka.”

 

Slovensko potrebuje spoločenský zmier

Ľuboš Blaha upozorňuje, že všetci vedia, že Slovensko dnes potrebuje spoločenský zmier. “Na čele krajiny však stojí premiér, ktorý nerešpektuje potreby zamestnávateľov ani zamestnancov, kydá s rovnakou nenávisťou na priemyselníkov ako aj na odbory, ničí bez rozmyslu všetky sektory slovenskej ekonomiky a pracujúcich ľudí označuje za mafiánov a fašistov. Ako minister hospodárstva sa nemôžete iba prizerať.”

Je podľa neho “roztomilé”, že sa Sulík snaží predkladať svoje plány, s ktorými ho “Matovič posiela do Mongolska”. “No namiesto Vašich marketingových tlačoviek, ktoré aj tak nič nevyriešia, by som Vás chcel poprosiť, keby ste sa konečne prestali nechať Matovičom urážať a postavili pred predsedu vlády ultimátum – že ak sa neprestane vyhrážať povinným testovaním, že ak neprestane dusiť život na Slovensku a že ak bude ďalej nadávať všetkým naokolo, jednoducho odídete z koalície.”

“Dnes sa nejedná o nejaký smiešny euroval, ktorý ste v roku 2011 aj tak nemohli zastaviť, no napriek tomu ste povalili vládu. Dnes sa jedná o prežitie Slovenska. Vážený pán podpredseda vlády, obaja vieme, že povinné celoplošné testovanie antigénovými testami je kolosálny nezmysel, medicínsky nijako nepomáha a ako sám vravíte, iba vyhodíme vyše sto miliónov von oknom. Ako toto môžete dopustiť?”

.

 

“Ani ja som vám nenadával, tak ako Matovič”

Blaha ďalej Sulíkovi píše: “Sám vidíte, že predseda vlády hodlá ďalej dusiť ekonomiku, tak aký to má celé zmysel? Už zničil ľuďom Dušičky, teraz im ide zničiť Vianoce. Toto chcete naozaj dopustiť? Obaja vieme, že Igor Matovič nie je duševne v poriadku. Najskôr Vám prikáže, aby ste predložili plán, potom Vám za to nadáva.”

“Najskôr vrieska, že nenávidí Pentu, potom si sadne do vlády s Vašou stranou, ktorú označuje za “slúžku Penty”. “Najskôr kričí, že sa nemáte správať ako malé deti, potom Vám infantilne verejne nadáva do podliakov, zákerákov a borových fíg. Pán Sulík, prosím Vás, máte vôbec nejakú česť?”

Poslanec Smeru-SD dodáva, že ani on by si nedovolil Sulíkovi nadávať a to je opozičný politik, ktorý si nedáva servítky pred ústa. “Ale takto ponižovať človeka, ako ponižuje Matovič Vás, nie je v civilizovanej spoločnosti normálne.”

“Vaša strana sa tvári, že si potrpí na odbornosť a racionalitu. Ako potom preboha môžete spolupracovať s hnutím OĽaNO, ktoré do parlamentu poslalo taký mentálny suterén, že o štáte odrazu rozhodujú intelektuálne kapacity ako Jozef Pročko, odborník na kotúľ vpred?”

.

Pýta sa Sulíka, ako môže spolupracovať so stranou OĽaNO, ktorej modus operandi je podľa neho na úrovni radového člena mexického kartelu. “Svet vidia čiernobielo, iný názor je heréza, sektársky nasledujú svojho vodcu a šíria bezprecedentnú nenávisť voči bežným ľuďom. Ako im v tom môžete asistovať?”

“Ako môžete ako ‘odborná’ a ‘racionálna’ strana akceptovať, že premiér nadáva odborníkom a lekárom do kuvikov, bludárov a sabotérov? Ako môžete pripustiť, že človek, ktorý si nevedel napísať ani len svoju diplomovú prácu a jeho jediné znalosti medicíny sa obmedzujú na príbalový letáčik, ide poučovať o epidemiológii profesorov z Prahy či Stanfordu? Ako sa na to môžete pozerať?”

 

“Nevidíte, že premiér ženie Slovensko na pokraj občianskej vojny?”

Blaha uviedol, že obaja – Sulík ako pravičiar, aj on ako ľavičiar – veria v racionálne usporiadanie spoločnosti, v ktorom si ctia odbornosť a rozumnosť. “Môžeme sa do noci prieť o tom, aké hodnoty majú v takejto spoločnosti prevládať, môžeme sa prieť, kto tu kradol a kto nekradol, kto tu pomáhal ekonomike a kto nepomáhal, kto je taký alebo onaký – ale my teraz čelíme regulárnemu bláznovi. To nevidíte?”

Slovensko podľa neho stojí pred zásadnou otázkou: byť či nebyť? “Bude sa dať po Matovičovej ére ešte na Slovensku normálne racionálne diskutovať? Bude ešte po Matovičovi možná demokracia na Slovensku? Nevidíte, že predseda vlády ženie Slovensko na pokraj občianskej vojny? Do stavu, kde nezáleží na argumentoch, odbornosti či racionalite, ale len na tom, či vyhecujeme svojich skalných do maximálnej nenávisti a budeme celý národ zatvárať, dusiť, ponižovať a prenasledovať? Pod toto sa chcete podpísať?”

“Chcete sa ako liberálna strana, ktorá má slobodu ešte aj v názve, prizerať tomu, ako bude Igor Matovič nasilu vydierať ľudí, aby išli znova na testovanie, keď všetky empirické dôkazy jasne potvrdzujú, že to nemá žiaden racionálny zmysel? Chcete sa prizerať, ako bude oberať ľudí o ľudské práva? Ako bude násilím nútiť ľudí sa očkovať vakcínou, ktorej vedľajšie účinky prakticky nikto nepozná? A vy sa na to budete pozerať, občas zahundrete, občas pokrčíte ramenami a nejako to ustojíte? A to Vám akože máme veriť, že to nerobíte pre to, aby ste z toho mali nejaký utilitárny ekonomický osoh?”

 

“Vy to môžete zastaviť”

“Milý pán Sulík, zíďte z kratšej cesty. Vidíte, ako Vás Igor Matovič uráža. Už aj nám to je nepríjemné – šikanuje Vás ako triedneho otlkánka. Kto si Vás ešte bude vážiť, keď sa neviete vzoprieť ani tomu najsurovšiemu grobiánstvu?” Odkazuje ďalej Ľuboš Blaha.

Práve Sulík je podľa jeho názoru ten, kto to môže zastaviť. “Môžete na Matoviča pritlačiť. Môžete povedať, že odídete z koalície. Môžete stopnúť testovanie na Mikuláša. Môžete. Ak odídete z koalície, Matovičovi ostane ako koaličný partner zúfalá 3-percentná rozbitá strana, ktorá ho nenávidí rovnako ako Vy. Vlastný klub má rozčesnutý medzi náboženských fanatikov a pouličných aktivistov. A Kollárovci už melú z posledného, ich šéfa jeho sexuálna mánia dohnala takmer do hrobu a jeho nástupca Krajniak sa najnovšie prezlieka do uniforiem, akoby celkom zošalel.”

“Je to na Vás. Bez Vás koalícia nevydrží ani mesiac. Máte v rukách politické tromfy, tak konečne prestaňte s tlačovkami, prestaňte traumatizovať Slovensko hádkami, sadnite si s Matovičom ako dvaja chlapi a naložte mu, čo sa doňho zmestí.”

.

Odporúča Sulíkovi, že keď Matovič neustúpi, Sulík ho má “jednoducho položiť”. “Slovensko Vám poďakuje. A sľubujeme, že sa nebudeme smiať, že ste zase položili nejakú vládu – pretože tu naozaj nejde o balónik, ale o zastavenie šialenca, akého dejiny Európy zažili naposledy v rokoch 1933-1945.”

“Máte na to presne dva týždne. Ak sa Vám nepodarí zastaviť povinné celoplošné testovanie na Mikuláša a ďalšie likvidačné kroky Igora Matoviča voči slovenskej ekonomike, ste rovnako vinný ako on. A už sa potom nevyhovárajte a nevyplakávajte. Na rozdiel od nás v opozícii máte možnosť to zmeniť, máte možnosť zlo zastaviť. Už stačilo rečičiek – prosím konajte. Vopred Vám ďakujem,” dodáva na záver Blaha.

Jaroslav Zajac

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Michal Durila

Marek Brna

Peter Lipták

.
.
.

Európski lídri navštívia USA, aby diskutovali o ukončení vojny na Ukrajine

Americký prezident Donald Trump naznačil, že jeho administratíva je pripravená vstúpiť do druhej fázy ciel proti Rusku po jeho najväčšom…

08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Krátka pamäť zahraničných „expertov“

Matúš Šutaj Eštok, minister vnútra SR, prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti informuje, že boj proti zločinu berie veľmi vážne

08. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Minister Blanár: „Pohľad na svet sa rúca a potvrdzuje sa to, čo sme hovorili od začiatku“

Juraj Blanár, minister zahraničných vecí SR, v diskusnej relácii hovoril o tom, že Európska únia , resp. jej predstavitelia ešte…

08. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Danko: „Ukrajinci si pýtajú útokom na ropovod Družba vstup do Únie. To je výsmech nám všetkým“

Podľa poslanca Andreja Danka je výsmechom, že Ukrajina chce vstúpiť do Európskej únie (EÚ) a pritom bombardujú ropovod Družba

08. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Macron stráca moc. Situácia vo Francúzsku eskaluje, odhady sú katastrofické

The New York Times dnes predpovedá odstúpenie francúzskeho premiéra Bayrou a zvýšenie tlaku na Macrona, „ktorý sa stal izolovanou postavou“

08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Narušenie prevádzky spoločnosti Jaguar Land Rover po kybernetickom útoku môže trvať až do októbra

Tisíce zamestnancov dostali pokyn zostať tento týždeň doma, keďže automobilový výrobca rieši výpadok digitálnych systémov, uvádza The Guardian

08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zničenie Nord Streamov mal riadiť bývalý hlavný veliteľ ukrajinskej armády. Rusi majú iný názor

Zničenie „Nord Streamov“ bolo pravdepodobne vykonané na príkaz bývalého veliteľa Zalužného, anonymne uviedol nemecký vyšetrovateľ prípadu pre Die Welt

08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nehodu pri Drienovci neprežila jedna osoba, zranenia utrpelo vyše 30 ľudí

K zrážke nákladného vozidla a autobusu došlo v pondelok ráno pri obci Drienovec v okrese Košice-okolie. Úsek cesty je momentálne…

08. 09. 2025 | Aktualizované 08. 09. 2025 | Regióny | 9 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Aktualizované 08. 09. 2025 | Regióny | 9 min. čítania | 0 komentárov

Budanov: V Putinovom okolí je čoraz viac ľudí nespokojných s vojnou, ale národnooslobodzovacie hnutia ešte nie sú pripravené ozvať sa

Ruská spoločnosť sa v súvislosti s vojnou na Ukrajine čoraz viac dostáva do polarizujúcich pozícií. Ako referuje web Espreso TV,…

08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Tajomstvo Igora Matoviča

Názory na jeho osobu sú rôzne, no politický úspech mu uprieť nemožno. Pozreli sme sa preto na päť základných princípov,…

08. 09. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Čaputová sa neplánuje vrátiť do politiky ani sa v nej angažovať

Bývalá hlava štátu Zuzana Čaputová sa neplánuje vrátiť do politiky, neplánuje sa v nej ani nijako inak angažovať. Vyhlásila to…

08. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

“Jej dni sú spočítané.” Orbán očakáva, že ďalší sedemročný rozpočet EÚ bude aj jej posledným, “ak”

Európska únia sa nachádza v stave rozpadu a ak nedôjde k radikálnym zmenám, nasledujúci sedemročný rozpočet bude pre spoločenstvo posledným,…

08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Divočina počas mládežníckeho zápasu. Hromadná bitka, tréner škrtil rozhodcu, musela to vyriešiť až polícia

V Česku sa futbalový zápas ubral nesprávnym smerom, keď sa zmenil na akýsi bojový šport – tréner škrtil rozhodcu a…

08. 09. 2025 | Šport | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Šport | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Belgicko zvažuje nasadenie armády v boji proti gangom v Bruseli

Belgický minister pre bezpečnosť a vnútorné veci Bernard Quintin chce nasadiť vojakov do ulíc Bruselu, aby bojovali proti eskalácii násilia…

08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka je dáky nervózny, zjavne ho oligarchovia PS idú vymeniť, všíma si europoslanec

Tibor Gašpar má absolútnu pravdu. Vojnu na Ukrajine vyprovokoval Západ svojou expanziou k ruským hraniciam. Také sú fakty. Píše v…

08. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bazilika sv. Petra padla. Dobyli ju “dúhoví kresťania”

Vatikán stojí na križovatke. Prečo? Dorazila tam totiž púť LGBTi aktivistov, ktorí sa dočkali vrúcneho prijatia

08. 09. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Po ukončení vojny bude Ukrajina rozdelená na tri časti

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 09. 2025 | Aktualizované 08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Aktualizované 08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Prídu znova Rusi na Slovensko? Premiér Fico im pootvoril cestu do Bohuníc

Dohoda so Spojenými štátmi Americkými v oblasti spolupráce v jadrovej energetike je už na stole. Jej podpisu už nič nebráni,…

08. 09. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nepodarený žiak

Historik a bývalý politik Anton Hrnko sa pozrel na nedávne vyhlásenie bývalého ministra obrany a predsedu Demokratov Jaroslava Naďa. Prekvapilo…

08. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo ukázalo stretnutie Fico – Zelenskyj

Stretnutie Fico – Zelenskyj a ich rokovania v Užhorode jasne ukázali na rozdielne vnímanie situácie medzi Slovenskom a Ukrajinou. Na…

08. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V Nemecku sa pripravujú na potenciálny vojenský konflikt

V Nemecku, na pozadí opatrení na prípravu na potenciálny vojenský konflikt, vyzývajú k zaradeniu väčšieho množstva hotových jedál do národných…

08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

V sobotu 20. septembra prejde ulicami hlavného mesta pochod Bratislava za život

Podujatie Bratislava za život chce vyzvať na ochranu života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť. Redakciu informovali Patrik Daniška a Rebeka…

08. 09. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bez efektívnych médií nemajú konzervatívne sily šancu

„Bez médií nebude národno-konzervatívny smer udržateľný. Je potrebné vybudovať takú mediálnu sieť, ktorá by mala približne tú istú úlohu, akú…

08. 09. 2025 | 0 komentárov

Mier na Ukrajine je “ľahší bez bruselských jastrabov podnecujúcich vojnu”

Bolo by ľahšie dosiahnuť mierové riešenie ukrajinskej krízy, keby „“jastrabi“ v Bruseli prestali rozdúchavať konflikt, uviedla v nedeľu ruská ambasáda…

08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nielen Ukrajinci. Ruský prezidentský poradca nevylučuje, že do útoku na Nord Stream bol zapojený ešte niekto

Ruský prezidentský poradca Nikolaj Patrušev v nedeľu kritizoval verziu, že útoky na plynovody Nord Stream vykonali ukrajinskí občania, a povedal,…

07. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Zväz ambulantných poskytovateľov vyzýva na odvolanie splnomocnenca Petra Kotlára

Zväz ambulantných poskytovateľov žiada okamžité ukončenie pôsobenia Petra Kotlára vo funkcii vládneho splnomocnenca pre prešetrenie pandémie COVID-19

08. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slováci neboli v Luxemburgu lepší, no v boji o MS 2026 získali ďalšie tri body gólom striedajúceho Riga z úplného záveru

Slovenskí futbaloví reprezentanti s veľkými problémami zvládli svoje druhé vystúpenie v európskej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta…

08. 09. 2025 | Šport | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Šport | 3 min. čítania | 0 komentárov

Aliancia za rodinu vyzýva vládu a ministra Erika Tomáša, aby nezabúdali pri konsolidácii na siroty a zabezpečili ochranu sirôt s nízkymi sirotskými dôchodkami

Aliancia za rodinu upozorňuje, že konsolidácia má väčší potenciál dopadnúť tvrdšie na tých najohrozenejších, teda na deti – siroty, ktoré…

08. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kotlár nevylúčil, že by mohol odísť z postu splnomocnenca vlády

Splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár vyhlásil, že stabilita koalície je…

07. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský odsúdil pondelkový útok v Jeruzaleme a na sociálnej sieti X uviedol, že v tomto ohľade bude Česko vždy na strane Izraela.

„Dôrazne odsudzujem dnešný teroristický útok v Jeruzaleme. Vyjadrujem hlbokú sústrasť rodinám všetkých obetí. Teror nie je riešením, budeme v tomto ohľade vždy na strane Izraela,“ napísal Lipavský na sieti X.

15:39

Lotyšské imigračné úrady údajne nariadili 841 ruským občanom, aby do 13. októbra opustili krajinu. Toto rozhodnutie vyplýva zo zmien zákona o pobyte, ktoré vstúpili do platnosti v roku 2022. Informovala o tom v nedeľu večer lotyšská televízia.

15:38

Najmenej desať obetí na životoch a vyše 80 zranených si v pondelok vyžiadal zásah nepálskej polície voči demonštrantom, ktorí vyšli do ulíc hlavného mesta Káthmandu, aby žiadali vládu zrušiť zákaz platforiem sociálnych médií a skoncovať s korupciou v krajine. Polícia na rozohnanie demonštrantov použila slzotvorný plyn a vodné delá, informovala agentúra AFP.

15:35

Na východe Slovenska platia v pondelok popoludní hydrologické výstrahy prvého aj druhého stupňa. Meteorológovia Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) okrem toho vyhlásili pre územie východného a stredného Slovenska výstrahy pred búrkami. SHMÚ o tom informoval na svojom webe.

14:39

.

Bojový ľadoborec, ktorý zabezpečí nadvládu Ruska v Arktíde

Ruské námorníctvo získalo nový a výkonný prírastok – hliadkový ľadoborec Ivan Papanin

08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

O figurkách na šachovnici…

Vpáteční debatě v Událostech komentářích jsem měl možnost poprvé vyjádřit naši ideu zahraniční politiky České republiky. A protože debata je…

08. 09. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 09. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Spoločná sila Ruska, Číny a Severnej Kórey odhaľuje „zraniteľnosť NATO“

Ruský prezident Vladimir Putin, čínsky prezident Si Ťin-pching a severokórejský vodca Kim Čong-un, ktorí sa zúčastnili slávnostných podujatí pri príležitosti…

07. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Záhady Zeme: Tieto objavy nedokážeme vysvetliť

V dnešnej dobe by sme radi verili, že dokážeme všetko vysvetliť. Veď veda je na vysokej úrovni a dokázala objasniť…

08. 09. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Washington je pripravený zvýšiť tlak na Rusko, uviedol minister financií Scott Bessent

Washington je pripravený zvýšiť tlak na Rusko. Uviedol to minister financií USA Scott Bessent. Podľa neho, však na skutočné donútenie…

07. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj zavolal Putina do Kyjeva, ten tam priletel po svojom

Rusko, 7. septembra 2025 - Ruské ozbrojené sily zaútočili na závod a hangáre na opravu techniky ukrajinských ozbrojených síl v…

08. 09. 2025 | 0 komentárov

Je priam neskutočné, ako sa z úst „lídrov“ Západu valia múdrosti

Naposledy sme počuli predsedu Európskej rady Costu, ktorý povedal, že „… keď chce Putin mier, nech príde za Zelenským…“. Toto…

07. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Michal Durila

Marek Brna

Peter Lipták

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov