Richard Sulík

NAŽIVO

Izraelský vládny výbor pre obranné obstarávanie v nedeľu schválil nákup dvoch nových letiek stíhačiek F-35I a F-15IA. Stroje od amerických výrobcov Lockheed Martin a Boeing majú posilniť kapacity izraelského letectva. O rozhodnutí ministerstva obrany informovala TASR s odvolaním sa na agentúru Reuters..

14:14

Počas vojenskej prehliadky pri príležitosti Dňa víťazstva 9. mája vystúpi ruský prezident Vladimir Putin so zásadným prejavom. Okrem toho ho v tento deň čaká aj niekoľko bilaterálnych rokovaní, informoval v nedeľu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. TASR správu prevzala z agentúry TASS.

14:12

Clemens Fuest, šéf mníchovského inštitútu Ifo, varuje pred vážnymi hrozbami pre nemecké hospodárstvo, ktoré vyplývajú z plánov amerického prezidenta Donalda Trumpa zvýšiť clá na európske vozidlá. Podľa Fuesta by situáciu výrazne zhoršila prípadná odveta zo strany Európskej únie. „Ak tento konflikt prerastie do novej obchodnej vojny, Nemecku hrozí v roku 2026 recesia,“ uviedol pre nedeľník Bild. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

14:11

Počet novonainštalovaných batériových úložísk v Nemecku vzrástol v prvom kvartáli tohto roka o dve tretiny v porovnaní s rovnakým obdobím vlani. Podľa údajov nemeckého Spolkového zväzu solárneho priemyslu (BSW) pribudla od januára do marca nová úložná kapacita v objeme približne dve gigawatthodiny (GWh). TASR o tom informuje podľa agentúry DPA.

14:01

Kubánsky prezident varoval pred rastúcou hrozbou invázie na ostrov zo strany USA.

Prezident Miguel Díaz-Canel vyhlásil, že USA ohrozujú Kubu vojenskými prostriedkami, a vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby na Američanov vyvinulo tlak.

„Žiaden agresor, akokoľvek mocný by bol, nenájde na Kube tých, ktorí by sa vzdali. Narazí na národ plný odhodlania brániť suverenitu a nezávislosť na každom kúsku svojho národného územia,“ vyhlásil Díaz-Canel.

13:03

Miesto bombového útoku na univerzite v iránskom Isfaháne sa má podľa tamojších úradov zmeniť na múzeum, ktoré bude dokumentovať dopady americko-izraelských úderov. TASR o tomto zámere informuje s odvolaním sa na agentúru AFP.

12:54

Izraelské obranné sily v sobotu potvrdili, že ich jednotky v juholibanonskej obci Járún spôsobili škody na majetku gréckokatolíckej cirkvi. Zasiahnutý bol kláštor rehole Sestier Najsvätejšieho Spasiteľa spolu s nadväzujúcou školou. Správu zverejnila TASR na základe informácií agentúry AFP.

12:53

Šéf americkej diplomacie Marco Rubio má v pláne budúci týždeň navštíviť Vatikán a Rím. Pre agentúru AFP to uviedol zdroj z prostredia talianskej vlády s tým, že cesta sa uskutoční necelý mesiac po rozpore medzi prezidentom USA Donaldom Trumpom a pápežom Levom XIV. Správu sprostredkovala TASR.

12:53

Pre deväť z desiatich slovenských podnikov je kľúčové, aby boli ich dáta uchovávané výhradne na území Európskej únie. Niektoré firmy sú za túto garanciu ochotné zaplatiť viac, pričom podobný postoj zaujímajú aj české spoločnosti. Vyplýva to z marcového prieskumu spoločnosti SAP realizovaného medzi majiteľmi a manažérmi firiem v oboch krajinách.

12:50

Približne dva milióny fanúšikov prilákal v sobotu bezplatný koncert kolumbijskej popovej hviezdy Shakiry na slávnej pláži Copacabana v brazílskom Riu de Janeiro. TASR o podujatí informuje na základe správ agentúr AFP a DPA.

12:50

Americký konglomerát Berkshire Hathaway v prvom kvartáli viac ako zdvojnásobil svoj čistý zisk na 10,1 miliardy USD (8,63 miliardy eur) z vlaňajších 4,6 miliardy USD. TASR o tom informuje na základe údajov od agentúry AP a portálu Yahoo Finance.

12:42

Nočné útoky ruskej armády v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny si vyžiadali dvoch mŕtvych a päť zranených civilistov. Podľa miestnych úradov, na ktoré sa odvoláva stanica BBC a agentúra TASR, zahynul ďalší civilista v nedeľu ráno v Chersone, kde ruský dron zasiahol firemné vozidlo. Incident v Chersone si vyžiadal aj štyroch zranených.

10:12

Talianska polícia obvinila v súvislosti s rozsiahlym lesným požiarom v Toskánsku dvoch záhradníkov z mesta Lucca. Ide o skúsených päťdesiatnikov s dlhoročnou praxou, ktorým teraz za založenie požiaru z nedbanlivosti hrozí až desaťročné väzenie. Informovali o tom v nedeľu agentúra APA a web denníka La Nazione.

10:11

Izraelská armáda v nedeľu ráno vyzvala obyvateľov 11 lokalít na juhu Libanonu na evakuáciu, pričom výzva sa týka aj oblastí mimo jej kontroly. Podľa agentúry AFP sa tak stalo napriek platnému prímeriu, ktoré má zastaviť boje s proiránskym hnutím Hizballáh.

10:09

V Peru sa pre nezrovnalosti pri hlasovaní uskutoční audit prvého kola prezidentských volieb, ktoré sa konalo pred tromi týždňami. Agentúra AFP v nedeľu informovala, že sa preverujú tisíce zápisníc, ktorých dôveryhodnosť bola spochybnená.

10:08
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Blaha už vidí Sasku pod vodou, ale vôbec to tak nemusí skončiť

Je ťažké povedať, čo urobí s preferenciami Sasky video, ktoré včera zverejnil na sociálnej sieti Fico. Na ňom v Dubaji Geissenovcom, Cigánikovej a ďalším Sulík v bujarej nálade hovorí, že majú ťažkú úlohu, vypiť bar. Niektorí tvrdia, vrátane Smeru SSD, že to Sasku potopí. Saska sa podľa posledného prieskumu Vox Politico nedostane ani do parlamentu, zhodne s Demokratmi majú pod 5 %.  Lenže, kto je rozhodnutý voliť Sasku, tomu bude asi nejaké video ukradnuté

Richard Sulík
Richard Sulík dnes Dubaj vysvetľoval na tlačovej konferencii. Podľa reakcií novinárov, žiaden škandál Saske nehrozí.
❚❚
.

Včera sa k Saske vyjadril aj Ľuboš Blaha. Jeho slová však treba brať s rezervou: „Po videu, ktoré zverejnil Robert Fico, je SaS mŕtva strana. Sulík už politicky aj tak len dožíval – dostal ranu istoty. Na videu vrieska zjavne omámený Sulík v Dubaji, že treba vypiť celý bar. Za štátne. Spoločnosť mu robí kamoška zo SaS Cigániková. Tá v Dubaji nemala čo robiť. Jedine, ak by na Expo vystavovali jej červené nohavičky. Za stolom s ňou sedia Geissenovci – Sulík si týchto dvoch nemeckých zbohatlíkov vodil ešte aj do Dubaja. Ak tam boli aj oni za štátne, to je už fakt na basu. Saska si z Dubaja urobila opilecký brloh pre svoje zvrátené žúrky. Daňoví poplatníci sa im skladali na bakchanálie. Ako to chce Sulík vysvetliť? Celé roky sa hrali na strážcov verejných financií a vždy, keď chcel niekto, aby dal štát peniaze seniorom či chudobným ľuďom, tak kričal, že nemôžeme rozhadzovať verejné zdroje a musíme konsolidovať. A bum, on rozhadzoval státisíce na to, aby sa mohol s Cigánikovou a Geissenovcami rozpustilo zabávať v Dubaji. Nič nemorálnejšie som v živote nevidel. Konsolidácia à la Sulík.“ Oveľa pravdepodobnejšie však je, že voličov Sasky zaujímajú záruky, že nezvalia aj ďalšiu vládu, než nejaká pitka za štátne v Dubaji, alebo dokonca morálka.

Takže celé to apelovanie na morálku zo strany Blahu sa môže minúť účinkom. Blaha ho však opustiť nemôže, nie všetko je totiž len problémom Sasky: „Mimochodom, spomeňme si na všetko to moralizovanie Kolíkovej, ktorá sa hrala na etalón spravodlivosti. A ako hnusne kydala na Milana Lučanského. Generál sa jej teraz smeje z neba. Kolíkovej strana je namočená v šialenom škandále. Sú podozriví, že zneužili vyše milióna zo štátnej kasy – vedela o tom Kolíková? A kde je NAKA? Boli sme to my, kto ako prvý upozorňoval na výletíky Sulíkovej dcéry do Dubaja – vtedy Sulíka všetci kryli. Všetci tí veľkí „protikorupční“ bojovníci. Teraz sa ukázala celá pravda. Toto je slovenský neoliberalizmus – zhýralý, arogantný, neľudský a papalášsky. Len pripomeňme, že prezidentka Čaputová sa so Sulíkom dohodla na tom, že na ministerstvo hospodárstva strčí namiesto pôvodnej nominácie jeho človeka. Zrejme preto, aby ututlával Sulíkove škandály.“ Takže nakoniec mal Heger pravdu, Saska si presadila svojho človeka a to sa už týka aj prezidentky. A keď sme už pri tej morálke, aj vo svetle zverejneného videa platí, že Smer je stranou zlodejov a mafiánov a ostatné strany sú štandardné a demokratické? Zrazu aj nepozvanie Fica na konzultácie vidieť v inom svetle, že?

Posledné slová Blahu sú dosť emocionálne, aj keď majú niečo do seba: „Už to začína byť Čaputovej tradícia – ututlávať a ututlávať. Najskôr Vlčana, teraz Sulíka. Ach, tá nekonečná slušnosť. Ja len, že – bye-bye, Mr. Sulík!“ Nebude to nevyhnutne labutia pieseň Sasky, ešte majú médiá dosť priestoru, aby ich tlačili dopredu, ale opozičným voličom kauzička dokázala dvojitý meter a nemorálnosť liberálov. I keď to tak nevyzerá, kauzička bude mať väčší dosah na prezidentku než na Sasku.

.

 

Sulík dnes vysvetľoval

„Som rád, že Robert Fico upriamil pozornosť na Dubaj,“ povedal dnes na tlačovej besede Richard Sulík. Pri jeho nástupe do funkcie vraj k výstave nebolo pripravené vôbec nič. Obvinil z toho Fica, hoci ten nebol pred ním posledným predsedom vlády. Uvažoval, že Slovensko sa na Expo nezúčastní, našťastie konanie výstavy sa kvôli covidu odložilo o jeden rok a slovenský stánok bol otvorený len s dvojdňovým meškaním. Obhajoval rozpočet Expa, ktorý bol podľa neho dodržaný. „Minister hospodárstva nie je na to, aby kontroloval faktúry,“ povedal Sulík. Dovoz alkoholu bol jedným z najväčším orieškov, preto sa Slovensko prezentovalo českým pivom. Po ukončení výstavy sa realizačný tím zabavil, priznal Sulík. Nejaký alkohol zvýšil, bolo ho rovnako ťažké vyviezť ako priviesť, preto tá výzva vypiť bar, povedal Sulík. Podľa neho zverejnením videa Fico zakrýva vlastnú neschopnosť, lebo za nepripravenosť Expa môže on.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ

Fico zverejnil uniknuté video: Sulík dal svojim kamarátom na výlete v Dubaji vážnu úlohu!

.

Sulík má problém. Matovič:” … ja som to hovoril, že profi Povalač vlád je krivák”

Saska „mení hru“? A nemal by ten slogan skôr znieť „zachráňte nás, topíme sa“?

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Progresívnemu Slovensku sa rozpadol celý svet a obraz ich fiktívnej čistoty , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Dubéci: Ak prejde zrušenie voľby poštou zo zahraničia, koalícia bude hľadať ďalšie možnosti na zmenu pravidiel

Za návrhom na zmenu v prípade volieb poštou zo zahraničia vidí poslanec Progresívneho Slovenska Martin Dubéci len obavu koalície z…

03. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlavným dôvodom poplatkov v ambulanciách je nedostatok financií na ich chod

Hlavným dôvodom vyberania poplatkov v ambulanciách je nedostatok financií na ich prevádzku. Platby zo strany zdravotných poisťovní totiž nepokrývajú reálne…

03. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlas-SD trvá na aktuálnom nastavení 13. dôchodku, PS chce adresnosť

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš trvá na aktuálnom nastavení 13. dôchodku a tvrdí, že kým bude Hlas-SD…

03. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tibor Gašpar nemá ambíciu stať sa predsedom Smeru-SD

Podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar nemá ambíciu stať sa predsedom strany Smer-SD. V strane podľa neho nastupuje mladšia generácia,…

03. 05. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyjadril pochybnosti o šanciach nového iránskeho mierového návrhu na úspech

Americký prezident Donald Trump uviedol, že preskúma nový iránsky mierový návrh, vyjadril však pochybnosti o jeho šanciach na úspech. Zároveň…

03. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Viktor Pondělík

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.

Bojisko Šimečka: Vlny sa trieštia

Od najvyšších politických elít cez okresných straníkov až po bežných voličov, ohlasy na kauzu Projekt Fórum sa radikálne rôznia. Košiar…

02. 05. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump vyjadril pochybnosti o šanciach nového iránskeho mierového návrhu na úspech

Americký prezident Donald Trump uviedol, že preskúma nový iránsky mierový návrh, vyjadril však pochybnosti o jeho šanciach na úspech. Zároveň…

03. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hamran sa po výmene kabátov vyjadril k referendu

Štefan Harman, bývalý Demokrat a predseda Policajného zboru ,  na dotaz novinárky ohľadom letného referenda reagoval zostra

03. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

EÚ sa dostala do extrémnej závislosti od Ameriky. Môžeme na to škaredo doplatiť

Richard Sulík v najnovšom videu reaguje na aktuálnu situáciu v Európskej únii. Ako členský štát sa dostávame do extrémnej závislosti…

03. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako za Matoviča. Premiér a Danko si vymieňajú ostré odkazy na Facebooku

Líder SNS Andrej Danko si neodpustil reakciu na postoj premiéra Roberta Fica voči Ukrajine, konkrétne vstupu krajiny, ktorá je vo…

03. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Irán odovzdal USA návrh na ukončenie konfliktu

Irán odovzdal USA návrh obsahujúci 14 bodov na ukončenie konfliktu. Informuje o tom iránska agentúra Tasnim

03. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zázrak vyliečenia – Nová cesta k uzdraveniu

Ako je možné, že tie najhoršie choroby a najkurióznejšie symptómy po jedinej návšteve lekára zázračne zmiznú? Odpoveď na túto aj…

03. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Looksmaxxing – vysvetľujeme riziká nového trendu sociálnych sietí

David Beckham ako mužský vzor sa dnes už nechytá. Je tu fenomén, aký môže vážne ohroziť životy mladých mužov po…

03. 05. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rakúska polícia zatkla podozrivého v prípade otravy dojčenskej výživy

Polícia v rakúskej spolkovej krajine Burgenland v sobotu ráno zatkla 39-ročného muža podozrivého v prípade vydierania a otravy dojčenskej výživy…

03. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Predseda národniarov je šokovaný z Fica. Najskôr súhlasil s 90 miliardami pre Ukrajinu, a teraz chce jej vstup do EÚ

Predseda národniarov Andrej Danko vyjadril sklamanie z predsedu vlády Roberta Fica . Nerozumie totiž tomu, prečo Fico povedal ukrajinskému prezidentovi…

02. 05. 2026 | Aktualizované 02. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Aktualizované 02. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Osemnástka vybojovala historické striebro

Reprezentanti Švédska sa stali majstrami sveta v kategórii do 18 rokov na šampionáte, ktorý sa konal na Slovensku. Vo finálovom…

03. 05. 2026 | 0 komentárov

Ruský analytik: Veľmoci by mali začať šetriť sily

Rusko, 3. máj 2026 - Svetová politika sa prestáva podobať športovej súťaži a mení sa na boj o prežitie, v…

03. 05. 2026 | 0 komentárov

Trumpov tím zvažuje viacero scenárov pre Kubu

V Trumpovej administratíve zvažujú niekoľko scenárov zmeny moci na Kube, zatiaľ však nestavajú na úplnom zvrhnutí režimu, píše Politico

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Kaliňák sa vyjadril k stavbe nemocnice v Prešove

Stavbu vojenskej nemocnice v Prešove ministerstvo obrany nezastaví. Urobí všetko pre to, aby sa v priebehu niekoľkých týždňov rozbehla ešte…

02. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump o zadržiavaní cudzích lodí americkým námorníctvom: „Je to veľmi výnosný biznis. Sme ako piráti"

USA, 3. máj 2026 - Trump zaslal predsedovi Snemovne reprezentantov Mikeovi Johnsonovi list, v ktorom oznámil, že bojové operácie proti…

03. 05. 2026 | 0 komentárov

Logika dostala na frak. Bizarné dôkazy, že svet sa načisto zbláznil!

Logika dostala na frak. Bizarné dôkazy, že svet sa načisto zbláznil: Títo ľudia zašli naozaj ďaleko, keď sa snažili zbaviť…

03. 05. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina pod vedením prezidenta Zelenského nemôže nikdy vstúpiť do EÚ

Koaličná SNS vyzýva premiéra Roberta Fica , aby nehovoril o podpore SR s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským za vstup Ukrajiny…

02. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Pápež svojím najnovším krokom opäť vyvolal spor s Trumpovou administratívou

Pápež Lev XIV. vymenoval troch nových biskupov, ktorí v minulosti kritizovali Trumpovu administratívu alebo jej stúpencov, a to uprostred zjavného…

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V ktorých dvoch krajinách sa nedá kúpiť Coca-Cola?

Coca-Cola patrí medzi najrozšírenejšie nápoje na svete a je dostupná takmer všade. Coca-Cola však napriek globálnej dominancii existujú miesta, kde…

03. 05. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny- Ruské jednotky postúpili v oblasti Reznikovky na slavjanskom smere

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump negatívne reagoval na nové návrhy Iránu týkajúce sa rokovaní

„Chcú uzavrieť dohodu, ale mne to nevyhovuje. Dosiahli určité úspechy, ale nie som si istý, či niekedy dosiahnu svoj cieľ,“…

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dôsledky blokády Hormuzského prielivu pre svetový ropný trh sa v najbližšom čase môžu výrazne zhoršiť

Píše o tom CNN s odvolaním sa na vedúcich predstaviteľov amerických ropných spoločností a analytické centrum Kpler. Podľa ich údajov…

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vojna medzi Iránom a USA sa môže čoskoro obnoviť

Píše o tom denník The Guardian s odvolaním sa na vysokopostaveného iránskeho vojenského predstaviteľa Mohammada Džafara Asadiho

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump varuje, že Irán by mohol použiť jadrové zbrane proti Izraelu a ďalším krajinám

Prezident Donald Trump počas mítingu na Floride varoval, že Irán by rýchlo použil jadrovú zbraň proti Izraelu, Blízkemu východu, Európe…

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kuba tvrdí, že nové sankcie Donalda Trumpa predstavujú „kolektívne trestanie“

Sankcie USA sú zamerané na osoby pôsobiace v širokých odvetviach kubánskej ekonomiky, vrátane energetiky, obrany a baníctva, informuje The Guardian

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Izrael zadržal muža, ktorý zaútočil na katolícku mníšku v blízkosti Jeruzalema

Izraelská polícia zadržala 36-ročného muža, ktorého zachytila kamera pri útoku na francúzsku katolícku mníšku v blízkosti Starého mesta v Jeruzaleme,…

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Merz prišiel o ťažko vybojovanú priazeň Trumpa

Americký prezident sa zdá byť rozzúrený z kritiky, že USA boli v Iráne „ponížené“, a hrozí stiahnutím amerických síl z…

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán zmierňuje podmienky a USA predkladá nový návrh na ukončenie konfliktu

Irán zmiernil podmienky na obnovenie mierových rokovaní s USA a predložil Washingtonu nový návrh na ukončenie konfliktu, informuje WSJ s…

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump zvažuje možnosť vyslať americké námorníctvo na Kubu

Trump vyhlásil, že po ukončení konfliktu s Iránom zvažuje možnosť vyslať americké námorníctvo na Kubu

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Izraelský vládny výbor pre obranné obstarávanie v nedeľu schválil nákup dvoch nových letiek stíhačiek F-35I a F-15IA. Stroje od amerických výrobcov Lockheed Martin a Boeing majú posilniť kapacity izraelského letectva. O rozhodnutí ministerstva obrany informovala TASR s odvolaním sa na agentúru Reuters..

14:14

Počas vojenskej prehliadky pri príležitosti Dňa víťazstva 9. mája vystúpi ruský prezident Vladimir Putin so zásadným prejavom. Okrem toho ho v tento deň čaká aj niekoľko bilaterálnych rokovaní, informoval v nedeľu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. TASR správu prevzala z agentúry TASS.

14:12

Clemens Fuest, šéf mníchovského inštitútu Ifo, varuje pred vážnymi hrozbami pre nemecké hospodárstvo, ktoré vyplývajú z plánov amerického prezidenta Donalda Trumpa zvýšiť clá na európske vozidlá. Podľa Fuesta by situáciu výrazne zhoršila prípadná odveta zo strany Európskej únie. „Ak tento konflikt prerastie do novej obchodnej vojny, Nemecku hrozí v roku 2026 recesia,“ uviedol pre nedeľník Bild. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

14:11

Počet novonainštalovaných batériových úložísk v Nemecku vzrástol v prvom kvartáli tohto roka o dve tretiny v porovnaní s rovnakým obdobím vlani. Podľa údajov nemeckého Spolkového zväzu solárneho priemyslu (BSW) pribudla od januára do marca nová úložná kapacita v objeme približne dve gigawatthodiny (GWh). TASR o tom informuje podľa agentúry DPA.

14:01

.

Kto kamufluje stav ohrozenia slobody médií a Kaščákova hanba

Organizátor hudobného festivalu Pohoda Michal Kaščák sa nechal počuť, že sa hanbil, keď musel zahraničnej kapele The Cure odpovedať na…

02. 05. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

ŠOP zaznamenala do konca apríla 260 hlásení výskytu medveďa

Ochranári zaznamenali od začiatku roka do konca apríla 260 hlásení výskytu medveďa hnedého na Slovensku. Zásahové tímy národných parkov evidujú…

02. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyhostíme? Taliban sa chystá do Bruselu, Slovensko prijalo novú migračnú stratégiu

Žijeme obdobie dynamických európskych zmien, vrátane oblasti obrany. Pripravované inovácie rátajú okrem iného s komplexnými riešeniami v oblasti vyhodnocovania hrozieb…

02. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump informoval Kongres, že vojna s Iránom je „ukončená“

Podľa správ Biely dom vyjadril svoje stanovisko v liste v momente, keď konflikt na Blízkom východe dosiahol 60-dňovú lehotu stanovenú…

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vyriešite zapálkový hlavolam za menej ako 21 sekúnd?

Hlavolam, ktorý momentálne koluje internetom, dokáže poriadne potrápiť mozog aj tým najbystrejším. Tento hlavolam vyzerá na prvý pohľad jednoducho, no…

02. 05. 2026 | 0 komentárov

Vojna v Iráne spomaľuje dodávky amerických zbraní na Ukrajinu a do Európy

Dodávky amerických zbraní na Ukrajinu a európskym spojencom sa oneskorujú v dôsledku vojny v Iráne, píše Financial Times

02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Viktor Pondělík

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov