KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU

Prípadov

Úmrtí

Chorých

Vyliečených

Posledná aktualizácia:

BILLA sa zapojila do politického boja na Slovensku. V rámci obmedzenia nepopulárnych názorov vylistovala z predaja časopis Zem a Vek

Bratislava 19. júna 2018 (HSP/Foto:HSP)

 

Rakúsky reťazec Billa podľahol nátlaku bratislavskej kaviarne a rozhodol sa stiahnuť z predajní na Slovensku časopis Zem & Vek. Podobný krok predčasom urobila rakúska sieť benzínových čerpadiel ÖMV. Konštatovala, že sa nestotožňuje s obsahom časopisu, ktorý niekoľko rokov predávala. Billa uviedla, že nemá miesto a Zem & Vek nemá ako predávať. Pritom podľa časopisu každý mesiac predala drvivú väčšinu objednaného nákladu.

Logo obchodného reťazca

Rozhodnutie Billy prišlo po zverejnení statusu blogera Denníka N Jakuba Godu na profile spoločnosti na sociálnej sieti, ktorý sa v minulosti zviditeľnil pokusom podvodne sa infiltrovať pod cudzím menom do redakcie portálu Hlavné správy ako externý prispievateľ, s cieľom “prepašovať” do novín hoaxy.

“Dnes som bol v Bille a rozmýšľal som, že by som urobil poriadny víkendový nákup, ale potom som prešiel okolo stojanu s časopismi a okamžite ma prešla chuť na jedlo, keď som tam zbadal Zem & Vek. Tento plátok mi nevadí preto, že jeho redaktori majú iný názor ako mám ja (takých je kopec a je mi to jedno), ale preto, že šíri antisemitzmus,” napísal Goda v spomenutom statuse.

 

Billa zareagovala deväť dní po uverejnení Godovho statusu veľmi prekapivo: „Dobrý deň Jakub, spoločnosť Billa sa rozhodla vylistovať časopis Zem & Vek. Od budúceho mesiaca ho na pultoch svojich predajní nebudeme predávať. Príjemný deň, Lenka,“ uvádza sa v odpovedi pracovníčky reťazca, ktorú zverejnil Goda. Informáciu o stiahnutí časopisu Zem & Vek z predaja potvrdila pre portál aktuality.sk aj hovorkyňa spoločnosti Billa Kvetoslava Kirchnerová s tým, že konkrétny termín vyradenia z ponuky ešte nevedela upresniť.

Stanovisko obchodného reťazca BILLA

V rovnaký deň, keď Jakub Goda zverejnil spomenutý status, sa na sociálnej sieti objavil aj podobný príspevok spolumajiteľa reklamnej agentúry Komplot Advertising Petra Hajdina, ktorý môže svedčiť o koordinácii útokov proti časopisu Zam & Vek a ďalším alternatívnym médiám.

Agentúra Komplot Advertising viedla predvolebnú kampaň prezidenta Andreja Kisku, banskobystrického župana Jána Luntera a dnes sa podieľa na kampani prezidentského kandidáta Roberta Mistríka. Komplot Advertising tiež stojí za zrodom morbídno-nihilistickej stránky Zomri Official a jej facebookovej podoby Zomri.

Peter Hajdin napísal: “Dnes som po dlhšej dobe chcel nakúpiť v predajni Tesco Slovensko. Zarazilo a znepokojilo ma, keď som zistil, že ešte stále predávajú Zem & Vek – časopis, ktorý šíri konšpiračné teórie, antisemitské postoje a kadejaké vyslovene spoločensky toxické a nebezpečné myšlienky.

Považujem to za veľmi zlý signál a nedobrý príklad zo strany takého veľkého predajcu, ako je Tesco. Ocením, keď sa rozhodnú podobné médiá stiahnuť z predaja. Kým sa tak nestane, budem nakupovať inde a na túto spoločnosť budem upozorňovať aj svojich blízkych”.

Minulý rok bez uvedenia dôvodu vyradil reťazec Tesco z predaja politicko-spoločenský mesačník Extra plus, zaraďovaný medzi alternatívne médiá. Podobné politické tlaky sa v prostredí iluzórneho voľného trhu vytvárajú už dlho, komentuje situáciu vo svojom článku mesačník Zem & Vek. Na podobné praktiky upozorňuje aj Asociácia nezávislých médií (ANEME).

Obchodný BILLA nám zaslal toto oficiálne stanovisko, ktoré sa však vôbec nezhoduje s tým, čo odpovedali Jakubovi Godovi: Spoločnosť BILLA, s.r.o., je súkromný podnikateľský subjekt podnikajúci v krajine s trhovým hospodárstvom a vystupuje zásadne apoliticky. Na základe svojho obchodného rozhodnutia sa spoločnosť rozhodla vyradiť z ponuky časopis Zem a Vek. Pravidelne obmieňame sortiment na našich pultoch, rozširujeme sortiment časopisov o nové tituly a dovtedy predávané časopisy vyraďujeme z ponuky. Denne sa to týka aj ďalšieho tovaru, ktorý vyraďujeme z ponuky a je nahradený novým tovarom podľa preferencií našich zákazníkov.

Dôrazne odmietame, že ide o cenzúru, nakoľko týmto krokom neobmedzujeme ani nezakazujeme vydávanie daného titulu.

Tibor Rostas sa za vydavateľa k situácii vyjadril takto: „Vzhľadom na skutočnosť, že v obchodnej sieti BILLA bol o mesačník jednoznačný záujem a podstatná časť objednaného nákladu sa každomesačne vypredala, považujeme tento jednostranný krok za rozpor s prirodzenými obchodnými pravidlami. Vo vylistovaní vidíme jednoznačný politický nátlak. Čoraz intenzívnejšie prepájanie politiky s obchodnými záujmami korporácií nemožno vnímať inak ako nástup cenzúry v štýle totalitnej fašizácie spoločnosti zbavovanej pluralitnej názorovej platformy.“

Podľa jej hovorcu Juraja Poláčka spolčovanie sa mainstreamových médií z dôvodu, aby iné médiá vyradili z predaja alebo reklamného trhu, je nekalou hospodárskou súťažou. Z toho vyplýva, že všetci, čo akýmkoľvek spôsobom využívajú známy projekt Konšpirátori.sk, napomáhajú tomuto cieľu. “Je to trestný čin, žaloba sa pripravuje,“ upozornil Poláček.

Podľa informácií portálu napalete.sk na vylistovanie časopisu Zem & Vek, ktorú považuje za obmedzovanie slobody prejavu, ANEME upozorní aj rakúske vedenie spoločnosti Billa Aktiengesellschaft so sídlom vo Wiener Neudorf.

 

Pochybné správanie obchodných spoločností

Viackrát sme už upozorňovali na jav, ktorý je stále pozorovateľnejší a to, že obchodné reťazce, banky a rôzne iné, najmä zahraničné spoločnosti, stále viac zasahujú do politiky hostiteľského štátu, v ktorom zarábajú peniaze.

Robia tak rôznymi spôsobmi v tomto prípade jednoducho na podnet jedného z členov bratislavskej kaviarne vylistovali z predaja časopis Zem a Vek, ktorý je roky etablovaný na slovenskom mediálnom trhu. Stačila na to jedna sťažnosť a spoločnosť Billa bez problémov siahla k obmedzeniu slobody slova. Goda to za problém nepovažuje, ale asi inak by sa na to pozeral, keby spoločnosť z predaja vylistovala fake newsový extrémistický plátok Denník N šíriaci propagandu a dezinformácie do ktorého prispieva. Ak pôjdeme touto cestou, sme na veľmi tenkom ľade, lebo dnes sú extrémistické liberálne plátky ako aj extrémisti, ktorí do nich prispievajú na výslní, ale situácia sa môže otočiť. Čo bude Goda hovoriť potom, keď presne takéto názory ako má on a ich noviny začne niekto potierať?

Billa sa tak pridala k Tescu, ktoré minulý rok vylistovalo z predaja časopis Extra plus. Same o sebe, tieto kroky nie sú veľmi zaujímavé, ale v súvislostiach sa zdá, že práce rôznych teoretikov o korporátnom fašizme nemusia byť tak veľmi vzdialené pravde, ako by sa zdalo. Billa a Tesco v podstate jednoznačne dokázali, že im už nejde len o predaje ale zaujíma ich aj politika, ktorú sa snažia v rámci svojich možností aktívne ovplyvňovať.

Bežný človek nemá veľa možnosti ako bojovať proti korporáciám. Jednou z možností je nenakupovať u nich a snažiť sa im tak spôsobiť ekonomickú škodu. Na toto však reťazce typu Billa nie sú veľmi citlivé, lebo vedia, že počase pohodlnosť zvíťazí nad ideovým predsavzatím.

Tlačiť je preto potrebné na samotný reťazec tým istým spôsobom ako to urobil Goda – písať na ich facebook a najlepšie i do Rakúska. Tlačiť na politikov, aby so správaním korporácii niečo robili, lebo takéto správanie je na prospech určitého politického spektra a samozrejme v neprospech iných politikov, čiže priamo zasahuje do politického diania Slovenska. Riešiť by sa to mohlo nejakou špeciálnou daňou z obratu, ktorú by korporácie zapájajúce sa do politiky museli platiť.

 

Jakub Goda – chlapček americkej ambasády

Jakub Goda je bloger píšuci do fake newsového Denníka N, extrémista, člen bratislavskej kaviarne, ktorý sa čitateľom Hlavných správ stal známy najmä potom, čo sa infiltroval medzi dopisovateľov a snažil sa prepašovať na Hlavné správy hoaxy. Oháňal sa investigatívnou žurnalistikou pričom úroveň jeho morálky mu neumožnila rozlíšiť, že je rozdiel infiltrovať sa do podniku a zistiť, ako funguje linka (investigatívna žurnalistika) a je rozdiel infiltrovať sa do podniku a hádzať do linky rôzne cudzie predmety, aby sa pokazila a vniklo čo najviac škody (sabotérstvo, terorizmus a pod.).

Jakub Goda je však hlavne chlapcom americkej ambasády. Produktom toho, čo USA vo svojich vazalských štátoch presadzujú ako hodnoty.

Jakub Goda prežil svoj americký sen. Informuje o tom na facebookovej stránke USA and Slovakia, ktorú spravuje priamo ambasáda USA v Bratislave.

 

Zapája sa aj do rôznych kurzov organizovaných americkou ambasádou. V tomto videu referuje o svojich pocitoch po absolvovaní kurzu v USA Digital Communication Network Fall 2018

 

 

Na príklade Jakuba Godu si viete vytvoriť jasnú predstavu toho, k čomu vychováva, k akému správaniu a akým hodnotám vedie mladých ľudí americká ambasáda.

 

POTREBUJEME VAŠU POMOC
Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Pošlite nám tip

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Hrnko: Trianonská zmluva bola vyúčtovaním za predchádzajúce krivdy, páchané uhorskými (maďarskými) vládnucimi kruhmi“

Bratislava 4. júna 2020 (HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Dnes si pripomenieme jeden z významných dátumov európskej a predovšetkým slovenskej histórie, ktorým bolo podpísanie Trianonskej mierovej zmluvy, ktorá definitívne a natrvalo vymazala z mapy Uhorské kráľovstvo a umožnila vytvorenie spravodlivejšieho a demokratickejšieho poriadku v oblasti Strednej Európy. Píše ku výročiu Trianonu historik,…

Minimálna mzda podľa výkonnosti okresov naberá reálnejšie kontúry. Ku SaS sa prikláňa aj OĽaNO. Podľa ministra Krajniaka to „nie je celkom fér“

Bratislava 4. júna 2020 (HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)   S nápadom na nové pravidlá ohľadom minimálnej mzdy prišiel prednedávnom vicepremiér, minister hospodárstva a šéf SaS Richard Sulík. Navrhol, aby v regiónoch, v ktoré sú ekonomicky najvýkonnejšie štát garantoval vyššiu minimálnu mzdu ako v zaostalejších okresoch. Opozícia tento nápad kritizovala s tým, že…

Slovenská veda príde o 120 miliónov eur, varujú rektori

Bratislava 4. júna 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Rektori Združenia výskumných a technických univerzít upozorňujú na presun 120 miliónov eur z eurofondov pôvodne určených na vedu na iné účely. Agentúru SITA o tom informoval v tlačovej správe hovorca Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (STU) Fedor Blačšák Rektori zdôrazňujú, že dlhodobo podfinancovanej…

Protesty v New Yorku a Washingtone boli pokojné, polícia však zatýkala. Proti demonštrantom v New Orleans nasadili slzný plyn

New York/Washington/San Francisco 4. júna 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Frank Franklin II)   V New Yorku v stredu pokračovali pokojné protesty proti usmrteniu Afroameričana Georgea Floyda pri policajnom zásahu. Skorý zákaz vychádzania, lejak a dobre premyslená policajná taktika zrejme zabránili ničeniu z predchádzajúcich nocí. Vo štvrtok nadránom o tom informovala tlačová agentúra…

Núdzový stav podľa advokáta nie je možné predlžovať, zákon však nebráni jeho opakovanému vyhláseniu. „Ale to nemôže byť svojvoľné“

Bratislava 4. júna 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Núdzový stav nie je možné predlžovať, zákon však nebráni jeho opakovanému vyhláseniu. Pre agentúru SITA to uviedol Pavol Poláček z advokátskej kancelárie Poláček & Partners. Núdzový stav je podľa zákona možné vyhlásiť len v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, maximálne na 90 dní…

Slovensko-maďarské vzťahy by mali byť podľa rezortu zahraničia o pozeraní sa do budúcnosti, nie minulosti

Bratislava 4. júna 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Slovensko-maďarské vzťahy by mali byť o pozeraní sa do budúcnosti, nie minulosti. Uvádza sa to vo vyhlásení Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ) pri príležitosti 100. výročia podpísania Trianonskej mierovej zmluvy Slovensko chce podľa rezortu diplomacie budovať s Maďarskom dobré vzťahy…

Pre korupciu v štátnom podniku Lesy SR mala NAKA zadržať 37 osôb

Bratislava 4. júna 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:Facebook-Polícia Slovenskej republiky)   Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu 3. júna popoludní zadržala 37 osôb v súvislosti s vyšetrovaním korupcie v štátnom podniku Lesy SR. Informoval o tom v stredu 3. júna odborný lesnícky časopis Les & Letokruhy na svojom profile na sociálnej sieti…

Goga k ropovodom vedúcim cez Baltské more: Môžeme sa stať dvojitou tranzitnou krajinou, treba však mať na zreteli, že na našom trhu vyhráva ten, kto ponúkne viac za menej

Bratislava 4. júna 2020 (HSP/Foto:Facebook)   Poľsko podpísalo kľúčovú zmluvu na konštrukciu ropovodov cez Baltské more, ktorá bude sponzorovaná EU údajne s cieľom znížiť závislosť Európy od Ruských dodávok plynu. Píše o tom v svojom príspevku poslanec Ľudovít Goga (Sme rodina), ktorý priblížil čo bude táto výstavba znamenať Goga v…

Vedenie Národnej rady SR si pripomenulo 100. výročie podpísania Trianonskej mierovej zmluvy

Bratislava 4. júna 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Vedenie Národnej rady (NR) SR si vo štvrtok v Bratislave pripomenulo 100. výročie podpísania Trianonskej mierovej zmluvy. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) spolu s podpredsedami Petrom Pellegrinim (Smer-SD), Milanom Laurenčíkom (SaS), Gáborom Grendelom (OĽaNO) a Jurajom Šeligom (Za ľudí) tak urobili položením…

SaS je za zrušenie núdzového stavu, poukazuje na nulový kĺzavý medián

Bratislava 4. júna 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Vládna SaS je za zrušenie núdzového stavu, odvoláva sa na nulovú hodnotu kĺzavého mediánu. Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák. "Nulová hodnota kĺzavého mediánu je podľa strany Sloboda a Solidarita impulzom na zrušenie núdzového stavu na Slovensku. Aj z toho dôvodu nemôžu…

V Čechách riešia cenzorskú kauzu. „To je práve ten fór, že niekto má právo niečo označiť ako fake news…“

Praha 4. júna 2020 (HSP/Foto:Screenshot Aktualne.cz)   Český herec Jaroslav Dušek sa v súvislosti s odznievaním koronavírusových opatrení vyjadril k videu o alternatívnej liečbe ochorenia COVID-19, ktoré v Českej republike vyvolalo rozruch a bolo stiahnuté z YouTube aj zo stránok domácich médií. Dušek teraz vysvetľuje, že odporúčanie na stiahnutie videa…

Šeliga podáva podnet na GP na prešetrenie postupu Kováčikovej pri znižovaní trestu Moniky Jankovskej

Bratislava 4. júna 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí) podáva podnet generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi na prešetrenie postupu trestnej námestníčky generálnej prokuratúry Viery Kováčikovej Dôvodom má byť nedávne vyjadrenie Kováčikovej o tom, že bývalej štátnej tajomníčke ministerstva spravodlivosti Monike J., ktorá je…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ak by som kandidoval na funkciu generálneho prokurátora, lex Lipšic by v parlamente zrušili obratom

Keď som pred parlamentnými voľbami ako sudca Najvyššieho súdu ohlásil, že budem kandidovať na poslanca ako líder strany Vlasť, parlament takmer jednohlasne prijal zákon s názvom lex Harabin. Tento zákon prijatý kvôli jednej osobe ustanovoval, že sudca ktorý bude kandidovať do parlamentu automaticky stratí mandát sudcu. Dôvod mal byť ten, aby…

Macron diagnostikoval NATO stav kómy... Kto bude jeho hrobárom?...

Macron: NATO sa nachádza v stave mozgovej smrti. Pod týmto názvom uverejnila Pravda v novembri minulého roku kritický  článok francúzskeho prezidenta Macrona. Nebudeme zachádzať ďaleko do histórie, pretože vieme ako vzniklo NATO, ako vznikla Varšavská zmluva, ako sa nerovnovážny stav vyvinul po skončení studenej vojny. Po zániku Varšavskej zmluvy, aj NATO…

Prečo nenosiť rúška

Nedáva to zmysel. Lekári nosia rúška na pohotovosti alebo v prvom kontakte, aby chránili seba aj pacientov, pretože tam sa môžu vyskytovať

Covid 19 a ekonómia.

Covid 19 má mimoriadne cenné poučenie pre ekonómiu a ekonómov, ktoré bude v závere článku. Minule v blogu https://blog.hlavnespravy.sk/20799/dialektika-takmer-neznamy-to-jazyk-vo-vedach-o-spolocnosti/

Premiér: zosobnený Budha, Napoleon a Mao, ktorý sa pasuje za mesiáša

Podvedomé kopírovanie vzorov je súčasťou ľudskej psychiky. Aj silné a nezávislé osobnosti dejín mali často morálne autority, vojvodcov či mudrcov človečenstva ako predlohy na vlastné napredovanie. Bohužiaľ, iba nemnohí dokázali predčiť objekty obdivu a zbožňovania. O to častejší je model, kedy prebehla transformácia a adept na osobnosť začal glorifikovať sám seba. Takéto prerody bývajú komické…

Protištátni agenti pripravujú kolaborantskú bezpečnostnú stratégiu. Čo sú piliere našej bezpečnosti?

Vždy sa teším na inšpirátorov mojich úvah. Objavil som zaujímavú skupinu inšpirátorov: jednoduchých ľudí. Nie sú to obyčajní ľudia. Jeden z takých neobyčajných ľudí mi svojho času položil otázku čím by som charakterizoval piliere našej bezpečnosti. O ktorých majú dnes plné ústa práve protištátni agenti a kolaboranti. Údajní bezpečnostní analytici, v skutočnosti šarlatáni. Jednoduchá…

TopDesat

TOP10: Podivné zákony v krajinách z celého sveta - 4. časť

0

Každá krajina je iná a takisto sa v rôznych častiach sveta odlišujú aj zákony. Tieto zákony niekedy hraničia so skutočne smiešnymi vecami a inokedy poukazujú na dôležité kultúrne hodnoty. Pri čítaní znenia sa aj úradníci musia chytať za hlavu, pretože niektoré zákony sú naozaj smiešne. Pri množstve zákonov, ktoré má…

666: Zlovestné číslo - 1. časť

0

Diabolské číslo 666 spolu s číslom 13 sa považuje za zlovestnú číslicu. Potom, ako sa toto číslo objavilo v Zjavení Jána, vzniklo množstvo hypotéz o jeho skutočnom význame, všetky však na znepokojujúcom pozadí symbolu zla. Pripravili sme si pre vás opäť dvojdielny článok a opäť o viac než zaujímavej téme. Poďme na prvý diel. „V…

Svoju jedinú úlohu nezvládli a bavia tak celý internet

0

Každý z nás občas bojuje so svojim zamestnaním. Mnohokrát sú požiadavky našich nadriadených nad naše sily a nám tak neostáva nič iné, ako sa potrápiť a ich požiadavkám vyhovieť. Títo ľudia sú však iní. Svoju jedinú úlohu v práci nezvládli a bavia tak celý internet. Dúfame, že ty nepatríš medzi…

Zvyky, ktoré sa po celom svete veľmi líšia 2.

0

Ľudia po celom svete majú svoj vlastný spôsob, ako robiť veci. Nie je preto žiadnym prekvapením, že určité zvyky, ktorým zvyčajne nevenuješ pozornosť, dokonca aj jednoduché veci, ktoré robíš pri návšteve reštaurácie alebo nakupovaní, by sa v skutočnosti mohli považovať za urážlivé alebo čudné v inom kúte sveta. A niektoré veci,…

Naj budovy Slovenska: Najvyššie položené kino je v srdci Veľkej Fatry

0

Medzi korunami stromov Veľkej Fatry sa v nadmorskej výške približne 1 400 m. n. m. sa nachádza kino, ktoré budeš mať možno celé iba pre seba. Takto to dopadne, keď chce majiteľ hotela ponúknuť svojim návštevníkom aj niečo originálne a nevídané. Kino nie je najväčšie, no zmestí sa doňho dokopy 30 ľudí,…

Čo spraví s tvojím telom pravidelné plávanie?

0

Plávanie môže byť tvojou vstupenkou pre zdravé telo a dušu bez ohľadu na tvoj vek. Nielenže ti môže poskytnúť celotelové cvičenie, ale tiež pomáha tým, ktorí sa vysporiadajú s depresiou tým, že uvoľňuje endorfíny, ktoré majú ti dodávajú dobré a pozitívne pocity. Ale to nie je jediná výhoda, ktorú táto aktivita môže priniesť. 1. Plávanie…

Vo svete IT

Omrzel Vás vzhľad rozhrania Vášho Android telefónu? Pozrite si tieto najlepšie aplikácie, ktoré Vám ho prekopú od základov

0

Operačný systém Android od spoločnosti Google má jednu veľkú výhodu oproti konkurencií, dokážete si ho prispôsobiť podľa svojho gusta. Nižšie sme si pre Vás pripravili zoznam najlepších launcherov, pomocou ktorých si môžete kompletne zmeniť vzhľad Vášho Android smartfónu. Čo je to Android launcher? Android Launcher môžeme charakterizovať ako „spúšťač“ Vášho…

Analytici sa domnievajú, že poznajú dôvod znefunkčnenia telefónu po nastavení tejto tapety

0

Pred pár dňami sme Vám priniesli správy o tapete pre mobilné smartfóny s operačným systémom Android, ktorá dokáže znefunkčniť smartfón. Ide pritom o tapetu, na ktorej nájdete rieku, hory a skvelo spracované farby. Jediným spôsobom ako je možné telefón následne „rozbehať“ po nastavení tapety je pomocou továrenských nastavení. Tie používateľ…

RECENZIA: Bluetooth slúchadlá Tronsmart Onyx Ace prekvapia nie len cenou, ale aj kvalitným zvukom

0

Približne 2 týždne dozadu sa nám do redakcie dostali Bluetooth slúchadlá Tronsmart Onyx Ace, ktoré sme podrobili redakčnému testu. Celkovo ide o druhý produkt od spoločnosti Tronsmart, ktorý sme testovali a vzhľadom na pozitívne pocity z prvej recenzie Bluetooth reproduktora, naše očakávania boli vskutku vysoké.  Tronsmart Onyx Ace s kupónom…

Mohol mať Mars v minulosti prstenec? Nové dôkazy naznačujú, že áno

0

Mars – púštna, nehostinná planéta mohla vyzerať v minulosti okúzľujúco. Nový výskum našiel ešte viac dôkazov o tom, že okolo červenej planéty mohli byť v minulosti prstence. Dôkazy ležia pri menšom z marťanských mesiacov, Deimose. Ten obieha v mierne naklonenom uhle relatívne k rovníku planéty. Podľa vedcov by mohol byť…

Vedci transplantovali miniatúrnu ľudskú pečeň do potkana. Podľa slov vedcov aj napriek problémom fungovala

0

Vedcom sa podarilo úspešne transplantovať funkčnú  miniatúrnu pečeň do potkanov. Tú vytvorili pomocou preprogramovaných ľudských kožných buniek. Ide o experiment, ktorý by mohol položiť základy pre budúcu liečbu zlyhania pečene. Je to ochorenie, ktoré si každý rok vyžiada viac ako 40-tisíc životov, a to len v spojených štátoch, píše Science…

Android 10: Takto vyzerá aktualizovaný zoznam podporovaných smartfónov. Je medzi nimi aj Váš?

0

Začiatkom mája sme Vám priniesli aktualizovaný zoznam smartfónov, ktorý obsahoval viac ako stovku zariadení, pre ktoré bola dostupná aktualizácia s najnovším Androidom 10. Medzičasom medzi podporované zariadenia pribudli ďalšie populárne smartfóny, a práve preto Vám prinášame ich aktualizovaný prehľad. Pozrite si zoznam zariadení, pre ktoré je dostupný Android 10 Zoznam…

KAMzaKRÁSOU

Tip na výlet po Slovensku: Čo navštíviť v Bratislavskom kraji?

2

Okrem hradu, centra a Devínu tento kraj ponúka i ďalšie zaujímavosti. Aké to sú? Čo navštíviť v Bratislavskom kraji a kam sa vydať na túru?

Olej z čiernej bazy: Ako vplýva na naše zdravie a ako pomôže pleti?

0

Olej z čiernej bazy je lisovaný zo semien rastliny a môže byť veľkým pomocníkom pre zdravie. Taktiež nájde uplatnenie pri starostlivosti o pleť. Aké má účinky?

Ako zoštíhliť vnútorné stehná? Vďaka týmto cvikom ich vyformuješ!

0

Keď príde na posilňovanie nôh, väčšinou sa nevenujeme jednotlivým častiam nôh, ale nohám ako celok. Ako zoštíhliť vnútorné stehná sa dozviete v tomto článku.

Vyhraj 3x Salvatore Ferragamo FERRAGAMO v hodnote 46 €

1

Fougére, citrusová a drevitá vôňa zložená z neodolateľných tónov. Salvatore Ferragamo FERRAGAMO vás pohltí svojou vôňou. Zapojte sa do súťaže!

Najväčšie mýty o kliešťoch: Skutočne idú len za sladkou krvou?

5

Nie všetko, čo sa o kliešťoch hovorí, je skutočnou pravdou. Dokonca kolujú mýty o kliešťoch, ktorým veríme dodnes. Odkiaľ si ho môžete priniesť domov?

Ako sa prejavuje pretrénovanosť? Povedia to aj vlasy, pleť či nechty!

2

Pohyb je pre telo dôležitý a jeho nedostatok podnecuje rozvoj zdravotných problémov. Čo sa však stane pri nadmernom cvičení? Ako sa prejavuje pretrénovanosť? 

Svetlo sveta

Päťdesiat dní po Veľkej noci slávime Slávnosť Zoslania Ducha Svätého

0

Katolícka cirkev oslávi v nedeľu 31. mája Slávnosť Zoslania Ducha Svätého, ktorý je známy aj pod názvom Turíce. Svätodušná nedeľa sa slávi 50 dní po Veľkej noci aj v iných kresťanských cirkvách. Svätodušné sviatky sú po Vianociach a Veľkej noci tretie najvýznamnejšie kresťanské sviatky. Veriaci si na Svätodušnú nedeľu pripomínajú…

Dekan Bohosloveckej fakulty Thurzo: Voľná nedeľa je v záujme človeka

0

Od marca sú v nedele v súvislosti so šírením koronavírusu zatvorené obchody a nákupné centrá. V spoločnosti silnie hlas, aby to tak zostalo aj po skončení pandémie. Tlačovej kancelárii Konferencie biskupov Slovenska rozhovor o voľnej nedeli poskytol dekan Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského Vladimír Thurzo.  – Aktuálna situácia koronakrízy nás…

Posolstvo Svätého Otca na Deň médií: „Aby si rozprával svojim deťom a vnukom“

0

V 7. veľkonočnú nedeľu 24. mája bude Cirkev sláviť 54. svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov. Pri tejto príležitosti vydal Svätý Otec František posolstvo, ktorého mottom je citát z knihy Exodus: „Aby si rozprával svojim deťom a vnukom“ (Ex 10,2). Témou pápežského posolstva na tohtoročnú Nedeľu médií je komunikácia ako rozprávanie…

Štyridsať dní po Veľkej noci slávime Slávnosť Nanebovstúpenia Pána

0

Vo štvrtok 21. mája slávi celý kresťanský svet Slávnosť Nanebovstúpenia Pána. Tento prikázaný sviatok slávime 40 dní po Veľkej noci a desať dní pred Turícami – Zoslaním Ducha Svätého. Pán Ježiš sa na štyridsiaty deň po svojom vzkriesení posledný raz stretol so svojimi učeníkmi a pred ich očami vystúpil do…

Na Mariánskej hore v Levoči tento rok tradičná mariánska púť nebude

0

Tradičná púť, ktorá sa koná pravidelne pri príležitosti sviatku Navštívenia Panny Márie v Bazilike Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore v Levoči, nebude. Rozhodol o tom spišský biskup Mons. Štefan Sečka. “Každoročne počas prvého júlového týždňa prichádza na Mariánsku horu veľmi veľké množstvo pútnikov. Vzhľadom na problematickú situáciu spojenú s…

Pápež František bude 18. mája sláviť omšu nad hrobom sv. Jána Pavla II.

0

Pri stom výročí narodenia svätého pápeža Jána Pavla II. v pondelok 18. mája bude Svätý Otec František o 7. hodine ráno celebrovať svätú omšu nad hrobom svätca v bočnej kaplnke Vatikánskej baziliky. Týmto priamym prenosom sa zároveň uzavrie vyše dvojmesačné obdobie živých strímingových prenosov ranných omší pápeža Františka. Od 18.…

Armádny Magazín

Americká oranžová revolúcia pokračuje - Pentagon vyslal do okolia Washingtonu 1 600 vojakov

0

USA, 4.jún 2020 ( AM, Sputnik ) - Okolo 1,6 tisíca vojakov bolo vyslaných do okolia Washingtonu, kde prebiehajú protesty kvôli smrti Afroameričana Georgea Floyda. Informuje o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na oficiálneho zástupcu P

Rusi so zbraňami v rukách ochránili svoju reštauráciu v americkom San Diegu pred agresívnymi demonštrantmi. Video

0

USA, 4.jún 2020 ( AM ) - Dvanásť priateľov, z ktorých mnohí sú prisťahovalci z Ruska, dva dni, so zbraňami v rukách, ochraňovali svoju ruskú reštauráciu v San Diegu pred agresívnymi demonštrantmi reštaurácie Pushkin Russia.   [caption id="attachment_17437" align="alignnone" width="604"]

Prehliadky víťazstva v Moskve sa zúčastní 75 srbských vojakov a dôstojníkov

0

Rusko, 3.jún 2020 ( AM ) - Prehliadky víťazstva, ktorá sa bude konať 24. júna, sa zúčastní 75 srbských vojakov a dôstojníkov. Informoval o tom srbský veľvyslanec v Rusku Miroslav Lazanski.   "Pre Veľvyslanectvo Srbskej rep

Americká armáda začala dostávať pušky a guľomety novej generácie - najväčšie prezbrojovanie za posledných 50.rokov zabezpečil nemecký SIG Sauer

0

USA, 3.jún 2020 ( AM ) - Nová útočná puška amerických ozbrojených síl má kaliber 6,8 milimetrov, používa bimetalické náboje so zvýšenou úsťovou rýchlosťou, z vyšším dostrelom a nižšou hmotnosťou.   Americké ozbrojené sily dostávajú pušky od nemeckej spoločno

Občianska vojna v USA. Policajt bol zastrelený počas nepokojov v Las Vegas, neznámi ostreľovači v uliciach

0

USA, 3.jún 2020 ( AM ) - Jeden z policajtov bol zastrelený výstrelom do hlavy v americkom Las Vegas počas protestov vyvolaných smrťou Afroameričana George Floyda, informoval kanál 8News s odkazom na zdroj v polícii. Uvádza sa, že neznáma osoba ú

Medzinárodné letecké dni SIAF na Sliači sa tento rok neuskutočnia, dôvodom je epidemiologické riziko

0

Slovensko, 3.jún 2020 ( AM, MO SR ) - Medzinárodné letecké dni SIAF sa tento rok neuskutočnia. Dôvodom pre zrušenie jubilejného 10. ročníka je možné epidemiologické riziko spojené s pandémiou Covid-19. Na tlačovej konferencii to dnes oznámili minister obrany SR Jaroslav Naď a riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry, ktorá je organizátorom Medzinár

Tvoja Svadba

Bilingválna svadba: Ako ju naplánovať a na čo si dať pozor?

0

Bilingválna svadba v dnešnej dobe už nie je ničím nezvyčajným. Ako ju však naplánovať tak, aby si ju obe strany užili a zažili skvelý deň? My vieme.

Svadobné menovky na stôl: Inšpirácie, ktoré potešia viac ako kartičky

0

Ak plánujete vytvoriť zasadací poriadok na svadbu, tak by ste nemali zabúdať ani na menovky na stôl. Čo je aktuálne trendy namiesto papierových kartičiek?

Ako zariadiť svadbu v zahraničí? Čo všetko je potrebné vybaviť?

0

Ďalšia dôležitá vec, ktorú si musíte premyslieť je, či v zahraničí plánujete mať civilný alebo cirkevný sobáš, skutočný sobáš alebo len symbolické požehnanie manželstva.  Pri cirkevnom sobáši si treba vyberať krajiny s vierovyznaním, ktoré je rovnaké ako vaše. My kresťania predsa nebudeme žiadať o sobáš v moslimskom Turecku alebo Egypte. Ak jeden…

Ako schudnúť do svadobných šiat v priebehu niekoľkých týždňov?

0

Blíži sa deň D, no vy máte hlavy v smútku, pretože vaša postava nespĺňa vaše ideály. Zmeňte to! Ako schudnúť do svadobných šiat a byť tou najkrajšou nevestou?

Civilný sobáš bez svadobnej hostiny: Aké svadobné šaty zvoliť?

0

Civilný sobáš bez svadobnej hostiny je jednou z možností, ako si povedať svoje áno s nižším rozpočtom. Aké svadobné šaty zvoliť na takúto svadbu?

DIY čísla na svadobné stoly: Inšpiruj sa skvelými nápadmi

0

Aj taká banálna vec, akou sú čísla na svadobné stoly sú nesmierne dôležité. Potrebné sú najmä pre svadobných hostí, tak ako si ich vytvoriť?

Tvoje Zdravie

Najlepšie bylinky na vlasy: Ktoré pomôžu pri ich padaní či zlej kvalite?

0

Byliniek, ktoré podporujú zdravie a krásu vlasov a odstraňujú viacero vlasových problémov je skutočne mnoho a my spomenieme ešte jednu. Je ňou podbeľ liečivý, ktorý pomôže zlepšiť kvalitu vlasov a navrátiť im stratený lesk. Rovnako podporí ich zdravý rast. Má protizápalové účinky. Výluh z listov podbeľa môžete pravidelne vtierať priamo do vlasovej pokožky.…

TOP pleťové oleje na problematickú pleť: Ktoré pomôžu aj pri akné?

0

Že sú pleťové oleje určené len pre suchú pleť? To sa mýlite! Pomôžu i mastnej a aknóznej pleti. Predstavíme vám najlepšie pleťové oleje na problematickú pleť!

Pľúcny ventilátor vám môže zachrániť život: Ako vlastne funguje?

0

V súvislosti s koronavírusom sa častokrát hovorí aj o umelej pľúcnej ventilácii. Pľúcny ventilátor totižto dokáže zachrániť život. Ako však funguje?

TOP 5 dôvodov, prečo jesť bulgur: Oplatí sa ho zaradiť do jedálnička?

0

Viete, prečo jesť bulgur pravidelne? Aké benefity prináša konzumácia tohto pokrmu? Aké telu prospešné látky obsahuje? Všetko dôležité sa dozviete v článku!

Ako využiť liečivý kostihoj? Prinášame recept na domácu kostihojovú masť!

0

V článku prinášame recept na domácu kostihojovú masť. Ide o tradičné liečivo ľudovej medicíny, ktoré si môžete pripraviť z nazbieraného kostihoja. Ako na to?

Aké sú príznaky zeleného zákalu?A čo je vlastne jeho príčinou?

0

Zelený zákal, odborne glaukóm, je chronické očné ochorenie, pri ktorom dochádza k poškodeniu zrakového nervu. To môže viesť postupne k zhoršovaniu zraku a v neskorších fázach to môže spôsobiť až slepotu. Glaukóm predstavuje jednu z najčastejších príčin slepoty. K spomínanému poškodeniu zrakového nervu dochádza spravidla v dôsledku zvýšenia tlaku vo vnútri…