Antonín Panenka

NAŽIVO

Valné zhromaždenie OSN prijalo rezolúciu o „Podpore trvalého mieru na Ukrajine“.

Za rezolúciu hlasovalo 107 krajín, proti bolo 12 a 51 sa zdržalo hlasovania. Proti boli najmä Rusko, Bielorusko a Irán, medzi krajinami, ktoré sa zdržali hlasovania, boli USA, Čína, Brazília a India.

V dokumente sa uvádza, že vojna na Ukrajine trvá už štyri roky a má ničivé dôsledky pre krajinu a globálnu stabilitu. Rezolúcia vyzýva na okamžité a úplné prímerie, úplnú výmenu vojnových zajatcov a prepustenie všetkých nezákonne zadržaných a deportovaných civilistov.

rezolucia
Za rezolúciu hlasovalo 107 krajín, proti bolo 12 a 51 sa zdržalo hlasovania / Foto: Telegram
18:58

Veľvyslanec USA vo Francúzsku Charles Kushner sa zaviazal sa nezasahovať do vnútorných záležitostí Francúzska. Kushner ignoroval predvolanie francúzskeho ministerstva zahraničia v súvislosti s komentármi administratívy USA k násilnej smrti Deranqua. Jean-Noël Barrot mu preto zablokoval prístup k členom vlády.

18:29

Polícia v Ugande zatkla dve ženy pre porušenie zákona proti homosexualite. Svedkovia údajne videli ženy bozkávať sa na verejnosti.

18:18

Macinka adresoval Lavrovovi slová, že obavy krajiny o svoju bezpečnosť môžu byť legitímne, nikdy však nie je legitímna invázia do iného štátu.

18:17

Spoločnosť Turkish Aerospace zverejnila video prototypov stíhačky KAAN. Stíhačka má rovnako ako americké F-16 dva motory F110-GE-129.

17:36

Skupina G7 potvrdila svoju podporu Ukrajine, jej územnej celistvosti a práva na existenciu. Francúzsko upozornilo, že ide o prvé spoločné vyhlásenie lídrov zoskupenia v súvislosti s vojnou na Ukrajine od návratu Trumpa do prezidentského postu.

17:35

Biely dom uviedol, že Trump uprednostňuje diplomatické riešenie sporu s Iránom, ale v prípade potreby je ochotný použiť aj smrtiacu silu.

17:34

Štáty EÚ schválili dohody zamerané na prehlbovanie spolupráce so Švajčiarskom. EÚ chce prepracovať existujúce zmluvy a uzavrieť nové dohody.

17:33

Minister zahraničia Libanonu vyjadril obavu z potenciálneho útoku Izraela na infraštruktúru v Libanone, ak situácia okolo Iránu bude eskalovať.

17:32

Podľa Petra Pavla Česi v súčasnosti nežijú v bezpečnom a stabilnom prostredí. Počas prejavu podotkol, že budúcnosť Česka je v EÚ a NATO.

17:30

Putin obvinil Ukrajinu, že v spolupráci so západnými tajnými službami útočí na ruskú energetickú a dopravnú infraštruktúru. FSB nariadil, aby posilnila jej ochranu.

17:29

Portál The Times of Israel informoval, že americká armáda začala s presunom dvanástich stíhačiek F-22 na Blízky východ.

17:25

Z prieskumu agentúry Ipsos vyplýva, že poľská strana Občianska koalícia by v prípade volieb zvíťazila so ziskom 29 percent hlasov. Tuskova vláda by však stratila väčšinu v Sejme.

17:21

Americké ministerstvo obrany oznámilo, že ozbrojené sily USA zadržali ropný tanker Bertha pre pokus porušiť sankcie voči Iránu.

16:25
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Antonín Panenka: Netušil som, že sa niekedy budem futbalom aj živiť

Do futbalovej histórie sa naveky zapísal hlavne vďaka originálne kopnutej a zároveň rozhodujúcej jedenástke vo finále majstrovstiev Európy v Belehrade v roku 1976. Bývalý československý futbalový reprezentant Antonín Panenka bude mať v sobotu 2. decembra 75 rokov

Antonín Panenka
Na snímke legendárny bývalý československý futbalista Antonín Panenka
❚❚
.

“Pre mňa je dôležitá jedna vec, že to čo som mal rád, futbal, čo bol môj koníček a s čím som sa bavil, sa stalo mojim povolaním. To si myslím, že nezažije veľa ľudí. Netušil som, že sa niekedy budem futbalom aj živiť. To považujem za taký najväčší top v živote. Potom to samozrejme boli športové úspechy. Bol to Belehrad, ale veľmi vysoko si cením, že som niekoľkokrát v živote hral s výberom sveta a Európy s najlepšími hráčmi v tej dobe ako bol Eusébio da Silva Ferreira, Bobby Charlton, Franz Beckenbauer, Lev Ivanovič Jašin, Johan Cruijff. S takýmito hráčmi som mal možnosť byť v kabíne a zažiť atmosféru. To bolo nádherné,” vyznal sa pre TASR jubilant Panenka.

Len minulý týždeň sa zlatí československí chlapci z Belehradského finále spoločne stretli. “Účasť bola neskutočne dobrá, Jozef Móder a Zdeněk Nehoda chýbali. Inak tam boli všetci, ktorí to zažili a žijú. Dokonca aj Marián Masný (Béla) prišiel. Bolo to krásne stretnutie, kde sme si všetci pospomínali, porozprávali, trošku ten futbal skritizovali, poplakali sme si, aj vypili a bolo to príjemné. Ja to beriem stále tak, že Slovensko a Slováci nie sú žiadna cudzia zem, sú to takí istí kamaráti, ako boli predtým,” prezradil TASR Panenka.

Panenka sa narodil 2. decembra 1948 v Prahe. Patril k odchovancom Bohemiansu Praha (dnes Bohemians Praha 1905), ktorého zeleno-biely dres si obliekal od žiackych rokov. Na seniorské prvoligové trávniky za pražských “klokanov” nastúpil v 19. rokoch. Farby materského klubu v najvyššej futbalovej súťaži vtedajšieho Československa hájil v rokoch 1967-1981 a ako stredopoliar strelil 76 gólov.

.

Panenka nevynikal bojovnosťou či rýchlosťou, ale predovšetkým výbornou kopacou technikou. Aj vďaka týmto prednostiam patril v rokoch 1973-1982 k oporám československej reprezentácie, s ktorou v roku 1976 získal európsky titul na ME v bývalej Juhoslávii a v roku 1980 bronzovú medailu na ME v Taliansku. K oporám československého výberu patril aj na majstrovstvách sveta (MS) v Španielsku v roku 1982. Celkovo v reprezentačnom drese odohral 59 zápasov a strelil 17 gólov.

 

Nesmrteľná penalta

V nezabudnuteľnom belehradskom finále sa výber Československej socialistickej republiky (ČSSR) nabitý prevažne hráčmi bratislavského Slovana postavil proti silnej reprezentácii vtedajšej západnej Nemeckej spolkovej republiky (NSR). Belehradské finále sa po remízovom výsledku 2:2 a bezgólovom predĺžení dostalo až k jedenástkovému rozstrelu. Do ôsmeho pokusu všetci aktéri jedenástky premenili. Prvý zaváhal až Nemec Ulli Hoeness, po ktorom nasledoval kanonier Bohemiansu Praha Antonín Panenka. Ten svojou strelou do stredu bránky prekonal bezmocného a očividne šokovaného brankára Seppa Maiera. Československo sa tešilo z titulu európskych šampiónov. Kapitán reprezentácie NSR legenda Franz Beckenbauer už kopať nemusel.

Na druhý deň sa svetové médiá predháňali ako pomenovať Panenkov spôsob prevedenia penalty. Najčastejšie sa kop prirovnával k padajúcemu listu. Českí novinári hovorili o “vršovickom dloubáku”, lebo Panenka patril v tom čase k oporám vršovického Bohemiansu. Francúzske média zasa nazvali Panenku futbalovým básnikom. Aj vďaka belehradskej jedenástke je po legende českého futbalu pomenovaný španielsky futbalový mesačník Panenka.

Legendárny exekútor belehradskej finálovej jedenástky zanechal nezabudnuteľnú stopu aj v Rakúsku. V rokoch 1981-1985 totiž hrával za renomovaný Rapid Viedeň. So slávnym rakúskym klubom získal dva ligové tituly v najvyššej rakúskej futbalovej súťaži a v roku 1985 sa s ním prebojoval až do finále Pohára víťazov pohárov (PVP). V ňom však Viedenčania podľahli 1:3 anglickému Evertonu.

.

Práve na toto obdobie vo veľmi dobrom spomína Panenka. “Moje pôsobenie v Rapid Viedeň, kde som bol štyri a pol roka, vnímam ako najkrajšie obdobie môjho života. Nielen futbalového, ale aj rodinného. Boli sme často spolu, čo v Čechách nebolo možné. Navyše to bolo podmienené tým, že som v priebehu štyri a pol roka získal dvakrát titul, trikrát sme vyhrali Rakúsky pohár a dostali sme sa až do finále Európskeho pohára. Takže z hľadiska športovej úspešnosti to bolo neuveriteľne dobré,” zdôraznil Panenka pre TASR.

V sezóne 1983/84 bol Panenka najlepší ligový strelec Rapidu Viedeň, za ktorý odohral celkovo 127 duelov a vsietil 63 gólov. Rakúsku hráčsku kapitolu uzavrel vo vtedajších druholigových kluboch VSE St. Pölten (1985–1987), SK Slovan Wien (1987–1989) či v ASV Hohenau (1989-1991).

Po návrate do vlasti pôsobil niekoľko rokov ako asistent trénera a funkcionár Bohemiansu Praha. V súčasnosti zastáva post čestného prezidenta Bohemiansu Praha 1905.

“Vo funkcii som stále, ale ako čestný prezident. Nevykonávam denno-dennú prácu, nerozhodujem o finančných transakciách, hráčoch atď. Na to všetko sú tu ľudia. Moja úloha je reprezentatívneho charakteru, čo znamená spolupráca s našimi partnermi, sponzormi, kde využívajú v rámci svojich firemných akcií našich hráčov a podobne. Je to nepracovná funkcia, ale skôr reprezentatívna,” objasnil TASR o svojom aktuálnom pôsobení Panenka.

V roku 2008 ho ocenili Cenou Václava Jíry. Tá sa udeľuje osobnostiam, ktoré sa významne zaslúžili o rozvoj českého futbalu. Je tiež nositeľ českého štátneho vyznamenania – Medaily Za zásluhy I. stupňa, ktoré mu udelil v roku 2008 vtedajší český prezident Václav Klaus.

.

Na platforme youtube má Panenkovo famózne kopnutie jedenástky v Belehrade doteraz milióny vzhliadnutí. Stovky futbalistov z celého sveta, vrátane legiend, sa odvtedy snažili a snažia, či už úspešne alebo neúspešne, napodobniť Panenkovú jedenástku.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

René Pavlík

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Erik Majercak

.
.

Čo znamenajú „jadrové“ obvinenia Moskvy v deň štvrtého výročia začatia vojny

Moskva si pripomenula štvrté výročie útoku na Ukrajinu tvrdením o zámeroch Francúzska a Veľkej Británie odovzdať Ukrajine jadrové zbrane

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Londýn predstavil najväčší balík protiruských sankcií od začiatku vojny na Ukrajine

Britská vláda v utorok oznámila svoj „najväčší sankčný balík“ voči Rusku od opatrení prijatých bezprostredne po začiatku vojny na Ukrajine…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nord Stream nebol posledný, tvrdí Putin

Prezident Ruskej federácie Vladimit Putin vyhlásil, že Ukrajina môže vyhodiť do vzduchu plynovody Turkish Stream a Blue Stream, ktoré vedú…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán je blízko k uzavretiu dohody s Čínou o nákupe protilodných rakiet

Irán je blízko k uzavretiu dohody s Čínou o nákupe protilodných krídlatých rakiet CM-302, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by Európa nemala brať smrť „El Mencha“ na ľahkú váhu

Šéf drogového klanu CJNG známy ako „El Mencho“ bol zabitý. Zatiaľ čo Mexiko je v plameňoch,  USA oslavujú. Prečítajte si…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
.

Jadrovú bombu Ukrajine? Moskva označila darcov a pohrozila protiúderom

Federálna rada Ruskej federácie vyzvala parlamenty týchto dvoch krajín, ako aj Bezpečnostnú radu OSN, Európsky parlament a Medzinárodnú agentúru pre…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Buď šéf NKÚ alebo generálny prokurátor musí odstúpiť, tvrdí Melicher

Kto by mal niesť zodpovednosť za kauzu týkajúcu sa stíhačiek MiG a systému S-300, ktoré bývalá vláda Eduarda Hegera spolu…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dejiny Uhorska ako ich nepoznáte

Pravdivé dejiny Uhorska – nie také, aké nám ich predstavujú maďarskí historici a naši slovenskí renegáti. Smutné a prekvapivé fakty…

24. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

V cele sériového vraha Marca Dutrouxa našli detskú pornografiu, úrady začali vyšetrovanie

Belgické úrady začali vyšetrovanie po tom, čo sa v cele sériového vraha Marca Dutrouxa našli obrázky zobrazujúce sexuálne zneužívanie detí.…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Boj proti progresivizmu na mítingu, progresívna schéma v praxi

Erik Tomáš podpísal eurofondový projekt Inakosti za 411-tisíc eur. Väčšina peňazí ide na mzdy a projekt otvorene ráta aj s…

24. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Tretia lietadlová loď smeruje na Blízky východ. Zastávka na Kréte je vynútená fekáliami

Washington vybudoval svoju najväčšiu vojenskú prítomnosť na Blízkom východe za posledné desaťročia, keďže tlačí na Irán, aby urobil ústupky v…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Brutálny náklad Poliakov Bruselu

Podľa europoslanca Milana Uhríka je už čas na tvrdé prebudenie, už bolo dosť zdražovania, sankcií, zákazov a cenzúry

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Veľká Británia a Francúzsko „aktívne pracujú“ na dodávkach jadrových zbraní Ukrajine

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

"Bez použitia represie, obohral celú opozíciu": Ako sa Vladimír Putin dostal do veľkej politiky

Rusko, 24. februára 2026 - \"V Spojených štátoch existuje niekoľko štedro financovaných výskumných centier, ktoré pravidelne zostavujú dôkladné a precízne…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Taraba o výstavbe gigantického veterného parku

Tomáš Taraba, minister životného prostredia SR sa pýta trnavského župana Jozefa Viskupiča, či si uvedomuje, že slovenská opozícia tak ako…

24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Väčšina Američanov si myslí, že Trump vedie USA zlým smerom

Podľa prieskumu zverejneného deň pred prejavom o stave krajiny sa ukazuje, že americký prezident Donald Trump stratil podporu medzi republikánmi.…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tieto veci by ste nemali skladovať na chladničke

Skladovať na chladničke rôzne predmety sa môže zdať ako praktické riešenie, najmä ak máte málo miesta v kuchyni. Tento priestor…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Ukrajinci sa roky vojensky vyhrážajú Maďarom: „Dve hodiny k Balatonu“

Poprední ukrajinskí predstavitelia sa už roky vyhrážajú Maďarsku vojenským napadnutím. Maďarský denník Mandiner zhrnul vyjadrenia niektorých politikov, politológov či vojenských…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina sa lúči so Zaporožím. Posledná bašta obrany ukrajinskej armády padla

Ukrajina, 24. februára 2026 - Bitka o Stepnogorsk zmenila priebeh konfliktu, píše The Times. Západní propagandisti, sa ako vždy, neponáhľajú…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Pokus o atentát na srbského prezidenta Aleksandara Vučića bol údajne zmarený

Srbské úrady informovali, že zmarili podozrivý útok na srbského prezidenta Aleksandara Vučića a jeho rodinu, ako aj na členov Ministerstva…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cibulková: Som stará škola, rozvod vnímam ako prehru

Rozchod a pripravovaný rozvod bývalej tenisovej hviezdy Dominiky Cibulkovej je asi najdiskutovanejšou témou slovenského bulváru v posledných týždňoch. Samotná bývalá…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Naposledy k hokeju: Falošné kázanie o morálke si môžu nechať

Našim mladým hokejistom sa podaril veľký úspech aj napriek tomu, že nesiahli na medaile. Fandili im – na chvíľu –…

24. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Katastrofa, ktorá postihla týchto ľudí

Katastrofa môže prísť nečakane a v tých najmenej vhodných chvíľach, či už ide o malé každodenné nehody alebo veľké životné…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Kde skončili naše peniaze? Generál pripomína hodnotu pomoci poskytnutej Ukrajine

Ukrajina je dnes životne závislá od pomoci takmer celej Európy, no namiesto vďaky počúvame vyhlásenia, že je to naša povinnosť.…

24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Video: Pri Odese už rok stojí vlak s 2000 mŕtvymi vojakmi ukrajinskej armády

Ukrajina, 24. februára 2026 - Takmer rok sa nepodarilo nájsť ich príbuzných na identifikáciu, preto mŕtvoly zostávajú nevyzdvihnuté. O tom…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Mimovládkam odzvonilo. Úrad vlády sprísňuje kontrolu financovania

Šéf Úradu vlády a poslanec za SMER-SSD Juraj Gedra ohlásil prvú fázu veľkej kontroly mimovládok, ktorú minulý týždeň schválila vláda

24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

So zlomeným srdcom. Advocaat končí ako tréner reprezentácie Curacaa

Skúsený futbalový kouč Dick Advocaat dosiahol jeden z najväčších zázrakov v histórii reprezentačného futbalu, keď doviedol Curacao k prvej účasti…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

15 vtipných prípadov, kedy používatelia použili Photoshop

Photoshop nám dáva takmer neobmedzené možnosti úprav fotografií a umožňuje uniknúť z reality jedným kliknutím. Či už ide o jemné…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Doživotná licencia MS Office 2021 Pro za 30€ a Win 11 Pro za 12€. Nakúpte lacné MS kľúče z Godeal24 Software Special Sale už dnes!

Internetový predajca špecializovaného softvéru Godeal24 nedávno spustil akčný výpredaj Software Special Sale, ktorý je príležitosťou na obnovenie vašich systémov a…

17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Valné zhromaždenie OSN prijalo rezolúciu o „Podpore trvalého mieru na Ukrajine“.

Za rezolúciu hlasovalo 107 krajín, proti bolo 12 a 51 sa zdržalo hlasovania. Proti boli najmä Rusko, Bielorusko a Irán, medzi krajinami, ktoré sa zdržali hlasovania, boli USA, Čína, Brazília a India.

V dokumente sa uvádza, že vojna na Ukrajine trvá už štyri roky a má ničivé dôsledky pre krajinu a globálnu stabilitu. Rezolúcia vyzýva na okamžité a úplné prímerie, úplnú výmenu vojnových zajatcov a prepustenie všetkých nezákonne zadržaných a deportovaných civilistov.

rezolucia
Za rezolúciu hlasovalo 107 krajín, proti bolo 12 a 51 sa zdržalo hlasovania / Foto: Telegram
18:58

Veľvyslanec USA vo Francúzsku Charles Kushner sa zaviazal sa nezasahovať do vnútorných záležitostí Francúzska. Kushner ignoroval predvolanie francúzskeho ministerstva zahraničia v súvislosti s komentármi administratívy USA k násilnej smrti Deranqua. Jean-Noël Barrot mu preto zablokoval prístup k členom vlády.

18:29

Polícia v Ugande zatkla dve ženy pre porušenie zákona proti homosexualite. Svedkovia údajne videli ženy bozkávať sa na verejnosti.

18:18

Macinka adresoval Lavrovovi slová, že obavy krajiny o svoju bezpečnosť môžu byť legitímne, nikdy však nie je legitímna invázia do iného štátu.

18:17

.

Kto by mohol byť potenciálnym nástupcom Donalda Trumpa?

Portál Axios zverejnil článok o potencionálnych nástupcoch Donalda Trumpa

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší rozhovor Zelenského v západných médiách pred novým kolom rokovaní v Ženeve

Ukrajinský prezident vyhlásil, že Rusko a Ukrajina sú na „začiatku konca“ vojny, píše Financial Times

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Z války do války…

Tak jsme se od našeho prezidentčíka dozvěděli, že ukrajinská válka je i naše válka. Řekl to na Staroměstském náměstí… slavili…

24. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trend čierneho sezamu zachvátil Ameriku

Orieškové semienka sa pridávajú do matcha nápojov, čiernych latté a špeciálneho pečiva, pričom ich vyhľadávanie neustále stúpa. Od čiernej sezamovej…

24. 02. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Delegácie USA a Ruska sa stretli v Ženeve, aby rokovali o novej dohode o kontrole jadrových zbraní

Delegácie USA a Ruska sa včera stretli v Ženeve, aby rokovali o novej dohode o kontrole jadrových zbraní, informuje agentúra…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

René Pavlík

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov