Zelenskyj o protiofenzíve, voľbách, Trumpovi aj frustrácii: To zviera, tá šelma dostane chuť

Kyjev 4. júna 2023 (HSP/wsj/Foto:TASR/AP-Andreea Alexandru)

 

Ukrajinský prezident v rozsiahlom rozhovore pre The Wall Street  Journal hovorí aj o voľbách v USA, NATO a Číne

Druhý summit Európskeho politického spoločenstva
Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že je teraz pripravený začať dlho očakávanú protiofenzívu, ale varoval pred úspechom: Môže to trvať nejaký čas a bude to stáť veľa peňazí.

“Pevne veríme, že uspejeme,” povedal Zelenskyj v rozhovore v tomto južnom prístavnom meste, keď sa armáda jeho krajiny pripravovala na to, čo by mohlo byť jednou z najzávažnejších fáz vojny, keďže jej cieľom je získať späť územie okupované Ruskom.

“Neviem, ako dlho to bude trvať,” povedal pre The Wall Street Journal. “Ak mám byť úprimný, môže to ísť rôznymi spôsobmi, úplne odlišnými. Ale my to urobíme a sme pripravení.”

V rozsiahlej, hodinu trvajúcej diskusii 45-ročný Zelenskyj povedal, že sa obáva, že voľby v USA na budúci rok by mohli vyniesť k moci menej priaznivú administratívu, a vyzval Severoatlantickú alianciu, aby ponúkla Kyjevu jasnú cestu k členstvu.

Vyzval tiež Čínu, aby sa pokúsila obmedziť Rusko, a povedal, že Ukrajina naliehavo potrebuje viac systémov protiraketovej obrany Patriot americkej výroby na ochranu občanov pred vzdušným bombardovaním a na ochranu frontových jednotiek.

Zelenskyj uznal ruskú vzdušnú prevahu na frontových líniách a povedal, že nedostatočná ochrana pred ruskou vzdušnou silou znamená, že “veľký počet vojakov zahynie” pri protiofenzíve.

Ukrajina by si podľa neho priala viac zbraní dodaných zo Západu pre nadchádzajúcu kampaň. Napriek tomu je Ukrajina pripravená na postup. “Chceli by sme mať určité veci, ale nemôžeme čakať mesiace,” povedal.

Zelenskyj pre WSJ povedal, že ukrajinské pozemné sily sú “silnejšie a motivovanejšie” ako zakopané ruské jednotky, ktoré sa snažia udržať si približne 20 % územia Ukrajiny, ktoré kontrolujú na východe a juhu krajiny.

Podľa WSJ, protiofenzíva je kľúčovým momentom pre Zelenského, bývalého herca a komika, ktorého vedenie počas vojny posunulo do svetového povedomia. Výsledok bude určovať kontúry vojenskej podpory Západu a diplomatického boja o budúcnosť Ukrajiny.

Ukrajinskí podporovatelia poskytli miliardovú vojenskú a finančnú podporu, ktorá bola pre vojnové úsilie Kyjeva nevyhnutná, a výzvy, aby sa Zelenskyj usiloval o mierovú dohodu, by mohli vzrásť, ak protiofenzíva neprinesie výrazný prielom.

 

Slová frustrácie 

Zelenskyj prešiel v rozhovore pre WSJ od vyjadrenia vďaky západným podporovateľom za dodávky zbraní k slovám frustrácie z ich neochoty poskytnúť Ukrajine väčšie množstvo silných zbraní na odrazenie Rusov.

Podľa WSJ, jeho vyjadrenia odrážali rovnováhu, ktorú musí nájsť medzi tlakom na získanie toho, čo potrebuje na udržanie nezávislosti Ukrajiny a domácej politickej podpory, a zároveň netlačiť na spojencov príliš ďaleko a nezoslabiť ich podporu.

Zelenskyj pre WSJ povedal, že si je vedomý toho, že západní lídri sa niekedy urážajú za jeho ostrý tón, ale nechápe, prečo podľa neho kvapkajú modernejšie zbrane, o ktorých vedia, že ochránia životy a pomôžu Ukrajine zvíťaziť.

Ak Ukrajina nebude schopná čeliť Rusku, povedal Zelenskyj, “to zviera, tá šelma dostane chuť” na dobývanie a pôjde ďalej. “Neporovnávajme, kto má byť komu vďačný,” povedal.

Zelenskyj hovoril s WSJ vo vládnej rezidencii po dni, počas ktorého navštívil zranených vojakov, stretol sa s vojenskými veliteľmi a navštívil prístav, aby diskutoval o tom, ako zvýšiť vývoz. V čiernom tričku s nápisom jeho krajiny vyzeral trochu unavene, ale na otázku WSJ, ako si udržiava dobrú náladu, sa rozžiaril. “Nie je tu miesto pre slabosť,” povedal.

Podľa WSJ, západ pomohol vycvičiť a vybaviť desaťtisíce vojakov, aby sa pokúsil posilniť kyjevské sily pre protiofenzívu.

 

Útoky sa zintenzívnili 

V posledných týždňoch Ukrajina zintenzívnila útoky raketami dlhého doletu a bezpilotnými lietadlami, ktorých cieľom je ochromiť ruské zásobovacie línie pred kampaňou. Ukrajinou podporovaní ruskí dobrovoľníci uskutočnili cezhraničné nálety, ktorých cieľom bolo prinútiť Rusko, aby presunulo jednotky z frontových línií vo vnútri Ukrajiny.

Západní predstavitelia uviedli, že podľa nich sa protiútok Ukrajiny blíži a že Kyjev čaká, kým pôda vyschne.

Podľa WSJ, ruské ofenzívne snahy v tomto roku priniesli drobné úspechy vrátane dobytia malého východného mesta Bachmut, ale stáli tisíce životov a zaťažili ruskú armádu.

Podľa WSJ, západní podporovatelia Ukrajiny si uvedomujú, že vlastná ofenzíva Kyjeva vojnu neukončí, ale chcú, aby ruskému prezidentovi Putinovi ukázala márnosť jeho stratégie zakopávania sa a čakania na oslabenie podpory Ukrajiny, uviedol západný predstaviteľ.

Bidenova administratíva vyčlenila na bezpečnostnú pomoc Ukrajine od začiatku ruskej invázie v plnom rozsahu viac ako 37 miliárd dolárov a prisľúbila ďalšiu vojenskú pomoc. Európski spojenci ju nasledovali.

 

Trump môže zmeniť hru 

Bývalý prezident Donald Trump, hlavný republikánsky uchádzač o prezidentské voľby v roku 2024, však minulý mesiac odmietol povedať, že by Ukrajinu podporil, a namiesto toho uviedol, že sa bude snažiť o rýchle ukončenie vojny, bez toho, aby povedal ako, pokračuje WSJ.

Zelensky pre WSJ vyjadril obavy, že akákoľvek zmena v administratíve by mohla ovplyvniť pomoc.

“V situácii, ako je táto, keď existuje podpora, sa obávate zmien,” povedal. “A aby som bol úprimný, keď spomeniete zmenu administratívy, cítim to isté ako každý iný človek – chcete zmeny k lepšiemu, ale môže to byť aj naopak.”

Zelensky povedal, že nerozumie Trumpovmu tvrdeniu, že by mohol ukončiť vojnu za 24 hodín, keďže Trump to neurobil počas svojho pôsobenia vo funkcii, keď už Rusko okupovalo Krym a časti východnej Ukrajiny.

Biden má k Ukrajine citovú väzbu, ktorá sa podpísala pod podporu jeho administratívy tejto krajine, povedal Zelensky. Trumpovo prezidentstvo nastalo pred inváziou v plnom rozsahu a “nie som si istý, ako by Trump konal,” povedal.

Napriek tomu ukrajinský prezident pre WSJ povedal, že ho povzbudila podpora oboch strán v USA a podpora bežných občanov, a vyjadril nádej, že obe strany a Kongres budú naďalej podporovať Ukrajinu a tlačiť na akúkoľvek novú administratívu, aby udržala toky pomoci.

 

Členstvo v NATO

Podľa WSJ, Zelenského bezprostrednejším záujmom je zabezpečiť jasnú cestu k členstvu v NATO na júlovom samite v litovskom Vilniuse.

NATO v roku 2008 uviedlo, že Ukrajina sa stane členom, ale neuviedlo žiadny časový plán. Ukrajina požiadala o členstvo minulý rok, ale USA, neoficiálny líder aliancie, sa vo veľkej miere vyhýbali diskusiám o tom, ako a kedy by Ukrajina mohla vstúpiť do NATO, a namiesto toho sa zameriavali na posilnenie bezpečnosti a vojenskej sily Kyjeva.

Zelenskyj pre WSJ uviedol, že niektorí členovia NATO nie sú ochotní prijať Ukrajinu zo strachu pred Ruskom. Rastie však tlak na alianciu, aby ponúkla konkrétne bezpečnostné záruky a cestu k členstvu.

Zelenskyj povedal, že neočakáva, že Ukrajina vstúpi do NATO, kým budú pokračovať boje, ale chce prísľub, že bude prijatá po vojne.

“Ak vo Vilniuse nedostaneme signál, myslím si, že pre Ukrajinu nemá zmysel byť na tomto samite,” povedal. Na otázku, či si myslí, že takýto signál dostane, odpovedal: “Neviem. Úprimne povedané, neviem.”

Zelenskij pre WSJ uviedol, že je vďačný západným krajinám za dodávky zbraňových systémov. Zároveň kritizoval, že dodávky by mali byť rýchlejšie a vo väčšom počte, pretože meškanie stojí životy.

Ukrajina podľa neho potrebuje najmä viac batérií rakiet Patriot, ktoré pozostávajú z niekoľkých odpaľovacích zariadení, výkonného radaru, riadiacej stanice a ďalšieho podporného vybavenia, aby mohla chrániť svoje mestá a frontové jednotky.

Ukrajina má v súčasnosti najmenej dve batérie Patriot, ale Zelenskyj povedal, že by ich chcel mať až 50, pretože je to jediný systém, ktorý dokáže zachytiť niektoré moderné rakety vystrelené z Ruska.

 

Rozhodne Čína? 

Zelenského administratíva, sa podľa WSJ, snaží izolovať Rusko tým, že sa snaží získať podporu krajín vrátane Číny, Indie a Brazílie, ktoré udržiavajú priateľské vzťahy s Ruskom.

Snaží sa zvolať samit na tému svojho 10-bodového mierového plánu, ktorý vyzýva na stiahnutie ruských vojsk z ukrajinského územia.

“Putin musí vedieť, že mu ľudia nepodajú ruku, že už nesedí za stolom so serióznymi krajinami, že Rusko nie je súčasťou medzinárodných organizácií,” povedal.

Podľa WSJ, Čína, ktorá neodsúdila ruskú inváziu a z vojny obvinila USA a ich spojencov, sa snaží zapojiť do diplomacie zameranej na mier. Ukrajina uviedla, že je pripravená vypočuť si názory Číny, ale nebude súhlasiť so žiadnym návrhom, ktorý by zahŕňal odstúpenie územia.

Zelenskyj uviedol, že v aprílovom telefonáte vyzval čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, aby nedodával Rusku zbrane ani iné technológie, a Si ho ubezpečil, že Čína zbrane Rusku neposkytuje.

Čína je väčšia a silnejšia ako Rusko a mohla by zohrať dôležitú úlohu pri nastolení mieru, povedal Zelenskyj. “Nechcel by som, aby takáto krajina stála bokom a pozerala sa, ako ľudia umierajú,” povedal. “Ak ste veľký, práve toto znamená národná veľkosť. Toto nie je obraz alebo múzeum, je to skutočná, krvavá vojna.”

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

18:19

Tím Európy vyhral v nedeľu golfový Ryder Cup. Víťazi pod vedením kapitána Luka Donalda zdolali USA v pomere 16,5:11,5 a získali 23. titul v histórii. Ten zaistil Tommy Fleetwood v súboji s Rickiem Fowlerom, víťazstvom dostal tím na métu 14,5 bodu a vytvoril tak nedostihnuteľný náskok.

18:10

Basketbalisti Slávie SPU Nitra prehrali v 2. kole Niké SBL s Interom Bratislava 48:83. Najviac bodov: Žiak 14. Nuhu 10, Jordan 7 – Moses 19, Adomavičius 13, Sudžum 12

18:03

Bývalý americký prezident Jimmy Carter oslávil v nedeľu svoje 99. narodeniny. Sviatočný deň podľa medializovaných informácií strávil doma so svojou rodinou. V jeho rodnom meste Plains v štáte Georgia sa spomienkové podujatia konali celý víkend.

17:50

Futbalisti Darmstadtu vybojovali prvé tri body v prebiehajúcej bundesligovej sezóne. V nedeľnom zápase 6. kola zvíťazili nad Werderom Brémy 4:2.

17:49

Apple identifikoval problémy, ktoré môžu spôsobovať prehrievanie iPhonov 15. Jedným z nich je aj chyba v operačnom systéme iOS 17, ktorú opraví v najbližšej aktualizácii. “Ďalší problém sa týka niektorých nedávnych aktualizácií aplikácií tretích strán, ktoré spôsobujú preťaženie systému,” uviedol Apple a dodal, že spolupracuje s vývojármi aplikácií na opravách, ktoré sa už pripravujú na vydanie.

17:47

Turecko už od Európskej únie nebude akceptovať žiadne nové požiadavky ani podmienky, aby sa mohlo stať jej členom. V nedeľu to povedal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. “Dodržali sme všetky sľuby, ktoré sme dali EÚ, ale oni nedodržali takmer nič z tých svojich,” povedal Erdogan v Ankare na úvod prvého zasadnutia parlamentu po letnej prestávke. 

17:46

Čisté finančné aktíva Slovákov v minulom roku klesli o 12,5 % na úroveň 9010 eur na obyvateľa. V rebríčku takmer 60 krajín sveta sa tak Slovensko nachádza na 40. mieste. Vyplýva to z aktuálneho vydania správy Allianz Global Wealth Report 2023, ktorá skúma finančný majetok a dlhy domácností.

17:46

Ceny zlata v piatok (29. 9.) mierne klesli, za celý týždeň stratili takmer 4 %. Investori si totiž v atmosfére optimizmu, pokiaľ ide o zdravie americkej ekonomiky, zvolili ako bezpečný prístav dolár.

17:45

Slovenským dopravcom pomôže najmä vyrovnanie daňového a odvodového zaťaženia s konkurenčnými štátmi, efektívny dohľad nad trhom či pomoc slovenským firmám podobne ako v okolitých krajinách. Kľúčový pritom bude dialóg novej vlády s dopravcami. Upozornilo na to Združenie cestných dopravcov Slovenskej republiky ČESMAD Slovakia. Informoval o tom hovorca združenia Roman Kment.

17:44

Ceny ropy v piatok (29. 9.) prišli o prvotné zisky a klesli o 1 %. Dôvodom bolo vyberanie ziskov a obavy týkajúce sa vyhliadok dopytu. Ďalším faktorom boli očakávania, že Rusko a Saudská Arábia by mohli zvýšiť dodávky na trh. Za celý uplynulý kvartál sa však ceny čierneho zlata posilnili takmer o 30 % predovšetkým pre obmedzenie produkcie zo strany aliancie OPEC+.

17:39

Približne milión ľudí sa v nedeľu zišlo vo Varšave na proteste proti poľskej konzervatívnej vláde. Demonštrácia sa konala dva týždne pred parlamentnými voľbami plánovanými na 15. októbra, ktoré podľa opozičnej liberálnej strany Občianska platforma (PO) môžu rozhodnúť o budúcnosti Poľska v Európskej únii i jeho demokratickom postavení. “Je to určite najväčšia demonštrácia v dejinách Varšavy,” uviedla Beuthová.

17:23

Verím, že Slovensko pre nás bude zdrojom poučenia, napísal v reakcii na výsledky slovenských parlamentných volieb v nedeľu na sociálnej sieti X predseda českého Senátu Miloš Vystrčil.

17:22

Český premiér Petr Fiala verí, že ČR bude so Slovenskom na vládnej úrovni naďalej úzko spolupracovať v prospech oboch krajín. V reakcii na výsledky slovenských parlamentných volieb to napísal v nedeľu na sociálnej sieti X.

17:21

Je v záujme ČR, aby sa cesty Slovenska a Česka nerozchádzali a aby sa zachovali nadštandardné vzťahy. Uviedol to v nedeľu český prezident Petr Pavel v reakcii na výsledky parlamentných volieb na Slovensku.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke vzácne územie Kláštoriska v Slovenskom raji

Autor: TASR-Adriána Hudecová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

Dôležitá starostlivosť o maliny. Jesenný rez pre zdravé a bohaté ovocie

0 icon

01.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Prerezávanie malín je pre tieto rastliny nevyhnutným postupom. Mali by byť rezané, pretože to má pozitívny vplyv na ich úrodu a násadu plodov. Čoskoro budeme môcť realizovať jesenný rez. Kedy presne to musíme urobiť a ako? Naučte sa všetky tajomstvá rezania, aby maliny plodili…

Cuketový kečup: Zdravá a chutná alternatíva k paradajkovej omáčke

0 icon

01.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Priaznivci zdravej výživy, jednoduchých surovín a lahodnej chuti určite ocenia výhody cuketového kečupu. Tento unikátny produkt si získal srdcia mnohých používateľov internetu vďaka jednoduchej príprave a nedostatku zbytočných chemikálií a zlepšovákov. Ako pripraviť cuketový kečup doma? Dáme vám tip.

Kim Kardashian pod paľbou. Fanúšikovia v príspevku na Instagrame neskrývali svoju nespokojnosť

0 icon

1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Fanúšikovia rodiny Kardashian-Jenner dobre vedia, že Kim a Kourtney nemajú momentálne najlepší vzťah. Konflikt sestier začal po talianskej svadbe Kourtney a ako sa ukázalo, stále trvá. Dcéry Kris Jenner sa nevedia dohodnúť a fanúšikovia netaja, že Kim to pri ich poslednom rozhovore prehnala. Na…

Keď bola dievča, indiáni ju uniesli a potetovali jej tvár. Myslela si, že to je to označenie otrokov. Mýlila sa

0 icon

01.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Olive Ann Oatmanovú uniesli Indiáni v Arizone ako tínedžerku. O päť rokov neskôr bola oslobodená, no na tvári jej zostalo do konca života jej charakteristické tetovanie, ktoré neskôr skrývala pod závojom.

Nepodceňujte toto napadnutie vašich kríkov. V opačnom prípade ich už nebudete môcť zachrániť a choroba sa rozšíri

0 icon

1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Hrdza hrušková je zákerná, rýchlo sa šíriaca choroba, ktorá nenechá mnohé rastliny na svojej ceste nedotknuté. Ak spozorujete čo i len najmenší náznak infekcie, okamžite zakročte. Tu je návod, ako bojovať proti hrdzi hruškovej.

Armádny Magazín

Maria Zacharovová o Blinkenových klamstvách pri príležitosti výročia tragédie v Babom Jare

0 icon

Rusko, 1.október 2023 - Anthony Blinken si dovolil klamať o jednej z najstrašnejších tragédií druhej svetovej vojny: o streľbe do civilistov v sovietskom Kyjeve 29. - 30. septembra 1941 v trakte Babí Jar. V tom čase nacisti po obsadení územia

Globalisti opovrhujú slovenskými voličmi

0 icon

Slovensko, 1.október 2023 - Na diskusii o slovenských voľbách, ktorú zorganizoval globalistický think tank The European Conservative v Poľsku, zazneli obavy, že slovenských voličov irituje podporu Ukrajiny a ekonomické problémy: "Bude to

Nie je zabíjanie Rusov trestným činom?

0 icon

Rusko, 1.október 2023 - Politológ Rodionov vysvetlil, prečo Kanada ukrýva nacistických zločincov Ako Kanada 70 rokov po vojne ukrýva nacistických zločincov.   V Kanade vypukol rozsiahly nacistický škandál. Počas návštevy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v parlamente krajiny tam bol pozvaný 98-ročn

Vojenský expert: "Ukrajina bude vyžmýkaná ako handra"

0 icon

Rusko, 1.október 2023 - Vladislav Šurygin, ruský vojenský publicista, a stály člen Izborského klubu, odpovedal na otázky GEOFOR-u   - Vladislav Vladislavovič, prosím, zhodnoťte dianie okolo Arménska a Náhorného Karabachu (NK). Prečo Irán, ktorý vždy vyhlasoval, že zásahy do územnej celistvosti Arménska bude vnímať ako údery do svojej suverenity, naprie

Oneskorený rozruch okolo Slovenska. Prečo sa Západ tak bojí Roberta Fica?

0 icon

USA, 30.september 2023 - Slovensko bolo historicky v tieni Českej republiky a nikdy za celú existenciu samostatného Slovenska mu svetové médiá nevenovali toľko pozornosti ako teraz. Všetko sa to točí okolo postavy Roberta Fica, ktorý so svojou stranou Smer - sociálna demokracia vedie vo všetkých prieskumoch vo volebnom súboji. V…

TopDesať

Pracie gély v domácnosti: Tieto triky určite nepoznáte

0 icon

Pracie gély na prádlo dokážu oveľa viac, ako len vyprať oblečenie! Zisti, či by si vedel v domácnosti využiť výhody pracieho gélu aj inde ako v kúpeľni. Pracie gély sú skvelou alternatívou k iným pracím produktom. Gél na farebné a biele pranie je základným vybavením každej kúpeľne. Môže sa používať na pranie nohavíc, košeli, jemných…

Neohľaduplnosť ľudí nemá hraníc. Neuveríte vlastným očiam!

0 icon

Neohľaduplnosť ľudí: Na internete existujú komunity, ktoré sa venujú správaniu blbcov. Ľudia v nich zverejňujú svoje príbehy a uvažujú o tom, kto sa mýli a kto by si mal svoje chyby priznať. "Mal som sa manželke vyhrážať rozvodom?" "Bolo správne predať dom bez toho, aby som jej to povedal?" Je tu…

Prečo ľudia dávajú alobal za router? Funguje to?

0 icon

Prečo ľudia dávajú alobal za router? Tento prekvapivý trik by mohol byť liekom na to, keď vaša Wi-Fi dostane záchvat vyrovnávacej pamäte - je to pravda, alebo len ďalší technologický mýtus?  Predstavte si, že je útulný piatkový večer doma a vy ste sa usadili, aby ste si pozreli svoj obľúbený…

Zimovanie rastlín na balkóne alebo ako sa o nich postarať pred zimou?

0 icon

Zimovanie rastlín na balkóne alebo ako sa o nich postarať pred zimou? Nie všetci majú tú možnosť vlastniť záhradu. Tí, čo ju nemajú k dispozícii, využívajú práve balkóny ako svoju odpočinkovú mini záhradku a zároveň aj ako vonkajšiu obývačku počas leta. Na balkóne nemusí byť prázdno ani v zime. Nebudeš tam môcť síce…

Celebrity zachytené na fotografiách z detstva

0 icon

Dnes si ukážeme celebrity zachytené na fotografiách z detstva. A čo vy, máte radi svoje fotografie z detstva? Nasledujúce fotografie vás prinútia znova listovať vo svojich rodinných albumoch. Nič sa nevyrovná tomu sladkému pocitu nostalgie, ktorý zažijete, keď si pozriete fotografie z detstva. Tak ako mnohí z nás, aj celebrity…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali