NAŽIVO

Trnavskí krajskí cestári boli počas noci zo stredy (14. 1.) na štvrtok v nepretržitom nasadení najmä na juhu kraja. Dôvodom boli nízke teploty spojené s mrholením a hustou hmlou. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).
Po 3.00 h vyrazili na preventívny posyp aj posádky zo stredísk Správy a údržby ciest TTSK v Galante a Seredi. „Podľa predpovedí by nepriaznivé poveternostné podmienky mali pretrvať až do soboty. Vodičov preto žiadame o zvýšenú opatrnosť,“ upozornila krajská samospráva.

09:55

Európska únia od 1. februára znižuje strop ceny ruskej ropy zo 47,6 USD na 44,1 USD za barel, uvádza sa v rozhodnutí Rady EÚ.

09:51

Irán už otvoril svoje vzdušné priestory, ktoré boli predtým uzavreté, vyplýva to z údajov portálu Flightradar24.

09:51

Trump chce, aby akákoľvek vojenská intervencia USA v Iráne bola rýchla a viedla k pádu režimu, ale jeho poradcovia mu to nemôžu zaručiť, informuje NBC News s odvolaním sa na zdroje.

Prezident USA oznámil svojmu tímu pre národnú bezpečnosť, že nechce vyprovokovať zdĺhavú vojnu trvajúcu týždne alebo mesiace. Poradcovia sa však obávajú, že USA nemusia mať v regióne dostatok zdrojov na odvetný úder proti Iránu.

08:28

Francúzsko sa pripojí k vojenskej misii Európy v Grónsku, informuje agentúra AFP.

07:14

Pentagón presúva údernú leteckú skupinu z Juhočínskeho mora do oblasti zodpovednosti Centrálneho veliteľstva USA, ktorá zahŕňa Blízky východ. Informovala o tom televízna stanica NewsNation s odvolaním sa na zdroj.

Presun bude podľa odhadov zdroja trvať približne týždeň. Rozhodnutie bolo prijaté na pozadí rastúceho napätia medzi administratívou Trumpa a Iránom, ako aj diskusií vo Washingtone o možnej podpore odporcov iránskych orgánov.

07:02

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v stredu vyhlásil, že Teherán je pripravený na diskusiu so Spojenými štátmi. Potvrdil tiež, že iránska vláda má situáciu v krajine v súvislosti s celonárodnými protestami „pod kontrolou“.

06:59

Americký prezident Donald Trump v stredu vyhlásil, že jeho administratíva bola informovaná o tom, že „zabíjanie a popravy v Iráne sa skončili“.

06:58

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva a ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásili, že Južná Amerika by mala zostať regiónom „mieru“ po tom, čo USA odviedli venezuelského vodcu Nicolása Madura.

06:57

Americké federálne bezpečnostné zložky v stredu v meste Minneapolis postrelili do nohy jednu osobu po tom, ako údajne „násilne napadla“ agenta, informovalo ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť (DHS).

06:57

Demokratická členka Snemovne reprezentantov Kongresu USA predložila návrh na ústavnú žalobu (impeachment) voči ministerke pre vnútornú bezpečnosť Kristi Noemovej.

06:56

Lufthansa požiadala svojich zamestnancov, aby sa pripravili na odchod z Izraela, informoval korešpondent izraelskej spravodajskej služby N12 Dean Fisher.

Podľa jeho informácií môže byť letecká doprava s Izraelom pozastavená od štvrtka 15. januára.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines tiež oznámila zrušenie zajtrajších letov z Viedne do Tel Avivu a z Tel Avivu do Viedne. Spoločnosť však tvrdí, že zrušenie je spojené s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Izraelské médiá medzitým píšu o obavách z útoku Iránu na Izrael v prípade útoku USA na Irán.

Včera 20:18

Zelenskyj oznámil, že v energetickom sektore bude vyhlásený „výnimočný stav“ po nepretržitých ruských útokoch, ktoré ovplyvňujú dodávky tepla a elektriny počas mrazivých dní.

Včera 20:17

Najmenej štyri osoby zomreli počas prvých desiatich dní roku 2026 v USA vo väzbe Imigračného a colného úradu (ICE). Išlo o mužov vo veku 42 až 68 rokov, pričom dvaja pochádzali z Hondurasu, jeden z Kuby a posledný z Kambodže.

Včera 20:17

Orbán oznámil, že Maďarsko spúšťa petíciu proti fondom EÚ určeným pre Ukrajinu.

Včera 20:16

Vláda francúzskeho premiéra Sébastiena Lecornua ustála obe hlasovania o opozičných návrhoch na vyslovenie nedôvery.

Včera 20:15

Patrioti pre Európu vyvolali hlasovanie o nedôvere voči Európskej komisii. Podľa zdrojov agentúry DPA o tom v stredu lídrov parlamentných skupín informovala Roberta Metsolová.

Včera 19:55

Člen Rady guvernérov Fedu Stephen Miran kritizuje predstaviteľov zahraničných centrálnych bánk pre ich podporu vyjadrenú šéfovi Fedu Jeromeovi Powellovi, ktorý čelí vyšetrovaniu zo strany federálneho ministerstva spravodlivosti.

Včera 19:55

Kanál 7×7 (semnasem) na sieti Telegram uviedol, že úrady v niekoľkých ruských regiónoch opäť výrazne zvýšili náborové bonusy pre zmluvných vojakov.

Včera 19:54

Nórska mimovládna organizácia Iran Human Rights oznámila, že počas protivládnych demonštrácií v Iráne zabili bezpečnostné zložky najmenej 3428 ľudí a ďalších viac ako 10.000 zatkli.

Včera 19:53

Novinárske združenie SNTP oznámilo, že medzi desiatkami väzňov prepustenými vo Venezuele je aj popredný opozičný aktivista a novinár Roland Carreňo.

Včera 19:52

Nawrocki prijal v Prezidentskom paláci predstaviteľov cirkví a organizácií národnostných menšín vrátane slovenskej. Uviedol, že Poľsko je otvorené všetkým menšinám a vierovyznaniam a on sa ako hlava štátu cíti zodpovedný za všetkých občanov republiky.

Včera 19:52
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Za smrť 63-ročného muža môže zrejme požiar

Policajné správy

❚❚
.

“V čase od 17.00 do 17.30 h došlo z doposiaľ neobjasnených okolností k požiaru letnej kuchyne, ktorá sa nachádza pri jednom z rodinných domov v Nižnom Hrušove a v nej k úmrtiu 63-ročného miestneho muža. Obhorené telo nebohého sa nachádzalo na kraji postele v polohe na chrbte,” informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Obhliadajúca lekárka na mieste predbežne cudzie zavinenie smrti vylúčila a nariadila vykonať pitvu. “Podľa zistení polície nebohý muž bol ležiaci a tuhý fajčiar,” podotkol Džobanik.

.

 

Polícia pátra po nezvestnej 17-ročnej Rimavskosoboťanke

Polícia v Rimavskej Sobote sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po nezvestnej 17-ročnej Monike Kalocsaiovej z Rimavskej Soboty, ktorá je chovankyňou Detského domova Škovránok v Tisovci. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová, menovaná je nezvestná od 9. marca 2016, kedy o 8.00 h odišla zo Špeciálnej základnej školy v Rimavskej Sobote na poštu za účelom prevzatia zásielky.

Na snímke nezvestná Monika Kalocsaiová
Na snímke nezvestná Monika Kalocsaiová

“Z tohto dôvodu bola uvoľnená z vyučovania, pričom o 13.00 h už nenastúpila do školského klubu. Odtiaľ mala pricestovať do Detského domova Škovránok v Tisovci autobusom o 16.35 h, čo však nespravila,” priblížila hovorkyňa s tým, že nie je zrejmé, kam a za akým účelom dotyčná odišla.

Monika Kalocsaiová má štíhlu postavu, vzpriamené držanie tela, gaštanové vlasy dlhé po plecia, hnedé oči a pomalú chôdzu. Rozpráva pomaly, hlavne po maďarsky a čiastočne aj po slovensky. “Menovaná užíva lieky na epilepsiu, záchvat sa prejavuje pri rozrušení. Má sklon k požívaniu alkoholických nápojov a gamblerstvu,” upozornila Petrovičová.

.

Nezvestná mala naposledy oblečené priliehavé nohavice, čierny koženkový kabát do pása a obuté čierne členkové tenisky. Pri sebe má občiansky preukaz a preukážku na autobus. “Žiadame občanov, aby akékoľvek informácie o nezvestnej dievčine oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158,” uzavrela hovorkyňa.

 

Polícia prípad streľby partie mladíkov v Bratislave stále neuzavrela

Polícia stále neukončila vyšetrovanie prípadu z minulého roka, keď partia mladíkov mala z vozidla Toyota Hilux strieľať po ľuďoch na viacerých miestach v Bratislave. Strážcovia zákona neskôr zistili, že išlo o airsoftovú zbraň. TASR informovala Tatiana Kurucová, bratislavská policajná hovorkyňa.

„Vo vyšetrovaní pokračujeme,“ uviedla Kurucová pre TASR. Podľa medializovaných informácií mal byť medzi obvinenými aj Juraj K., syn starostu bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica. Od prípadu uplynul už takmer rok, udalosť sa stala v apríli 2015.

.

Strážcovia zákona vtedy informovali, že osádka vozidla sa s autom pohybovala na bratislavskej zastávke MHD Zochova, na Staromestskej ulici, ako aj na zastávke Lamač, kde jeden člen osádky bol strelcom, druhý držal terč a tretia osoba si všetko natáčala na mobilné zariadenie.

Pri streľbe nebol nikto zranený.

Poverený príslušník PZ vzniesol obvinenie voči štyrom Bratislavčanom, ktorí tvorili osádku vozidla, z prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva. Podľa strážcov zákona išlo o vtedy 19-ročného Demiana B., 19-ročného Ľudovíta K., 21-ročného Matúša Č. a 22-ročného Juraja K.
Obvinení sú stíhaní na slobode. Za uvedený čin hrozí v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody až na tri roky.

 

Polícia pátra po zlodejovi, ktorý okradol vodiča opravujúceho defekt

Polícia pátra po neznámom zlodejovi, ktorý využil chvíľkovú nepozornosť vodiča opravujúceho defekt a zo zadného sedadla mu odcudzil koženú tašku s finančnou hotovosťou 24.150 eur.

Ku krádeži došlo vo štvrtok (10.3.) na Ľanovej ulici v Bratislave v čase medzi 10.50 h a 12.10 h. Okrem peňazí mal vodič osobného motorového vozidla v taške i notebook, dátové kľúče, dioptrické okuliare a ďalšie veci.

Krádežou mu tak vznikla škoda vo výške približne 25.770 eur, informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Zlodej poškodil tiež vozidlo, oprava bude stáť 500 eur.

Keďže ide v tomto prípade o škodu väčšieho rozsahu, ktorá bola spôsobená závažnejším spôsobom konania, páchateľovi hrozí v prípade preukázania viny troj- až desaťročné väzenie, doplnila policajná hovorkyňa.

 

.

Pri zrážke s vlakom vyhasol na Zemplíne život 42-ročného muža

Pri zrážke s nákladným vlakom vyhasol na Zemplíne život 42-ročného muža. Prípad vyšetruje železničná polícia ako prečin usmrtenia. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

K udalosti došlo vo štvrtok (10.3.) krátko po 20.00 h na Sninskom moste medzi stanicami Stakčín a Humenné. “Rušňovodič uviedol, že počas jazdy nákladným vlakom spozoroval osobu, ktorá náhle vstúpila do stredu koľajiska čelom k prichádzajúcemu vlaku. Okamžite použil zvukové výstražné znamenie a rýchločinné brzdenie, avšak pre krátku vzdialenosť už stretu nedokázal zabrániť a vlak muža zachytil prednou časťou rušňa,” uviedol Džobanik.

Privolaní zdravotní záchranári skonštatovali smrť, predbežne bez cudzieho zavinenia. “Podľa privolaného obhliadajúceho lekára smrť zrazenej osoby nastala následkom úmyselného sebapoškodenia postavením sa pred idúci vlak a následnou polytraumou nezlučiteľnou so životom,” dodal Džobanik s tým, telo nebohého nariadil privolaný obhliadajúci lekár podrobiť pitve.

U rušňovodiča sa dychovou skúškou požitie alkohol nezistilo.

.

 

Polícia objasnila sériu drobných krádeží v bratislavskej Petržalke

Polícii sa podarilo objasniť sériu drobných krádeží, ku ktorým došlo v priebehu mesiacov február a marec v bratislavskej Petržalke. Priamo pri čine vo štvrtok (10.3.) zadržala dvojicu mužov – Luciana R. z okresu Dunajská Streda a Michala P. z Bratislavy, ktorí čelia obvineniu a hrozí im väzenie.

Muži podľa obvinenia uskutočnili vo štvrtok až dve vlámania. Najprv okolo polnoci poškodili elektromagnetický zámok na bytovom dome na Hálovej ulici a kliešťami i zámok na jednej z pivníc. Ich cieľom bola krádež bicyklov. To sa im nepodarilo a z miesta ušli, informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

O dve hodiny neskôr páchatelia poškodili magnetický zámok na bytovom dome na Rusovskej ceste. V podzemnej garáži domu odcudzili zo zamknutej pivnice výhrevnú podušku na sedadlo auta a z prízemia domu bicykel. Pri odchode z bytovky ich zadržali pracovníci bezpečnostnej služby, ktorí privolali policajnú hliadku.

.

Hodnota ukradnutých vecí predstavuje 428 eur, škoda spôsobená na bytových domoch 240 eur. Vyšetrovanie ukázalo, že 28-ročný Michal P. sa v priebehu februára vlámal i do bytového domu na Lenardovej ulici, odkiaľ ukradol bicykel v hodnote 382 eur a detský kočík v hodnote 25 eur. Za podobný skutok bol Michal P. odsúdený už i v minulosti.

 

Martinčan si v Trenčíne 40 dní bezplatne užíval hotelové služby

Trenčiansky policajný vyšetrovateľ obvinil 44-ročného muža z Martina z prečinu podvodu. V trenčianskom hoteli býval 40 dní a za pobyt a hotelové služby nezaplatil.

Ako dnes TASR informoval trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička, obvinený sa ubytoval v hoteli na Považskej ulici v Trenčíne 18. októbra minulého roku. Ubytovaný tam bol až do 27. novembra, kedy po ukončení pobytu za ubytovanie ani za služby hotela nezaplatil.

“Poškodenej spoločnosti spôsobil škodu v celkovej výške 3148 eur. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov,” doplnil policajný hovorca.

 

.

Údajný synovec pripravil dôchodcov o 5000 eur

Neznámy muž pripravil dôchodcov v Topoľčanoch o peniaze. Použil pritom starý trik, vydával sa za ich synovca. “V byte seniorského manželského páru zvonil vo štvrtok 10. marca viackrát telefón. Ich údajný synovec sa domáhal finančnej pôžičky. Žiadal 5000 eur na realizáciu dobrej obchodnej ponuky,” informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková. Najskôr si chcel pre peniaze prísť osobne spolu so svojím manažérom, po chvíli zavolal, že príde len manažér.

Pri vchode do bytového domu vydal 87-ročný dôchodca požadovanú finančnú hotovosť cudziemu človeku. Až potom spolu so svojou 73-ročnou manželkou zavolali skutočnému synovcovi. Ten však o žiadnej pôžičke nevedel, preto oznámili prípad polícii. Vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície v Topoľčanoch začala v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci pre trestný čin podvodu, skonštatovala Čuháková.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Máčovský pre HS: Veterné elektrárne krachujú po celom svete. Na Slovensku ich chcú stavať stovky. Sú za tým obrovské peniaze

Daniel Máčovský je asi najhlasnejším kritikom veterných elektrární na Slovensku. Spolu s tímom dobrovoľníkov zozbieral stovky vedeckých štúdií z celého…

15. 01. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

.

Skladačka, ktorú začal spájať Šimečka a spol. začína do seba nádherne zapadať

Všetko do seba zapadá, všetko sedí a ide podľa progresívneho zámeru a plánu. Skladačka, ktorú začal spájať Šimečka a spol.…

15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Olympijské kontroverzie: Hráči z KHL nech vraj „zhoria v Pekle”

Šport by mal spájať všetkých – súhlas? Na Slovensku sa však vieme „posekať” aj kvôli národnému hokejovému tímu. Do extrémov

15. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa sankcie otočia: USA zasiahli voči agentom globálneho cenzúrno-priemyselného komplexu

USA zakázali vstup do krajiny piatim európskym aktérom spojeným s tlakom na platformy. Brusel kričí o zásahu do suverenity, no…

15. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Verejný ochranca práv: V prípade Lučanský proti Slovenskej republike poukazujem na systémové nedostatky podmienok kolúznej väzby

Európsky súd pre ľudské práva povolil verejnému ochrancovi práv Róbertovi Dobrovodskému, ako tretej strane, vstup do konania v prípade Lučanský…

15. 01. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Keď sa rúca propaganda

Roky nám súčasná slovenská opozícia a jej spriaznené médiá vtĺkali do hláv jednu mantru: NATO je naša záruka bezpečnosti, ochranný…

15. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že Ukrajina, a nie Rusko, bráni uzavretiu mierovej dohody

„Myslím si, že on je pripravený uzavrieť dohodu. Myslím si, že Ukrajina je menej pripravená na dohodu,“ povedal Trump agentúre…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „Ďalšia rana pre ľudí, toto je zrada našich farmárov“

Europoslanec Milan Uhrík a Miroslav Suja (hnutie Republika) spoločne informujú o tom, že slovenská vláda zradila slovenských poľnohospodárov, keď hlasovala…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Dobrý čas na to, aby sme začali piť.“ Takto zhodnotila situáciu vo svete šéfka diplomacie EÚ Kaya Kallasová

Informovali o tom Politico dvaja ľudia, ktorí sa zúčastnili na súkromnom rozhovore s Kallasovou v priestoroch Európskeho parlamentu

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

„Neustály hejt“. Medzi Zelenským a Kličkom došlo k hádke

Zelenskyj vo svojom večernom prejave vyhlásil, že Kyjev podľa jeho odhadov urobil „značne menej“ ako ostatné regióny a v posledných…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Výpadok elektriny v Berlíne odhalil slepé miesto Nemecka v oblasti ľavicového extrémizmu

Odmietnutie nemeckého establišmentu, teda vládnucej elity, uznať nárast ľavicového extrémizmu prispelo k vytvoreniu podmienok pre útok skupiny „Vulkan“ , ktorý…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zabitý Ferdinand…

Po včerejším kritickém článku začneme dneska na optimističtější notu, byť konec textu asi moc veselý nebude. Vězte, přátelé, že fejsbůk…

15. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská tajná služba by zasahovala do maďarských volieb

Srbská stránka s názvom Vaseljenska zverejnila dva dokumenty pochádzajúce od Bezpečnostnej služby Ukrajiny, podľa ktorých vláda Volodymyra Zelenského už v…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 01. 2026 | Aktualizované 15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Aktualizované 15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko po sérii sexuálnych útokov a útokov nožom zo strany „skupín mužov“ v termálnych kúpeľoch zaviedlo obmedzenia založené na pohlaví

V dôsledku sexuálnych útokov termálne kúpele obmedzili nerovnováhu medzi pohlaviami pravidlom, že žiadne pohlavie nesmie prevyšovať druhé pohlavie o viac…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tvar prstov prezrádza vašu osobnosť: Ste praktik alebo snílek?

Tvar prstov môže podľa viacerých psychologických a behaviorálnych pozorovaní naznačovať, aký typ osobnosti ste. Rovnako ako spôsob, akým stojíte, sedíte,…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Dráma v Studenom Potoku: Turistu napadli 3 psy

Na nástupišti železničnej stanice v Studenom Potoku v okrese Poprad došlo v utorok predpoludním k útoku troch psov na 67-ročného…

15. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

„Island by sa mal stať 52. štátom“

Kandidát na post veľvyslanca USA na Islande Bill Long počas stretnutia s americkými kongresmanmi žartoval, že táto krajina sa stane…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA sťahujú svojich vojakov zo základní na Blízkom východe

USA stiahli časť personálu zo svojich vojenských základní na Blízkom východe

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Višňovský upozorňuje Juraja Slafkovského: "Médiá mu nedajú dýchať, no nebude sa môcť vyhovárať"

Bývalý elitný reprezentačný obranca a dlhoročná tvár Los Angeles Kings Ľubomír Višňovský sa pred začiatkom Zimných olympijských hier vyjadril v…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Sú známe podrobnosti razie u Tymošenkovej

Spolupracovník Julie Tymošenkovej priblížil, ako prebiehala prehliadka NABU v sídle strany „Batkyvšina“ a zverejnil podrobnosti o prípade političky

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ľudia sa podelili o veci, ktoré nechceli

Nechceli to, čo sa považuje za samozrejmý cieľ úspešného života. Nešlo o rebéliu ani provokáciu, ale o úprimné priznania ľudí,…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Viktor Orbán ostro kritizoval bruselský plán: „Je čas počúvať zdravý rozum“

Viktor Orbán sa na sociálnej sieti Facebook podelil o niekoľko myšlienok týkajúcich sa plánu, ktorý dnes predložila a prijala Európska…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

"Americký" pápež Lev XIV. a Trump majú medzi sebou ďalší konflikt

USA, 14. januára 2026 - Pápež Lev XIV., prvý Američan v tejto funkcii, sa dostal do konfliktu s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Je známa cena, za akú chcú USA kúpiť Grónsko

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio má pripraviť návrh na kúpu Grónska za 700 miliárd dolárov, píše NBC News

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Batériová kyselina. Aký je jej chemický názov a aké ma vlastnosti?

Batériová kyselina je základnou chemickou látkou používanou ako elektrolyt v olovených akumulátoroch. Zohráva kľúčovú úlohu pri chemických reakciách, ktoré umožňujú…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Súčasný primátor Bratislavy Vallo by mal opätovne obhajovať post

Súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo   by mal v tohtoročných komunálnych voľbách opätovne obhajovať svoj post. Kandidatúru plánuje oficiálne ohlásiť…

14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vietnam napodobňuje čínsku stratégiu budovania základní na umelých ostrovoch

Vietnam, 14. januára 2026 - Juhočínske more je dejiskom novej fázy strategického súperenia. Vietnam, dlho vnímaný ako slabší aktér čeliaci…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Poslanec-provokatér a plán na reorganizáciu Verchovnej rady. Čo stojí za prípadom Julie Tymošenkovej

Ako informovali zdroje vo Verchovnej rade, poslancom, ktorý nahrával rozhovory s Juliou Tymošenkovou a „prezradil“ ich NABU, bol poslanec zo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Trnavskí krajskí cestári boli počas noci zo stredy (14. 1.) na štvrtok v nepretržitom nasadení najmä na juhu kraja. Dôvodom boli nízke teploty spojené s mrholením a hustou hmlou. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).
Po 3.00 h vyrazili na preventívny posyp aj posádky zo stredísk Správy a údržby ciest TTSK v Galante a Seredi. „Podľa predpovedí by nepriaznivé poveternostné podmienky mali pretrvať až do soboty. Vodičov preto žiadame o zvýšenú opatrnosť,“ upozornila krajská samospráva.

09:55

Európska únia od 1. februára znižuje strop ceny ruskej ropy zo 47,6 USD na 44,1 USD za barel, uvádza sa v rozhodnutí Rady EÚ.

09:51

Irán už otvoril svoje vzdušné priestory, ktoré boli predtým uzavreté, vyplýva to z údajov portálu Flightradar24.

09:51

Trump chce, aby akákoľvek vojenská intervencia USA v Iráne bola rýchla a viedla k pádu režimu, ale jeho poradcovia mu to nemôžu zaručiť, informuje NBC News s odvolaním sa na zdroje.

Prezident USA oznámil svojmu tímu pre národnú bezpečnosť, že nechce vyprovokovať zdĺhavú vojnu trvajúcu týždne alebo mesiace. Poradcovia sa však obávajú, že USA nemusia mať v regióne dostatok zdrojov na odvetný úder proti Iránu.

08:28

.

Rezort financií chce opäť zefektívniť výber DPH, zameria sa na rizikové subjekty

Ministerstvo financií pripravilo ďalšie systematické legislatívne opatrenie, ktorého cieľom je boj proti daňovým únikom. Ako rezort informoval, tentoraz sa opäť…

14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Boston zajtra slávnostne vyradí dres Zdena Cháru. McAvoy spomína: "Dokázal brániť najlepších útočníkov a ešte aj podporoval ofenzívu"

V Bostone Bruins sa v noci zo štvrtka na piatok chystá ceremónia na počesť dlhoročného kapitána - slovenského obra -…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Prieskum: Voľby by vyhrali progresívci, v parlamente by boli aj Demokrati

Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici januára, vyhralo by ich hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 20,8 percenta…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA pozastavujú vydávanie víz občanom z Ruska a Iránu

Informuje o tom stanica Fox News s odvolaním sa na internú správu Ministerstva zahraničných vecí USA

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov