Gay pride

NAŽIVO

Trnavskí krajskí cestári boli počas noci zo stredy (14. 1.) na štvrtok v nepretržitom nasadení najmä na juhu kraja. Dôvodom boli nízke teploty spojené s mrholením a hustou hmlou. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).
Po 3.00 h vyrazili na preventívny posyp aj posádky zo stredísk Správy a údržby ciest TTSK v Galante a Seredi. „Podľa predpovedí by nepriaznivé poveternostné podmienky mali pretrvať až do soboty. Vodičov preto žiadame o zvýšenú opatrnosť,“ upozornila krajská samospráva.

09:55

Európska únia od 1. februára znižuje strop ceny ruskej ropy zo 47,6 USD na 44,1 USD za barel, uvádza sa v rozhodnutí Rady EÚ.

09:51

Irán už otvoril svoje vzdušné priestory, ktoré boli predtým uzavreté, vyplýva to z údajov portálu Flightradar24.

09:51

Trump chce, aby akákoľvek vojenská intervencia USA v Iráne bola rýchla a viedla k pádu režimu, ale jeho poradcovia mu to nemôžu zaručiť, informuje NBC News s odvolaním sa na zdroje.

Prezident USA oznámil svojmu tímu pre národnú bezpečnosť, že nechce vyprovokovať zdĺhavú vojnu trvajúcu týždne alebo mesiace. Poradcovia sa však obávajú, že USA nemusia mať v regióne dostatok zdrojov na odvetný úder proti Iránu.

08:28

Francúzsko sa pripojí k vojenskej misii Európy v Grónsku, informuje agentúra AFP.

07:14

Pentagón presúva údernú leteckú skupinu z Juhočínskeho mora do oblasti zodpovednosti Centrálneho veliteľstva USA, ktorá zahŕňa Blízky východ. Informovala o tom televízna stanica NewsNation s odvolaním sa na zdroj.

Presun bude podľa odhadov zdroja trvať približne týždeň. Rozhodnutie bolo prijaté na pozadí rastúceho napätia medzi administratívou Trumpa a Iránom, ako aj diskusií vo Washingtone o možnej podpore odporcov iránskych orgánov.

07:02

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v stredu vyhlásil, že Teherán je pripravený na diskusiu so Spojenými štátmi. Potvrdil tiež, že iránska vláda má situáciu v krajine v súvislosti s celonárodnými protestami „pod kontrolou“.

06:59

Americký prezident Donald Trump v stredu vyhlásil, že jeho administratíva bola informovaná o tom, že „zabíjanie a popravy v Iráne sa skončili“.

06:58

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva a ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásili, že Južná Amerika by mala zostať regiónom „mieru“ po tom, čo USA odviedli venezuelského vodcu Nicolása Madura.

06:57

Americké federálne bezpečnostné zložky v stredu v meste Minneapolis postrelili do nohy jednu osobu po tom, ako údajne „násilne napadla“ agenta, informovalo ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť (DHS).

06:57

Demokratická členka Snemovne reprezentantov Kongresu USA predložila návrh na ústavnú žalobu (impeachment) voči ministerke pre vnútornú bezpečnosť Kristi Noemovej.

06:56

Lufthansa požiadala svojich zamestnancov, aby sa pripravili na odchod z Izraela, informoval korešpondent izraelskej spravodajskej služby N12 Dean Fisher.

Podľa jeho informácií môže byť letecká doprava s Izraelom pozastavená od štvrtka 15. januára.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines tiež oznámila zrušenie zajtrajších letov z Viedne do Tel Avivu a z Tel Avivu do Viedne. Spoločnosť však tvrdí, že zrušenie je spojené s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Izraelské médiá medzitým píšu o obavách z útoku Iránu na Izrael v prípade útoku USA na Irán.

Včera 20:18

Zelenskyj oznámil, že v energetickom sektore bude vyhlásený „výnimočný stav“ po nepretržitých ruských útokoch, ktoré ovplyvňujú dodávky tepla a elektriny počas mrazivých dní.

Včera 20:17

Najmenej štyri osoby zomreli počas prvých desiatich dní roku 2026 v USA vo väzbe Imigračného a colného úradu (ICE). Išlo o mužov vo veku 42 až 68 rokov, pričom dvaja pochádzali z Hondurasu, jeden z Kuby a posledný z Kambodže.

Včera 20:17

Orbán oznámil, že Maďarsko spúšťa petíciu proti fondom EÚ určeným pre Ukrajinu.

Včera 20:16

Vláda francúzskeho premiéra Sébastiena Lecornua ustála obe hlasovania o opozičných návrhoch na vyslovenie nedôvery.

Včera 20:15

Patrioti pre Európu vyvolali hlasovanie o nedôvere voči Európskej komisii. Podľa zdrojov agentúry DPA o tom v stredu lídrov parlamentných skupín informovala Roberta Metsolová.

Včera 19:55

Člen Rady guvernérov Fedu Stephen Miran kritizuje predstaviteľov zahraničných centrálnych bánk pre ich podporu vyjadrenú šéfovi Fedu Jeromeovi Powellovi, ktorý čelí vyšetrovaniu zo strany federálneho ministerstva spravodlivosti.

Včera 19:55

Kanál 7×7 (semnasem) na sieti Telegram uviedol, že úrady v niekoľkých ruských regiónoch opäť výrazne zvýšili náborové bonusy pre zmluvných vojakov.

Včera 19:54

Nórska mimovládna organizácia Iran Human Rights oznámila, že počas protivládnych demonštrácií v Iráne zabili bezpečnostné zložky najmenej 3428 ľudí a ďalších viac ako 10.000 zatkli.

Včera 19:53

Novinárske združenie SNTP oznámilo, že medzi desiatkami väzňov prepustenými vo Venezuele je aj popredný opozičný aktivista a novinár Roland Carreňo.

Včera 19:52

Nawrocki prijal v Prezidentskom paláci predstaviteľov cirkví a organizácií národnostných menšín vrátane slovenskej. Uviedol, že Poľsko je otvorené všetkým menšinám a vierovyznaniam a on sa ako hlava štátu cíti zodpovedný za všetkých občanov republiky.

Včera 19:52
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Za nevhodný názor väzenie. Toto má v pláne EÚ

Európska únia zosilňuje obmedzovanie slobody prejavu a slobody slova. Rozšíri pojem zločin z nenávisti o pohlavie a sexuálnu orientáciu. To vám takto ujde netolerantné slovíčko. Trebárs miesto Róm poviete omylom cigán. Alebo máte svoj vlastný pohľad na to, čo je to manželstvo a či by sa malo týkať aj homosexuálov. A problém je na svete. Podľa Európskej únie budete skoro teroristom

Gay pride
Ilustračné foto
❚❚
.

Čo to je za zvrátenosť? Nemyslite si, že Sputnik preháňa. To nie sú žiadne fake news. To nie je žiadna dezinformácia. To je realita, ktorú Európska únia naozaj pripravuje.

Na skutočnosť, že Európska únia má v pláne ohroziť slobodu prejavu v mene únijného slniečkárstva, upozornil europoslanec a ľudovec Tomáš Zdechovský. Neprišlo to ale sčistajasna, právny základ pre to je. Umožňuje to Zmluva o fungovaní EÚ (ZFEÚ), v článku 83 je uvedený zoznam druhov trestnej činnosti, kde je možné harmonizácia noriem na úrovni celej EÚ. A ide naozaj o závažnú vec.

“(Európska) komisia totiž zamýšľa vytvorenie centrálneho rámca zločinov z nenávisti (hate crimes), ktoré sa týkajú nielen farby pleti a náboženstva, ako tomu je teraz, ale aj pohlavia, sexuálnej orientácie, zdravotného postihnutia a veku,” píše český politik.

.

A v čom je teda problém? Práve v tom, že sa nenávistné prejavy budú prirovnávať skoro až k terorizmu alebo drogovým deliktom.

“Už samotné splnenie podmienok mimoriadnej závažnosti a cezhraničného rozmeru budí v tomto prípade oprávnené pochybnosti. Ďalší problém návrhu je v tom, že verbálne útoky na etnické, náboženské aj iné menšiny, osoby so zdravotným postihnutím, seniorov i ďalšie skupiny stavia na rovnakú úroveň, ako je terorizmus či obchod s narkotikami, čo je úplne neprimerané,” ďalej píše Zdechovský.

Český politik spomína kauzu fínskej kresťanskodemokratickej političky Päivi Räsänenová. Bývalá ministerka vnútra, áno naozaj je to tak, sa verejne vyjadrovala na tému sexuality a manželstva. Za to bola nedávno generálnou prokurátorkou obžalovaná a hrozí ju niekoľkoročný pobyt za mrežami.

 

Koniec slobody prejavu

A nemyslite si, drahí čitatelia, že Českú republiku to nepostihne. Je to módna vlna, ktorá pripláva aj sem. A na českej politickej scéne je dosť postmoderných zväzákov, ktorí budú lustrovať každé každučké slovo. Na Slovensku to samozrejme nebude iné.

.

Proces Európska únia odštartovala a my môžeme len čakať, kedy Európska komisia rozhodne a priškrtí slobodu prejavu. Pre bruselských byrokratov je to ľahšie ako spytovať si svedomie za neúspechy v boji proti koronavírusu a prehru v zastavení prílevu utečencov.

O ohrození slobody krajín Európskej únie Sputnik hovoril s Bronislavom Kalvodom, podpredsedom Regionálneho klubu SPD Libereckého kraja.

Bronislav Kalvoda
Na snímke český politik Bronislav Kalvoda

“Viete, človek sa poslednou dobou ani nestačí diviť, čo všetko sú schopní eurokrati v Bruseli vymyslieť a následne uviesť do platnosti prostredníctvom legislatívy Európskej únie. Všetky tieto snahy smerujú pomaly a isto k potlačeniu slobody prejavu a rozsiahlej cenzúre, ktoré sa pomaličky a nenápadne, kúsoček po kúsočku derú na povrch. Veď už dnes, keď vyjadríte iný názor, alebo nedajbože úplne opačný názor, ako šíria verejnoprávne masmédiá a súčasná propaganda, ste okamžite dehonestovaný. Samozvaná elita vás ihneď označí za konšpirátora, agenta Kremľa alebo extrémistu, xenofóba či nácka.

Paradoxne na vás ukazujú prstom práve tí, čo podporovali zločinné bombardovanie civilistov v Juhoslávii, Iraku, Líbyi, Sýrii alebo na juhovýchodnej Ukrajine v oblasti Donbasu. Najviac kričia tí, ktorí ničia pamätníky našich osloboditeľov od nemeckej okupácie a tí, ktorí tolerujú oslavovanie vojnových zločincov a darebákov ako bol Bandera na Ukrajine alebo v Pobaltí vidíte sprievody skutočných neonacistov v uniformách úderných jednotiek SS. Na mnohých českých radniciach dokonca nedávno vyvesovali títo krikľúni na podporu bieloruskej opozície vlajky pronacistického režimu z vojnového obdobia a to len preto, lebo sa opäť šíri protiruská nenávisť. Rovnako ako pred sto rokmi. Nič sa vlastne nezmenilo,” hovorí Kalvoda.

 

.
Prečo EÚ tak trápi boj s nenávisťou? Je to kamufláž boja s kritikou EÚ, ktorá silnie kvôli neschopnosti únie počas Koronavirové krízy?

“Je to presne tak. Pandémia koronavírusu úplne odhalila neschopnosť Európskej únie akýmkoľvek efektívnym spôsobom pomôcť členským krajinám v krízových situáciách. Niet divu. EÚ riadená prostredníctvom Európskej komisie, ktorej šéfuje absolútne neschopná pani grófka Ursula von der Leynová, iba sľubovala dodávky vakcín do krajín EÚ, ale keď padla kosa na kameň, tak dodávky nedokázala včas zabezpečiť a už vôbec nie ich distribuovať.

Počuli sme však akurát, ako nebezpečná látka je Sputnik V. Paradoxne, keď ju členské krajiny odmietli z dôvodu neschválenia Európskou liekovou agentúrou (EMA), mimo teda vzdorovitého a suverénneho Maďarska, tak Nemecko objednalo 30 mil. dávok tejto veľmi úspešnej a aj cenovo dostupnej ruskej vakcíny. Verejne dostupné zdroje uvádzajú, že 10. mil. dávok má Rusko do Nemecka dodať tento mesiac, ďalších 10 miliónov v júli a zvyšných 10 miliónov v auguste. Zdroje dokonca uvádzajú, že sa má Sputnik V aj začať v Nemecku vyrábať. Možno sa teda domnievať, že ak to je v záujme Nemecka, bude EMA povoľná a Sputniku V certifikát vystaví. Zrejme nám potom všetkým budú Nemci túto vakcínu predávať. Otázkou tak zostane za akú teda konečnú cenu? Bude cena rovnaká, ako ponúkalo Rusko? Ostatne čas ukáže.

Boj s nenávisťou má tak zakryť skutočné úmysly potláčania slobody prejavu a rozširovanie vzájomných ekonomických vzťahov Nemecka a Francúzska s Ruskom. Inými slovami. Tam, kde krajiny bývalého východného bloku spretrhávajú posledné obchodné a ekonomické väzby s Ruskom, tam nastupujú západné krajiny. A my robíme len a opäť užitočných a poslušných idiotov. Kto to kritizuje, stáva sa tak automaticky nepohodlným a toho treba umlčať. Vraciame sa bohužiaľ tam, kde sme už niekoľkokrát boli,” myslí si známy politik.

 

Nestáva sa z Európskej únie moloch, ktorý je absolútne iný ako organizácia, do ktorej Česko v roku 2004 vstupovalo?

“Hnutie Sloboda a priama demokracia (SPD) je dnes jediným parlamentným politickým subjektom, ktorý obhajuje národné záujmy, bojuje za národnú suverenitu a presadzuje priamu voľbu prezidenta a referendum o vystúpení z EÚ.

Vstupom Českej republiky do EÚ sme si zničili naše hospodárstvo a poľnohospodárstvo a aj priemysel, čo bol vlastne účel vtedajších vládnucich elít. Členstvo v EÚ nám nijako neprospieva, ale škodí. Strácame svoju suverenitu a eurokrati v Bruseli nám chcú vnútiť európske právo, ktoré má byť nadradené tomu nášmu. To my v SPD jednoznačne odmietame, rovnako tak ako postupnú federalizáciu Európy riadenej Bruselom prostredníctvom Nemecka a Francúzska. Je potrebné tento spolok multikultúrnych červeno-zelených šialencov čo najskôr opustiť.

Vystúpenie z EÚ by nám nijako zvlášť neublížilo. Pozrime sa na vyspelé krajiny, ako sú Švajčiarsko, Nórsko, Lichtenštajnsko či Island. Nie sú členmi Európskej únie, napriek tomu si na základe výhodných zmlúv Európskeho združenia voľného obchodu (EFTA) obchodujú s členskými krajinami EÚ veselo ďalej a to bez nezmyselných diktátov Bruselu. Podobnou cestou sa po dlhom boji vydala koniec koncov aj Veľká Británia.

Navyše tzv. GREEN DEAL má za úlohu zdecimovať posledné zvyšky nášho priemyslu a naša krajina sa má stať tak už len lacnou montovňou nadnárodných korporácií.

Nelegálna masová imigrácia riadená Bruselom je kapitolou sama o sebe. Odmietame vytvorenie jedného multikultúrneho superštátu, kde pomaly zaniknú jednotlivé národy a pôvodní obyvatelia sa stanú lovnou zverou, tak ako to je dnes bežné v západnej Európe.

Preto my v SPD dlhodobo vyzývame k zjednoteniu vlasteneckých síl pod krídlami hnutia SPD. Vítame akúkoľvek iniciatívu, ktorá povedie k zjednoteniu vlasteneckého frontu pred blížiacimi sa jesennými voľbami. Czexit je dnes už úplnou nutnosťou, a preto sa pridajte k nám. V jednote je totiž obrovská sila a z toho majú vládnucej elity panický strach. Preto budú prekrúcať históriu, cenzurovať, pravdu umlčovať a znásilňovať. Ale je tu ešte naše hnutie SPD, ktoré im bude húževnato klásť odpor. Jedného dňa totiž zvíťazíme, kolaborantov a zradcov potrestáme,” hovorí podpredseda Regionálneho klubu SPD Libereckého kraja Bronislav Kalvoda.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Máčovský pre HS: Veterné elektrárne krachujú po celom svete. Na Slovensku ich chcú stavať stovky. Sú za tým obrovské peniaze

Daniel Máčovský je asi najhlasnejším kritikom veterných elektrární na Slovensku. Spolu s tímom dobrovoľníkov zozbieral stovky vedeckých štúdií z celého…

15. 01. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

.

Skladačka, ktorú začal spájať Šimečka a spol. začína do seba nádherne zapadať

Všetko do seba zapadá, všetko sedí a ide podľa progresívneho zámeru a plánu. Skladačka, ktorú začal spájať Šimečka a spol.…

15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Olympijské kontroverzie: Hráči z KHL nech vraj „zhoria v Pekle”

Šport by mal spájať všetkých – súhlas? Na Slovensku sa však vieme „posekať” aj kvôli národnému hokejovému tímu. Do extrémov

15. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa sankcie otočia: USA zasiahli voči agentom globálneho cenzúrno-priemyselného komplexu

USA zakázali vstup do krajiny piatim európskym aktérom spojeným s tlakom na platformy. Brusel kričí o zásahu do suverenity, no…

15. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Verejný ochranca práv: V prípade Lučanský proti Slovenskej republike poukazujem na systémové nedostatky podmienok kolúznej väzby

Európsky súd pre ľudské práva povolil verejnému ochrancovi práv Róbertovi Dobrovodskému, ako tretej strane, vstup do konania v prípade Lučanský…

15. 01. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Keď sa rúca propaganda

Roky nám súčasná slovenská opozícia a jej spriaznené médiá vtĺkali do hláv jednu mantru: NATO je naša záruka bezpečnosti, ochranný…

15. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že Ukrajina, a nie Rusko, bráni uzavretiu mierovej dohody

„Myslím si, že on je pripravený uzavrieť dohodu. Myslím si, že Ukrajina je menej pripravená na dohodu,“ povedal Trump agentúre…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „Ďalšia rana pre ľudí, toto je zrada našich farmárov“

Europoslanec Milan Uhrík a Miroslav Suja (hnutie Republika) spoločne informujú o tom, že slovenská vláda zradila slovenských poľnohospodárov, keď hlasovala…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Dobrý čas na to, aby sme začali piť.“ Takto zhodnotila situáciu vo svete šéfka diplomacie EÚ Kaya Kallasová

Informovali o tom Politico dvaja ľudia, ktorí sa zúčastnili na súkromnom rozhovore s Kallasovou v priestoroch Európskeho parlamentu

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

„Neustály hejt“. Medzi Zelenským a Kličkom došlo k hádke

Zelenskyj vo svojom večernom prejave vyhlásil, že Kyjev podľa jeho odhadov urobil „značne menej“ ako ostatné regióny a v posledných…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Výpadok elektriny v Berlíne odhalil slepé miesto Nemecka v oblasti ľavicového extrémizmu

Odmietnutie nemeckého establišmentu, teda vládnucej elity, uznať nárast ľavicového extrémizmu prispelo k vytvoreniu podmienok pre útok skupiny „Vulkan“ , ktorý…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zabitý Ferdinand…

Po včerejším kritickém článku začneme dneska na optimističtější notu, byť konec textu asi moc veselý nebude. Vězte, přátelé, že fejsbůk…

15. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská tajná služba by zasahovala do maďarských volieb

Srbská stránka s názvom Vaseljenska zverejnila dva dokumenty pochádzajúce od Bezpečnostnej služby Ukrajiny, podľa ktorých vláda Volodymyra Zelenského už v…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 01. 2026 | Aktualizované 15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Aktualizované 15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko po sérii sexuálnych útokov a útokov nožom zo strany „skupín mužov“ v termálnych kúpeľoch zaviedlo obmedzenia založené na pohlaví

V dôsledku sexuálnych útokov termálne kúpele obmedzili nerovnováhu medzi pohlaviami pravidlom, že žiadne pohlavie nesmie prevyšovať druhé pohlavie o viac…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tvar prstov prezrádza vašu osobnosť: Ste praktik alebo snílek?

Tvar prstov môže podľa viacerých psychologických a behaviorálnych pozorovaní naznačovať, aký typ osobnosti ste. Rovnako ako spôsob, akým stojíte, sedíte,…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Dráma v Studenom Potoku: Turistu napadli 3 psy

Na nástupišti železničnej stanice v Studenom Potoku v okrese Poprad došlo v utorok predpoludním k útoku troch psov na 67-ročného…

15. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

„Island by sa mal stať 52. štátom“

Kandidát na post veľvyslanca USA na Islande Bill Long počas stretnutia s americkými kongresmanmi žartoval, že táto krajina sa stane…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA sťahujú svojich vojakov zo základní na Blízkom východe

USA stiahli časť personálu zo svojich vojenských základní na Blízkom východe

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Višňovský upozorňuje Juraja Slafkovského: "Médiá mu nedajú dýchať, no nebude sa môcť vyhovárať"

Bývalý elitný reprezentačný obranca a dlhoročná tvár Los Angeles Kings Ľubomír Višňovský sa pred začiatkom Zimných olympijských hier vyjadril v…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Sú známe podrobnosti razie u Tymošenkovej

Spolupracovník Julie Tymošenkovej priblížil, ako prebiehala prehliadka NABU v sídle strany „Batkyvšina“ a zverejnil podrobnosti o prípade političky

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ľudia sa podelili o veci, ktoré nechceli

Nechceli to, čo sa považuje za samozrejmý cieľ úspešného života. Nešlo o rebéliu ani provokáciu, ale o úprimné priznania ľudí,…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Viktor Orbán ostro kritizoval bruselský plán: „Je čas počúvať zdravý rozum“

Viktor Orbán sa na sociálnej sieti Facebook podelil o niekoľko myšlienok týkajúcich sa plánu, ktorý dnes predložila a prijala Európska…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

"Americký" pápež Lev XIV. a Trump majú medzi sebou ďalší konflikt

USA, 14. januára 2026 - Pápež Lev XIV., prvý Američan v tejto funkcii, sa dostal do konfliktu s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Je známa cena, za akú chcú USA kúpiť Grónsko

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio má pripraviť návrh na kúpu Grónska za 700 miliárd dolárov, píše NBC News

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Batériová kyselina. Aký je jej chemický názov a aké ma vlastnosti?

Batériová kyselina je základnou chemickou látkou používanou ako elektrolyt v olovených akumulátoroch. Zohráva kľúčovú úlohu pri chemických reakciách, ktoré umožňujú…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Súčasný primátor Bratislavy Vallo by mal opätovne obhajovať post

Súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo   by mal v tohtoročných komunálnych voľbách opätovne obhajovať svoj post. Kandidatúru plánuje oficiálne ohlásiť…

14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vietnam napodobňuje čínsku stratégiu budovania základní na umelých ostrovoch

Vietnam, 14. januára 2026 - Juhočínske more je dejiskom novej fázy strategického súperenia. Vietnam, dlho vnímaný ako slabší aktér čeliaci…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Poslanec-provokatér a plán na reorganizáciu Verchovnej rady. Čo stojí za prípadom Julie Tymošenkovej

Ako informovali zdroje vo Verchovnej rade, poslancom, ktorý nahrával rozhovory s Juliou Tymošenkovou a „prezradil“ ich NABU, bol poslanec zo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Trnavskí krajskí cestári boli počas noci zo stredy (14. 1.) na štvrtok v nepretržitom nasadení najmä na juhu kraja. Dôvodom boli nízke teploty spojené s mrholením a hustou hmlou. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).
Po 3.00 h vyrazili na preventívny posyp aj posádky zo stredísk Správy a údržby ciest TTSK v Galante a Seredi. „Podľa predpovedí by nepriaznivé poveternostné podmienky mali pretrvať až do soboty. Vodičov preto žiadame o zvýšenú opatrnosť,“ upozornila krajská samospráva.

09:55

Európska únia od 1. februára znižuje strop ceny ruskej ropy zo 47,6 USD na 44,1 USD za barel, uvádza sa v rozhodnutí Rady EÚ.

09:51

Irán už otvoril svoje vzdušné priestory, ktoré boli predtým uzavreté, vyplýva to z údajov portálu Flightradar24.

09:51

Trump chce, aby akákoľvek vojenská intervencia USA v Iráne bola rýchla a viedla k pádu režimu, ale jeho poradcovia mu to nemôžu zaručiť, informuje NBC News s odvolaním sa na zdroje.

Prezident USA oznámil svojmu tímu pre národnú bezpečnosť, že nechce vyprovokovať zdĺhavú vojnu trvajúcu týždne alebo mesiace. Poradcovia sa však obávajú, že USA nemusia mať v regióne dostatok zdrojov na odvetný úder proti Iránu.

08:28

.

Rezort financií chce opäť zefektívniť výber DPH, zameria sa na rizikové subjekty

Ministerstvo financií pripravilo ďalšie systematické legislatívne opatrenie, ktorého cieľom je boj proti daňovým únikom. Ako rezort informoval, tentoraz sa opäť…

14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Boston zajtra slávnostne vyradí dres Zdena Cháru. McAvoy spomína: "Dokázal brániť najlepších útočníkov a ešte aj podporoval ofenzívu"

V Bostone Bruins sa v noci zo štvrtka na piatok chystá ceremónia na počesť dlhoročného kapitána - slovenského obra -…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Prieskum: Voľby by vyhrali progresívci, v parlamente by boli aj Demokrati

Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici januára, vyhralo by ich hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 20,8 percenta…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA pozastavujú vydávanie víz občanom z Ruska a Iránu

Informuje o tom stanica Fox News s odvolaním sa na internú správu Ministerstva zahraničných vecí USA

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov