NAŽIVO

Predseda mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA a jej kandidát na premiéra Péter Magyar  požiadal Rusko o to, aby sa zdržalo akéhokoľvek ovplyvňovania maďarských parlamentných volieb. 

Včera 19:38

Hovorkyňa Starmerovej kancelárie uviedla, že premiér diskutoval s Trumpom o najnovšej situácii na Blízkom východe. Zároveň riešili otázku vojenskej spolupráce medzi Spojeným kráľovstvom a USA prostredníctvom využitia základní Kráľovského letectva (RAF) na podporu kolektívnej sebaobrany partnerov v regióne.

Včera 19:34

Približne 62 percent voličov Švajčiarska odmietlo návrh na zníženie povinného koncesionárskeho poplatku za vysielanie. Výsledky vravia o tom, že verejnoprávne médiá financované z poplatkov podporujú demokratické hodnoty.

Včera 19:30

Podľa exit pollov televízií ARD a ZDF v krajinských voľbách v Bádensku-Württembersku tesne zvíťazili Zelení na čele s Cemom Özdemirom. Na druhom mieste skončili Kresťanskí demokrati.

Včera 19:26

Holandský premiér Rob Jetten sa v nedeľu stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Ten mu vyjadril vďaku za podporu, ktorú Ukrajine Amsterdam preukazuje od začiatku vypuknutia vojny s Ruskom.

Včera 18:41

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa v Španielsku konali demonštrácie. Množstvo ľudí vyšlo do ulíc, aby odsúdili násilie páchané na ženách a vojnu na Blízkom východe.

Včera 18:29

Čína varuje pre obnoveným konfliktom so spoločnosťou Nexperia. Predpokladá, že konflikt môže opäť narušiť globálne dodávateľské reťazce v polovodičovom priemysle.

Nexperia v piatok obvinila holandskú centrálu, že zablokovala pracovné účty všetkých zamestnancov v Číne.

Včera 18:20

Odbory v juhokórejskom koncerne Samsung Electronics sú odhodlané vstúpiť do štrajku. V prípade, ak zamestnanci odhlasujú príslušný návrh, sa 21. mája začne štrajk. Ten potrvá 18 dní.

Včera 18:16

V roku 2026  je vyčlenených 19,3 milióna eur na podporu projektov oblastných a krajských organizácií cestovného ruchu na Slovensku. 

„Cieľom výzvy je podporiť rozvoj ponuky, produktov a prvkov cestovného ruchu v destináciách, ktoré reflektujú aktuálne preferencie európskych návštevníkov, od kultúrno-poznávacieho cestovného ruchu, cez spoznávanie vidieka a prírody, športovo-rekreačné aktivity i mestský cestovný ruch až po ďalšie formy cestovania vrátane nerekreačných segmentov,“ uviedlo Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR.

Včera 16:59

V noci zo soboty na nedeľu evakuovali ruským lietadlom 117 Iráncov vrátane diplomatov a zamestnancov veľvyslanectva z Bejrútu. V nedeľu to potvrdil libanonský predstaviteľ pod podmienkou anonymity.

Včera 15:38

Sever Austrálie sužujú povodne. Polícia už evakuovala vyše 1000 ľudí. Výrazný problém im ešte spôsobujú aj všadeprítomné krokodíly .

Včera 15:35

Pápež Lev XIV. vyzýva na ukončenie konfliktu na Blízkom východe. Zároveň uviedol, že pretrvávajúci konflikt podnecuje strach a nenávisť.

Včera 15:31

Libanonský minister zdravotníctva Rakan Násiraddín uviedol, že izraelské útoky si vyžiadali za posledný týždeň 394 obetí. Zároveň tvrdo odsúdil útoky na lekárske tímy a sanitky.

Včera 15:27

Na Slovensku priemerná nákupná cena surového kravského mlieka v decembri 2025 klesla o 4,1 % na úroveň 45,70 eura/100 kg.

Včera 15:22

Cena ropy každý deň stúpa. Momentálne ide najväčší nárast od jari 2020.  Za celý tento týždeň cena ropy WTI vzrástla o 35,63 % a cena Brentu o 27 %.

Včera 15:19

Taliansko zvažuje zníženie spotrebných daní z pohonných látok. Opatrenia by chceli financovať z príjmov z dane z pridanej hodnoty (HDP). Tie sa zvýšili vďaka rastúcim cenám benzínu.

Včera 15:14
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Vlastenci vyzývajú všetky pronárodné sily, aby sa spojili v boji proti slniečkarom. Na svete je výzva „Slovenským občanom a politickým predstaviteľom“

Výzva „Slovenským občanom a politickým predstaviteľom“ odznela včera na Devíne pod pamätnou tabuľou Ľudovíta Štúra, kde sa konalo jedno z podujatí záverečného dňa Slovenského národného pochodu. Túto výzvu 11. septembra prijali predstavitelia národných síl na Devíne. V dokumente vyzvali všetky pronárodné sily, aby sa spojili a spoločne sa podieľali na úspechu v budúcich februárových parlamentných voľbách

❚❚
.

V súčasnosti vo vlasteneckých hnutiach konečne nastal nejaký rozruch. Vyše štvrťstoročia sa národniari vôbec nedokázali spojiť a o spolupráci sa iba hovorilo, deklarovalo, ale v praxi sa nerobilo nič. Konečne nastal určitý pohyb a niektoré pronárodné strany a hnutia sa začali spájať, aby sa jednotným frontom vystúpilo počas februárových parlamentných volieb.

Zjednotenie vlasteneckých síl však prebieha podľa akéhosi čudného scenára. Zatiaľ sa nespájajú dohromady všetky pronárodné sily, ale z desiatok strán a hnutí sa vytvára asi 4-5 skupín, ktoré sa snažia postaviť do úlohy lídra, spájajúceho národné sily. Tak alebo inak, ale je to aspoň malý krok dopredu. Hlavne ide o to, či sa týchto 4-5 väčších skupín spojí do jednej alebo aspoň sa dohodnú na spolupráci tesne pred voľbami. V opačnom prípade zasa niektoré národniarske strany a hnutia zostanú hlboko v poli porazených, získajú svojich tradičných 0,1 – 0,3 percenta hlasov a odoberú tie percenta iným vlasteneckým stranám.

Ďalšie národniarske zoskupenie vyzvalo všetky ostatné vlastenecké sily, aby sa zjednotili. Pri príležitosti 28. výročia vzniku iniciatívy „Za zvrchované Slovensko“, ktorá programovo zjednotila rozhodujúcu časť občanov a politických subjektov na Slovensku – budúcich víťazov kľúčových volieb 1992 – a definitívne nasmerovala slovenskú spoločnosť k znovuzískaniu národnej slobody Slovákov a štátnej suverenity SR ako rovnoprávneho subjektu medzinárodných vzťahov, sa 11. septembra stretli predstavitelia národných síl na Devíne, kde schválili a vydali „VÝZVU – Slovenským občanom a politickým subjektom“.

.
Na svete je výzva „Slovenským občanom a politickým predstaviteľom“

Vzhľadom na vážnosť situácie – hlavne ohrozenie najvýznamnejších hodnôt národného dedičstva Slovákov ako národnej identity, kultúry, slobody a štátnej suverenity Slovenskej republiky predstavitelia Občianskej iniciatívy „Za slovenské slobodné a zvrchované Slovensko“ vyzývajú:

  • Slovenských občanov na neodkladnú zmenu pasivity až apatie na aktívnu účasť v spoločenských udalostiach vedúcich k čo najvyššej účasti vo voľbách do NR SR v roku 2020
  • Slovenské politické subjekty pre ktoré sú záujmy slovenského národa a jeho štátu prvoradé a majú prednosť pred všetkými cudzími záujmami, aby svoje osobné či stranícke „ego“ podriadili slovenským národnoštátnym záujmom, prestali sa vzájomne osočovať a tým aj odrádzať voličov od účasti na voľbách a aby o hlasy voličov bojovali výhradne kvalitou svojich programov a dôveryhodnosťou kandidátov ako garantov plnenia predvolebných sľubov
  • Politické subjekty hlásiace sa k národným silám, aby zasadli za „stôl národnej dohody“ a podpísali záväzok o vzájomnom neútočení
  • Národné sily slovenskej spoločnosti, aby išli do volieb 2020 pod spoločnými heslami „BRÁŇME SI VYBOJOVANÉ!“ a „ZA SLOVENSKÉ SLOVENSKO!“
  • Celú slovenskú spoločnosť ako moderný politický národ, aby vždy –  nielen vo volebnom zápase – konali výhradne podľa Ústavy SR a ostatných zákonov SR  a nedopustili „majdanizáciu“ pomerov v našom štáte!

Výzvu podpísalo tridsať signatárov: za združenie slovenskej inteligencie KORENE ich predseda Viliam Hornáček, Maroš Smolec, šéfredaktor SNN, za SKSI Slovakia plus Ján Dudáš, za SAN jeho podpredseda Ľudovít Števko, za OZ SLAVICA Miloš Zverina, za OZ RASTIC René Pavlík, za ZSN Edita Dürrerová, za INFOVOJNA Adrián Repčok, za UDK Ján Košiar, za  OZ SUVERENISTI Bruno Čanády, Július Binder, Július Handžárik, Viktor Timura, Ján Cuper, Ivan Mrva, Martin Lacko, Matej Mindár, Margaréta Vyšná, Roman Michelko a ďalší.

Eugen Rusnák

 

 

.

Predkladáme tiež kompletný text výzvy:

 

VÝZVA Slovenským občanom a politickým predstaviteľom

Demokratický, ústavný a kultúrny spôsob obnovenia slovenskej štátnosti 1.1.1993 akceptoval celý civilizovaný svet. To nás zväzuje, aby sme zabránili akýmkoľvek pokusom o tzv. majdanizáciu pomerov vedúcich k spoločenskému chaosu a rozvratu nášho štátu.

 

.

Vyzývame

slovenských občanov – konkrétne tie národné sily, ktoré chcú zmenu k lepšiemu a slovenské národnoštátne záujmy sú pre nich vždy dôležitejšie ako cudzie – na zásadnú zmenu svojho doterajšieho pasívneho postoja na aktívny a zapojenie sa do predvolebného zápasu národných síl v kľúčových, prelomových  a možno aj osudových voľbách 2020. Tie rozhodnú či budeme podľa Ústavy SR naďalej zvrchovaným slovenským štátom alebo protektorátom.

Úspešnosť národných síl vo voľbách 2020 je priamo podmienená bezvýhradným obetavým podriadením osobného „ega“ politických vodcov aj straníckych záujmov politických subjektov slovenským  národnoštátnym záujmom a zastavením  vzájomných osočovaní sa. Súčasné nezodpovedné konanie – ako „strieľanie do vlastných radov“ –  kompromituje politické subjekty hlásiace sa k národným silám a odrádza ich voličov od účasti na voľbách.

 

Vyzývame slovenské politické subjekty,

aby – ako dôkaz svojho uvedomenia si vážnosti situácie aj svojej zodpovednosti za slovenský národ a štát – zasadli za „stôl národnej dohody“,  podpísali dohodu o vzájomnom neútočení,  povolebnej spolupráci – vo vláde či v opozícii –  a verejný záväzok, že o hlasy voličov budú bojovať výhradne kvalitou svojich programov a dôveryhodnosťou kandidátov ako garantov plnenia predvolebných sľubov.

Vzhľadom na krízový stav a vážne ohrozenie národnej identity, slobody a štátnej suverenity Slovenskej republiky je najvyšší čas uskutočniť celonárodnú mobilizáciu a spoluprácou pod spoločným heslom „BRÁŇME SI VYBOJOVANÉ!“ programovo zjednotiť všetky národné sily  hlavným dlhodobým strategickým zámerom a cieľom – „ZA SLOVENSKÉ SLOVENSKO!“

Za Slovensko slovenské – nie cudzie – bojovali všetky generácie slovenských vlastencov a prirodzenou povinnosťou súčasných generácií Slovákov je v tomto boji pokračovať!

 

Bratislava – Devín  11. 9. 2019

.

Signatári iniciatívy „Za slovenské slobodné a zvrchované Slovensko“

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Nová Baňa plánuje obstarať nový územný plán

Mesto Nová Baňa plánuje obstarať nový územný plán mesta. Prípravnú územnoplánovaciu dokumentáciu plánuje spracovať v priebehu tohto roka a začiatkom…

08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lučenec vlani pokračoval v rozširovaní zelene, pribudlo 433 stromov a kríkov

Mesto Lučenec v minulom roku pokračovalo v systematickej obnove a rozširovaní mestskej zelene. V meste vlani vysadili 433 stromov a…

08. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Z podnetu mladých ľudí vznikla v Galante Mestská obývačka

V Galante vznikla nová Mestská obývačka. Jej zriadenie iniciovali členovia a podporovatelia Parlamentu mládeže mesta Galanta. Radnica projekt finančne podporila…

08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom

Premiér Robert Fico v nedeľu rokoval na Úrade vlády SR s ministrom zahraničných vecí Spojených arabských emirátov (SAE) Abdulláhom bin…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlina priznal, že hrá divadlo. Ani zvyšok opozície nezaostáva

Za posledné dni sa udiali snemy opozičných strán a padlo niekoľko silných výrokov. Figúrky na šachovnici sa presúvajú; isté osoby…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

.
.

Spojené arabské emiráty po prvýkrát zaútočili na Irán

Spojené arabské emiráty po prvýkrát zaútočili na Irán, tvrdí izraelské vydavateľstvo Ynet

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom

Premiér Robert Fico v nedeľu rokoval na Úrade vlády SR s ministrom zahraničných vecí Spojených arabských emirátov (SAE) Abdulláhom bin…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlina priznal, že hrá divadlo. Ani zvyšok opozície nezaostáva

Za posledné dni sa udiali snemy opozičných strán a padlo niekoľko silných výrokov. Figúrky na šachovnici sa presúvajú; isté osoby…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina stále bez dohody: Pomoc proti iránskym dronom zostáva otáznikom

Ukrajina zatiaľ nemá žiadne konkrétne dohody s USA a krajinami Perzského zálivu o pomoci pri ochrane pred iránskymi útokmi dronmi

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V čom by mohlo spočívať víťazstvo v tejto vojne?

USA už na vojnu s Iránom minuli približne 6 miliárd dolárov, ale doteraz nie je jasné, v čom by mohlo…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko sa stáva jedným z hlavných víťazov vojny USA a Izraela

Rusko sa stáva jedným z hlavných víťazov vojny USA a Izraela s Iránom kvôli rastu cien ropy, píše WSJ

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja? Limitovaná ponuka je tu

Kniha Zničenie Tartárie od Jozefa Pachera zaznamenala veľký úspech a niekoľko mesiacov bola beznádejne vypredaná. Teraz je tu dobrá správa,…

07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér chce s Leyenovou rokovať o záväzkoch Ukrajiny

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár uviedol, že premiér SR Robert Fico chce rokovať s predsedníčkou Európskej…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská strana podľa Kaliňáka sľubuje, že pustí ropu už zajtra a potom tento krok odkladá

Nielen satelitné snímky podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka dokazujú, že ropovod Družba pri meste Brody na Ukrajine nebol vážne poškodený.…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán podnikol vlnu raketových a dronových útokov na Izrael

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Bezpilotné lietadlá zaútočili na ropnú základňu v Rusku

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výbuch pri americkom veľvyslanectve v Osle vyšetrujú ako možný teroristický čin

V noci došlo k výbuchu pri veľvyslanectve USA v Osle, informujú nórske médiá

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rada expertov zvolila nového najvyššieho vodcu Iránu

Informuje o tom Al Jazeera s odvolaním sa na ajatolláha Mohammada-Mahdího Mirbagherího. Podľa jeho slov sa ajatolláhovia definitívne dohodli na…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Hlas nateraz nepredloží návrh na vypustenie 1 volebného obvodu z ústavy

Koaličná strana Hlas-SD nateraz nebude predkladať do Národnej rady SR návrh na vypustenie jedného volebného obvodu z Ústavy SR. V…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko je podľa premiéra pripravené blokovať pôžičku pre Ukrajinu, ak bude treba

Premiér SR Robert Fico sa v utorok (10. 3.) stretne v Paríži s predsedníčkou Európskej komisie (EK) Ursulou von der…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Takáč otvoril tému cien pohonných látok na Slovensku

Je veľký predpoklad, že ceny pohonných látok na Slovensku budú rásť. Uviedol to v súvislosti so situáciou na Blízkom východe…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán „prísne varoval“ Azerbajdžan

Irán „prísne varoval“ Azerbajdžan pred konaním na strane Izraela

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Koniec kariéry? Ani náhodou! Djokovič oznámil, na aké veľké podujatie cieli

Srbský fenomén Novak Djokovič hovorí, že obhajoba zlatej olympijskej medaily na hrách v Los Angeles v roku 2028 je jedným…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Koho už takto v zákulisí vydieral a čoho je ešte schopný, ak si to budú vyžadovať jeho záujmy?

Tento týždeň sa v európskej politike odohrala ďalšia šokujúca scéna. Volodymyr Zelenskyj sa otvorene vyhrážal Viktorovi Orbánovi, predsedovi vlády suverénneho…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sezónu začali fantasticky, Mercedes si zapísal v Austrálii double. Zvíťazil Russell pred kolegom Antonellim

George Russell zachoval pokoj, obhájil pole position a ovládol Veľkú cenu Austrálie pred tímovým kolegom z Mercedesu Kimim Antonellim a…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Tri nebezpečia pre svet, ktoré môžu nasledovať po útoku na Irán

Pripomeniem, útok prišiel po tom, ako Irán v diplomatických rozhovoroch výrazne ustúpil USA a súhlasil s tým, že nebude skladovať…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Americko-izraelskú vojnu proti Iránu rozrušila „španielska anomália“

Španielsko, 8. marca 2026 - V Madride požadovali evakuáciu amerických základní v Pyrenejách.   Už som písal o tom, že…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

EC: Brusel plánuje monitorovať online komunity mladých mužov. Majú na to absurdný dôvod a ešte šialenejšie odôvodnenie

Brusel plánuje monitorovať online komunity, v ktorých mladí muži diskutujú o mužskosti a rodovej politike, a to s odôvodnením, že…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

"Už sme vyhrali": Trump nepotrebuje britskú lietadlovú loď na Blízkom východe

USA, 8. marca 2026 - Prezident Trump Keirovi Starmerovi: \"Spojené kráľovstvo, náš kedysi veľký spojenec, možno najväčší zo všetkých, konečne…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

V Caracase prepustili 17 politických väzňov na základe novej amnestie

Venezuelské úrady v sobotu prepustili z väzenia v hlavnom meste Caracas 17 politických väzňov po prijatí novej amnestie, ktorá sa…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jačmeň: Ktoré krajiny dominujú v jeho pestovaní?

Jačmeň patrí medzi najstaršie pestované obilniny na svete a dodnes má veľký význam v globálnom poľnohospodárstve. Jačmeň sa využíva najmä…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Lesk a bieda slovenskej politiky

Najskôr niekoľko všeobecných poznámok. Je to smutné konštatovanie, ale je to fakt. Slováci nemajú základný pud všetkého živého, čo je…

08. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

15 fotografií, pri ktorých nič nedáva zmysel

Situácie, pri ktorých nič nedáva zmysel - presne tak pôsobia situácie zachytené na týchto fotografiách. Keď sa človek na chvíľu…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Nemecký priemysel na kolenách. Merza vyzývajú, aby začal konať

Popredné nemecké podnikateľské združenia vydali varovné upozornenie pre kancelára Friedricha Merza, v ktorom tvrdia, že Nemecko ako miesto pre podnikanie…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Predseda mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA a jej kandidát na premiéra Péter Magyar  požiadal Rusko o to, aby sa zdržalo akéhokoľvek ovplyvňovania maďarských parlamentných volieb. 

Včera 19:38

Hovorkyňa Starmerovej kancelárie uviedla, že premiér diskutoval s Trumpom o najnovšej situácii na Blízkom východe. Zároveň riešili otázku vojenskej spolupráce medzi Spojeným kráľovstvom a USA prostredníctvom využitia základní Kráľovského letectva (RAF) na podporu kolektívnej sebaobrany partnerov v regióne.

Včera 19:34

Približne 62 percent voličov Švajčiarska odmietlo návrh na zníženie povinného koncesionárskeho poplatku za vysielanie. Výsledky vravia o tom, že verejnoprávne médiá financované z poplatkov podporujú demokratické hodnoty.

Včera 19:30

Podľa exit pollov televízií ARD a ZDF v krajinských voľbách v Bádensku-Württembersku tesne zvíťazili Zelení na čele s Cemom Özdemirom. Na druhom mieste skončili Kresťanskí demokrati.

Včera 19:26

.

Napadnutie Iránu vytvára podľa premiéra obrovský tlak na rozsiahlu krízu

Napadnutie Iránu vytvára obrovský tlak na ďalšiu rozsiahlu krízu spojenú s nelegálnou migráciou. Myslí si to premiér SR Robert Fico…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri nehode neďaleko Nového Mesta nad Váhom zomrel štvorročný chlapec

Tragická nehoda sa stala počas sobotňajšej noci na čerpacej stanici pri Novom Meste nad Váhom. Ako pre TASR potvrdila trenčianska…

08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump popiera zodpovednosť USA za útok na školu v iránskom meste Mínáb

Trump popiera zodpovednosť USA za útok na školu v iránskom Minabe, pri ktorom zahynulo 175 školačiek

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump zatína päste a hrozí Iránu ďalšími ničivými údermi: „Dnes bude zasiahnutý veľmi tvrdo!“

Americký prezident Donald Trump v sobotu naznačil, že Spojené štáty môžu výrazne rozšíriť vojenské útoky proti Iránu a zasiahnuť aj…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Majerský po sneme KDH: Urobíme všetko pre to, aby Robert Fico v politike skončil

Človek a rodina musia byť opäť na prvom mieste, na sobotňajšom sneme opozičného KDH v Ružomberku to povedal jeho predseda…

07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov