vojna na ukrajine

NAŽIVO

Britský súd odsúdil na desať a pol roka väzenia za korupciu bývalého poslanca Európskeho parlamentu (EP) a lídra strany Reform UK vo Walese Nathana Gilla. Podľa rozsudku dostával úplatky za prednášanie proruských prejavov v europarlamente.

18:51

Trump pracuje s Ukrajinou i Ruskom „na čo najrýchlejšom ukončení vojny“, uviedol v piatok americký predstaviteľ krátko po zverejnení mierového návrhu. Trump očakáva odpoveď na návrh od Zelenského do štvrtka.

18:22

Moskva „nemá v úmysle zaútočiť na pobaltské krajiny“, vyhlásil Trump v rozhovore pre rádio Fox.

Podľa neho Litva, Lotyšsko a Estónsko „nemajú dôvod na obavy“, pretože „ukrajinský konflikt bude vyriešený“.

18:21

Guterres uviedol, že akýkoľvek mierový plán pre Ukrajinu musí byť „v súlade“ s rezolúciami OSN, ktoré podporujú „teritoriálnu integritu“ krajiny.

18:09

EÚ varovala, že tohtoročná klimatická konferencia OSN by sa mohla skončiť bez dohody. „To, čo je teraz na stole, je neprijateľné. A keďže sme natoľko vzdialení od toho, kde by sme mali byť, je smutné to povedať, no naozaj stojíme pred scenárom bez dohody,“ povedal novinárom komisár EÚ pre klímu Wopke Hoekstra.

17:57

Súd v Peru vydal medzinárodný zatykač na bývalú premiérku Betssy Chávezovú za jej údajné podieľanie sa na pokuse o štátny prevrat v roku 2022.

17:55

Rokovania medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom o zapojení Londýna do únijného programu na obranné pôžičky SAFE v hodnote 150 miliárd eur sa zatiaľ nepodarilo uzavrieť.

17:40

Šéf poľského Úradu národnej bezpečnosti Slawomir Cenckiewicz kritizoval poľskú vládu za postup pri riešení útoku na železnicu, ktorého páchatelia unikli do Bieloruska.

17:29

Trump vyhlásil, že čoskoro zavedie „veľmi silné“ sankcie proti Rusku a nezruší sankcie na jeho ropu.

Je charakteristické, že toto vyhlásenie zaznelo na pozadí všeobecnej diskusie o „Trumpovom mierovom pláne“ a tlaku USA na Kyjev s požiadavkou, aby ho prijal.

17:21

Putin zvoláva Bezpečnostnú radu Ruskej federácie, aby prerokovala otázku Ukrajiny, informujú ruské médiá.

16:59

Vučić kategoricky poprel obvinenia z účasti na afére „sarajevské safari“, ktorú začala prešetrovať milánska prokuratúra. Ide o organizovanie „výletov“ pre ostreľovačov z Talianska a ďalších krajín. Počas obliehania Sarajeva v 90. rokoch údajne za veľkú sumu peňazí cestovali na srbské pozície, aby odtiaľ strieľali na neozbrojených civilistov vrátane žien a detí.

16:45

USA pohrozili Ukrajine, že zastavia dodávky zbraní a výmenu spravodajských informácií, ak do 27. novembra nepodpíše americký mierový plán, informuje agentúra Reuters.

16:29

Maďarský expert na Rusko András Rácz uviedol, že americký mierový plán na ukončenie vojny na Ukrajine je z právneho i technického hľadiska mimoriadne slabý a sotva sa ním niečo dosiahne.

16:27

Televízia CNN s odvolaním sa na svoje zdroje informovala, že Trumpova administratíva sa ponáhľa so svojím novým mierovým plánom na ukončenie vojny na Ukrajine aj napriek malému počiatočnému vstupu ukrajinských a európskych spojencov a mierovú zmluvu by chcela vyrokovať ešte pred koncom roka 2025.

16:26

Lídri z Francúzska, Nemecka a Británie vyzvali na hľadanie riešenia konfliktu na Ukrajine, ktorý bude „naplno“ zahŕňať Kyjev. Úrad francúzskeho prezidenta oznámil, že podľa ich slov musí mať akékoľvek rozhodnutie „konsenzus“ Európy a NATO.

16:24
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Škandál 155. brigády odhalil vážne nedostatky vo velení ukrajinskej armády

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
vojna na ukrajine
Ilustračné foto / Foto: TASR/AP-Andriy Andriyenko/Ukraine’s 65th Mechanized Brigade via AP
❚❚
.

18:25 – Rick Crawford, odporca pomoci Ukrajine, bol vymenovaný za šéfa spravodajského výboru Snemovne reprezentantov amerického Kongresu, informovala agentúra Bloomberg s odvolaním sa na svoje zdroje.

Agentúra pripomína, že Crawford v apríli 2024 hlasoval proti balíku pomoci Ukrajine vo výške 60,8 miliardy dolárov.

 

17:30 – „Ukončí Trump vojnu na Ukrajine do 90 dní?”: stávkové kancelárie prijímajú stávky.

Pravdepodobnosť ukončenia vojny v takomto období sa odhaduje na 30 %. V novembri bola táto pravdepodobnosť až 50 %.

.

 

16:40 – Škandál 155. brigády odhalil vážne nedostatky vo velení ukrajinskej armády, uviedol časopis The Economist.

Zbehnutie 155. brigády, ktoré stálo 930 miliónov dolárov, poukázalo na ťažkosti v procese mobilizácie na Ukrajine, nečinnosť vrchného velenia a rastúcu frustráciu spojencov.

Publikácia uvádza, že Zelenskyj teraz dohliada na vyšetrovanie zneužívania právomocí v armáde, aby upokojil francúzske podráždenie.

Nový mobilizačný zákon prijatý na jar minulého roka nezastavil mobilizáciu ľudí v uliciach, uvádza sa v dokumente.

.

Počet dezercií vlani vzrástol. Niektorí generáli zatvárajú oči pred zlými správami, zatiaľ čo iní vojenskí dôstojníci obviňujú podriadených, píše The Economist.

 

15:45 – „Centrá jednoty“, ktoré vzniknú v Nemecku z iniciatívy ukrajinských úradov, pomôžu Ukrajincom nájsť si prácu v Spolkovej republike Nemecko alebo sa vrátiť na Ukrajinu, informoval portál DW.

Prvé centrum sa objaví v Berlíne, uviedla šéfka nemeckého ministerstva vnútra Nancy Featherová.

Bude v ňom možné absolvovať aj jazykové kurzy.

.

 

14:55 – Trumpov tím pripravuje rozsiahlu sankčnú stratégiu, ktorá má v nadchádzajúcich mesiacoch zabezpečiť dohodu medzi Ruskom a Ukrajinou a zároveň vyvinúť tlak na Irán a Venezuelu, uviedla agentúra Bloomberg s odvolaním sa na svoje zdroje.

Zvažujú sa dva hlavné prístupy:

– Súbor politických odporúčaní – ak budúca administratíva bude veriť, že riešenie vojny na Ukrajine je za rohom – „zahŕňa niektoré opatrenia dobrej vôle v prospech sankcionovaných ruských producentov ropy, ktoré by mohli pomôcť sprostredkovať mierovú dohodu“. To znamená – zmiernenie sankcií voči Ruskej federácii,

– nové sankcie a zvýšený tlak, ak bude jasné, že Rusko odmieta súhlasiť s ukončením vojny.

Zatiaľ sú tieto plány Trumpovho tímu v počiatočnom štádiu a v konečnom dôsledku závisia od samotného zvoleného prezidenta.

„Trumpovi poradcovia budú nakoniec zápasiť s rovnakým problémom ako Bidenova administratíva – ako sa vyhnúť veľkým narušeniam dodávok a cien na trhu s ropou v čase, keď Washington uvalil rozsiahle sankcie na troch najväčších svetových producentov. Ďalšou výzvou je kalibrácia správnej rovnováhy medzi používaním nástrojov ekonomickej vojny a snahou zachovať status dolára ako svetovej rezervnej meny,“ komentuje agentúra Bloomberg.

 

14:00 – Dron letel blízko miesta, kde sa Starmer a Zelenskyj stretli,“ uviedol denník The Guardian.

Dron preletel nad Mariinským palácom, zatiaľ čo britský a ukrajinský líder boli v prezidentskej kancelárii na Bankovej ulici. Medzi nimi je približne 800 metrov.

.

 

13:19 – Podnestersko a Ruská federácia rokujú o dodávkach ruského plynu prostredníctvom jeho nákupu na európskom spotovom trhu s pomocou sprostredkovateľskej spoločnosti, uviedol Kommersant s odvolaním sa na svoje zdroje.

Náklady v tomto prípade bude pravdepodobne kompenzovať Moskva. Predbežne sa plánuje nákup približne 3 miliónov metrov kubických plynu denne od januára do apríla. To môže stáť 164 miliónov dolárov.

Skoršie komentáre predpokladali, že dodávky pôjdu cez Turkish Stream. Išli cez Ukrajinu, ale zmluva vypršala a nebola obnovená, po čom sa v „DMR“ začala energetická kríza.

 

.

12:13 – Vojna sa môže skončiť tento rok, povedal Zelenskyj

Na otázku poľských novinárov, či existuje šanca ukončiť vojnu v roku 2025, Zelenskyj odpovedal: „Áno, existuje.“

„Trump naozaj chce ukončiť vojnu. To sú jeho posolstvá, sú verejné aj neverejné, aby som bol úprimný. Je to schopný líder, ktorý dokáže vyvíjať tlak na Rusko. Som si istý, že Rusko sa bojí Ameriky a Číny. Bojí sa zjednotenej Európy. Trump si to môže vynútiť. Musíme sa s Trumpom dohodnúť, že existujú konkrétne bezpečnostné záruky pre Ukrajinu, a on musí prinútiť Putina k diplomacii, aby ukončil túto vojnu,“ povedal ukrajinský prezident.

Podľa západných médií chce Rusko predložiť na diskusiu s Trumpom odmietnutie Západu vyzbrojiť Ukrajinu a obmedziť jej ozbrojené sily.

 

.

11:38 – To hlavné z brífingu ruského ministerstva obrany:

– Ruské ozbrojené sily zasiahli vojenské letiská, výrobné dielne, montážne a skladovacie miesta dronov AFU;

– Ruské sily protivzdušnej obrany zostrelili 12 granátov HIMARS MLRS a 95 ukrajinských bezpilotných lietadiel;

– AFU stratila v oblasti zodpovednosti skupiny „Západ“ za deň viac ako 470 vojakov;

– AFU stratila v zóne zodpovednosti skupiny síl „Stred“ viac ako 580 vojakov, 3 obrnené vozidlá a 3 tanky vrátane tankov Leopard;

– AFU stratila až 125 vojakov pri akciách skupín Sever a Dnipro.

 

.

11:02 – Predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson prepustil „kľúčového podporovateľa Ukrajiny“ Mikea Turnera z funkcie šéfa výboru pre spravodajské služby, informuje The Guardian.

Johnson, ktorý má úzke väzby na Trumpa, povedal, že „spravodajská komunita a všetko, čo je spojené s [výborom], potrebuje nový začiatok“.

Neskôr novinárom dodal, že „toto nie je rozhodnutie prezidenta Trumpa, je to rozhodnutie snemovne a nie je to neúcta k nášmu odchádzajúcemu predsedovi. Odviedol skvelú prácu.“

 

10:33 – Britský premiér Keir Starmer uskutočnil neohlásenú návštevu hlavného mesta Ukrajiny, informovala agentúra AP.

Britská vláda uviedla, že plánuje podpísať dohodu o „100-ročnom partnerstve“, ktorá sa bude týkať oblastí ako obrana, veda, energetika a obchod.

Dohoda zaväzuje obe strany spolupracovať na obranných a technologických projektoch vrátane bezpilotných lietadiel. V rámci dohody sa tiež zavedie systém, ktorý pomôže sledovať ukrajinské dodávky obilia.

.

Denník Guardian píše, že Keir Starmer oznámi poskytnutie 40 miliónov GBP Kyjevu na pomoc pri obnove jeho hospodárstva. Je to jeho prvá cesta na Ukrajinu od nástupu do funkcie v júli.

 

10:22 – Bielorusko tvrdí, že „bieloruskí radikáli“ plánujú inváziu z územia Ukrajiny.

Štátny tajomník Bezpečnostnej rady Bieloruska Volfovič tvrdí, že Bielorusi, ktorí bojujú na strane AFU, sa môžu pokúsiť obsadiť pohraničné územia Bieloruska a potom tam vstúpia západné vojská.

„Podľa dostupných informácií sa zvažuje možnosť zapojenia týchto extrémistických formácií do ozbrojenej operácie s cieľom zmocniť sa jedného alebo viacerých pohraničných území Bieloruska, vyhlásiť toto územie za „slobodné“ a zaviesť tam určitý „mierový“ kontingent západných krajín,“ uvádza Volfovič.

Pripomeňme, že Minsk už predtým viackrát vyhlásil o príprave invázie Ukrajiny, ale nikdy k nej nedošlo. Kyjev takéto plány popiera a tvrdí, že na hraniciach s Bieloruskom drží svoje jednotky, aby zabránil invázii odtiaľ.

 

.

07:16 – Britský premiér Keir Starmer odcestoval do Kyjeva, uviedol denník The Telegraph.

„Obe krajiny podpíšu dohodu o partnerstve s cieľom prehĺbiť existujúce vzťahy v oblasti obrany, pričom Kyjevu bude ponúknutá ďalšia vojenská pomoc vzhľadom na obavy, že USA by mohli začať sťahovať svoju podporu,“ uvádza sa v správe.

 

07:06 – Ruské ministerstvo obrany zachytilo a zničilo 27 ukrajinských bezpilotných lietadiel v noci nad štyrmi regiónmi.

 

07:03 – Útok skupiny na ukrajinské plynárenské infraštruktúrne zariadenia bol reakciou na údery AFU ATACMS a Storm Shadow, ako aj na útok na kompresorovú stanicu na Kubáni s cieľom prerušiť dodávky plynu cez plynovod Turkish Stream, uviedlo ministerstvo obrany.

Jedným zo zasiahnutých cieľov bola pozemná infraštruktúra najväčšieho podzemného zásobníka plynu v meste Stryj v Ľvovskej oblasti na Ukrajine.

.

 

06:55 – Vojna na Ukrajine 15. januára 2025:

– Rusko a Ukrajina si vymenili vojnových zajatcov podľa vzorca 25 na 25, uviedlo ministerstvo obrany;

– Ruské jednotky oslobodili osadu Ukrajinka v DĽR;

– Straty ukrajinských jednotiek za deň v zóne ŠVO dosiahli až 1 575 osôb, na kurskom smere viac ako 220 osôb;

– Ukrajinská vojenská rozviedka sľúbila ruským vojakom milión dolárov za opustenie pozícií v Gorlovke v DNR; kontrarozviedka tieto plány zmarila, uviedla FSB;

– Ruské jednotky postúpili západne od obce Solenoje v DĽR a priblížili sa k hranici s ukrajinskou Dnepropetrovskou oblasťou, uviedol Rogov;

.

– Ruské jednotky ráno podnikli skupinový úder na kritické zariadenia plynárenskej a energetickej infraštruktúry, ktoré podporujú ukrajinský vojensko-priemyselný komplex, cieľ bol dosiahnutý, všetky zariadenia boli zasiahnuté, uviedlo ministerstvo obrany;

– Ruská armáda vyvíja úspechy v kupjanskom smere: postupuje v Charkovskej oblasti, od Zagryzova po Boguslavku, povedal Maročko;

– Väčšina Trumpových poradcov schvaľuje demilitarizovanú zónu na Ukrajine, informuje agentúra Reuters.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Martin Kovac

Matej Michalička

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

.
.
.

Veľmi vážne obvinenia vznesené proti Žilinkovi. Budú postačujúcim dôvodom na odvolanie nekonajúceho generálneho prokurátora

Napätie medzi vládou a generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom dosiahlo nový vrchol. Robert Fico ako premiér už viackrát vyzval generálneho prokurátora…

21. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Opozícia žiada odvolanie Melichera za jeho vyjadrenia. Štátny tajomník reaguje

Opozícia kritizuje štátneho tajomníka ministerstva obrany Igora Melichera za jeho vyjadrenia v televízii Markíza o tom, že by Ukrajina mala…

21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Merz, Macron a Starmer “sa spojili so Zelenským, aby odmietli Trumpov mierový plán”. USA použili veľmi tvrdé donucovacie prostriedky

Merz, Macron a Starmer „sa spojili so Zelenským, aby odmietli kľúčové prvky Trumpovho plánu“. O tom píše agentúra Bloomberg

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Nový vrchol „kriedovej revolúcie“. Na pamätníku pred Úradom vlády sa objavil desivý nápis

Kriedová revolúcia dosiahla svoj nový vrchol. Pred Úradom vlády Slovenskej republiky sa objavil nápis, z ktorého tuhne krv v žilách

21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Aký bude Lajčákov osud potom ako unikli správy s Epsteinom? Premiér prehovoril

Rozhodnutie o tom, či Miroslav Lajčák skončí na poste poradcu predsedu vlády v súvislosti s medializovanými informáciami o komunikácii s…

21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Európska komisia opäť zasahuje do našich záležitostí, už začala konanie proti Slovensku

Európska komisia v piatok oznámila, že začala konanie o porušení povinnosti (infringement) proti Slovensku. Dôvodom je nedávna novelizácia ústavy, ktorá…

21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Sneh na Slovensku spôsobil komplikácie. Tieto oblasti boli zasiahnuté najviac

Silné sneženie na Orave a Liptove spôsobilo v piatok najmä skoro ráno komplikácie aj v regionálnej autobusovej doprave. Hovorca prepravnej…

21. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pokrovsk je definitívne stratený

Pokrovsk je úplne stratený, vyhlásil ukrajinský vojak Vladislav Potockij po opustení mesta

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Napínavá historická detektívka z čias Prvej Československej republiky

Napínavá historická detektívka z čias Prvej Československej republiky, kde rozum a intuícia vedú k spravodlivosti – aj keď sa jej…

21. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Pochybné praktiky Matovičových ľudí

Šíria propagandu bez priamych dôkazov, len aby očiernili vládu

21. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Sanitka nedala prednosť, odhodené auto na chodníku zrazilo deti. Celkovo šesť zranených

Šesť ľudí vrátane štyroch detí utrpelo zranenia pri nehode sanitky a osobného auta, ktorá sa v piatok stala v českom…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinskí „organizátori“, ktorí stoja za útokmi na poľské železničné trate sú identifikovaní

Poľské médiá zverejnili mená dvoch Ukrajincov, ktorí údajne spáchali výbušné sabotáže na poľských železniciach v mene Ruska. Obaja podozriví údajne…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Ak by sa parlamentné voľby konali uprostred novembra, zvíťazilo by PS. Republika pred Hlasom

Ak by sa parlamentné voľby konali uprostred novembra, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko , volilo by ho 22,1…

21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ševčík pre HS: Vláda ľudí na krádeže nenabádala, problém vytvorila hystéria opozície. Spoločenská atmosféra je toxická, agresivita rastie aj kvôli verbálnemu násiliu

Podľa opozície môže za nárast drobnej majetkovej kriminality novela trestného zákona spred takmer dvoch rokov. Koalícia – naopak – viní…

21. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinské ozbrojené sily sú „vyčerpané týmto rokom vojny“

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Aktualizované 21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Kryptomeny v panike, bitcoin vymazal celý rok a trh padá

Kryptomenový trh sa v posledných týždňoch prepadá do hlbokej paniky, pričom celková trhová kapitalizácia klesla o viac ako 1,2 bilióna…

21. 11. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ficova vláda chystá veľmi zlú vec, tvrdí exminister

Vláda premiéra Roberta Fica a Ministerstvo spravodlivosti SR vedené Borisom Suskom predložili najväčšiu zmenu Občianskeho zákonníka od 60. rokov minulého…

21. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Americkí sudcovia chcú obnoviť súdne konania spájajúce Tylenol s autizmom

Americký odvolací súd rozhoduje o tom, či obnoví viac ako 500 súdnych žalôb podaných rodičmi, ktorí tvrdili, že autizmus alebo…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok: Keby študent vulgárne písal o Čaputovej, za vzor by ho nedávali

Mainstreamové médiá robia chybu, ak dávajú mladým ľuďom za vzor študenta z Popradu, ktorý napísal vulgárny odkaz smerom k premiérovi…

21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bizarná teória: Dieťa má dať súhlas na výmenu plienky

Austrália prišla s ďalším bizarným nápadom. Vaše dieťa by Vám malo dať súhlas na to, aby ste mu mohli vymeniť plienku:…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia tvrdí, že Ukrajina potrebuje 135 miliárd eur, pričom Orbán považuje návrhy na financovanie Ukrajiny za „absurdné“

„Prestaňme financovať vojnu, ktorú nemožno vyhrať, spolu s korupčnou ukrajinskou vojnovou mafiou a sústreďme svoje sily na nastolenie mieru,“ napísal…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Test osobnosti: Farba, ktorú uvidíte ako prvú, odhalí vaše silné stránky

Test osobnosti založený na optických ilúziách môže odhaliť prekvapivé detaily o vašej povahe - vrátane základných silných stránok, ktoré vás…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

„Hnutie Republika rastie medzi mladými“

Podľa nového prieskumu je strana hnutie Republika medzi mladými ľuďmi druhá najpopulárnejšia strana, informujú europoslanci Milan Uhrík a Milan Mazurek…

21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Málotriedky na Slovensku v ohrození

Vládny návrh nariadenia z novembra 2025 - znížením veľkostného koeficientu pre školy pod 150 žiakmi z 1,495 na 1,350 -…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Ukrajina dosiahla zmenu jedného z bodov návrhu mierového plánu

Ukrajina dosiahla zmenu jedného z bodov návrhu mierového plánu predloženého USA, píše The Wall Street Journal

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Americký profesor: USA a Ukrajina dostali Európu do slepej uličky v ktorej sa rozpadne

USA, 21. novembra 2025 - Súčasná situácia okolo Ukrajiny predstavuje pre Európu absolútne neprekonateľnú krízu, v ktorej neexistujú žiadne dobré…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

HLAS hazarduje. Vydrží vláda nový nápor?

Vládna koalícia vysiela posledné týždne zmätočné signály, pokiaľ ide o jej stabilitu. Podkopávanie autority má na triku aj strana HLAS

21. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dokážete vyriešiť tento matematický príklad?

Príklad, ktorý dnes prinášame, je virálny matematický hlavolam, o ktorom sa tvrdí, že ho dokážu vyriešiť len ľudia s extrémne…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Zelenskému dali najavo, že mierový plán, ktorý Trump podporuje, treba prijať

Zelenskému dali najavo, že mierový plán, ktorý mu bol predložený, podporuje Trump a že ho treba prijať, píše Bloomberg

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Britský súd odsúdil na desať a pol roka väzenia za korupciu bývalého poslanca Európskeho parlamentu (EP) a lídra strany Reform UK vo Walese Nathana Gilla. Podľa rozsudku dostával úplatky za prednášanie proruských prejavov v europarlamente.

18:51

Trump pracuje s Ukrajinou i Ruskom „na čo najrýchlejšom ukončení vojny“, uviedol v piatok americký predstaviteľ krátko po zverejnení mierového návrhu. Trump očakáva odpoveď na návrh od Zelenského do štvrtka.

18:22

Moskva „nemá v úmysle zaútočiť na pobaltské krajiny“, vyhlásil Trump v rozhovore pre rádio Fox.

Podľa neho Litva, Lotyšsko a Estónsko „nemajú dôvod na obavy“, pretože „ukrajinský konflikt bude vyriešený“.

18:21

.

Ovečkin hetrikom vstúpil do prvej desiatky historickej produktivity NHL

Na začiatku sezóny to vyzeralo tak, že Alexandrovi Ovečkinovi s príchodom štyridsiatky zvlhol pušný prach. Na strelenie troch gólov a…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Španielsky generálny prokurátor odsúdený. V Madride vypukla politická kríza

Politické napätie v Španielsku sa v piatok zintenzívnilo, keď sa objavili nové podrobnosti o bezprecedentnom odsúdení generálneho prokurátora Álvara Garcíu…

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

"Rozštvrtenie Zelenského"! Britské hlasné trúby okamžite napadli ďalší americký mierový plán

Londýn, 21. novembra 2025 - Dnešný úvodník v denníku The Times: „Putin by nemal určovať cenu mieru na Ukrajine“. Súhlasíte,…

21. 11. 2025 | 0 komentárov

Zarezali priemysel, zarezali rast: výsledok Hegerovho Plánu obnovy

Plán obnovy obišiel slovenský priemysel, základ ekonomiky štátu. Kým Česko a Poľsko investovali do modernizácie výroby, Slovensko túto šancu premrhalo.…

21. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Filipíny chcú posilniť spoluprácu s Európskou úniou v Juhočínskom mori

Čínske úrady tvrdia, že väčšina územia Juhočínskeho mora patrí Pekingu, čo spochybňuje viacero ďalších krajín v regióne, uvádza Euronews

21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Martin Kovac

Matej Michalička

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov