vojna na ukrajine

NAŽIVO

Chovatelia dobytka vo Francúzsku od štvrtka protestujú proti drastickým opatreniam. Tieto opatrenia prijala vláda v snahe zabrániť šíreniu nodulárnej dermatitídy u zvierat. Ide o ochorenie, ktoré sa nemôže prenášať na ľudí, ale môže byť smrteľné pre dobytok. Informovala agentúra AFP.

Včera 20:16

Viac než 180 cudzincov v noci na piatok nelegálne prekročilo poľsko-bieloruskú hranicu cez podzemný tunel, uviedla poľská pohraničná stráž. Tiež oznámila, že jej príslušníci zadržali vyše 130 osôb. Informuje agentúru PAP.

Včera 20:16

Švajčiarsky víťaz pesničkovej súťaže Eurovízia Nemo vyhlásil, že sa vzdá svojej trofeje na protest proti účasti Izraela v nadchádzajúcom ročníku súťaže. Informuje agentúra Reuters.

Nemo
Na snímke spevák Nemo zo Švajčiarska / Foto: TASR/AP-Martin Meissner
Včera 19:28

V Iráne zadržali nositeľku Nobelovej ceny za mier a aktivistku za práva žien Narges Mohammadíovú. Irán sa k zadržaniu 53-ročnej Mohammadíovej bezprostredne nevyjadril.

Informovala agentúra AFP.

Včera 19:26

Pápež Lev XIV. vyzval spravodajské služby po celom svete, aby nepoužívali dôverné informácie ako zbraň, a to ani proti katolíckej cirkvi.

Neuviedol žiadne konkrétne krajiny. Informuje agentúra AFP.

Včera 19:25

Izrael od februára zakáže používanie mobilných telefónov na základných školách. Píše sa na webovej stránke ministerstva školstva. Zdôraznila negatívny vplyv týchto zariadení na školákov. Informovala agentúra AFP.

Včera 19:16

Úradujúca Miss Fínska Sarah Dzafceová prišla o titul kráľovnej krásy v súvislosti s rasistickým škandálom, oznámili organizátori súťaže. Informuje agentúra DPA.

Sarah Dzafceová
Na snímke vľavo súčasná Miss Fínska Tara Lehtonenová a bývalá Miss Fínska Sarah Dzafceová sa zúčastňujú tlačovej konferencie v Helsinkách 11. decembra 2025 / Foto: TASR/AP-Emmi Korhonen/Lehtikuva via AP
Včera 19:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruské ministerstvo obrany potvrdilo nové údery raketami ATACMS

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

vojna na ukrajine
Hasič hasí auto na dvore pred obytnou budovou po leteckom útoku ruskej armády na ukrajinské mesto Charkov v pondelok 25. novembra 2024
❚❚
.

14:55 – Po celej Ukrajine sa objavujú správy o zamínovaných vládnych úradoch, administratívnych budovách, zdravotníckych zariadeniach, nákupných centrách a ďalších objektoch, informovalo Suspilne.

Takéto správy boli prijaté najmenej v 13 regiónoch. Prebieha ich kontrola.

 

.

14:00 – Ruské ministerstvo obrany potvrdilo nové údery raketami ATACMS na Kurskú oblasť a uviedlo, že pripravuje odvetné opatrenia.

Uvádza sa, že 23. novembra päť rakiet ATACMS dopadlo v blízkosti osady Lotarevka, dve rakety zasiahli SAM S-400.

A 25. novembra 7 rakiet ATACMS zasiahlo letisko Kursk, jedna zasiahla cieľ, dvaja vojaci boli ľahko zranení.

 

13:27 – Ruská armáda postúpila vo východnej časti Kurachova a vstúpila do centra mesta, ukazuje mapa Deep State.

.

 

Súdiac podľa nej sa Rusom podarilo vtrhnúť na jednu ulicu, ale v centre sa im nepodarilo presadiť.

Postupujú aj južne od mesta – v blízkosti Dalného a Maksimovky.

Bojovník z Ajdaru Stanislav Bunjatov píše, že front v kurachovskom smere sa „rozpadá“, pretože nemá dostatok mužov a zbraní.

Podľa neho nie je dosť ľudí ani na zákonné rozmiestnenie na čatových oporných bodoch, nehovoriac o veľkom počte útočiacich Rusov.

.

„Nie je dosť FPV výpočtov, vzdušného prieskumu, nie je dosť dronov, nie je dosť nábojov pre delostrelectvo, nie je dosť motivácie pre bojovníkov, nie je dosť normálnych veliteľov, nie je dosť trestov smrti pre skorumpovaných úradníkov,” píše Bunjatov.

 

12:03 – Rusko je proti „zmrazeniu“ vojny v kórejskom scenári, povedal riaditeľ ruskej zahraničnej spravodajskej služby Naryškin.

Mierové riešenie je podľa neho možné v prípade dohody, ktorá zahŕňa „mier pre celý európsky kontinent“.

„Rusko kategoricky odmieta akékoľvek zmrazenie konfliktu podľa kórejského, akéhokoľvek iného variantu. Potrebujeme trvalý a dlhodobý mier na mnoho, mnoho rokov. A tento mier musí byť zabezpečený predovšetkým pre nás, Rusko, občanov Ruskej federácie. Ale tento mier musí byť zabezpečený aj pre celý európsky kontinent. A podmienkou zabezpečenia mieru je odstránenie príčin, ktoré spôsobili samotný tzv. ukrajinský konflikt,“ povedal Naryškin.

Uviedol, že Rusko je pripravené rokovať o mieri na Ukrajine za podmienok, ktoré Putin oznámil v júni. Medzi tieto podmienky patrí aj to, že Ukrajina odovzdá Rusku celé územie štyroch oblastí – Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Záporožskej.

 

10:41 – Američania sú v otázke vojenskej pomoci Ukrajine takmer rovnomerne rozdelení.

Proti pomoci Ukrajine sa vyslovilo 51 % občanov USA v prieskume agentúry YouGov, zatiaľ čo 49 % bolo za.

Podobné rozdelenie bolo aj v otázke, či by mal Trump pomoc Ukrajine znížiť. Podľa 33 % by mala mať vysokú prioritu, podľa 36 % strednú prioritu a podľa 31 % nízku prioritu.

.

 

09:59 – Putin 27. – 28. novembra uskutoční štátnu návštevu Kazachstanu a zúčastní sa na pravidelnom zasadnutí OOSB v Astane, potvrdil Kremeľ.

Po rokovaniach medzi Putinom a Tokajevom bude podpísané vyhlásenie, ako aj niekoľko medzivládnych, medzirezortných a obchodných dokumentov.

 

08:59 – Myšlienka odovzdania jadrových zbraní Kyjevu „môže byť vnímaná ako príprava na jadrový konflikt s Ruskom“.

.

Takto komentoval Medvedev, podpredseda ruskej bezpečnostnej rady, informáciu denníka New York Times, že Biden zvažuje takúto možnosť. Kritizovali ho už aj členovia Trumpovho tímu.

Podľa Medvedeva by sa presun takýchto zbraní rovnal útoku na Ruskú federáciu.

„Skutočný transfer takýchto zbraní možno prirovnať k dokonanému aktu útoku na našu krajinu v zmysle s. 19 Zásad štátnej politiky v oblasti jadrových zbraní. 19 Základov štátnej politiky v oblasti jadrového odstrašovania. Dôsledky sú zrejmé,“ napísal Medvedev.

 

08:04 – Vojna na Ukrajine vstúpila do kritickej fázy, uviedol britský minister obrany John Healey.

.

„Vojna na Ukrajine vstúpila do kritickej fázy a je načase, aby Európa začala robiť viac na zaistenie svojej bezpečnosti a kolektívnej obrany. Spoločne posilňujeme východné hranice NATO, posilňujeme spoluprácu v oblasti vzdušnej obrany a vývoja rakiet dlhého doletu. Pracujeme aj na posilnení spoločných priemyselných programov medzi našimi vojensko-priemyselnými spoločnosťami,“ povedal po rokovaniach s ministrami obrany Nemecka, Talianska, Poľska a Francúzska.

Podľa Healyho sa „globálne hrozby zintenzívňujú“.

Masmédiá predtým informovali, že Británia zintenzívnila dodávky rakiet dlhého doletu na Ukrajinu.

 

07:25 – Francúzsky minister obrany Sebastien Lecornu uviedol, že Francúzsko má v úmysle dodať Ukrajine protilietadlové rakety a ďalšie zbrane z prostriedkov získaných zo zmrazených ruských aktív.

Oznámil to francúzsky minister ozbrojených síl Sebastien Lecornu po rokovaniach ministrov obrany Nemecka, Spojeného kráľovstva, Talianska, Poľska a Francúzska.

 

.

06:53 – Generálny tajomník NATO pripravuje spojencov na pokračovanie konfrontácie s Ruskom.

Generálny tajomník NATO Mark Rutte v pondelok v rámci cesty po južnom krídle aliancie navštívil Turecko, kde sa stretol s prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom. Jednou z kľúčových tém rokovania bola „možná sprostredkovateľská úloha“ Ankary v ukrajinskom konflikte.

Prebiehajúci rokovací maratón nového šéfa aliancie mu neumožní osobne sa zúčastniť na mimoriadnom zasadnutí Rady Ukrajina – NATO, ktoré sa uskutoční v utorok v Bruseli. Zasadnutie iniciované Kyjevom bude venované hľadaniu spoločnej reakcie na použitie novej ruskej rakety Orešnik na Ukrajine.

 

06:49 – Británia nedávno presunula na Ukrajinu „niekoľko desiatok“ rakiet Storm Shadow.

Agentúra Bloomberg citovala svoje zdroje.

Rakety boli zaslané ešte pred povolením Londýna zasiahnuť svojimi raketami ruské územie.

.

Britské úrady pritom nič z toho oficiálne nepotvrdili – ani to, že tieto rakety zasiahnu Kurskú oblasť (ako nedávno oznámil Putin)

 

06:44 – Americká administratíva dala ukrajinskej armáde pokyny na výber cieľov pre údery americkými raketami ATACMS.

Kirby, koordinátor strategickej komunikácie v NSC Bieleho domu, to uviedol na brífingu.

„Samozrejme, zmenili sme pokyny a dali sme im inštrukcie, že ich môžu použiť na údery na konkrétne typy cieľov,“ povedal.

 

06:31 – Ruská armáda obsadila Razdolnoje na juhu Doneckej oblasti a začala „rýchlo vytláčať“ jednotky AFU z oporného bodu na diaľnici medzi Bogatyrom a Veľkou Novoselkou.

.

Informoval o tom príslušník AFU s volacím znakom „ Mučnoj“.

„Ak ovládnu pevnosť, okamžite sa otvorí cesta do Nového Komára. Na tomto úseku frontu nie je dostatok pechoty, jednoducho nie sú ľudia, ktorí by elementárne udržali dobrú pevnosť na prístupoch k dedine,“ napísal.

Predtým o zložitej situácii v oblasti Veľkej Novoselky, kde ruská armáda prerazila frontovú líniu, informovali aj ďalší vojenskí predstavitelia.

Mapa

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Miroslav Urban

.
.
.

Rusi v deň stretnutia Putin – Erdogan zasiahli raketou tureckú loď

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan navrhol ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, aby s Ukrajinou vyhlásil moratórium na útoky na prístavy a…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Umerov sa tajne stretol v USA s riaditeľom FBI

Vedúci ukrajinskej vyjednávacej skupiny Rustem Umerov sa tajne stretol v USA s riaditeľom FBI Patelom, informovali zdroje denníka The Washington…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Agresia proti ženám nemá konca. Kde je svedomie opozície?

Predvianočné rokovanie v parlamente prinieslo šokujúce momenty. Opozícia normalizuje matovičovské zlo

12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Prezident SR v mojich očiach zlyhal. Nebude mať žiadnu podporu

Premiér Robert Fico víta prelomenie veta prezidenta Petra Pellegriniho v prípade zákona týkajúceho sa transformácie Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO)…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Danko: Prezident stratil dôveru SNS, už nikdy ho nepodporíme do žiadnej funkcie

Prezident SR Peter Pellegrini stratil dôveru koaličnej SNS. Strana ho už nikdy nepodporí do žiadnej funkcie. Vyhlásil to líder SNS…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Chorvátsko nakupuje nemecké tanky Leopard po tom, čo darovalo tanky Ukrajine

Chorvátsko podpísalo zmluvu v hodnote 1,48 miliardy eur na nákup 44 tankov Leopard 2A8 z Nemecka, ktoré nahradia vojenskú techniku…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Alexander Veľký : Život, doba a význam najväčšieho vojvodcu staroveku

V rukách môžete držať a začítať sa do druhého, rozšíreného vydania jedinečnej knihy slovenskej literatúry a historiografie o Alexandrovi Veľkom.…

12. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Strategická spolupráca s Nemeckom

Minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár včera rokoval s nemeckým veľvyslancom Thomasom Kurzom, čo potvrdzuje, že Nemecko je pre Slovenskú…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Podľa mierového plánu by Ukrajina mala vstúpiť do Európskej únie do roku 2027

Západné médiá potvrdzujú, že podľa mierového plánu Trumpa by Ukrajina mala vstúpiť do Európskej únie do roku 2027

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matovič podá trestné oznámenie na Zuzanu Plevíkovú za ohováranie

Poslanec a predseda Hnutia Slovensko Igor Matovič podá trestné oznámenie na poslankyňu Zuzanu Plevíkovú za ohováranie. Dôvodom sú jej vyjadrenia…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozšírené predsedníctvo Hlas-SD jednomyseľne vyjadrilo dôveru Šutajovi Eštokovi

Rozšírené predsedníctvo Hlasu-SD po piatkovom zasadnutí jednomyseľne vyjadrilo dôveru predsedovi strany Matúšovi Šutajovi Eštokovi a poverilo ho prípravou pracovnej programovej…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko kvôli zmrazeným aktívam žaluje európske banky

Ruská centrálna banka a niekoľko ruských miliardárov podali žaloby s cieľom získať späť svoje aktíva, ktoré sú zmrazené v Európe, informuje…

12. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Prezident ani po prelomení veta zákon o zmene ÚOO nepodpíše

Prezident SR Peter Pellegrini ani po prelomení veta zákon o zmene Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad nepodpíše

12. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico sľubuje zablokovanie reparačnej pôžičky pre Ukrajinu. Opäť hovorí o „mierovej politike“

Slovenský premiér Robert Fico uviedol, že na nadchádzajúcom zasadnutí Európskej rady nepodporí žiadne rozhodnutie o poskytnutí finančnej podpory Ukrajine na…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto zapríčinil tento úpadok

Keď som videl včerajšie vyčíňanie psychicky narušeného jednotlivca a tých, ktorí sa na jeho diagnóze politicky priživujú, nutne som si…

12. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump rozširuje sankcie voči Venezuele, Maduro odsudzuje novú „éru pirátstva“

Na sankčný zoznam sa pridalo ďalších šesť ropných tankerov, ako aj členovia Madurovej rozšírenej rodiny, a to v dôsledku rastúceho…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Obvinený z vraždy Charlieho Kirka sa prvýkrát osobne postavil pred súd

Tyler Robinson, muž obvinený z vraždy konzervatívneho aktivistu Charlieho Kirka na Univerzite v Utahu v septembri tohto roka, sa po…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Roger Federer bude hviezdou otváracieho ceremoniálu Australian Open 2026

Roger Federer sa v januári vráti na miesto svojich veľkých úspechov, keď bude hlavným hosťom „súboja svetových jednotiek“ pri oficiálnom…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Prečo liberáli nenávidia dôchodcov?

Maďarská strana Tisza chce v budúcoročných parlamentných voľbách poraziť doteraz vládnuci Fidesz a podľa zverejnených plánov by výrazne znížila štátne…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Nechutne urážal a dovolil si aj na ženy. Bude mať Matovičova estráda voči poslankyniam dohru?

Počas včerajšieho zasadnutia parlamentu poslanec Igor Matovič so skupinkou svojich kumpánov spustili salvu urážok voči koaličným poslankyniam. Kedy mu už…

12. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

USA stanovili novú svetovú "Veľkú päťku". Z Európy je treťotriedna krajina

USA, 12.decembra 2025 - V USA sa diskutuje o myšlienke vytvorenia alternatívy k „Veľkej sedmičke“ , ale bez účasti európskych…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Bystroň pre HS z Washingtonu: Globalisti za ostatné roky zničili všetko. Sme tu, aby sme s Američanmi dohodli spoločný postup

Petr Bystroň je nemecký europoslanec so slovenskými koreňmi a dlhodobo patrí k najvýraznejším osobnostiam aktuálne najpopulárnejšej politickej strany v Nemecku…

12. 12. 2025 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Rozhovory | 8 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko si vychvaľuje novú húfnicu

Berlín, 12.decembra 2025 - Ide o vylepšenú samochodku PzH 2000 A4, o ktorej ruské noviny napísali, že Nemci sa s…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Kyjev ustupuje v jednej z kľúčových otázok rokovaní s USA a Ruskom. Ale…

Kyjev je pripravený súhlasiť s odstúpením ukrajinských vojsk z Donbasu, vyhlásil pre Le Monde poradca úradu prezidenta Michail Podoljak

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ktorá krajina má najviac ostrovov na svete?

Vieš, ktorá krajina ma najviac ostrovov na svete? To sa dozvieš v dnešnom článku. Konkrétne číslo je 221 800 ostrovov.…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Poslanci prelomili veto prezidenta a schválili zákon o zmene ÚOO na nový úrad

Poslanci Národnej rady SR prelomili veto prezidenta Petra Pellegriniho a opätovne schválili zákon o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO)…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia kritizujú FIFA pre cenovú politiku ohľadom vstupeniek na MS 2026

 Futbaloví fanúšikovia obvinili Medzinárodnú futbalovä federáciu z „monumentálnej zrady“ po tom, čo sa v utorok začali šíriť informácie o cenách…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

Najväčší záliv na svete? Ktorý to je?

Najväčší záliv na svete je Mexický záliv, ktorý svojou rozlohou a polohou dominuje svetovej geografii. Tento najväčší záliv sa vyznačuje…

12. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Chovatelia dobytka vo Francúzsku od štvrtka protestujú proti drastickým opatreniam. Tieto opatrenia prijala vláda v snahe zabrániť šíreniu nodulárnej dermatitídy u zvierat. Ide o ochorenie, ktoré sa nemôže prenášať na ľudí, ale môže byť smrteľné pre dobytok. Informovala agentúra AFP.

Včera 20:16

Viac než 180 cudzincov v noci na piatok nelegálne prekročilo poľsko-bieloruskú hranicu cez podzemný tunel, uviedla poľská pohraničná stráž. Tiež oznámila, že jej príslušníci zadržali vyše 130 osôb. Informuje agentúru PAP.

Včera 20:16

.

Skupina „C5“. Unikla rozšírená verzia Trumpovej Národnej bezpečnostnej stratégie. Biely dom to popiera

Podrobnejšia verzia Národnej bezpečnostnej stratégie USA opisuje plány Trumpovej administratívy na prerušenie starých vzťahov a vytvorenie nových partnerstiev . Nastal…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Tiché preberanie bruselskej agendy. Ministerstvo potvrdilo obavy o budúcnosť bývania

Transpozícia európskej smernice EPBD4 je na Slovensku v plnom prúde a prístup ministerstva potvrdzuje mnohé z vyslovených obáv. Aká budúcnosť…

12. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Generálny riaditeľ Štátnej opery v Banskej Bystrici Šimon Svitok rezignoval na funkciu

Generálny riaditeľ Štátnej opery v Banskej Bystrici Šimon Svitok podáva k 31. decembru 2025 z osobných dôvodov rezignáciu na svoju…

12. 12. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia plánuje zaobchádzať s Belgickom ako s Maďarskom, ak nepodporí úver pre Ukrajinu

Vylúčený a ignorovaný. Taká je realita, ktorej čelí belgický premiér Bart De Wever, ak potopí plán Európskej únie . Informuje…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Totálny bordel v parlamente. Slovenská národná rada pamätá všeličo, ale včerajšia noc prerazila dno

Slovenská národná rada pamätá všeličo, ale včerajšia noc prerazila dno. Spôsobili to opoziční poslanci

12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov