vojna na ukrajine

NAŽIVO

Teroristické útoky v Nigeri by mohli prestať po prezidentských voľbách vo Francúzsku. Vyhlásil to minister vnútra – generálmajor Mohamed Toumba.

Poznamenal, že militanti v Saheli naďalej dostávajú podporu od externých subjektov vrátane Francúzska.

16:43

Trump vyhlásil, že nariadil americkému námorníctvu, aby „strieľalo a zničilo akékoľvek lode, aj tie najmenšie, ktoré kladú míny vo vodách Hormuzského prielivu“.

Hovorí, že americké mínolovky už prieliv čistia, a vyzýva na strojnásobenie tempa.

Pripomeňme, že Irán odmieta ukončiť blokádu Hormuzského prielivu aj pod hrozbou obnovenia útokov USA. Trump v utorok predĺžil prímerie na neurčito.

15:24

Zelenskyj v nadväznosti na Sybihu odmietol možnosť obmedzeného členstva Ukrajiny v EÚ a počíta iba s plnoprávnym členstvom. Domnieva sa, že Ukrajina si zaslúži členstvo, pretože podľa neho chráni Európu.

Preto sa o čiastočných formátoch ani nebude diskutovať, hovorí prezident.

Pripomeňme, že urýchlené a zjednodušené členstvo Ukrajiny v EÚ už aj tak odmietli členské krajiny. Nemecko a Francúzsko však navrhli  poskytnúť Ukrajine „symbolické“ výhody pred vstupom.

14:49

V Nemecku zadržali Ukrajinca podozrivého zo špionáže, informuje Die Zeit.

Prokuratúra uvádza, že u 43-ročného Ukrajinca a 45-ročného Lotyša boli nájdené rôzne podozrivé predmety, medzi nimi falošné doklady, kamery, dron, GPS-sledovacie zariadenia, rádiové stanice, ako aj niekoľko mobilných telefónov a SIM-kariet.

Zadržali ich 12. apríla na diaľnici A6 v meste Neuendettelsau. Teraz ich vzali do väzby. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že „konali na príkaz organizácie alebo inštitúcie so sídlom mimo Nemecka“.

14:32
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi postúpili v oblasti Novoselka

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
vojna na ukrajine
Ilustračné foto / Foto: SITA/AP-Oleg Petrasiuk/Ukraine’s 24th Mechanized Brigade via AP
❚❚
.

19:20 – Zelenskyj požiadal Trumpa o ďalšie systémy protivzdušnej obrany vrátane systémov Patriot, americký prezident prisľúbil, že na tom bude pracovať a nájde potrebné zbrane aj v Európe, uviedol hovorca Bieleho domu.

 

18:55 – Zelenskyj v telefonickom rozhovore Trumpovi povedal, že Ukrajina súhlasí so zastavením úderov na energetickú infraštruktúru, uvádza agentúra Bloomberg.

 

18:05 – Waltz bude dnes rokovať so zástupcami Ukrajiny a Ruska o prímerí.

.

Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť to povedal novinárom pred Bielym domom, informovala spravodajská stanica Sky News.

Waltz poznamenal, že cieľom jeho rozhovorov je nájsť spôsob, ako nastoliť mier.

„Kyvadlová diplomacia je ťažká, nie je to jednoduché. Pracujeme však na všetkých úrovniach, aby sme obe strany dotlačili k prímeriu a ukončeniu tejto vojny,“ zdôraznil.

 

18:00 – Rozhovor medzi prezidentmi USA a Ukrajiny trval takmer hodinu, uviedol pre Suspilnyj zdroj z prezidentskej kancelárie.

.

Podľa neho Trump načrtol, o čom s Putinom hovorili v súvislosti s Ukrajinou.

Dohodli sa aj na detailoch režimu ticha na oblohe, na mori, ako aj na tom, ako možno dosiahnuť ticho na fronte. Zelenskyj informoval o situácii na bojisku. Rokovali aj o prepustení zajatcov, uviedol zdroj.

 

17:05 – Biely dom poprel tvrdenia, že Putin na rozhovor s Trumpom prišiel neskoro.

Niektoré západné publikácie včera rozšírili informáciu, že telefonický rozhovor Donalda Trumpa s Putinom sa začal o hodinu neskôr, ako bolo plánované, údajne kvôli tradičnému meškaniu ruského lídra.

.

Trumpov poradca pre národnú bezpečnosť Mike Waltz tieto fámy poprel v komentári pre Fox News.

 

16:20 – Ukrajina sa nezúčastní na rokovaniach medzi USA a Ruskou federáciou, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 23. marca v Saudskej Arábii, informoval denník The Guardian s odvolaním sa na poradcu vedúceho prezidentskej kancelárie Mychajla Podoliaka.

Podoljak uviedol, že termín ďalších rokovaní za účasti Ukrajiny bude známy po rozhovore Trumpa a Zelenského.

 

15:30 – Rusi postúpili v oblasti Novoselka, ukazuje mapa Deep State.

vojna
Situácia na fronte / Foto: Telegram

14:40 – Peskov „nevylúčil“ stretnutie Putina a Trumpa v Saudskej Arábii, ale poznamenal, že zatiaľ neexistujú žiadne podrobnosti.

Predtým sa o možnosti ich stretnutia v Saudskej Arábii zmienil osobitný vyslanec Whitkoff.

 

13:45 – Trumpov poradca pre národnú bezpečnosť Waltz tvrdí, že mal telefonické rozhovory so svojím ruským partnerom. Údajne s Ušakovom.

.

 

12:55 – Ruské ministerstvo obrany informuje o výmene vojnových zajatcov s Ukrajinou podľa vzorca 175 na 175.

Putin a Trump o tom hovorili v predchádzajúci deň.

 

12:00 – Trumpov osobitný zástupca Whitkoff pripustil prímerie na Ukrajine do dvoch týždňov.

.

Pripomeňme, že Ukrajina a Ruská federácia sa dnes navzájom obvinili z energetických úderov, a to napriek včerajšej dohode Putina a Trumpa o zastavení takýchto úderov.

Ďalšie stretnutie k tejto otázke sa uskutoční medzi Ukrajinou a USA v nedeľu, pričom Trump dnes zavolal Zelenskému.

 

11:15 – Nemecká vláda vyčlení Ukrajine ďalšie 3 miliardy eur na vojenskú pomoc, informovala agentúra Reuters.

 

.

10:16 – Rokovania s ukrajinskou opozíciou viedli Trumpov syn Donald Trump mladší, zať Jared Kushner, novinár Tucker Carlson a osobitný vyslanec Steve Whitkoff – jediný z nich, ktorý má nejakú oficiálnu funkciu.

Uviedol to portál Politico, ktorý predtým informoval o rozhovoroch Trumpa s Tymošenkovou a Porošenkom, odvolávajúc sa na svoje zdroje.

Publikácia píše, že Trumpov tím „už dal konfliktom v Bielom dome jasne najavo, že Zelenským pohŕda“, a týmito rozhovormi sa snaží získať podporu pre predčasné voľby, ktoré podľa nich Zelenskyj prehrá.

„Zelenského považujú za prekážku. Ako oslabiť Zelenského a urobiť ho poddajnejším? Nuž, prilákať jeho politických protivníkov a ukázať mu, že Spojené štáty majú iných ukrajinských partnerov a iné možnosti,“ povedal republikánsky expert na zahraničnú politiku.

 

09:33 – Benátska komisia vydala stanovisko, podľa ktorého ľudia na Ukrajine nemôžu byť nútení nosiť alebo používať zbrane, ak odmietnu vojenskú službu z dôvodu svojho presvedčenia.

Benátska komisia vydala takýto verdikt na základe žiadosti Ústavného súdu Ukrajiny, ktorý posudzoval prípad mobilizácie člena Cirkvi adventistov siedmeho dňa.

.

Ukrajinské súdy rozhodli, že vnútroštátne právne predpisy nestanovujú nahradenie vojenskej služby počas mobilizácie a právo prejavovať svoje náboženstvo alebo presvedčenie nie je absolútne a je podriadené ústavnej povinnosti chrániť územnú celistvosť a zvrchovanosť štátu pred zahraničnou agresiou.

Benátska komisia analyzovala medzinárodnú a európsku legislatívu a dospela k záveru, že výhradu vo svedomí voči vojenskej službe nemožno úplne vylúčiť ani v čase vojny a za žiadnych okolností nemožno výhradu vo svedomí nútiť nosiť alebo používať zbrane, a to ani na sebaobranu krajiny.

 

07:24 – Putin bude počas mierových rokovaní trvať na uznaní začlenenia Krymu a štyroch ukrajinských regiónov do Ruskej federácie.

Podľa novinára denníka Kommersant Andreja Kolesnikova to ruský prezident povedal na uzavretom stretnutí s podnikateľmi.

Podľa jeho zdrojov Putin povedal, že Kyjev mal od začiatku možnosť „vyviaznuť s malou kvapkou krvi v každom zmysle“.

 

.

07:20 – Západné médiá a ukrajinské médiá vykresľujú výsledok rozhovoru medzi Trumpom a Putinom najmä ako „prehru“ amerického prezidenta, ktorý nedokázal Putina presvedčiť, aby súhlasil s úplným prímerím.

Zelenskyj v podstate konštatuje to isté.

„Dnes Putin skutočne odmietol návrh úplného prímeria,“ povedal ukrajinský prezident a vyzval partnerov, aby zvýšili pomoc Kyjevu a posilnili sankcie voči Rusku.

V skutočnosti je však takéto hodnotenie výsledku rokovaní založené na prehnaných očakávaniach, ktoré z veľkej časti spôsobil sám Trump.

Ak hodnotíme konkrétne hlavný výsledok rozhovoru – Putinov súhlas so vzájomným zastavením energetického ostreľovania (ak sa skutočne uskutoční), tak od „dohody o obilí“ ide o prvú vážnu deeskaláciu v súčasnej vojne.

Preto ju možno považovať za vážny úspech Trumpovej mierotvornej činnosti (opakujem, ak moratórium na údery skutočne vstúpi do platnosti). A to je už značný pokrok.

Ďalšou otázkou je, že ďalšie kroky k úplnému prímeriu (nehovoriac o podpísaní mierovej dohody) budú veľmi ťažké.

.

Ešte donedávna však málokto veril, že sa Trumpovi podarí presvedčiť Zelenského, aby súhlasil s úplným prímerím a Putina, aby prestal zasahovať energetický sektor. Čo znamená, že stále existuje šanca na ďalší posun smerom k mieru.

 

07:15 – V nedeľu 23. marca sa v Saudskej Arábii uskutoční nové stretnutie o Ukrajine.

Oznámil to Trumpov osobitný vyslanec Stephen Whitkoff.

Povedal, že na poslednom stretnutí s Putinom „sme to naozaj zúžili, určite z pohľadu Ruska. Okamžite sme začali diskutovať o skutočných, konkrétnych spôsoboch, ako sa posunúť k prímeriu. To zahŕňalo aj to, o čom ste dnes (včera – pozn. red.) počuli – prímerie v oblasti energetickej infraštruktúry na oboch stranách, o čo sa snažia už dlhší čas.“

„Myslím si, že oba tieto aspekty boli teraz s Rusmi dohodnuté. Určite dúfam, že s tým budú súhlasiť aj Ukrajinci. Samozrejme, musíme ešte doladiť niektoré detaily, ale to sa začne v nedeľu v Džidde. A potom prejdeme k otázke úplného prímeria,“ povedal Trumpov osobitný vyslanec.

 

.

07:12 – Rusko tvrdí, že v noci zaútočilo dronom na ropný sklad v Kubáni.

Údajne bolo poškodené potrubie medzi nádržami. Vznikol požiar.

 

07:01 – Osobitný vyslanec prezidenta USA Whitkoff po rozhovoroch medzi Trumpom a Putinom uviedol, že úplné prímerie je „relatívne blízko“ k úplnému prímeriu.

Putina a Trumpa označil za „skvelých lídrov“.

„Títo dvaja veľkí lídri sa spojili pre dobro ľudstva,“ povedal Whitkoff.

„Donedávna sme nemali zhodu v týchto dvoch aspektoch: prímerie v oblasti energetiky a infraštruktúry a moratórium na ostreľovanie v Čiernom mori.

.

A dnes sme sa k tomu dopracovali. A myslím si, že odtiaľ je k úplnému prímeriu relatívne blízko,“ povedal osobitný vyslanec.

Predtým ohlásil na nedeľu nové kolo rokovaní v Saudskej Arábii.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Prelomové rozhodnutie: Vo Veľkej Británii bol schválený zákaz fajčenia pre osoby narodené po roku 2008 , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Hospodárenie mesta Žiar nad Hronom skončilo vlani s prebytkom 493.000 eur

Hospodárenie mesta Žiar nad Hronom skončilo v minulom roku s prebytkom vo výške viac ako 493.000 eur. „Tieto prostriedky pôjdu…

23. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zvolen vyhlásil verejné obstarávanie na výstavbu nájomných bytov

Mesto Zvolen vyhlásilo verejné obstarávanie na výstavbu nájomných bytov. Samospráva plánuje v prvej etape postaviť dva bytové domy v lokalite…

23. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kancelária prezidenta modernizuje bezpečnostné opatrenia v areáli Grasalkovičovho paláca

Kancelária prezidenta SR pristupuje k modernizácii bezpečnostných opatrení v areáli Grasalkovičovho paláca. Predpokladaný rozsah investície je v zmysle vypracovaného projektu…

23. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Peľová sezóna brezy sa končí, prichádza ďalší silný alergén peľ tráv

Postupné otepľovanie v uplynulých dňoch spôsobilo nárast denných koncentrácií peľu a spór v ovzduší. Stále dominoval peľ silného jarného alergénu…

23. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Obnova hradu Likava napreduje, práce sú aj na doteraz neprístupných miestach

Rekonštrukcia hradu Likava ďalej napreduje. Vďaka novým etážam lešení sa murári a konzervátori dostávajú aj na miesta, ktoré doposiaľ neboli…

23. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Michal Durila

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

.
.

Aké dôsledky môže mať poskytnutie úveru vo výške 90 miliárd eur Ukrajine?

Rada EÚ dnes definitívne schválila úver pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur. Aké dôsledky môže mať toto rozhodnutie pre…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Smerácki vlci: „To nevymyslíš, to sú Demokrati…“

Opozícia okolo témy referenda predvádza do očí bijúce pokrytectvo. Toto stanovisko vyjadril šéf Úradu vlády SR Juraj Gedra v spoločnom…

23. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj označil dnešok za „dôležitý deň pre ukrajinskú obranu“

Európska únia vo štvrtok definitívne schválila 90 miliardový úver pre Ukrajinu a nový balík sankcií voči Rusku potom, ako Maďarsko…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Politici Smeru chcú podať trestné oznámenie na Ódora, vyšetrovateľovi musí vysvetliť, odkiaľ mal údajné spravodajské informácie

Politici Smeru chcú podať trestné oznámenie na bývalého predsedu vládu a súčasného europoslanca Ľudovíta Ódora . Informoval o tom podpredseda…

23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fico vyjadril vďačnosť partnerom z EÚ za vyriešenie situácie okolo ropovodu Družba

Premiér Slovenskej republiky Robert Fico sa poďakoval partnerom z EÚ a Európskej komisii za postup pri riešení situácie súvisiacej s…

23. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ovocná záhrada- Práce podľa mesiacov

Mnoho publikácií so záhradkárskou tematikou, ktoré dodnes na našom knižnom trhu vyšli, nespĺňa predstavy, aby sme mohli podľa popisu presne…

23. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA využívajú skúsenosti Rusov

Spojené štáty americké prispôsobujú svoj vojenský rozpočet na základe skúseností Ruska z konfliktu na Ukrajine

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rada EÚ schválila 20. balík protiruských sankcií a poskytnutie úveru Ukrajine vo výške 90 miliárd eur

Prezidenti a premiéri Európskej únie privítajú vo štvrtok ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na Cypre po tom, ako sa podarilo odblokovať…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšie vyhlásenie z Ruskej federácie o hrozbách jadrového útoku na Európu

Ruský politológ Sergej Karaganov, ktorý má blízko ku Kremľu, vyhlásil, že Rusko musí byť pripravené použiť jadrové zbrane proti Európe

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Pentagón uviedol, že úplné odstránenie námorných mín v Hormuzskom prielive by mohlo trvať šesť mesiacov

Pentagón uviedol, že úplné odstránenie námorných mín, ktoré Irán umiestnil v Hormuzskom prielive, by mohlo trvať šesť mesiacov. Ceny ropy…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Melicher pre HS k rozhodnutiu o technike darovanej Ukrajine: Pred niekoľkými dňami som podal podnet na generálnu prokuratúru

Štátny tajomník ministerstva obrany Igor Melicher referendum Demokratov s Ficovým menom v otázke označuje za druhý, tentokrát referendový atentát na…

23. 04. 2026 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov

Poľsko a Francúzsko vykonajú jadrové cvičenie. Chcú otestovať dosah zbraní na Bielorusko a Rusko

Poľsko a Francúzsko čoskoro otestujú údery jadrovými zbraňami na Bielorusko a Rusko v rámci cvičení nad Baltským morom a severným…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Voliť v zahraničí inde ako na ambasádach asi nebude možné, avizuje Smer

Voliť zo zahraničia v iných inštitúciách ako zastupiteľských úradoch pravdepodobne nebude možné. Volič v cudzine teda bude musieť cestovať len…

23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Alarmujúca situácia. Ukrajinské ministerstvo reaguje na zúbožené fotky svojich vojakov

Na internete sa objavili fotografie vyčerpaných vojakov 14. brigády 2. práporu ukrajinskej armády. Na situáciu reagovalo ministerstvo obrany

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako to chápať

Keď moc prevezmú ľudia bez vízie a kompetencie, realita sa mení na boj o prežitie – nie pre krajinu, ale…

23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

V novom prieskume je Smer víťazom, ale na parlamentnú väčšinu to nestačí. Prieskum agentúry Ispos má iné čísla

Podľa prieskumu agentúry SANEP by voľby v druhej polovici apríla vyhrala vládna strana Smer-SSD pred opozičným Progresívnym Slovenskom. Rozdiel medzi…

23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina môže byť do septembra pod tlakom kvôli ofenzíve ruskej armády

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.


Ďalší projekt európskej byrokracie krachuje

Po tom, ako v bulharských parlamentných voľbách so ziskom viac ako 44% hlasov a presvedčivým náskokom pred vládnucou stranou GERB…

23. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

USA zostavili zoznam „dobrých“ a „zlých“ členských krajín NATO

USA zostavili zoznam „dobrých“ a „zlých“ členských krajín NATO, informuje Politico

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Radev by mohol v rámci EÚ nahradiť Orbána

EÚ sa obáva, že líder strany „Progresívne Bulharsko“, ktorá vyhrala parlamentné voľby, Rumen Radev, nahradí maďarského premiéra Viktora Orbána a…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Američanom sa nedarí ničiť iránske "komáre", ktoré blokujú Hormuzský prieliv

USA, 23. apríl 2026 - Snímky získané európskym systémom Copernicus ukazujú skupinu desiatok rýchlych člnov Islamských revolučných gárd operujúcich v…

23. 04. 2026 | 0 komentárov

Cigániková: Je to tu. SASka ma ide vylučovať pre kritiku

Jana Bittó Cigániková na sociálnej sieti informuje, že strana SaS jej blokuje uznesenie, ktorým chcela dosiahnuť to, aby vláda začala…

23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Aktualizované 23. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

"Elitná" budúcnosť Ukrajiny: dodávateľ vojakov a surovín

USA, 23. apríl 2026 - Keď prednedávnom hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová vyhlásila, že „Západ sa nevzdal myšlienky…

23. 04. 2026 | 0 komentárov

Vo Francúzsku dochádza k masovým únosom držiteľov kryptomien

Tento rok došlo k 41 prípadom únosov a vlámaní do domovov súvisiacich s kryptomenami, čo zodpovedá približne jednému prípadu každých…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako vás Smart TV sleduje a ako jej v tom zabrániť?

Smart TV je dnes bežnou súčasťou domácností, no len málokto si uvedomuje, ako intenzívne môže sledovať svojeho používateľa. Moderné televízory…

23. 04. 2026 | 0 komentárov

Krásna Hôrka, Spišský hrad, SNG: problém nie je len v peniazoch

Roky sklzov, sporov a predraženia ukazujú, že pri obnove pamiatok nezlyhávala len minulosť, ale samotné riadenie štátu

23. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Dieťa prežilo potrat: sestra ho zachránila z igelitového vrecka

Správa z Číny rozpráva príbeh malého bábätka, ktoré prežilo potrat. Píše Live Action

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nežádáme o příměří…

Donald Trump v úterý večer prodloužil příměří s Íránem. Co se stalo? Přišel nějaký nový návrh z Teheránu? Zrušil Írán…

23. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Kto skutočne vynašiel rádio a ako vznikol tento prelomový vynález?

Rádio patrí medzi najvýznamnejšie vynálezy, ktoré zásadne zmenili spôsob komunikácie na celom svete. Tento technologický objav umožnil prenos informácií bez…

23. 04. 2026 | 0 komentárov

Saková: Ráno boli na Slovensko obnovené dodávky ropy ropovodom Družba

Na Slovensko začala vo štvrtok ráno o 2.00 h po takmer troch mesiacoch pritekať ruská ropa ropovodom Družba. Na sociálnej…

23. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Macron podporuje Libanon, zatiaľ čo Francúzsko je vylúčené z rokovaní s Izraelom

Francúzsky prezident Emmanuel Macron prijal v Elyzejskom paláci libanonského premiéra Nawafa Salama na vysoko symbolickom diplomatickom stretnutí, ktoré sa konalo…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Meloniovej hrozí žaloba: spor o meno zakladateľa ropného giganta

Potomok zakladateľa talianskeho ropného gigantu Eni chce žalovať vládu Giorgie Meloniovej za používanie jeho priezviska v rámci rozsiahleho programu financovania…

23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Starý kontinent čelí energetickému šoku, Brusel vyzýva na odklon od fosílnych palív

Energetická kríza vyvolaná konfliktom s Iránom by mala byť podľa Európskej únie impulzom na urýchlenie odklonu od fosílnych palív a…

22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Michal Durila

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov