Russia Ukraine war vojna na Ukrajine UARUS Sudža

NAŽIVO

Šéfka diplomacie Európskej únie Kaja Kallasová striktne odsúdila popravu švédskeho občana v Iráne. Zároveň Európska únia vyzvala Irán, aby zastavil popravy a zrušil trest smrti.

09:15

Irán zaútočil na rafinériu saudskoarabskej štátnej ropnej spoločnosti Saudi Aramco, ktorá sa nachádza v meste Janbú na pobreží Červeného mora.

Podľa doterajších informácií je poškodenie minimálne.

09:11

Vojna na Blízkom východe sa čoraz viac odzrkadľuje aj na cenách ropy. Po ďalších útokoch na infraštruktúru sa cena ropy Brent zvýšila o 5%. 

08:26

Spojené arabské emiráty odstavili plynárenské a ropné zariadenia v Abú Zabí. K odstaveniu došlo po incidentoch v plynárenských zariadeniach Habšán a na ropných poliach Bab.

08:16

Dnes ráno boli v Iráne popravené prvé tri osoby, ktoré bolo obvinené zo zabitia policajtov a údajnej pomoci Spojeným štátom a Izraelu počas nepokojov začiatkom tohto roka.

08:09

Dnes o 10:00 h sa začína stretnutie lídrov krajín Európskej únie v Bruseli. Hlavnou témou bude snaha presvedčiť maďarského premiéra Viktora Orbána, aby prestal blokovať pôžičku EÚ pre Ukrajinu.

07:42

Americká spravodajská služba nezaznamenala žiadne pokusy Iránu o obnovenie svojho jadrového programu po útokoch na jeho infraštruktúru.

Vyhlásila to šéfka americkej národnej spravodajskej služby Tulsi Gabbardová na vypočutí o globálnych hrozbách, informuje CNN.

Podľa jej slov spravodajská komunita nemá žiadne informácie o obnovení prác na obohacovaní uránu alebo obnove zničených objektov.

07:38

Hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Heorhij Tychyj oznámil, že kvôli situácii na Blízkom východe sú nateraz pozastavené rokovanie medzi Ukrajinou, USA a Ruskom. Naďalej však pokračuje komunikácia medzi vyjednávacími tímami.

07:19

Litovský minister vnútra Vladislavas Kondratovičius oznámil, že Litva vydala zákaz pre 268 občanom Ruska pre vstup do ich krajiny. Dôvodom je ich účasť v bojoch na Ukrajine.

K takémuto kroku pristúpilo začiatkom roka aj Estónsko. Tam zakázali vstup do krajiny vyše 1300 Rusom.

07:13

Francúzsky prezident Emmanuel Macron viedol telefonický rozhovor s Donaldom Trumpom a katarským emirom Tamímom bin Hamadom Ál Sáním. Rozhovoru predchádzali útoky, ktoré zasiahli energetické zariadenia v Iráne a Katare. Macron vyzýva na moratórium na útoky proti civilnej infraštruktúre.

07:02

Počas iránskeho raketového útoku na okupovanom Západnom brehu Jordánu prišli o život štyri ženy a ďalších šesť ľudí bolo zranených. Sú to prvé palestínske obete v rámci najnovšej vojny na Blízkom východe.

06:58

Katáib Hizballáh uviedol, že generálny tajomník skupiny „vydal rozkaz pozastaviť operácie zamerané na americké veľvyslanectvo v Bagdade na obdobie piatich dní“.

Uviedli aj podmienky, na základe ktorých budú útoky pozastavené. Medzi nimi je aj zastavenie izraelských útokov na Bejrút.

06:51
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Administratíva Donalda Trumpa ukladá nové sankcie proti ruskému energetickému a bankovému sektoru

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
Russia Ukraine war vojna na Ukrajine UARUS Sudža
Na snímke pohľad na najväčšie mesto v ruskej Kurskej oblasti Sudža po jeho obsadení ruskými jednotkami / Foto: SITA/AP-Tlačová služba ruského ministerstva obrany prostredníctvom agentúry AP
❚❚
.

20:00 – Zelenskyj potvrdil, že otázka Záporožskej jadrovej elektrárne a susedného Energodaru bola prerokovaná počas rokovaní s delegáciou USA v Saudskej Arábii.

Prezident to povedal na stretnutí s novinármi.

„Americká strana ide do detailov a podstaty. Napríklad mesto Energodar… Nemôžete jednoducho povedať: tu je pre vás elektráreň ( ZJE, – pozn. red.) a mesto – samostatne. Myslím si, že otázka území je po otázke stanovenia tichého režimu najťažšia,“ vysvetlil Zelenskyj.

Trump včera tiež tvrdil, že na rokovaniach sa otvorila téma Záporožskej JE. Z jeho slov vyplynulo, že otázka, komu má elektráreň patriť, sa bude prerokúvať po začatí prímeria v procese prípravy mierovej dohody.

Pripomenieme, že Záporožská jadrová elektráreň sa nachádza v meste Energodar, ktoré v súčasnosti kontrolujú Rusi. Moskva vyhlásila, že Ukrajine nevydá zabraté územia.

.

Trump zároveň predtým povedal, že sa pokúsi vrátiť Ukrajine niektoré zo zabraných území, ale dodal, že to bude ťažké.

 

19:45 – Poradca amerického prezidenta Mike Waltz v rozhovore pre Fox News nepoprel, že Ukrajina zvažuje možnosť, podľa ktorej sa bude musieť vzdať niektorých území v prospech Ruska, ak chce dosiahnuť dlhodobé mierové riešenie.

Povedal to v odpovedi na otázku moderátora, ktorý naznačil, že Donbas by bol v rámci mierovej dohody odovzdaný Putinovi.

„Ak by som si vedel predstaviť, ako by sa táto dohoda vyvíjala, bola by to dohoda o nerastných surovinách vzácnych zemín, zložka, ktorá by udržala účasť a prítomnosť USA na Ukrajine. Možno by na Ukrajine mohli byť aj európske jednotky. Predpokladal by som, že Ukrajina sa nestane súčasťou NATO, a predpokladal by som, že niektoré časti – možno najmä oblasť Donbasu alebo oblasti husto obývané ľuďmi ruského pôvodu – by v rámci akéhokoľvek dohodnutého riešenia pripadli Putinovi. Mýlim sa vo svojich predpokladoch?“ položil moderátor otázku.

.

„V ničom z toho sa nemýlite. A dôležité je, že o všetkých týchto veciach diskutujeme s oboma stranami. Vedieme tieto diskusie s našimi kolegami, s Rusmi. Vedieme tieto diskusie s našimi kolegami, s Ukrajincami, a tlačíme na obe strany, aby sa priblížili k prezidentovi Trumpovi, hlavnému vyjednávačovi, ktorý je odhodlaný ukončiť túto vojnu,“ odpovedal Waltz.

 

18:50 – Bezpečnostní poradcovia vedúcich predstaviteľov Veľkej Británie, Nemecka a Francúzska pricestovali do USA na neohlásenú návštevu, informuje Die Welt.

 

18:00 – Zelenskyj dal jasne najavo, že Kurská operácia AFU sa končí, pretože jej úlohy boli splnené.

.

Uviedol to na stretnutí s novinármi.

„Situácia je teraz veľmi zložitá. Môžem len poďakovať našim bojovníkom za túto operáciu. Svoju úlohu splnila. Najprv ustúpil tlak na charkovskom smere, potom začali sťahovať svoje jednotky z východného smeru. Myslím si, že na pokrovskom smere je teraz situácia stabilná a bude pre nich veľmi ťažké nájsť príležitosť na opätovné obsadenie Pokrovska,“ – povedal prezident.

 

17:55 – Trumpova administratíva robí všetko pre to, aby obnovila aspoň niečo vo vzťahoch medzi Ruskom a Spojenými štátmi, povedal Putin.

Situácia v rusko-amerických vzťahoch sa začína hýbať, „uvidíme, čo sa stane,“ dodal ruský prezident.

Treba poznamenať, že USA sa tiež pozitívne vyjadrili k včerajším rokovaniam s Ruskom.

 

17:50 – Putin uviedol, že sa oboznámil s Trumpovou výzvou „ušetriť“ ukrajinské jednotky v Kurskej oblasti.

Povedal, že ak zložia zbrane, ukrajinským vojakom v Kurskej oblasti zaručí život a dôstojné zaobchádzanie.

Zároveň však spresnil, že Kyjev by mal nariadiť svojim vojakom v Kurskej oblasti, aby sa vzdali, a tak realizovať Trumpovu výzvu.

.

 

17:25 – Ukrajina a USA dokončili rozhovory o dohode o nerastných surovinách

„Čakáme na dátum podpisu,“ povedala ministerka spravodlivosti Oľga Štefanišina.

Podľa nej je Ukrajina pripravená podpísať dohodu kedykoľvek, ale americká strana zatiaľ nerozhodla o dátume podpisu.

 

.

17:23 – Ruská federácia nepreťahuje rokovania o prímerí, uviedol americký minister zahraničných vecí Rubio.

USA nebudú tvrdiť, že Rusko sa snaží rokovania o Ukrajine preťahovať, naopak, sú presvedčené, že dochádza k posunu vpred, povedal Rubio.

Zelenskyj predtým obvinil Putina z preťahovania rokovaní.

 

17:20 – Zelenskyj opäť obvinil Putina zo snahy oddialiť rokovania o prímerí a vyzval Trumpa, aby zakročil proti Ruskej federácii.

.

 

17:15 – Bloger Volodymyr Sokolov opustil Ukrajinu.

Súdiac podľa jeho slov, nelegálne prešiel do Rumunska cez hory.

Povedal, že „8. marca išiel hľadať snežienky a náhodou sa ocitol v Rumunsku“.

Povedal, že z Ukrajiny „ťahá stlačený vzduch a je strašné sa tam pozerať“.

Tento chlapík má v sieti TickTock 160 000 odberateľov. Kritizuje mobilizáciu a TCK.

 

.

17:10 – Lukašenko povedal, že Putinovi telefonovali z Ukrajiny, ale neuviedol, o koho ide.

„Nepoviem to, nech to povie Vladimir Vladimirovič. Hovoril s nimi. Oni mu zavolali, hovorili. S niektorými z nich hovoril. Nebola to verejne dohodnuté, že budú spolu hovoriť,“ povedal Lukašenko v rozhovore pre ruské médiá.

Povedal tiež, že „Voloďa (Zelenskyj – pozn. red.) bol pre mňa ako syn, ale správal sa ako hnida. Predtým dnes v ruskom parlamente nazval Zelenského „dieťaťom“.

 

16:20 – Tretia útočná brigáda sa stala tretím armádnym zborom, povedal jej veliteľ Biletskyy.

„Piliere, na ktorých budeme zbor budovať – bojová príprava, profesionálny poddôstojnícky zbor, práca s riadením, usporiadanie a vyrobiteľnosť“, – povedal Biletsky.

Pripomeňme, že reforma AFU plánuje vytvoriť 20 armádnych zborov na základe najviac bojaschopných brigád.

.

 

15:55 – Generálny štáb popiera informácie o „obkľúčení“ AFU v Kurskej oblasti, ktoré najprv vyslovil Putin a potom Trump.

Tvrdí, že tieto správy „nezodpovedajú skutočnosti a sú vytvorené Rusmi na politické účely a nátlak na Ukrajinu a partnerov“.

Potvrdilo sa len „preskupenie“ jednotiek, t. j. ústup.

„Jednotky ukrajinských obranných síl sa preskupili, stiahli sa na výhodnejšie obranné línie a plnia im stanovené úlohy na území Kurskej oblasti,“ uviedol generálny štáb.

 

15:00 – Trumpovo vyhlásenie o včerajšom „produktívnom a veľmi dobrom“ rozhovore s Putinom a o vysokých šanciach na ukončenie vojny naznačuje, že šance na dosiahnutie dohody o prímerí zďaleka nie sú nulové. Je nepravdepodobné, že by inak americký prezident napísal správu v takom pozitívnom tóne.

.

To je zatiaľ hlavný záver z toho, čo Trump napísal.

 

14:35 – Úplné znenie Trumpovho vyhlásenia o jeho rozhovore s Putinom.

“Včera sme mali veľmi dobré a produktívne rozhovory s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a je veľmi veľká šanca, že táto hrozná, krvavá vojna sa konečne skončí – ALE V TOMTO MOMENTE SÚ TISÍCE UKRAJINSKÝCH VOJÁKOV ÚPLNE UZAVRETÉ RUSKÝMI VOJSKAMI A SÚ VO VEĽMI ZLEJ A BEZVÝCHODISKOVEJ POZÍCII. Vyzval som prezidenta Putina, aby ušetril ich životy. Bude to strašný masaker, aký nemá obdobu od druhej svetovej vojny. Boh im všetkým žehnaj!“.

 

14:30 – Trump uviedol, že vo štvrtok 13. marca mal s Putinom „veľmi dobrú a produktívnu diskusiu“.

Trump po rozhovore s Putinom povedal, že šance na vyriešenie situácie okolo Ukrajiny sú vysoké

.

Trump povedal, že počas rozhovoru požiadal Putina, aby „ušetril úplne obkľúčené“ sily AFU v Kurskej oblasti

 

14:25 – Generálny tajomník NATO Rutte sa vyslovil za normalizáciu vzťahov s Ruskom po skončení vojny na Ukrajine.

„Z dlhodobého hľadiska Rusko existuje. Chcem povedať, že Rusko sa nikam nechystá. A s prezidentom Putinom som veľa rokoval už pred rokom 2014. Počas mojich prvých štyroch rokov vo funkcii predsedu vlády sme mali veľa rokovaní. A myslím si, že je normálne, ak sa vojna zastaví, aby Európa nejakým spôsobom, krok za krokom, a tiež Spojené štáty, krok za krokom, obnovili normálne vzťahy s Ruskom,“ povedal Rutte v televízii Bloomberg.

Dodal však, že „tam ešte absolútne nie sme“ a na Rusko treba „naďalej vyvíjať tlak, aby sa uistili, že sú pripravení na seriózne rokovania“.

 

14:20 – Bývalý premiér Jaceňuk vysvetlil, prečo neslúži v AFU.

.

Uviedol, že je pripravený bojovať, „ak bude povolaný“.

„Som vojensky povinný. Od prvého dňa vojny až do prijatia zákona o mobilizácii, ak by bola len výzva, ak by AFU povedala: ‘Potrebujeme Jaceňuka’, už by som bol v AFU,“ povedal Jaceňuk.

Tieto slová sú v súzvuku so známym Jaceňukovým výrokom z roku 2014 na Majdane: „guľka do čela, tak guľka do čela”.

 

14:00 – Generálny tajomník Rutte uviedol, že Trump sa zatiaľ vzdal otázky členstva Ukrajiny v NATO.

.

Na otázku agentúry Bloomberg, či Trump „skutočne stiahne otázku členstva Ukrajiny v NATO z rokovacieho stola“, Rutte odpovedal: „Áno“.

Predtým ukrajinský mediálny zdroj v OP uviedol, že Ukrajina sa nemieni vzdať perspektívy členstva v NATO. Hoci proti tomu vystupujú mnohí členovia organizácie, bez súhlasu ktorých nedostane pozvanie.

 

13:28 – Generálny tajomník NATO si nemyslí, že by sa aliancia v prípade prímeria zapojila do presadzovania prímeria na Ukrajine.

 

13:22 – Trump povedal, že vo vojne na Ukrajine zomreli „milióny“ ľudí a že vyvedie USA z „chaosu“ s Ruskom.

„Skorumpovaný Joe Biden nás dostal do skutočného „chaosu“ s Ruskom (a so všetkým ostatným!), ale ja nás z neho vyvediem. Milióny ľudí zomreli zbytočne, aby sa už nikdy nevrátili späť… a mnoho ďalších bude nasledovať, ak nedosiahneme prímerie a konečnú dohodu s Ruskom. Vojna by sa nekonala, keby som bol prezidentom. Jednoducho by k nej na 100 % nedošlo,“ napísal americký prezident na svojej sociálnej sieti.

 

13:15 – Podľa ruských blogov zaútočil dron na vojenské cvičisko v Muline v Nižnonovgorodskej oblasti v Rusku.

Počet obetí nie je známy.

V popoludňajších hodinách médiá informovali, že letisko v Nižnom Novgorode dočasne neprijímalo ani neodosielalo lety.

 

12:25 – „Orešnik“ bude čoskoro v službe bieloruskej armády, povedal Alexander Lukašenko. Podľa neho sa o umiestnení hovorilo na rokovaniach s Vladimírom Putinom 13. marca.

 

11:05 – Bielorusko sa v blízkej budúcnosti k Rusku nepripojí, povedal Lukašenko.

.

 

10:50 – Peskov dal jasne najavo, že sa pripravuje rozhovor medzi Putinom a Trumpom.

Hovorca Kremľa uviedol, že v otázke urovnania na Ukrajine „existujú dôvody na opatrný optimizmus“.

Uviedol, že Putin včera neskoro večer v rozhovore s osobitným vyslancom prezidenta USA Whitkoffom odovzdal prostredníctvom neho Trumpovi informácie a „dodatočné signály“.

Rusko a USA „majú pochopenie, že rozhovor medzi prezidentmi je potrebný“, ale jeho čas ešte nebol dohodnutý. Ten sa dohodne neskôr, po Whitkoffovej správe prezidentovi USA.

 

09:45 – Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že v noci a dnes ráno bolo nad ruskými regiónmi zostrelených 28 dronov.

 

09:00 – Na Moskvu v noci zaútočili bezpilotné lietadlá.

Miestne úrady uvádzajú, že sily protivzdušnej obrany zostrelili štyri drony.

Po útoku vypukol malý požiar na streche výškovej budovy v ruskom hlavnom meste, ktorá bola údajne prázdna. Najmenej jedna ďalšia výšková budova bola poškodená.

Výbuchy hlásili aj obyvatelia Moskovskej oblasti, najmä Balašichy. Tam trosky dopadli na nádvorie.

 

06:56 – Drony zaútočili v noci na ropný komplex v Tuapse. Vznietila sa nádrž s benzínom.

Plocha požiaru je viac ako 1 000 metrov štvorcových, uviedli úrady Krasnodarského kraja Ruskej federácie.

.

 

06:43 – Administratíva Donalda Trumpa ukladá nové sankcie proti ruskému energetickému a bankovému sektoru. Obmedzenia sa sprísnili v ropnom a plynárenskom sektore, informovala televízia CBS s odvolaním sa na zdroje oboznámené s plánmi Bieleho domu.

 

06:30 – Agentúra Bloomberg s odvolaním sa na svoje zdroje píše, že Maďarsko zrušilo svoje veto v súvislosti s rozšírením sankcií EÚ voči Rusku.

Uvádza sa, že sa tak stalo po tom, ako boli zo sankčného zoznamu na žiadosť Budapešti vyňaté tri mená. Ktoré to boli – sa neuvádza.

Predtým denník Financial Times informoval, že Maďarsko pohrozilo zablokovaním rozšírenia sankcií voči 2 000 ruským osobám, ak Michail Fridman nebude odstránený zo sankčného zoznamu.

 

Aj keď sme sa v tomto článku venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj článok Poslanci skončili rokovací deň osobitnou situáciou rodín s jedným rodičom , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Poslanci začali štvrtok diskusiou o povinnostiach vlády z dlhovej brzdy

Poslanci Národnej rady SR začali vo štvrtok 14. rokovací deň pokračujúcej 46. schôdze zlúčenou diskusiou o dvoch návrhoch uznesení z…

19. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko v rebríčku najšťastnejších krajín sveta kleslo na 54. miesto, prví sú stále Fíni

Slovensko sa v najnovšom rebríčku najšťastnejších krajín na svete prepadlo z minuloročnej 45. priečky na 54. miesto, uvádza sa vo…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bazilika sv. Petra chráni svoj oltár: reakcia na opakované znesvätenie

Vo vnútornom priestore Baziliky svätého Petra vo Vatikáne, ktorý bol po stáročia vnímaný ako miesto otvorenosti a transcendencie, došlo k…

19. 03. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

V Temelíne uložili tri kontajnery s použitým jadrovým palivom

Technici Jadrovej elektrárne Temelín umiestnili do skladu tri kontajnery s použitým jadrovým palivom. Na proces dohliadali inšpektori Medzinárodnej agentúry pre…

19. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko v rebríčku najšťastnejších krajín sveta kleslo na 54. miesto, prví sú stále Fíni

Slovensko sa v najnovšom rebríčku najšťastnejších krajín na svete prepadlo z minuloročnej 45. priečky na 54. miesto, uvádza sa vo…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

.
.
.
.
.

Chromík pre HS o Občianskom zákonníku: Inštitút blízkej osoby môže otvoriť dvere registrovaným partnerstvám

Na jeseň bude v NR SR s veľkou pravdepodobnosťou schválený nový Občiansky zákonník. Ten aktuálny je tu už od roku…

19. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.

Pozor na rozdiely, nový rodičovský dôchodok môže byť výrazne nižší

Od roku 2026 čaká slovenský daňový systém významná zmena, ktorá zásadne mení spôsob prerozdeľovania časti zaplatenej dane. Tradičný mechanizmus poukazovania…

19. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čoho sa bojí Michal Šimečka?

Líder progresívcov Michal Šimečka dlhodobo verejne prezentuje svoj proukrajinský postoj a neochvejnú podporu prezidentovi Zelenskému, zatiaľ čo za agresora označuje…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Taliansky generál svojím prejavom v EP rozdupal predsedníčku Európskej komisie

Europoslancom Milanovi Uhríkovi a Milanovi Mazurekovi prišla do europarlamentnej frakcie ESN nová posila, a to hneď veľkolepo. Taliansky europoslanec, generál…

19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán zaútočil na najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete

Irán zasiahol najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete v Katare

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Sparta – Príbeh hrdinov

Sparťania pretvorili za stáročia svoju domovinu na ojedinelú obec bojovníkov a ich jediným záujmom sa stalo umenie víťaziť. Knihu nájdete…

19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Páni“ klamári

Generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky Ministerstva obrany Slovenskej republiky Robert Bestro na základe štatistických údajov vyvracia opozičné klamstvá týkajúce sa…

19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ministri, haló: Dáme ďalšie státisíce na podporu LGBTi?

Ak ste sa nádejali, že s touto vládou skončí hromadné vyhadzovanie verejných financií na dúhové projekty, potom ste sa pomýlili…

19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dva naratívy alebo informačná hmla vojny

Termín „naratív“, ktorý sa prostredníctvom médií čoraz naliehavejšie tlačí do nášho slovníka,  je definovaný ako príbeh alebo interpretácia udalostí spájajúci…

19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Škodia nám, no aj tak ich jeme: Pravda o obľúbených potravinách

Nie všetko, čo nám chutí, je zároveň aj prospešné pre naše zdravie. Moderný životný štýl priniesol množstvo potravín a nápojov,…

19. 03. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Kirk mi pred smrťou povedal: ‚Joe, nedopusť, aby sme sa zaplietli do vojny s Iránom‘“

Bývalý riaditeľ amerického protiteroristického centra Joe Kent naďalej ostro kritizuje vojnu s Iránom

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Kto v skutočnosti riadi mediálneho regulátora?

RpMS môže podľa zákona voliť aj odvolávať svojho riaditeľa. Ak európsky dohľad spochybňuje vnútorné personálne rozhodnutie národného regulátora, kde začína…

19. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Francúzky generál: Predávajú lístky na Titanic

Francúzsky generál vo výslužbe Michel Yakovleff prirovnal účasť v koalícii na ochranu Hormuzského prielivu k nákupu zľavneného lístka na Titanik…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vypočítavá logika „elít“ arabského sveta dostáva výprask

Irán, 19. marca 2026 - Na Saudskú Arábiu a Katar sú smerované raketové útoky. Miestne televízne kanály ukazujú následky. Saudská…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Vláda schválila obmedzenia pre tankovanie nafty

Vláda SR na stredajšom mimoriadnom rokovaní schválila opatrenia v súvislosti s vyhláseným stavom ropnej núdze. Na základe prijatého nariadenia sa…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.


Slovensko a Maďarsko kritizujú postup Európskej únie pri Družbe, žiadajú zapojenie svojich expertov

Slovensko a Maďarsko vyjadrili znepokojenie nad medializovanými informáciami o vyslaní odborníkov z Európskej komisie na miesto údajného poškodenia ropovodu Družba…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Když ropu nemohou mít oni, nebude ji mít nikdo!

Letadlová loď Gerald R. Ford ukončuje operaci proti Íránu a odplouvá z Rudého moře na Krétu. Nic se nestalo, samozřejmě.…

19. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Ružička nečakane odchádza z Ruska. Náhle ukončenie zmluvy!

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička, ktorý hral centra prvého útoku v olympijskom tíme, nečakane končí v ruskej KHL. Informoval o…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

My vám to dieťatko vynosíme. Vatikán aktualizuje požiadavku na ochranu materstva

Stála misia Svätej stolice pri OSN vydala aktuálne stanovisko k otázkam a rizikám náhradného materstva, čo by mohla byť téma…

19. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Test osobnosti: Vyberte si ovocie a odhaľte svoj štýl učenia

Test osobnosti môže byť zábavným spôsobom, ako lepšie pochopiť samého seba a svoje návyky. Tento test osobnosti vám pomôže odhaliť,…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Katolícka cirkev slávi sv. Jozefa, patróna otcov, tesárov a zomierajúcich

Sviatok svätého Jozefa, ženícha Panny Márie a patróna univerzálnej Cirkvi, si pripomíname 19. marca. Úcta k nemu sa výraznejšie rozvinula…

19. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Súdna rada Skritizovala sudcu Hajduka, ktorý sa snaží svojimi vyjadreniami ovplyvniť konanie v prospech Čurillovcov

Súdna rada SR apeluje na sudcov, aby pri odôvodňovaní svojich rozhodnutí postupovali striktne v súlade so zákonom, zdržali sa vyjadrení…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Náhoda, ktorá pobavila. Ohromujúce a veselé momenty

Náhoda nás dokáže prekvapiť v tých najneočakávanejších chvíľach a často vytvára situácie, ktoré pôsobia až neuveriteľne. Tieto zvláštne momenty sa…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Tajná služba USA konštatovala prevahu Rusov

Americká spravodajská služba konštatovala prevahu Ruskej federácie vo vojne s Ukrajinou a pripravenosť Moskvy pokračovať v bojových operáciách, kým nedosiahne…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Oslobodťe Ameriku od tejto cudzej okupácie!

USA, 18. marca 2026 - Bývalá predsedníčka Komisie Bieleho domu pre náboženskú slobodu vyhlásila, že vláda USA je „okupovaná cudzím štátom“  …

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Letisko Bratislava v top 10 najlepších letísk východnej Európy

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave sa umiestnilo na 9. mieste v rebríčku najlepších letísk východnej Európy v rámci ankety…

19. 03. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vlhová ešte "nemá kapacitu" na to, aby pretekala v Svetovom pohári, priznáva tréner Gemza

Petra Vlhová tento týždeň oznámila, že po návrate na Olympijských hrách v Miláne a Cortine nebude ďalej pokračovať v Svetovom…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Šéfka diplomacie Európskej únie Kaja Kallasová striktne odsúdila popravu švédskeho občana v Iráne. Zároveň Európska únia vyzvala Irán, aby zastavil popravy a zrušil trest smrti.

09:15

Irán zaútočil na rafinériu saudskoarabskej štátnej ropnej spoločnosti Saudi Aramco, ktorá sa nachádza v meste Janbú na pobreží Červeného mora.

Podľa doterajších informácií je poškodenie minimálne.

09:11

.

Česko a Slovensko pripravujú test reverzného toku ropy cez Družbu

Česká republika a Slovensko po rokovaní v Prahe oznámili, že chcú naštartovať prípravu reverzného toku ropy cez ropovod Družba zo…

18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Iráne popravili švédskeho občana, Štokholm ostro protestuje

Švédska ministerka zahraničných vecí Maria Malmer Stenergardová v stredu potvrdila, že Irán popravil švédskeho občana, ktorý bol odsúdený za špionáž.…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Otvorená diskreditačná kampaň: Facebook obmedzuje príspevky Viktora Orbána krátko pred voľbami

Maďarská opozícia hrá špinavú hru: Bývalý zamestnanec spoločnosti Meta, spriaznený s opozičnou stranou Tisza, vyzval používateľov Facebooku, aby nahlasovali príspevky…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias?

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias? Ako prišiel Jack Rozparovač k svojmu strašnému menu? Kto „predal“ eifelovku…

18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Prekročil profesionálny rámec. Rezort vnútra podal sťažnosť a žiada preskúmať vyjadrenia Kubinu

Ministerstvo vnútra SR podalo sťažnosť na Slovenskú advokátsku komoru . Žiada preskúmať vyjadrenia advokáta skupiny policajtov, známych ako čurillovci, Petra…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov