vojna na ukrajine

NAŽIVO

Španielsko evakuuje vojakov z Iraku uprostred rastúceho napätia v Iráne a Perzskom zálive.

19:09

Macron oznámil, že francúzska lietadlová loď na jadrový pohon, ktorá má byť uvedená do prevádzky v roku 2038, sa bude volať France libre.

18:36

V Anglickom meste Canterbury epidémia meningitídy B zabila dvoch mladých ľudí.

18:34

Cena ropy typu Brent stúpla takmer na 110 dolárov za barel po izraelských útokoch na najväčšie iránske ložisko SOUTH PARS a po hrozbe Teheránu, že v odvete zaútočí na ropné a plynárenské zariadenia svojich nepriateľov na Blízkom východe.

ropa
Vývoj ceny ropy / Foto: Telegram
18:31

Server hang.hu oznámil, že komponenty pre ropovod Družba dodajú z Česka na Ukrajinu budúci týždeň.

18:18

Afganistan oznámil dočasné prímerie s Pakistanom, ktoré súvisí so sviatkom íd al-fitr.

18:16

Ľudsky vyzerajúce roboty budú schopné zabehnúť 100 metrov za 10 sekúnd už v polovici tohto roka, predpovedá čínsky časopis EE Times China.

Svetový rekord v behu na 100 metrov medzi ľuďmi je 9,58 sekundy, ktorý 16. augusta 2009 stanovil Usain Bolt (Jamajka).

17:20

Generálny štáb armády Ukrajiny oznámil, že 16. a 17. marca zaútočil na letecké továrne v mestách Ulianovsk a Staraja Russa.

17:12

Hovorca rezortu zahraničia Ukrajiny Heorhij Tychyj uviedol, že Ukrajina zatiaľ nemá informácie o misii EÚ s poverením oboznámiť sa tým, do akej miery je poškodený ropovod Družba na Ukrajine.

17:10

Merz vyhlásil, že ak by sa USA s Nemeckom poradili ohľadom vojny proti Iránu, Nemecko by im odporučilo tento krok neurobiť.

17:04

Rusko odsúdilo útok na jadrovú elektráreň v meste Búšehr v Iráne. Podľa MAAE ju zasiahol projektil.

16:26

Zelenskyj vyzval EÚ, aby riešila veto Maďarska vo veci sľúbenej pôžičky pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur.

16:14

Wladyslaw Kosiniak-Kamysz označil Nawrockého veto k zákonu o mechanizme SAFE za chybu Vyzval ho, aby sa ospravedlnil.

16:09
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Mesto Sudža v Kurskej oblasti sa vrátilo pod ruskú kontrolu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
vojna na ukrajine
Ilustračné foto / Foto: TASR/AP-Alex Babenko
❚❚
.

18:00 – Ak Rusko nebude súhlasiť s dočasným prímerím, bude to pre celý svet sklamaním, povedal Trump. Podľa neho bolo Putinovo vyhlásenie „sľubné, ale nie úplné“.

 

17:15 – Fínsky premiér Peteri Orpo uviedol, že Fínsko nepošle na Ukrajinu svojich vojakov.

Podľa agentúry Reuters Orpo ako dôvod neposlania vojenských jednotiek na Ukrajinu uviedol skutočnosť, že samotné Fínsko hraničí s Ruskom.

„Pre fínskych vojakov by bolo riskantné čeliť riziku konfliktu s armádou našej susednej krajiny. Preto je tu línia našej vlády jasná,“ vysvetlil premiér.

.

 

16:45 – Rusko súhlasí s návrhom na ukončenie nepriateľských akcií, ktoré by však mali viesť k dlhodobému mieru a odstráneniu hlavných príčin krízy, povedal Putin.

 

16:35 – Putin: „súhlasíme s návrhmi na ukončenie bojov, ale vychádzame z toho, že toto ukončenie by malo viesť k dlhodobému mieru a riešiť hlavné príčiny krízy“

 

.

16:30 – Lukašenko povedal, že Putin „bude musieť dnes a zajtra úzko spolupracovať na ukrajinskej otázke“.

Kremeľ predtým potvrdil večerné stretnutie Putina s Trumpovým osobitným vyslancom.

Okrem iného budú diskutovať o pripravenosti Ruska na prímerie na Ukrajine.

 

16:25 – Stretnutie Vladimira Putina s osobitným vyslancom prezidenta USA Stevom Whitkoffom sa uskutoční vo štvrtok večer v uzavretom formáte, uviedol asistent ruského prezidenta Jurij Ušakov.

.

 

15:40 – Putin by dnes s Trumpom nemal hovoriť, uviedol asistent ruského prezidenta Ušakov.

 

14:55 – Kyjev sťahuje AFU z blízkosti Kurska na tretiu líniu obrany v Sumskej oblasti, povedal Maročko.

 

14:00 – Putinovo vystúpenie v uniforme je signálom odhodlania čo najskôr dokončiť operáciu na oslobodenie Kurskej oblasti, povedal Peskov.

 

13:15 – Trumpov zástupca Whitkoff sa dnes možno stretne s Putinom.

Oznámil to poradca ruského prezidenta Jurij Ušakov.

Na otázku, či je stretnutie Whitkoffa s ruským prezidentom možné, Ušakov odpovedal: „nie je vylúčené“.

.

Zároveň uviedol, že Moskva si vyberie samostatných vyjednávačov pre dialóg s USA o Ukrajine.

 

12:25 – Návrh USA na 30-dňové prímerie na Ukrajine by sa mal dokončiť „s prihliadnutím na záujmy Ruska“, uviedol poradca ruského prezidenta Jurij Ušakov.

„Budeme musieť pracovať, premýšľať a zohľadniť aj našu pozíciu. Tam je načrtnutý len ukrajinský prístup,“ povedal.

Predtým navrhovaný variant prímeria označil za „oddychový čas“ pre AFU.

.

 

11:30 – „Je pekné, že ste Rusko navštívili ako svoju prvú návštevu po zvolení za prezidenta.“ V Kremli sa začalo stretnutie medzi Vladimirom Putinom a Alexandrom Lukašenkom.

Vyhlásenia ruského lídra:

– Vzťahy Ruska s Bieloruskom sú bratské v pravom zmysle slova, mohli by byť príkladom pre ostatné krajiny.

– V hospodárskej oblasti majú Rusko a Bielorusko napriek všetkým ťažkostiam najlepší vývoj.

.

– Lukašenko zajtra vystúpi na zasadnutí Rady ministrov.

– Putin pozval Lukašenka na oslavy 9. mája v Rusku.

Vyhlásenia bieloruského prezidenta:

– USA nemajú žiadny plán pre konflikt na Ukrajine, Washington sonduje terén.

– Januárové voľby v Bielorusku boli hlasovaním o tom, „či sme s Ruskom alebo niekde inde“.

– Rusko má v situácii na Ukrajine „veľké tromfy“, takže o urovnaní sa bude rokovať, keď ich Moskva „dostane“.

– Na Rusko sa nedá tlačiť, preto USA tlačili na Ukrajinu.

.

– Ukrajina pravdepodobne nebude súhlasiť s prímerím.

– Lukašenko vyjadril presvedčenie, že Kurská oblasť bude definitívne oslobodená v priebehu niekoľkých dní.

 

10:33 – Podrobnejšie vyhlásenie Peskova o rokovaniach o možnom prímerí na Ukrajine.

Podľa hovorcu Kremľa budú všetky otázky týkajúce sa tejto záležitosti prerokované na nadchádzajúcich stretnutiach so zástupcom USA v Moskve.

„Skutočne letia vyjednávači a skutočne sú naplánované kontakty. Po získaní informácií o výsledkoch uplynulých americko-ukrajinských rokovaní začne Rusko formulovať svoju pozíciu, proces získavania týchto informácií práve prebieha. Pokiaľ ide o rokovacie pozície pred začatím týchto rozhovorov, a tie sa ešte nezačali, asi by nebolo správne otriasať nebom a hovoriť o tom verejne,“ povedal Peskov.

Povedal, že Mike Waltz telefonoval s ruským prezidentským poradcom Jurijom Ušakovom.

.

 

10:31 – Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že mesto Sudža v Kurskej oblasti sa vrátilo pod ruskú kontrolu.

Ukrajina to nepotvrdila.

Včera a dnes sa objavili videá s prítomnosťou ruských vojakov v rôznych častiach mesta zo Sudži.

Ruské vojenské webové stránky tvrdia, že ukrajinské ozbrojené sily sa v meste už nenachádzajú.

 

08:57 – Rusko zváži Trumpov plán na prímerie, uviedol ruský veľvyslanec v Británii Andrej Kelin v komentári pre denník The Wall Street Journal.

.

„Zvážime americký návrh na prímerie. Vojenské operácie však zastavíme až vtedy, keď budeme mať úplnú, komplexnú dohodu. Rusko opakovane vyhlásilo, že dočasné prímerie nie je možnosťou riešenia situácie. Pristupujeme k tomu (americkej iniciatíve na prímerie – pozn. red.) s veľkou opatrnosťou,“ povedal Kelin.

Uviedol, že na začiatku vojny už existoval návrh istanbulských dohôd, ale rokovania stroskotali a vojna pokračovala.

Uviedol, že Rusko potom „stiahlo vojská z Kyjevskej a Černihovskej oblasti ako gesto dobrej vôle pred možnou dohodou o prímerí“.

 

08:33 – „Nachádzame sa v záverečnom dejstve [Zelenského pôsobenia],“ povedal pre Financial Times jeden z vysokopostavených ukrajinských predstaviteľov.

Podľa publikácie politické kruhy v Kyjeve už diskutujú o tom, ako dlho Zelenskyj zostane pri moci po „fiasku“ v Oválnej pracovni, a Trumpova administratíva „sa netají svojou túžbou spolupracovať s novým ukrajinským lídrom“.

„Trumpova administratíva sa pravdepodobne otočí Zelenskému chrbtom, ak sa postaví proti dohode (o ukončení vojny na Ukrajine – pozn. red.), ktorú považuje za neprijateľnú. Americký prezident už spochybnil legitimitu ukrajinského lídra, nazval ho „diktátorom“ – čo je naratív presadzovaný Kremľom – a vyzval na nové voľby. Niektorí Trumpovi spojenci vyzvali Zelenského, aby po hádke s prezidentom v Oválnej pracovni odstúpil. Ukrajinskí predstavitelia to považujú za Moskvou inšpirovanú destabilizačnú kampaň, ktorá zasieva rozpory v ukrajinskej spoločnosti v mimoriadne ťažkej chvíli,“ píše FT.

.

Opoziční politici, hoci Zelenského po jeho konflikte s Trumpom podporili, sa „v skutočnosti pripravujú na voľby, vytvárajú spojenectvá a testujú verejné správy“ a budujú si väzby s Bielym domom a republikánmi.

 

08:24 – Lietadlo osobitného vyslanca prezidenta USA Steva Whitkoffa opustilo Katar a smeruje na sever do Ruskej federácie, informovali ruské blogy.

Screenshot

 

07:35 – Rusko predložilo USA zoznam požiadaviek na prímerie na Ukrajine.

Agentúra Reuters citovala svoje zdroje.

Rozhovorcovia agentúry presné požiadavky neuviedli. Uviedli však, že ide o obnovenie vzťahov s Washingtonom.

.

Podmienky Kremľa charakterizovali ako „široké a podobné požiadavkám, ktoré už predtým predložil Ukrajine, USA a NATO“.

 

07:03 – Kyjevu došli rakety dlhého doletu ATACMS.

Píše o tom agentúra Associated Press s odvolaním sa na zdroje v Spojených štátoch a na Ukrajine.

„Americký predstaviteľ uviedol, že USA dodali celkovo menej ako 40 takýchto rakiet a že Ukrajine došli koncom januára,“ informuje agentúra.

.

Túto informáciu potvrdili jeho zdroje vo výbore Rady pre obranu.

Poznamenávame, že od inaugurácie Donalda Trumpa sa neobjavili žiadne fakty o použití týchto rakiet, ako aj britských a francúzskych rakiet dlhého doletu na Rusko.

 

07:01 – Putin dnes urobí vyhlásenie o Ukrajine. Informoval o tom jeho hovorca Dmitrij Peskov.

Vyhlásenia odznejú počas návštevy bieloruského prezidenta v Moskve a na záverečnej tlačovej konferencii Putina a Lukašenka.

 

06:57 – Ukrajina zvýši nákupy skvapalneného zemného plynu z USA po zásahoch do plynovej infraštruktúry krajiny, informovala agentúra Reuters.

Agentúra uviedla, že Ukrajina môže v roku 2025 výrazne zvýšiť dovoz skvapalneného zemného plynu z USA prostredníctvom terminálov v Nemecku, Grécku, Litve a Poľsku.

 

06:53 – Hovorkyňa Bieleho domu Caroline Leavittová neodpovedala na otázku, či má Trumpova administratíva nejaký mechanizmus presadzovania práva v prípade, že Rusko poruší navrhované „prímerie“.

Informovala o tom televízia CNN.

„No, to je samozrejme hypotetická otázka, ktorú nebudem komentovať, pretože sme k tomu ešte nedospeli,“ povedala tlačová tajomníčka Bieleho domu.

„Súčasný stav je taký, že Ukrajinci súhlasili s prímerím, Ukrajinci súhlasili s mierovým plánom, ktorý včera v Saudskej Arábii predstavil minister zahraničných vecí a náš poradca pre národnú bezpečnosť,“ dodala.

 

.

Aj keď sme sa v tomto článku venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj článok V sobotu sa budú v 15 obciach konať doplňujúce komunálne voľby , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Raši vo štvrtok navštívi krajanov v rumunskom Nadlaku

Predseda Národnej rady SR Richard Raši vo štvrtok (19. 3.) navštívi krajanov v rumunskom Nadlaku. Cieľom jeho pracovnej cesty je…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Teherán podľa amerických spravodajských služieb nezačal pred začatím vojny s obnovou svojho jadrového programu

Americké spravodajské služby dospeli k záveru, že Irán nezačal obnovovať svoje jadrové obohacovacie kapacity, ktoré boli zničené počas spoločného americko-izraelského…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Europoslanci schválili zákaz sexualizovaných deepfake obrázkov vytvorených umelou inteligenciou

Europoslanci v stredu podporili zákaz systémov umelej inteligencie, ktoré vytvárajú sexualizované deepfake obrázky bez súhlasu dotknutých osôb. Opatrenie reaguje na…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Členovi NATO diskutujú o najlepšom spôsobe ako spriechodniť Hormuzský prieliv, potvrdil šéf Aliancie

Spojenci v Organizácii Severoatlantickej zmluvy diskutujú o „najlepšom spôsobe“, ako znovu otvoriť Hormuzský prieliv, cez ktorý za normálnych okolností prechádza…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo školstva zaznamenalo technickú chybu počas Testovania 9, dotkla sa asi 1000 žiakov

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR zaznamenalo v rámci štvrtkového testovania deviatakov z matematiky technickú chybu v testových zadaniach,…

18. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov


.

ĎALŠIE Z HS

.

.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
.
.

Vláda schválila obmedzenia pre tankovanie nafty

Vláda SR na stredajšom mimoriadnom rokovaní schválila opatrenia v súvislosti s vyhláseným stavom ropnej núdze. Na základe prijatého nariadenia sa…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Súdna rada Skritizovala sudcu Hajduka, ktorý sa snaží svojimi vyjadreniami ovplyvniť konanie v prospech Čurillovcov

Súdna rada SR apeluje na sudcov, aby pri odôvodňovaní svojich rozhodnutí postupovali striktne v súlade so zákonom, zdržali sa vyjadrení…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tajná služba USA konštatovala prevahu Rusov

Americká spravodajská služba konštatovala prevahu Ruskej federácie vo vojne s Ukrajinou a pripravenosť Moskvy pokračovať v bojových operáciách, kým nedosiahne…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Česko a Slovensko pripravujú test reverzného toku ropy cez Družbu

Česká republika a Slovensko po rokovaní v Prahe oznámili, že chcú naštartovať prípravu reverzného toku ropy cez ropovod Družba zo…

18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Iráne popravili švédskeho občana, Štokholm ostro protestuje

Švédska ministerka zahraničných vecí Maria Malmer Stenergardová v stredu potvrdila, že Irán popravil švédskeho občana, ktorý bol odsúdený za špionáž.…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Otvorená diskreditačná kampaň: Facebook obmedzuje príspevky Viktora Orbána krátko pred voľbami

Maďarská opozícia hrá špinavú hru: Bývalý zamestnanec spoločnosti Meta, spriaznený s opozičnou stranou Tisza, vyzval používateľov Facebooku, aby nahlasovali príspevky…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias?

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias? Ako prišiel Jack Rozparovač k svojmu strašnému menu? Kto „predal“ eifelovku…

18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prekročil profesionálny rámec. Rezort vnútra podal sťažnosť a žiada preskúmať vyjadrenia Kubinu

Ministerstvo vnútra SR podalo sťažnosť na Slovenskú advokátsku komoru . Žiada preskúmať vyjadrenia advokáta skupiny policajtov, známych ako čurillovci, Petra…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinské ozbrojené sily zatlačili Rusov v okolí Pokrovska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Nemecký a francúzsky minister zahraničia vidia prichádzať krízu desaťročia

Nemecký a francúzsky minister zahraničných vecí v stredu na spoločnej tlačovej konferencii v Berlíne vyzvali na deeskaláciu vojny na Blízkom…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Irán vyhlásil, že USA a Izrael zaútočili na jeho ložisko Južný Párs

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Naď, byť na mieste Zelenského, zbombardoval by ropovod Družba

Exminister obrany Jaroslav Naď sa počas tlačovky otvorene vyjadril, že ak by bol on na mieste prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského,…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Stratil Korčok súdnosť alebo priam zradil národné záujmy?,“ pýta sa generál

Ivan Korčok sa tento týždeň vybral do Bruselu presvedčiť svojich „partnerov“ o tom, koho záujmy v skutočnosti zastupuje. Zvesti o jeho návštevách sa…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér: „Progresívci absurdne obhajujú Zelenského poškodzovanie Slovenska“

Premiér Robert Fico na tlačovej konferencii polopate vysvetlil, prečo je taký problém s ropovodom Družba a prečo progresívci obhajujú konanie…

18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Oponoval Trumpovi, teraz mu idú po krku: Tucker Carlson tvrdí, že CIA ho vyšetruje ako „agenta cudzej mocnosti“

Konzervatívny komentátor Tucker Carlson vyjadril podozrenie, že CIA sleduje jeho súkromnú textovú komunikáciu v údajnej snahe obviniť ho z trestného…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Gešper pre HS: Čínske fabriky neplatia Green Deal, nemajú také drahé energie, ani vysoké odvody. Nemáme šancu s nimi súperiť

Neografia, jedna z najväčších tlačiarní v strednej Európe a posledný národný výrobca v Turci, sa ocitla v reštrukturalizácii. Predseda Matice…

18. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

„Žiadna ropa, žiadne peniaze“: Orbán reaguje na dohodu EÚ a Kyjeva o ropovode Družba

„Žiadna ropa – žiadne peniaze“: maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadril k dosiahnutiu dohody medzi EÚ a Kyjevom o pomoci…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.


Jána Ferenčáka vylúčili z Hlasu-SD

Koaličná strana Hlas-SD vylúčila zo svojich radov Jána Ferenčáka. Informovala o tom strana v stanovisku. Verí, že Ferenčák dodrží prísľub…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Merz pláta diery. Nemecká vláda využila 95% dlhu určeného na infraštruktúru na úplne iný účel

Nemecká vláda nezákonne použila 95 percent zadlženia, ktoré malo byť pôvodne určené na infraštruktúru, na úplne iný účel – zaplnila…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Na belgického premiéra sa za tvrdenia o potrebe obnovenia vzťahov s Ruskom zniesla tvrdá kritika

Belgický premiér Bart de Wever otvorene prezentoval názor, že po skončení vojny na Ukrajine bude musieť Európa nadviazať vzťahy s…

18. 03. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci pri riešení krízy bývania upustili uzdu fantázii

Európa v posledných rokoch zápasí aj s krízou bývania, preto je táto téma pravidelne na pretrase v Európskom parlamente. Europoslanci…

18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Týždeň pre politikov z PS nezačal najlepšie

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka nevie, kde je centrála HLAS-u; poslankyne Zuzana Mesterová a Zuzana Števulová prišli s revolučným nápadom…

18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania o Ukrajine sa blížia k “okamihu pravdy”

Rokovania o Ukrajine sa blížia k „okamihu pravdy“, ktorý môže prinútiť Kyjev, aby Moskve ustúpil v otázke územia

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zakázali by verejné pochody katolíkov. Slovo môže mať aj americký minister vojny

Čaká konzervativistov na Západe mimoriadny rozkol? Najnovšie vyjadrenia vplyvného pastora rozpútali Peklo…

18. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izraelská armáda musela zbombardovať celú štvrť v Teheráne aby zabila Larijaniho aj s rodinou

Irán, 18. marca 2026 - V Iráne potvrdili smrť tajomníka Najvyššej rady pre národnú bezpečnosť Aliho Larijaniho.   Spojené štáty…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Kuba je pripravená na odpor v prípade útoku USA, vyhlásil jej prezident

Kuba je pripravená na odpor v prípade útoku USA, vyhlásil jej prezident Miguel Díaz-Canel

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Štát chce akreditovať prevenciu kriminality. Otázka je, komu tým otvorí dvere

Ministerstvo tvrdí, že ide o profesionalizáciu. Z návrhu však rovnako vidno rast reportovania, dohľadu a silnejšiu moc štátu rozhodovať, kto…

17. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Veľká Británia a Francúzsko narazili na hranice ruskej trpezlivosti

USA, 18. marca 2026 - Veľká Británia má v súčasnosti množstvo vážnych problémov tak na vnútroštátnej, ako aj na medzinárodnej…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump sa snaží odložiť stretnutie so Si Ťin-pchingom v Číne

Americký prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že kvôli vojne s Iránom plánuje odložiť približne o mesiac dôležitú návštevu Číny,…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Premiér pravdepodobne nepodporí závery samitu Európskej únie týkajúce sa Ukrajiny

Predseda vlády SR Robert Fico pravdepodobne nepodporí závery blížiaceho sa samitu EÚ, ktoré sa budú týkať Ukrajiny. Avizoval to na…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Celá kubánska elektrická sieť zlyhala, čím zostal celý ostrov bez elektriny

Do niektorých oblastí sa pomaly vrátila dodávka elektriny, zatiaľ čo ostrov naďalej sužuje zastaraná infraštruktúra a nedostatok paliva. Informuje o…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Upalte čarodějnici!

V posledních dnech sleduju trampoty Milionu chlívek, kterak mají problém, proti čemu a za co vlastně mají demonstrovat. Prezident si…

18. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ruská dilema pri Svetovom pohári v hokeji

Niektoré krajiny hrozia bojkotom prestížneho hokejového Svetového pohára 2028, ktorý nedávno oznámilo vedenie NHL s tým, že na podujatí sa…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj má dostať ocenenie Európskej únie za zásluhy: „Znie to naozaj ako zlý vtip“

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom najnovšom videu na sociálnej sieti kritizuje Európsku úniu za to, že chce ukrajinskému…

17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nájdite 3 rozdiely na tomto obrázku za menej ako 23 sekúnd!

Rozdiely sú jadrom tejto rýchlej vizuálnej výzvy, ktorá preverí vaše pozorovacie schopnosti. Dokážete nájsť tri skryté rozdiely medzi dvoma obrázkami…

18. 03. 2026 | 0 komentárov

Tento týždeň môže byť prelomový pre svetovú ekonomiku a finančný systém

Centrálne banky viacerých veľkých krajín budú prijímať rozhodnutia o zmenách svojich úrokových sadzieb. Ide okrem iného o americký Federálny rezervný…

17. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS

.

Blogy

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov