vojna na ukrajine

NAŽIVO

Parlament Nórska rozhodol o zriadení komisie, ktorá má preskúmať prácu nórskej zahraničnej služby a iných orgánov za posledné desaťročia v súvislosti s Epsteinovou kauzou.

Včera 20:00

Zelenskyj uviedol, že do regiónu Perzského zálivu vyslali 201 ukrajinských odborníkov na likvidáciu dronov.

Včera 19:58

Lekári brazílskeho exprezidenta uviedli, že zdravotný stav Bolsonara sa zlepšuje. Jeho prepustenie späť do väzenia však zatiaľ neplánujú.

Včera 19:57

Študentov gymnázia v Rokycanoch, ktorí minulý rok prišli na haloweensku školskú akciu prezlečení za členov Ku-klux-klanu, stíha polícia.

Včera 19:54

UNICEF uviedol, že kvôli evakuácii juhosudánskeho mesta Akobo ušlo do Etiópie odhadom 100.000 ľudí.

Včera 19:47

Zdravotný stav nórskej korunnej princeznej Mette-Marit sa zhoršil. Trpí zriedkavou formou pľúcnej fibrózy.

Včera 19:16

V Nairobi sa pred súd postavili dvaja muži obvinení z pokusu o pašovanie mravcov do Číny.

Včera 19:14

Trump oznámil, že svoju plánovanú návštevu Číny odkladá pre vojnu v Iráne. Dodal, že do Pekingu vycestuje asi až o päť až šesť týždňov.

Včera 18:43

Súd nariadil nové súdne konanie s kardinálom Angelom Becciuom. Ten je odsúdený za finančný podvod a spreneveru majetku cirkvi.

Včera 18:42

Holandský minister spravodlivosti David van Weel uviedol, že mladíci zadržaní pre podozrenie z aktivovania výbušného zariadenia pred synagógou v Rotterdame boli pravdepodobne naverbovaní.

Včera 18:12

Nemecká CDU požaduje objasnenie spolupráce jej frakcie v Európskom parlamente s pravicovými stranami, ako je AfD.

Včera 18:11

Ministerstvo zdravotníctva ČR podalo trestné oznámenie v kauze, v ktorej polícia podozrieva lekárov, že mnohým pacientom v nemocnici v Olomouci implantovali do hrude defibrilátory, aj keď ich nepotrebovali.

Včera 18:05

Iránske úrady vyzvali obyvateľov, aby počas osláv príchodu perzského nového roka nevychádzali zo svojich domovov. Uviedli, že je to kvôli tomu, že nepriateľ by mohol takéto zhromaždenia zneužiť sa svoje ciele.

Včera 17:54

V Iráne v rámci zásahu proti osobám podozrivým zo spolupráce s Izraelom a USA zadržali aj najmenej desať cudzincov.

Včera 17:49

Trump uviedol, že väčšina krajín NATO sa nechce zúčastniť na vojenskej operácii USA proti režimu v Iráne.

Včera 17:48

Na súde v Stuttgarte sa začal proces s tromi ukrajinskými štátnymi príslušníkmi. Tí sú obvinení z toho, že z poverenia ruskej tajnej služby mali odosielať na Ukrajinu balíky s výbušninami.

Včera 17:47

Babiš uviedol, že treba na českom rezorte obrany urobiť najskôr „poriadok“ a až potom bude vláda zvažovať, či mu financie v rozpočtoch na ďalšie roky zvýši.

Včera 17:45
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi obsadili Sudžu. Kurský front sa presúva na ukrajinské územie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
vojna na ukrajine
Ilustračné foto / Foto: TASR/AP-Andriy Andriyenko/Ukraine’s 65th Mechanised Brigade via AP
❚❚
.

19:00 – Ruská armáda vytvorila niekoľko zón v blízkosti mesta Sudža, kde decimuje ukrajinské sily

Skupina ukrajinských vojakov, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Sudža v ruskej Kurskej oblasti, sa ocitla v niekoľkých zónach, ktoré vytvorili ruskí vojaci, povedal vojenský expert Andrej Maročko.

“Naši chlapci získavajú od ukrajinských militantov nové územia [v Kurskej oblasti]. <…> Takmer dve z týchto veľkých obkľúčení boli vytvorené v oblasti Sudža a v týchto zónach zabíjania sa teraz ničí živá sila a technika nepriateľa,” povedal pre verejnoprávnu televíziu OTR, ktorej ukážku zverejnil na svojom kanáli Telegram.

Podľa neho je teraz na bojiskách v okolí mesta “dosť horúco”.

“Ukrajinskí ozbrojenci by mali prijať len jedno správne rozhodnutie – vzdať sa – pretože momentálne jednoducho nemajú inú alternatívu,” zdôraznil vojenský expert.

.

Ruské ozbrojené sily pokračujú v ničení ukrajinských ozbrojených formácií v Kurskej oblasti.

Ruské ministerstvo obrany 11. marca informovalo, že jednotky ruskej bojovej skupiny Sever pokračovali v ofenzíve a oslobodili 12 osád: Agronom, Bogdanovka, Bondarevka, Dmitriukov, Zazulevka, Ivaškovskij, Kolmakov, Kubatkin, Martynovka, Michajlovka, Pravda, Južnyj a viac ako 100 km2 územia v Kurskej oblasti.

 

18:20 – Viac o dnešných vyhláseniach Trumpa o Ukrajine a možnom prímerí.

Americký prezident povedal, že by mohol, ale „nechce“ uvaliť sankcie na Rusko, pretože by to zabránilo dosiahnutiu mieru.

.

V Saudskej Arábii sa podľa jeho slov diskutovalo aj o otázke území.

„Sú veci, ktoré sa dajú urobiť a boli by finančne nevýhodné. Sú veci, ktoré môžem urobiť z finančného hľadiska. Pre Rusko by to bolo veľmi zlé. Nechcem to urobiť, pretože chcem dosiahnuť mier,“ povedal Trump.

„Dostávame sa bližšie k tomu, aby sme možno dosiahli nejakú dohodu,“ dodal americký prezident Trump s tým, že verí, že ukrajinská strana, ktorá bola predtým ‚ťažká‘, zmenila svoj názor.

„Mal som človeka [Zelenského], ktorý sa nezdal, že by chcel mier. Teraz s mierom súhlasil,“ pokračoval Trump. „Takže uvidíme.“

Prezident odmietol poskytnúť hodnotenie možnej dohody, ale povedal, že podľa neho „to má pre Rusko zmysel“, a dodal: „Diskutovali sme aj o otázke území“.

.

 

18:00 – Ruská federácia „nevylučuje“ rozhovory s Trumpovými vyslancami v najbližších dňoch.

„V najbližších dňoch nevylučujeme kontakty s predstaviteľmi USA,“ uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová.

Viceprezident USA D. J. Vance medzitým uviedol, že rozhovory sa už skutočne začali.

Kontakty USA s Ruskom o Ukrajine prebiehajú osobne aj telefonicky, zástupcovia USA budú v Moskve niekoľko dní, povedal Vance.

 

17:05 – Ukrajinský fond na podporu energetiky informuje, že USAID s ním zrušila dohodu o grantoch vo výške 75 miliónov dolárov.

Tieto peniaze mali byť použité na nákup energetických zariadení, najmä na vykurovaciu sezónu.

 

16:20 – Putin pravdepodobne bude súhlasiť s prímerím na Ukrajine, ale stanoví si podmienky, citovala agentúra Bloomberg svoje zdroje.

.

Medzi podmienky patrí najmä zastavenie dodávok zbraní na Ukrajinu.

Zdroje sa tiež domnievajú, že Putin sa bude snažiť oddialiť rokovania o prímerí, aby dosiahol čo najvýhodnejšie podmienky pre Moskvu.

 

15:25 – Zelenskyj uviedol, že na včerajších rokovaniach sa diskutovalo o otázke sankcií voči Rusku v prípade porušenia prímeria, ale „je príliš skoro o tom hovoriť“.

Podľa Zelenského to bude závisieť od americkej strany už po dialógu USA s Rusmi.

.

„Ak Rusi preukážu, že sú pripravení na americký návrh, myslím si, že budú prijaté príslušné rozhodnutia, a ak nebudú pripravení – veľmi dúfame, že americká strana preukáže presne to, čo povedala,“ povedal prezident.

 

14:30 – Zelensky tvrdí, že od Trumpa zatiaľ nedostal pozvanie, aby opäť prišiel do Washingtonu.

„Myslím si, že každé naše stretnutie s americkým prezidentom by sa malo skončiť pozitívnym výsledkom pre obe strany. Takto by sme mali pristupovať ku každému nášmu stretnutiu, dnes je reakcia našich spoločností zásadná. Chcem, aby každé naše stretnutie s americkým prezidentom bolo pozitívne, na to by sme sa mali všetci pripraviť,“ povedal ukrajinský prezident.

Pripomeňme, že jeho posledné stretnutie s Trumpom sa skončilo verejnou hádkou

.

 

14:00 – Ukrajina súhlasila s prímerím, aby Trumpovi ukázala, že podporuje ukončenie vojny, povedal Zelenskyj.

„Toto je prvý veľký konštruktívny rozhovor medzi našimi tímami: došlo k pozitívnemu výsledku, pokiaľ ide o obnovenie pomoci zo strany Spojených štátov. Opakovane som zdôraznil, že nikto z nás neverí Rusom, prešli sme si tým, ale nebudeme sa hrať s naratívom, že nechceme, aby sa vojna skončila. Myslím to veľmi vážne a je pre mňa dôležité, aby sa vojna skončila, chcem, aby to videl prezident USA, chcem, aby Európa, všetci boli v aliancii a prinútili Ruskú federáciu ukončiť vojnu. Takže moja reakcia bola – sme pripravení na formát mlčania na 30 dní vo formáte, ktorý nám ponúkla americká strana,“ – povedal prezident Ukrajiny.

 

13:50 – Ak Rusko odmietne prímerie na Ukrajine, s ktorým Kyjev už súhlasil, „veľa nám to napovie“, povedal minister zahraničných vecí Rubio.

Zároveň uviedol, že by bolo „nekonštruktívne“ vopred hroziť opatreniami proti Rusku, ak nebude súhlasiť.

 

.

13:45 – Ukrajinské ozbrojené sily sa stiahli z väčšej časti mesta Sudža v Kurskej oblasti, ukazuje mapa Deep State.

V meste je teraz prítomná len ruská armáda a šedá zóna na západe a severe.

Ruská armáda v noci obsadila aj Machnovku, Zamośće a Kazašskú Lokňu v Kurskej oblasti.

 

13:05 – USA včera rokovali s Ukrajinou o „otázkach územných ústupkov“, uviedol minister zahraničných vecí Rubio.

Zároveň uviedol, že ďalšou témou rozhovorov budú sankcie EÚ voči Rusku.

Rubio nepotvrdil možnú návštevu Trumpovho osobitného vyslanca Steva Whitkoffa v Rusku, ale uviedol, že Washington bude kontaktovať Moskvu v súvislosti s návrhom prímeria

.

 

12:19 – Hlavné informácie z brífingu ruského ministerstva obrany:

– Ruské ozbrojené sily oslobodili Novomarkovo a Dniproenergiu v DĽR;

– Ruské ozbrojené sily zasiahli dopravné plavidlo prevážajúce muníciu pre AFU;

– Ruské ozbrojené sily zasiahli výrobné dielne, sklady a odpaľovacie miesta bezpilotných lietadiel AFU;

– AFU stratila až 230 príslušníkov vojenského personálu v zóne zodpovednosti „Západ“;

– Ozbrojené sily RF zasiahli jednotky AFU v oblastiach Kazacha Lopan a Volčansk;

.

– Straty AFU v zóne zoskupenia vojsk „Stred“ za deň dosiahli viac ako 445 vojakov;

– AFU stratila v zóne zoskupenia „Východ“ až 160 vojakov;

– Ruské sily protivzdušnej obrany zostrelili tri bomby JDAM, granát HIMARS MLRS a 91 bezpilotných lietadiel;

– AFU stratila počas dňa v dôsledku akcií zoskupenia „Juh“ viac ako 250 mužov a 2 sklady;

– AFU stratila do 40 vojakov a muničný sklad v dôsledku akcií zoskupenia Dnipro.

 

11:26 – Scholz podporil možné prímerie na Ukrajine, s ktorým Kyjev včera súhlasil.

.

„Je to dôležitý a správny krok smerom k spravodlivému mieru pre Ukrajinu,“ povedal čoskoro odchádzajúci nemecký kancelár.

Predtým prímerie podporili Starmer, Macron a Johnson.

 

11:19 – Ďalšie Peskovove komentáre k včerajším rokovaniam medzi USA a Ukrajinou, na ktorých Kyjev súhlasil s prímerím.

„Rusko podrobne skúma vyhlásenia z rokovaní medzi USA a Ukrajinou, ktoré sa uskutočnili. Rusko predpokladá, že minister zahraničných vecí Rubio a Trumpov poradca pre národnú bezpečnosť Waltz budú informovať o podrobnostiach rozhovorov v Saudskej Arábii,“ povedal hovorca Kremľa.

Predtým vyzval, aby sme „nepredbiehali“, keď hovoríme o reakcii Ruskej federácie na návrh prímeria.

Podľa mediálnych správ si Moskva stanoví vlastné podmienky.

.

 

11:01 – Ruská protivzdušná obrana zničila počas uplynulej noci 21 ukrajinských dronov, uviedlo ministerstvo obrany.

Dvanásť dronov bolo zostrelených nad Brjanskou oblasťou, päť nad Čiernym morom, ďalšie dva nad Kurskou oblasťou a po jednom nad Kalužskou oblasťou a Krymom.

 

10:52 – Prvá reakcia Kremľa na včerajšie oznámenie Ukrajiny, že je pripravená na mesačné prímerie.

.

Peskov vyzval, aby sme „nepredbiehali“, keď hovoril o reakcii Ruska na tento návrh.

Zároveň poprel, že by už existovala dohoda o ďalšom telefonáte medzi Putinom a Trumpom.

Deň predtým novinár uviedol, že takýto rozhovor sa uskutoční v piatok.

Hovorca Kremľa však tvrdí, že USA zatiaľ nepožiadali o nový telefonický rozhovor medzi oboma prezidentmi.

 

09:41 – Šéf americkej národnej spravodajskej agentúry potvrdil obnovenie výmeny spravodajských informácií s Ukrajinou.

„Vďaka (Trumpovmu) vedeniu sme o významný krok bližšie k ukončeniu krvavej vojny na Ukrajine. Na pokyn prezidenta sa prestávka v zdieľaní spravodajských informácií s Ukrajinou skončila,“ napísala Tulsi Gabbardová v X.

Predtým Poľsko informovalo, že americké zbrane už putovali na Ukrajinu aj cez jeho uzly.

Rozhodnutie bolo prijaté po tom, ako Ukrajina súhlasila s prímerím.

 

06:58 – Takto zhrnul výsledky rokovaní Zelenskyj v Saudskej Arábii Arestovič, bývalý poradca kancelárie prezidenta.

„Hlavnou správou rozhovorov v Saudskej Arábii nie je možné prímerie alebo dokonca možné ukončenie vojny. Hlavnou správou je, že sme sa rozišli. Že naša hlúpa, katastrofálna stratégia praskla. Že sme sa, dotlačení na okraj, konečne začali obracať na ruby. Zatiaľ sú to len „predbežné pohladenia“. Teraz sa Američania začnú rozprávať s Rusmi – a možno vyjdú najavo mnohé nuansy. Ale už samotný fakt, že namiesto hlúpej tvrdohlavosti sme sa aspoň pohli – to je malé víťazstvo,“ napísal Arestovič.

„Mohli sme to urobiť skôr. Mohli sme sa vyhnúť tisícom zbytočných obetí. Ale Ukrajina je krajina, ktorá začne rozmýšľať, až keď sa ocitne na pokraji prežitia. Teraz uvidíme, ako ďaleko pôjde rozum. A ak nie, tak budeme pokračovať v cykle sebazničenia,“ dodal.

 

06:49 – USA dúfajú, že Rusko prijme ponuku na prímerie na Ukrajine, tvrdí Rubio.

.

Ukrajina je podľa spoločného vyhlásenia Kyjeva pripravená prijať návrh USA na okamžité zavedenie 30-dňového režimu prímeria.

 

06:46 – Podľa CNN Ukrajina súhlasila s návrhom USA na okamžité dočasné 30-dňové prímerie, ak s ním bude súhlasiť Rusko.

„Ukrajina vyjadrila pripravenosť prijať návrh USA na okamžité zavedenie dočasného, 30-dňového režimu prímeria, ktorý sa môže predĺžiť na základe vzájomnej dohody strán, ak ho prijme a súčasne zavedie Ruská federácia,“ napísal vedúci ukrajinskej prezidentskej kancelárie Andrij Jermak po rokovaniach s delegáciou USA v Džidde.

 

06:43 – Vojna na Ukrajine 11. marca 2025:

– Ruská armáda oslobodila 12 osád v Kurskej oblasti a viac ako 100 km2 územia, uviedlo ministerstvo obrany.

– Ruské sily protivzdušnej obrany počas noci zostrelili a zachytili 343 ukrajinských dronov vrátane šiestich v blízkosti jadrovej elektrárne Kursk.

– Ruské jednotky prevzali kontrolu nad osadou Gorkij v DĽR.

– Straty ukrajinských jednotiek za deň dosiahli celkovo až 1 240 osôb, v kurskom smere viac ako 270 vojakov a dva tanky, 12 bojovníkov sa vzdalo ako zajatci.

– Ruské sily oslobodili priemyselnú zónu Suzhi v Kurskej oblasti v dôsledku operácie so vstupom do tyla AFU cez plynové potrubie, uviedol dobrovoľnícky zbor.

– Počet obetí útoku bezpilotného lietadla v Moskovskej oblasti stúpol na tri, uviedol šéf Domodedova.

– Pri útoku bezpilotného lietadla AFU v Moskovskej oblasti boli zranené tri deti, dve z nich majú menej ako tri roky, uviedla Lvová-Belová.

– Kyjevský režim chcel masívnym úderom na civilné objekty demonštrovať schopnosť Ukrajiny pokračovať v boji, uviedlo ministerstvo obrany.

– Peskov uviedol, že útok ukrajinských bezpilotných lietadiel na Moskovskú oblasť by mohol zamiešať kartami vznikajúci trend v kontaktoch na Ukrajine.

.

 

– Generálnemu tajomníkovi OBSE, ktorý pricestoval do Moskvy, ukázali následky teroristického útoku bezpilotných lietadiel AFU na obytný dom v meste Vidnyj v Moskovskej oblasti, uviedla Zacharovová.

– V obci Barsovo vo Vladimírskej oblasti bolo kvôli útoku bezpilotného lietadla evakuované obyvateľstvo, ľuďom bola poskytnutá všetka potrebná pomoc, uviedli miestne úrady.

– Náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Gerasimov skontroloval priebeh plnenia bojových úloh kurského zoskupenia vojsk na zničenie formácií AFU v Kurskej oblasti, uviedlo ministerstvo obrany.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Iniciatíva malých obcí vyzýva na odborný dialóg o reforme verejnej správy

Zastupovať záujmy malých obcí chce nová občianska iniciatíva, ktorá vznikla ako reakcia na pripravované reformy verejnej správy. Občianske združenie Iniciatíva…

17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci ukončili rokovací deň opozičnou novelou o verejných vodovodoch

Poslanci Národnej rady SR ukončili utorkové rokovanie diskusiou k novele zákona o verejných vodovodoch a verejných kanalizáciách z dielne opozičného…

17. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Po novom bude poškodzovanie vojnových pamätníkov trestným činom

Do Trestného zákona pribudne nový trestný čin. Po novom ním bude aj poškodzovanie vojnových hrobov, vojenských hrobov a pamätníkov holokaustu.…

17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keir Starmer ubezpečil Volodymyra Zelenského, že pozornosť treba aj naďalej venovať najmä Ukrajine

Keir Starmer v utorok v Londýne povedal ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, že „pozornosť treba aj naďalej venovať Ukrajine“, napriek vojne…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci zrušili zákon o zriadení úradu, ktorý mal nahradiť Úrad na ochranu oznamovateľov

Poslanci Národnej rady SR v utorkovom hlasovaní zrušili zákon o Úrade na ochranu obetí trestných činov a oznamovateľov protispoločenskej činnosti.…

17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

René Pavlík

Dušan Hirjak

Marián Tkáč

.
.
.
.
.

Trump vyhlásil, že pomoc od spojencov z NATO už nepotrebuje

Potom, čo spojenci z NATO odmietli pomôcť USA pri odblokovaní Hormuzského prielivu, Trump vyhlásil, že ich pomoc už nepotrebuje

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenskyj má dostať ocenenie Európskej únie za zásluhy: „Znie to naozaj ako zlý vtip“

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom najnovšom videu na sociálnej sieti kritizuje Európsku úniu za to, že chce ukrajinskému…

17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tento týždeň môže byť prelomový pre svetovú ekonomiku a finančný systém

Centrálne banky viacerých veľkých krajín budú prijímať rozhodnutia o zmenách svojich úrokových sadzieb. Ide okrem iného o americký Federálny rezervný…

17. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko je na treťom mieste v počte prijatých Ukrajincov v celej EÚ. A čo sme za to dostali

V európskych krajinách našlo k 1. januáru 2026 útočisko celkovo 4,38 milióna ukrajinských utečencov. Vyplýva to zo štatistiky zverejnenej na…

17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tuskova vláda ignoruje prezidentské veto týkajúce sa výdavkov na obranu

Stredoľavicová poľská vláda na čele s premiérom Donaldom Tuskom prijala uznesenie o pokračovaní čerpania prostriedkov z úverového nástroja EÚ „Security…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Tajný život Rimanov

Nahliadnite kľúčovou dierkou do spální, falšovateľských dielní a sprisahaneckých zákulisí Rímskej ríše. V napínavej knihe, ktorú nájdete TU

17. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Požiar na lietadlovej lodi Gerald R. Ford hasili viac ako 30 hodín

Posádke americkej lietadlovej lode Gerald R. Ford trvalo viac ako 30 hodín, kým uhasila požiar, ktorý vypukol na lodi minulý…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Inšpekcia trvá na svojom: Akcia Kajúcnik bola vyvrcholením viacročnej práce inšpekcie

Marcová akcia Kajúcnik bola vyvrcholením viacročnej práce Úradu inšpekčnej služby . Prípad sa týka podozrení zo zneužívania prostriedkov trestného práva.…

17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Biely dom trvá na tom, že nepotrebuje pomoc Zelenského

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukrajine hrozí nedostatok rakiet Patriot do 3 mesiacov

Ukrajina pocíti nedostatok protilietadlových rakiet pre systém Patriot už o 1 až 3 mesiace kvôli vojne na Blízkom východe, uviedol…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump začal vojnu na Blízkom východe na „vlastnú päsť“. Teraz prosí spojencov o pomoc

Trumpov útok na Irán zasiahol Európu nepripravenú. Hrozí rozkol medzi spojencami: Zatiaľ čo francúzsky prezident Emmanuel Macron koná, nemecký kancelár…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko podpísali dohodu o novom produktovode. Krajiny sa chcú vyhnúť vydieraniu zo strany Ukrajiny

Slovensko a Maďarsko vybudujú nový produktovod na prepravu benzínu a nafty, ktorý priamo prepojí ropné rafinérie v Bratislave a Százhalombatte.…

17. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spor o “kosáky a kladivá”. Vojnové hroby rozdelili Národnú radu

Návrh novely dvadsať rokov starého zákona o vojnových hroboch, ktorých je na Slovensku viac než 36 000, sa dostal na…

17. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Stáli pri zrode KDH: Hnutie kleslo do politickej bezvýznamnosti. Ich súčasná ideológia je krátkozraký politický oportunizmus

Ján Čarnogurský, Jozef Mikloško a Viliam Oberhauser boli pri zrode KDH. Dnes ho sledujú iba zvonku, keďže okrem pána Mikloška…

17. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Aktualizované 17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Doživotná licencia Office 2021 Pro za 31,55 € a Windows 11 Pro za 13,55 €. Ďalšie aktualizácie za výhodné ceny!

Podpora pre Office 2019 a 2016 bola oficiálne ukončená a nie je možné ju predĺžiť. To predstavuje kritickú hrozbu pre…

17. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zvrat v kauze čurillovcov. Zasiahol Žilinka

Kauzu Kajúcnik bude dozorovať a úkony v nej vykonávať Krajská prokuratúra v Banskej Bystrici. Rozhodol o tom generálny prokurátor Maroš…

17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Na Alexyho ulici vo Zvolene evakuovali pre oxid uhoľnatý a oxid uhličitý bytový dom

Vo Zvolene evakuovali obyvateľov bytového domu na Alexyho ulici. Namerali tam zvýšené hodnoty oxidu uhoľnatého a oxidu uhličitého. Na mieste…

17. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Útok na dolár. Iránska stratégia v Hormuzskom prielive, ktorá by mohla viesť ku koncu USA

Hormuzský prieliv sa opäť dostáva do centra globálneho napätia. Tento úzky námorný koridor medzi Iránom a Ománom je jednou z…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Neymar nespokojný s Ancelottim. Nemôžem zostať ticho, vraví brazílska hviezda

Brazílska futbalová hviezda Neymar neskrýva frustráciu z toho, že sa neobjavila v nominácii reprezentačného tímu na marcové medzištátne prípravné stretnutia…

17. 03. 2026 | 0 komentárov

Európski ministri podporujú požiadavky Slovenska a Maďarska voči Ukrajine v súvislosti s ropovodom Družba

Ministri zahraničných vecí krajín EÚ podporujú požiadavky Slovenska a Maďarska voči Ukrajine v súvislosti s ropovodom Družba. Informovalo o tom…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Usvedčia ho správy s ChatGPT? Po vražde priateľky hľadal rady u umelej inteligencie, aby zakryl zločin

Bývalý hráč NFL, ktorý bol draftovaný v prvom kole, Darron Lee sa v marci vrátil do súdnej siene v Tennessee…

17. 03. 2026 | 0 komentárov

„Vy hlupáci, prečo ste to urobili?” Diplomati vyzradili zákulisné pikantérie pred samitom EÚ

Evidujeme nárast vojnových konfliktov vo svete – a čo? Zbrojárski giganti Západu si mädlia ruky – Európanov nevynímajúc…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Zelenskyj a jeho generáli začali spievať o víťazstve

Ukrajina, 17. marca 2026 - Minulý týždeň mediálny priestor poriadne rozvíril jeden zábavný príbeh. Zvyčajne nekomentujem dianie na bojovej línii.…

17. 03. 2026 | 0 komentárov

Irán vydal krajinám Perzského zálivu varovanie

V prípade útoku na ostrov Chark budú všetky ropné a plynárenské zariadenia krajiny, z ktorej územia bude útok vedený, terčom…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

J.D.Vance: „Máme inteligentného prezidenta, zatiaľ čo v minulosti sme mali hlúpych prezidentov"

USA, 17. marca 2026 - J.D.Vancea prinútili novinári vyjadriť sa k Iránu. Viceprezident sa z toho nevykrútil práve najlepšie. Nepodarilo…

17. 03. 2026 | 0 komentárov

Nemecko zašlo priďaleko. Maďarsku hrozí „dôsledkami“

Nemecký minister zahraničných vecí hrozí Maďarsku „dôsledkami“, ak neumožní vstup Ukrajiny do EÚ, informuje Hungary Today

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Riešenie problémov: Ľudia prišli s vtipne hlúpymi riešeniami

Riešenie problémov je niekedy vecou kreativity, improvizácie a ochoty „urobiť, čo sa dá“ s tým, čo máte po ruke. Nie…

17. 03. 2026 | 0 komentárov

Opozícia kričí „protizákonný prílepok“. Ide o právo, alebo o hru o čas?

Vicepremiér Tomáš Drucker potvrdil, že zákon o transformácii ÚOO chce koalícia zrušiť prílepkom. Otázka znie, či to dokáže urobiť v…

17. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Parlament Nórska rozhodol o zriadení komisie, ktorá má preskúmať prácu nórskej zahraničnej služby a iných orgánov za posledné desaťročia v súvislosti s Epsteinovou kauzou.

Včera 20:00

Zelenskyj uviedol, že do regiónu Perzského zálivu vyslali 201 ukrajinských odborníkov na likvidáciu dronov.

Včera 19:58

Lekári brazílskeho exprezidenta uviedli, že zdravotný stav Bolsonara sa zlepšuje. Jeho prepustenie späť do väzenia však zatiaľ neplánujú.

Včera 19:57

Študentov gymnázia v Rokycanoch, ktorí minulý rok prišli na haloweensku školskú akciu prezlečení za členov Ku-klux-klanu, stíha polícia.

Včera 19:54

UNICEF uviedol, že kvôli evakuácii juhosudánskeho mesta Akobo ušlo do Etiópie odhadom 100.000 ľudí.

Včera 19:47

.

Viete, ktorá krajina pestuje arašidy vo veľkom? Tu ich vypestujú najviac

Arašidy patria medzi najdôležitejšie olejnaté plodiny na svete a ich produkcia každoročne rastie. Arašidy sa využívajú v potravinárstve, pri výrobe…

17. 03. 2026 | 0 komentárov

Korčok sa vydal na okružnú jazdu do Bruselu. Slovenské záujmy však nechal doma

Ivan Korčok sa vybral na okružnú jazdu do Bruselu, svojim „partnerom“ chcel ukázať, že na Slovensku existuje aj „proeurópska alternatíva“…

17. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Federálny sudca zablokoval rozsiahle zmeny vakcinačnej politiky Trumpovej vlády ako „svojvoľné a nerozumné“

Federálny súd v štáte Massachusetts v pondelok zablokoval implementáciu rozsiahlych zmien vakcinačnej politiky, ktoré šéf rezortu zdravotníctva Robert F. Kennedy…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dôsledky americko-izraelskej agresie

Zatiaľ čo všetky svetové médiá sa snažia zorientovať v mútnych vodách tohto konfliktu a interpretujú skúpe informácie zo svojho uhla pohľadu, teda…

17. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ukrajinci sa urazili: Trump totiž nepotrebuje ich pomoc v oblasti dronov

Zatiaľ čo krajiny Blízkeho východu a Japonsko stoja v rade na ukrajinské drony a na protivzdušnú obranu, Donald Trump viackrát…

17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

René Pavlík

Dušan Hirjak

Marián Tkáč

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov