Vojna na Ukrajine

NAŽIVO

Louvre od januára 2026 zvýši vstupné pre návštevníkov z krajín mimo Európskeho hospodárskeho priestoru o 45 percent. Od 14. januára 2026 budú musieť občania mimo EHP, ktorý zahŕňa členské krajiny EÚ, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko, zaplatiť za prehliadku Louvru 32 eur.

20:20

Babiš na mimoriadnej schôdzi Poslaneckej snemovne českého parlamentu vyhlásil, že ho chce údajne opäť niekto zabiť. České médiá podľa jeho slov vytvárajú atmosféru ako médiá na Slovensku a pripomenul atentát na Fica. Ďalej uviedol, že Agrofert sa stal terčom politického boja a strany končiacej vlády o ňom klamú.

20:10

Maďarský minister vnútra Sándor Pintér povedal, že maďarskí občania a cudzinci, ktorí navštevujú Maďarsko, sú v bezpečí a cítia sa bezpečne.

19:49

Rokovania o bezpečnom odchode bojovníkov Hamasu, ktorí sa ukrývajú v podzemných tuneloch na juhu Pásma Gazy, pokračujú.

19:49

Európske krajiny sa nezhodujú v otázke vyzbrojenia Ukrajiny bez finančnej podpory zo strany USA, píše The Washington Post.

„EÚ je rozdelená. V oblasti zahraničnej politiky musí 27 rozdelených subjektov (štátov) koordinovať každý svoj krok,“ cituje noviny europoslanca Branda Benifeya.

19:48

Spotová cena zlata dosiahla do 14.15 h SEČ 4156,89 USD za troyskú uncu. V porovnaní so záverom predchádzajúceho obchodovania to predstavuje pokles o 0,2 %.

19:35

Francúzsko, Nemecko, Taliansko a Británia vyzvali Izrael, aby zastavil narastajúce násilie osadníkov voči palestínskym civilistom na okupovanom Západnom brehu Jordánu.

18:58

Martin Kuba oznámil, že po 22 rokoch odchádza zo strany ODS a zakladá nový politický subjekt.

18:49

Šéfka diplomacie EÚ Kaya Kallasová vyhlásila, že „veľmi rýchla cesta k mieru nie je pre Ukrajinu výhodná“.

18:13

Ukrajinca podozrivého zo sabotáže na plynovode Nord Stream vydali z Talianska do Nemecka. Očakáva sa, že súd vydá príkaz na jeho vzatie do väzby.

17:58

Podľa Fialu dosiahli celkové výdavky Česka naprieč jednotlivými ministerstvami a ďalšími úradmi na pomoc Ukrajine od začiatku vojny 91,3 miliardy korún. Suma zahŕňa humanitárnu aj vojenskú pomoc či projekty ekonomickej diplomacie.

17:57

FBI začala rozsiahle vyšetrovanie „teroristického útoku“ po streľbe na príslušníkov Národnej Gardy USA v blízkosti Bieleho domu vo Washingtone.

17:56

Europoslanci podporili návrh na zvýšenie transparentnosti v súvislosti s vplyvom tretích krajín na tvorbu politík EÚ. Pozíciu EP podporilo 392 europoslancov, 88 bolo proti a 133 sa zdržalo hlasovania.

17:55

Namíbijský politik Adolf Hitler Uunona si nechal zmeniť meno. Zo svojich oficiálnych dokumentov si dal odstrániť meno Hitler.

17:20

Orbán povedal, že Srbi sa v týchto ťažkých časoch môžu spoľahnúť na pomoc Maďarov.

16:56
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
Vojna na Ukrajine
Na videosnímke ruskí vojaci sa pripravujú na zostrelenie ukrajinských dronov na neznámom mieste na Ukrajine / Foto: TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service
❚❚
.

18:30 – „Zatiaľ ide všetko tak, ako ide,“ povedal Zelenskyj novinárom v Davose, keď odpovedal na otázku, či príde pomoc zo strany USA.

Zelenskyj hovoril aj o plánoch na interakciu s novými orgánmi v štátoch.

Podľa neho sa najprv uskutočnia tímové stretnutia medzi administratívami Ukrajiny a USA a potom sa bude pracovať na stretnutí s prezidentom Trumpom.

 

17:50 – Rusi „vyčistili“ severozápadné predmestie Torecka, uviedol ukrajinský vojenský dôstojník s volacím znakom „ Muchnoj“.

.

„Zostáva, aby nepriateľ zaútočil na územie bane Toreckaja a mesto už bude úplne pod okupáciou,“ dodal ‚Muchnoj‘.

vojna
Situácia na fronte / Foto: Telegram

16:55 – „Rusko by sa malo aspoň vrátiť na líniu úplnej invázie a začať dialóg.“

Toto vyhlásenie Zelenskyj uviedol v rozhovore pre agentúru Bloomberg.

Podľa všetkého mal prezident na mysli „návrat na líniu pred plnohodnotnou vojnou“.

 

.

16:00 – Trump povedal, že ak „čoskoro neuzavrieme dohodu o Ukrajine, Spojené štáty zavedú vysoké dane, clá a sankcie na všetko, čo Rusko predáva do Spojených štátov“.

Clá a sankcie sa podľa neho budú týkať aj všetkého, čo Rusko predáva do iných krajín.

 

15:05 – Spojené štáty by mali na Ukrajinu vyslať svoje mierové sily, povedal Zelenskyj v rozhovore pre agentúru Bloomberg.

„Toto sa nemôže stať bez Spojených štátov. Aj keď si niektorí európski priatelia myslia, že sa to dá, nie, nedá sa to. Nikto nebude riskovať bez Spojených štátov,“ povedal ukrajinský prezident.

.

 

14:15 – „Rusko padne do 6-8 mesiacov“, – takýto citát v mene poradcu vedúceho prezidentskej kancelárie Mychajla Podoljaka hromadne zverejňujú ukrajinské kanály Telegramu.

V skutočnosti Podoljak nič také nepovedal. Naopak, označil za „infantilitu“ očakávať, že vnútorné sociálno-ekonomické problémy Ruska ovplyvnia Putinovu schopnosť a ochotu viesť vojnu.

Zároveň povedal, že ak sa sankcie posilnia a zasiahne sa hlboko do ruského územia, „môžeme tento rok vidieť úplne inak“. Nehovoril však o „páde Ruska“.

„To ak dôjde k výraznému zničeniu ekonomiky na území Ruska a výraznému nárastu tejto paniky v spoločenských náladách, tak to bude mať pomerne rýchle následky. A potom, pozrite sa, je tu paralelne 6 – 8 mesiacov nulovania ekonomiky s 3 – 4 mesiacmi eskalácie úderov hlboko vo vnútri Ruskej federácie. A potom môžeme tento rok vidieť úplne inak,“ povedal Podoljak.

 

13:20 – Každý deň vojny na Ukrajine „je dňom, keď sa Európska únia a NATO môžu stať silnejšími“.

Európsky komisár pre obranu Andrius Kubilius to povedal na konferencii Európskej obrannej agentúry v Bruseli.

Podľa neho, kým je Ukrajina vo vojne s Ruskou federáciou, Západ má čas pripraviť sa na svoju prípadnú vojnu.

„Stále môžeme odradiť ruskú agresiu v Európe. Po prvé, prostredníctvom vojenskej podpory Ukrajiny. A podporou ukrajinského priemyslu a integráciou obranného priemyslu EÚ a Ukrajiny. Obranou Ukrajiny bránime Európu. Každá raketa, každý dron zostrelený Ukrajinou je ten, ktorý nebude ohrozovať Európu, ten, ktorý nebude ohrozovať NATO. Každý deň, kým Ukrajina pokračuje v boji, je dňom, keď sa Európska únia a NATO môžu stať silnejšími,“ povedal Kubilius.

.

 

12:50 – Urovnanie ukrajinského konfliktu možno dosiahnuť len na základe právne záväzných dohôd, v ktorých bude zakotvený mechanizmus nemožnosti ich porušenia, povedal Lavrov.

 

11:29 – Trump dosiahne dohodu o Ukrajine v rozmedzí troch až šiestich mesiacov, vyjadril fínsky prezident svoj názor na fóre v Davose.

„Myslím si, že načasovanie je také, že 24 hodín (za ktoré Trump pôvodne sľúbil ukončenie vojny – pozn. red.) sa zmenilo na interval niekde medzi tromi a šiestimi mesiacmi, to je pravdepodobne okno príležitosti, s ktorým máme do činenia,“ povedal Alexander Stubb.

.

Dodal, že rozhodnutie o Ukrajine nie je pozíciou, ktorá by sa stala „Afganistanom 2.0“, keď sprostredkovateľov „dohody“ neskôr obvinia, že „predali Ukrajinu“.

 

11:23 – Po nástupe Trumpa k moci v Spojených štátoch sa otvorila „príležitosť“ pre dohody o vojne na Ukrajine

Moskva uviedla, že po nástupe Trumpa k moci v Spojených štátoch sa otvorila „príležitosť“ pre dohody o vojne na Ukrajine.

„Nemôžeme dnes povedať nič o miere schopnosti dohody nastupujúcej administratívy, ale predsa len: v porovnaní s beznádejou vo všetkých aspektoch predchádzajúceho pána Bieleho domu dnes existuje síce malé, ale predsa len okno príležitosti,“ povedal námestník ministra zahraničných vecí Riabkov.

.

Pripomeňme, že Putin ešte pred inauguráciou zablahoželal Trumpovi k nástupu do funkcie a povedal, že je pripravený na rokovania. Vtedy to povedal jeho poradca Ušakov.

V tejto súvislosti Trump povedal, že zavolá Putinovi „veľmi skoro“. K samotnému telefonátu pritom ešte nedošlo a americký prezident už dvakrát naznačil prísnejšie sankcie, ak Moskva nepristúpi na Trumpove podmienky.

 

10:18 – Ruská armáda oslobodila osadu Zapadnoje v Charkovskej oblasti, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

 

08:23 – Trump poveril svojho osobitného vyslanca pre Ukrajinu, aby do 100 dní dosiahol ukončenie ukrajinského konfliktu, píše WSJ.

 

.

07:26 – Fotografia následkov útoku dronu na mesto Sumy.

Miestne orgány uvádzajú, že bol zasiahnutý súkromný sektor.

Fotografia následkov útoku dronu na mesto Sumy.
Fotografia následkov útoku dronu na mesto Sumy / Foto: telegram

07:20 – Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že v noci nad Ruskom bolo zostrelených osem ukrajinských dronov. Šesť nad Rostovskou oblasťou a po jednom nad Kurskou a Voronežskou oblasťou.

Zároveň Sljusar, úradujúci gubernátor Rostovskej oblasti, uvádza ďalšie údaje – nad regiónom bolo zničených 15 bezpilotných lietadiel: v Doneckom, Kamenskom, Krasnosulinskom a Ust-Doneckom okrese.

V meste Krasnosulin trosky zostreleného dronu dopadli na územie súkromného domu, v obci Marino v Donecku – na dvor súkromného domu a na územie pri materskej škole „Berezka“. Nikto z ľudí nebol zranený a na mieste nedošlo k žiadnej deštrukcii. Materská škola dnes nebude fungovať.

 

07:00 – Spojené štáty môžu sprísniť sankcie voči Rusku, ak Moskva odmietne rokovať o urovnaní vojenského konfliktu s Ukrajinou, uviedol americký prezident Donald Trump.

.

So svojím ruským náprotivkom Vladimirom Putinom plánuje hovoriť „veľmi skoro“ a vyjadril pripravenosť stretnúť sa „kedykoľvek“.

USA podľa neho skúmajú možnosť ďalších dodávok zbraní na Ukrajinu.

 

06:30 – Vojna na Ukrajine 21. januára 2025:

– Ministerstvo obrany uviedlo, že ruské jednotky prevzali kontrolu nad osadou Volkovo v DĽR.

– Ukrajinské jednotky utrpeli v priebehu dňa až 1 660 obetí.

– Sily protivzdušnej obrany zostrelili 74 bezpilotných lietadiel nad oblasťami Brjansk, Rostov, Smolensk, Voronež, Saratov, Kursk, Belgorod, Krym a Čierne more.

.

– Straty AFU na kurskom smere za deň dosiahli viac ako 270 osôb, zničený bol tank Abrams a BMP Bradley.

– Trump podpísal nariadenie o pozastavení rozvojovej pomoci iným krajinám na 90 dní, aby sa posúdilo, či sú programy v súlade so zahraničnou politikou USA, uviedol Biely dom.

– Náčelník generálneho štábu Gerasimov navštívil zoskupenie Centrum, odovzdal štátne vyznamenania vojakom a stanovil úlohy pre ďalšie akcie.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.

Na čo čaká Zelenskyj, keď odmieta ústupky požadované USA v rámci mierového plánu?

V súčasnosti sa rokovania o ukončení vojny na Ukrajine, ktoré sa zintenzívnili po zverejnení Trumpovho mierového plánu, opäť dostali do…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Ako streliť vlastný gól? Progresívci majú návod

Prinášame Vám postoj Mariána Kéryho, predsedu Zahraničného výboru NR SR zo SMER-u, ktorý píše o tom, ako si progresívci otvorením…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kremeľ sa konečne vyjadril: Čo vieme o stretnutí Putina a Orbána?

Kremeľ sa konečne vyjadril – denník Mandiner zverejnil, čo je známe o stretnutí maďarského premiéra Viktora Orbána a prezidenta Ruskej…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vo väzbe počas predošlých vlád zomierali ľudia. „Pokrytci z Matovičovej éry nás nebudú učiť o spravodlivosti,“ reaguje minister vnútra

Včerajšia parlamentná debata sa pôvodne niesla v pietnom duchu. Pri požiari v rómskej osade zahynula matka a jej tri dcéry.…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Putin sa vyjadril k americkým sankciám pre energetické spoločnosti aj k mierovému plánu

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že americké sankcie uvalené voči spoločnostiam Lukoil a Rosneft sú pre neho “prekvapením”.  Vyjadril sa…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Za bombový útok na Krymský most pôjde osem ľudí do väzenia na doživotie

Ruský súd poslal vo štvrtok do väzenia na doživotie osem ľudí, ktorí boli uznaní za vinných v súvislosti s výbuchmi…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľké prekvapenie na Tehelnom poli. Slovan zdolal španielskeho favorita

Slovan Bratislava zaznamenal prvé víťazstvo v Konferenčnej lige UEFA v aktuálnej sezóne, keď vo štvrtok večer na domácej pôde zdolal…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Driscoll do Kyjeva, Witkoff do Moskvy. Ako to teraz vyzerá s rokovaniami?

Vedúci kancelárie prezidenta Ukrajiny Andrij Jermak potvrdil, že ďalšie rokovania s americkou delegáciou o mierovom pláne sa uskutočnia “do konca…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Glück pre HS: Je otázne, či má byť generálny prokurátor absolútne nedotknuteľný. Podozrenia z ovplyvňovania politicky citlivých vecí musia byť vysvetlené

O čo ide v prípade údajného zasahovania GP Maroša Žilinku do živých vecí na Krajskej prokuratúre v Žiline? Porušil prokurátor Balogh mlčanlivosť tým,…

27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

„Európsky štít demokracie“ je v skutočnosti operačný systém cenzúry

Obhajcovia slobody prejavu už mesiace varujú, že iniciatíva „Európsky štít demokracie“ , ktorú predstavila Európska komisia, nie je ani tak…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov zástupca na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov: Pozor na Rusko!

Trumpov zástupca Driscoll na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov, že Rusko dosiahlo taký objem výroby diaľkových rakiet, ktorý…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pročko prehral súd so Sujom. Teraz bude musieť platiť

Miroslav Suja z hnutia Republika prostredníctvom sociálnej siete informuje, že vyhral spor s poslancom Jozefom Pročkom a ten sa mu…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Za múrmi Zimného paláca: Tento krásny príbeh úspešnej slovenskej autorky je inšpirovaný skutočnými udalosťami

Tri Tatiany – jeden príbeh. A jeden muž, ktorý na krku nosí anch a myslí si, že ovláda osud. Knihu…

27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

The Economist: Rokovania o mieri na Ukrajine sú stále živé

Napriek korupčnému škandálu, ktorý zasiahol Ukrajinu, stále prebiehajú rokovania o mieri. Na fronte sa však situácia zhoršuje, píše The Economist

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko vyzval Zelenského, aby „zastavil vojnu“

Bieloruský prezidnet Alexandr Lukašenko vyzval Zelenského, aby „zastavil vojnu“ ak chce, aby Ukrajina zachovala svoje zostávajúce územia a nestratila Odesu…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Keď verejnoprávnosť uhne z cesty: TASR zamlčala podstatu kauzy Balogh a Žilinka

Verejnoprávna agentúra má stáť nad politickým konfliktom. Ak však prestane opisovať, čo sa skutočne stalo, a začne ponúkať len rámec,…

27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Europoslankyňa: „Je cieľom Európskej únie zmariť každý pokus o mier?“

Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová v Európskom parlamente vyzvala, aby sa jej kolegovia  “zamysleli a prestali sa správať ako urazení tínedžeri,…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na scénu vstúpil nový dezinfokanál – lenže pozor! Šíri sofistikovanú propagandu

Do slovenského mediálneho priestoru vstúpil ďalší informačný, respektíve dezinformačný kanál – lenže pozor! Nejde o neškodný profil, práve naopak. Šíri…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nekonečná ľahkosť Šimečkovho oportunizmu

Zneužije v nekalom politickom boji prvé posledné. Dobre ho vyškolili, nech už to bol ktokoľvek…

27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kto zničil blahobyt Západu? Názor globalistu na príklade Poľska

Rusko, 27. novembra 2025 - \"Poľsko podporilo Ukrajinu s 45 balíkmi pomoci so zbraňami a muníciou, a pracujeme na ďalších\"…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Členstvo v EÚ pre Srbsko áno, pre Ukrajinu nie

Členstvom Srbska by Európska únia získala, tento proces však Brusel brzdí, zatiaľ čo Ukrajina, ktorá prevádzkuje korupčný aparát na najvyššej…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Pred rodinným domom v Martine došlo k explózii, zasahuje tam polícia

Pred rodinným domom v Martine došlo k explózii. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dezinformácia ako zbraň hromadného ničenia

Rusko, 27. novembra 2025 - Faktov na analýzu je prekvapivo málo a na pokojnú a štruktúrovanú analýzu ich nie je…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Tomáš Taraba podáva podnet na GP za nekonanie jeho predchodcov pri Istrocheme

Minister životného prostredia Tomáš Taraba podáva podnet na Generálnu prokuratúru (GP) SR pre nekonanie svojich predchodcov pri ochrane zdrojov pitnej…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Muž, ktorý podstúpil tetovanie očí, odhaľuje nebezpečenstvo celého procesu

Tetovanie očí jedného britského nadšenca tetovaní prerástlo do takého extrému, že podstúpil zákrok, ktorý odborníci označujú za mimoriadne nebezpečný -…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Minister obrany sa v kauze darovania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nevzdáva

Minister obrany Robert Kaliňák sa v kauze darovania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nevzdáva. Rezort obrany podal proti zastaveniu stíhania sťažnosť.…

27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kríza Liverpoolu sa prehlbuje, kouč Slot sa o budúcnosť zatiaľ neobáva

Tréner futbalistov anglického klubu FC Liverpool nemá obavy o svoju budúcnosť na Anfielde, a to ani napriek nedávnym nepriaznivým výsledkom…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Úrad boja proti organizovanej kriminalite zasahuje v Košiciach, vyšetruje škodu z eurofondov za 9,7 mil. eur

V Košiciach zasahuje protikorupčná jednotka Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru. V rámci akcie s krycím názvom Bioplyn…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Louvre od januára 2026 zvýši vstupné pre návštevníkov z krajín mimo Európskeho hospodárskeho priestoru o 45 percent. Od 14. januára 2026 budú musieť občania mimo EHP, ktorý zahŕňa členské krajiny EÚ, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko, zaplatiť za prehliadku Louvru 32 eur.

20:20

Babiš na mimoriadnej schôdzi Poslaneckej snemovne českého parlamentu vyhlásil, že ho chce údajne opäť niekto zabiť. České médiá podľa jeho slov vytvárajú atmosféru ako médiá na Slovensku a pripomenul atentát na Fica. Ďalej uviedol, že Agrofert sa stal terčom politického boja a strany končiacej vlády o ňom klamú.

20:10

Maďarský minister vnútra Sándor Pintér povedal, že maďarskí občania a cudzinci, ktorí navštevujú Maďarsko, sú v bezpečí a cítia sa bezpečne.

19:49

Rokovania o bezpečnom odchode bojovníkov Hamasu, ktorí sa ukrývajú v podzemných tuneloch na juhu Pásma Gazy, pokračujú.

19:49

Európske krajiny sa nezhodujú v otázke vyzbrojenia Ukrajiny bez finančnej podpory zo strany USA, píše The Washington Post.

„EÚ je rozdelená. V oblasti zahraničnej politiky musí 27 rozdelených subjektov (štátov) koordinovať každý svoj krok,“ cituje noviny europoslanca Branda Benifeya.

19:48

.

V Poprade zmeny vo vedení. Končia Bohunčák aj Koval, vzniká Správna rada ako poradný orgán vedenia

V hokejovom klube HK Poprad sa v tomto týždni len tak hemží novinkami. Po oznámení Ivana Droppu ako nového asistenta…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Farebná matematická skladačka: Hlavolam pre tých najšikovnejších

Farebná matematická skladačka preverí vašu logiku, postreh aj schopnosť rýchlo myslieť - a kto ju dokáže vyriešiť, patrí medzi najschopnejších…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Šéfka fínskej diplomacie chce do mierového plánu o Ukrajine zahrnúť zredukovanie ruskej armády

Fínska ministerka zahraničných vecí Elina Valtonenová sa domnieva, že ak mierový plán počíta s obmedzeniami pre ukrajinské ozbrojené sily, potom…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Víťazka súťaže Najsilnejšia žena sveta prišla o titul, keď organizátori zistili, že je muž

Súťaž Najsilnejšia žena sveta 2025 v texaskom Arlingtone vyvolala kontroverziu po tom, ako americká súťažiaca Jammie Bookerová, ktorá cez víkend…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










"Ku škodlivým ideológiám je potrebné sa vyjadrovať": Poslanec Djordjevič podporil protest proti progresivizmu

Slovensko, 27. novembra 2025 - “Mesto Košice sa najprv rozhodlo natvrdo zamedziť nášmu Protest proti progresivizmu, ktorý sa má konať…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Dostupnosť bývania sa zhoršila, no hypotéky stúpajú. NBS vysvetľuje prečo

Cenová dostupnosť bývania na Slovensku sa v posledných rokoch výrazne menila a jej vývoj sa často rozchádzal s aktivitou na…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov