Ruský útok v Záporoží si vyžiadal 13 obetí a desiatky zranených

NAŽIVO

V severnej Európe popierajú nebezpečenstvo útoku Ruska na Grónsko, o čom nedávno vyhlásil Donald Trump, píše Financial Times.

Podľa zdrojov v oblasti bezpečnosti a obrany severských krajín sa ruské a čínske lode a ponorky neobjavujú pri brehoch Grónska.

„Je nesprávne domnievať sa, že pôsobia vo vodách okolo Grónska. Ich prítomnosť je v Arktíde, ale v ruskej zóne,“ píše FT.

16:50

Švédsko je veľmi kritické voči „výhražnej rétorike“ voči Grónsku a Dánsku zo strany administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa, uviedol premiér Ulf Kristersson.

Podľa neho je svetový poriadok v súčasnosti vystavený väčšej hrozbe ako za posledných niekoľko desaťročí. Informuje agentúra Reuters.

15:16

Medzinárodné právo sa vzťahuje rovnako na všetkých vrátane Spojených štátov a o budúcnosti Grónska by preto mali rozhodovať Dánsko a Grónsko. Vyhlásil nemecký vicekancelár a minister financií Lars Klingbeil. Informujú agentúry DPA a Reuters.

15:15

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Venezuelu „robí opäť bohatou a bezpečnou“. Informuje televízia NBC News.

12:00
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinci zasiahli ciele v Brianskej oblasti. Horí chemický závod

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

HS
Ruský útok v Záporoží si vyžiadal 13 obetí a desiatky zranených
Na snímke mŕtve telá ľudí ležia na zástavke po ruskom leteckom útoku na ukrajinské mesto Záporožie / Foto: TASR/AP-Oleg Movchaniuk
❚❚
.

17:45 – Juhokórejská vláda plánuje viesť konzultácie s Ukrajinou o presune severokórejských vojakov zajatých ukrajinskými ozbrojenými silami, ak o to požiadajú.

Uviedol to hovorca juhokórejského ministerstva zahraničných vecí Lee Jae Wong, informuje agentúra Yonhap.

„Keďže severokórejskí vojaci sú podľa ústavy našimi občanmi, naša vláda plánuje rokovať s Ukrajinou, ak požiadajú o útek do Južnej Kórey,“ vysvetlil.

Ústava Južnej Kórey definuje celý Kórejský polostrov ako svoje územie, takže prakticky všetkých obyvateľov uznáva za svojich občanov.

Predstaviteľ juhokórejského ministerstva zahraničných vecí zároveň poznamenal, že ani jeden z dvoch zajatých vojakov KĽDR nevyjadril želanie utiecť do Južnej Kórey. Príslušné orgány v Soule však podľa neho udržiavajú kontakt s Kyjevom v otázkach týkajúcich sa zajatcov z KĽDR.

.

 

17:00 – USA môžu prestať podporovať Ukrajinu a ovplyvniť ju, aby sa vzdala nárokov na niektoré územia v záujme nastolenia mieru, ale nechcú to urobiť.

V rozhovore pre denník The New York Times to uviedol Jake Sullivan, poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť.

„Nemyslím si, že by USA mali Ukrajine povedať: ‘Mali by ste sa jednoducho vzdať. Ak sa nevzdáte, skončili sme. Myslím si, že je to nevhodné využitie amerického vplyvu,“ povedal Sullivan.

 

.

16:15 – Kandidát na ministra obrany USA prisľúbil, že zváži potrebu posilnenia vojenskej prítomnosti USA v Európe.

 

15:50 – Asistent prezidenta Ruskej federácie Nikolaj Patrušev nevylučuje, že Ukrajina už v roku 2025 prestane existovať ako štát.

„Je obzvlášť znepokojujúce, že násilné presadzovanie neonacistickej ideológie a zanietená rusofóbia ničia kedysi prosperujúce mestá Ukrajiny, vrátane Charkova, Odesy, Nikolajeva, Dnepropetrovska, je možné, že v nasledujúcom roku Ukrajina úplne prestane existovať. povedal v rozhovore pre KP .RU .

 

.

14:55 – Krajiny NATO sa dohodli na posilnení svojej vojenskej prítomnosti v Baltskom mori a chcú si udeliť právo kontrolovať lode v neutrálnych vodách.

Podľa tlačovej služby aliancie po stretnutí v Helsinkách budú v rámci operácie Baltic Sentry nasadené ďalšie fregaty a námorné hliadkovacie lietadlá a malá flotila námorných dronov.

To by malo „zvýšiť bezpečnosť kritickej infraštruktúry“, najmä podmorskej, a „zlepšiť schopnosť spojencov reagovať na destabilizujúce akcie“.

Ako dôvod sa uvádza nedávne poškodenie podzemných káblov v Baltskom mori. Uvádza sa, že „potenciálne ohrozenie infraštruktúry bude mať dôsledky vrátane možného nalodenia, zabavenia a zatknutia“.

„Ak sa niečo stane v poľských teritoriálnych vodách, Poľsko nebude váhať, pokiaľ ide o zadržanie takejto lode. Budeme však spoločne pracovať na takých právnych možnostiach, ktoré umožnia kontrolovať lode mimo teritoriálnych vôd, a to je teraz najväčší problém,“ – povedal poľský premiér Tusk.

 

14:00 – Zelenskyj naďalej odmieta výzvy Západu na zníženie veku mobilizácie.

Prezident zopakoval, že existujúce brigády musia byť najprv doplnené výstrojom a výzbrojou.

„V teréne máme viac ako sto brigád a každá z nich si denne vyžaduje personálne zabezpečenie. Veľké množstvo brigád má vybavenie, ktoré sa neustále kazí alebo potrebuje opravu. Človek musí byť chránený, mať vhodné zbrane a znalosti. Týmto by mali naši partneri nasýtiť ukrajinskú armádu,“ povedal Zelenskyj.

 

.

13:45 – To hlavné z brífingu ruského ministerstva obrany:

– AFU stratila v zóne zodpovednosti západného zoskupenia ruských ozbrojených síl do 600 vojakov;

– Ruské ozbrojené sily zasiahli energetické zariadenie, ktoré zásobovalo ukrajinský vojensko-priemyselný komplex;

– Ruské sily protivzdušnej obrany zostrelili 6 rakiet ATACMS, 8 rakiet Storm Shadow, strelu HIMARS a 180 dronov AFU;

– AFU stratila v oblasti zodpovednosti zoskupenia „Juh“ až 220 príslušníkov vojenského personálu;

.

– AFU stratila do 100 vojakov v oblasti zodpovednosti zoskupení „Sever“ a „Dnipro“;

– AFU stratila do 500 vojakov v oblasti zodpovednosti skupiny Stred;

– AFU stratila počas dňa v dôsledku akcií skupiny „Východ“ do 220 vojakov.

 

13:29 – Rusko tvrdí, že chce rokovať o Ukrajine s USA „bez účasti iných západných krajín“.

.

„Moskva nemá o čom hovoriť ani s Londýnom, ani s Bruselom,“ povedal Putinov poradca a člen Bezpečnostnej rady Nikolaj Patrušev.

Zároveň uviedol, že Ukrajina by mohla „prestať existovať“ už tento rok.

EÚ sa predtým obávala, že Trump začne rokovania s Ruskom bez ich účasti.

 

 

13:18 – Ruská federácia oznámila dobytie mesta Neskučnoje južne od Veľkej Novoselky.

Ukrajinský vojenský dôstojník s volacím znakom Mučnoj píše, že „nepriateľ konečne dorazil do dediny a v centre postavil ošatku, čím potvrdil kontrolu nad touto osadou“. Podľa jeho údajov sa Rusi teraz pripravujú na úder z juhu na Vremjevku.

.

Mapa Deep State zatiaľ ukazuje len malú oblasť na severe dediny pod ruskou kontrolou, ale zvyšok je už v šedej zóne.
Neskučnoje bolo oslobodené v júni 2023 počas protiofenzívy ukrajinských vojsk na južnom fronte.

Ruská federácia oznámila dobytie mesta Neskučnoje južne od Veľkej Novoselky
Ruská federácia oznámila dobytie mesta Neskučnoje južne od Veľkej Novoselky / Foto: telegram

13:07 – Rusko pohrozilo Ukrajine „odpoveďou“ za nočný útok na Brjanskú oblasť západnými raketami dlhého doletu.

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že tieto akcie „nezostanú bez odpovede“.

Ukrajina potvrdila, že použila rakety, bez toho, aby spresnila, ktoré. A oznámila, že bol zasiahnutý chemický závod.

 

 

12:45 – Nemecko do konca januára rozmiestni systémy Patriot v poľskom meste Rzeszów, ktoré sa nachádza v blízkosti ukrajinských hraníc (a cez ktoré je zásobovaná ukrajinská armáda).

.

Nemecký minister obrany Pistorius to povedal v Kyjeve.

„Veľmi dobre vieme, aký dôležitý je Rzeszów ako logistický uzol, ako logistické centrum, pokiaľ ide o pomoc Ukrajine. Osobne pôjdem do Rzeszowa v januári, aby som zabezpečil, že práve tento mesiac tam budú fungovať obranné systémy Patriot,“ povedal Pistorius.

Médiá uvádzajú, že sa tam plánuje umiestnenie dvoch SAM a 200 nemeckých vojakov. Zároveň sa tam už nachádza nórska armáda, NASAMS a štyri stíhačky F-35.

 

 

12:37 – Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že Ukrajina zasiahla ciele v Brjanskej oblasti šiestimi raketami ATACMS, šiestimi raketami Storm Shadow a 31 bezpilotnými lietadlami.

K zostreleniu všetkých cieľov sa hlási.

.

Ukrajina predtým potvrdila, že použila rakety, bez toho, aby spresnila, ktoré. Informovala tiež, že bol zasiahnutý chemický závod.

 

 

10:23 – Ukrajinské ozbrojené sily potvrdili, že včera zasiahli raketami Brjanskú oblasť.

Sily bezpilotných systémov uvádzajú, že bezpilotné lietadlá a rakety zasiahli brjanský chemický závod v meste Selco, 130 km od hraníc.

Uvádza sa, že tento závod vyrába strelný prach, výbušniny a komponenty pre raketové palivo a opravuje raketomety MLRS.

Pripomenieme, že ruské úrady tvrdili, že sily protivzdušnej obrany zostrelili všetky ciele.

.

 

 

08:35 – Nemecký minister obrany Pistorius pricestoval na neohlásenú návštevu Kyjeva, informovala tlačová agentúra DPA.

Pistorius predtým potvrdil, že ministerstvo, ktoré vedie, pripravilo nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu, ktorý v súčasnosti schvaľuje vláda.

Nemecký minister obrany Pistorius pricestoval na neohlásenú návštevu Kyjeva
Nemecký minister obrany Pistorius pricestoval na neohlásenú návštevu Kyjeva / Foto: telegram

07:30 – Zelenskyj s Macronom diskutoval o vyslaní západného vojenského personálu na Ukrajinu.

Povedal to po telefonickom rozhovore s francúzskym prezidentom.

„Diskutovali sme o francúzskej iniciatíve nasadiť na Ukrajine vojenské kontingenty. Zvážili sme praktické kroky na jej realizáciu, možné rozšírenie a zapojenie ďalších krajín do tohto procesu,“ – povedal Zelenskyj.

.
Zelenskyj s Macronom diskutoval o vyslaní západného vojenského personálu na Ukrajinu
Zelenskyj s Macronom diskutoval o vyslaní západného vojenského personálu na Ukrajinu / Foto: telegram

07:22 – „Položili sme základy, vďaka ktorým bude mať budúca americká administratíva možnosť poskytnúť ukrajinskému ľudu svetlú budúcnosť.“

Toto vyhlásenie predniesol odchádzajúci prezident USA Biden vo svojom rozlúčkovom prejave na ministerstve zahraničných vecí.

Podľa neho si USA a spojenci nemôžu dovoliť vzdať sa podpory Ukrajiny.

„Čaká nás ešte veľa práce, nemôžeme odísť,“ povedal Biden.

 

.

 

07:18 – Zelenskyj vo večernom prejave uviedol, že uvalil nové sankcie proti Rusku.

„Dnes podpísal dokumenty o sankciách. Dekrét o uvalení sankcií proti finančnému sektoru Ruska. Vyhlásil ich 140 rôznych subjektov. Budeme naďalej spolupracovať s partnermi na zosúladení nášho tlaku. A druhým dokumentom je návrh zákona o trestnej zodpovednosti za pokusy o obchádzanie sankcií, a to je v mnohom pokračovanie medzinárodnej praxe postoja k sankciám… Tento návrh zákona bude predložený Najvyššej rade Ukrajiny,“ povedal Zelenskyj.

 

 

 

07:15 – Zelenskyj uviedol, že s Macronom diskutoval o francúzskej iniciatíve nasadiť na Ukrajine západný vojenský personál:


„Zvážili sme praktické kroky na jej realizáciu, možné rozšírenie a zapojenie ďalších krajín do tohto procesu.“

 

 

07:10 – Biden vo svojom poslednom zahraničnopolitickom prejave povedal, že podpora Kyjeva zo strany USA predstavuje riziko rozpútania jadrovej konfrontácie s Ruskom.

Čo ďalšie Biden povedal:

– USA a spojenci si nemôžu dovoliť zrušiť podporu pre Ukrajinu a musia naďalej pomáhať Kyjevu.

– Vďaka krokom jeho administratívy je „rubeľ pod vážnym tlakom“.

– Biden tiež povedal, že Amerika je teraz silnejšia ako pred štyrmi rokmi.

.

 

 

07:00 – Sily protivzdušnej obrany odrazili kombinovaný úder západných rakiet na Brjanskú oblasť. Gubernátor Bogomaz informoval o zničení všetkých vzdušných cieľov. Predbežne nedošlo k žiadnym stratám na životoch.

Trosky jednej z rakiet ATACMS dopadli na územie chemického závodu v obci Selce. Následky sa odstraňujú.

 

 

06:30 – Vojna na Ukrajine 13. januára 2025:

– V bulletine ministerstva obrany sa uvádza: Vojenské zoskupenie „Stred“ oslobodilo Peščanoje v DĽR.

– Straty Kyjeva v zóne SSO dosiahli za deň až 1 740 vojakov.

– Na Kurskom smere stratila AFU za deň vyše 230 vojakov, tri tanky, jedno BMP, za celý čas bojov už vyše 51430 ľudí a presne 300 tankov.

– Ministerstvo obrany: 11. januára Kyjev zaútočil 9 bezpilotnými lietadlami na kompresorovú stanicu na Kubáni s cieľom zastaviť dodávky plynu cez „Turecký prúd“, všetky bezpilotné lietadlá boli zostrelené, trosky jedného spôsobili menšie škody, ktoré už boli opravené, dodávky plynu sú v normále.

– Medvedev označil za neprijateľný „germánsky“ scenár, v ktorom je úloha „SRN“ pridelená Kyjevu a „NDR“ vráteným ruským krajinám.

– Peskov uviedol, že zatiaľ neexistujú predpoklady na obnovenie rokovaní o Ukrajine, pričom Kyjev stále odmieta rokovať.

– Ložiská lítia pri oslobodenom Ševčenkove, ktoré sa Kyjev snažil vymeniť so Západom výmenou za zvýšenú podporu, sa dostali pod ruskú kontrolu, povedal Pušilin.

– Začala sa evakuácia oslobodeného Kurachova, uviedlo ministerstvo obrany.

.

– Nemecký minister obrany Pistorius odovzdal Kyjevu prvú z 54 kolových samohybných delostreleckých jednotiek Boxer RCH 155.

– Poradca šéfa Zelenského úradu Podoljak uviedol, že bezpečnostnou zárukou Ukrajiny pre mierovú dohodu s Ruskom by mohlo byť rozmiestnenie základní s raketami krátkeho doletu, ktoré by mohli zasiahnuť ruské územie.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Komentátora denníka SME Petra Schutza mali napadnúť v košickom Auparku, čaká na operáciu

Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu poobede v košickom nákupnom centre Aupark mal napadnúť neznámy muž. Ako informoval denník,…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

„Kým nie je neskoro!“ Trump hrozí Kube

Trump hrozí Kube, že Kubánci musia uzavrieť „dohodu“ so Spojenými štátmi, „kým nie je neskoro“

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri zatknutí Madura použili americké jednotky záhadnú zbraň

Počas operácie na zajatie Nicolasa Madura použili americkí vojaci silnú neznámu zbraň, ktorá zneškodnila venezuelských vojakov a techniku, píše denník…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najmodernejší nemecký systém PVO nedokáže Orešnik zachytiť

Nový systém protiraketovej obrany Arrow-3, nasadený v Nemecku, nie je pripravený na zachytenie rakety „Orešnik“, píše Die Welt

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Plán odplaty: Rusko, po incidente s tankerom Marinera, pripravuje pre USA prekvapenia

Rusko tak ľahko nezabudne na incident s tankerom Marinera. Pripravujú sa štyri varianty odplaty a to je len prvá fáza…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Hnízdil pre HS: Kto cez covid hovoril o zdraví, bol dezinformátor. Kto teraz hovorí o mieri, je dezolát. Ako môžu žiť zdraví ľudia v atmosfére vojny, keď vojnová propaganda beží na plné obrátky?

Jan Hnízdil je známy český všeobecný a rehabilitačný lekár, zdravotný poradca, publicista, a je aj jedným z priekopníkov českej psychosomatickej…

11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo

Na začiatku roka 2026 Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo „Geraň-5“

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako narábať správne s peniazmi a zvýšiť svoj príjem

Philipp J. Müller, finančný mentor a majiteľ najväčšej finančnej akadémie v Európe ponúka svoje skúsenosti a naučí vás pracovať s…

11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini prelomil mlčanie a prehovoril o vývoji strany Hlas

Prezident Peter Pellegrini je naďalej v kontakte s predstaviteľmi strany Hlas-SD, žiadnym spôsobom však neovplyvňuje procesy v strane

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Výborný nápad ako urobiť z Kanady ďalší štát USA. Veľká Británia, Austrália a Kanada chcú zakázať X

Informuje o tom britské vydanie GBnews s odvolaním sa na vyhlásenia predstaviteľov oboch krajín. Austrálsky premiér Anthony Albanese kritizoval X…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Šialené a nezákonné.” Trump poveril velenie špeciálnych operácií, aby pripravilo plán invázie

V Trumpovom okolí sa diskutuje o možnosti vojenskej invázie na Grónsko. Ako píše The Mail on Sunday s odvolaním sa…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka opäť perlil. Generál si neodpustil reakciu

Ukázalo sa, že Šimečka pokračuje aj v roku 2026 bez okolkov. Falošný, nevýrazný, bezobsažný, ale zato prehnane ambiciózny. Uviedol v…

11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Fico: Nová jadrová elektráreň bude čisto štátna, prebiehajú diskusie o odkúpení podielu ČEZ v Jadrovej energetickej spoločnosti

Slovensko a Spojené štáty americké podpíšu dohodu o spolupráci v oblasti jadrovej energetiky. Podľa predsedu vlády Roberta Fica nepôjde len…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko v hľadáčiku Bruselu. EÚ hľadá cesty, ako obísť národné veto

Európska únia čoraz otvorenejšie hľadá spôsoby, ako obísť právo veta členských štátov – a Slovensko sa v tejto debate objavuje…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja?

Bola Veľká Tartaria úmyselne vymazaná z oficiálnej historiografie? A keď, tak prečo? Kto boli jej obyvatelia? Neboli to dnešní Tatari?…

10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Je chyba ak vidíte len dve: Ruský analytik vymenoval súčasné západné skupiny ktoré proti sebe bojujú o svetovú moc

Rusko, 11. januára 2026 - Pri téme protikladu medzi Trumpom a „neoglobálnym Londýnom“ je hlavná chyba, že vidíme len dvoch…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Pustí sa EÚ do sporu s Trumpom? Pod rúškom misie pripravujú plán pre Grónsko

Európa zvažuje možnosť vyslania vojsk do Grónska pod rúškom misie NATO. Ak Trump odmietne, môžu byť uvalené sankcie na americké…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bizarné fotografie, pri ktorých si poviete: „Naozaj sa to deje?“

Bizarné fotografie zachytávajú ľudí, ktorí sa rozhodli ignorovať spoločenské pravidlá s absolútnou sebadôverou. Nejde o náhodu ani o zlý deň,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

“Vybral by som si Putina,” odpovedal britský minister obrany na otázku, ktorého svetového lídra by najradšej uniesol

Britský minister obrany John Healye vyhlásil, že by chcel uniesť Putina

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Analytik predpovedá plány vojnových štváčov na tento rok

USA, 11. januára 2026 - Po vyhlásení, že sa neriadi medzinárodným právom, ale vlastnou morálkou, Trump oznámil plány operácie v…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Zatváracie špendlíky majú detail, ktorý rozhoduje o ich sile

Zatváracie špendlíky sú jedným z najbežnejších predmetov v domácnosti, no len málokto sa zamyslí nad tým, ako vlastne fungujú. Zdanlivo…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Ďalší korupčný škandál otriasa ukrajinskými vojenskými nákupmi

Ukrajinský generálny prokurátor odhalil rozsiahly prípad úplatkov a podvodov, v ktorom súkromná spoločnosť dodávala na front nepoužiteľné míny a nebezpečnú…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Cloudflare hrozí stiahnutím služieb v Taliansku, postihnúť by to mohlo ZOH 2026

Americká internetová spoločnosť Cloudflare pohrozila, že ukončí svoje pôsobenie v Taliansku vrátane poskytovania služieb pre zimné olympijské hry, po tom,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Sýria v plameňoch. Americké bomby na IS, Kurdi opúšťajú Aleppo a hrozí regionálna eskalácia

Sýria zažíva jeden z najnapätejších momentov od pádu Baššára al-Asada. Spojené štáty spolu so spojencami oznámili „rozsiahle“ letecké údery proti…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

“Spojené štáty európske”? Federalisti znovu vystrkujú rožky

Bývalý poslanec NR SR Andrej Stančík sa svojich sledovateľov pýta, či by boli za „Spojené štáty európske”. Myslíte, že by…

11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší cieľ Donalda Trumpa

Kanada sa obáva, že by mohla byť ďalším cieľom prezidenta Trumpa po Venezuele a Grónsku, informuje agentúra Bloomberg

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský plyn: slovenská pasca, maďarská výhoda

Nové tarify za prepravu plynu vyhlásené na rok 2026 jasne ukazujú, kto sa dokázal prispôsobiť zmeneným podmienkam a kto sa…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Prezident udelil štátne vyznamenania 22 osobnostiam, z toho štyrom in memoriam

Prezident SR Peter Pellegrini ocenil v sobotu 22 osobností spoločenského, kultúrneho, vedeckého ako aj športového života, štyroch z nich in…

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Nemala som šancu, tak som riskovala, vravela Vonnová po triumfe. V nedeľu už počasie nepustilo lyžiarky na trať

Americká lyžiarska legenda Lindsey Vonnová si v sobotňajšom zjazde v rakúskom Zauchensee pripísala na konto už 84. triumf v pretekoch…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

V Mýte pod Ďumbierom zrazil muža na detskom vleku sánkar

Horskí záchranári pomáhali v sobotu večer 55-ročnému mužovi, ktorého na detskom vleku v Mýte pod Ďumbierom zrazil sánkar. Horská záchranná…

11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Konečne vieme viac o tom, kto zrejme udal Vémolu a do akej drogovej kauzy má byť zapletený

Ostro sledovaný kriminálny prípad českej hviezdy MMA Karlosa \"Terminátora\" Vémolu bol dlho zahalený viacerými protichodnými informáciami. Polícia deň pred Vianocami…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Kto bol kráľ Levie srdce a prečo ho pozná celý svet?

Kráľ Levie srdce patrí medzi najznámejšie historické prezývky stredoveku a dodnes vyvoláva predstavy odvahy, sily a rytierstva. Ide o titul,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Spěchá…

V Íránu se dál protestuje, ale ajatoláhové tam vypnuli internet, takže informací je málo. Občas se objeví obrázky hořících mešit…

11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Londýn vyčlenil 200 miliónov libier na prípravu nasadenia vojakov na Ukrajine

 Spojené kráľovstvo v piatok vyčlenilo 200 miliónov libier na prípravu britských vojakov, ktorí budú nasadení na Ukrajine ako súčasť „mnohonárodných“…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov