Ukrajina v noci útočila raketami ATACMS v Rusku

NAŽIVO

Kandidát na premiéra v Iraku Núrí Málikí pre agentúru AFP vyhlásil, že svojej kandidatúry sa nevzdá napriek námietkam USA.

14:48

Protesty na vysokých školách v Iráne pokračujú tretí deň. Pridali sa aj študentky zo ženskej univerzity az-Zahrá v Teheráne.

14:37

Sibiga vyzval Slovensko a Maďarsko na konštruktívnu spoluprácu a zodpovedné správanie. Uviedol to v súvislosti s hrozbami zastavenia dodávok elektriny na Ukrajinu.

14:34

Minister zahraničia Iraku oznámil, že Turecko repatriuje svojich občanov napojených na Islamský štát, ktorých do Iraku presunuli z väzníc v Sýrii.

14:07

Cisár Naruhito upozornil na osudy ľudí, ktorých v roku 2011 postihlo zemetrasenie, vlny cunami a katastrofa jadrovej elektrárne vo Fukušime.

14:06

India odporučila svojim občanom, aby odišli z Iránu. Podľa vyhlásenia by sa mali vyhýbať oblastiam, kde prebiehajú protesty, zostať v kontakte s veľvyslanectvom a sledovať médiá.

14:05

Francúzska strana Národné združenie predložila návrh na vyslovenie nedôvery vláde.

14:04

Merz uviedol, že helma, ktorá viedla k vylúčeniu Vladyslava Heraskevyča, je symbolom statočnosti národa.

14:03

Na hlavnej železničnej stanici v meste Würzburg útočil tridsaťpäťročný muž nožom. Nemecká polícia uviedla, že traja muži utrpeli počas incidentu ľahšie zranenia.

14:01

Poľská vládna agentúra podala trestné oznámenie na Mateusza Morawieckého a ďalších osôb. Ide o podozrenie zo spáchania trestného činu v súvislosti s uhoľnou aférou bývalej vlády strany PiS.

13:59

Merz odsúdil „úplné barbarstvo“ Ruska za Putinovej vlády. Obvinil Rusko z psychologickej vojny a vyzval európske krajiny, aby podporili Ukrajinu.

13:58

Medzinárodný trestný súd začal pojednávanie voči bývalému prezidentovi Filipín Rodrigovi Dutertemu. Bude súdený za zločiny proti ľudskosti počas vojny proti drogám.

13:56

Americké jednotky sa začali sťahovať zo svojej hlavnej základne na severovýchode Sýrie. V Sýrii sa stále nachádza  približne 1000 amerických vojakov.

13:55

V Holandsku sa oficiálne ujala úradu nová holandská vláda pod vedením premiéra Roba Jettena.

13:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusi dosiahli významný pokrok vo viacerých smeroch v Doneckej a Charkovskej oblasti

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Ukrajina v noci útočila raketami ATACMS v Rusku
Na snímke z videa zverejnenej ruským ministerstvom obrany ruskí ostreľovači si vymieňajú svoje pozície počas bojov s ukrajinskými ozbrojenými silami v Rusku
❚❚
.

19:29 – Biden pre nedostatok času nestihne venovať miliardy dolárov sľúbenej pomoci Ukrajine.

Denník Wall Street Journal citoval amerických predstaviteľov a kongresmanov.

Podľa správ Bidenovej administratíve stále zostáva viac ako 6,5 miliardy dolárov na to, aby do 20. januára 2025 poslala Kyjevu zbrane.

.

„Pentagón dosiahol limit zbraní, ktoré môže posielať na Ukrajinu každý mesiac, a teraz čelí logistickým problémom,“ uviedla publikácia.

 

18:39 – USA vyzvali Ukrajinu, aby znížila vekovú hranicu pre mobilizáciu na 18 rokov s cieľom rýchlo zvýšiť počet ozbrojených síl.

Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na predstaviteľov USA.

Ako píše agentúra, Rusi v skutočnosti dosiahli na východe stabilný pokrok a začínajú zatláčať ukrajinské línie v Kursku. Mobilizácia a zvýšenie počtu príslušníkov môže podľa amerických predstaviteľov výrazne zmeniť situáciu.

.

 

17:26 – Trump možno vymenuje Keitha Kellogga, generálporučíka vo výslužbe, ktorý mu predložil plán na ukončenie vojny, za osobitného zástupcu pre Ukrajinu, uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na svoje zdroje.

Tlač v júni informovala, že podstatou jeho plánu je ukončiť boje ich zmrazením pozdĺž frontovej línie a prinútiť Kyjev a Moskvu k rokovaniam.

Osemdesiatročný Kellogg bol počas Trumpovho prvého prezidentského obdobia šéfom štábu Rady Bieleho domu pre národnú bezpečnosť.

Ďalším kandidátom na post osobitného vyslanca pre Ukrajinu je Richard Grenell, bývalý úradujúci riaditeľ národnej spravodajskej služby za Trumpovej vlády. Niektoré zdroje ho označujú za favorita.

.

V júli Grenell obhajoval vytvorenie „autonómnych zón“ na ukončenie vojny, odmietnutie členstva Ukrajiny v NATO a opätovné prinútenie Kyjeva a Moskvy rokovať o čo najskoršom ukončení vojny znížením alebo zvýšením vojenskej pomoci Ukrajine.

 

16:46 – Raketa Orešnik bola označovaná za zbraň s najdlhším doletom, aká sa kedy v Európe použila, a spôsobuje „pekelné škody“ vďaka obrovskej rýchlosti letu oddeľujúcich sa hlavíc rakety, napísal denník The New York Times.

Okrem toho sa zachytenie takýchto hlavíc stáva „pre systémy protivzdušnej obrany jednoducho nemožné,“ uviedol Tom Karako, vedúci programu protiraketovej obrany v CSIS (v Rusku nežiaduca organizácia).

 

14:25 – Jermak uviedol, že Ukrajina je pripravená na mierové rokovania, ak dosiahne hranice 23. februára 2022.

„Plodné rokovania sú možné len vtedy, keď všetky bojujúce strany majú záujem zastaviť nepriateľské akcie. Okrem toho je potrebné, aby sa situácia vrátila aspoň do 23. februára 2022. To by bol východiskový bod pre ďalšie urovnanie, keďže časť Ukrajiny bola okupovaná pred týmto dátumom. Rusko však neprejavuje žiadne známky takejto pripravenosti, pokračuje v eskalácii,“ uviedol šéf OP v rozhovore pre švédske vydanie denníka Dagens industri.

Pripomeňme, že predtým Kyjev vyhlásil, že je pripravený na rokovania až po stiahnutí ruských vojsk na hraniciach z roku 1991.

Zelenskyj však nedávno povedal, že v súčasnosti to nie je možné urobiť vojensky.

 

.

14:22 – Rusko je pripravené vymeniť si s Ukrajinou 630 vojnových zajatcov a začať prípravy na ďalšie výmeny, uviedla Maria Zacharovová.

 

13:51 – Rusi dosiahli významný pokrok vo viacerých smeroch v Doneckej a Charkovskej oblasti, podľa mapy Deep State.

 

13:42 – Rusko sa môže pokúsiť zmocniť časti Dnepropetrovskej oblasti, aby sa zmocnilo celej Doneckej oblasti, píše Americký inštitút pre štúdium vojny.

.

Ruská armáda môže tiež využiť obmedzený postup do Dnepropetrovskej oblasti na vytvorenie podmienok pre budúce vojenské okupačné operácie Dnepropetrovskej oblasti a ďalších regiónov východnej a strednej Ukrajiny v dlhodobom horizonte”.

 

11:35 –  Vo vojne s Ruskom bolo zabitých najmenej 60 000 až 100 000 ukrajinských vojakov a ďalších približne 400 000 bolo ťažko zranených a už nemôžu bojovať, uviedol časopis The Economist.

Tieto údaje nezohľadňujú civilné obete.

Publikácia preštudovala rôzne zdroje, aby sa pokúsila zistiť straty AFU, ktoré nie sú oficiálne zverejnené.

.

Rusko podľa západných spravodajských služieb stratilo až 200 tisíc vojakov.

 

07:40 – „Na desať dní mínus 500 ľudí“. Ukrajinský vojenský dôstojník informoval o stratách AFU v Torecku v Doneckej oblasti.

Podľa veliteľa výsadkovej roty Andrija Onistrata ľudia „zmizli“ počas rotácie – keď 95. brigádu v meste vymieňali za 150. brigádu.

V čase rotácie sa do tyla 95. brigády dostalo až jeden a pol stovky Rusov. Velenie brigády, ktorá ju mala vystriedať, poslalo štyri obrnené vozidlá, aby prešli okolo dobytých pozícií.

„Štyri obrnené vozidlá, mínus 40 mužov. Zmizli. Nie že by neboli sprevádzané. A zmizli,“ hlásil Onistrat.

Na druhý deň sa „situácia zopakovala“. „Skrátka, desať dní mínus 500 ľudí,“ vyrozprával vojenský dôstojník, čím naznačil, že muži boli zabití alebo zajatí.

.

 

06:50 – Nová ruská raketa vystrelená na rieku Dneper mala bojovú hlavicu bez výbušnín, citovala agentúra Reuters dva vysokopostavené ukrajinské vládne zdroje.

Agentúra napísala, že ich vyjadrenia potvrdzujú opis Kremľa, ktorý použitie zbrane označil za varovanie Západu po tom, ako USA a Británia povolili Ukrajine vystreliť svoje rakety na ruské územie.

Jeden zo zdrojov uviedol, že raketa niesla makety bojových hlavíc a spôsobené škody opísal ako „pomerne malé“.

Druhý zdroj potvrdil: „V tomto prípade (raketa) bola bez výbušniny…. Neboli žiadne výbuchy, ako sme očakávali. Niečo tam bolo, ale nie veľmi veľké.“

Podľa odborníkov vylúčenie výbušnín z „hlavovej časti“ – tepelne chránenej časti rakety, ktorá nesie hlavicu – ponecháva priestor pre prístroje, ktoré môžu krajiny testujúce konštrukcie rakiet použiť na posúdenie výkonu.

 

.

06:30 – Krajiny G7 „vyjadrili znepokojenie“ nad eskaláciou konfliktu na Ukrajine a oznámili, že do konca roka plánujú začať s prevodom 50 miliárd eur z úverových fondov do Kyjeva.

Uviedli to v spoločnom vyhlásení po stretnutí ministrov zahraničných vecí G7 v Taliansku, informoval Hlas Ameriky.

Spojenci zdôraznili plány rýchlo poskytnúť Kyjevu pôžičku vo výške 50 miliárd dolárov, ktorá by bola splatená zo zisku z ruských aktív zmrazených na Západe.

„Európa musí čo najrýchlejšie poslať prostriedky z tejto pôžičky Ukrajine. Ako spojenci a priatelia Ukrajiny sme povinní urobiť všetko pre to, aby sme jej umožnili vstúpiť, keď príde čas a v čase, ktorý si sama zvolí, do mierových rokovaní z pozície sily. To znamená pokračovať a zdôrazniť naše úsilie vo finančnej oblasti, predovšetkým čo najskôr poslať 50 miliárd dolárov zo zmrazených ruských aktív, aby ich Ukrajina mohla použiť a vyhnúť sa problémom s likviditou súvisiacim s vojenskými akciami,“ povedal francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Noël Barrot.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

René Pavlík

.
.

Ukrajinské drony zaútočili na kľúčový uzol systému Družba v ruskom Tatársku

Ukrajinské drony v noci na pondelok zaútočili na ruskú Tatársku republiku, pričom cieľom bola ropná prečerpávacia stanica Kalejkino pri meste…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Žeby nastal koniec podvodnému financovaniu „apolitických“ mimovládok?

Maďarský europoslanec Csaba Dömötör zo strany Fidesz požaduje vytvoriť jednotný register mimovládnych organizácií financovaných Bruselom

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rakúska strana FPÖ, ktorá vedie v prieskumoch, požaduje ukončenie pomoci Ukrajine

Strana tvrdí, že daňoví poplatníci si zaslúžia odpovede na to, ako boli vynaložené finančné prostriedky, keďže životné náklady doma rastú.…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Rozdiel volebných preferencií progresívcov a Smeru je na úrovni štatistickej odchýlky

Rozdiel volebných preferencií medzi Progresívnym Slovenskom a stranou SMER-SSD je v najnovšom prieskume minimálny. Ak by sa voľby do parlamentu…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo vieme o mužovi, ktorý sa údajne pokúsil o atentát na Trumpa v Mar-a-Lago?

Americké médiá prinášajú informácie o mužovi, ktorý včera prenikol do areálu golfovej rezidencie Mar-a-Lago amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ochranka zastrelila muža,…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Kto financuje “ruskú agresiu”

Človek sa nestačí čudovať, čoho všetkého sú schopní vyprodukovať niektorí ľudia na Slovensku, len aby svoju vlasť poškodili. Pritom si…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovský sa opäť utrhol z reťaze. Tentokrát útočí na Maďarsko a nahráva do karát Magyarovi

Český europoslanec Tomáš Zdechovský, stranícky kolega lídra maďarskej opozície Pétera Magyara, sa vyhrážal Maďarsku

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj prichádza s nápadom, ktorý by poškodil krajinám EÚ

Ukrajina chce umiestniť západných vojakov na frontovej línii alebo v jej blízkosti, ale Európania s tým nesúhlasia, vyhlásil ukrajinský prezident…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako zlepšiť vaše zdravie. Radí odborník

Kniha Spite, pite, dýchajte od amerického odborníka na spánok Michael Breus, PhD., prináša praktický pohľad na to, ako môžu jednoduché…

23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Európska únia sa zničí sama

Europoslanec Milan Mazurek upozorňuje a zároveň zdôrazňuje, že keď sa Európska únia nespamätá, postupne sa sama zničí

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto Ukrajinu veľmi zabolí

Slovensko sa ocitlo v ropnej kríze, presnejšie, vláda musela uvoľniť ropu zo železnej rezervy, aby zásobovanie Slovenska ropnými produktami úplne…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Madrid odtajní dokumenty súvisiace s pokusom o prevrat z roku 1981

Španielska vláda v pondelok oznámila, že odtajní doteraz utajené dokumenty o neúspešnom vojenskom prevrate z 23. februára 1981, ktorý takmer…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podozrivý telefonát v priamom prenose

Do televízneho kanálu C-SPAN zavolal muž s hlasom podobným Trumpovi a predstavil sa ako „John Barron“, Republikán z Virgínie. Objavili sa…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Mimovládky reagujú na rozhodnutie vlády iniciovať zintenzívnenie kontrol v mimovládkach

Predseda Komory mimovládnych neziskových organizácií Marcel Zajac víta rozhodnutie vlády iniciovať zintenzívnenie kontrol v mimovládkach. Ako uviedol, kontrola je prirodzená…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pripomienka moralizátorom o ultimáte Roberta Fica

Dovolím si pripomenúť moralizátorom o ultimáte Roberta Fica, že imperiálny kapitalizmus sa vždy opieral o silu, ktorú uplatňoval a uplatňuje…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemá kto robiť na dôchodky? My vám ich sem dovezieme

Neuveriteľné – existujú západní „teoretici”, ktorí sľubujú „záchranu” našej civilizácie úplným otvorením hraníc migrantom; dokonca ich cieleným dovážaním. A čo…

23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Austrálsky premiér chce vyradiť bývalého princa Andrewa z nástupníctva na britský trón

Austrálsky premiér Anthony Albanese v pondelok podporil výzvy na vyradenie bývalého princa Andrewa z poradia nástupníctva na britský trón po…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Požiar ochromil chod uzla kľúčového pre prevádzku ropovodu Družba

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Český minister kultúry mal cestou do práce nehodu, je v nemocnici

Vozidlo českého ministra kultúry Otu Klempířa malo v pondelok ráno nehodu, cestou na ministerstvo kultúry sa zrazilo s iným autom.…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku, ktoré sú naplánované na zajtrajšie výročie začiatku plnohodnotnej vojny, vyhlásila šéfka európskej…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský mliekarenský zväz varuje pred mliečnou krízou

Slovenský mliekarenský zväz vyjadruje obavy z aktuálneho vývoja na trhu s mliekom v Európe aj na Slovensku, kde od októbra…

23. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj odmieta ustúpiť z hlavného bodu

Zelenskyj je „kategoricky proti“ stiahnutiu ukrajinských vojsk z Donbasu, aj keby to znamenalo zastavenie paľby

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Štát Kalifornia sa stal vzorom eugenického štátu

USA, 23. februára 2026 - William Engdahl vo svojej knihe Semienko skazy, vysvetľuje, ako sa malá sociálno-politická americká elita snaží…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Šport má Slovákov spájať, nie rozdeľovať. Na ZOH sme však videli opak

Slovenská olympijská reprezentácia rozdelila Slovensko na dva tábory. Progresívny tábor kritizoval účasť hokejistov z KHL zatiaľ čo iným boli proti…

23. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Šatan: Nemôžeme robiť reprezentáciu na základe želania jednej politickej frakcie

Po príchode slovenskej hokejovej reprezentácie z Milána malli krátky mediálny brífing aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja a zároveň generálny…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Čo donútilo NASA odložiť pilotovanú misiu obletu Mesiaca?

Technické problémy prinútili NASA odložiť pilotovanú misiu na oblet okolo Mesiaca. Americká vesmírna agentúra uviedla, že príčinou je problém s…

23. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Jágr zhodnotil Slovákov na ZOH. V Slafkovskom vidí seba

Slovenský útočník Juraj Slafkovský bol po včerajšom finálovom zápase medzi Kanadou a USA menovaný do all-stars tímu celého podujatia. Ešte…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Mnohým je tu smutno, niektorí z toho aj žijú

Pro-opozičná propaganda mala cez víkend rušno…

23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Stačili tri generácie Nemcov a máme tu nástup „Štvrtej ríše“

Nemecko, 23. februára 2026 - „Som šokovaný. Nemyslím si, že je správne, keď Maďarsko zrádza svoj vlastný boj za slobodu,…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Kandidát na premiéra v Iraku Núrí Málikí pre agentúru AFP vyhlásil, že svojej kandidatúry sa nevzdá napriek námietkam USA.

14:48

Protesty na vysokých školách v Iráne pokračujú tretí deň. Pridali sa aj študentky zo ženskej univerzity az-Zahrá v Teheráne.

14:37

Sibiga vyzval Slovensko a Maďarsko na konštruktívnu spoluprácu a zodpovedné správanie. Uviedol to v súvislosti s hrozbami zastavenia dodávok elektriny na Ukrajinu.

14:34

.

USA mení kurz. Obrana Európy už nie je hlavnou prioritou NATO

Trumpova administratíva tlačí na vojenskú alianciu NATO, aby prehodnotila svoje politiky. V rámci EÚ sa preto šíri neistota ohľadom budúcnosti Ukrajiny…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ktorý ľadovec si vyslúžil titul ôsmeho divu sveta?

Ľadovec patrí medzi najúchvatnejšie prírodné útvary na planéte a jeden konkrétny ľadovec sa často označuje ako ôsmy div sveta. Tento…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina momentálne prežíva jednu z najťažších demografických kríz na svete a mení sa na krajinu vdov a sirôt

V krajine prudko klesá pôrodnosť, čoraz viac ľudí má problémy s plodnosťou alebo odkladá rozhodnutie o narodení detí. Zároveň rastú…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Americký hrdina Jack Hughes! Američania po 46 rokoch vyhrali olympijské zlato

Hokejisti USA sa stali víťazmi olympijského turnaja mužov v Miláne. V očakávanom finále zámorských gigantov Američania zdolali Kanaďanov 2:1 po…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ladislav Kužela končí vo funkcii riaditeľa Nemocnice svätého Michala

Ladislav Kužela končí vo funkcii predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa Univerzitnej nemocnice – Nemocnice svätého Michala . Pre TASR to…

23. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

18 fotiek ľudí, ktorým je váš názor úplne ukradnutý

Názor okolia dokáže mnohých ľudí ovplyvniť, no existujú aj takí, ktorým je každý cudzí názor úplne ľahostajný. Títo ľudia sa…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Několik mrzáků…

Moji dlouholetí čtenáři vědí, že prakticky vůbec nepíšu o sportu. Toto téma mě celoživotně míjí. Sám jsem nikdy sportovní typ…

23. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

René Pavlík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov