Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová

NAŽIVO

 Nevlastná sestra Anny Frankovej Eva Schlossová zomrela vo veku 96 rokov. Oznámila nadácia Anne Frank Trust.

08:06

Americký prezident Donald Trump poprel správy, podľa ktorých ukrajinské drony zaútočili na sídlo ruského prezidenta Vladimira Putina.

07:15

Venezuelská dočasná prezidentka Delcy Rodríguezová zriadila komisiu, ktorej úlohou je zabezpečiť prepustenie prezidenta Nicolása Madura a jeho manželky z USA, kam ich odviedli americkí vojaci.

07:13

Trump vyhlásil, že neverí, že ukrajinské bezpilotné lietadlá zaútočili na Putinovu rezidenciu.

„Neverím, že k tomuto útoku došlo… Niečo sa stalo úplne blízko, ale nemalo to s tým nič spoločné,“ povedal americký prezident.

07:05

Severokórejská štátna agentúra KCNA potvrdila, že KĽDR deň pred tým otestovala hypersonické rakety s cieľom preveriť schopnosť armády v oblasti odstrašovania. Na odpal dohliadal vodca krajiny Kim Čong-un.

06:55

Ukrajina doposiaľ každý deň v roku 2026 podnikla dronové útoky na Moskvu, vyplýva z údajov zverejnených ruským ministerstvom obrany.

06:54

Neznámy páchateľ sa pokúsil podpáliť budovu na pozemku komisára pre boj proti antisemitizmu v nemeckej spolkovej krajine Brandenbursko Andreasa Büttnera. Incident sa udial v meste Templin asi 70 kilometrov od Berlína. Podľa informácií z bezpečnostných zdrojov niekto na vchodové dvere susedného domu nakreslil červený trojuholník, symbol palestínskeho militantného hnutia Hamas.

06:52

Turecko je pripravené pomôcť pri sprostredkovaní dialógu medzi jemenskými frakciami. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan to povedal saudskoarabskému korunnému princovi Muhammadovi bin Salmánovi počas telefonátu, uviedol úrad prezidenta.

06:51

Predstaviteľ venezuelskej opozície Edmundo González Urrutia vyhlásil, že zvrhnutie prezidenta krajiny Nicolása Madura americkými silami bolo „dôležitým krokom“. Podotkol však, že to nestačí na to, aby sa krízou zasiahnutá krajina vrátila k „normálnemu“ fungovaniu. 

06:50

Španielsko spolu so skupinou piatich latinskoamerických krajín odsúdili vojenský zásah USA vo Venezuele, v rámci ktorého došlo k zatknutiu prezidenta Nicolása Madura. Krajiny to označili za porušenie medzinárodného práva.

06:49

Grónsko a Dánsko vyjadrili pohoršenie po tom, čo manželka vplyvného poradcu amerického prezidenta Donalda Trumpa zverejnila na sociálnej sieti obrázok, na ktorom je Grónsko vymaľované farbami vlajky USA. Šéf Bieleho domu zase zopakoval tvrdenie, že Spojené štáty potrebujú Grónsko. Dánska premiérka Mette Frederiksenová proti jeho výrokom vyjadrila protest.

06:37

Americký prezident Donald Trump trval na tom, že USA „riadia“ Venezuelu po zatknutí prezidenta Nicolása Madura. Podľa jeho slov sa Spojené štáty zároveň zaoberajú aj dočasným vedením Caracasu.

06:35

V niektorých okresoch SR môže byť v noci z nedele na pondelok (5. 1.) od mínus 15 do mínus 19 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Informuje o tom na svojom webe.
Výstraha platí pre celý Žilinský kraj, okresy Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Sabinov, Poprad, Gelnica, Spišská Nová Ves, Rožňava, Banská Bystrica a Brezno. „Ojedinele sa očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu mínus 15 až mínus 19 stupňov Celzia. Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch,“ uviedli meteorológovia.

Včera 19:21

Iránska informačná agentúra s odvolaním sa na dôstojníka vnútorných bezpečnostných síl: začali sme zatýkať organizátorov protestov.

Včera 18:57

V dnešnej relácii televíznej stanice NBC „Stretnutie s tlačou“ o operácii na zajatie Nicolasa Madura sa minister zahraničných vecí Marco Rubio vyjadril o budúcich plánoch vo vzťahu k Latinskej Amerike.

Novinár: „Je kubánska vláda ďalším cieľom administratívy Trumpa?“

Rubio: „No, kubánska vláda je obrovský problém. Áno.“

Novinár: „To znamená „áno“?“

Rubio: „Myslím si, že majú veľké problémy, áno. Nebudem vám hovoriť, aké budú naše budúce kroky a naša politika v tejto oblasti. Ale nemyslím si, že je tajomstvom, že nie sme veľkými fanúšikmi kubánskeho režimu.“

Včera 17:55

Tunel Branisko je aktuálne z dôvodu nehody uzavretý. Pre TASR to potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.
Spresnila, že ide o nehodu dvoch osobných áut. „Tunel je do odstránenia vozidiel neprejazdný, k zraneniam nedošlo,“ dodala.
Zelená vlna STVR informuje, že pre nehodu na severnej D1 v tuneli Branisko je úsek dočasne neprejazdný v oboch smeroch a obchádzka vedie cez horský priechod

Včera 16:01
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Šokujúce štatistiky: Nemecko zostáva “jednou z najbezpečnejších krajín na svete”

Podľa aktuálnej štatistiky interpretovanej v Deutsche Welle je kriminalita v Nemecku na najvyššej úrovni od roku 2016. Jedná sa o takmer 6 miliónov trestných činov, z ktorých prevažná časť páchateľov sú mladé osoby, často krát bez nemeckého pasu. Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová prisľúbila vyvodiť “dôsledky” a vyzvala na účinnejšiu prevenciu

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová
Na snímke nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová
❚❚
.

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová v utorok zdôraznila, že Nemecko zostáva “jednou z najbezpečnejších krajín na svete”. Napriek tomu však prisľúbila opatrenia na riešenie rastúcej násilnej trestnej činnosti, najmä medzi mladými ľuďmi a cudzincami.

„Nikdy neexistuje žiadne ospravedlnenie pre násilie….Žiadne keby, žiadne ale,“ povedala stredoľavicová sociálnodemokratická politička.

Ministerka oficiálne predstavila ročné policajné štatistiky, ktoré ukázali v roku 2023 5,5 % nárast kriminality a 8,6 % nárast násilných trestných činov.

.

Faeserová požaduje “nulovú toleranciu” týchto trestných činov. Vyzvala na “rázny policajný dohľad, rýchle súdne procesy, zmysluplné rozsudky a hmatateľné tresty”.

„Zločinci musia pocítiť dôsledky svojich činov – a to rýchlo!,“ uviedla rozhodne.

 

Štatistiky

Nemecko má približne 84 milióna obyvateľov. Podľa štatistík bolo v Nemecku v minulom roku zaznamenaných 5,94 milióna trestných činov. Čo sa týka prípadov ohrozenia a vážneho ublíženia na zdraví, počet vzrástol o takmer 7 %. Bolo zaznamenaných 154 541 týchto prípadov – to je najvyšší počet v histórii.

Polícia vlani zaregistrovala viac ako 2,2 milióna podozrivých z trestnej činnosti, čo je medziročný nárast o 7,3 % . Najväčšiu skupinu tvorí veková skupina nad 21 rokov. V tejto skupine bolo podľa policajných štatistík približne milión podozrivých osôb s nemeckým občianstvom (medziročný nárast o 1,5%) a viac ako 744 000 cudzincov (medziročný nárast o 15,2 percenta).

.

Počet prípadov úmyselného ľahkého ublíženia na zdraví sa zvýšil o 7,4 % na 429 157 prípadov.

Tretinu trestných činov, 1,97 milióna, tvorili trestné činy krádeže, ktorých počet vlani v celoštátnom meradle vzrástol o 10,7 %. Avšak v mestskom štáte Berlín ide o nárast viac ako 35 %.

 

Kriminalita mládeže a migrantov

Najvyšší nárast kriminality medzi cudzincami je v prípade mladých ľudí vo veku 14 až 18 rokov. V tejto skupine sa zaznamenal nárast o 31,4 %. Problémom je aj kriminalita detí a mládeže s nemeckým občianstvom – medziročne vzrástla o 30,9 %. Vysoký nárast bol zaznamenaný aj v prípade kriminality dospelých cudzincov do 21 rokov, a to o 27,4 %.

Štatistiky tiež ukázali 14,5-percentný nárast počtu podozrivých z násilnej trestnej činnosti, ktorí nie sú Nemcami. To je podľa ministerky Faeserovej problém, ktorý je potrebné urgentne a jasne riešiť.

.

„Pre zahraničných páchateľov trestnej činnosti to okrem okamžitých trestných postihov znamená, že budú musieť Nemecko opustiť oveľa rýchlejšie ako doteraz,“ povedala.

„Prísne pravidlá deportácií, ktoré sme vytvorili, sa teraz musia presadzovať,“ uviedla.

„Aj v tomto prípade ide o prevenciu, ako aj o represiu. Trojnásobne sme zvýšili počet účastníkov integračných kurzov, aby sme od prvého dňa v Nemecku sprostredkovali, podľa akých pravidiel a hodnôt žijeme,“ povedala Faeserová.

„Jednoducho povedané, ide o rešpekt, nie o násilie,“ uviedla.

„Náš štát chráni ľudí bez ohľadu na to, odkiaľ ich rodina pochádza, koľko majú peňazí, v koho veria alebo koho milujú. Avšak tí, ktorí nedodržujú pravidlá, musia odísť,“ dodala.

Faeserová tiež zdôraznila vplyv pandémie COVID, ktorá prispieva k nárastu kriminality medzi mladými ľuďmi. „Obmedzenia počas pandémie boli obrovskou záťažou najmä pre mladých ľudí: žiadna škola, žiadny šport, žiadny každodenný kontakt s priateľmi,“ povedala.

„Z pandémie sa budeme naďalej učiť, ako deti a mladí ľudia masívne trpeli a ako sociálne otrasy viedli k násiliu,“ dodala. Prisľúbila tiež komplexné vyhodnotenie opatrení v súvislosti s pandémiou.

 

Vojna proti drogám

Na záver sa Faeserová venovala nárastu trestnej činnosti súvisiacej s drogami.

Trestné činy v Nemecku spojené s užívaním drog, hlavne s kokaínom a krekom vzrástli takmer o 30 %. Faeserová to pripisuje “prílivovej vlne” kokaínu prichádzajúceho do Európy z Južnej Ameriky.

.

„Miliardový priemysel drogových kartelov vedie k brutálnej eskalácii násilia, ktorú už pozorujeme v Belgicku a Holandsku,“ povedala. „Nechcem to vidieť v Nemecku,“dodala.

Uviedla, že nemecká vláda už uzavrela dohody s Brazíliou, Peru, Ekvádorom a Kolumbiou o spolupráci v boji proti drogám.

 

Druhy trestných činov

Z hľadiska druhov trestnej činnosti sa podľa ČT24 najviac zvýšil počet počítačových podvodov, a to o 60 %. Nemecko zaznamenalo prudký nárast, o viac ako 32 % , v oblasti migračného a azylového práva. V prípade nelegálneho vstupu do krajiny polícia zaznamenala medziročný nárast o viac ako 40%.

Podľa bilancie spolkovej polície minulý rok do Nemecka migrovalo 127 549 osôb bez dokladov. To je nárast o 38 % v porovnaní s rokom 2022, je to však najvyšší počet od roku 2015. V dôsledku príchodu migrantov a činnosti prevádzačov Nemecko vlani obnovilo kontroly na hraniciach so susednou Českou republikou, Poľskom a Švajčiarskom. Od jesene 2015 Nemecko stráži aj svoju hranicu s Rakúskom.

.

Čo sa týka nárastu násilnej trestnej činnosti – v minulom roku polícia zachytila viac ako 214 000 takýchto prípadov. To je o 8,6 % viac ako v roku 2022. Počet vrážd sa medziročne zvýšil len mierne, a to o 2% na 2 282 prípadov.

Počet prípadov sexuálneho zneužívania detí naďalej rastie. Polícia zachytila viac ako 16 000 takýchto skutkov – čo je medziročne o 5,5 % viac.

 

Smer nemeckej politiky

„Otázka obmedzenia nelegálnej migrácie je od minulého roka jednou z hlavných tém nemeckej politiky. Je to jeden z dôvodov, prečo sa presadzuje pravicovo-populistická strana Alternatíva pre Nemecko, ktorá sľubuje potláčanie migrantov. Aj konzervatívna CDU hovorí o tom, že nelegálna migrácia, nízka úspešnosť deportácie odmietnutých žiadateľov o azyl a rastúca kriminalita sú hlavnými problémami, ktoré musí Nemecko urýchlene riešiť,“ píše redakcia CT24.

Opozičné strany, konzervatívci aj strana AfD, sa na údaje vyplývajúce z tejto štatistiky vrhli. Vyzvali na tvrdšiu migračnú politiku, ako sú prísnejšie hraničné kontroly a viac deportácií.

.

„To, pred čím AfD roky varovala, už nemožno ďalej skrývať… nové štatistiky kriminality vyvolali diskusiu o ‘kriminalite cudzincov’,“ povedal Richard Graupner z bavorskej AfD pre Reuters.

Väčšina prieskumov verejnej mienky pripisuje AfD druhé miesto na celoštátnej úrovni a prvé miesto v troch východných spolkových krajinách, v ktorých sa v septembri konajú voľby.

Prečítajte si tiež :

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Erik Majercak

Emma Maťašovská

Viktor Pondělík

Gustáv Murín

.
.
.

NAŽIVO: Venezuelská armáda uznala Delcy Rodríguezovú za dočasnú prezidentku

V tomto článku vás budeme informovať o situácii vo Venezuele, kde sa situácia vyvíja veľmi dramaticky

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Aký je skutočný cieľ Trumpovej imperialistickej stratégie vo Venezuele?

Operácia, ktorá bola prezentovaná ako reakcia na „narkoterorizmus“, odhaľuje známu imperiálnu logiku amerického prezidenta: zmenu režimu, kontrolu zdrojov a geopolitickú…

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Hlúposť slovenskej opozície

Reakcie slovenskej opozície na vojenský útok USA vo Venezuele sú ďalším dôkazom toho, že oni nie sú reálnou alternatívou na…

05. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Horúci zemiak a hlúposť progresívcov

Horúci zemiak týchto dní je samozrejme únos Madura do USA. Už sme počuli veľa vyjadrení od vágnych až po odborné…

05. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dánska premiérka odpovedala Trumpovi po jeho ďalších nárokoch na Grónsko

Mette Frederiksenová vyzvala americké úrady, aby prestali s vyhrážkami voči Grónsku

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Úrady identifikovali všetky obete požiaru v Crans Montane, najmladšie mali len 14 rokov

Švajčiarske úrady v nedeľu identifikovali všetkých 40 obetí požiaru v bare v luxusnom alpskom lyžiarskom stredisku Crans Montana, ktorý vypukol…

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Moderní otrokári na Ukrajine

Náborári ukrajinských územných náborových centier lovia ľudí formou náhlych razií na uliciach, v zábavných podnikoch, ba dokonca aj v ich…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Děti přicházejí do módy

V září jsem tu psal, že z trendu se stává vzorec. Opravdu bohatí lidé mají hodně dětí. Často pět a…

05. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico predsa len niečo na Trumpovom postupe ocenil

Premiér Robert Fico sa druhýkrát vyjadril k udalostiam vo Venezuele. Ku svojmu včerajšiemu videu považoval za potrebné doplniť viaceré detaily

04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Pár ošklivých a nesouvisejících paralel…

Ve Venezuele vládl diktátorský komouš a to byl jediný důvod jejích problémů. Teď byl tento komouš přepaden, vyvezen ze země,…

05. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Když se myšlení na univerzitách stává rizikem

Když jsem nastupovala na vysokou školu, věřila jsem, že akademická půda je tréninková hala pro rozum. Místo, kde se učíme…

05. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nevešajte (sa), volá Caracas. KDH vám vysvetlí, prečo USA môžu a Rusi nie

Kresťanskí demokrati naveľa vydali stanovisko k americkej intervencii vo Venezuele. A je to čoraz väčší surrealizmus. KDH na čele s Majerským…

04. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

TOP5: Výkonov slovenských juniorov na MS v Minnesote

Slováci ukončili pôsobenie na svetovom šampionáte hráčov do 20 rokov vysokou prehrou s Kanadou 1:7 a na turnaju zaznamenali iba…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Svätec dňa: Karol Houben

Svätý Karol Houben, známy aj ako svätý Karol z hory Argus, bol mužom nesmiernej pokory a ticha, ktorého život sa…

05. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fínsko zabavilo loď Fitburg, ktorá údajne patrí k ruskému tieňovému loďstvu

Fínsko zabavilo loď Fitburg, ktorá údajne patrí ruskému tieňovému loďstvu, informujú fínske úrady. 3. januára fínske úrady zverejnili zábery z…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nájdi rozdiely na tomto obrázku v časovom limite

Nájdi rozdiely na obrázku v časovom limite. Hľadanie rozdielov patrí medzi najobľúbenejšie vizuálne hádanky na internete a niet sa čomu…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Čo je už teraz, deň po operácii USA vo Venezuele, jasné a čo bude ďalej

V súčasnosti je už zrejmé, že išlo o bodovú akciu, ktorej hlavným a v podstate jediným cieľom bolo zajatie Nicolasa…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ako často prať zimné bundy a ako sa one správne starať?

Zimné bundy si vyžadujú špecifickú starostlivosť, no väčšina ľudí ju často podceňuje. Zvyčajne ich len vyvetráme, oprášime od snehu a…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump inšpiroval Číňanov

Na čínskych sociálnych sieťach používatelia zastávajú názor, že Čína by mala voči Taiwanu použiť metódy Donalda Trumpa

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sú známe hviezdne nominácie Kanady, USA, Švédska a Fínska na ZOH 2026

Tak ako sa čakalo, tímy štyroch veľkých favoritom na zisk zlata na olympiáde v Miláne a Cortine vo februári tohto…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Novelizácia Trestného zákona reagovala na neudržateľný stav v justícii, tresty boli niekedy až drakonické

Novelizácia Trestného zákona z roku 2024 reagovala na dlhodobo neudržateľný stav v slovenskej justícii, keď v mnohých prípadoch boli tresty…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nepokoje v Iráne sa rozširujú: kto a ako využije nestabilitu?

Irán, 4. januára 2026 - Severozápad krajiny je zatiaľ mimo protestov, ale situácia sa môže zmeniť.   Na šiesty deň…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Kuba preleje za Venezuelu krv

Kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel Bermúdez vyhlásil, že Kubánci sú pripravení bojovať za Venezuelu

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Výber fotografie, ktorá vás najviac desí, môže odhaliť skryté črty osobnosti

Výber fotografie, do ktorej by ste sa najviac báli vstúpiť, môže prezradiť viac, než si myslíte. Naše obavy totiž často…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Trápny výrok Kallasovej zaskočil exposlanca

Kaja Kallasová vyhlásila, že venezuelský prezident Nicolas Maduro „nemá legitimitu“. Vyzvala k zdržanlivosti a dodržiavaniu medzinárodného práva v súvislosti so…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Voči ktorým krajinám budú smerovať ďalšie útoky USA

Udalosti vo Venezuele vedú k „putinizácii“ politiky USA, píše britský denník The Guardian. Podľa neho Trump už viac neskúša obchádzať…

04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pravoslávni kresťania sa pripravujú na sviatky Christovho narodenia

Pravoslávna cirkev na Slovensku i vo svete vstupuje do sviatočného obdobia Christovho narodenia, ktoré sa podľa takzvaného starého kalendára začne…

04. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Anarchisti podpálili elektráreň v Berlíne

Anarchisti podpálili elektráreň v Berlíne, píše denník Tagesspiegel. V juhozápadnej časti Berlína to včera spôsobilo rozsiahle výpadky elektrickej energie

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

 Nevlastná sestra Anny Frankovej Eva Schlossová zomrela vo veku 96 rokov. Oznámila nadácia Anne Frank Trust.

08:06

Americký prezident Donald Trump poprel správy, podľa ktorých ukrajinské drony zaútočili na sídlo ruského prezidenta Vladimira Putina.

07:15

Venezuelská dočasná prezidentka Delcy Rodríguezová zriadila komisiu, ktorej úlohou je zabezpečiť prepustenie prezidenta Nicolása Madura a jeho manželky z USA, kam ich odviedli americkí vojaci.

07:13

Trump vyhlásil, že neverí, že ukrajinské bezpilotné lietadlá zaútočili na Putinovu rezidenciu.

„Neverím, že k tomuto útoku došlo… Niečo sa stalo úplne blízko, ale nemalo to s tým nič spoločné,“ povedal americký prezident.

07:05

Severokórejská štátna agentúra KCNA potvrdila, že KĽDR deň pred tým otestovala hypersonické rakety s cieľom preveriť schopnosť armády v oblasti odstrašovania. Na odpal dohliadal vodca krajiny Kim Čong-un.

06:55

.

KDH zľahčuje inváziu USA do Venezuely

Vojenská operácia Spojených štátov voči Venezuele je príkladom veľmocenskej politiky. Opozičné KDH takúto politiku považovalo od pádu Berlínskeho múru za…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Začiatok sveta bez pravidiel

USA uniesli prezidenta a jeho manželku. Útok nariadil prezident USA Trump pričom ako dôvod uviedol boj proti drogovým kartelom, ktoré…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Michelko: Na kandidátke SNS už budú len členovia strany

Na kandidátnej listine SNS v ďalších parlamentných voľbách budú len členovia strany. V rozhovore pre TASR to uviedol šéf poslaneckého…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dôvod, prečo majú USA záujem o venezuelskú ropu. Nejde len o množstvo, ale o typ suroviny

Spojené štáty prejavujú čoraz výraznejší záujem o venezuelskú ropu. Prezident Donald Trump cez víkend vyhlásil, že USA plánujú prevziať kontrolu…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kotercový kašeľ sa u psov prejavuje silným a záchvatovým kašľom

Kotercový kašeľ je veľmi nákazlivé ochorenie dýchacích ciest, ktoré postihuje psy. Prejavuje sa intenzívnym, silným a záchvatovým kašľom

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Erik Majercak

Emma Maťašovská

Viktor Pondělík

Gustáv Murín

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov