Rodiny na úteku – Prečo zo západnej Európy utekajú kresťanské rodiny? Blíži sa nový komunizmus?

Bratislava 17. júna 2021 (HSP/christianitas/Foto:Pixabay, TASR/AP-Francisco Seco)

 

Západná Európa – nepríjemné miesto
rodina
Ilustračné foto

Západná Európa sa pre mnohodetné kresťanské rodiny stáva čoraz častejšie veľmi nepríjemným miestom k životu. Nekonečné šikanovanie, ktoré začína prehováraním pri tehotenstve, aby rodina zvážila umelý potrat, pokračujúce sledovaním, či je výchova detí od útleho detstva dostatočne pokroková, tolerantná a liberálna, neustála konfrontácia so štátom nanucovanou perverzitou a úchylnosťou na školách, teror nekontrolovanej migrácie v mestských štvrtiach, obviňovania z rasizmu a islamofóbie, hrozba odobrania detí sociálnymi pracovníkmi, a najnovšie ešte nanucovanie „sanitárnej diktatúry“ a covid-pasov ako aj celkové stupňovanie štátnej kontroly

Dosť na to, aby sa rodina rozhodla zbaliť kufre a svojej macošskej „vlasti“, ktorá sa z erodovaného zvyšku kresťanského štátu, mení na zmes ekologicko-socialistickej totality, kombinovanej s kalifátom, dať zbohom.

Riešenie síce môže niekedy vyzerať ako skok z blata do kaluže, ale v určitej situácii rátate aj milimetre. Pokiaľ sa vám aspoň trochu polepší, tak to risknete. Najčastejším miestom úteku sa stávajú Spojené štáty, kde je reálna autonómnosť v určitých oblastiach zachovaná, napriek túžbe štátu, ľavicovo-liberálnej administratívy a šialenej politickej korektnosti vo veľkých centrách. Svoju rolu tu hrajú veľké vzdialenosti v krajine a tradičná držba strelných zbraní, ktoré znemožňujú dokonalú kontrolu všetkých odľahlých kútov. Mentalita separácie, zobrazená vo filmoch ako Southern Comfort (1981), je pre vládnych úradníkov ešte stále dostatočnou výstrahou.

Čoraz častejšie sa však západné rodiny rozhodujú aj pre východnú Európu, ktorá oproti Západu predstavuje kultúrne aj etnicky pomerne monolitný región, k veľkej zlosti všetkých ľavicových liberálov v EÚ. Strach z bývalých „komunistov“, ktorý bol na Západe po roku 1990 bežne rozšírený a spojený s bohorovným pohŕdaním voči chudobným Východoeurópanom, postupne bledne pred reálnymi marxistami, vládnucimi na Západe a urýchľuje útek.

V roku 2016 priniesol spravodajský portál ZDF Heute informáciu, že Nemci sa v značnom počte sťahujú práve do Maďarska, kde politika Viktora Orbána, zameraná na uchránenie etnickej a kultúrnej homogenity, prináša šancu vyhnúť sa všadeprítomnému multikultúrnemu obohateniu v podobe moslimov a migrantov. Nemci prichádzajúci do Maďarska uvádzali najčastejšie ako príčinu svojho odchodu z vlasti strach z politiky Angely Merkelovej.

Angela Merkelová
Na snímke nemecká kancelárka Angela Merkelová

Realitný maklér Ottmar Heide, ktorý pôsobil pri Balatone, kde sa zrejme k jeho spokojnosti rozbehol obchod s nehnuteľnosťami pre Nemcov na nečakanej úrovni, uviedol:Ľudia hovoria, že v Nemecku je čím ďalej, tým horšia situácia.“

Z Nemcov, ktorí chceli opustiť svoju krajinu a presťahovať sa, tvoria podľa realitných kancelárií až 80 % takí, ktorí odchádzajú do Maďarska. Jedni z prichádzajúcich boli aj Valentin a Jennifer Duräderovci.

Novú nehnuteľnosť kúpili pri Balatone za smiešnych 14 000 eur. Ich motívy boli jasné: Sme kresťania, nechceme moslimských susedov. Majú inú kultúru a sú agresívni. A to nemôžeme akceptovať. Chceme, aby náš potomok vyrastal v bezpečí.“

V roku 2019 priniesla televízna stanica M1 reportáž o sťahovaní sa Nemcov do Maďarska. Konštatovala stúpajúci trend tohto úteku.

Ukázala napríklad Tanju Weberovú, ktorá sa presťahovala do Zalakomáru v blízkosti rakúskych hraníc a v roku 2019 tam slávila prvé Vianoce:V Nemecku som sa stále bála, už som cítila strach, keď som počula kroky za sebou na ulici.“

Poslednou kvapkou bolo, keď sa takmer stala obeťou znásilnenia migrantami. Boli to traja migranti zo Sýrie. Keď chcela podať žalobu, polícia jej povedala, že nemá šancu. To rozhodlo a odsťahovala sa. Moderátorke ukázala fotografiu svojej dcéry, ktorá sa plánovala odsťahovať aj s rodinou.

Ďalším utečencom bol Stephan Richter s rodinou, ktorý ako pracovník ochranky predvídal následky nekontrolovanej migrácie už v roku 2015 a rovno sa odsťahoval: Nemecko je na ceste k islamizácii. Vláda nás nedokáže, alebo skôr nechce chrániť.“

Jeho brat ho nasledoval a presťahoval sa do blízkeho Kaposváru. Pomohol tiež ďalším trom rodinám presťahovať sa do Maďarska. Po vlasti sa im podľa vlastných slov cnie stále menej. Tu sa cítia v bezpečí.

 

Chceme vaše deti

Rovnako ako všetky totalitné režimy, aj nastupujúca ekologicko-sexuálno-liberálno-ľavicová totalita má záujem o deti. Chce ich vychovávať, formovať na svoj ideologický obraz, prípadne ich rodičom rovno odobrať. Stačí náznak kresťanského konzervativizmu v domácej výchove, neochota vzdať sa tradičnej kultúry, či dokonca často aj obyčajná pohanská prirodzenosť, aby sa rodina dostala pod mikroskop bdelého štátneho oka.

dieťa, škôlka
Ilustračné foto

Už koncom predminulého desaťročia z Nemecka, jednej z popredných bášt progresívnosti, začali utekať rodiny konzervatívnych kresťanov. V roku 2009 napríklad emigrovala rodina Uweho a Hannelore Romeikeovcov, ktorej vtedy ešte Americký imigračný súd udelil politický azyl. Ako by dopadli dnes, za vlády najpokrokovejšieho prezidenta Bidena, je otázne. Dôvod udelenia azylu bol zrejmý: štát sa im vyhrážal odňatím práva na výchovu detí a to len kvôli tomu, že boli vyučované doma. Sudca Lawrence Burman z Tennessee (lokalizácia na juhu USA dáva tušiť, že tento typ sudcu už nemusí byť v USA všade štandardom) označil vtedy zaobchádzanie s rodinou zo strany nemeckých úradov „porušovaním ľudských práv“ a ako „odporujúce všetkému, čomu ako Američania veríme“.

Romeikeovci sa rozhodli odhlásiť deti zo štátnej školy v juhozápadnom nemeckom štáte Bádensko – Würtembersko ešte v roku 2008, kvôli obave z toho, že deti sú vyučované v protikresťanskom duchu. Svojich päť detí začali učiť doma, čo je však v Nemecku v jednotlivých štátoch zakázané. Aby sa nemeckí pokrokári poistili, tak už v roku 2006 rozhodol Nemecký ústavný súd, že rodičia nemôžu zakázať svojim deťom navštevovať štátnu školu kvôli svojmu náboženskému presvedčeniu a vyjadril názor, že ovplyvňovanie detí inými náboženstvami je prípustné. V roku 2007 rozhodol Najvyšší spolkový súd, že rodičom môžu byť deti, vyučované doma, odňaté.

 

Hon na extrémistické rodiny

To, čo bolo pred trinástimi rokmi možno ešte raritou, sa postupne stávalo normou. Politicko-korektná totalita, pomaly a plazivo zaberala stále nové a nové centimetre života ľudí. To, čo bolo v roku 1960 ešte normálne, v roku 1970 už spochybnené, v roku 1980 vysmievané, v roku 1990 odsudzované, v roku 2000 nežiaduce, sa v roku 2010 začalo javiť ako spoločensky neprijateľné, aby to dnes skončilo ako extrém s popisom: mnohodetná kresťanská belošská rodina.

V roku 2016 nemecký medicínsky časopis Baby Family (čo je sám o sebe zaujímavý nemecký názov) dokonca varoval čitateľov pred rodinami, ktoré sú na prvý pohľad „nenápadné“ a „milé“, avšak v skutočnosti sú to malé spoločenské bunky extrémistických pravičiarov. Článku s názvom pripomínajúcim boľševické plagáty – Nebezpečenstvo sprava, dominoval obrázok plavovlasej matky s dcérou. A rozpoznávacie znaky týchto zakuklencov? Nenápadnosť, príjemnosť, starostlivosť a – plavovlasosť!

Odborníčka a sociologička Michaela Kӧttigová varovala pred „milými a starostlivými“ rodinami. Jej kolegyňa a sociálna pracovníčka, Eva Prausnerová sa sťažovala, že mnoho liberálne uvedomelých rodičov má s týmito slušnými rodinami dobré vzťahy a nedokážu sa od nich odlúčiť a „vylúčiť ich z kolektívu“.

Vedúca výskumu Odboru gender a pravicového extrémizmu, Heike Radvanová upozornila, že: Deti pravicových rodičov sa nemusia nutne líšiť od detí iných rodičov. Dajú sa občas rozpoznať po dlhšej dobe, napríklad podľa toho, že sú veľmi pokojné alebo veľmi poslušné.“

Tieto deti sú navyše vedené ku konšpirácii – aby od detstva skrývali domáce extrémistické kultúrne tajomstvá. Chcete ďalšie poznávacie znaky? Žiadne americké symboly na šatách a dievčatá majú „starostlivo zapletené vrkoče a dlhé sukne“.

 

Štát do domu – polícia do domu

Práve tento typ vzhľadu a chovania, ktorý je momentálne na Západe známkou extrémizmu, sa stal v roku 2015 pravdepodobne osudným rodine Ruth a Mariusovi Bondariuovcov v Nórsku. Marius Bondariu je Rumun a jeho manželka Nórka. Tamojší úrad na „ochranu“ detí, Barnevernet, je v Európe preslávený svojimi krkolomnými obvineniami, pomocou ktorých odoberá rodičom ich deti. Päť detí týchto konzervatívnych kresťanov bolo za asistencie polície odobratých rodičom a ako príčina bola uvedená „indoktrinácia detí kresťanským radikalizmom“. Primárny podnet k zásahu liberálnej spravodlivosti iniciovala riaditeľka školy, ktorá nadobudla dojem, že rodina je „príliš kresťanská“ a deti sú dokonca trestané. Úradníčka dokonca s hrôzou referovala, že „stará mama týchto detí má silnú vieru, že Boh za hriechy trestá“ a to podľa nej „psychicky narušuje deti“. Ich otec bol obvinený z toho, že sa k svojim deťom chová „hrubo“, čím sa pravdepodobne myslelo, že ich karhá, čomu by nasvedčovalo ďalšie obvinenie, že „v dome vládne disciplína“. Letmý pohľad na fotografiu rodiny nám jasne ukáže, že presne zodpovedá popisu „pravicových extrémistov“ z nemeckého magazínu.

putá
Ilustračné foto

Jeden z úradníkov tejto „odoberacej“ služby dokonca konštatoval smerom k utrápenej matke, v štýle skutočnej komunistickej úderky: Deťom dokonca ani nechýbate. Čo ste to za rodičia?“ Súdny proces žiadosť Bondariuovcov o vrátenie detí zamietol.

Že vo vyššie uvedenom prípade nemeckej rodiny Romeikeovcov nešlo pri úteku z Nemecka kvôli domácej škole o zbytočnú paniku, to zase dokazuje prípad kresťanskej rodiny Wunderlichovcov z Darmstadtu, ktorej odobrali na tri týždne ich štyri deti, práve z dôvodu domáceho vzdelávania. V roku 2013 zasahovalo v ich dome pri odoberaní štyroch detí 33 policajtov a 7 sociálnych pracovníkov!

Po návrate detí (zrejme pod sľubom, že začnú navštevovať pokrokovú školu), sa rozhodli manželia žalovať štát za porušenie ich práva na súkromný a rodinný život. Súdnu stolicu si však zrejme nevybrali najlepšie, pretože sa obrátili na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu.

Rozhodnutie tejto bašty liberalizmu z roku 2019 nebolo vôbec prekvapujúce:Úradníci postupovali rozumne a s ohľadom na predpoklad, že deti boli ohrozené tým, že neboli posielané do školy.“

Dirk Wunderlich skonštatoval sklamane, že je to „veľmi skľučujúci deň“ pre jeho rodinu. Šesť rokov súdnych procesov a naťahovania viedlo len k jednému – k posilneniu ich frustrácie zo súčasného Nemecka.

 

USA – z blata do kaluže?

Progresívne udalosti posledného 1,5 roka priniesli nové podnety zo strany štátneho šikanovania a zasahovania do rodinného života. Ochorenie Covid-19, vyhodnotené politikmi, oligarchami a ich prisluhujúcimi médiami ako skazonosná pandémia celosvetového dosahu, vystavilo rodiny permanentnému tlaku štátu, ktorý sa dožaduje rúšok, vakcinácie, testovania, domácej karantény či dokonca z hygienických dôvodov separoval v pôrodniciach rodičky od ich detí. Rodiny v USA, ktoré pochádzajú z Európy, sú teraz zrejme trochu na rozpakoch, najmä po nástupe prezidenta Bidena a jeho ľavicovej úderky, ktorá pre nich neveští nič dobré. V nastupujúcej dobe niektorí rozpoznávajú známky komunistickej diktatúry, ktorú poznali v detstve.

vlajka USA
Ilustračné foto

Rodina Ebertovcov, tradičných katolíkov, o ktorej píše americký portál Life Site News, má korene v Nemecku a v Nikarague. Nechcú sa dať očkovať vakcínou proti Covid-19, nechcú ju dať svojim šiestim deťom a nechcú ani nosiť rúška. Pre Andreho Eberta, ktorý je výkonným šéfkuchárom, ako aj pre jeho manželku Andreu, ktorá je tiež kuchárkou, to bol problém. Reštaurácie vyžadujú, aby zamestnanci nosili rúška.

K tomu pristupuje celková nedôvera k politickému smerovaniu: Myslím, že to nie je len o Covide,“ hovorí Andre, ktorý vyrastal v socialistickom východnom Nemecku: Je to tiež o tom, čo sa momentálne deje politicky. Zdá sa, že sme opäť na ceste ku komunizmu.“

Svoje pocity z verejnosti zhrnul do konštatovania: Nikto na seba nechce upriamovať pozornosť. Keď vojdete do obchodu s potravinami, všetci majú masky. Je to ako skupina zombie, ktorá robí to, čo im hovorí vládaCítite sa úplne mimo, ak na sebe nemáte rúško. Ľudia na vás zazerajú.“

Vakcíny považuje za neetické, vzhľadom na spôsob ich vývoja z kmeňových buniek potratených detí. Preto sa odmieta vrátiť do Nemecka – musel by sa dať zaočkovať. Je zmierený s tým, že svoju vlasť tak skoro neuvidí.

vakcína
Ilustračné foto

Jeho manželka usudzuje, že: Európa je na tom ešte horšie ako USA.

A preto napriek zdeseniu z najnovšieho vývoja v USA, ju tak skoro asi nenavštívia.

Možno by stál za zváženie presun do krajín V4. Ale, ani útek do východnej Európy, nemusí byť dlhodobým riešením. Liberálne mlyny pracujú na plné obrátky a čoskoro možno zomelú aj V4. Tá je navyše v otázkach planetárnej pandémie a vakcinácie rovnako uvedomelá ako Západ, čím sú zrejme naznačené limity a dočasnosť jej „inakosti“.

Aj Cirkev, nadnárodná bašta, v ktorej sa dalo kedysi ukryť pred všadeprítomným sekulárnym štátom, vykazuje za posledného 1,5 roka pozoruhodnú snahu o kooperáciu s globálnymi elitami na transformácii spoločenského systému. Je preto možné, že kresťanom nakoniec zostanú len dve cesty úniku: do podzemia alebo do Neba.

Branislav Michalka

Viac článkov s náboženskou tématikou nájdete v kategórii Svetonázor.

Pošlite nám svoj príbeh s Bohom.
Tento článok pôvodne vyšiel na portáli christianitas.
Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Očkovacia lotéria je „najnovším prúserom“ Igora Matoviča. Úbohé, ponižujúce, nechutné promo, tvrdí Juraj Draxler

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský, TASR-Jakub Kotian)   Slovensko čakajú dve veľké udalosti. Návšteva pápeža a spustenie očkovacej lotérie. Ani jedna z nich sa však nezaobišla bez komplikácií. Na obe udalosti si posvietil bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu Juraj Draxler Podľa Draxlera návšteva pápeža so sebou prinesie…

Poslanec Foltin vyzval opozičný Hlas-SD, aby zaujal stanovisko k antivaxerom a postupu polície

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Strana Hlas-SD by mala zaujať jednoznačné stanovisko k aktuálnym témam, ako sú minulotýždňový protest proti očkovaniu pred bratislavským Prezidentským palácom a postup polície v jeho priebehu. Na sociálnej sieti to napísal poslanec parlamentu a generálny manažér koaličnej strany Sloboda a Solidarita Roman Foltin…

Tlak aj na očkovanie detí: Gröhling vyzýva rodičov, žiakov aj učiteľov, aby ešte v auguste využili možnosť očkovania

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) vyzýva rodičov, žiakov aj učiteľov, aby ešte v auguste využili možnosť očkovania. Ako uviedlo ministerstvo školstva, miera zaočkovanosti na Slovensku sa postupne zlepšuje, no stále stúpa pomerne pomaly. Aspoň prvú dávku dostalo na…

Ukrajina uviedla hlavný dôvod neúspechu boja proti plynovodu Nord Stream 2

0 icon

Ukrajina 3. augusta 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Dmitriy Lelchuk)   To, že Ukrajina stratila status "obľúbenca" v Spojených štátoch amerických bolo hlavným dôvodom neúspechu boja Kyjeva s projektom plynovodu Nord Stream 2. Takýto názor v článku pre Ukrajinskú pravdu vyjadril bývalý výkonný riaditeľ ukrajinskej štátnej energetickej spoločnosti Naftogaz Andrij Kobolev Ako píše Kobolev,…

Remišová: Koalícia sa zatiaľ na termíne konania koaličnej rady k Mikulcovi nedohodla

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer, Maroš Černý)   Koalícia sa zatiaľ nedohodla na termíne konania koaličnej rady, na ktorej sa má zaoberať zotrvaním Romana Mikulca (OĽaNO) vo funkcii ministra vnútra. Agentúre SITA to potvrdila vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Zvolanie mimoriadnej koaličnej rady k predmetnej veci…

Pred 100 rokmi objavili Demänovskú jaskyňu slobody

0 icon

Liptovský Mikuláš 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook-DJS)   Demänovská jaskyňa slobody si dnes pripomína 100. výročie svojho objavenia. Pri príležitosti tejto udalosti tam otvorili aj náučný chodník, ktorý vedie k jaskyni. Ako informovala manažérka pre komunikáciu Štátnej ochrany prírody SR Kristína Bocková Demänovská jaskyňa slobody je jednou z najznámejších a historicky…

Experti objavili vírus Android, ktorý kradne bankové heslá

0 icon

Moskva 3. augusta 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-AFP-Anthony Wallace)   Experti na informačnú bezpečnosť zo spoločnosti ThreatFabric informovali o novom víruse Vulture, ktorý kybernetickí podvodníci používajú ku krádežiam osobných údajov. Píšu o tom noviny Izvestija Prevádzkovatelia malwaru majú prístup k akýmkoľvek dôverným údajom o šikovnom telefóne obete, najmä ich zaujímajú prihlasovacie údaje a…

Bývalého sudcu Richarda Molnára opätovne obvinili pre prijímanie úplatkov

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Bývalý sudca Richard M. opätovne čelí obvineniu za prijímanie úplatkov v rámci skutkov, kde generálny prokurátor Maroš Žilinka pôvodne obvinenia zrušil. Píše to spravodajský portál Aktuality.sk. Zároveň pripomína, že obvineniu z podplácania čelil sudca už po akcii Búrka. Vlani na jeseň mu však…

Mikrofóny zachytili ako sa český komentátor Bosák vysmial z golfistu Sabbatiniho

0 icon

Bratislava/Praha/Tokio 3. augusta 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Andy Wong)   Rory Sabbatini cez víkend získal pre Slovensko historickú striebornú olympijskú medailu v golfe. Tento týždeň médiá riešia najmä kontroverzné tetovanie rodáka z Juhoafrickej republiky, ktorý si zobral za manželku Slovensku. Zaujímavý moment okolo naturalizovaného športovca nastal aj vo vysielaní Českej televízie z OH…

Po Srbsku vyslovilo kritiku na úrad predstaviteľa OSN aj Chorvátsko

0 icon

Frankfurt nad Mohanom 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Johanna Geron)   Po Srbsku sa aj Chorvátsko pripojilo ku kritike na adresu úradu vysokého predstaviteľa OSN pre Bosnu. Má ísť o "pozostatok z povojnových čias" a "manifestáciu deficitu demokracie v politickom živote krajiny". Povedal to chorvátsky minister zahraničných vecí Gordan Grlič-Radman pre utorkové…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Erik Majercak

Celý Covid je bublina. Návod, ktorý vás presvedčí na vlastnej koži za pár šupov

0icon

Ak jeden meter je jedným metrom zmeraným jedným dĺžkovým meradlom, tak by mal byť zmeraný ako jeden meter aj druhým dĺžkovým meradlom aj tretím aj štvrtým. Ak niečo nesedí, tak je chybné meradlo, alebo daná dĺžka nie je jeden meter Súhlasiť budete asi aj s tým, že keď má niekto Covid,…

Pavel Jacz

Najväčšiu radosť z očkovacej lotérie budú mať určite zaočkovaní gambleri.

0icon

Obchod so zdravím človeka je tou najpodlejšou dovolenou činnosťou v dnešnom svete a najmä v dnešnom ziskovom kapitalistickom systéme: „Oklamať a zarobiť!“ Farmakologické firmy sa tohto špinoochodu maximálne zhostili a vďaka najpresvedčivejším reklamám a ľuďom, ktorí naletia, si prehadzujú vidlami peniaze. Presviedčajú ľudí, že im správne nefunguje žiadny orgán v…

Pavol Lazar

Budú mať nezaočkovaní voliči ešte volebné právo?

0icon

BUDÚ MAŤ NEZAOČKOVANÍ VOLIČI EŠTE VOLEBNÉ PRÁVO? 👉 Znie to ako vtip, či pokus o vybičovanie napätia a rozhorčenia polarizovanej spoločnosti očkovaním a iných súvislostí s infekciou COVID-19. Poďme sa však na to pozrieť bližšie, či je možné považovať takúto hrozbu za rýdzu utópiu. 👉 V súvislosti s novelou zákona…

Viliam Oberhauser

Rozlúčka s Júliusom Binderom, jednou z najväčších osobností Slovenska

0icon

V utorok 3.augusta o 11,45 hodine v Bratislavskom krematóriu bude rozlúčka s Júliusom Binderom, Rytierom rádu sv. Gregora Veľkého. Hoci smútime vieme, že Slovensko vo večnosti získava ďalšieho patróna, ktorý tak ako tu na zemi bude slúžiť Bohu a národu. S Julkom Binderom som sa prvý raz stretol niekedy na jar roku 1990 v sídle Kresťanského demokratického…

Ivan Štubňa

Šakali v Bruseli pripravovali vakcinačné pasy dvadsať mesiacov pred vypuknutím pandémie!!!

0icon

V týchto plánoch sa hovorí nielen o nejakom dokumente, ktorý by obmedzil váš vstup alebo pohyb na určité miesta. Predstavuje sa celý systém COVID, budúcnosť, v ktorej sú všetky aspekty vášho života monitorované a regulované podľa rozmarov a fantázie farmaceutických vládcov. Prvý návrh na „vakcinačné pasy“ Európska komisia zverejnila 26. apríla…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Admirál Canaris ako dvojitý agent? 3. časť

0 icon

Ak by Gibraltár padol, malo by to katastrofálne následky pre Britániu. Mocnosti Osy by ovládli Stredomorie a Británia by nedokázala ubrániť Maltu alebo Egypt. Zásobovanie Rommelovho vojska by bolo jednoduchšie a celý Blízky východ by padol do rúk Nemcom alebo by ho aspoň ovládali. Vitajte pri pokračovaní článku o rozporuplnej osobnosti admirála…

TOP10+: Fakty o parfumoch, ktoré prekvapia každého milovníka vôní

0 icon

Ľudstvo obľubuje pekné vône od nepamäti. Môžeš ich dostať priamo z prírody - z kvetov a iných materiálov, no časom sa začali vyrábať zmesi vôní, ktoré sa v prírode nenájdu. Čo je na parfumoch také očarujúce? Parfum je vlastne roztok vonných syntetických alebo prírodných látok a ich kombinácií. Slovo parfum v užšom…

TOP10 vecí, o ktorých ste nevedeli, že sa dajú tiež recyklovať

0 icon

Všetci vieme, že by sme mali recyklovať plastové fľaše, papier, kartóny, kovy, sklo, plastové vrecká a ďalšie veci. Existuje však veľa vecí, o ktorých ste pravdepodobne ani netušili, že by sa mohli recyklovať, vrátane niektorých potrieb pre domácnosť a odevy, ktoré už nepotrebujete. Bežecké topánky Po určitom počte nabehaných kilometrov sa obuv opotrebuje…

Bežné jedlá, ktoré môžu uškodiť tvojmu domácemu miláčikovi

0 icon

Považujeme našich domácich miláčikov za členov rodiny, ale nemôžeme zabudnúť, že ich telá sú iné ako naše a potrebujú inú škálu živín. Skutočná otázka však znie: pomáhame alebo ubližujeme našim obľúbeným našuchoreným miláčikom, keď im dávame naše jedlá? 1. Jedlá pre domáce zvieratá, ktoré sa neodporúčajú pre tento dr

10+ zvierat, ktoré nedokážu ukrývať svoje emócie

0 icon

Myslíš si, že sa zvieratá nedokážu vyjadrovať svoje pocity? Ak veríš evolučnej teórii Charlesa Darwina, potom áno, zvieratá majú emócie a majú schopnosť vyjadriť ich. Darwin dokonca tvrdil, že ľudské emócie vznikli na základe podobného mechanizmu, ako ten, ktorý viedol k existencii emócií u zvierat. A aby si si nemyslel, že hovoríme (píšeme)…

Armádny Magazín

Šéf ruskej rozviedky Sergej Naryškin: Bellingcat je plný bývalých špiónov

0 icon

Rusko, 3.August 2021 (AM) – Šéf ruskej rozviedky (SVR) Sergej Naryškin obvinil investigatívny portál Bellingcat z toho, že pre neho pracujú bývalí spravodajcovia západných krajín. Cieľom tohto projektu je podľa neho vyvíjať tlak na štáty a konkrétne osoby.   Hoci sa Bellingcat tvári ako nezávislý

USA eskalujú napätie. Admirál zabudol na mapu a obvinil Rusko z provokácií v Čiernom mori

0 icon

Rusko, 3.August 2021 (AM) –  Admirál Robert Burke, veliteľ amerického námorníctva v Európe a Afrike, obvinil Rusko z provokácií v Čiernom mori. Podľa neho Moskva robí všetko pre to, aby Spojené štáty zasiahli ruské sily v oblasti Čierneho mora. Washington sa takto pokúša presunúť

Bývalý šéf CIA predpovedá budúcnosť Afganistanu po odchode USA: "Bude to len horšie"

0 icon

Afganistan, 3.August 2021 (AM) – Bývalý šéf CIA David Petraeus vysvetlil, čo čaká Afganistan po stiahnutí armády z USA. Je presvedčený, že situácia v krajine sa „len zhorší“. Petraeus poznamenal, že krajinu čaká nová „krvavá občianska vojna“.   Bývalý šéf CIA David Petraeus pre Times povedal, ako vidí budúcnosť Afganistanu po st

Viete, že 1. svetová vojna sa teoreticky rozpútala kvôli jednej Srbmi nesplnenej podmienke? a ďalšie zaujímavosti...

0 icon

Slovensko, 3.August 2021 (AM) – Takže, viete, že...? ...rýdzo teoreticky sa dalo 1. sv. vojne akože vyhnúť? Dňa 28. 6. 1914 bol v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny spáchaný atentát na Františka Ferdinanda d'Este, arcivojvodu a následníka rakúsko-uhorského trónu. O necelý mesiac na to 23. 7. 1914 Rakúsko-Uhorsko predkla

Izraelský expert Kedmi: Nová stíhačka Su-75 dokazuje, že Rusko obnovilo svoj letecký priemysel

0 icon

Rusko, 3.August 2021 (AM) – Predstavenie nového lietadla piatej generácie Su-75 ukazuje, že Rusku sa podarilo obnoviť svoj zničený letecký priemysel, povedal na kanáli ITON bývalý šéf izraelskej špeciálnej služby „Nativ“ Jakov Kedmi.  

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali