NAŽIVO

Oddelenie cudzineckej polície Policajného zboru (PZ) v Bratislave bude vo štvrtok (15. 5.) z technických príčin zatvorené. Cudzinci, ktorí majú na tento deň rezerváciu, sa môžu dostaviť na cudzineckú políciu v Bratislave v utorok (20. 5.) alebo vo štvrtok (22. 5.) a budú vybavení. TASR o tom informovala Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia PZ

Včera 20:21

Európska komisia vymenovala Johanessa Hahna za nového osobitného vyslanca pre Cyprus, ktorý má prispieť k urovnaniu otázky znovuzjednotenia tohto rozdeleného ostrova.

Včera 20:20

Guterres ponúkol podporu OSN „spravodlivému mieru“, ktorým by sa skončila vojna na Ukrajine. Taktiež zdôraznil, že prímerie musí viesť k riešeniu, ktoré rešpektuje medzinárodné právo a územnú celistvosť Ukrajiny.

Včera 20:10

Maďarský generálny prokurátor Péter Polt odovzdal v stredu do rúk prezidenta svoju demisiu. Sulyok vyjadril na Facebooku vďaku a uznanie Poltovi za jeho doterajšiu prácu.

Včera 20:07

Holandská vláda oznámila, že s KNDS Deutschland podpísala dohodu o kúpe 46 tankov Leopard 2A8 za viac ako jednu miliardu eur s opciou na nákup ďalších šiestich kusov.

Včera 20:06

Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul vyzval Putina, aby sa zúčastnil na plánovaných rokovaniach o ukončení vojny na Ukrajine.

Včera 20:05

TikTok obmedzil vyhľadávanie súvisiace so škandalóznym videom Macrona a Merza z vlaku na ceste do Kyjeva, informovala agentúra Bloomberg.

„TikTok uviedol, že prijal opatrenia proti viacerým videám a obmedzil vyhľadávanie súvisiace s touto udalosťou. YouTube a X na žiadosti o komentár nereagovali,“ píše agentúra.

Pripomeňme, že po objavení sa videa podozrievali európskych lídrov z užívania drog.

Včera 19:52

Holandské ministerstvo obrany oznámilo, že ozbrojené sily Holandska zvýšili stav svojej pohotovosti pre nešpecifikované hrozby a možné sabotáže pri hraniciach krajiny.

Včera 19:26

Trump a katarský emir Tamím bin Hamad Ál Sání podpísali dohody, ktoré majú priniesť hospodársku výmenu medzi ich krajinami v hodnote najmenej 1,2 bilióna dolárov.

Včera 18:59

Cena zlata klesla počas stredajšieho obchodovania o viac než 2 % na 3174,62 USD za troyskú uncu. Bola to najnižšia hodnota od 11. apríla.

Včera 18:41

V Ankare za posledné tri mesiace po požití pančovaného alkoholu zomrelo už vyše 100 ľudí. Výrobu aj predaj nelegálneho alkoholu vyšetruje generálna prokuratúra.

Včera 18:39

Podľa holandských médií zdroje z Aliancie tvrdia, že USA blokujú prizvanie Zelenského na júnový samit NATO v holandskom Haagu. Trumpova administratíva je podľa nich proti účasti Zelenského, ktorý sa na prechádzajúcich samitoch NATO zúčastnil ako čestný hosť.

Včera 18:04

Španielska vicepremiérka a ministerka pre ekologickú transformáciu a demografické výzvy Sara Aagesenová uviedla, že v doterajšom priebehu vyšetrovania výpadku dodávok elektriny v Španielsku  Portugalsku z 28. apríla sa nenašli nijaké dôkazy o tom, že by ho spôsobil kybernetický útok na prevádzkovateľa národnej rozvodnej siete Red Eléctrica.

Včera 17:57

Zelenskyj rozhodne, či má zmysel rokovať s ruskou delegáciou, ak nebude prítomný Putin, — poradca šéfa prezidentskej kancelárie Michail Podoljak.

Podľa jeho slov, ak sa Putin osobne nezúčastní zajtrajšieho stretnutia v Turecku, nemá to žiadny zmysel.

Včera 17:46
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Posuňme sa od čiastočnej k úplnej Pravde

Bratislava 8. februára 2018 (HSP/Foto:screenshot video TK KBS)

 

Poznáte ten vtip „Stretne sa Kresťan, Žid a Moslim…“ vlastne to nie je vtip, ale názov diskusie, ktorú v utorok 23.1.2018 v bratislavskom Pálffyho paláci zorganizovalo Fórum náboženstiev sveta. Cieľom podujatia bolo búrať mýty o troch hlavných monoteistických náboženstvách.

Aké mýty majú organizátori na mysli? Nie všetci moslimovia sú teroristi? Samozrejme, že nie sú všetci teroristi; ale položme si otázku: Ako sa šíril islam už na počiatku od čias Mohameda, v priebehu celých stáročí až po dnes? Mečom a násilím; to je historická pravda. Čo hovorí jeden z mnohých svätcov k šíreniu islamu Sv. Don Bosco (+1888), kňaz vychovávateľ a zakladateľ saleziánov: „Mohamed šíril svoje náboženstvo nie prostredníctvom zázrakov či presvedčivých slov, ale prostredníctvom zbraní. Toto náboženstvo, ktoré presadzuje všelijaké nemorálne veci, Mohamedovi umožnilo, aby sa v krátkom čase stal vodcom hordy lupičov. S nimi prepadal krajiny na východe a podroboval si ľudí. Nie zavádzaním pravdy, nie zázrakmi a proroctvami; ale z jediného dôvodu: aby zdvihol meč nad hlavami tých, ktorých dobyl a zakričal: uver alebo zomri“.

S prílivovou utečeneckou vlnou bol zaznamenaný niekoľkonásobný nárast tzv. no-go zón s právom šaría v Nemecku, Holandsku, Francúzsku, vo Švédsku… Všetci registrujeme niekoľkonásobne zvýšenú kriminalitu, rabovanie a znásilňovanie žien vo vyššie spomenutých krajinách… Nie je práve takéto počínanie podmienené ideológiou islamu?

Iný mýtus: Holokaust sa nestal? Stal sa. Ale položme si otázku: Nezomrú v priebehu jedného roka milióny nenarodených detí potratom – holokaust nenarodených – a ako je to možné, že sa to deje dnes. Ak nevinné dieťa nie je v bezpečí pod srdcom matky, tak potom kto?

.

Nemám zoznam „zborených“ mýtov, ktoré na tomto podujatí padli, ale aj bez jediného slova padá tzv. mýtus vlastnenia Bohom úplne zjavenej pravdy, ktorá existuje iba v kresťanstve. To nie je mýtus, ale fakt: „Mnoho ráz a rozličným spôsobom hovoril kedysi Boh otcom skrze prorokov. V týchto posledných dňoch prehovoril k nám v Synovi“ (por. Hebr1,1-2). Kristus, Boží Syn, ktorý sa stal človekom, je jediné, dokonalé a definitívne Otcovo Slovo. V ňom Otec povedal všetko a nebude už iné slovo okrem tohto.

Namiesto otázky či „máme spoločného Boha“ (čo nemáme; lebo veriť že je iba jeden Boh neznamená že automaticky hneď veríme aj v toho istého Boha), by mala byť medzi kresťanmi nastolená takáto otázka: „Ako sme pripravení priniesť zjavené Slovo – Ježiša Krista novodobým vyznávačom islamu, judaizmu a iných náboženstiev“?

Misijný príkaz jediného Spasiteľa sveta Ježiša Krista „Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich…“ trvá a zaväzuje Cirkev až do konca sveta. Ale kto uverí (a prijme krst) ak sa mu neohlasuje evanjelium Ježiša Krista? Apoštol Pavol, ktorého obrátenie z judaizmu sme si pripomenuli (25.1) sa sám pokladal za dlžníka (v ohlasovaní evanjelia) Grékom i barbarom, múdrym i nemúdrym (por. Rim1,14). Apoštol národov (a neskôr aj ďalší misionári) vstupoval do dialógu s inými náboženstvami a filozofmi nielen v Aténach a inde, ale vždy prichádzal s vedomím „posiela ma (Ježiš Kristus) otvoriť im oči, aby sa od tmy obrátili k svetlu a od satanovej moci k Bohu, a tak dosiahli odpustenie hriechov a podiel medzi posvätenými vierou vo mňa (Ježiša Krista)“ (por. Sk26,18)

Takto zmýšľali aj ďalší učitelia, kňazi a pápeži. Spomeniem len pápeža Gregor XVI. (+1846), ktorý napísal, že nie je možné dosiahnuť spásu v žiadnom inom náboženstve a teda ani v islame (judaizme): „Teraz vidíme ďalší veľký zdroj zla, ktorým je Cirkev v súčasnosti postihnutá: indiferentizmus. Je rozšírený zvrátený názor z úst bezbožných, ktorí tvrdia, že je možné získať spásu duše cez akékoľvek náboženstvo (to je jedno či ide o monoteistické alebo polyteistické), ak je zachovaná morálka“. (píše pápež, kňazom a biskupom v encyklike Mirari Vos 15.8.1832)

Ak Pán Ježiš Kristus neprišiel spasiť človeka, ale vytvoriť len ďalšie náboženstvo v poradí, tak naozaj je jedno koho vzývam a ku komu sa modlím. Kristus potom nadarmo zomrel a tiež nadarmo bola prelievaná krv apoštolov a všetkých mučeníkov po celom svete. Zbytočne znášali vyhnanstvo, prenasledovanie aj smrť konvertiti z islamu (judaizmu a iných náboženstiev). Ale ak je pravda, že Ježiš je jediná Cesta k Otcovi, tak potom na vzťahu k Nemu veľmi záleží a stálo zato aj zomrieť. Ide o večnosť, buď navždy v nebi, alebo v navždy v pekle.

.

Pripadá to Vášmu mysleniu akosi netolerantne úzkoprsé? Vidíte skôr úlohu Cirkvi ustúpiť z exkluzívnosti úplnej, zjavenej pravdy a podeliť sa s inými náboženstvami o nárok spasenia a pravdy? Lenže to nezáleží od Cirkvi, veď výzva uveriť a obrátiť je hlásaná aj pokrsteným. Kňazi, biskupi, pápeži sú správcami pokladu viery, nie jej majiteľmi. Tak to zariadil Boh, keď iba vlastného Syna Ježiša označil za Mesiáša a Pána (Boha); a nám zveril službu zmierenia. Akýkoľvek iný prístup zo strany Cirkvi k podujatiam tohto typu bez pokánia „veď čo na tom Boh má tisíc mien a tisíc tvárí“ vyznieva iba zdanlivo sympaticky. V skutočnosti pôsobí zavádzajúco a mylne, nielen do vlastných radov, ale aj navonok vo svete.

Hádať sa, urážať, diskriminovať nemá Cirkev vo zvyku. A tiež nešlo ani o to, aby sa umelo živili staré historické zranenia. Mojím úmyslom je vážiť si plnosť zjavenej pravdy a náuku apoštolov, ktorá tu bola predo mnou a predkladať ju v plnosti aj naďalej. Pokiaľ sa pýtaš čo mám robiť, aby som bol spasený (hoci si Žid, Moslim, alebo člen iného náboženstva) tak je tu odpoveď aj pre teba: „Ver v Pána Ježiša a budeš spasený ty aj tvoj dom“.

o. Pavol Karoľ, katolícky kňaz

Krátke video z podujatia si môžete pozrieť tu.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Miroslav Urban

René Pavlík

Milan Šupa

Dušan Uhrin

Miro Majerník

.
.
.

Arogancia, neuveriteľná arogancia. Týmto Slovákom je odkaz Ježiša Krista na posmech

Arogancia, neuveriteľná arogancia – ako ináč označiť najnovší príspevok Inštitútu ľudských práv do verejného diskurzu? Veď tam porovnávajú šat náboženského…

14. 05. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Dilema – Ukrajina a bezpečnostné záruky

Akékoľvek reálne bezpečnostné záruky pre Ukrajinu by zatiahli Západ do potenciálnej vojny s Ruskom a nereálne bezpečnostné záruky by Ukrajinu…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kotlár spolu s ďalšími zverejnil analýzy mRNA vakcín proti ochoreniu COVID-19. SAV reaguje

Tvrdenia v článku o mRNA vakcínach proti covidu, ktorého spoluautorom je splnomocnenec vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania…

14. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

V kauze Pfizergate padol rozsudok

Horúca novinka  : Európska komisia v súdnom spore “Pfizergate” prehrala vo všetkých bodoch, informuje Euronews

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Moskva reaguje na myšlienku francúzskych jadrových bombardérov v celej Európskej únii

Kremeľ v stredu vyhlásil, že možné rozmiestnenie francúzskych jadrových bombardérov v celej Európskej únii nezvýši bezpečnosť na kontinente. Moskva tak…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Britskí veteráni prelomili mlčanie o misiách v Iraku a Afganistane: „Spútali mladého chlapca a zastrelili ho. Bolo jasné, že je to ešte dieťa… “

Bývalí členovia britských špeciálnych síl prelomili roky mlčania a poskytli BBC Panorama svedecké výpovede o vojnových zločinoch, ktoré údajne spáchali…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Nádej na štvrťfinále žije. Slovensko tesne zdolalo Francúzsko

Slovenská hokejová reprezentácia má na svojom konte druhý triumf na 88. majstrovstvách sveta vo Švédsku a Dánsku. Zverenci trénera Vladimíra…

14. 05. 2025 | Aktualizované 14. 05. 2025 | Šport | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Aktualizované 14. 05. 2025 | Šport | 5 min. čítania | 0 komentárov

Merz: Armáda krajiny bude najväčšou konvenčnou silou v Európe

Nemecká vláda sa bude snažiť urobiť z armády krajiny „najsilnejšiu konvenčnú armádu v Európe“. Povedal to v stredu vo svojom…

14. 05. 2025 | Aktualizované 14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Aktualizované 14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ schválila nové sankcie voči Rusku a vyhráža sa ďalšími, ak Putin odmietne prímerie

Európska únia sa dohodla na zavedení nového kola sankcií voči Rusku a pohrozila ďalšími, ak krajina odmietne 30-dňové bezpodmienečné prímerie,…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Prečo sa francúzsky prezident stal hlavným podozrivým v “kokainovom škandále”

Podľa západnej tlače sú za pokračujúci škandál okolo lídrov Francúzska, Nemecka a Veľkej Británie zodpovední „proruskí klávesoví bojovníci“. Napriek zatĺkaniu…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kňaz Šafárik pre HS o novom pápežovi a výzvach, ktoré čakajú hlavu cirkvi: V covidovej dobe boli často mnohí sklamaní aj z nás, kňazov a biskupov

Pred konkláve odmietal rozhovory na tému najväčších favoritov na pápežský stolec, pretože sa nechcel zúčastňovať mediálnych hier s tvrdením, že…

14. 05. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov

Macron: Francúzsko nechce pre Ukrajinu vyvolať tretiu svetovú vojnu

Prezident Emmanuel Macron v utorok vyhlásil, že Francúzsko nechce vyvolať „tretiu svetovú vojnu“ v súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajinu…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Devět otázek, které nesmí být zodpovězeny. Ve veřejném zájmu

Vakcinace těhotných žen mRNA vakcínami byla umožněna jen krátce poté, co se začaly vakcíny v nouzovém režimu dostávat na trh. Jelikož…

14. 05. 2025 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Takto sa to robí: Nie sankcie, ale odmeny sa dočkal „víťaz“ tendra, ktorý ponúkol „najnižšiu“ cenu

SLOVAKIA TRAVEL zmanipulovala tender na výstavbu slovenskej expozície na EXPO Osaka 2025. Najnižšia cena, s ktorou zvíťazila firma z Brna…

14. 05. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Pentagón sa domnieva, že eskalácia vojny na Ukrajine môže viesť k priamej konfrontácii medzi Ruskom a USA

Pentagón sa domnieva, že eskalácia vojny na Ukrajine môže viesť k priamej konfrontácii medzi Ruskom a USA. Uviedol to šéf Severného…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý minister Ján Budaj prelomil mlčanie a vyjadril sa k obvineniu, ktorému čelí

Exminister životného prostredia J. B., ktorý čelí obvineniu pre pokračujúci zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, deklaruje, že čestne…

14. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Koniec diskriminácie matiek v prípade dôchodku? Rezort práce prichádza so zásadnými zmenami

Minister práce Erik Tomáš predstavil chystanú novelu zákona o sociálnom poistení, ktorá má odstrániť dlhodobú diskrimináciu matiek senioriek, ktoré kvôli…

14. 05. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko konečne vytriezvelo. Dáva prednosť zdravému rozumu

Nemecko, ktoré kedysi vo veľkom vítalo migrantov, konečne vytriezvelo. Začína dáva prednosť zdravému rozumu. Týmito slovami reaguje minister vnútra Matúš…

14. 05. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Macron: Keďže Ukrajina nevstúpi do NATO, ponúkame alternatívne záruky

Francúzsky prezident Emmanuel Macron povedal, že Ukrajina nevstúpi do NATO, takže by tam mali byť umiestnené európske jednotky

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Novým generálnym riaditeľom Železníc Slovenskej republiky bude Bednárik, Sako končí vo funkcii

Na poste generálneho riaditeľa Železníc Slovenskej republiky nastane k 15. máju personálna zmena. Doterajší šéf podniku Alexander Sako sa vzdáva…

14. 05. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Europoslanec Zdechovský navrhuje zakázať ruské „Z“ aj sovietsky kosák s kladivom

Český europoslanec Tomáš Zdechovský sa obrátil listom na Európsku komisiu, aby pripravila legislatívne opatrenia smerujúce k plošnému zákazu používania symbolov…

14. 05. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fotografie, ktoré vyžarujú šťastie. Zlepšia vám deň

Fotografie, ktoré vyžarujú čisté šťastie a ktoré vám zlepšia deň: Dosiahnutie šťastia je spoločným cieľom, za ktorým sa všetci ženieme,…

14. 05. 2025 | 0 komentárov

Slovensko rok po atentáte: Bilancia nie je potešujúca

15. mája 2024 pred kultúrnym domov v Handlovej došlo v moderných dejinách Slovenska k bezprecedentnej udalosti: Občan Juraj C. dostrieľal…

14. 05. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Mrchožrút ide do tieňa. Čo sa skrýva za odstúpením Warrena Buffetta?

USA, 14. mája 2025 - 94-ročný americký miliardár a investor Warren Buffett 3. mája oznámil, že do konca roka opustí…

14. 05. 2025 | 0 komentárov

.

Lev XIV. v telefonickom rozhovore so Zelenským vyjadril pripravenosť “urobiť všetko, čo je možné”

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa plánuje zúčastniť na nedeľnej inauguračnej omši nového pápeža vo Vatikáne a porozprávať sa na okraj…

14. 05. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako pri Napoleonovi. Rusko prechádza od rovnováhy síl k rovnováhe hrozieb

Rusko, 14. mája 2025 - V tento deň pred 80 rokmi, 14. mája 1945, Churchill prijal poľného maršala Montgomeryho a…

14. 05. 2025 | 0 komentárov

Európske političky bijú na poplach : „Nedovoľme algoritmu vychovávať naše deti!“

Francúzska ministerka pre digitálne záležitosti spolu s aktívnymi političkami naprieč Európskou úniou formujú novú politiku, ktorá má spoločný cieľ –…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Preverte svoju inteligenciu a vyskúšajte tieto logické hádanky

Logické hádanky dokážu potrápiť každého z nás. Tieto sú špeciálne v tom, že na prvý pohľad sa môže zdať, že…

14. 05. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Oddelenie cudzineckej polície Policajného zboru (PZ) v Bratislave bude vo štvrtok (15. 5.) z technických príčin zatvorené. Cudzinci, ktorí majú na tento deň rezerváciu, sa môžu dostaviť na cudzineckú políciu v Bratislave v utorok (20. 5.) alebo vo štvrtok (22. 5.) a budú vybavení. TASR o tom informovala Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia PZ

Včera 20:21

Európska komisia vymenovala Johanessa Hahna za nového osobitného vyslanca pre Cyprus, ktorý má prispieť k urovnaniu otázky znovuzjednotenia tohto rozdeleného ostrova.

Včera 20:20

Guterres ponúkol podporu OSN „spravodlivému mieru“, ktorým by sa skončila vojna na Ukrajine. Taktiež zdôraznil, že prímerie musí viesť k riešeniu, ktoré rešpektuje medzinárodné právo a územnú celistvosť Ukrajiny.

Včera 20:10

Maďarský generálny prokurátor Péter Polt odovzdal v stredu do rúk prezidenta svoju demisiu. Sulyok vyjadril na Facebooku vďaku a uznanie Poltovi za jeho doterajšiu prácu.

Včera 20:07

Holandská vláda oznámila, že s KNDS Deutschland podpísala dohodu o kúpe 46 tankov Leopard 2A8 za viac ako jednu miliardu eur s opciou na nákup ďalších šiestich kusov.

Včera 20:06

.

Z čoho je obvinený Sean „Diddy“ Combs a ako dlho bude trvať jeho súdny proces?

V súdnom procese s americkým hudobným magnátom Seanom „Diddym“ Combsom, ktorý je obvinený z riadenia rozsiahlej operácie obchodovania so sexom,…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

TOP 10 bežných predmetov, ktoré sa hodia na prvú pomoc

Nikdy nevieš, čo sa ti môže počas bežného dňa prihodiť. Občas nastanú situácie, kedy nemáš pri sebe svoju súpravu prvej…

14. 05. 2025 | 0 komentárov

Používate na odstránenie kliešťa olej? Toto by ste mali vedieť

Prisatého kliešťa treba odstrániť pinzetou, dôležité je vybrať celé telo aj s hlavičkou. Neodporúča sa kvapkať naňho olej, pretože sa…

14. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

EIB v rámci „mierového projektu“ financuje vojnové drony

Európska investičná banka rozšírila pole svojej pôsobnosti a prvýkrát financuje „čisto vojenské projekty“ – napríklad aj výrobu dronov, uviedla 12.…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Umelá inteligencia mala nahradiť zamestnancov. Realita ich prekvapila!

14.5.2025 Redakcia Auto trendy . Veľká technologická spoločnosť sa rozhodla vsadiť všetko na umelú inteligenciu a zastaviť nábor ľudí. Zákazníci…

14. 05. 2025 | 0 komentárov

Sudca znížil tresty bratov Menendezovcov a dal im šancu na podmienečné prepustenie

Sudca v Los Angeles znížil trest Erikovi a Lyleovi Menendezovcom, ktorí si odpykávajú doživotný trest za vraždu svojich rodičov v…

14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Miroslav Urban

René Pavlík

Milan Šupa

Dušan Uhrin

Miro Majerník

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov