Posledný klinec do policajnej rakvy čurillovcov

Bratislava 15. septembra 2023  (HSP/Foto: Screenshot)

AKTUALIZOVANÉ 15. septembra 2023 19:27

Dnes hodinu pred poludním usporiadala strana Smer SSD tlačovú konferenciu za účasti predsedu strany SMER – SSD Roberta Fica, člena predsedníctva Roberta Kaliňáka, bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara a advokáta Mareka Paru na tému: “Posledný klinec do policajnej rakvy čurillovcov”

TK Smeru SSD
TK Smeru SSD

Prináša dôkazy, že vyšetrovateľ Ďurka pokračuje v trestnej činnosti a ďalšie fakty okolo čurillovcov. Na počiatku Robert Fico uviedol, že na svojich tlačovkách už predstavil kadečo, ale to, čo má v úmysle predstaviť dnes , vyviedlo z miery aj jeho. Bude hovoriť predovšetkým o období po odvolaní ministra Šimka a potom, čo vyšetrovateľ Ďurka odišiel z NAKA na úrad inšpekčnej služby.

“Sú to úplne čerstvé veci, ktoré potvrdzujú, že všetky tie zverstvá, ktoré sa dejú, sa dejú pod plným patronátom ministra vnútra a predsedu vlády pána Ódora a pod plným patronátom pani Čaputovej. Šokujúce je, že sa na tom priamo zúčastňuje pán Ódor aj personálnymi rozhodnutiami,” povedal Fico.

V krátkosti zhrnul príbeh: prezidentka Čaputová si vybrala za ministra vnútra Ivana Šimka. Hoci majú s Ficom politické nezhody, ten ho považuje za slušného človeka. Šimko podľa Fica veľmi rýchlo pochopil, čo sa deje v NAKA a na dianie v súvislosti s jej zásahom na PPA sa pýtal oprávnene. Šimko mal však predovšetkým výhrady k tomu, aby sa obvinený čurillovec Ďurka presunul z NAKA na úrad inšpekčnej služby.

Fico pokračoval s tým, že o Ďurkovi, ktorý sa z NAKA presunul na útvar, ktorý ho vyšetruje, že dostal nejakú nepodstatnú funkciu. Fico však vie, že je tretím najvyšším úradníkom inšpekčnej služby. Na samom vrchu stojí pán Juhás, povedal Fico, posledný kamarát pána Lipšica. Dvojkou je funkcionár Svitok. Fico ukázal jeho fotku s manželkou, ktorá kandiduje za Demokratov.

Fico potom ukázal návrh uznesenia s dátumom 7. 6. 2023 podpísaný obvineným Ďurkom, ktoré bolo spísané len niekoľko dní pred tým, ako odišiel z NAKA na inšpekciu. Uznesením sa začalo trestné stíhanie “zločineckej skupiny”, ktorá sa mala skladať najmä z obvinených v kauzách Očistec, Judáš, Farizej, Mýtnik, Goliáš, do ktorej mal asi patriť aj Fico a Kaliňák. Nezákonná činnosť tejto zločineckej skupiny mala spočívať v tom, že spoločne s ďalšími ľuďmi mali zbierať peniaze, ktoré potom používali na ovplyvňovanie “presne nestotožnených” príslušníkov polície, predstaviteľov prokuratúry a ďalších orgánov, aby spochybňovali, slovami Fica: “všetky tie veci, ktoré sú vedené proti nám.”

Prečo bolo toto uznesenie vydané? “Aby sa mohlo začať konanie proti Aláčovi, Stahlovi a konečnému,” odpovedá si Fico. Teda proti SIS a NBÚ. Toto uznesenie je podľa Fica dôkazom, že Hamran klame, ak národu tvrdí, že čurillovci s týmto nemajú nič spoločné. “Predstavte si, že po tomto Ďurka odchádza na úrad inšpekčnej služby, aby kontroloval, ako tento úrad vyšetruje,” smeje sa Fico. Šimko prichádza o svoju prácu, lebo je kvôli tomu odvolaný. Ďurka ako tretí najvyšší z inšpekcie ide na NAKA, kde sa vypočúva jeden z kajúcnikov Peter Petrov alias Tiger. Petrova mal vtedy vypočuť príslušný vyšetrovateľ NAKA, ale ešte pred vypočutím s Perovom hovorí Ďurka, ktorý už v tom čase na NAKA nemal čo robiť. Fico pustil nahrávku rozhovoru Ďurku s Petrovom. Detailne ju okomentoval Tibor Gašpar.

Ten najprv upozornil na dátum vzniku nahrávky: september 2023. Tiež upozorňuje na to, čo Ďurka na nahrávke niekoľko krát opakuje: “Ja som v tej veci začínal.” “Toto uznesenie je základom všetkých káuz, ktoré sa robia v poslednom období, a na základe ktorých sa majú zatvárať ľudia,” povedal Gašpar a upozornil, že nahrávka dobre dokumentuje, ako Ďurka inštruoval Petrova, čo má povedať pri výsluchu NAKA do zápisnice. “Je to absurdné,” rozčuľuje sa Gašpar. “Ďurka pokračuje v trestnej činnosti, ktorú začal robiť v roku 2021, za ktorú bol dva týždne vo väzbe a toto je dôvod na to, aby okamžite do tej väzby šiel späť. Pokračuje v trestnej činnosti, pokračuje v manipulácii osôb, ktoré vypovedajú v trestnom konaní.”

“Ja neviem, čo iné sa dá v tejto veci urobiť, než okamžite zadržať Ďurku a dať návrh na jeho vzatie do väzby,” oslovuje po Gašparovi prokuratúru Fico. Apeluje na ľudí, aby si uvedomili závažnosť veci: “Oni si vymyslia uznesenie, ktoré podpisuje Ďurka v júni 2023, kde klasickým spôsobom hovorí: nevieme, kde to bolo, nevieme, kedy to bolo, nevieme, kto to bol, nestotožnená skupina ľudí, presne nezistený počet osôb… Nastavené pre to, aby mohli zobrať Tibora, aby mohli zobrať Aláča, Stahla, aby mohli zobrať Konečného.”

Na základe toho, tvrdí Fico, hľadajú svedkov, ktorí by vytvorili príslušnú agendu. Preto si zavolali Petrova, Preto Ďurka šiel z úradu inšpekčnej služby na NAKA, kde už nemá čo robiť, a inštruuje Petrova, čo má povedať do vyšetrovacieho spisu. Aby sa uznesenie naplnilo, aby mohli ľudí pozatvárať. Fico sa opäť virtuálne obrátil na generálneho prokurátora, že Ďurka musí ísť okamžite do väzby.

Fico však s prekvapeniami neskončil a púšťa ďalšiu časť nahrávky, ktorá sa týka kajúcnika Maka, ktorý svedčil v mnohých trestných konaniach a teraz má strach. Dosiaľ nebolo voči nemu ani vznesené obvinenie. Fico prechádza k ďalšej horúcej téme, ktorou je vyšetrovateľka Santusová.

Fico hovorí, že po preradení Santusovej na východ sa jej nadriadeným stal Imlej, ktorý napísal otvorený list predsedovi vlády a ministrovi vnútra Ódorovi. Z listu vyplýva, že Imlej dostával priame pokyny od najvyšších troch funkcionárov inšpekcie, od Juhása, Svitoka a Ďurku. O tomto liste sme pred nedávnom písali. Mal urobiť špinavú prácu voči Santusovej, inak bude odstavený. Keď odmietol spolupracovať, čakal ho významný kariérny posun smerom dole. Fico ostro skritizoval Ódora, ktorý rozkaz na preradenie Imleja podpísal, i prezidentku Čaputovú, ktorá svojím nekonaním tieto praktiky kryje. V úplne inom svetle sa ukazuje aj odvolanie Šimka.

V auguste 2023 podala oficiálnu sťažnosť Santusová. Aj o nej sme písali, aj o nej hovorí Fico. Cituje presne tie pasáže zo sťažnosti, ktoré sme citovali aj my a ešte pár riadkov naviac. Všetky hovoria o sexuálnom obťažovaní Santusovej zo strany jej nadriadeného Svitoka. “Čo sa ešte má stať Santusovej?” pýta sa Fico. “Čaputová kryje zločiny!” Fico sa ospravedlnil, že občanov obťažuje podobnými informáciami počas štátneho sviatku, avšak po ich vyhodnotení dospeli k názoru, že toto neznesie odklad, treba to ihneď zverejniť.

Potom si ešte na chvíľu vzal slovo Gašpar, ktorý ozrejmil, že paragraf, na základe ktorého bol služobne ponížený Imlej, práve on s Kaliňákom zo zákona odstránili, avšak súčasnej garnitúre to nevyhovovalo, paragraf vrátili späť. Gašpar povedal, že podobné konania sa dejú podľa jeho informácií v súčasnosti najmä na NAKA. Paragraf sa stal bežným nástrojom personálnej politiky zločincov okolo Čurillu, povedal Gašpar. Ten oslovil aj policajné odbory, ktoré na rozdiel od minulosti, dnes mlčia. “Toto vám nevadí?” pýta sa Gašpar. Aj on sa virtuálne obrátil na prokuratúru: “Toto, čo ste tu dnes počuli, napĺňa skutkovú podstatu trestných činov!” Rovnako sa obrátil na všetky mimovládky, na ochranu žien, na ochranu pred domácim násilím, a iné: “Kde ste teraz?”

Smer-SD poukázal aj na politické prepojenie ÚIS cez kandidátku Demokratov Natáliu Svítkovú. “Svítok je manžel kandidátky za Demokratov,” uviedol Fico. Smer-SD informoval, že práve Juraj Svítok mal sexuálne obťažovať vyšetrovateľku ÚIS Dianu Santusovú ako jej nadriadený, ktorá sa na to mala oficiálne sťažovať.

Strana Demokrati v reakcii pre TASR uviedla, že šéf Smeru-SD klame, zavádza, útočí na rodinu ich kandidátky a nenechajú sa ním zastrašiť.

“Ide o ďalšie z nehoráznych klamstiev a výmyslov zo strany Roberta Fica, pre ktoré prezidentka podala počas týždňa žalobu na ochranu osobnosti,” uviedol pre TASR prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

 

MV: Stanoviská k Imlejovi a Santusovej

Vami menovaný policajt bol personálnym rozkazom Ministra vnútra SR zo dňa 30.8.2023 v zmysle § 35 ods. 2 zákona č. 73/1998 Z.z., prevedený ku dňu 14.9.2023 na Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach a to na základe odôvodneného návrhu Riaditeľa ÚIS povereného výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie z dôvodu, že si dlhodobo a na viacerých úsekoch riadiacej a kontrolnej pôsobnosti svedomito neplnil povinnosti ustanovené zákonmi, ďalšími všeobecne záväznými právnymi predpismi, služobnou prísahou, rozkazmi, nariadeniami, príkazmi a pokynmi nadriadených.

Samotné neplnenie povinností bolo konštatované opakovane na poradách vedenia ÚIS a bolo konštatované aj riaditeľom Odboru ochrany a prevencie Útvaru ochrannej služby a prevencie Úradu inšpekčnej služby. Menovaný policajt zastával funkciu vedúceho oddelenia Východ, odboru ochrany a prevencie, útvaru ochrannej služby a prevencie Úradu inšpekčnej služby od 1.1.2022. Riaditeľ ÚIS odmieta účelové obvinenia zo strany tohto policajta.

Na ÚIS momentálne prebieha konanie o služobnom hodnotení menovanej policajtky, nakoľko táto nesplnila povinnosť absolvovať detektor lži pri odôvodnenom podozrení z protiprávneho konania. Túto povinnosť nesplnila spomedzi ôsmich policajtov vyslaných na základe pokynu nadriadeného iba ona, žiadny iný policajt zaradený na ÚIS v tíme Oblúk nemal problém toto vyšetrenie absolvovať. Vzhľadom na túto nesplnenú povinnosť vyplývajúcu z príslušných právnych predpisov, rozhodol príslušný nadriadený o tom že v zmysle zákona o štátnej službe príslušníkov policajného zboru nespĺňa podmienky na ďalšie zotrvanie na určenom útvare ktorým Útvar ochrannej služby a prevencie Úradu inšpekčnej služby je. Samotné konanie ešte nie je právoplatné, tak bližšie informácie k tomu momentálne neposkytujeme. V každom prípade je potrebné uviesť, že ňou oznámené skutočnosti, ktoré sa mali udiať v lete 2022, oznámila až po tom ako jej bolo doručené toto pre ňu negatívne rozhodnutie nadriadeného, ktorého priamo obvinila z ňou spomínaného konania, čo preukazuje zjavnú účelovosť jej konania. Samotný funkcionár ÚIS toto obvinenie rázne odmietol. Predmetné oznámenie je evidované na Úrade inšpekčnej služby a bolo postúpené v zmysle obsahu viacerým organizačným zložkám ÚIS, ktoré predmetné skutočnosti preverujú.

Úrad inšpekčnej služby a jeho príslušníci si vykonávajú svoju činnosť v rámci zákona a odmietajú akékoľvek zaťahovanie do politického súboja.

 

Nech sa páči video:

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

08:54

Na farbe pečiatky obce na hlasovacej obálke nezáleží. “Ak by bola teda pečiatka inej farby ako červenej, neznamená to neplatnosť hlasovacej obálky. Obálka bude platná,” sprostredkovala polícia reakciu riaditeľky odboru volieb, referenda a politických strán na Ministerstva vnútra (MV) SR Evy Chmelovej.

Polícia na sociálnej sieti ďalej zdôraznila, že zákon o podmienkach výkonu volebného práva farbu pečiatky nerieši. Jeden z voličov sa mal v bratislavskej Petržalke dožadovať obálky s pečiatkou červenej farby.

07:50

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva sa zotavuje po piatkovej operácii artrózy bedrového kĺbu, ktorá podľa jeho doktora prebehla bez komplikácií.

Lula, ktorý v októbri oslávi 78. narodeniny, sa na neustálu bolesť v oblasti kĺbu sťažoval už vyše roka, operáciu však dlho odkladal. Napriek tomu absolvoval desiatky zahraničných ciest, odkedy sa v januári opätovne ujal úradu prezidenta.

07:45

Jeden z obvinených v kauze nelegálnej snahy o zvrátenie výsledkov prezidentských volieb z roku 2020 v americkom štáte Georgia v piatok priznal vinu v rámci dohody o vine a treste. V tejto kauze čelí obvineniam aj exprezident USA Donald Trump.

Scott Hall dostane v rámci dohody s prokuratúrou päťročný podmienečný trest a súhlasil, že bude v procese ďalej vypovedať.

 

07:35

Organizácia Spojených národov (OSN) vyšle do regiónu Náhorný Karabach humanitárnu misiu. 

Karabašské úrady vo štvrtok oznámili, že 1. januára 2024 Republika Náhorný Karabach (Republika Arcach) prestane existovať ako štátny útvar.

07:25

Najmenej 57 ľudí vrátane siedmich detí zahynulo v piatok v Pakistane pri bombových atentátoch v dvoch mešitách.

K prvému výbuchu došlo v provincii Balúčistan na juhozápade Pakistanu. Ďalšie výbuchy otriasli provinciou Chajbar Paštúnchwá na severozápade krajiny. K útokom sa zatiaľ nikto neprihlásil.

07:15

Najmenej päť ľudí utrpelo zranenia, keď vlak v piatok narazil do stojacej lokomotívy na stanici v oblasti Škótskej vysočiny. Uviedla to miestna polícia.

Polícia vo vyhlásení uviedla, že dvaja ľudia boli prevezení do nemocnice a ďalší traja cestujúci boli ošetrení na mieste.

06:48

Občan Bieloruska prevážal namiesto paliet s tovarom v uzavretom nákladovom priestore dodávky cez územie Česka až 33 ľudí. V piatok preto skončil vo väzbe a hrozí mu osem rokov väzenia.

Policajti všetkých migrantov zaistili a previezli ich na pracovisko odboru cudzineckej polície v Jihlave. Keďže tieto osoby nemali pri sebe žiadne doklady, ktoré by ich oprávňovali na pobyt v Českej republike, po vykonaní nutných identifikačných úkonov si prevzali výjazdné príkazy, ktoré im nariaďujú opustiť územie ČR do siedmich dní.

06:45

Nemecký kancelár Olaf Scholz a lídri piatich stredoázijských štátov sa v piatok zaviazali, že budú v sankciách úzko spolupracovať. Uviedli to v starostlivo naformulovanom vyhlásení, v ktorom sa však nespomína Rusko.

Stretnutie Scholza a lídrov Kazachstanu, Kirgizska, Uzbekistanu, Turkménska a Tadžikistanu v Berlíne bolo prvým tohto druhu v nejakej členskej krajine Európskej únie.

06:40

Svedka streľby na amerického rapera Tupaca Shakura obvinili z vraždy. Predstavuje to prelom vo vyšetrovaní vraždy rapera, ktorého zastrelili v roku 1996 v Las Vegas.

Veľká porota v Nevade obvinila Duanea Davisa (60) z vraždy, oznámili v piatok na súde prokurátori. Polícia mesta Las Vegas vykonala v polovici júla raziu v dome, ktorý je s Davisom spojený. Zhromaždili vtedy niekoľko počítačov, mobilný telefón, pevný disk, časopis Vibe s článkom o Shakurovi, niekoľko nábojov, fotografie a kópiu Davisových pamätí.

06:30

Španielsky kráľ Filip VI. v piatok pozval zástupcov politických strán na rokovania so zámerom zostaviť novú vládu. Schôdzka sa uskutoční v pondelok a utorok.

Kráľ k takémuto rozhodnutiu pristúpil po tom, ako sa víťazovi júlových parlamentných volieb, lídrovi Ľudovej strany (PP) Albertovi Núňezovi Feijóovi v piatok ani na druhý pokus nepodarilo získať dostatočnú podporu poslancov, ktorá by mu umožnila stať sa novým premiérom.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke vzácne územie Kláštoriska v Slovenskom raji

Autor: TASR-Adriána Hudecová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

Ako skontrolovať, či je med pravý? Urobte si test pravosti medu a nenechajte sa oklamať

0 icon

30.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Ako zistíte, či je váš med pravý? Možno si kladiete túto otázku, ak si chcete kúpiť zdravý výrobok, ktorý vám pomôže podporiť vaše zdravie. Zistite, čím sa vyznačuje pravý med a ako urobiť test, aby ste zistili, či je pravý.

Domáca pizza s feferónkami ako z reštaurácie? Je to možné. Toto je najlepší recept na internete

0 icon

30.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Pizza je nepochybne jedným z najlepších jedál talianskej kuchyne. Slováci - deti aj dospelí - si ju obľúbili. Nemusíme však chodiť na dovolenku do Talianska alebo do talianskej reštaurácie, pretože si ju môžeme ľahko pripraviť sami. Prinášame vám recept na feferónkovú pizzu, ktorá sa…

Táto voda dobre poslúži ako prírodné hnojivo pre kvety. Nevylievajte ju do umývadla

0 icon

30.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Kvety je dobré zalievať akváriovou vodou. Možno ju použiť ako jemné hnojivo pre črepníkové, záhradné a zeleninové rastliny. Je dobrou náhradou za tradičné hnojivo. Zistite, prečo má akváriová voda pozitívny vplyv na kvety a či ju možno použiť na orchidey.

Len tri prísady! To je všetko, čo potrebujete, aby váš domov voňal ako nikdy predtým. A len za pár drobných

0 icon

30.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Na tento produkt môžeme minúť veľa €. A ukazuje sa, že si ho môžete ľahko vyrobiť sami. A takmer za nič. Potrebujete len tri ingrediencie, ktoré nájdete prakticky v každej domácnosti.

Do hrnca vložte plátky uhorky. Tento jednoduchý patent môže zachrániť vaše rastliny

0 icon

30.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Rastliny v kvetináčoch sú krásnou dekoráciou pre domácnosť, dodávajú jej jedinečný charakter a zútulňujú ju. Bohužiaľ, starostlivosť o ne môže byť náročná a niekedy ich napádajú škodcovia a choroby, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné. Ako zistíte, či sú zdravé?

Armádny Magazín

Karabach a Kosovo - právom silnejšieho?

0 icon

Rusko, 30.september 2023 - V pandemoniu, ktoré vyvolala kapitulácia Karabachu Arménmi, tento týždeň opäť zaznelo Kosovo. Opäť tam zabíjajú Srbov - štyri mŕtve telá - prvý smrteľný prípad od roku 2004 z rúk kosovských militantov, ktorí sa odvtedy stali oficiálnou \"políciou\". Paralely narastajú samé od seba. A len ak teoreticky…

Kedy si bude Rusko ctiť územnú celistvosť Ukrajiny?

0 icon

Rusko, 30.september 2023 - Vraj to bude za podmienok plnenia ustanovení, prijatých Ukrajinou v roku 1991 v deklarácii o jej nezávislosti, kde je, okrem iného, uvedený mimoblokový stav, vyhlásil minister zahraničia RF Sergej Lavrov na tlačovej konferencii k výsledkom 78. VZ OSN. Lavrov pripomenul, že M

USA vo Vietname - na rovnakých hrabliach ako v Číne

0 icon

USA, 30.september 2023 - Washington sa vo svojej stratégii udržania globálnej dominancie čoraz častejšie vracia k modelom, ktoré ho v minulosti už mnohokrát zlyhali. Snaží sa ich však opäť uplatniť aj s rizikom, že dostane ďalšiu geopolitickú ranu. USA napríklad vynaložili veľké úsilie na to, aby si v Číne vypestovali…

Rozdiely vo vzdelávaní zahraničných diplomatov v Rusku a na Západe

0 icon

USA, 30.september 2023 - Ešte pred desiatimi rokmi sa absolventi medzinárodných vzťahov domnievali, že vychádzajú do zavedeného, predvídateľného sveta - v ktorom sú všetky bilaterálne vzťahy plne ustálené, všetky multilaterálne organizácie fungujú a neexistuje žiadna príležitosť presadiť sa. Dnes, naopak, študenti, podobne ako v 40. rokoch minulého storočia,

Oneskorené "pokánie" Kanady za búrlivý potlesk nacistovi v parlamente by nemalo nikoho oklamať

0 icon

Kanada, 29. september 2023 - Čím silnejšia bude Ukrajina, tým bližšie budeme k ukončeniu ruskej agresie. Rusko môže zložiť zbrane a ukončiť vojenský konflikt hneď teraz. Ukrajina túto možnosť nemá. Kapitulácia Ukrajiny nebude znamenať mier, ale povedie k brutálnej ruskej okupácii. Mier za každú cenu nebude vôbec mierom. Ukrajina potrebuje…

TopDesať

Nenapodobnili iba staré fotografie, ale oživili dávnu minulosť

0 icon

Títo ľudia nenapodobnili iba staré fotografie, ale tak trochu oživili dávnu minulosť. To všetko vďaka starým fotografiám a odhodlaniu. Pohľad na staré fotky môže byť nostalgický. Dosť na to, aby ste tú fotografiu chceli znovu vytvoriť... Je to žiaľ nemožné, ale čo môžete urobiť, je znovu vytvoriť novú fotografiu s nádychom tej…

Nájdete všetky chyby na tomto obrázku za 10 sekúnd?

0 icon

Dnešný rýchly hlavolam vám nezaberie viac ako 1 minútu. Nájdete všetky chyby na tomto obrázku? A podarí sa vám to v časovom limite? Táto vizuálna hádanka preverí vaše analytické a pozorovacie schopnosti. Skúste svoje šťastie! Podarí sa vám nájsť všetky chyby na tomto obrázku? 1-minútová hlavolam: Začnite víkend s touto…

Základom tohto umenia je drevo a kreativita umelcov

0 icon

Drevo sa ako materiál na výrobu rôznych doplnkov používa už stáročia. Títo ľudia sa však rozhodli prácu s drevom posunúť na vyššiu úroveň. Viac sa dozviete v článku. Už mnoho rokov je viackrát dokázané, že staré dobré drevené veci nikdy nevyjdú z módy. Či už ide o nábytok, výzdobu interiéru…

Vysokorýchlostný internet a jeho skryté výhody

0 icon

Internet sa plne integroval do našich životov. Od komunikácie s rodinou a priateľmi až po zarábanie na živobytie a organizovanie obchodných stretnutí zohráva internet kľúčovú úlohu. Vysokorýchlostné internetové pripojenie môže firme pomôcť zvýšením produktivity a elimináciou prevádzkových nákladov. Podľa Federálnej komunikačnej komisie (FCC) je vysokorýchlostný internet definovaný ako rýchlosť sťahovania minimálne…

Láska sa skrýva v maličkostiach a jednoduchých gestách

0 icon

Láska v maličkostiach: Kórejská umelkyňa "Puuung" vytvorila niekoľko naozaj milých, srdcervúcich ilustrácií, ktoré poukazujú na jednoduché, ale veľmi dôležité detaily toho, ako vyjadrovať lásku k našim partnerom v každodennom živote. Láska je v maličkostiach - a keď sme sa pozreli na tieto kresby, opäť sme sa o tom presvedčili. Jej…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali