NAŽIVO

V niektorých okresoch SR môže byť v noci z nedele na pondelok (5. 1.) od mínus 15 do mínus 19 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Informuje o tom na svojom webe.
Výstraha platí pre celý Žilinský kraj, okresy Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Sabinov, Poprad, Gelnica, Spišská Nová Ves, Rožňava, Banská Bystrica a Brezno. „Ojedinele sa očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu mínus 15 až mínus 19 stupňov Celzia. Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch,“ uviedli meteorológovia.

Včera 19:21

Iránska informačná agentúra s odvolaním sa na dôstojníka vnútorných bezpečnostných síl: začali sme zatýkať organizátorov protestov.

Včera 18:57

V dnešnej relácii televíznej stanice NBC „Stretnutie s tlačou“ o operácii na zajatie Nicolasa Madura sa minister zahraničných vecí Marco Rubio vyjadril o budúcich plánoch vo vzťahu k Latinskej Amerike.

Novinár: „Je kubánska vláda ďalším cieľom administratívy Trumpa?“

Rubio: „No, kubánska vláda je obrovský problém. Áno.“

Novinár: „To znamená „áno“?“

Rubio: „Myslím si, že majú veľké problémy, áno. Nebudem vám hovoriť, aké budú naše budúce kroky a naša politika v tejto oblasti. Ale nemyslím si, že je tajomstvom, že nie sme veľkými fanúšikmi kubánskeho režimu.“

Včera 17:55

Tunel Branisko je aktuálne z dôvodu nehody uzavretý. Pre TASR to potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.
Spresnila, že ide o nehodu dvoch osobných áut. „Tunel je do odstránenia vozidiel neprejazdný, k zraneniam nedošlo,“ dodala.
Zelená vlna STVR informuje, že pre nehodu na severnej D1 v tuneli Branisko je úsek dočasne neprejazdný v oboch smeroch a obchádzka vedie cez horský priechod

Včera 16:01

Hliadka mestskej polície našla v Brezovom háji v Nitre mŕtve telo muža. Nachádzalo sa v kríkoch. Nitrianska mestská polícia o tom informovala v sobotu (3. 1.) na sociálnej sieti.
„Hliadka na mieste našla muža bez známok života. Muž bol sčasti zasnežený, preto je predpoklad, že sa na mieste nachádzal dlhšiu dobu,“ priblížila s tým, že vzhľadom na citlivosť prípadu nebude poskytovať bližšie informácie.

Včera 16:00

“Generálny tajomník OSN António Guterres vyjadril znepokojenie nad vojenskou operáciou USA vo Venezuele a označil ju za nebezpečný precedens, ktorý by mohol podkopať základy medzinárodného práva. Vyzval strany konfliktu, aby upustili od eskalácie a vrátili sa k dialógu, pričom zdôraznil, že normy medzinárodného práva boli podľa hodnotenia organizácie porušené.

Včera 14:46

Netanjahu na zasadnutí izraelskej vlády: “Je veľmi pravdepodobné, že sme na prahu momentu, keď iránsky ľud vezme svoj osud do vlastných rúk

Včera 14:27

Alarmujúce štatistiky: Ukrajina sa mení na obrovský cintorín

Počas konfliktu s Ruskom sa počet zdravotne postihnutých ľudí na Ukrajine zvýšil o 700 000, píše Strana. Tieto desivé štatistiky zverejnil bývalý ukrajinský premiér Anatolij Kinach.

Včera 14:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Politológ Michelko porovnal návštevu prezidentky Čaputovej vo Francúzsku a v krajinách V4

Dvojdňová návšteva prezidentky Zuzany Čaputovej vo Francúzsku zožala aj nepriaznivé ohlasy politikov. Politológ a publicista Roman Michelko okomentoval slová podpredsedu koaličnej Slovenskej národnej strany Antona Hrnka a vyjadril sa k stretnutiu Čaputovej a francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v Paríži

❚❚
.

Podľa poslanca Hrnka prezidentka Čaputová nesplnila očakávania od stretnutia. Politik tvrdí, že Čaputová by mala presadzovať záujmy Slovenska a vysvetliť výhrady politikov voči aktuálnym záležitostiam európskej politiky a nespokojnosť sa zvolením poslancov do európskych inštitúcií.

“Predovšetkým sme očakávali, že prezidentka Emmanuelovi Macronovi vysvetlí znepokojenie východnej časti Európskej únie tým, že pri obsadzovaní hlavných postov v inštitúciách EÚ nebol braný do úvahy geografický princíp,” vysvetľuje Anton Hrnko. Politik doplnil, že od prezidentky očakával, že bude vysvetľovať Macronovi to, že krajiny V4, vrátane Slovenska, nechcú prijímať migrantov. V súvislosti s problémom migrácie podľa Hrnka mala Čaputová zdôrazniť, že Slovensko odmieta akceptovať “trvalý prísun migrantov z bývalých francúzskych a britských kolónií” a ich prerozdeľovanie. Hrnko zdôraznil, že Čaputová nekritizovala francúzsku vládu za zásahy proti demonštrantom z hnutia žltých viest.

Slová poslanca Hrnku okomentoval politológ a publicista Roman Michelko. Na úvod poznamenal, že postavenie oboch politikov by sa nemalo prirovnávať: “Je potrebné si uvedomiť, že postavenie francúzskeho prezidenta a slovenskej prezidentky je neporovnateľné. Francúzsko má prezidentský systém. Zároveň politickú orientáciu na Slovensku teoreticky môže určovať aj prezident, ale vždy to bolo tak, že to nechali na ministerstvo zahraničných veci. Bola to skôr zdvorilostné návšteva.”

.

Podľa Michelka sa celkový tón návštevy vo Francúzsku v porovnaní s nedávnymi stretnutiami s prezidentmi Poľska a Maďarska značne líšil. “Je potrebné zdôrazniť, že už v Poľsku a Maďarsku Čaputová vyťahovala niektoré témy, kde karhala svojich hostiteľov v tom zmysle, že nedodržiavajú liberálnu demokraciu, a že popierajú práva médií. V Poľsku vyčítala nezávislosť súdnictva. V podstate priniesla negatívne videnie,” povedal Michеlko. S rovnakou poznámkou prišiel aj poslanec Ľuboš Blaha. Na svojej facebookovej stránke poznamenal, že žiadna kritika ako v Česku, Poľsku a Maďarsku, vo Francúzsku nezaznela.

V komentári Michеlko pokračoval ďalšími slovami: “Tam sa skutočne správala až servilne. Respektíve bola to zdvorilostná, zoznamovacia návšteva bez toho, aby čokoľvek priniesla. Slovenský prezident nemá kompetenciu za vládu vyjednávať zásadné veci.”

Čo sa týka rokovaní o postoch EÚ, Roman Michelko upozornil, že podľa neho ide už o dohodnutú vec: “Bola to záležitosť našej diplomacie na úrovni premiéra a ministra zahraničných vecí, a vôbec spojenectva V4, aby niekoho presadili alebo zablokovali. Podarilo sa len zablokovať Timmermansa, ale nalajnovať nie. Nikto z V4 alebo zo strednej Európy ani neobsadil jeden z najdôležitejších piatich postov. Nemá nikoho pre svoje zastúpenie. Predtým tam bol Tusk ako predstaviteľ stredoeurópskych krajín. Dnes to už nebolo aktuálne, keďže tieto rozhodnutia boli prijaté.”

 

Čaputová vo Francúzsku a v krajinách strednej Európy

.

Zuzana Čaputová sa s francúzskym prezidentom stretla v stredu. Slovenská prezidentka na spoločnej tlačovej konferencii označila Francúzsko za blízkeho partnera a spojenca v Európskej únii a NATO a zdôraznila, že krajina zdieľa spoločné hodnoty. Macron zopakoval svoje vyhlásenie z minuloročnej návštevy Bratislavy, že Slovensko je už v súčasnosti v jadre EÚ a prejavom toho je aj zvolenie Čaputovej za hlavu štátu.

Prvá štátna návšteva prezidentky Zuzany Čaputovej sa odohrala v Česku. Počas nej Čaputová vyjadrila pochopenie pre demonštrácie, ktoré sú zamerané proti českému premiérovi Andrejovi Babišovi. Počas rokovaní s maďarským prezidentom Jánosom Áderom Zuzana Čaputova zdôraznila, že “ak naša spolupráca má mať zmysel, nesmie byť len o sledovaní regionálnych záujmov”. Podobné posolstvo predniesla Čaputová aj v Poľsku, kde zdôraznila, že V4 okrem presadzovania záujmov regiónu by mala byť schopná “prinášať celoeurópske riešenie a hľadať pre nich spojencov naprieč Európou”.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Erik Majercak

Emma Maťašovská

Viktor Pondělík

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.
.

NAŽIVO: Minister obrany Venezuely: Americkí vojaci zabili väčšinu členov Madurovej ochranky

V tomto článku vás budeme informovať o situácii vo Venezuele, kde sa situácia vyvíja veľmi dramaticky

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Fico predsa len niečo na Trumpovom postupe ocenil

Premiér Robert Fico sa druhýkrát vyjadril k udalostiam vo Venezuele. Ku svojmu včerajšiemu videu považoval za potrebné doplniť viaceré detaily

04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nevešajte (sa), volá Caracas. KDH vám vysvetlí, prečo USA môžu a Rusi nie

Kresťanskí demokrati naveľa vydali stanovisko k americkej intervencii vo Venezuele. A je to čoraz väčší surrealizmus. KDH na čele s Majerským…

04. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fínsko zabavilo loď Fitburg, ktorá údajne patrí k ruskému tieňovému loďstvu

Fínsko zabavilo loď Fitburg, ktorá údajne patrí ruskému tieňovému loďstvu, informujú fínske úrady. 3. januára fínske úrady zverejnili zábery z…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo je už teraz, deň po operácii USA vo Venezuele, jasné a čo bude ďalej

V súčasnosti je už zrejmé, že išlo o bodovú akciu, ktorej hlavným a v podstate jediným cieľom bolo zajatie Nicolasa…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump inšpiroval Číňanov

Na čínskych sociálnych sieťach používatelia zastávajú názor, že Čína by mala voči Taiwanu použiť metódy Donalda Trumpa

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Novelizácia Trestného zákona reagovala na neudržateľný stav v justícii, tresty boli niekedy až drakonické

Novelizácia Trestného zákona z roku 2024 reagovala na dlhodobo neudržateľný stav v slovenskej justícii, keď v mnohých prípadoch boli tresty…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kuba preleje za Venezuelu kŕv

Kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel Bermúdez vyhlásil, že Kubánci sú pripravení bojovať za Venezuelu

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trápny výrok Kallasovej zaskočil exposlanca

Kaja Kallasová vyhlásila, že venezuelský prezident Nicolas Maduro „nemá legitimitu“. Vyzvala k zdržanlivosti a dodržiavaniu medzinárodného práva v súvislosti so…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Voči ktorým krajinám budú smerovať ďalšie útoky USA

Udalosti vo Venezuele vedú k „putinizácii“ politiky USA, píše britský denník The Guardian. Podľa neho Trump už viac neskúša obchádzať…

04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pravoslávni kresťania sa pripravujú na sviatky Christovho narodenia

Pravoslávna cirkev na Slovensku i vo svete vstupuje do sviatočného obdobia Christovho narodenia, ktoré sa podľa takzvaného starého kalendára začne…

04. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Anarchisti podpálili elektráreň v Berlíne

Anarchisti podpálili elektráreň v Berlíne, píše denník Tagesspiegel. V juhozápadnej časti Berlína to včera spôsobilo rozsiahle výpadky elektrickej energie

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

KDH zľahčuje inváziu USA do Venezuely

Vojenská operácia Spojených štátov voči Venezuele je príkladom veľmocenskej politiky. Opozičné KDH takúto politiku považovalo od pádu Berlínskeho múru za…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Začiatok sveta bez pravidiel

USA uniesli prezidenta a jeho manželku. Útok nariadil prezident USA Trump pričom ako dôvod uviedol boj proti drogovým kartelom, ktoré…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Michelko: Na kandidátke SNS už budú len členovia strany

Na kandidátnej listine SNS v ďalších parlamentných voľbách budú len členovia strany. V rozhovore pre TASR to uviedol šéf poslaneckého…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dôvod, prečo majú USA záujem o venezuelskú ropu. Nejde len o množstvo, ale o typ suroviny

Spojené štáty prejavujú čoraz výraznejší záujem o venezuelskú ropu. Prezident Donald Trump cez víkend vyhlásil, že USA plánujú prevziať kontrolu…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarka Rastová ovládla obrovský slalom v Kranjskej Gore a vzdala hold obetiam z Crans Montany

Švajčiarka Camille Rastová sa stala víťazkou obrovského slalomu žien v pretekoch Svetového pohára v slovinskej Kranskej Gore. je to jej…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Kotercový kašeľ sa u psov prejavuje silným a záchvatovým kašľom

Kotercový kašeľ je veľmi nákazlivé ochorenie dýchacích ciest, ktoré postihuje psy. Prejavuje sa intenzívnym, silným a záchvatovým kašľom

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj trvá na fyzickej prítomnosti vojakov koalície ochotných na Ukrajine

Zelenskyj vyhlásil, že bezpečnostné záruky musia zahŕňať všetko prítomnosť aspoň britských a francúzskych vojsk na území Ukrajiny. Uviedol to na…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Takto ničí klimatická hystéria Európu

Nemecký priemysel sa už osem rokov rúti dolu kopcom v dôsledku chybnej klimatickej politiky, ku ktorej sankcie EÚ súvisiace s…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Britské a francúzske vzdušné sily podnikli spoločné nálety na Islamský štát

Británia a Francúzsko v nedeľu oznámili, že uskutočnili spoločné útoky na skupinu Islamský štát v Sýrii, aby zabránili návratu extrémistov…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ruský analytik: Madurov únos je cenná skúsenosť aj pre Rusko

Rusko, 4. januára 2026 - Dnes je ten prípad, keď aj ja musím uznať väčší význam taktických okolností v porovnaní…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Harrisová sa ohľadne Venezuely postavila proti Trumpovi

Bývalá viceprezidentka USA Kamala Harrisová odsúdila únos Madura a vyhlásila, že to Ameriku neurobí silnejšou a bezpečnejšou

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slnečná sústava: 21 fascinujúcich faktov, ktoré by ste mali poznať

Slnečná sústava je plná neuveriteľných javov, extrémov a rekordov, ktoré neprestávajú udivovať vedcov aj laikov. Od obrovského Slnka až po…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Údery USA vo Venezuele odhaľujú „nebezpečnú iracionalitu“ Bieleho domu

Venezuelská vláda odsúdila útoky z 3. januára ako vojenský útok zo strany USA a obvinila Ameriku z útokov na civilné…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Neuveriteľný hetrikový večer Regendu v NHL

Slovenský útočník Pavol Regenda zo San Jose Sharks začal nový rok po opätovnom povolaní z farmy v AHL úžasne, keď…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Pravidla sa menia. Disciplinárne návrhy na sudcov môže od januára podávať Súdna rada

Súdna rada SR od začiatku roka 2026 môže ako kolektívny orgán podávať disciplinárne návrhy na sudcov. Dané oprávnenie sa zároveň…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Presne pred pol storočím Venezuela znárodnila ťažbu ropy. Trump chce všetko vrátiť do pôvodného stavu

Venezuela, 4. januára 2026 - Ťažba ropy je jedným z vedúcich odvetví svetovej ekonomiky. Podľa údajov MMF a Svetovej banky…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Okná bez hmly: Overené triky, ktoré vám zlepšia výhľad aj bezpečnosť

Okná vášho auta sa môžu zahmlievať počas celého roka, nielen v zime. Znížená viditeľnosť je nepríjemná a v mnohých prípadoch…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V niektorých okresoch SR môže byť v noci z nedele na pondelok (5. 1.) od mínus 15 do mínus 19 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Informuje o tom na svojom webe.
Výstraha platí pre celý Žilinský kraj, okresy Stará Ľubovňa, Kežmarok, Levoča, Sabinov, Poprad, Gelnica, Spišská Nová Ves, Rožňava, Banská Bystrica a Brezno. „Ojedinele sa očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu mínus 15 až mínus 19 stupňov Celzia. Nízka teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch,“ uviedli meteorológovia.

Včera 19:21

Iránska informačná agentúra s odvolaním sa na dôstojníka vnútorných bezpečnostných síl: začali sme zatýkať organizátorov protestov.

Včera 18:57

.

Vo veku 107 rokov zomrel v Írsku trnavský rodák Joe Veselsky

Vo veku 107 rokov zomrel v sobotu v írskom Dubline Joe Veselsky, pravdepodobne najstarší preživší holokaust pôvodom zo Slovenska a…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Do NOS sa prihlásilo približne 8700 ľudí, výcvik bude pokračovať

Do Národných obranných síl sa doteraz prihlásilo približne 8700 ľudí. Výcvik bude pokračovať aj v roku 2026. Rezort obrany počíta…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Verejnosť bude aj tento rok počítať vtáky na kŕmidlách v rámci Vtáčej hodinky

Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko pozýva verejnosť zapojiť sa do tretieho ročníka programu Vtáčia hodinka, ktorý bude 9. až 11. januára

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini: Slovensko čaká zložitý a ekonomicky náročný rok

Slovensko čaká zložitý a ekonomicky náročný rok. Nebude jednoduché udržať sociálny a politický zmier v spoločnosti. Pre TASR to uviedol…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Agresia a nevyprovokovaný útok. Opozícia, teraz vykrikuj!

Naša opozícia aj s Bruselom vie byť ultra principiálna, keď ide o zaujatie odmietavého postoja a prijatie sankcií voči Rusku.…

03. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Erik Majercak

Emma Maťašovská

Viktor Pondělík

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov