NAŽIVO

Šéfka diplomacie Európskej únie Kaja Kallasová striktne odsúdila popravu švédskeho občana v Iráne. Zároveň Európska únia vyzvala Irán, aby zastavil popravy a zrušil trest smrti.

09:15

Irán zaútočil na rafinériu saudskoarabskej štátnej ropnej spoločnosti Saudi Aramco, ktorá sa nachádza v meste Janbú na pobreží Červeného mora.

Podľa doterajších informácií je poškodenie minimálne.

09:11

Vojna na Blízkom východe sa čoraz viac odzrkadľuje aj na cenách ropy. Po ďalších útokoch na infraštruktúru sa cena ropy Brent zvýšila o 5%. 

08:26

Spojené arabské emiráty odstavili plynárenské a ropné zariadenia v Abú Zabí. K odstaveniu došlo po incidentoch v plynárenských zariadeniach Habšán a na ropných poliach Bab.

08:16

Dnes ráno boli v Iráne popravené prvé tri osoby, ktoré bolo obvinené zo zabitia policajtov a údajnej pomoci Spojeným štátom a Izraelu počas nepokojov začiatkom tohto roka.

08:09

Dnes o 10:00 h sa začína stretnutie lídrov krajín Európskej únie v Bruseli. Hlavnou témou bude snaha presvedčiť maďarského premiéra Viktora Orbána, aby prestal blokovať pôžičku EÚ pre Ukrajinu.

07:42

Americká spravodajská služba nezaznamenala žiadne pokusy Iránu o obnovenie svojho jadrového programu po útokoch na jeho infraštruktúru.

Vyhlásila to šéfka americkej národnej spravodajskej služby Tulsi Gabbardová na vypočutí o globálnych hrozbách, informuje CNN.

Podľa jej slov spravodajská komunita nemá žiadne informácie o obnovení prác na obohacovaní uránu alebo obnove zničených objektov.

07:38

Hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Heorhij Tychyj oznámil, že kvôli situácii na Blízkom východe sú nateraz pozastavené rokovanie medzi Ukrajinou, USA a Ruskom. Naďalej však pokračuje komunikácia medzi vyjednávacími tímami.

07:19

Litovský minister vnútra Vladislavas Kondratovičius oznámil, že Litva vydala zákaz pre 268 občanom Ruska pre vstup do ich krajiny. Dôvodom je ich účasť v bojoch na Ukrajine.

K takémuto kroku pristúpilo začiatkom roka aj Estónsko. Tam zakázali vstup do krajiny vyše 1300 Rusom.

07:13

Francúzsky prezident Emmanuel Macron viedol telefonický rozhovor s Donaldom Trumpom a katarským emirom Tamímom bin Hamadom Ál Sáním. Rozhovoru predchádzali útoky, ktoré zasiahli energetické zariadenia v Iráne a Katare. Macron vyzýva na moratórium na útoky proti civilnej infraštruktúre.

07:02

Počas iránskeho raketového útoku na okupovanom Západnom brehu Jordánu prišli o život štyri ženy a ďalších šesť ľudí bolo zranených. Sú to prvé palestínske obete v rámci najnovšej vojny na Blízkom východe.

06:58

Katáib Hizballáh uviedol, že generálny tajomník skupiny „vydal rozkaz pozastaviť operácie zamerané na americké veľvyslanectvo v Bagdade na obdobie piatich dní“.

Uviedli aj podmienky, na základe ktorých budú útoky pozastavené. Medzi nimi je aj zastavenie izraelských útokov na Bejrút.

06:51

Babiš uviedol, že by chcel ísť na samit NATO v Ankare miesto Petra Pavla. Ako dôvod uviedol, že on bude lepšie vysvetľovať, prečo Česko nemohlo dať na obranu viac peňazí.

Včera 20:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

Podarí sa jednofarebným masmédiám zabezpečiť si svoju mediálnu dominanciu zákonom?

Nedávno sa konalo stretnutie šéfov najväčších médií na Slovensku, kde riešili otázku ako ubrániť svoj monopol na jednostranné informovanie verejnosti. Ešte predtým sa títo najvyšší predstavitelia veľkých médií stretli s ministerkou kultúry Ľubicou Laššákovou s požiadavkou, aby boli novinári zo zákona lepšie chránení – totiž, myslia sa tým tí správni, „ozajstní“ novinári so správnymi názormi. Tí druhí, „nie ozajstní“, sú u nás dnes zastrašovaní, ostrakizovaní, kádrovaní. Niektorí vyslovili oprávnenú obavu, že je tu snaha vytvoriť kastu nedotknuteľných médií, čím by boli nositelia nepohodlných názorov vystrčení mimo ochrany zákona, aby bolo ľahšie ich umlčať. Preto sme sa ministerky kultúry Ľubice Laššákovej spýtali, ako to vlastne je.

❚❚
.

Pani ministerka, po Vašom stretnutí s predstaviteľmi najväčších médií na tému ochrany novinárov, a najmä po ich stretnutí za okrúhlym stolom, kde riešili problém ako sa v médiách zbaviť opozičných názorov, máme trošku obavy. Nie je tu hrozba vytvorenia niečoho ako chránenej novinárskej elity s osobitným postavením?

To stretnutie s predstaviteľmi vydavateľov a šéfredaktorov veľkých médií bolo zatiaľ len predbežné. V tejto chvíli ide o to, aby sa vytvorila pracovná skupina, kde budú okrem médií a ministerstva kultúry zastúpení aj predstavitelia ministerstva vnútra a ministerstva spravodlivosti. A v tejto skupine by sa ošetrili všetky podmienky, ktoré by prichádzali eventuálne do úvahy pri konštituovaní zákona nielen o ochrane, ale ja stále pripomínam, aj o zodpovednosti novinárov. Viem čo hovorím, sama som novinárka. Na nikoho neútočím, ale keď má niekto byť chránený, musí mať aj nejakú zodpovednosť.

 

.

Preto sa na to pýtam, lebo už je tu celý rad prípadov z ostatného obdobia, keď sú novinári s nezávislým názorom zastrašovaní, ostrakizovaní, kádrovaní. Bol veľký poprask, keď pán Rezník ešte ako riaditeľ TASR chcel preberať správy aj od ruskej agentúry, ozbrojené komando vtrhlo do domu pána Rostasa, sú obrovské tlaky na odstúpenie pána Ťapáka z pozície programového riaditeľa RTVS iba preto, lebo vystúpil v Slobodnom vysielači a najnovšie sme to pocítili aj v Hlavných správach, keď deň po uverejnení rozhovoru s bývalým policajným prezidentom pánom Gašparom mu volal redaktor z istého denníka a káral ho, prečo dal interview tzv. dezinformačnému médiu. Teda je tu obrovský psychický tlak na slobodu novinárskej práce, prípustný je jedine nekritický euroatlantický liberalistický názor. Je tu snaha ľudí s opačným názorom umlčať, a preto sa pýtam, či ich pripravovaný návrh zákona neohrozí.

Môžete dať na to hlavu, že nie. Práve naopak. Myslím si, že tá pracovná skupina by sa mala zaoberať všetkými, v žiadnom prípade nebudú novinári rozdelení na novyvolených a vyvolenejších, to si nemyslím. Po našom stretnutí bolo ako počiatočný výstup vydané spoločné vyhlásenie ministerstva aj zástupcov šéfredaktorov a vydavateľov, kde to bolo veľmi dobre povedané. Je to niečo, na čom sme sa zhodli, a čo a má logiku, kde si ani jedna strana neprihrieva svoju polievočku viac ako treba. Už sme požiadali aj ministerstvo vnútra a ministerstvo spravodlivosti, aby vybrali do tej pracovnej komisie svojho človeka.

 

Záver zo spoločného komuniké Ministerstva kultúry a zástupcov šéfredaktorov a vydavateľov: „Ministerka kultúry Ľubica Laššáková a vydavatelia sa zhodli, že v súčasnosti absentuje právne záväzné vymedzenie pojmu novinár a vzájomné prepojenie právnej regulácie médií a trestnoprávnej regulácie je nedostatočné. Obe strany sa dohodli na potrebe doplnenia súčasných právnych noriem na posilnenie ochrany novinárov pri výkone ich práce a zároveň ich zodpovednosti za publikované informácie. S týmto cieľom bude vytvorená pracovná skupina relevantných ministerstiev a zástupcov vydavateľov a šéfredaktorov, ktorá pripraví návrh na legislatívne riešenie osobitného postavenia novinára z hľadiska ochrany zdroja, ale aj ochrany samotného novinára napríklad pred nedôvodným trestným stíhaním za ohováranie, či civilnými žalobami na ochranu osobnosti v súvislosti s výkonom jeho práce. Práca tejto skupiny sa začne v priebehu niekoľkých týždňov.“

Ivan Lehotský

.

 

Aj keď sme sa v tomto článku venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj článok Bezhotovostné Švédsko sa vracia k hotovosti pre rastúce digitálne vylúčenie či riziko vojny , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


„Kirk mi pred smrťou povedal: ‚Joe, nedopusť, aby sme sa zaplietli do vojny s Iránom‘“

Bývalý riaditeľ amerického protiteroristického centra Joe Kent naďalej ostro kritizuje vojnu s Iránom

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Letisko Bratislava v top 10 najlepších letísk východnej Európy

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave sa umiestnilo na 9. mieste v rebríčku najlepších letísk východnej Európy v rámci ankety…

19. 03. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko v rebríčku najšťastnejších krajín sveta kleslo na 54. miesto, prví sú stále Fíni

Slovensko sa v najnovšom rebríčku najšťastnejších krajín na svete prepadlo z minuloročnej 45. priečky na 54. miesto, uvádza sa vo…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bazilika sv. Petra chráni svoj oltár: reakcia na opakované znesvätenie

Vo vnútornom priestore Baziliky svätého Petra vo Vatikáne, ktorý bol po stáročia vnímaný ako miesto otvorenosti a transcendencie, došlo k…

19. 03. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

V Temelíne uložili tri kontajnery s použitým jadrovým palivom

Technici Jadrovej elektrárne Temelín umiestnili do skladu tri kontajnery s použitým jadrovým palivom. Na proces dohliadali inšpektori Medzinárodnej agentúry pre…

19. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

.
.
.
.
.

Chromík pre HS o Občianskom zákonníku: Inštitút blízkej osoby môže otvoriť dvere registrovaným partnerstvám

Na jeseň bude v NR SR s veľkou pravdepodobnosťou schválený nový Občiansky zákonník. Ten aktuálny je tu už od roku…

19. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.

„Kirk mi pred smrťou povedal: ‚Joe, nedopusť, aby sme sa zaplietli do vojny s Iránom‘“

Bývalý riaditeľ amerického protiteroristického centra Joe Kent naďalej ostro kritizuje vojnu s Iránom

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Letisko Bratislava v top 10 najlepších letísk východnej Európy

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave sa umiestnilo na 9. mieste v rebríčku najlepších letísk východnej Európy v rámci ankety…

19. 03. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čoho sa bojí Michal Šimečka?

Líder progresívcov Michal Šimečka dlhodobo verejne prezentuje svoj proukrajinský postoj a neochvejnú podporu prezidentovi Zelenskému, zatiaľ čo za agresora označuje…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Taliansky generál svojím prejavom v EP rozdupal predsedníčku Európskej komisie

Europoslancom Milanovi Uhríkovi a Milanovi Mazurekovi prišla do europarlamentnej frakcie ESN nová posila, a to hneď veľkolepo. Taliansky europoslanec, generál…

19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Irán zaútočil na najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete

Irán zasiahol najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete v Katare

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ministri, haló: Dáme ďalšie státisíce na podporu LGBTi?

Ak ste sa nádejali, že s touto vládou skončí hromadné vyhadzovanie verejných financií na dúhové projekty, potom ste sa pomýlili…

19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Sparta – Príbeh hrdinov

Sparťania pretvorili za stáročia svoju domovinu na ojedinelú obec bojovníkov a ich jediným záujmom sa stalo umenie víťaziť. Knihu nájdete…

19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Páni“ klamári

Generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky Ministerstva obrany Slovenskej republiky Robert Bestro na základe štatistických údajov vyvracia opozičné klamstvá týkajúce sa…

19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Dva naratívy alebo informačná hmla vojny

Termín „naratív“, ktorý sa prostredníctvom médií čoraz naliehavejšie tlačí do nášho slovníka,  je definovaný ako príbeh alebo interpretácia udalostí spájajúci…

19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov

Kto v skutočnosti riadi mediálneho regulátora?

RpMS môže podľa zákona voliť aj odvolávať svojho riaditeľa. Ak európsky dohľad spochybňuje vnútorné personálne rozhodnutie národného regulátora, kde začína…

19. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Škodia nám, no aj tak ich jeme: Pravda o obľúbených potravinách

Nie všetko, čo nám chutí, je zároveň aj prospešné pre naše zdravie. Moderný životný štýl priniesol množstvo potravín a nápojov,…

19. 03. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Francúzky generál: Predávajú lístky na Titanic

Francúzsky generál vo výslužbe Michel Yakovleff prirovnal účasť v koalícii na ochranu Hormuzského prielivu k nákupu zľavneného lístka na Titanik…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vláda schválila obmedzenia pre tankovanie nafty

Vláda SR na stredajšom mimoriadnom rokovaní schválila opatrenia v súvislosti s vyhláseným stavom ropnej núdze. Na základe prijatého nariadenia sa…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko kritizujú postup Európskej únie pri Družbe, žiadajú zapojenie svojich expertov

Slovensko a Maďarsko vyjadrili znepokojenie nad medializovanými informáciami o vyslaní odborníkov z Európskej komisie na miesto údajného poškodenia ropovodu Družba…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Když ropu nemohou mít oni, nebude ji mít nikdo!

Letadlová loď Gerald R. Ford ukončuje operaci proti Íránu a odplouvá z Rudého moře na Krétu. Nic se nestalo, samozřejmě.…

19. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Ružička nečakane odchádza z Ruska. Náhle ukončenie zmluvy!

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička, ktorý hral centra prvého útoku v olympijskom tíme, nečakane končí v ruskej KHL. Informoval o…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

My vám to dieťatko vynosíme. Vatikán aktualizuje požiadavku na ochranu materstva

Stála misia Svätej stolice pri OSN vydala aktuálne stanovisko k otázkam a rizikám náhradného materstva, čo by mohla byť téma…

19. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Test osobnosti: Vyberte si ovocie a odhaľte svoj štýl učenia

Test osobnosti môže byť zábavným spôsobom, ako lepšie pochopiť samého seba a svoje návyky. Tento test osobnosti vám pomôže odhaliť,…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Katolícka cirkev slávi sv. Jozefa, patróna otcov, tesárov a zomierajúcich

Sviatok svätého Jozefa, ženícha Panny Márie a patróna univerzálnej Cirkvi, si pripomíname 19. marca. Úcta k nemu sa výraznejšie rozvinula…

19. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Súdna rada Skritizovala sudcu Hajduka, ktorý sa snaží svojimi vyjadreniami ovplyvniť konanie v prospech Čurillovcov

Súdna rada SR apeluje na sudcov, aby pri odôvodňovaní svojich rozhodnutí postupovali striktne v súlade so zákonom, zdržali sa vyjadrení…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Náhoda, ktorá pobavila. Ohromujúce a veselé momenty

Náhoda nás dokáže prekvapiť v tých najneočakávanejších chvíľach a často vytvára situácie, ktoré pôsobia až neuveriteľne. Tieto zvláštne momenty sa…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Tajná služba USA konštatovala prevahu Rusov

Americká spravodajská služba konštatovala prevahu Ruskej federácie vo vojne s Ukrajinou a pripravenosť Moskvy pokračovať v bojových operáciách, kým nedosiahne…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Oslobodťe Ameriku od tejto cudzej okupácie!

USA, 18. marca 2026 - Bývalá predsedníčka Komisie Bieleho domu pre náboženskú slobodu vyhlásila, že vláda USA je „okupovaná cudzím štátom“  …

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Česko a Slovensko pripravujú test reverzného toku ropy cez Družbu

Česká republika a Slovensko po rokovaní v Prahe oznámili, že chcú naštartovať prípravu reverzného toku ropy cez ropovod Družba zo…

18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vlhová ešte "nemá kapacitu" na to, aby pretekala v Svetovom pohári, priznáva tréner Gemza

Petra Vlhová tento týždeň oznámila, že po návrate na Olympijských hrách v Miláne a Cortine nebude ďalej pokračovať v Svetovom…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

V Iráne popravili švédskeho občana, Štokholm ostro protestuje

Švédska ministerka zahraničných vecí Maria Malmer Stenergardová v stredu potvrdila, že Irán popravil švédskeho občana, ktorý bol odsúdený za špionáž.…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Otvorená diskreditačná kampaň: Facebook obmedzuje príspevky Viktora Orbána krátko pred voľbami

Maďarská opozícia hrá špinavú hru: Bývalý zamestnanec spoločnosti Meta, spriaznený s opozičnou stranou Tisza, vyzval používateľov Facebooku, aby nahlasovali príspevky…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias?

Kto sú najväčší vrahovia, zlodeji a podvodníci všetkých čias? Ako prišiel Jack Rozparovač k svojmu strašnému menu? Kto „predal“ eifelovku…

18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prekročil profesionálny rámec. Rezort vnútra podal sťažnosť a žiada preskúmať vyjadrenia Kubinu

Ministerstvo vnútra SR podalo sťažnosť na Slovenskú advokátsku komoru . Žiada preskúmať vyjadrenia advokáta skupiny policajtov, známych ako čurillovci, Petra…

18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinské ozbrojené sily zatlačili Rusov v okolí Pokrovska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Aktualizované 18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nemecký a francúzsky minister zahraničia vidia prichádzať krízu desaťročia

Nemecký a francúzsky minister zahraničných vecí v stredu na spoločnej tlačovej konferencii v Berlíne vyzvali na deeskaláciu vojny na Blízkom…

18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov