NAŽIVO

Súd zbavil troch aktivistov hnutia Just Stop Oil, ktorí vlani postriekali Stonehenge do oranžova zafarbeným kukuričným škrobom, obvinení z poškodenia majetku a rušenia verejného poriadku.

Včera 19:53

Geert Wilders uviedol, že v predčasných parlamentných voľbách v Holandsku došlo k nezrovnalostiam v sčítavaní hlasov.

Včera 19:42

Spojené štáty uzavreli vzdušný priestor v blízkosti Portorika, informuje Newsweek.

Publikácia píše, že to môže svedčiť o príprave BBC USA na možné údery na územie Venezuely.

Včera 18:37

Moldavský parlament schválil Alexandra Munteana za predsedu novej vlády. Alexandru Munteanu až doteraz nezastával žiadnu politickú funkciu.

Včera 18:36

Trump vyhlásil, že nezvažuje útoky na území Venezuely, o ktorých sa v posledných dňoch špekuluje v rámci možného rozšírenia protidrogovej operácie v Latinskej Amerike.

Včera 18:35

Podľa hovorcu nemeckého ministerstva vnútra hrozí sýrskym utečencom, ktorí sa vracajú z Nemecka do svojej vlasti, strata štatútu medzinárodnej ochrany. „Spolkové ministerstvo vnútra sa po dôkladnom zvážení rozhodlo neuľahčovať Sýrčanom cestu späť do vlasti bez toho, aby to malo dosah na ich štatút medzinárodnej ochrany,“ povedal.

Včera 18:33

Maďarská mediálna skupina Indamedia, ktorú spolovice vlastní provládny podnikateľ Miklós Vaszily, odkúpila menej než polroka pred parlamentnými voľbami od švajčiarskej spoločnosti Ringier Axel Springer Media AG portfólio médií, ktoré zahŕňa aj najčítanejší maďarský denník Blikk.

Včera 18:11

Hakan Fidan oznámil, že Turecko bude v pondelok hostiť stretnutie ministrov zahraničných vecí moslimských štátov o americkom mierovom pláne pre Pásmo Gazy.

Včera 18:10

Šéf ukrajinskej tajnej služby Vasyľ Maľuk uviedol, že Ukrajina tento rok podnikla takmer 160 úspešných útokov na ruské ropné zariadenia.

Včera 18:08

Donald Trump nesúhlasil s udelením výnimky Maďarsku z „ropných“ sankcií proti Rusku.

„Maďarský premiér Orbán požiadal o výnimku zo sankcií proti Rusku, ale ja som mu ju neudelil,“ vyhlásil americký prezident.

Včera 17:41

Lukašenko prezradil, že bieloruský novinár Raman Pratasevič, ktorý bol považovaný za predstaviteľa opozície, je v skutočnosti dôstojníkom bieloruskej spravodajskej služby.

Včera 17:03

USA môžu v najbližších dňoch alebo dokonca hodinách zaútočiť na Venezuelu, informuje The Miami Herald s odvolaním sa na zdroje.

„Maduro sa čoskoro ocitne v pasci a zistí, že nemôže utiecť z krajiny, aj keby sa tak rozhodol,“ hovorí zdroj. „Čo je pre neho ešte horšie, teraz je viac ako jeden generál, ktorý je pripravený ho zatknúť a odovzdať úradom, pričom si uvedomuje, že jedna vec je hovoriť o smrti a druhá je vidieť, ako sa blíži.“

Včera 16:59

Lukašenko pohrozil Európe úderom „“Orešnikom“, ktorý má Rusko odovzdať Bielorusku v decembri.

„Chcem, aby pochopili, že ak to pôjde zle, môžeme udrieť. Sadneme si s Putinom, prijmeme rozhodnutie a udrieme. Preto sa neprovokujte. Prečo sa provokujete? Žili ste normálne. Poliaci, Litovci a tak ďalej,“ vyhlásil prezident Bieloruska.

Včera 16:54
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

P. FREŠO: Bratislavský VÚC dnes patrí k najzdravším na Slovensku

Bratislava 5. novembra (TASR) – Bratislavský samosprávny kraj dnes patrí k najzdravším vyšším územným celkom (VÚC) na Slovensku. Tvrdí to v rozhovore pre TASR jeho predseda Pavol Frešo, ktorý predstavil dosiahnuté výsledky v uplynulom volebnom období a načrtol programové zámery kraja v súvislosti s jeho opätovnou kandidatúrou na predsedu VÚC. Je kandidátom stredopravej koalície zloženej zo siedmich programovo blízkych politických strán. Rozhovor s Pavlom Frešom je súčasťou projektu, v ktorom TASR predstavuje kandidátov vo voľbách na predsedov VÚC.

-Do akej miery a akým spôsobom sa podarilo kraju v uplynulých štyroch rokoch stabilizovať verejné financie, prípadne znižovať zadlženosť aj v zmysle podpísaného memoranda s vládou?-

Je dôležité povedať, že dnes patrí Bratislavský samosprávny kraj k najzdravším župám na Slovensku. Podľa celkového hodnotenia INEKA sme podľa ukazovateľa finančného zdravia na druhom mieste za rok 2012. Treba však jedným dychom dodať, že situácia z roku 2009, kedy Bratislavský kraj evidoval čierne dlhy vyššie ako oficiálne, je minulosťou. Neuhradené faktúry, súdne spory, zbabraný program INTERACT, všetko za takmer 25 miliónov eur. Tieto skutočnosti priviedli kraj k extrémnemu nárastu zadlženia. Nám sa však podarilo znížiť dlh župy o 8 miliónov eur a v tomto trende bude Bratislavský kraj pod mojím vedením pokračovať. Každý rok plánujeme znížiť dlh minimálne o ďalšie dva milióny. V praxi to znamená, že znížime dlh kraja o ďalších 20 percent. Memorandum podpísané vládou SR je pre nás záväzný dokument a napriek tomu, že sa nám darí konsolidovať, bratislavská župa dokáže aj v tomto ťažkom období plniť svoje záväzky a realizovať projekty. To je veľmi dôležité. Ďalším z ukazovateľov toho, že na bratislavskej župe sa hospodári naozaj s rozumom, je to, že sa nám podarilo znížiť výdavky na chod župy na obyvateľa o viac ako 17 percent.

.

-Ktoré sú podľa vás najvýznamnejšie investičné akcie v kraji, na ktorých sa podieľal aj BSK?-

Pre mňa ako župana sú dôležité najmä investície, ktoré prinesú ľuďom v kraji kvalitnejší a lepší život. Bratislavský kraj pod mojím vedením postretla jedna nepríjemná udalosť – povodne. Napriek tomu, že sme župu prevzali v žalostnom stave, dokázali sme nájsť spôsob, ako škody po povodniach odstrániť v rekordne krátkom čase. Ďalšie veľmi dôležité investície, ktoré podľa mňa priniesli svoje ovocie, v sebe nesie projekt "Naša škôlka, náš kraj", v rámci ktorého sme prerozdelili takmer 200.000 eur jednotlivým obciam a dokázali sme tak vytvoriť takmer 600 nových miest pre škôlkarov. Učiteľské byty, ktoré ideme teraz v blízkej budúcnosti odovzdávať našim učiteľom, sú ďalšou z investícií, ktorá ma nesmierne teší. Ďalším, a nemenej dôležitým projektom, ktorý kraj dokázal zrealizovať, je spustenie integrovanej dopravy, ktorá uľahčí cestovanie pre obyvateľov kraja, ale hlavne im zníži náklady na cestovanie. Na záver by som možno spomenul Cyklomost slobody, ktorý sa stal takpovediac symbolom nášho kraja. Okrem toho sme cez náš dotačný mechanizmus podporili viac ako 100 verejnoprospešných projektov.

-Aký je stav v strednom školstve, najmä v odbornom, v súvislosti s efektívnym uplatnením sa absolventov SOŠ na trhu práce?-

.

Toto je veľmi dôležitá oblasť. Dnes je obdobie, kedy si mladí ľudia nevedia nájsť prácu. Možno je to preto, že nie je dostatok voľných pracovných miest alebo preto, lebo naše stredné, ale aj vysoké školstvo nereflektuje na potreby trhu práce. Naša idea je naozaj veľmi jednoduchá. Vytvárame centrá odbornej excelentnosti, ktoré majú za úlohu pripraviť žiakov našich stredných škôl tak, aby boli po dokončení strednej školy pripravení na prácu. V kraji máme množstvo veľmi kvalitných odborných škôl, no je o ne pomerne nízky záujem. Práve preto treba neustále pracovať na tom, aby sa tieto školy stávali atraktívnymi a prinášali okrem vzdelania aj niečo viac. To tkvie práve v tom, že dokážu pripraviť mladých ľudí na reálny život. Druhá strana sú však tí, ktorí deti na život pripravujú. Presadzujem líniu, že pre nás sú veľmi dôležití práve naši pedagógovia.

-Čo všetko robí BSK pre rozvoj turizmu v regióne nielen v kultúrno-spoločenskej rovine, ale aj v nadväznosti na cyklomost, cyklotrasy, opravy pamiatok?-

.

Turizmus, alebo inak povedané cestovný ruch, je samostatná hospodárska oblasť, ktorá na rozdiel od školstva, sociálnych vecí či kultúry so sebou prináša možnosť profitovať. To znamená, že rozvoj turizmu je cestou k zlepšovaniu života v kraji. Takto k tomu aj pristupujeme. Pre mňa ako župana je veľmi dôležité, aby sa cestovný ruch vyvíjal a aby sa Bratislavský kraj stával atraktívnejším. Dovolím si teraz povedať zopár čísel, ktoré nasvedčujú tomu, že sa tak deje. Oproti minulému roku narástol počet turistov v našom kraji o 19 percent. O 19 percent sa navýšili aj prenocovania v našom kraji. To je presne výsledok našej aktivity v tomto odvetví. Ako prvá župa sme založili Krajskú organizáciu cestovného ruchu a to prináša svoje ovocie. Aktívne podporujeme jednotlivé kultúrne podujatia, na ktorých sa snažíme prezentovať kraj. Zúčastňujeme sa na zahraničných veľtrhoch, usporadúvame infocesty pre touroperátorov a zahraničných novinárov. Aj tu si dovolím jeden údaj. Oproti minulému roku sme zaznamenali viac ako 200-percentný nárast ukrajinských turistov. Turisti sem chodia míňať svoje peniaze, ktoré môžeme využiť práve na skvalitňovanie služieb v sociálnych zariadeniach či v školstve. V ďalšom období určite budeme pokračovať v budovaní nových cyklotrás či revitalizácii tých existujúcich. Taktiež uvažujeme o výstavbe ďalšieho cyklomosta, ktorý by náš kraj ešte zatraktívnil.

-Aké sú hlavné priority BSK v nasledujúcom volebnom období?-

Pre mňa je to hlavne pokračovať v nastolenom trende, teda znižovať zadlženie župy, vytvárať priestor pre realizáciu investičných zámerov. Neustále pracovať na zlepšovaní podmienok pre seniorov. Zatraktívňovať odborné školstvo. Zlepšovať obraz kraja v zahraničí. Ale to sú naozaj všeobecné priority. Ak by som mal ísť do jednotlivých odvetví bližšie, čo sa týka dopravy, máme v pláne neustále zvyšovať prostriedky do obnovy ciest. Začať s výstavbou diaľničných kolektorov Triblavina a Blatné. Obnoviť vozový park v prímestskej doprave. Naštartovať projekt Filiálka a jedna z vecí, ktorá z priorít určite vypadnúť nemôže, je zastaviť projekt ropovodu cez Bratislavu. Vo finančnej oblasti sú priority absolútne jasné. Bude pre mňa dôležité naďalej pokračovať v trende znižovania zadlženosti kraja, a to minimálne o 20 percent. V školstve plánujeme pokračovať v zriaďovaní centier odbornej prípravy. Taktiež budeme pokračovať vo zvyšovaní miezd učiteľom, ako aj v budovaní ďalších učiteľských bytov. Čo sa týka priorít v oblasti sociálnych služieb a zdravotníctva, chceme určite zachovať zľavy pre seniorov v doprave a v kultúrnych zariadeniach BSK a naďalej budeme podporovať seniorské aktivity. Dokončíme projekt rodinných kariet a budeme priamou finančnou dotáciou podporovať rodiny s deťmi. Zrekonštruujeme polikliniku v Karlovej Vsi a zabezpečíme pohotovosť a prvú pomoc v nemocnici BSK. Dokázali sme zostaviť historicky najširšiu koalíciu siedmich hodnotovo blízkych strán v zložení SDKÚ-DS, KDH, Most-Híd, SaS, SMK, OKS a Strana zelených. Mojím cieľom ako župana v Bratislavskom kraji je pokračovať v práci s podporou týchto strán a ukázať, že alternatíva voči vláde jednej strany existuje.

-Aké sú šance BSK, že v budúcom programovom období bude môcť čerpať z eurofondov?-

V dnešnom období je bratislavský región obmedzený v čerpaní eurofondov. Napriek tomu, čo sa týka čerpania, sme vysoko nad štátnym priemerom, stále nemôžeme čerpať eurofondy tak, ako iné kraje. To nám zväzuje ruky najmä pri investíciách do opráv škôl či zariadení sociálnych služieb. Toto sa musí zmeniť. Bratislavský kraj má pre svoje vysoké HDP obmedzené čerpanie. Hodnotenie Eurostatu hovorí, že sme siedmym najbohatším regiónom v Európe, čo nie je pravda. Toto hodnotenie neodráža reálny život obyvateľov, a práve preto je potrebné lepšie nastaviť štatistické ukazovatele práve na pôde Európskej komisie. Som presvedčený, že sa nám podarí euroúradníkom dokázať, že musia toto nastavenie zmeniť a Bratislavský kraj bude môcť čerpať eurofondy na opravu ciest, školských zariadení či domovov sociálnych služieb. Náš kraj má potenciál efektívne čerpať, čo dokazuje už spomínaná doterajšia miera čerpania. Ja verím, že sa nám našou prácou podarí presvedčiť všetkých kompetentných a Bratislavský kraj už nebude diskriminovaný.

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
.

Minister Susko koná: Transľudia už zákon neobídu

Ministerstvo spravodlivosti avizuje automatický zánik manželstiev, kde si zúčastnené osoby dali dodatočne zmeniť pohlavie

31. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

„Temná stránka Zelenského vlády“

Ďalší tvrdý článok proti Zelenskému v západných médiách

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Spoja sa proti Trumpovi? Maduro požiadal o vojenskú pomoc nielen Rusko

Prezident Venezuely Maduro požiadal Rusko o vojenskú pomoc, informuje The Washington Post

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Takáč vzdoruje. Slovensko opäť ako „čierna ovca“ Bruselu

Tri stredoeurópske krajiny – Poľsko, Maďarsko a Slovensko – sa vzpierajú Bruselu. Obchodná dohoda s Ukrajinou totiž nadobúda platnosť. Európska…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina: Európska únia by mala na dovoz z Ruska zvýšiť clá

Ukrajina v piatok vyhlásila, že Európska únia by mala zvýšiť clá na dovoz z Ruska, ak ho nemôže úplne zakázať.…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

V Španielsku sa uskutoční tajná schôdzka lídrov “koalície ochotných”. Prvé detaily

V Španielsku sa v utorok uskutoční tajná schôdzka lídrov „koalície ochotných“, pred vstupom na ktorú im odoberú mobilné telefóny, informuje…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Speváčku Lenku Filipovú odviezla sanitka po desivom páde zo schodov

Speváčku Lenku Filipovú v stredu odviezla záchranná služba do Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe po tom, ako spadla vo svojom…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Séria Pôvodný slovenský zločin v knižnej podobe búra rebríčky. Nová neuerovka Pikový kráľ si získava popularitu

Ďalší prípad komisára Ledeckého a jeho kolegov z oddelenia vrážd začína nálezom mŕtveho muža ázijského pôvodu vo vyschnutom koryte jedného…

31. 10. 2025 | Kultúra | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Kultúra | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

J.D. Vance počas diskusie so študentmi prirovnal potrat k detským obetiam: „Mali by sme sa snažiť chrániť každý nenarodený život.“

Viceprezident USA J.D. Vance odpovedal na otázky študentov Univerzity v Mississippi na podujatí Turning Point USA –  kde nahradil svojho…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruské nočné útoky poškodili rozvodné stanice, ktoré zásobujú ukrajinské jadrové elektrárne

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

31. 10. 2025 | Aktualizované 31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Aktualizované 31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

„NATO vymaže Moskvu z povrchu Zeme“

Dmitrij Medvedev, bývalý ruský prezident a súčasný podpredseda bezpečnostnej rady Ruska, sa pustil do belgického ministra obrany Thea Franckena –…

31. 10. 2025 | Aktualizované 31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Aktualizované 31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Draxler pre HS: Poviem to otvorene – Igor Matovič by už dávno nemal behať po slobode

Juraj Draxler v rozhovore pre Hlavné správy otvorene hovorí o tom, prečo považuje aktuálne školské reformy za nedotiahnuté a bez…

31. 10. 2025 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

EÚ sa pripravuje na vojnu? Štáty sa vracajú k povinnej vojenskej službe

Európa sa pripravuje na potenciálny „konflikt s Ruskom“ a tak sa opäť do popredia dostáva téma povinnej vojenskej služby

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

SIS by chcela vytvoriť špecializované pracovisko na činnosť v kyberpriestore

Slovenská informačná služba by chcela vytvoriť nové špecializované pracovisko na operatívne a analytické činnosti v kybernetickom priestore. Vyplýva to zo…

31. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa zdá byť oveľa menej ochotný pomáhať Kyjevu alebo nútiť Rusko, aby ukončilo vojnu

Trumpov zápal voči Rusku slabne: sťahuje vojská z Európy, nedáva „Tomahawky“ a netlačí na Čínu v otázke ropy, píše Fox…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na každého iný meter?

Michal Šimečka si s chuťou rýpne do šéfa SIS Pavla Gašpara ohľadom jeho záverečnej diplomovej práce. Líder progresívcov však akoby…

31. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Najvyšší predstavitelia USA sa boja a sťahujú sa zo svojich domovov na vojenské základne

Najvyšší predstavitelia USA, vrátane ministra zahraničných vecí Marca Rubia a šéfa Pentagónu Pita Hegsetha, sa po vražde konzervatívneho aktivistu Charlieho…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

ECB drží sadzby, no Slováci platia viac. Hypotéky u nás sú drahšie než v šestnástich krajinách eurozóny

Sadzby Európskej centrálnej banky zostávajú bez zmeny na úrovni 2 %. Sadzby hypoték na Slovensku však podľa ekonóma Finaxu Patrika…

31. 10. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlina a spol. šíria hoaxy, v tempe 6 kilometrov za hodinu

Zmena zákona, ktorá zavádza šesťkilometrový rýchlostný limit na slovenské chodníky, okamžite vzbudila záujem verejnosti. Na počiatku to však boli najmä…

31. 10. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nechceme bruselskú ríšu

Pod názvom „Namiesto bruselskej ríše potrebujeme silnejšie národné štáty” zverejnil maďarský Inštitút pre ochranu suverenity svoju najnovšiu analýzu, ktorá zahŕňa…

31. 10. 2025 | 0 komentárov

Viktor Orbán to pomenoval bez servítky: „Kto podporuje Ukrajinu, podporuje vojnu!“

Maďarský premiér Viktor Orbán v  rozhovore  pre Kossuth Radio, o ktorom píše denník Mandiner,  hovoril o nadchádzajúcom stretnutí s Donaldom…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Postrehy z Niké ligy: Faško žiari a môže byť hlavným strojcom titulu "šošonov"

MŠK Žilina je momentálne na priebežnej vedúcej pozícii v našej najvyššej futbalovej súťaži s 25 bodmi pred druhým Slovanom ,…

31. 10. 2025 | 0 komentárov

India obnovila nákup ropy z Ruska

India obnovila nákup ropy z Ruska, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Arogantná politika USA tentokrát narazila. Čo bude ďalej

Obchodné bariéry sa hromadia, geopolitické rivality sa prehlbujú a multilaterálny obchodný systém je pod čoraz väčším tlakom. Svet zápasí s…

31. 10. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Fotografie, ktoré dokazujú, že príroda a človek sú dokonalí umelci

Niektoré fotografie nepotrebujú žiadne filtre ani úpravy - stačí správny okamih, svetlo a trochu šťastia. Keď sa spojí tvorivý pohľad…

31. 10. 2025 | 0 komentárov

.
Juraj Draxler o Rusku

31. 10. 2025


Senát USA hlasoval za zrušenie globálnych ciel zavedených Trumpom

Senát USA hlasoval za zrušenie globálnych ciel zavedených Trumpom, informuje The Hill

31. 10. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Svet“ zlyhal?

Slovensko, 31. októbra 2025 - Pár dní po tom, ako začal konflikt a genocída v Gaze,  som si prečítala článok…

31. 10. 2025 | 0 komentárov

Úroveň Macronovej podpory spadla na najnižšiu za 50 rokov robenia meraní

Úroveň podpory Macronovej činnosti vo Francúzsku dosiahla rekordne nízku úroveň, informuje Le Figaro

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA stiahnu časť svojich vojsk z krajín východnej Európy

Stiahnutie vojsk bude pokračovať aj v budúcom roku, píše denník Kyiv Post s odvolaním sa na zdroje

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Smola, kam sa pozrieš: 15 ľudí, ktorým sa jednoducho nič nevydarilo

Niektoré dni sú jednoducho proti nám - rozliate smoothie, spálený telefón či vtáky, ktoré si z vášho auta spravia terč.…

31. 10. 2025 | 0 komentárov

Pri rozsiahlom zásahu proti drogám v Riu zahynulo viac ako 130 ľudí

Najsmrteľnejšia policajná operácia v histórii Brazílie si vyžiadala najmenej 132 obetí, uviedli v stredu verejní obhajcovia, zatiaľ čo obyvatelia Rio…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Emisné povolenky treba zmeniť alebo úplne zrušiť,“ tvrdí predseda Národnej rady

Richard Raši, predseda NR SR a podpredseda strany HLAS-SD zdôrazňuje, že pokiaľ sa nenájde riešenie, ktoré emisné povolenky zmení, bude…

31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Barcelona sa zmieta v kríze zranení. Ďalšia hviezda je mimo hry

FC Barcelona uplynulý víkend podľahla Realu Madrid v ostro sledovanom El Clásicu, kde si musela poradiť bez opôr ako Frenkie…

31. 10. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svätec dňa: Blahoslavená Irene Stefani

Matka milosrdenstva

31. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Soudu je známo, dokazování se zamítá

Za šíření poplašných zpráv byl před několika týdny odsouzen Pavel Zítko, chronický potížista, a to na tři roky nepodmíněně. Podle…

31. 10. 2025 | Česky | 11 min. čítania | 0 komentárov
31. 10. 2025 | Česky | 11 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov