NAŽIVO

Lufthansa požiadala svojich zamestnancov, aby sa pripravili na odchod z Izraela, informoval korešpondent izraelskej spravodajskej služby N12 Dean Fisher.

Podľa jeho informácií môže byť letecká doprava s Izraelom pozastavená od štvrtka 15. januára.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines tiež oznámila zrušenie zajtrajších letov z Viedne do Tel Avivu a z Tel Avivu do Viedne. Spoločnosť však tvrdí, že zrušenie je spojené s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Izraelské médiá medzitým píšu o obavách z útoku Iránu na Izrael v prípade útoku USA na Irán.

20:18

Zelenskyj oznámil, že v energetickom sektore bude vyhlásený „výnimočný stav“ po nepretržitých ruských útokoch, ktoré ovplyvňujú dodávky tepla a elektriny počas mrazivých dní.

20:17

Najmenej štyri osoby zomreli počas prvých desiatich dní roku 2026 v USA vo väzbe Imigračného a colného úradu (ICE). Išlo o mužov vo veku 42 až 68 rokov, pričom dvaja pochádzali z Hondurasu, jeden z Kuby a posledný z Kambodže.

20:17

Orbán oznámil, že Maďarsko spúšťa petíciu proti fondom EÚ určeným pre Ukrajinu.

20:16

Vláda francúzskeho premiéra Sébastiena Lecornua ustála obe hlasovania o opozičných návrhoch na vyslovenie nedôvery.

20:15

Patrioti pre Európu vyvolali hlasovanie o nedôvere voči Európskej komisii. Podľa zdrojov agentúry DPA o tom v stredu lídrov parlamentných skupín informovala Roberta Metsolová.

19:55

Člen Rady guvernérov Fedu Stephen Miran kritizuje predstaviteľov zahraničných centrálnych bánk pre ich podporu vyjadrenú šéfovi Fedu Jeromeovi Powellovi, ktorý čelí vyšetrovaniu zo strany federálneho ministerstva spravodlivosti.

19:55

Kanál 7×7 (semnasem) na sieti Telegram uviedol, že úrady v niekoľkých ruských regiónoch opäť výrazne zvýšili náborové bonusy pre zmluvných vojakov.

19:54

Nórska mimovládna organizácia Iran Human Rights oznámila, že počas protivládnych demonštrácií v Iráne zabili bezpečnostné zložky najmenej 3428 ľudí a ďalších viac ako 10.000 zatkli.

19:53

Novinárske združenie SNTP oznámilo, že medzi desiatkami väzňov prepustenými vo Venezuele je aj popredný opozičný aktivista a novinár Roland Carreňo.

19:52

Nawrocki prijal v Prezidentskom paláci predstaviteľov cirkví a organizácií národnostných menšín vrátane slovenskej. Uviedol, že Poľsko je otvorené všetkým menšinám a vierovyznaniam a on sa ako hlava štátu cíti zodpovedný za všetkých občanov republiky.

19:52

Nemecký vicekancelár Lars Klingbeil upozornil, že dlhoročné transatlantické partnerstvo medzi Európou a USA prechádza historickým obdobím prevratných zmien a rozpadáva sa.

19:51

Súd v prípade podvodu pri charitatívnom predaji sladkostí oslobodil taliansku módnu influencerku Chiaru Ferragniovú.

19:40

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že všetky zainteresované strany „dosiahli konsenzus“ ohľadom zloženia 15-členného palestínskeho technokratického výboru, ktorý má spravovať povojnové Pásmo Gazy.

18:49

Podľa Pavla Latušku, podpredsedu exilového kabinetu a bývalého člena vlády režimu Alexandra Lukašenka, sa bieloruská opozícia pripravuje na prevzatie moci po odchode prezidenta.

18:48

Szijjártó sa vo štvrtok v Belehrade stretne s ministerkou energetiky Srbska Dubravkou Dedovićovou Handanovičovou, s ktorou bude rokovať okrem iného o kúpe ruského podielu v srbskej ropnej spoločnosti (NIS).

18:46

Witkoff oznámil, že USA začali druhú fázu Trumpovho mierového plánu pre Pásmo Gazy, zameranú na odzbrojenie palestínskeho militantného hnutia Hamas, vytvorenie prechodnej technokratickej vlády a začiatok obnovy tejto palestínskej enklávy.

18:20

USA môžu zaútočiť na Irán v najbližších 24 hodinách, píše agentúra Reuters s odvolaním sa na európskych úradníkov.

Nemenovaný izraelský predstaviteľ sa domnieva, že Trump zrejme už prijal rozhodnutie o vojenskom zásahu v Iráne.
rán varoval susedné krajiny, v ktorých sú prítomní americkí vojaci, že v prípade amerického útoku zaútočí na americké základne.

V súvislosti s tým USA prijali rozhodnutie stiahnuť časť personálu zo základní na Blízkom východe, povedal novinárom americký úradník.

Ako sme informovali, niektorí vojaci dostali pokyn opustiť americkú leteckú základňu Al-Udeid v Katare do večera 14. januára. Jeden z informátorov agentúry upresnil, že nejde o evakuáciu, ale o presun.

18:16

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že Káhira prijme všetky potrebné opatrenia, aby zaistila jednotu Sudánu.

18:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Organizácia Biele prilby kradne deti pre divadlo o “chemickom útoku” v Idlibe, píše novinárka Vanessa Beeleyová

Nezávislá novinárka, fotografka a blogerka Vanessa Beeleyová tvrdí, že domobranná a navonok humanitárna organizácia Biele prilby, podporovaná Západom a spolupracujúca s teroristami, má v pláne usporiadať ďalšie “divadlo” v Sýrii s chemickým útokom.

❚❚
.

“Dajte našim deťom pokoj. Nechajte naše deti hrať sa, a prestante s nimi hrať vaše hry.” Toto sú slová matky, ktorej dieťa bolo unesené do Idlibu, kde ho väznia teroristické skupiny napojené na organizáciu Biele prilby.

V Sýrii som sa spoznala s Wafaou a jej manželom Mohamedom Ibrahimom a ich dvoma synmi Hamzom (9) a Lotfem (14). Wafaa aj Mohammed sú právnici, spoznali sa počas štúdia na tej istej univerzite. Wafaa je silná, jej výraz je vzdorovitý, plný nádeje a optimizmu napriek smútku z únosu jej tretieho syna Ahmeda, ktorý má teraz 11 rokov.

“Ahmed sa narodil nemý, nevedel hovoriť,” povedala mi. “Verím, že to bol dôvod, prečo sa im ho podarilo uniesť, pretože sa nemohol brániť.”

.

Ahmed bol unesený minulý rok teroristickými skupinami iba 200 metrov od svojho domu. Vedia, že Ahmed je zadržiavaný spolu s ďalšími deťmi v Idlibe. Miesto ich pobytu sa pravidelne mení. Rodine to povedali známi, ktorých rodinní príslušníci sú tiež uväznení v Idlibe.

Dňa 30. augusta 2018 sýrsky minister zahraničných vecí Walid Muallem uviedol, že Biele prilby, sponzorované americkou koalíciou, uniesli 44 detí, aby ich využili ako “rekvizity” pri organizovaní útoku chemickými zbraňami v provincii Idlib. Biele prilby mali v minulosti na svedomí sériu scenárov, ktoré boli využité na odôvodnenie následnej agresie zoskupenia FUKUS (Francúzsko, Británia, USA) proti Sýrii.

Podľa priebežnej správy OPCW ich posledný pokus o chemický útok v Dúme v apríli 2018 bol nepreukázaný. Senzačné scenáre, že sýrska vláda použila chemikálie v posledných okamihoch oslobodenia Dúmy od vražedných fanatikov Jaysha al-Islamu boli zamietnuté zisteniami v spomínanej správe. Stopy chlóru zistené vo vzorkách odobratých OPCW by mohli pochádzať z akéhokoľvek druhu prostriedkov pre domácnosť a neboli potvrdené závery použitia bojového chlóru zo strany sýrskej vlády. Západné médiá a ich vlády ignorujú zistenia OPCW a opäť pripravujú pôdu pre “chemický útok” v Idlibe, aby umožnili ďalšiu protizákonnú agresiu voči Sýrii počas kampane arabskej armády s cieľom očistiť Idlib od teroristov.

Wafa sa bojí, že jej syn Ahmed bude využitý spolu s ostatnými deťmi ako herec pri informovaní o chemickom útoku. “Prestal som pracovať, keď nám vzali Ahmeda. Asi pred šiestimi mesiacmi prišiel priateľ z Turecka do Idlibu. Keď prešli hranicou medzi Sýriou a Tureckom, zastavili sa, aby si oddýchli. Ich syn pozná Ahmeda veľmi dobre. Ahmed má zvláštny spôsob komunikácie tým, vydáva špecifické zvuky, ktoré sú veľmi rozpoznateľné. Ich syn počul, ako Ahmed vydáva tento zvuk. Povedal svojim rodičom, že Ahmed je blízko,” opísala Sýrčanka. Jej hlas sa pri tom triasol.

“Aspoň vieme, že je nažive,” dodala. Krátko po tom, čo dostali túto informáciu, v Saraqibu na východ od Idlibu sa uskutočnil údajný útok chlórom. Nedávna správa OPCW o tomto údajnom incidente dospela k záveru, že: “Chlór, uvoľnený z nádob mechanickým nárazom bol pravdepodobne použitý 4. februára 2018 ako chemická zbraň v oblasti Al Talil v Saraqibe.”

.

Vyšetrovacia misia FFM však nemohla vstúpiť do Saraqibu kvôli riziku, že bude unesená či dokonca zabitá fanatikmi, ktorí okupujú túto oblasť. Namiesto toho sa úplne spoliehali na “otvorené” svedectvá a dôkazy, ktoré poskytli kompromitované zdroje, ako je organizácia Biele prilby.

“Krátko po správach o incidente v Saraqibe sme dostali telefonát od skupín, ktoré držali Ahmeda. Muž mi povedal, že dôvod únosu Ahmeda už neexistuje a že sa pravdepodobne čoskoro vráti,” informovala ma Wafaa.

Spýtala som sa jej, či vedia, kto drží Ahmeda v zajatí. “Krátko po tom, čo sa to stalo v Saraqibe, niektoré ženy, ktoré ušli z Idlibu, prišli ku mne a povedali mi, že Al-Nusra Front (al-Káida v Sýrii) je zodpovedný za únosy deti a Biele prilby im v tom pomáhajú. Keď som o tom informovala, Biele prilby ma obvinili, že som “Shabiha.” Za to je je trest smrti, ak vás chytia ozbrojené skupiny.

Wafaa má v súčasnosti v Idlibe sestru, ktorá ju niekedy  informuje o dianí v Idlibe prostredníctvom ruských alebo sýrskych humanitárnych koridorov, ktoré evakuujú civilistov do bezpečia pred vojenskou akciou na oslobodenie Idlibu.

“Koridor Abu al-Duhur sa opäť otvorí, ale vieme, že teroristické skupiny pýtajú od obyvateľov 300 tisíc syrských libier (600 dolárov), aby prešli cez tieto koridory. Ľudia odchádzajú s ničím okrem šiat a napriek tomu tvrdíme, že tieto príšery nám prinášajú slobodu a demokraciu.”

.

Wafaa tiež popísala zahraničných bojovníkov v Idlibe: “Väčšina ľudí v Idlibe sa vyhýba zahraničným bojovníkom, sú veľmi extrémni a nebezpeční. Moja sestra povedala, že pred pár dňami prešla okolo niektorých ujgurských mužov v tomto okrese. Začali ju obťažovať, pretože jej sukňa bola príliš krátka.”

Dodala, že ľudia vidia Biele prilby ako zahraničných aktivistov, ktorí sú dobre platení. Väčšina ľudí v Idlibe vraj nepúšťa deti do školy, pretože sa obávajú, že ich Biele prilby unesú.” Wafaa vysvetlila, že Biele prilby nežiadajú peniaze za bezpečný návrat detí, čo bolo podľa nej predtým bežnou praxou ozbrojených skupín.

“Prečo nepožiadajú o peniaze? To znamená, že chcú deti využívať na niečo iné. Vyzývajú každého, kto sa ich pýta na “šabihu”, pretože potrebujú udržať svoj obraz čistoty na Západe. Nie sú “humanitárni”, sú to teroristi v uniforme, to je celé. ”

Wafa sa bojí, že proamerickí koaliční aktivisti, vrátane Bielych prilieb, už použili Ahmeda na jedno z videí, ktoré boli vopred pripravené, s cieľom kriminalizovať sýrsku vládu a jej spojencov. Zábery natočené touto organiziáciou sa podľa nej objavia hneď ako začne oslobodzovacia kampaň SAD.

 

 

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Moskva obvinila Kyjev z utorkového útoku na grécke tankery v Čiernom mori

Ruské ministerstvo obrany v stredu obvinilo Ukrajinu z útoku dronmi na grécky tanker pri ruskom pobreží v Čiernom mori, ku…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Je známa cena, za akú chcú USA kúpiť Grónsko

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio má pripraviť návrh na kúpu Grónska za 700 miliárd dolárov, píše NBC News

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sú známe podrobnosti razie u Tymošenkovej

Spolupracovník Julie Tymošenkovej priblížil, ako prebiehala prehliadka NABU v sídle strany „Batkyvšina“ a zverejnil podrobnosti o prípade političky

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA sťahujú svojich vojakov zo základní na Blízkom východe

USA stiahli časť personálu zo svojich vojenských základní na Blízkom východe

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán ostro kritizoval bruselský plán: „Je čas počúvať zdravý rozum“

Viktor Orbán sa na sociálnej sieti Facebook podelil o niekoľko myšlienok týkajúcich sa plánu, ktorý dnes predložila a prijala Európska…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Súčasný primátor Bratislavy Vallo by mal opätovne obhajovať post

Súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo   by mal v tohtoročných komunálnych voľbách opätovne obhajovať svoj post. Kandidatúru plánuje oficiálne ohlásiť…

14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanec-provokatér a plán na reorganizáciu Verchovnej rady. Čo stojí za prípadom Julie Tymošenkovej

Ako informovali zdroje vo Verchovnej rade, poslancom, ktorý nahrával rozhovory s Juliou Tymošenkovou a „prezradil“ ich NABU, bol poslanec zo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Nemecku začali prvé súťaže, kde Rusi opäť vystupujú pod svojou vlajkou

Svetový pohár v behu na lyžiach pre športovcov s telesným postihnutím sa koná v nemeckom meste Finsterau od 14. januára,…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Rezort financií chce opäť zefektívniť výber DPH, zameria sa na rizikové subjekty

Ministerstvo financií pripravilo ďalšie systematické legislatívne opatrenie, ktorého cieľom je boj proti daňovým únikom. Ako rezort informoval, tentoraz sa opäť…

14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Prieskum: Voľby by vyhrali progresívci, v parlamente by boli aj Demokrati

Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici januára, vyhralo by ich hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 20,8 percenta…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA pozastavujú vydávanie víz občanom z Ruska a Iránu

Informuje o tom stanica Fox News s odvolaním sa na internú správu Ministerstva zahraničných vecí USA

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa stretol s novým ministrom obrany Fedorovom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa stretol s novovymenovaným ministrom obrany Michailom Fedorovom. Zelenskyj informoval, že mu stanovil prvé priority vo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Americkí vyjednávači Kushner a Witkoff majú plánovať stretnutie s Putinom v Moskve

Vyslanec Bieleho domu Steve Witkoff a zať amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner údajne plánujú cestu do Moskvy, kde sa…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajine hrozí „obrovská diera“ v rozpočte

Vyhlásenie Ursuly von der Leyenovej o pridelení úveru pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur predstavuje potenciálne veľmi veľký problém…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Energetická ombudsmanka pre HS: Energopomoc je na štvorku, vláda urobila zásadné chyby

Občianske združenie Energetický ombudsman funguje okrem iného ako poradca v energetických otázkach, ľuďom tiež pomáha v oblasti dodávok energií, ale rieši aj…

14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Premiér nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora

Premiér Robert Fico nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Uviedol to v reakcii na Žilinkove rozhodnutie obrátiť sa na…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému „Golden Dome“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Spojené štáty potrebujú Grónsko na realizovanie protiraketového projektu „Golden Dome“ a vyzval NATO, aby…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V EÚ rozhodujú, kto sa postaví Putinovi

V Európskej únii sa diskutuje o vymenovaní vyjednávača, ktorý sa postaví Putinovi. Na túto pozíciu sa zvažuje bývalý taliansky premiér…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Už sa bijú: ďalšia veľká akcia proti korupcii na Ukrajine

Julia Tymošenková, bývalá premiérka a stále jedna z vplyvných postáv kyjevskej politiky aj biznisu, teraz predpoludním potvrdila, že protikorupčný úrad…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tragédia na lyžovačke v Rakúsku. Lavína zabila 12-ročného českého chlapca

Tragicky sa skončila lyžovačka českej rodiny v rakúskom Bad Gasteine. Dvanásťročný chlapec zomrel po tom, čo ho strhla lavína. Ako…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Do boja sa zapojila ťažká mediálna artiléria: "Kuba sa od roku 1959 snaží zasadit USA smrtiaci úder"

USA, 14. januára 2026 - Nová americká invázia na Kubu mala už skôr nulovú pravdepodobnosť, ale po najnovšej analýze od…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Takto si užíval maďarský prezident v Paríži

Klára Dobrevová, predsedníčka opozičnej Demokratickej koalície , v utorok na online tlačovej konferencii oznámila, že sa im podarilo vysúdiť a…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Dôchodca Július Kubasák stojí pred súdom za schvaľovanie atentátu na premiéra

Na Špecializovanom trestnom súde , pracovisko Banská Bystrica, sa v stredu začal proces s Júliusom K., ktorý mal verejne schvaľovať…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by bola americká anexia Grónska zlou správou pre Čechov a Slovákov

Slovensko, 14. januára 2026 - Anexia Grónska Spojenými štátmi by vyzerala ako vzdialený arktický konflikt Dánska s USA. Pre Česko…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Generálny prokurátor napadol na ústavnom súde zmeny vo využívaní kajúcnikov

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes na Ústavnom súde SR podal návrh na začatie konania o súlade novely Trestného poriadku, ktorá…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šatan novinárovi Denníka N: "Hráči s tou vojnou nič nemajú"

Šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan a hlavný tréner národného tímu Vladimír Országh v stredu na tlačovej konferencii komentovali…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Harmonický rozvoj osobnosti človeka aj v treťom tisícročí? Ruský filozof vo svojom diele prináša unikátny návod

Slovensko, 14. januára 2026 - Kniha A. E. Usanina CESTOVNÝ PAS DO NOVÉHO SVETA ponúka unikátnu koncepciu harmonického rozvoja osobnosti…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Mysleli ste si, že ‚woke‘ končí? Brusel má iný plán

Európska komisia zverejnila svoje politické priority na rok 2026 a výsledok je ťažké zdôvodniť z akejkoľvek aspoň trochu realistickej perspektívy,…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Lufthansa požiadala svojich zamestnancov, aby sa pripravili na odchod z Izraela, informoval korešpondent izraelskej spravodajskej služby N12 Dean Fisher.

Podľa jeho informácií môže byť letecká doprava s Izraelom pozastavená od štvrtka 15. januára.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines tiež oznámila zrušenie zajtrajších letov z Viedne do Tel Avivu a z Tel Avivu do Viedne. Spoločnosť však tvrdí, že zrušenie je spojené s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Izraelské médiá medzitým píšu o obavách z útoku Iránu na Izrael v prípade útoku USA na Irán.

20:18

Zelenskyj oznámil, že v energetickom sektore bude vyhlásený „výnimočný stav“ po nepretržitých ruských útokoch, ktoré ovplyvňujú dodávky tepla a elektriny počas mrazivých dní.

20:17

Najmenej štyri osoby zomreli počas prvých desiatich dní roku 2026 v USA vo väzbe Imigračného a colného úradu (ICE). Išlo o mužov vo veku 42 až 68 rokov, pričom dvaja pochádzali z Hondurasu, jeden z Kuby a posledný z Kambodže.

20:17

Orbán oznámil, že Maďarsko spúšťa petíciu proti fondom EÚ určeným pre Ukrajinu.

20:16

Vláda francúzskeho premiéra Sébastiena Lecornua ustála obe hlasovania o opozičných návrhoch na vyslovenie nedôvery.

20:15

.

Vyberte si zrkadlo, ktoré odhalí, ako sa vidíte

Tento test osobnosti skúma obraz seba samého a sebauvedomenie prostredníctvom inštinktívneho výberu jedného z troch zrkadiel: Staré, ručné alebo zrkadlo…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Generácia X zachytená na fotografiách. Takto vyzeralo ich detstvo

Generácia X vyrastala v čase, keď detstvo patrilo uliciam, ihriskám a fantázii, nie obrazovkám. Voľnosť, špina na kolenách a návrat…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Prečo ruský S-500 Prometheus prekonáva všetko, čo má NATO

Rusko je o tri generácie pred USA v oblasti manévrovateľných hypersonických zbraní a tento náskok bol kľúčový pre vytvorenie systému…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Boj proti “dezinformáciám” ako stabilná dotácia

Vláda cez Digitálnu koalíciu financovala aj StratCom fórum opozície

14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Viete prečo znova prichádza tento šialený “nápad’? Generál má odpoveď

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov. ..predovšetkým komisie, konštatuje vo svojom statuse generál…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov