SPOLU ODS Petr Fiala

NAŽIVO

Futbalisti slovenského klubu ŠK Slovan Bratislava nezabodovali ani v treťom zápase ligovej časti Európskej konferenčnej ligy 2025/2026. Vo štvrtok podvečer prehrali na ihrisku fínskeho tímu KuPS Kuopio 1:3.

KuPS Kuopio - ŠK Slovan Bratislava
Na snímke víťazná radosť hráčov KuPS Kuopio po zápase 3. kola ligovej fázy Konferenčnej ligy KuPS Kuopio – ŠK Slovan Bratislava / Foto: TASR-Jakub Kotian
Čítať viac | 07:26

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že očakáva nasadenie medzinárodných stabilizačných síl koordinovaných Spojenými štátmi v Pásme Gazy „už čoskoro“. 

07:15

Správy o tom, že USA umiestnia svoj kontingent na leteckej základni v Damasku, nezodpovedajú skutočnosti, informuje agentúra SANA s odvolaním sa na zdroj v ministerstve zahraničných vecí Sýrskej arabskej republiky.

„Zdroj z ministerstve zahraničných vecí Sýrie potvrdil, že tieto správy sú nepravdivé,“ píše SANA.

07:14

Americké ozbrojené sily zasiahli ďalšiu loď podozrivú z pašovania drog v Karibiku. Útok si vyžiadal tri obete, uviedol šéf Pentagónu Pete Hegseth. Počet obetí takýchto útokov sa tak zvýšil na najmenej 70.

06:43

Americký federálny sudca v štáte Rhode Island dal administratíve prezidenta Donalda Trumpa čas na vyplatenie plnej výšky potravinovej pomoci pre nízkopríjmové domácnosti za november. Tým zablokoval jej plán poskytovať počas shutdownu iba znížené dávky.

06:42

Kazachstan sa pripojí k Abrahámovským dohodám, v rámci ktorých v minulosti viacero arabských krajín znormalizovalo svoje vzťahy s Izraelom, oznámil to americký prezident Donald Trump.

06:41

Dvojica amerických bombardérov B-52 preletela nad Karibským morom pozdĺž pobrežia Venezuely, vyplýva to z údajov webovej stránky Flightradar24. Ide o štvrtú takúto demonštráciu sily zo strany Spojených štátov za posledné štyri týždne.

06:40

Severná Kórea vystrelila najmenej jednu neidentifikovanú balistickú raketu smerom k Japonskému moru, uviedla juhokórejská armáda. Stalo sa tak približne týždeň po tom, čo americký prezident Donald Trump schválil plán Južnej Kórey na výstavbu jadrovej ponorky. 

06:39

Krátko po tom, čo nový predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR a šéf hnutia SPD Tomio Okamura nechal zvesiť ukrajinskú vlajku z budovy Poslaneckej snemovne, jednotlivé poslanecké kluby zo svojich okien v rovnakej budove vyvesili vlastné vlajky v ukrajinských farbách. Namiesto pôvodne jednej tam sú teraz tri vlajky.

06:38

Bezpečnostná rada OSN zrušila sankcie uvalené na sýrskeho prezidenta Ahmada Šaru. Stalo sa tak pred jeho cestou do USA, kde sa v Bielom dome stretne s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

06:37

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „čoskoro“ navštívi Španielsko, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na zdroje z kancelárie španielskeho premiéra Pedra Sáncheza.

06:36

Jeden pracovník zahynul a ďalší štyria sú pravdepodobne mŕtvi po tom, čo sa v juhokórejskom meste Ulsan počas demolačných prác zrútila 60-metrová veža v odstavenej tepelnej elektrárni. Dve osoby sú stále nezvestné, uviedli miestni hasiči.

Kórea: Pri páde veže v elektrárni zahynula 1 osoba, ďalšie 4 pravdepodobne tiež - 2025110701md
Na snímke záchranári pracujú na mieste, kde sa počas demolačných prác zrútila 60-metrová veža v odstavenej tepelnej elektrárni v juhokórejskom meste Ulsan / Foto:TASR/AP-Bae Byung-soo
06:35

Merz vyhlásil, že Nemecko podporuje návrhy EÚ na zvýšenie ciel na oceľ zo zahraničia.

Včera 20:28

Hovorca rafinérie Anton Molnár uviedol, že spoločnosť Janaf, si nesplnila zmluvné podmienky a nedokázala najnovšiu dodávku ropy Arab Light v objeme 58.000 ton do štvrtka dodať do rafinérie Slovnaft.

Včera 20:26

Na švédskom letisku Landvetter spozorovali najmenej jeden dron. Prevádzku letiska prerušili.

Včera 20:25

Kasym-Žomart Tokajev počas stretnutia s Trumpom, ktoré sa uskutočni v nadchádzajúcich hodinách, oznámi pripojenie Kazachstanu k Abrahámovským dohodám.

Včera 20:24

Maďarská vláda sa rozhodla vykonať systematické preskúmanie právomocí EÚ v oblastiach, akými sú hospodárska politika, energetická politika, migračná politika, rodinná politika a kultúra.

Včera 20:23

Polícia v meste Hanau pri Frankfurte nad Mohanom zadržala muža podozrivého z kreslenia hákových krížov. Nacistický symbol kreslil na desiatky áut, schránok a stien domov vlastnou krvou.

Včera 20:22

USA zrušili zbrojné embargo uvalené na Kambodžu. Dôvodom je podpísanie dohody o prímerí s Thajskom.

Včera 20:22

Nórsky prevádzkovateľ verejnej dopravy Ruter oznámil, že zavedie prísnejšie bezpečnostné požiadavky voči hackerským útokom na svoje elektrobusy.

Včera 20:21

Súd v Doneckej oblasti odsúdil dvoch Kolumbijčanov na 13 rokov väzenia, pretože v rokoch 2023 a 2024 bojovali na strane Kyjeva.

Včera 20:14
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

ODS po rozluce, aneb čtyři poznámky k volbám

Milí čtenáři, je čas okomentovat samotné výsledky voleb. Místo detailní pitvy dáme tentokrát přednost několika zastavením

SPOLU ODS Petr Fiala
Na snímke český premiér a líder koalície SPOLU Petr Fiala (ODS, vpravo) počas tlačovej konferencie po voľbách do Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR / Foto: TASR/AP-Darko Bandic
❚❚
.

Bod první: pětiprocentní klauzule tentokrát zapracovala jinak než v roce 2021. Tehdy na ni narazilo hned několik hnutí a stran, tentokrát pouze Stačilo! Tím, že se počet propadlých hlasů výrazně snížil, vypadá nová Sněmovna zcela jinak než tehdy, ačkoliv skutečné procentuální poměry se zas tak moc nezměnily.

Celý rozdíl ve výsledku se dá nahrubo zúžit k jedné věci, a tou je “rozluka ODS s jejím pravým křídlem”. Ta v roce 2021 ještě neproběhla a politici jako Zahradil a Šťastný byli stále ještě členy dřívější státostrany, kdežto roku 2025 už – v dresu Motoristů – pracovali proti ní.

Toto je jednoznačně důsledek čtyřleté koalice ODS s TOP09, Piráty, STANem atd., který v rámci ODS vedl k pozvolnému progresivnímu driftu – ve směru, který ztělesňují ministři Lipavský a Decroix. Dříve dominantní pravicové křídlo, které dává přednost menšímu státu, nižším regulacím, větší svobodě pro soukromý sektor, a projevuje nesouhlas s různými zelenorudými modlami pana Timmermanse, bylo pozvolna vytlačeno ze strany coby neperspektivní. Dalo by se to nazvat rozlukou od lože a stolu.

Jenže to je samo o sobě zkreslená perspektiva (z Prahy a Brna), nevnímající skutečnost, že voličů s těmito hodnotami je v republice pořád ještě celkem dost. Jejich odcizení od ODS mělo teď za důsledek přesun oněch třinácti mandátů směrem k Motoristům, což je pro SPOLU právě ten rozdíl mezi pokračováním vlády a odchodem do opozice.

ODS si teď bude muset vnitřně vyjasnit, zda chce na těch progresivních pozicích setrvat (v tom případě může rovnou vstřebat TOP09, pak už to bude jedno) i za cenu toho, že to značně omezí její volitelnost v regionech, nebo zda se pokusí zase nějak sjednotit sekulární část pravice pod sebou, což ale nutně znamená to vystrčené křídlo zase zlákat k sobě. A to teď, když už mají vlastní organizaci a stranu, bude mnohem těžší než dřív.

.

 

Bod druhý: jedna z mnoha generačních změn, které tu během posledních 35 let nastaly, je daleko větší znalost angličtiny, a to má nějaké důsledky. Roku 1990 tu bylo kompetentních mluvčích anglického jazyka málo, pramálo. Školní mládež se musela smířit s výukou od různých ruštinářek, které se samy v učebnicích nacházely asi tak tři lekce před nimi.

Dnes je úroveň znalostí angličtiny mnohem lepší, což není jen efekt výuky, ale i větší míry cestování do ciziny a také všelijakých online her. To se ale zároveň projevilo něčím, s čím političtí veteráni naší scény moc nepočítali – daleko snáze se sem přelévají americké kulturní války, a to jak na úrovni jednotlivých témat (vražda Charlieho Kirka), tak i na úrovni komunikačního know-how. Zrovna v těch uplynulých cca čtyřech letech se americká pravice dokázala vymanit z kazajky tehdy nepříliš přátelských sociálních sítí a naučila se oslovovat nespokojené voliče přímo; úspěch přitom měla hlavně mezi mladšími muži. A to se velmi rychle přeneslo sem. Pirátskou stranu ovládly mladší ženy, kdežto Motoristé se opírají hlavně o mladší muže. I tenhle rozdíl voličského chování v mladé generaci se sem přenesl ze Západu.

 

Bod třetí: je zajímavé, že si toho všiml zatím jen Petr Kamberský, ale jeden z možných scénářů vlády je ten, že do ní vlezou lidovci. Oni jsou na to, vytěžit maximum z každé situace, opravdoví experti. Je to jediná strana koalice SPOLU, která už s ANO byla ve vládní koalici (2014-7, za premiéra Sobotky), a teď se jí pomocí kroužkovacího tsunami podařilo dostat do parlamentu celkem 16 svých lidí – tedy daleko víc, než kolik by odpovídalo její přímé podpoře mezi voliči. (Samostatně kandidující KDU-ČSL by se nejspíš do sněmovny vůbec nedostala.)

.

Aneb, jak pravil Zlámaný Topol: “Lidovci berou mandáty a nepřinášejí hlasy.” Z pohledu ODS bylo opravdu SPOLU roku 2025 strategickou chybou.

 

Bod čtvrtý: neúspěch Stačilo!

Svého času mě dost zaujalo, když na ostravský první máj, který organizovalo právě Stačilo!, dorazila jen asi stovka lidí. Každá sleva v zábřežském Kauflandu přiláká větší dav; a vskutku, nakonec v celém městě posbírali jen asi sedm tisíc hlasů, což vzhledem ke zdejší politické historii je velmi málo.

Myslím si, že je to tím, že moc hrotili situaci a začali naznačovat, že jejich cílem je změna režimu, a po tom není reálná poptávka. Na sítích možná ano, tam se lidi překonávají v tom, kdo řekne něco radikálnějšího; ale v realitě zase tolik ne. Je poptávka po výměně politiků, ale těch lidí, kteří by se cítili odcizení od současné České republiky jako takové a chtěli ji zásadně předělat, zase tak moc není.

.

(Ani chudák Jirka Peňás už se vítězství svých monarchistů nejspíš nikdy nedočká…)

Teď se proviním až neúměrným optimismem a nejeden čtenář mi za to jistě důkladně vynadá: ale troufnu si říci, že český politický systém je na světové, ale vlastně i na evropské poměry, celkem dobrý v tom, zapojovat lidi ze všech koutů politického spektra a dát jim nějaký podíl na věcech veřejných. Nehraje se tu na žádné sanitární kordony jako v Německu nebo ve Švédsku, kdy by se na dvacet procent lidí obřadně plivlo a řeklo se, že s nimi se nikdo slušný bavit nebude, protože jsou nedotknutelní. Každá významnější politická skupina, řekněme nad 8 procent voličů, měla po roce 2000 svoje reprezentanty ve vládě, nebo se k tomu aspoň chystá (dřívější Úsvit a pozdější SPD dlouho fungovaly jen v opozici, ale teď jsou součástí jednání o vládě). Přímá volba prezidenta to jenom posílila, protože zrovna ti největší nespokojenci volili Zemana a ten ty volby vyhrál hned dvakrát za sebou.

Mezi progresivní vrstvou novinářů i politiků (Hřib!) je vidět velká a hlasitá frustrace právě z toho, že ty sanitární kordony zde nejsou, a že žádné dělení na “čisté a nečisté” (ve kterém by samozřejmě to, kdo je “čistý a hodný”, určovali oni sami) tu nefunguje. Jenže to je právě naše kolektivní klika. Čím víc lidí má pocit, že ten stát je aspoň částečně jejich, tím menší riziko těch opravdových změn režimu, po kterých bychom také třeba mohli shledat, že do čela státu se namontoval nějaký již nedemontovatelný český Erdogan.

Nu, toť pro dnešek vše, přátelé, jdu zase zabalit nějaké knihy…

 

Hudební epilog

Marian Kechlibar

Článok pôvodne vyšiel na portáli Kechlibar.net.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Peter Bielik

Marek Horňanský psychológ

Ivan Štubňa

Peter Lipták

Milan Šupa

.
.
.

Špaček, ktorý sa zúčastnil v Moskve konferencie o dezinformáciách, pre HS: Západ šíri propagandu a obviňuje z nej ostatných

Z úst predstaviteľov EÚ, NATO, našej politickej opozície, ako aj z médií tzv. hlavného prúdu neustále počúvame, že Rusko na…

07. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

V českom parlamente hneď po ustanovení nového vedenia začala komédia okolo vlajok

V českom parlamente hneď po ustanovení nového vedenia začala komédia, povedal by som po starosvetský komédia maxima. Nieže by ma…

07. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev predložil Budapešti návrh zákona o vzdelávaní

Kyjev predložil Budapešti návrh zákona o vzdelávaní, ktorý zohľadňuje takmer polovicu maďarských jazykových požiadaviek, a zároveň očakáva odpoveď “v najbližšom…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vučić sa “zalieča” EÚ zbraňami pre Ukrajinu

Moskva mimoriadne podráždene reagovala na rozhodnutie Srbska obnoviť vývoz zbraní, ktoré nakoniec zjavne skončia na Ukrajine. Ako uviedli v Kremli,…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Rada pre mediálne služby medzi slobodou a cenzúrou

Rada pre mediálne služby čelí otázke, či ešte chráni slobodu slova – alebo ju už obmedzuje. Prípad videa „Maslovičko Reel“…

07. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Oravskí partizáni – poznatky, ktoré doteraz k tejto problematike neboli publikované

Juraj Slaný vás vo svojej novinke prevedie životom partizánov z Oravy. Pútavú novinku si môžete zakúpiť TU

07. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruskí komunisti vyhlásili “za svojho” spriaznenca víťaza volieb starostu New Yorku Zohrana Mamdaniho

Programové tézy Mamdaniho sú v súlade s pozíciou ruskej komunistickej strany, vyhlásil podpredseda ruskej komunistickej strany Leonid Kalašnikov v komentári…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: „Dnes mám zlé správy: Ak je základným programom opozície škodiť, tak sa im nedarí!“

Koalícia sa pripravuje na 17. november, ktorý je Dňom boja za slobodu a demokraciu. Avizoval to premiér Robert Fico .…

06. 11. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Liberáli chcú nanútiť svetu globálnu cenzúru

Septembrové stretnutie za zatvorenými dverami na Stanforde - na ktorom sa zúčastnili americkí, európski, britskí, austrálski a brazílski predstavitelia a…

07. 11. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Snívajú o väznení ľudí za názor. Podnikli prvé kroky

Nebezpečná kamarila orientovaná na vypínanie médií za nepohodlnú pravdu sa zišla, aby naplánovala ďalší postup. Basa raz môže kvôli názoru…

06. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Česká vláda podala demisiu, vo funkcii zostane zhruba do Vianoc, Babiš sa neponáhľa

Česká vláda vo štvrtok podala demisiu. Oznámila to po svojom prvom zasadaní po ustanovujúcej schôdzi Snemovne tak, ako ho to…

06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Adam Ružička znovu žiaril v KHL

Adam Ružička si fantastickými výkonmi v tejto sezóne ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy nahlas pýta nomináciu na Olympijské hry v Miláne…

07. 11. 2025 | 0 komentárov

Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola prijala pozvanie na návštevu Slovenska

Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola navštívi Slovensko. Prijala oficiálne pozvanie predsedu Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Richarda Rašiho, ktoré…

06. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hádanka so zápalkami. Dokážete vypočítať rovnicu?

Zábavná hádanka, ktorá kombinuje logiku s matematikou! Použite svoje rozumové schopnosti na pohyb zápaliek a vyriešte túto šikovnú hlavolam. Dokážu…

07. 11. 2025 | 0 komentárov

Aké dôsledky bude mať správa Európskej komisie na politickú situáciu na Ukrajine?

Ukrajinské orgány považujú správu Európskej komisie – tzv. „balíček rozšírenia“, zverejnenú 4. novembra, za úspech. Dôležité sú však hlavne jednotlivé…

06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Messi, Yamal a Wirtz hviezdami nového reklamného spotu na MS 2026 v USA, Kanade a Mexiku

Legendárny Lionel Messi, supertalent Barcelony Lamine Yamal a nová poisla Liverpoolu Florian Wirtz predstavili fanúšikom svoje nekonvenčné tréningové rutiny v…

07. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Hlasovanie o vetovanom zákone o hazarde nemožno spojiť s hlasovaním o dôvere vláde, hovorí ústavný právnik

Ak by vláda chcela spojiť hlasovanie o vetovanom zákone o hazarde s hlasovaním o dôvere vláde, nemôže tak spraviť. Pre…

06. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Historická fotografia ako okno do minulosti

Každá historická fotografia v sebe nesie viac než len obraz - je to záznam okamihu, ktorý prežil stáročia. Predstavte si…

06. 11. 2025 | 0 komentárov

Trump zatiaľ neplánuje útoky na Venezuelu

Úrad právneho poradcu ministerstva spravodlivosti dospel k záveru, že USA nemajú právny základ na takéto útoky na pozemné ciele a…

06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Neobmedzený rýchlostný limit? Nájdete ho iba na 2 miestach

Neobmedzený rýchlostný limit? Čitatelia, naštartujte motory! Vezmeme vás na dve miesta na planéte, kde si môžete uspokojiť svoju potrebu rýchlosti…

06. 11. 2025 | 0 komentárov

.

„Kde udelali soudruzi z NDR chybu?“, pýta sa poslanec Karas

Médiá a opozícia už tradične vykresľujú Slovensko ako krajinu na pokraji bankrotu, ale vláde Roberta Fica sa na finančných trhoch…

06. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vďaka nim je Rusko schopné okamžite odpovedať jadrovým úderom. Vývojári Burevestnika a Poseidonu získali štátne vyznamenania

Rusko, 6. novembra 2025 - Strategická rovnováha na desaťročia dopredu a technologická suverenita Ruska. Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin udelil…

06. 11. 2025 | 0 komentárov

Svet sa búri proti diktatúre superboháčov

Mladé generácie na celom svete odkazujú politikom, že nepotrebujú jachty a helikoptéry, ale fungujúce školy a nemocnice. Pobúrenie je pochopiteľné,…

06. 11. 2025 | 0 komentárov

Svet uchvátil Piliermi zeme. Zaujíma vás história? Tak nový román Kena Folletta je práve pre vás

Túžite prečítať si celý 700-stranový román, ale nemáte naň celé popoludnie? Nový román od Kena Folletta je pre vás ako…

06. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

USA chcú posilniť svoj vplyv v regióne bohatom na nerastné suroviny

Trump dnes v Bielom dome prijme lídrov piatich krajín Strednej Ázie: Kazachstanu, Kirgizska, Tadžikistanu, Turkménska a Uzbekistanu, informuje agentúra Reuters

06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Poľský prezident zablahoželal Ficovi k vylúčeniu jeho strany SMER-SSD zo Strany európskych socialistov

Poľský prezident Karol Nawrocki zablahoželal premiérovi Robertovi Ficovi k vylúčeniu strany SMER-SSD zo Strany európskych socialistov pre novelu Ústavy SR.…

06. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Poľsku plánujú vycvičiť 500-tisíc dobrovoľníkov na posilnenie obrannej schopnosti krajiny

Poľsko plánuje do konca budúceho roka vycvičiť až 500-tisíc dobrovoľníkov, aby posilnilo obranné schopnosti krajiny

06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Drony zasiahli ropnú rafinériu Volgograd

Výbuchy a požiar nastali v ropnej rafinérii Volgograd v ruskej Volgogradskej oblasti po útoku dronov, ktorý sa odohral v noci…

06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Futbalisti slovenského klubu ŠK Slovan Bratislava nezabodovali ani v treťom zápase ligovej časti Európskej konferenčnej ligy 2025/2026. Vo štvrtok podvečer prehrali na ihrisku fínskeho tímu KuPS Kuopio 1:3.

KuPS Kuopio - ŠK Slovan Bratislava
Na snímke víťazná radosť hráčov KuPS Kuopio po zápase 3. kola ligovej fázy Konferenčnej ligy KuPS Kuopio – ŠK Slovan Bratislava / Foto: TASR-Jakub Kotian
Čítať viac | 07:26

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že očakáva nasadenie medzinárodných stabilizačných síl koordinovaných Spojenými štátmi v Pásme Gazy „už čoskoro“. 

07:15

Správy o tom, že USA umiestnia svoj kontingent na leteckej základni v Damasku, nezodpovedajú skutočnosti, informuje agentúra SANA s odvolaním sa na zdroj v ministerstve zahraničných vecí Sýrskej arabskej republiky.

„Zdroj z ministerstve zahraničných vecí Sýrie potvrdil, že tieto správy sú nepravdivé,“ píše SANA.

07:14

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 11. 2025 | Aktualizované 06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Aktualizované 06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Pozornosť je upriamená na situáciu v Doneckej oblasti – lenže pre ukrajinskú obranu je najnebezpečnejším smerom Záporožie a Dneper

Alarmujúce vyhlásenia týkajúce sa postupu Rusov v Dnepropetrovskej a Záporožskej oblasti obchádzajúc južný front poukazujú na problém

06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európsky parlament obnovil ofenzívu podľa článku 7 EÚ v politickej vojne proti Maďarsku

Výbor Európskeho parlamentu pre občianske slobody prijal v stredu 5. novembra svoju druhú priebežnú správu o postupe podľa článku 7…

06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

SMER-SSD: KDH si vybralo PS ako partnera na presadzovanie “konzervatívnych hodnôt”

Strana SMER-SSD tvrdí, že KDH si vybralo Progresívne Slovensko ako partnera na presadzovanie konzervatívnych hodnôt. SMER-SSD oznámil, že to „berie…

06. 11. 2025 | Aktualizované 06. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Aktualizované 06. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Bitka o Pokrovsk. Dilema sa ešte zhoršuje

Ukrajina sa musí rozhodnúť medzi záchranou územia a svojich ľudí v boji o Pokrovsk, píše The Washington Post

06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Peter Bielik

Marek Horňanský psychológ

Ivan Štubňa

Peter Lipták

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov