NAŽIVO

Barel ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa vo štvrtok o 19.04 h SEČ predával po 59,81 USD. To bolo o 86 centov alebo 1,49 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent vzrástla o 74 centov alebo 1,18 % na 63,41 USD za barel.

Včera 20:21

Organizátori rozhodli, že Izrael sa bude môcť zúčastniť na Eurovízii v roku 2026.

Včera 20:17

V poľskom a litovskom parlamente sa v decembri bude hlasovať o zákonoch, ktoré podľa organizácie Reportéri bez hraníc oslabia tamojšie verejnoprávne médiá. RSF vyzvala obe krajiny na dodržiavanie nariadenia EÚ o slobode médií.

Včera 19:40

Babiš sa rozhodol vzdať sa svojho holdingu Agrofert a tým vyriešiť konflikt záujmov. Akcie spoločnosti bude spravovať nezávislý správca a on už firmu nikdy vlastniť nebude. Po jeho smrti ju prevezmú jeho deti.

Včera 19:39

Vrchný veliteľ spojeneckých síl NATO v Európe Alexus Grynkewich povedal, že NATO integruje všetky severoeurópske krajiny pod Spoločné veliteľstvo síl v americkom Norfolku. Cieľom je zvýšiť transatlantickú bezpečnosť a posilniť pozíciu aliancie na ďalekom severe.

Včera 19:37

Štátny tajomník ministerstva dopravy Igor Choma uviedol, že plánovaný termín dokončenia druhej etapy severného obchvatu Prešova na rýchlostnej ceste R4 v novembri 2027 sa zatiaľ nemení.

Včera 18:54

Zástupca ministra energetiky Ahmet Berat Conkar uviedol, že Turecko predĺžilo o jeden rok dve zmluvy s Gazpromom o dodávkach zemného plynu.

Včera 18:53

V Úradnom vestníku EÚ sa uvádza, že Európska komisia začala prehodnocovať antisubvenčné clá na elektromobily skupiny Volkswagen vyrobené v Číne.

Včera 18:51

Denník The New York Times podal žalobu na Pentagón, pretože považuje za protiústavnú jeho novú obmedzujúcu mediálnu politiku. Súd zároveň požiadal, aby zablokoval jej uplatňovanie.

Včera 18:40

Merz odložil svoju návštevu Nórska a namiesto toho zamieri do Bruselu na rokovania o využití zmrazených ruských aktív na pomoc Ukrajine.

Včera 17:28

Rusko zaznamenalo prudký nárast leteckých incidentov, pretože pre západné sankcie má obmedzený prístup k náhradným dielom pre lietadlá zahraničnej výroby. Ruské letecké spoločnosti nahlásili od januára do konca novembra viac ako 800 porúch, ktoré viedli ku zrušeniu letov alebo núdzovým pristátiam.

Včera 17:17

Velenie ukrajinskej armády odmieta tvrdenia Ruska o údajom dobytí mesta Pokrovsk a mesta Vovčansk. Moskva to oznámila tento týždeň.

Včera 17:12

Armáda Izraela oznámila, že jej jednotky zabili približne 40 členov Hamasu, ktorí sa ocitli v pasci v tuneloch pod mestom Rafah na juhu Pásma Gazy.

Včera 17:11

Viacero ministrov zahraničných vecí členských štátov organizácie pre agentúru DPA uviedlo, že OBSE je pripravená monitorovať prípadné prímerie na Ukrajine.

Včera 17:10
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Odborník o posledných udalostiach v kauze Skripaľ. Ako by som to urobil ja

Zišiel sa týždeň s týždňom a prišiel zase čas zhodnotiť si čo všetko sa objavilo v médiách o otrave bývalého ruského príslušníka GRU a jeho dcéry.

❚❚
.

Takže čo sa nám tu všetko objavilo.

  1. Jed bol prinesený v pohánke dcérou
  2. Dcéra sa zázračne preberá (zhoda náhod, že takmer presne na zmŕtvychvstanie Krista)
  3. Šéf laboratórií v Porton Down vyhlasuje, že látku identifikovali, ale nie je možné určiť kde bola vyrobená
  4. Sú mazané vyjadrenia ministra zahraničných vecí o ruskej stope
  5. Briti opätovne tvrdia, že majú nejaké asi supertajné informácie, že za tým sú predsa len jednoznačne Rusi, a poznajú laboratórium, kde Rusi skúmali, či je možné “Novičok” použiť na otravy bývalých agentov.

Takže sa na to zasa pozrieme pohľadom človeka ktorý o tom niečo vie, pomôžeme si verejnými zdrojmi a tak trocha stúpime na tenký ľad v časti “Ako by som to urobil ja”

Vcelku slušnou prácou v tejto oblasti je diplomová práca dostupná na adrese:  http://dspace.upce.cz/bitstream/handle/10195/29636/SedlackovaA_Synteza%20novych_JF_2008.pdf?sequence=1&isAllowed=y

.

Pre laika je to zaiste pomerne ťažké čítanie, ale ak vynecháme vzorce, reakcie a niekoľkokrát si prečítame všeobecné časti aj laik pochopí mechanizmus blokátorov cholinesteráz. Neskôr zistíme prečo toto slovné spojenie.

Podstatnou časťou v tejto práci je vysvetlenie, že existujú reverzibilné a ireverzibilné blokátory cholinesteráz (pre nás podstatná acetylcholinesteráza). Britské tvrdenia o použití bojovej otravnej látky plávajú na vode hneď z niekoľkých dôvodov. Z vojenského hľadiska je potrebné, aby látka prekonávala ochranné prostriedky a je tak isto dôležité, aby v určitom časovom horizonte bola blokácia acetylcholinesterázy ireverzibilná. Vzhľadom na to, že stav dcéry sa podstatne zlepši, je potrebné predpokladať, že účinok podanej látky bol reverzibilný.

Tvrdenia britského ministra zahraničných vecí o tom, že “Novičok” bol vyrobený v Rusku sú vyvrátené šéfom laboratórií v Porton Down. Ako vedcovi mu ani nič iné nezostávalo. Ak by potvrdil slová ministra, tak by sa asi zhovadil pred vedeckou komunitou tak, že jediná práca, ktorú by mu niekde uverejnili by bol návod na použitie súpravy Mladý chemik.

S tým pravdepodobne súvisí aj mazanie statusov pána ministra a objavenie sa (čuduj sa svete), supertajných informácii spravodajských služieb, z ktorých je zverejnené len to, že Rusi v svojich laboratóriách skúmali použitie “Novičoku” na otrávenie bývalých agentov. Dosť divné u zaručene smrteľnej bojovej otravnej látky. Ale asi si neboli istý, či je smrteľná.

Zaujímavé je tvrdenie, že jed bol v pohánke dovezenej z Ruska. Ak sa zamyslíme nad ďalšími tvrdeniami, že bol naimpregnovaný darček dovezený z Ruska a že stopy jedu boli nájdené aj na kľučke domu, jednak musíme pripustiť, že k otrave došlo pravdepodobne doma, ale aj to, že Skripaľ bol pod dohľadom spravodajských služieb a nebolo jednoduché sa k nemu nepozorovane sa priblížiť. Ale to sa dostávame do rozporu s tým, čo je všeobecne známe o “Novičoku” a čo sme si povedali v predchádzajúcich článkoch. Nástup otravy mal byť predsa veľmi rýchly.  Tak kde je pes zakopaný?

.

No a teraz sa dostávame (aspoň pre mňa, lebo to môže byť brané ako návod) na tenký ľad v časti “Ako by som to urobil ja”.

Budem vychádzať z laických tvrdení britskej vlády tak, aby mohli byť pravdivé, pričom to mohol takto spraviť ktokoľvek.

Skripaľ a dcéra boli otrávení nervovoparalytickou otravnou látkou. T.j. látkou blokujúcou acetylcholinesterázu. Existuje dostupná látka mimo vojenský sektor, ktorá ma podobný účinok a jej blokácia je reverzibilná? Div sa svete existuje. Odkaz TU

A máme reverzibilný blokátor acetylcholinesterázy. Skripaľova dcéra môže vstať z mŕtvych. Predpokladajme, že Skripaľ ako starší pán je staro mylný a po tom, čo sa s dcérou naobedoval, pekne staromódne umyl riady v drese. No a cez jeho ruky sa táto látka dostala na kľučku dverí a nikto iný sa neotrávil. Nástup otravy bude taký, že obaja začnú trpieť dýchavičnosťou, únavou, sadnú si na lavičku a upadnú do bezvedomia. Policajt deti dostanú chlieb na kŕmenie vtákov, policajt stráži lavičku, holuby skackajú okolo lavičky, marťania odoberajú vzorky a nikomu sa nič nestane. Na niečo som zabudol? Ale áno. Od otravy do nástupu účinku uplynula aj pre túto látku dlhá doba. Čo s tým? A teraz ideme na tenký ľad. Aby som oddialil nástup účinku a mohol som ho aspoň trocha kontrolovať, spomeniem si na niečo čo sa dá nazvať diverzné jedy. Vezmem si danú látku a “zakomponujem” ju do tuku. A ej hľa, kým nie je trávením zlikvidovaný tuk, látka neúčinkuje. No hej, ale ja tu pohánku budem máčať vo vode a variť. To by mi ten tuk bol nanič. Nič hrozné sa nedeje, ja takúto látku zakapsulujem niečim, čo je odolné voči vode a teplote, ale nie voči žalúdočnej kyseline a tráviacim enzýmom. A zrazu mám jed, ktorý začne účinkovať po dostatočne dlhej dobe od požitia, nikomu naokolo neuškodí a jeho naviazanie na acetylcholínesterázu je reverzibilné.

Ak by bol tento jed v pohánke, Briti by to vytrubovali do sveta ako istotu. Navyše nie všetky kapsuly musia byť dokonalé a po namočení by sa mohli na vode objaviť mastné oka. Pozrime si čo je v pohánkovej kaši. Vlašské orechy mohol mať Skripaľ celé, nejaký prášok v nich by bol podozrivý, ale medzi lúpaným sezamom a lúpaným konope sa v pohode biely prášok stratí a obsahujú pomerne dosť tuku.

.

Netvrdím, že to bolo takto, alebo že bola použitá táto konkrétna látka. Tak isto neukazujem prstom na toho, čia ruka použila jed. Poukazujem len na to, že z verejných zdrojov je možné získať informácie potrebné k vykonaniu takéhoto hanebného činu. Z informácií prezentovaných britskou vládou sa je možné domnievať, že k Skripaľovcom sa nebolo jednoduché nepozorovane dostať a že si niekto dal prácu, aby bolo problematické zistiť pôvod jedu. Ak bola pohánka pre Skripaľa taká vzácna, určite dcéra nepriniesla dávku len na jeden obed.

Tak teda kto? Teraz budem parafrázovať mainstreem. Objavuje sa talianská stopa! Najznámejšia travička bola predsa Lucrécia Borgia! Taliansko má teda z minulosti tradície a znalosti ako niekoho otráviť.

A pre skeptikov, ktorí budú tvrdiť, že v mojom príklade je použitá látka, ktorá nie je “Novičok”, a britské laboratória predsa potvrdili, že išlo o “Novičok”.  S “Novičokom” je to presne rovnaké ako s Yetim a Colombovou manželkou. Všetci už o nich počuli, ale nikto ich nevidel (v Yetiho prípade aspoň nie preukázateľne).

No a stým tenkým ľadom to tiež nie je až tak horúce. Vyrobiť podľa neho jed je omnoho zložitejšie, ako vyrobiť sarín podľa informácii z internetu.

Peter Holub

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

.
.
.

Hlavné posolstvá z rozhovoru ruského prezidenta pre India Today

Indický televízny kanál India Today uverejnil rozhovor s Vladimirom Putinom. Hlavné vyhlásenia prezidenta

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Štátny fond rozvoja bývania mení prístup k bývaniu. Digitalizácia výrazne urýchli vybavovanie žiadostí

Štátny fond rozvoja bývania prechádza najväčšou modernizáciou za poslednú dekádu. Jeho cieľom je priblížiť sa ľuďom a výrazne zrýchliť proces…

05. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americké ministerstvo financií čiastočne zrušilo sankcie uvalené na ruský Lukoil

Ministerstvo financií Spojených štátov predĺžilo vo štvrtok povolenie na pokračovanie prevádzky čerpacích staníc značky Lukoil mimo Ruska a pozastavilo niektoré…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrnko: Korupcia ako spôsob realizácie politiky

Keď sa pozerám, ako okolo nás vybuchuje jeden korupčný škandál za druhým, nevdojak si spomínam na minulý režim. Aj ten…

04. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Europoslankyňa: „Drahá EÚ, naše deti potrebujú bezpečný internet a nie „veľkého brata“ v telefóne!“

Katarína Roth Neveďalová v Európskom parlamente navrhla tri spôsoby ako chrániť naše deti pred škodlivým obsahom v digitálnom priestore

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Rezort reaguje na vyjadrenia exministerky Milanovej o nehospodárnych nákupoch v Budmerickom kaštieli, považuje ich za účelové a pokrytecké

Ministerstvo kultúry SR reaguje na vyjadrenia exministerky Natálie Milanovej o nehospodárnych nákupoch v Budmerickom kaštieli, považuje ich za účelové a…

04. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Orbán oznamuje výrazné zvýšenie minimálnej mzdy, zatiaľ čo sa opozícia zmieta v problémoch

Tento krok prichádza v nadväznosti na únik informácií o prísnych úsporných opatreniach, ktoré údajne plánuje opozičná strana, informuje spravodajský portál…

04. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Darček pre mamku, babku, sestru, kamarátku? S týmto určite zabodujete

Nemáte ešte darček pre svoju nežnú polovičku, mamku či sestru. Mohli by vás zaujať tieto knižné kombinácie, ktoré sú len…

04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Belgicko je odhodlané vzdorovať plánom siahnuť na ruské aktíva: „Nebudeme sa zadlžovať. Ani dnes, ani zajtra, nikdy“

Belgicko tvrdí, že Európska únia presadila plán využiť zmrazené ruské aktíva bez toho, aby riadne zohľadnila finančné a právne riziká…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj by mal byť „v najbližších dňoch mimoriadne opatrný“

Noviny Der Spiegel uverejňujú vyhlásenia európskych lídrov, ktoré zazneli v pondelok počas telefonického rozhovoru so Zelenským

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Je to potvrdené: špičky EÚ sa kompletne zbláznili“

Exminister školstva Juraj Draxler vo svojom najnovšom príspevku na sociálnej sieti rozoberá plány Európskej komisie na financovanie Ukrajiny, pričom uvádza,…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Robiť sa im neoplatí, žiť zo štátnych dávok im vyhovuje. Nezamestnaní v Nemecku si prácu ani nehľadajú

Väčšina nezamestnaných v Nemecku, ktorí poberajú sociálny príspevok Bürgergeld , si prácu ani nehľadá. Vyplýva to z novej štúdie, ktorú…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Machala: Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku, cieľom je dať viac váhy slovenčine

Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku. V relácii spravodajskej televízie TA3 to uviedol generálny tajomník služobného úradu Ministerstva kultúry…

04. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov

V dôsledku úniku neznámej látky v Žiline evidujú tri zranené osoby

V dôsledku úniku neznámej látky v Žiline evidujú tri zranené osoby, ktoré boli prevezené do nemocnice. Situácia je aktuálne podľa…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlas-SD chce zosúladiť fungovanie nového úradu s európskou smernicou

Poslanci Národnej rady SR z Hlasu-SD chcú zosúladiť legislatívu o úrade, ktorý nahradí Úrad na ochranu oznamovateľov s európskou smernicou.…

04. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami

Dmitrij Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami v prípade konfiškácie zmrazených aktív Ruskej federácie

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Druhá egyptská rana z Bruselu: zásah do bývania, o ktorom sa na Slovensku mlčí

Francúzsko zakázalo prenájmy. Pôjde Slovensko rovnakou cestou?

04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Blaha sa vyjadril ku krokom SAV: Za kritiku poprava

V liberálne naladenej Slovenskej akadémii vied prebiehajú čistky. Riaditeľ SAV Martin Venhart sa prekecol, že využije reštrukturalizáciu – v hľadáčiku je hlavne…

04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

V USA zadržali muža, ktorý v roku 2021 položil bomby pred sídla amerických demokratov a republikánov

Agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie zadržali vo štvrtok muža, ktorý je údajne zodpovedný za nastraženie rúrkových bômb v blízkosti…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Greif reaguje a uzatvára reprezentačnú kapitolu. Zostal v úžase z argumentov, ktoré vytiahol Calzona

Slovenská futbalová reprezentácia zažila rozpačitý rok 2025. Najskôr sa síce nedostala do B-divízie Ligy národov, no na jeseň si napravila…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Lekára z Los Angeles, ktorý predal hercovi Matthew Perrymu ketamín, odsúdili na trest odňatia slobody

Salvador Plasencia sa priznal k podaniu ketamínu hercovi v mesiaci pred jeho smrťou na predávkovanie v Los Angeles v roku…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dizajnérske zlyhania, ktoré u vás vyvolajú množstvo otázok

Dizajnérske zlyhania nám pripomínajú, že aj profesionáli sa niekedy nechajú uniesť nápadom, ktorý síce vyzerá originálne, no v praxi absolútne…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Mladí Nemci sú hnaní do vojny. Študenti sa búria proti povinnej vojenskej službe a zvolávajú štrajk

Nemeckí študenti sa spojili a vyhlasujú štrajk: Zajtra sa namiesto školy vyberú do ulíc protestovať proti povinnej vojenskej službe, o…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Komentátor Ďuriš prekvapil spájaním Weissa ml. s reprezentáciou. Fanúšikovia dali najavo, čo si o tom myslia

Po skončení kvalifikačnej skupiny o postup na MS, v ktorej Slováci skončili druhí za Nemeckom a zabezpečili si postup do…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Progresívne Slovensko je podľa Barteka „nacucnuté“ na štátne peniaze, Kmec im prekazil biznis za stovky miliónov

Progresívne Slovensko je podľa Hlasu-SD „nacucnuté“ na štátne peniaze, Kmec im vraj prekazil biznis za stovky miliónov. Uviedol to poslanec…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pri piatkovom žrebe MS 2026 budú asistovať aj legendy zámorského športu

Legendy zámorských profilíg v americkom futbale, ľadovom hokeji, basketbale a bejzbale budú medzi osobnosťami, ktoré sa v piatok v americkom…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Učiteľ nazval Ukrajincov svoločou, načo ich Poliaci napadli a zbili

V Poľsku učiteľ nazval ukrajinských teenagerov „svoločou“, načo poľskí školáci na nich zaútočili priamo pred školou

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsky vojak: "Ak nás pošlú na Ukrajinu, bude to masaker!“

Francúzsko, 4. decembra 2025 -  „Francúzsko sa nemôže dočkať, kedy pošle svojich vojakov na Ukrajinu,“ vyhlásilo tlačové oddelenie Ruskej zahraničnej…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Barel ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa vo štvrtok o 19.04 h SEČ predával po 59,81 USD. To bolo o 86 centov alebo 1,49 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent vzrástla o 74 centov alebo 1,18 % na 63,41 USD za barel.

Včera 20:21

Organizátori rozhodli, že Izrael sa bude môcť zúčastniť na Eurovízii v roku 2026.

Včera 20:17

V poľskom a litovskom parlamente sa v decembri bude hlasovať o zákonoch, ktoré podľa organizácie Reportéri bez hraníc oslabia tamojšie verejnoprávne médiá. RSF vyzvala obe krajiny na dodržiavanie nariadenia EÚ o slobode médií.

Včera 19:40

.

O nás bez nás: Brusel by obišiel slovenské a maďarské veto

Európska únia plánuje dotovať Ukrajinu zmrazenými ruskými aktívami stoj čo stoj. Ako ďaleko sú bruselskí úradníci skutočne ochotní zájsť?

04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Británia objavila dvoch ruských špiónov, komplikáciou je, že ich najali Ukrajinci

Londýn, 4. decembra 2025 - Dnes všetci v Británii citujú noviny i Paper, ktoré odhalili diverziu Ruska. Ukázalo sa, že…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Pri tragickej nehode auto narazilo do mosta, vodič zhorel v aute

Záchranné zložky zasahovali v noci zo stredy na štvrtok pri tragickej dopravnej nehode. Došlo k nej neďaleko obce Kolíňany v…

04. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Ryba smrdí od hlavy“

Jednou z hlavných tém pravicovej konferencie tink tanku MCC Burssels s názvom Battle for the Soul of Europe (Bitka o dušu…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenského protiútok nebude. Stráca pôdu pod nohami

Oslobodenie detektíva NABU Magamedrasulova znamená faktický krach projektu úradu prezidenta na protiútok proti protikorupčným orgánom

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov