verejné zasadnutie na Najvyššom súde (NS) SR v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej

NAŽIVO

Polícia vyšetruje krádež vlámaním do predajne náradia na Viničnej ulici v Pezinku. Ku krádeži došlo v piatok krátko po polnoci. Polícia vyčíslila škodu na odcudzených predmetoch na približne 20.000 eur.
„Doposiaľ neznámi páchatelia maskovaní kuklami na hlavách za pomoci motorového vozidla poškodili vchodové dvere na predajni s pracovným náradím a následne vošli do vnútorných priestorov predajne. Odtiaľ odcudzili väčšie množstvo pracovných strojov ako kosačky a iný materiál, ktoré naložili do vozidla a z miesta odišli,“ uviedla polícia.
Vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Polícia zároveň vyzýva verejnosť, aby akékoľvek informácie k skutku oznámila na linke 158.

11:14

Klzisko v malackom Zámockom parku je opäť v prevádzke. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.
Pre verejné korčuľovanie je klzisko v piatok otvorené od 14.00 h do 19.30 h, v sobotu a nedeľu (17. – 18. 1.) medzi 14.00 – 19.00 h.
Klzisko v Zámockom parku v aktuálnej sezóne funguje od 12. decembra.

10:46

Známy slovenský moderátor prehral boj so zákernou chorobou. Mal len 37 rokov. Moderátor Osťo a najbližší kamarát rapera Separa naposledy vydýchol dnes v noci.

vp20260101607
Moderátor Osťo/FOTO:FB

 

10:33

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky odhalili v Nitre vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom rôznych drog. Policajti kontrolovali vozidlo značky Alfa Romeo. Jeho 43-ročného vodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.
Následný skríningový test na drogy však bol pozitívny na metamfetamín, amfetamín, benzodiazepín a kokaín, potvrdila polícia. Lekárskym vyšetrením v nemocnici bola zistená prítomnosť aj ďalšej omamnej látky, konkrétne metadonu.

10:20

75 % Američanov je proti tomu, aby Grónsko prešlo pod kontrolu USA, ako ukázal prieskum televíznej stanice CNN, ktorá je blízka Demokratickej strane.

Dokonca aj medzi Trumpovými priaznivcami sa názory rozdelili približne rovnako: 50 % republikánov a nezávislých voličov, ktorí inklinujú k republikánom, vyjadruje podporu tejto myšlienke, zatiaľ čo 50 % nesúhlasí.

Demokrati sú kategoricky proti tomuto kroku: 94 % je proti ako celku, 80 % vyjadruje svoj rozhodný nesúhlas.

80 % nezávislých voličov, ktorí nepatria k žiadnej strane, je tiež proti.

Pripomíname, že Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému protivzdušnej obrany „Golden Dome“.

09:51

Avizované otvorenie ľadovej plochy na Námestí slobody v Seredi (okres Galanta) sa vo štvrtok (15. 1.) neuskutočnilo. Dôvodom sú technické problémy súvisiace s pripojením elektriny. Mesto doplnilo, že o novom termíne bude verejnosť informovať.
„Riešime problémy s pripojením elektriny, ktoré momentálne nevieme urýchliť,“ ozrejmila mestská samospráva.
Klzisko s rozmermi desať krát 20 metrov bude určené na rekreačné korčuľovanie a jeho kapacita má byť 30 osôb. V prevádzke má byť denne od 8.00 do 22.00 h, pričom dopoludnia bude čas vyhradený pre školy a partnerov projektu.

09:39

Horská záchranná služba (HZS) pomáhala v piatok v skorých ranných hodinách zranenému 43-ročnému mužovi slovenskej národnosti na Martinských holiach. HZS o tom informovala na svojej webovej stránke.
Muž si pádom pri chate na Martinských holiach spôsobil vážne poranenia v oblasti tváre a ústnej dutiny. „Po ošetrení záchranármi HZS bol skútrom a terénnym vozidlom transportovaný do nemocnice v Martine,“ spresnili horskí záchranári.

09:33

Francúzsko pohrozilo USA prerušením ekonomických vzťahov s Európou v prípade pokusu o obsadenie Grónska, informuje Financial Times.

Francúzsky minister financií Roland Lescure uviedol, že už v pondelok vo Washingtone odovzdal toto vyhlásenie Bielemu domu.

„Grónsko je suverénnou súčasťou suverénneho štátu, ktorý je členom EÚ. S tým sa nemožno žartovať,“ vyhlásil Lescure.

09:25

Cyklotrasy, ktoré vybudoval Nitriansky samosprávny kraj (NSK) využili v uplynulom roku desaťtisíce cyklistov. Podľa sčítacích zariadení je najvyššia návštevnosť dlhodobo zaznamenávaná počas víkendov.
Na cyklotrase v okolí obce Golianovo sa v roku 2025 previezlo 26.870 cyklistov. „Priemerná denná vyťaženosť tam dosahuje približne 70 až 80 cyklistov. Najfrekventovanejším dňom je stabilne nedeľa s dennými maximami presahujúcimi aj 500 prejazdov,“ informoval NSK.
Ponitrianskou cyklomagistrálou prešlo vlani 52.302 cyklistov. Podľa sčítacích zariadení umiestnených na cyklotrase presahuje priemerná denná vyťaženosť 140 cyklistov. „V najfrekventovanejších dňoch bolo zaznamenaných viac ako 800 prejazdov,“ doplnil NSK.

09:03

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva sa nezúčastní na podpisovaní obchodnej dohody medzi Európskou úniou a juhoamerickým zoskupením Mercosur v sobotu v Paraguaji. Agentúra AFP to uviedla s odvolaním sa na zdroj v brazílskej prezidentskej administratíve.

07:50

Súd v Južnej Kórei v piatok odsúdil bývalého prezidenta Jun Sok-jola na päť rokov väzenia za marenie spravodlivosti a ďalšie obvinenia, ktoré sa týkajú vyhlásenia stanného práva v decembri 2024 a jeho dôsledkov.

07:31

Dánsky minister zahraničných vecí Lars Lökke Rasmussen vo štvrtok vylúčil možnosť, že by Spojené štáty získali Grónsko.

07:30

Vláda českého premiéra Andreja Babiša získala dôveru Poslaneckej snemovne Parlamentu (PSP) ČR. Poslanci hlasovali po rekordných viac ako 24 hodinách rokovania.

07:30

V časti Záporožskej oblasti, ktorú obsadila Ruská federácia, je po útoku ukrajinskej armády bez elektrickej energie približne 87-tisíc odberateľov, uvádzajú miestne „orgány“ menované Ruskou federáciou.

07:00

V Kremli sa začal ceremoniál odovzdávania poverovacích listín 34 novým zahraničným veľvyslancom vrátane 10 veľvyslancov z európskych krajín.

Medzi nimi je aj Peter Priputen, veľvyslanec Slovenska a Daniel Koštoval z Českej republiky.

Včera 18:11

Dve hlavné japonské opozičné strany sa vo štvrtok dohodli na volebnej aliancii v snahe prilákať nerozhodných voličov v očakávaných predčasných voľbách. TASR o tom píše podľa agentúry AFP.

Včera 17:21

Európska komisia (EK) vyplatila Egyptu jednu miliardu eur v rámci partnerskej dohody podpísanej v marci 2024. Ide o druhú tranžu z balíka podpory päť miliárd eur, ktorá bola podmienená splnením viacerých kritérií.

Včera 17:00

Island je znepokojený rastúcimi územnými ambíciami Spojených štátov a zároveň sa čoraz viac približuje k obnoveniu rokovaní o možnom členstve v Európskej únii. Obavy zosilnela správa portálu Politico o výrokoch nominanta na post amerického veľvyslanca v Reykjavíku Billyho Longa, ktorý údajne žartoval, že Island sa stane 52. štátom USA a on bude jeho guvernérom.

Včera 16:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Najvyšší súd SR začal rozhodovať o odvolaniach v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Prokurátor žiada zrušiť rozsudok Špecializovaného trestného súdu  a prípad dať inému senátu

Najvyšší súd (NS) SR začal rozhodovať o odvolaniach v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Rieši odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), ako aj odvolanie obžalovaného Tomáša Sz

verejné zasadnutie na Najvyššom súde (NS) SR v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej
Na snímke verejné zasadnutie na Najvyššom súde (NS) SR v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej v Bratislave
❚❚
.

Rozhoduje senát 2T v zložení Peter Paluda, Dana Wänkeová a Ivetta Macejková. Stály člen senátu Martin Piovartsy bol z rozhodovania vo veci na základe oznámenia svojej zaujatosti vylúčený. Nahradila ho Macejková. Medzi verejnosťou by sa na verejnom zasadnutí mal objaviť aj šéf NS SR Ján Šikuta. Na utorkové pojednávanie sa dostavili Marian K. a Tomáš Sz. Alena Zs. mala požiadať o konanie v jej neprítomnosti.

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) oslobodil na začiatku septembra 2020 spod obžaloby v kauze vraždy Kuciaka a Kušnírovej obžalovaných Mariana K. a Alenu Zs. Tomáša Sz. súd uznal za vinného a vymeral mu trest 25 rokov odňatia slobody. Zároveň ho uznal za vinného z vraždy podnikateľa Petra Molnára z Kolárova.

Predsedníčka senátu ŠTS Ružena Sabová v septembri 2020 odôvodnila, že nebolo dokázané, že skutok, z ktorého boli Marian K. a Alena Zs. obžalovaní, spáchali. Súd odsúdil Mariana K. len za nedovolené ozbrojovanie, a to na peňažný trest 5000 eur alebo na náhradný trest väzenia na päť mesiacov.

.

Pojednávanie s Marianom K. a spol. sa začalo v januári 2020. Senát ŠTS zložený z predsedníčky Sabovej a sudcov Ivana Matela a Rastislava Stieranku pojednával 22 dní.

Právoplatne sú v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej odsúdení Miroslav Marček a Zoltán Andruskó. Za vraždu novinára, jeho snúbenice a podnikateľa Molnára dostal Marček 25-ročný trest odňatia slobody s maximálnym stupňom stráženia. Jeho prípad bol vylúčený na samostatné konanie. Andruskó uzavrel v kauze úkladnej vraždy dohodu. Dostal trest 15 rokov odňatia slobody v strednom stupni stráženia.

 

Vyhlásenie rozhodnutia v kauze vraždy Jána Kuciaka sa očakáva popoludní

Vyhlásenie rozhodnutia Najvyššieho súdu SR, ktorý sa začal v utorok zaoberať odvolaniami v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa očakáva v popoludňajších hodinách. Predseda senátu Peter Paluda prvú hodinu verejného zasadnutia začal informovať o rozhodnutí Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zo septembra 2020.

Predseda senátu po začatí verejného zasadnutia požiadal príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže, aby dali prítomným obžalovaným Marianovi K. a Tomášovi Sz. dole z rúk putá a uvoľnili im aj nohy. Následne čítal správu o stave veci so zameraním na otázky, ktoré treba riešiť na verejnom zasadnutí. Informovať začal o rozhodnutí ŠTS zo septembra 2020. Paluda prečítal aj dôvody obžalovania Mariana K., Tomáša Sz. a Aleny Zs. Opísal tiež, ako malo dôjsť k vražde Kuciaka a Kušnírovej. Rovnako aj dôvody, prečo ŠTS oslobodil Mariana K. a Alenu Zs. spod obžaloby.

.

Podľa ŠTS mohla byť komunikácia medzi Marianom K. a Alenou Zs. prostredníctvom aplikácie Threema interpretovaná rôznym spôsobom.

“Vylúčený nie je ani ten, ktorý súdu predostreli obžalovaní v rámci svojej obhajoby,” opísal Paluda uvažovanie ŠTS.

Ten v minuloročnom rozsudku uviedol, že nebol jednoznačne preukázaný úmysel Mariana K. a Aleny Zs. niekoho usmrtiť.

Na verejnom zasadnutí sú prítomní dvaja prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Michal Šúrek a Bohdan Čeľovský.  Dostavili sa aj Marian K. a Tomáš Sz. Alena Zs. požiadala o konanie v jej neprítomnosti. Na zasadnutí sú aj rodiny Kuciaka a Kušnírovej. Prítomné sú aj desiatky novinárov zo slovenských i zahraničných redakcií. Rozhoduje senát 2T v zložení Peter Paluda, Dana Wänkeová a Ivetta Macejková. Zaoberá sa odvolaním prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ako aj odvolaním obžalovaného Tomáša Sz. či odvolaním poškodených, respektíve ich splnomocnencov.

Senát ŠTS oslobodil na začiatku septembra 2020 spod obžaloby v kauze vraždy Kuciaka a Kušnírovej obžalovaných Mariana K. a Alenu Zs. Tomáša Sz. súd uznal za vinného a vymeral mu trest 25 rokov odňatia slobody. Predsedníčka senátu ŠTS Ružena Sabová to v septembri 2020 odôvodnila tým, že nebolo dokázané, že skutok, z ktorého boli Marian K. a Alena Zs. obžalovaní, spáchali.

.

 

Prokurátor žiada zrušiť rozsudok  Špecializovaného trestného súdu  v kauze Kuciak a prípad dať inému senátu

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) navrhuje, aby Najvyšší súd (NS) SR zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Žiada vrátiť vec späť na ŠTS a chce, aby bola vec prejednaná a rozhodnutá v inom zložení senátu špecializovaného súdu. Uviedol to predseda senátu Najvyššieho súdu (NS) SR Peter Paluda na utorkovom verejnom zasadnutí. Senát sa zaoberá odvolaniami v kauze Kuciak

Prokurátor vyjadril obavu, že pôvodný senát ŠTS nemusí niektoré dôkazy opakovane zobrať do úvahy a jednotlivé skutočnosti môže opäť analyzovať izolovane. Zároveň navrhol nový dôkaz, znalecký posudok komunikácie medzi obžalovanými Marianom K. a Alenou Zs,. Predmetný znalecký posudok bol vykonaný vo veci prípravy vraždy prokurátorov.

“Okrem iného bolo zistené, že komunikácia obsahuje pasáže, ktoré sa dajú interpretovať inak ako doslovne,” spresnil Paluda s tým, že tieto osoby chceli podľa prokurátora komunikáciu šifrovať tak, aby boli pre tretiu osobu nezrozumiteľné.

Prokurátor vo svojom odvolaní ďalej poukázal na to, že ŠTS pri zistenom motíve pri obžalovanom Marianovi K. uvažoval izolovane, bez previazania s obžalovanými. Ak by súd uvažoval pri obžalovanej Aleny Zs. v celistvosti, nemal by podľa prokurátora dôvodnú pochybnosť rozhodnúť o jej vine.

Má tiež podozrenie, že súd rozhodol o nevine Mariana K. a Aleny Zs. iba preto, aby mohol prezentovať, že nepodľahol tlaku médií.

“Podľa prokurátora tomu napomáha aj vyjadrenie Aleny Zs., že bude napokon odsúdená, lebo si to verejnosť a médiá tak želajú,” uviedol predseda odvolacieho senátu.

Počas druhej prestávky súd umožnil poradu Mariana K. so svojím obhajcom Marekom Parom. Predseda senátu po prestávke umožnil, aby obhajcovia mohli sedieť za obžalovanými a dávať im právne rady. Zatiaľ túto možnosť nevyužili.

Senát ŠTS oslobodil na začiatku septembra 2020 spod obžaloby v kauze vraždy Kuciaka a Kušnírovej obžalovaných Mariana K. a Alenu Zs. Tomáša Sz. súd uznal za vinného a vymeral mu trest 25 rokov odňatia slobody. Predsedníčka senátu ŠTS Ružena Sabová to v septembri 2020 odôvodnila tým, že nebolo dokázané, že skutok, z ktorého boli Marian K. a Alena Zs. obžalovaní, spáchali.

 

.
Rodičia Jána Kuciaka nemajú pochybnosti o objednávateľovi vraždy

Nepriame dôkazy dokazujú, že objednávateľom vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bol Marian K. Vyplýva to z vyjadrení rodičov novinára k rozsudku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý v septembri 2020 v tejto kauze oslobodil spod obžaloby Mariana K. a Alenu Zs.

Verejné zasadnutie na Najvyššom súde (NS) SR v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej
Na snímke uprostred Jozef Kuciak, otec zavraždeného Jána Kuciaka

Rodičia Kuciaka prostredníctvom svojho niekdajšieho splnomocnenca tvrdia, že výpoveď Zoltána Andruskóa, ktorý v kauze vraždy novinára uzavrel dohodu a dostal 15-ročný trest odňatia slobody, je verifikovaná polohou jeho mobilného telefónu. Uviedli to vo vyjadrení k rozsudku ŠTS.

“Ani raz počas trestného konania nepripustil, že by sa mýlil v otázke mena objednávateľa a sprostredkovateľa úkladnej vraždy,” sprostredkoval ich slová v utorok predseda senátu Najvyššieho súdu (NS) SR Peter Paluda.

Nesúhlasia ani s tvrdením ŠTS, že úmyslom svedka Petra T. je usvedčovať Mariana K. ako objednávateľa vraždy. Tvrdia, že výpoveď spolupracujúceho svedka nemá menšiu hodnotu ako iné dôkazy a nemôže byť a priori vylúčená.

Druhým reťazcom nepriamych dôkazov, ktorý podľa nich vedie k objednávateľovi vraždy novinára so snúbenicou, sú informácie zo sledovania novinárov.

.

“Mariana K. priamo spája s vykonávateľmi. Hoci poprel sledovanie novinárov, sledovanie Jána Kuciaka ho spája s jeho vraždou,” opísal Paluda postoj rodičov Kuciaka.

Poškodení sú presvedčení, že Kuciak svojou činnosťou ohrozoval beztrestnosť Mariana K. a jeho životný štýl.
Obžalovaná Alena Zs. k odvolaniu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry uviedla, že Andruskó klame. Dôkazom má byť, že krivo obvinil Mariana K. a Alenu Zs. aj z vraždy inej novinárky.

“Hodil to na ňu a na obžalovaného Mariana K. len preto, aby sa vyhol doživotiu,” sprostredkoval jej slová predseda senátu NS SR.

Alena Zs. tiež tvrdí, že Andruskó mal motív objednať si vraždu Kuciaka.

Právny zástupca Aleny Zs. Štefan Neszméry považuje znalecký posudok Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ktorý analyzuje komunikáciu medzi Marianom K. a Alenou Zs cez aplikáciu Threema, za účelový.

.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Hrnko pre HS: PS asi dostalo z Bruselu príkaz rozoštvať Slovákov a Maďarov

Progresívne Slovensko sa vlani, koncom novembra, postaralo – na prekvapenie mnohých – o slušný rozruch, keď po dlhých rokoch vytiahlo…

16. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

Witkoff oznámil požiadavky USA voči Iránu

Špeciálny predstaviteľ Bieleho domu Steve Witkoff oznámil požiadavky USA voči Iránu, ktoré chcú zakotviť v dohode

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V treskúcej zime dáva Ukrajine pomocnú ruku spojenec z „koalície ochotných“

Ukrajinci sa tešia: do ich rúk sa dostala neuveriteľná suma peňazí na vyriešenie energetického stavu núdze

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V beznádeji urobil Zelenskyj niečo, čo nikto nečakal

Ukrajinský prezident sa posadil sa za rokovací stôl so svojím najväčším rivalom. Chcel týmto stretnutím vyslať jasný signál, píše denník…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Oslobodený Harabin vracia úder

Bojovať proti bezpráviu, falošným obvineniam, alebo šikane zo strany úradov treba v demokratickom štáte zákonnými prostriedkami. Štefan Harabin ide do…

16. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Paríž, Rím a Berlín hľadajú cestu k Rusku. Prvá krajina povedala rázne: Nie!

Veľká Británia sa postavila proti priamym rokovaniam s Ruskom, ku ktorým v poslednej dobe vyzývajú v Európe

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Google rozposiela deťom návod, ako obísť rodičovskú kontrolu

Google obchádza britskú a americkú legislatívu a deťom poskytuje návod, ako obísť rodičovskú kontrolu

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Dostávame sa k nebezpečnej hranici

“Lídri” EÚ čoraz otvorenejšie hovoria o tom, že máme poslať európskych vojakov do vojny. V uplynulých rokoch padlo už mnoho…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európski diplomati sa boja „pasce zo strany Putina a Trumpa”

Urýchlené pristúpenie Ukrajiny k EÚ je „pasca zo strany Putina a Trumpa“, domnievajú sa európski diplomati, s ktorými rokovala Financial…

16. 01. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Európsky plán, slovenský problém

Jeden rámec pre 27 príčin: Slovensko potrebuje viac bytov, stabilný nájom a viac ciest k bývaniu, nie ďalšie schémy

16. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Trump odkladá útok na Irán. Chystá tajný plán

Trump odkladá útok na Irán, aby mohol dôkladnejšie naplánovať ofenzívu, informuje korešpondent Axios Barak Ravid s odvolaním sa na zdroje

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nesmrteľný Slovák. Dres Zdena Cháru navždy stúpol k legendám NHL. Boston bola najlepšia voľba môjho života, vraví

Zvuk tribún silnel, presne ako v pamätný večer finále Stanleyho pohára v roku 2019, keď napriek silným bolestiam a zlomenej…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Premiér sa na Floride v sobotu stretne s Trumpom

Premiér SR Robert Fico sa v rámci svojej pracovnej návštevy v USA stretne aj s americkým prezidentom Donaldom Trumpom

16. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

„Deštruktorka Leyenová musí skončiť!“

Europoslanci Milan Uhrík a Milan Mazurek ako jediní Slováci podpísali návrh na odvolanie Ursuly von der Leyenovej, ktorému bude predsedníčka…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mikulca na vlastnej tlačovke rozbil šéf hasičov

Matovičov poslanec Roman Mikulec chcel dnes verejne znemožniť Ministerstvo vnútra prostredníctvom nákupov hasičského zboru. Stalo sa však niečo nečakané

15. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Aký starý je Google? Pozrite si históriu technologického giganta

Google patrí medzi najvplyvnejšie technologické spoločnosti na svete a denne ho používajú miliardy ľudí. Z nenápadného univerzitného projektu sa stal…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

„Mohlo by to viesť k vytvoreniu nátlakovej skupiny, ktorá by sa snažila presadiť určitý smer.“ Ako kardináli vnímali prvé zasadnutie pápeža Leva XIV.

V nadväznosti na mimoriadne konzistórium pápeža Leva XIV., ktoré sa konalo 7. až 8. januára 2026, prináša tento exkluzívny článok…

16. 01. 2026 | Svetonázor | 11 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Svetonázor | 11 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 01. 2026 | Aktualizované 16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Aktualizované 16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Chcete pochopiť venezuelské a iránské dobrodružstvá amerického prezidenta? Stačí jeden graf

USA, 16. januára 2026 - Francúzska tlač sa zo srdca

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Putinovské řešení…

Noc ze středy na čtvrtek byla ve znamení vzájemného ujišťování. Saúdská Arábie ujišťovala Írán, že z jejího vzdušného prostoru nikdo…

16. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Grónska ministerka zahraničných vecí sa po stretnutí s Rubiom rozplakala

Spojené štáty odmietli vyhovieť Grónsku a Dánsku v otázke zachovania statusu quo na ostrove. Grónsku ministerku to dohnalo k slzám 

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Famózny Adam Liška odpovedal tromi gólmi kritikom jeho olympijskej nominácie

Niektorým politikom a médiám sa nepozdáva, že do slovenského olympijského tímu na hokejový turnaj ZOH 2026 v Taliansku boli nominovaní…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Od Bretton Woods po Jamajku a ďalej. Časť III

USA, 16. januára 2026 - Čo čaká svetové meny v blízkej budúcnosti? Zopakuje sa čoskoro veľká kríza? Existuje ešte horšia…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Dokážete nájsť dva identické dáždniky v tejto optickej ilúzii?

Dokážete nájsť dva identické dáždniky medzi desiatkami pestrofarebných vzorov v tejto optickej ilúzii? Táto vizuálna výzva preverí vaše pozorovacie schopnosti,…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Orbánova vláda spúšťa petíciu proti Ukrajine

Gergely Gulyás upozornil, že na mimoriadnom zasadnutí Rady EÚ vo februári je Európska komisia pripravená obetovať nasledujúce desaťročia Európskej únie…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Putin vystupuje s vyhláseniami o medzinárodnej politike a vojne na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin vystúpil s vyhláseniami o medzinárodnej politike a vojne na Ukrajine.Poznamenajme, že ide o prvé vyhlásenia prezidenta…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pavol Regenda s gólom pri výhre San Jose nad Washingtonom. Fehérváry asistoval

Po súboji dvoch Slovákov v zápase NHL medzi domácim Washingtonom Capitals a San Jose Sharks sa viac tešil odchovanec Michaloviec…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Slovensko podpíše s USA dohodu o spolupráci

Podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Slovenskej republiky Denisa Saková vo štvrtok spolu s predsedom vlády SR Robertom Ficom odcestuje do…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tak ešte raz… Hrnko vyškolil Tarabu

Anton Hrnko vo svojom najnovšom príspevku upozorňuje, že minister Taraba síce rád odkazuje na Štúra, no pritom prehliada historické fakty…

15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Polícia vyšetruje krádež vlámaním do predajne náradia na Viničnej ulici v Pezinku. Ku krádeži došlo v piatok krátko po polnoci. Polícia vyčíslila škodu na odcudzených predmetoch na približne 20.000 eur.
„Doposiaľ neznámi páchatelia maskovaní kuklami na hlavách za pomoci motorového vozidla poškodili vchodové dvere na predajni s pracovným náradím a následne vošli do vnútorných priestorov predajne. Odtiaľ odcudzili väčšie množstvo pracovných strojov ako kosačky a iný materiál, ktoré naložili do vozidla a z miesta odišli,“ uviedla polícia.
Vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Polícia zároveň vyzýva verejnosť, aby akékoľvek informácie k skutku oznámila na linke 158.

11:14

Klzisko v malackom Zámockom parku je opäť v prevádzke. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.
Pre verejné korčuľovanie je klzisko v piatok otvorené od 14.00 h do 19.30 h, v sobotu a nedeľu (17. – 18. 1.) medzi 14.00 – 19.00 h.
Klzisko v Zámockom parku v aktuálnej sezóne funguje od 12. decembra.

10:46

Známy slovenský moderátor prehral boj so zákernou chorobou. Mal len 37 rokov. Moderátor Osťo a najbližší kamarát rapera Separa naposledy vydýchol dnes v noci.

vp20260101607
Moderátor Osťo/FOTO:FB

 

10:33

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky odhalili v Nitre vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom rôznych drog. Policajti kontrolovali vozidlo značky Alfa Romeo. Jeho 43-ročného vodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.
Následný skríningový test na drogy však bol pozitívny na metamfetamín, amfetamín, benzodiazepín a kokaín, potvrdila polícia. Lekárskym vyšetrením v nemocnici bola zistená prítomnosť aj ďalšej omamnej látky, konkrétne metadonu.

10:20

75 % Američanov je proti tomu, aby Grónsko prešlo pod kontrolu USA, ako ukázal prieskum televíznej stanice CNN, ktorá je blízka Demokratickej strane.

Dokonca aj medzi Trumpovými priaznivcami sa názory rozdelili približne rovnako: 50 % republikánov a nezávislých voličov, ktorí inklinujú k republikánom, vyjadruje podporu tejto myšlienke, zatiaľ čo 50 % nesúhlasí.

Demokrati sú kategoricky proti tomuto kroku: 94 % je proti ako celku, 80 % vyjadruje svoj rozhodný nesúhlas.

80 % nezávislých voličov, ktorí nepatria k žiadnej strane, je tiež proti.

Pripomíname, že Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému protivzdušnej obrany „Golden Dome“.

09:51

.

Merz tvrdí, že v Nemecku sú vysoké platy a plánuje zasiahnuť

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že v Nemecku sú príliš vysoké platy, a vyzval Nemcov, aby viac pracovali

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo chce Putin dosiahnuť ostreľovaním ukrajinských energetických zariadení?

Najčastejšia odpoveď na túto otázku, ktorú často uvádzajú aj predstavitelia ukrajinskej vlády, je, že Kremeľ sa týmto spôsobom snaží prinútiť…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Máčovský pre HS: Veterné elektrárne krachujú po celom svete. Na Slovensku ich chcú stavať stovky. Sú za tým obrovské peniaze

Daniel Máčovský je asi najhlasnejším kritikom veterných elektrární na Slovensku. Spolu s tímom dobrovoľníkov zozbieral stovky vedeckých štúdií z celého…

15. 01. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

V konflikte medzi Iránom a Izraelom vystupuje Rusko ako mediátor

Izrael a Irán vedú prostredníctvom Ruska rokovania o neútočení, informuje The Washington Post s odvolaním sa na zdroje

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruská armáda dobila Guľajpole

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 01. 2026 | Aktualizované 15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 16 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Aktualizované 15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 16 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov