NAŽIVO

Česko podľa Babiša preferuje, aby v spore o Grónsko došlo k dohode. O českej pozícii k aktuálnej situácii podľa jeho slov vo vláde debatujú, odmietol však potvrdiť, že ČR stojí jasne na strane Grónska. Pripojiť sa k dokumentu ôsmich európskych lídrov o podpore Grónska je podľa neho zbytočné. Macinka podobné výzvy či deklarácie označil za „twitterovú diplomaciu“, ktorú podľa jeho slov robila minulá česká vláda.

14:50

Pri zrážke školského minibusu s nákladným autom južne od Johannesburgu zomrelo najmenej trinásť školákov a traja ďalší utrpeli vážne zranenia.

14:39

Dánsko sa rozhodlo nezúčastniť sa fóra v Davose, kde bude prítomný Trump, ktorý si nárokuje Grónsko, informovali agentúru Bloomberg organizátori podujatia.

Medzitým Nemecko vyhlásilo, že Trump prekročil všetky hranice, keď hrozil Európe clami za podporu Dánska v ochrane ostrova.

„Neustále čelíme novým provokáciám, neustále čelíme novému antagonizmu, o ktorý sa snaží prezident Trump, a tu my, Európania, musíme jasne dať najavo, že hranica bola dosiahnutá. Bude jasná a jednotná európska odpoveď a už pripravujeme spoločné protiopatrenia,“ vyhlásil nemecký minister financií Lars Klingbeil.

Pripomíname, že Grónsko vytlačilo Ukrajinu na druhé miesto na diskusnom fóre v Davose.

14:38

V Rusku odsúdili amerického občana na päť rokov väzenia za nelegálny prevoz pušky, ktorú našli na jeho jachte v Soči.

14:28

Holandské ministerstvo obrany uviedlo, že dvaja holandskí námorníci, ktorí sa v reakcii na Trumpove vyhlásenia zúčastnili na európskej prieskumnej misii v Grónsku, sa vracajú do vlasti.

14:14

V oplotenom areáli pri budove Slovenskej autobusovej dopravy v Detve horel v pondelok zaparkovaný autobus. Odhadovaná škoda na vozidle je 170.000 eur. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici. Podľa doteraz zistených informácií mala požiar spôsobiť technická porucha vozidla. „Na mieste bol prítomný aj zisťovateľ príčin vzniku požiarov, ktorý vylúčil cudzie zavinenie,“ doplnila polícia.

14:10

Český policajný prezident Martin Vondrášek a riaditeľ polície v Úsťanskom kraji Zbyněk Dvořák uviedli, že podľa polície nebol útok strelca na mestskom úrade v Chřibskej v Úsťanskom kraji motivovaný politicky ani nábožensky a vylúčili aj teroristické či extrémistické pozadie udalosti. Pravdepodobne išlo o vyústenie vzťahových problémov.

14:08

Hovorca Európskej komisie Olof Gill uviedol, že EÚ chce spolupracovať s USA, no v prípade potreby je pripravená aj konať. „Našou prioritou je spolupracovať, nie eskalovať…, niekedy je najzodpovednejšou formou vedenia zdržanlivosť,“ poznamenal Gill.

13:54

Armáda Izraela oznámila, že zaútočila na infraštruktúru Hizballáhu v južnom Libanone.

13:53

Osobitný Putinov vyslanec Kirill Dmitrijev pricestuje na konferenciu Svetového ekonomického fóra do Davosu a na jej okraji absolvuje rokovania s americkou delegáciou.

13:53

Trump pozval Putina, aby sa pripojil k výboru tzv. Rady mieru pre Gazu, ktorej cieľom je dohliadať na správu a rekonštrukciu v Pásme Gazy.

13:52

Hovorkyňa Antónia Costu potvrdila, že lídri členských krajín EÚ sa pre Trumpove hrozby súvisiace s Grónskom zídu vo štvrtok večer na mimoriadnom samite v Bruseli.

13:51

Peskov uviedol, že je ťažké nesúhlasiť s expertmi, ktorí hovoria, že ak Trump prevezme kontrolu nad Grónskom, zapíše sa do dejín USA i celého sveta.

13:50

Starmer uviedol, že Trumpova hrozba v podobe uvalenia ciel na európskych spojencov v súvislosti s ich podporou Grónska je nesprávna a obchodná vojna nie je v nikoho záujme.

13:49

Meloniová tlmočila Trumpovi svoj nesúhlas so zavedením nových ciel voči európskym krajinám, ktoré sa postavili na stranu Grónska. Dodala, že by nebolo správne napätie okolo Grónska ďalej stupňovať.

13:47

Japonská premiérka Sanae Takaičiová oznámila, že v piatok rozpustí parlament a vyhlási predčasné parlamentné voľby. U voličov si tým chce overiť, či je podľa nich „spôsobilá“ v krajine vládnuť.

11:35

Špeciálny predstaviteľ Kremľa Dmitrijev navštívi tento týždeň Davos, kde sa stretne s Trumpovým tímom, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje.

Európania a Kyjev označili stretnutie s Trumpom v Davose za kľúčové z hľadiska konečného formulovania bezpečnostných záruk.

11:20

Kremeľ vyhlásil, že Trump „vojde do histórie“, ak obsadí Grónsko.

„Pokiaľ ide o naše plány týkajúce sa Dánska a Grónska, nebudem sa k tomu vyjadrovať. Dokonca sa dá abstrahovať od toho, či je to dobré alebo zlé, či to zodpovedá parametrom medzinárodného práva alebo nie, ale existujú medzinárodní experti, ktorí sa domnievajú, že ak Trump vyrieši otázku pripojenia Grónska, vstúpi do histórie nielen USA, ale aj sveta. S týmito expertmi je ťažké nesúhlasiť,“ vyhlásil Peskov.

10:57
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ministerstvo hospodárstva by mohlo prijať jednoduché a účinné opatrenia na pomoc podnikateľom, radšej však prešľapuje na mieste

Podnikateľské prostredie potrebuje zásadné a razantné odbúranie byrokracie, aby štát neprenášal svoje povinnosti na občana a podnikateľa. Ministerstvo hospodárstva SR vo svojej aktuálnej Správe o stave podnikateľského prostredia konštatuje, že pre úspech podnikateľského zámeru je podstatné stabilné legislatívne prostredie

❚❚
.

Podľa tieňového ministra financií a hospodárstva Eduarda Hegera ide o starý problém, ktorého riešenie opakovane predkladá do parlamentu hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO). Riešením je podľa Hegera jednotná účinnosť noviel dôležitých zákonov. „Od začiatku volebného obdobia  navrhujeme, aby zákony s dopadom na podnikateľské prostredie nadobúdali účinnosť len dvakrát do roka. Vládne strany to už niekoľkokrát odmietli, hoci mohli za to zahlasovať. Vyzývame ich, aby už prestali prešľapovať na mieste a toto opatrenie schválili,“ hovorí Heger.

„Náš návrh je jednoduchým opatrením, ktorý podnikateľom výrazne uľahčí život. Ak nevedia zahlasovať za náš návrh, nech to predložia sami,” vyzýva vládu E. Heger.

Ministerstvo o potrebe zjednotenia vie, napriek tomu to nedokáže politicky presadiť. Každoročne narazí aj na problém zbytočnej byrokracie, ktorej podnikatelia čelia. Napriek tomu antibyrokratické balíčky obsahujú len kozmetické zmeny.

.

Štát má podľa experta OĽANO na podnikanie a ekonomiku Petra Kremského slúžiť občanovi a nie naopak, ako je to na Slovensku. „Oberá ho to o čas a energiu, ktorú by mohol venovať svojej práci a rodine. Byrokracia brzdí ekonomický rast a kvalitu života ľudí,“ vysvetľuje Kremský.

Vážnym a dlhotrvajúcim problémom je aj nefunkčný a byrokratický stavebný zákon. Podľa Kremského je vláda bezradná a nemohúca, a pre nový Stavebný zákon nemá víziu. Ako hovorí Kremský, potrebujeme kvalitný Stavebný zákon, ten súčasný je totiž z roku 1976. V tomto segmente podľa neho vládne zbytočná byrokracia, a neprimerane dlhé lehoty čakania na povolenia povzbudzujú korupciu. „Zlý stavebný zákon zdražuje výstavbu kvôli korupcii na úradoch až o desatinu. Občanov to stojí tisíce eur navyše za bývanie,” dopĺňa P. Kremský.

OĽANO navrhuje aj ďalšie opatrenia na odbúranie byrokracie:

Jedenkrát a dosť (ak podnikateľ odovzdá úradom určitý doklad, tie ho nemajú právo od neho opäť pýtať, ale musia si ho vytiahnuť z jeho zložky v štátom vedenom úložisku)

Zoženieme si, čo potrebujeme (verejné inštitúcie nesmú od podnikateľa žiadať dokumenty, ktoré vydávajú iné verejné alebo súkromné inštitúcie, ale musia si ich vyžiadať samy)

.

Vybavíme formality ľuďom, ktorých zaplatíš (úrad práce sa postará o vybavenie formalít pri zamestnaní človeka, ktorého vedie vo svojej evidencii, podnikateľovi stačí nahlásiť, že ho zamestnal).

„Riešenia hnutia OĽANO prinesú výrazné zníženie nákladov na zamestnávanie, zníženie času a energie, potrebných na byrokratické úkony, odstránenie prekážok zamestnávania. To nepriamo prinesie nárast zamestnanosti, zvýšenie miezd a povzbudenie ekonomického rastu na Slovensku,“ uzatvára tieňový minister financií a hospodárstva Eduard Heger.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

René Pavlík

.
.
.

„Rozvod je nevyhnutný“

Niektorí predstavitelia EÚ zvažujú vytvorenie nového vojenského zoskupenia za účasti Ukrajiny, ale bez USA, píše Politico

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Objasňovanie dopravnej nehody šéfa SIS Pavla Gašpara polícia uzavrela, správu predložila príslušnému správnemu orgánu

Objasňovanie dopravnej nehody šéfa Slovenskej informačnej služby Pavla Gašpara polícia uzavrela, správu o výsledku objasňovania priestupku predložila príslušnému správnemu orgánu.…

19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svetoví lídri sa stretnú v Davose, zatiaľ čo Trump pretvára globálny poriadok

Každoročné stretnutie politických a podnikateľských elít prichádza v čase, keď Európa čelí najväčšej skúške vo svojich vzťahoch s Washingtonom, svojom…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Chystá sa ďalšia Jalta? Putin Trumpove kroky prekvapivo nekomentuje

Ruský prezident Vladimir Putin v minulosti neváhal otvorene kritizovať Washington, teraz však zmĺkol – a to vyvoláva špekulácie

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Česká vláda nepredá Ukrajine lietadlá L-159, potvrdil šéf Snemovne Tomio Okamura

Česká republika nedodá Ukrajine ani nepredá bojové lietadlá L-159. Po pondelkovom rokovaní koaličnej rady to potvrdil predseda hnutia SPD Tomio…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Portugalsko vstupuje do historického druhého kola prezidentských volieb

Portugalský socialistický kandidát vyhral prvé kolo prezidentských volieb a v druhom kole sa stretne s národno-konzervatívnym kandidátom, ako ukázali výsledky…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dana Jelinková Dudzíková sa vzdala členstva v súdnej rade

Členka Súdnej rady SR Dana Jelinková Dudzíková sa dnes listom, ktorý osobne doručila do rúk predsedníčky rady Marcely Kosovej, vzdala…

19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

V kinách dominuje film Štúr. Začítajte sa do príbehu významnej slovenskej osobnosti

V kinách sa v súčasnosti premieta jeden z najočakávanejších slovenských filmov roka 2026. Film Štúr vznikol podľa knihy Milenec Adely…

19. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Putin dostal nečakanú pozvánku od USA

Kremeľ tvrdí, že Trump navrhol Putinovi, aby vstúpil do Mierovej rady pre Gazu, ktorá bude riadiť tento sektor

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Uhrík: „Európsku samovraždu musíme zastaviť!“

Europoslanec Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí, že v hnutí Republika chcú Európu zachrániť a na to,…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Je to oficiálne! Najmenej osem európskych štátov sa teraz stavia proti Trumpovi, aj jeho blízky spojenec

V priebehu nedele 18. januára osem európskych štátov kritizovalo možné použitie amerických ciel na zabezpečenie vplyvu Washingtonu nad arktický ostrov…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mám zásadnú obavu, sledujúc reakcie európskych ‘lídrov’, že pitka už začala, reaguje generál

Len nedávno som sa zmienil o “úžasnom” nápade komisie vytvoriť 100 000 európsku armádu A ako vyzerá realita? To, že…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Toto je pre svet zlá správa,“ vyhlásila šéfka nemeckej pobočky Oxfam

Jedno percento najbohatších ľudí zarába takmer polovicu všetkých svetových príjmov. Takmer polovica ľudstva žije v chudobe a disponuje len 0,52…

19. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Skúšajú ho udupať. Za veľa si však môže aj sám

Andrej Danko si cez víkend mohol vypočuť niekoľko ostrých odkazov. Opozícia ho vyzýva k prehodnoteniu jeho politického života…

19. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto bude rozdávať karty po voľbách? (Samo) destabilizácia vládnej koalície

Pričom to SAMO na začiatku je namieste čím ďalej tým viac, píše Anna Belousovová. Jej komentár prinášame v plnom znení 

19. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že keďže nezískal Nobelovu cenu za mier, „už viac necíti povinnosť myslieť len na mier“ a chce získať Grónsko

Píše o tom americký prezident v liste nórskemu premiérovi Jonasovi Gahrovi Støreovi, ktorý zverejnil novinár PBS News Nick Schifrin

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Falošná hystéria ohľadom extrémizmu

Žijeme v chorých časoch. Gumové paragrafy v trestných kódexoch umožňujú trestne, ba dokonca väzobne stíhať takmer každého, konštatuje poslanec Roman…

19. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Situácia eskaluje. Pentagon mobilizuje 1 500 vojakov, aby sa pripravili na možné nasadenie v štáte Minnesota

Pentagon nariadil 1 500 americkým vojakom, aby sa pripravili na možné nasadenie v štáte Minnesota, kde po zásahoch agentov migračného…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sesterská strana Republiky atakuje Fidesz sprava

Na základe nedávnych prieskumov verejnej mienky majú v parlamentných voľbách v Maďarsku, ohlásených na 12. apríla, šancu dostať sa do…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Pri zrážke dvoch rýchlovlakov na juhu Španielska zahynulo najmenej 39 ľudí, desiatky ďalších osôb utrpeli zranenia

Najmenej 39 ľudí zahynulo a viac ako 70 ďalších utrpelo zranenia pri zrážke dvoch vysokorýchlostných vlakov, ku ktorej došlo na…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 01. 2026 | Aktualizované 19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Aktualizované 19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Zahraniční žoldnieri odmietli ísť na front pod velením Ukrajincov

Ukrajina, 19. januára 2026 - Zahraniční žoldnieri presunutí do oblasti Chatne v Charkovskej oblasti odmietli presun na frontové línie - informujú ruské…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

O vlhkých íránských (i evropských) snech…

Přátelé, znáte nějakou zemi, kdy by zvítězil islámský fundamentalismus a následně si tamní lidé uvědomili, že nic takového nechtějí a…

19. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Nikolaj Starikov: Ako Západ vytvára zdanie zákonnosti svojho pirátstva

Švédsko, 18. januára 2026 - V dôsledku amerického pirátstva sú ruské tankery pod ochranou. Švédske námorníctvo zaznamenalo prítomnosť ozbrojených osôb…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Germanicus

Príbeh svätého Germanicusa nás prenáša do polovice druhého storočia, do starobylého mesta Smyrna, kde kresťanská viera čelila jednej zo svojich…

19. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Havana sa pripravuje na vojnový stav, v sobotu zasadal kubánsky obranný výbor

V Havane sa v sobotu uskutočnilo zasadnutie kľúčového národno-bezpečnostného orgánu, aby kubánska vláda preverila pripravenosť krajiny a vládnych a vojenských…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matematický hlavolam: Túto hádanku dokážu vyriešiť iba géniovia

Matematický hlavolam dokáže rýchlo preveriť vaše logické myslenie a schopnosť vidieť skryté vzory. Tvrdí sa, že jeho riešenie zvládnu len…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Medzinárodné koaličné sily vedené USA dokončili sťahovanie z Iraku

Iracké úrady v nedeľu oznámili, že medzinárodné sily vedené Spojenými štátmi dokončili sťahovanie z vojenských základní na území federálneho Iraku…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Takmer 50% Nemcov podporuje bojkot MS pre situáciu okolo Grónska

Včera sme priniesli správu, že Nemecko je jednoznačne proti snahám amerického prezidenta Donalda Trumpa o pripojenie Grónska k Spojeným štátom.…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Česko podľa Babiša preferuje, aby v spore o Grónsko došlo k dohode. O českej pozícii k aktuálnej situácii podľa jeho slov vo vláde debatujú, odmietol však potvrdiť, že ČR stojí jasne na strane Grónska. Pripojiť sa k dokumentu ôsmich európskych lídrov o podpore Grónska je podľa neho zbytočné. Macinka podobné výzvy či deklarácie označil za „twitterovú diplomaciu“, ktorú podľa jeho slov robila minulá česká vláda.

14:50

Pri zrážke školského minibusu s nákladným autom južne od Johannesburgu zomrelo najmenej trinásť školákov a traja ďalší utrpeli vážne zranenia.

14:39

Dánsko sa rozhodlo nezúčastniť sa fóra v Davose, kde bude prítomný Trump, ktorý si nárokuje Grónsko, informovali agentúru Bloomberg organizátori podujatia.

Medzitým Nemecko vyhlásilo, že Trump prekročil všetky hranice, keď hrozil Európe clami za podporu Dánska v ochrane ostrova.

„Neustále čelíme novým provokáciám, neustále čelíme novému antagonizmu, o ktorý sa snaží prezident Trump, a tu my, Európania, musíme jasne dať najavo, že hranica bola dosiahnutá. Bude jasná a jednotná európska odpoveď a už pripravujeme spoločné protiopatrenia,“ vyhlásil nemecký minister financií Lars Klingbeil.

Pripomíname, že Grónsko vytlačilo Ukrajinu na druhé miesto na diskusnom fóre v Davose.

14:38

.

NATO k otázke útokov na civilnú infraštruktúru: „Toto je niečo iné“

Ukrajina, 19. januára 2026 - Západ otvoril Pandorinu skrinku a už ju nebude môcť zavrieť podľa svojich podmienok.   Keď…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Dánsko a jeho spojenci vydali spoločné vyhlásenie o Grónsku

Dánsko a jeho spojenci vydali spoločné vyhlásenie o Grónsku, ktoré chce získať americký prezident Donald Trump. Vyhlásenie podpísali aj Fínsko,…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Murpyho zákony: Ak sa niečo môže pokaziť, určite sa to pokazí

Murpyho zákony dokazujú, že ak sa niečo môže pokaziť, pokazí sa to v ten najnevhodnejší moment. Tieto fotografie zachytávajú presnú…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Najväčší vodopád sa nenachádza na pevnine, ale hlboko pod oceánom

Najväčší vodopád na svete sa nenachádza na pevnine, ale ukrýva sa pod hladinou oceánu. Tento ohromujúci prírodný úkaz je väčší,…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Macron chce použiť „obchodnú zbraň“ na boj proti Trumpovi a USA

Francúzsky prezident Emmanuel Macron plánuje vytasiť „obchodnú zbraň“ a bojovať proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi a Spojeným štátom

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










USA tajne operovali v Grónsku ešte pred Trumpovými ambíciami

USA sa v roku 2025 pokúsili tajne zhromaždiť informácie o vojenských objektoch, prístavoch a leteckých základniach v Grónsku, píše Berlingske…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

René Pavlík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov