NAŽIVO

Tisíce turistov uviazli dnes v severnom Fínsku po tom, ako boli lety na medzinárodnom letisku Kittilä zrušené v dôsledku silných mrazov. Informuje agentúra AP.

Fínsko Počasie Zima Mrazy
Na snímke muž kráča okolo digitálneho displeja, ktorý ukazuje mínus 33 strupňov Celzia v obľúbenom lyžiarskom stredisku Ylläs v obci Kolari vo fínskom Lapónsku v piatok 9. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Satu Renko/Lehtikuva via AP
20:24

Izraelská armáda dnes zaútočila na infraštruktúru militantnej skupiny Hizballáh v južnom Libanone, uviedli libanonské štátne médiá. Pred útokom vydala armáda varovania a obyvateľov vyzvala na evakuáciu. Informuje agentúra AFP.

Libanon Izrael Hizballáh
Na snímke budova, ktorá sa stala terčom leteckého útoku izraelskej armády v dedine Kafr Hatta na juhu Libanonu 11. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Mohammad Zaatari
20:22

V Berlín sa dnes konal pochod tisícok ľudí na pamiatku Rosy Luxemburgovej a Karla Liebknechta, viac ako sto rokov po zavraždení týchto dvoch komunistických vodcov. Hovorca berlínskej polície Florian Nath uviedol, že na pochode sa zúčastnilo približne 8000 ľudí, ktorých monitorovalo 500 policajtov. Informuje agentúra DPA.

Berlín Pochod História
Na snímke ľudia zapaľujú svetlice počas pochodu na pamiatku dvoch zavraždených komunistických vodcov Rosy Luxemburgovej a Karla Liebknechta v Berlíne v nedeľu 11. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Christophe Gateau/dpa via AP
20:19

Pápež Lev XIV. si v nedeľu modlitbou pripomenul ľudí, ktorí zahynuli pri protestoch v Iráne a počas konfliktu v Sýrii.

Pápež tiež vyzval k dialógu a mieru na celom svete. Informuje agentúra AFP.

pápež Lev XIV.
Na snímke pápež Lev XIV. / Foto: TASR/AP-Gregorio Borgia
18:38

Vo veku 90 rokov zomrel švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken, oznámila jeho kancelária.

Von Däniken zomrel v sobotu po krátkom pobyte v nemocnici v Unterseene neďaleko švajčiarskeho hlavného mesta Bern. Informujú agentúry AP a DPA.

Erich von Däniken
Na archívnej snímke z 23. apríla 2003 švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken / Foto: TASR/AP-Gaetan Ball/Keystone via AP
18:36

Švédsko vynaloží 15 miliárd korún (1,6 miliardy dolárov) na protivzdušnú obranu zameranú predovšetkým na ochranu civilistov a civilnej infraštruktúry, uviedla švédska vláda. Informuje agentúra Reuters.

18:33

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes vyjadril nádej, že Irán sa čoskoro oslobodí od „tyranie“ v súvislosti s masovými protestami, ktoré sa v krajine v posledných dňoch konajú. Podľa neho by potom obe krajiny mohli spolu znovu spolupracovať. Informuje agentúra AFP.

18:33

Argentína USA v plnom rozsahu splatila krátkodobú finančnú pomoc poskytnutú v amerických dolároch. Uviedol americký minister financií Scott Bessent. Informuje agentúra DPA.

18:31

Rakúske domácnosti budú môcť od pondelka 12. januára žiadať štátny príspevok na opravu elektrických a elektronických zariadení.

Ide o program pod názvom „Prémia za záchranu zariadenia“ (Geräte-Retter-Prämie), ktorý sa zameriava napríklad na práčky, chladničky, kávovary alebo vysávače. Okrem toho štát podporí aj zariadenia pre ošetrovanie chorých, akými sú invalidné vozíky, polohovateľné postele a dýchacie prístroje. Informuje agentúra APA.

18:30

Viac ako polovica pracujúcej populácie v Nemecku je otvorená prípadnej zmene zamestnania. Poukázal prieskum, ktorý sa uskutočnil v decembri 2025 na objednávku pracovného portálu Indeed na vzorke približne tisíc zamestnancov. Informuje agentúra DPA.

18:29

Nemecká priemyselná a obchodná komora vníma Indiu ako strategicky dôležitý budúci trh pre najväčšiu európsku ekonomiku. Vďaka svojej hospodárskej dynamike, mladému obyvateľstvu a rastúcej priemyselnej základni India rýchlo získava na význame pre nemecké spoločnosti, vyhlásil Volker Treier, vedúci sekcie zahraničného obchodu v DIHK. Informuje agentúra DPA.

18:28

Najväčšia španielska ropná a plynárenská spoločnosť Repsol je pripravená investovať vo Venezuele. Uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Josu Jon Imaz. Informuje agentúra DPA.

18:26

Po Vianociach a výpredajoch museli logistické firmy opäť zvládnuť aj spätnú, teda reverznú logistiku. Naspäť k obchodníkom totiž putujú nevhodné darčeky alebo nesprávne veľkosti výrobkov. Vratky môžu dosiahnuť aj vyše 30 % z celkového objemu logistických operácií, informovala spoločnosť Kuehne+Nagel Slovensko.

18:24

V severnej Európe popierajú nebezpečenstvo útoku Ruska na Grónsko, o čom nedávno vyhlásil Donald Trump, píše Financial Times.

Podľa zdrojov v oblasti bezpečnosti a obrany severských krajín sa ruské a čínske lode a ponorky neobjavujú pri brehoch Grónska.

„Je nesprávne domnievať sa, že pôsobia vo vodách okolo Grónska. Ich prítomnosť je v Arktíde, ale v ruskej zóne,“ píše FT.

16:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Le Penová: Mali by ste vedieť, že je v Európe veľa strán, ktoré vo voľbách hovoria, že sú proti migrácii, ale po voľbách úplne otočia

Pondelková konferencia európskeho bloku Európa národov a slobody v réžii hnutia Sme rodina bola parádnym politickým mítingom a kvalitným predvolebným divadlom. Otázka však je, či jednoznačné prihlásenie sa k táboru Salviniho a Le Penovej bude pre Kollára a spol. výhrou

❚❚
.

V Bratislavskom grand hoteli River park sa včera konala konferencia frakcie európskeho parlamentu Európa národov a slobody (Movement for a Europe of Nations and Freedom, MENL). Hlavným organizátorom stretnutia bol Boris Kollár, čerstvý líder nového slovenského člena MENL – hnutia Sme rodina.

Veľkolepá a profesionálne urobená PR Kollára bola pred blížiacimi sa eurovoľbami aj veľkou reklamou jeho kandidátovi do EP Ľudovítovi Gogovi, ktorý bol prvým rečníkom podujatia.

Zaujímavé bolo vystúpenie Failosa Kranidiotisa z gréckej strany Nea Dexia. Povedal, že dnešná únia už nie je tá, do ktorej krajiny kedysi vstupovali, je to Európa byrokratov, ktorí sú nebezpečenstvom pre krajiny aj ľudí. A zdôraznil, že nie slniečkari, ale práve vlastenci sú skutoční Európania, lebo obhajujú skutočné európske hodnoty, ktorými sú práve pestrosť rozdielov medzi jednotlivými národmi a kultúrami a bohatá história.

.

„Európa, to sú Atény, Rím, kresťanstvo a nie Perzia, Egypt alebo islam,“ uviedol, za čo bol odmenený búrlivým potleskom.

Konferenciu a menovite Borisa Kollára na diaľku pozdravili aj Geert Wilders a Matteo Salvini, lídri strán MENL v Holandsku a Taliansku.

Georg Mayer zo Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) upozornil, že Európska únie nie je Európa a Európa je viac než len Európska únia. Heslom jeho strany je „menej EÚ a viac Rakúska“ a hovorí, že strany s podobnými cieľmi sa už potrebujú spájať, a to je práve úloha hnutia MENL.

Predsedníčka francúzskeho Národného frontu Marine Le Penová nie je za vystúpenie z Európskej únie, pretože nastali nové možnosti, ako zmeniť Európu zvnútra. Uviedla, že v Európe je potrebná veľká politická zmena: „Európa totiž v súčasnosti odopiera národom mať svoju vlastnú existenciu a vlastný názor. Toto národy a ľudia, samozrejme, odmietajú. Naďalej sa politika robí v prospech oligarchov. Je veľmi dôležité, aby tieto európske voľby nastolili rovnováhu medzi národmi a globalizáciou.“

Po Le Penovej vystúpila hlavná hviezda podujatia, Boris Kollár. Začal tým, že porozprával prítomným podobenstvo o troch Svätoplukových prútoch. Vysvetlil prítomným, že rozdiel medzi jeho stranou a ostatnými, korupčnými stranami, je ten, že on za sebou nemá žiadneho sponzora-oligarchu, ale jeho strana išla do politiky kvôli ľuďom. Tvrdí, že dôvod, prečo sa majú ľudia zle, sú korupční a neschopní politici, ktorí nebránia dostatočne záujmy ľudí a je čas, aby ich vystriedal niekto čestný a schopnejší (s touto zaujímavou myšlienkou prichádzajú aj ďalšie opozičné strany, pozn. red.).

.

Kollár sa posťažoval, že za tri roky, odkedy je v politike, s jeho stranou nemali tzv. elity žiadny problém, ale odkedy sa spojil s tými, ktorých nálepkujú ako fašistov, zrazu dávajú túto nálepku aj jemu. Zvláštne… Vymedzil sa voči extrémizmu, ktorý pomenoval z jednej strany (ĽSNS a snaha vystúpiť z NATO a EÚ), z druhej strany (liberálne strany a ich snaha o úplnú odovzdanosť vzdialenému centru), aj z tretej strany, keď kritizoval extrémne kradnutie politikov (súčasná vládna koalícia). Povedal, že by si jednotlivé tábory mali prestať nadávať: „Nie je tu len Denník N; máme tu aj Hlavné správy. Myslím si, že to je správne vyvážené a nebolo by dobré sa navážať len do jedného typu médií, pretože všetky tu majú svoje miesto,“ uviedol.

Potom bol priestor aj na otázky z pléna a otázky novinárov. Na otázku Hlavných správ, čo by mohlo zobudiť Európanov, ktorí ešte stále vo veľkom volia strany, ktoré sú zárukou masovej imigrácie, liberalizmu, multikulturalizmu, vazalstva voči Spojeným štátom americkým, Marine Le Pen odpovedala: „Pokiaľ ide o budúcnosť, my si vôbec nemyslíme, že Európania budú za imigráciu. Sme presvedčení, že je to presne naopak. Potvrdzujú to aj všetky prieskumy vo všetkých európskych štátoch, ktoré ukazujú, ze z vecí, ktoré ovplyvňujú rozhodovanie Európanov pri voľbách, je imigracia tou najväčšou obavou. Ale mali by ste tiež vedieť, že určité množstvo politických strán, a u nás vo Francúzsku je to veľmi výrazné, pred voľbami tvrdí, že sú za reguláciu imigrácie a ochranu hraníc, ale po zvolení do europarlamentu hlasujú za imigráciu a za otvorenie hraníc. Myslím si, že veľa Európanov je v skutočnosti ich politickými hnutiami podvedených, zradených, a že v skutočnosti sú určite jednoznačne proti migračnej záplave. Táto imigračná záplava spôsobila nárast islamistického fundamentalizmu, ktorý predstavuje v Európe novú totalitu.“

Konferenciu narúšali liberalistickí extrémisti hlásiaci sa k strane Progresívne Slovensko (ktorej čoraz viac ľudí hovorí „Agresívne Slovensko“) a strane Spolu. Títo extrémne slušní ľudia, medzi ktorými nechýbali ani politici ako Beblavý či Štefunko, si na nábreží postavili mohutnú reproduktorovú stenu a pekelným bubnovaním a iným lomozom a vreskotom počas konania konferencie rušili nielen účastníkov akcie, ale aj hotelových hostí a obyvateľov celého okolia. Radšej sa ani nepýtajme, aká by bola reakcia médií, keby toto isté urobili nejakí vlastenci na mítingu niektorej liberálnej strany. Hoci ktovie, možno sa tým niekto nechá inšpirovať – ako sa do hory volá…

Kollár uviedol, že na pokus s nimi diskutovať a pohostiť ich croissantmi od pani Le Penovej, s francúzskymi vlajočkami, extrémisti reagovali pokrikmi a pohostenie začali do nich hádzať. A spomenul, že sa vraj slušniaci vyhrážali hotelu znížením ratingu, ak usporiada túto akciu. Nuž, to je počínanie také… typicky slniečkové.

Kollárovci teda urobili profesionálnu PR akciu vo veľkom štýle. Jednoznačne zabodovali. Uvidíme ako bude bodovať ich poslanec/poslanci (zrejme Ľudovít Goga a možno aj Petra Krištúfková či Ivan Bella) v europarlamente, kde sa po májových voľbách chystajú zmeny v rozložení síl a črtajú sa zaujímavé názorové spory. A ako zareaguje na ich prihlásenie k frakcii MENL slovenský volič? Prinesie im Marine Le Pen plusové body alebo „bozk smrti“ za spojenie s tzv. „fašistami“?

.

Ivan Lehotský

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Komentátora denníka SME Petra Schutza mali napadnúť v košickom Auparku, čaká na operáciu

Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu poobede v košickom nákupnom centre Aupark mal napadnúť neznámy muž. Ako informoval denník,…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Zrážka auta s rušňom si vyžiadala dve obete

Dva ľudské životy si vyžiadala v nedeľu popoludní tragická dopravná nehoda v obci Dolné Naštice v okrese Bánovce nad Bebravou.…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov

„Kým nie je neskoro!“ Trump hrozí Kube

Trump hrozí Kube, že Kubánci musia uzavrieť „dohodu“ so Spojenými štátmi, „kým nie je neskoro“

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri zatknutí Madura použili americké jednotky záhadnú zbraň

Počas operácie na zajatie Nicolasa Madura použili americkí vojaci silnú neznámu zbraň, ktorá zneškodnila venezuelských vojakov a techniku, píše denník…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najmodernejší nemecký systém PVO nedokáže Orešnik zachytiť

Nový systém protiraketovej obrany Arrow-3, nasadený v Nemecku, nie je pripravený na zachytenie rakety „Orešnik“, píše Die Welt

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Plán odplaty: Rusko, po incidente s tankerom Marinera, pripravuje pre USA prekvapenia

Rusko tak ľahko nezabudne na incident s tankerom Marinera. Pripravujú sa štyri varianty odplaty a to je len prvá fáza…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hnízdil pre HS: Kto cez covid hovoril o zdraví, bol dezinformátor. Kto teraz hovorí o mieri, je dezolát. Ako môžu žiť zdraví ľudia v atmosfére vojny, keď vojnová propaganda beží na plné obrátky?

Jan Hnízdil je známy český všeobecný a rehabilitačný lekár, zdravotný poradca, publicista, a je aj jedným z priekopníkov českej psychosomatickej…

11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja?

Bola Veľká Tartaria úmyselne vymazaná z oficiálnej historiografie? A keď, tak prečo? Kto boli jej obyvatelia? Neboli to dnešní Tatari?…

10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo

Na začiatku roka 2026 Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo „Geraň-5“

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Pellegrini prelomil mlčanie a prehovoril o vývoji strany Hlas

Prezident Peter Pellegrini je naďalej v kontakte s predstaviteľmi strany Hlas-SD, žiadnym spôsobom však neovplyvňuje procesy v strane

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Britský minister obrany zažil na Ukrajine reálne ostreľovanie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Výborný nápad ako urobiť z Kanady ďalší štát USA. Veľká Británia, Austrália a Kanada chcú zakázať X

Informuje o tom britské vydanie GBnews s odvolaním sa na vyhlásenia predstaviteľov oboch krajín. Austrálsky premiér Anthony Albanese kritizoval X…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Šialené a nezákonné.” Trump poveril velenie špeciálnych operácií, aby pripravilo plán invázie

V Trumpovom okolí sa diskutuje o možnosti vojenskej invázie na Grónsko. Ako píše The Mail on Sunday s odvolaním sa…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Šimečka opäť perlil. Generál si neodpustil reakciu

Ukázalo sa, že Šimečka pokračuje aj v roku 2026 bez okolkov. Falošný, nevýrazný, bezobsažný, ale zato prehnane ambiciózny. Uviedol v…

11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako narábať správne s peniazmi a zvýšiť svoj príjem

Philipp J. Müller, finančný mentor a majiteľ najväčšej finančnej akadémie v Európe ponúka svoje skúsenosti a naučí vás pracovať s…

11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Nová jadrová elektráreň bude čisto štátna, prebiehajú diskusie o odkúpení podielu ČEZ v Jadrovej energetickej spoločnosti

Slovensko a Spojené štáty americké podpíšu dohodu o spolupráci v oblasti jadrovej energetiky. Podľa predsedu vlády Roberta Fica nepôjde len…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko v hľadáčiku Bruselu. EÚ hľadá cesty, ako obísť národné veto

Európska únia čoraz otvorenejšie hľadá spôsoby, ako obísť právo veta členských štátov – a Slovensko sa v tejto debate objavuje…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Je chyba ak vidíte len dve: Ruský analytik vymenoval súčasné západné skupiny ktoré proti sebe bojujú o svetovú moc

Rusko, 11. januára 2026 - Pri téme protikladu medzi Trumpom a „neoglobálnym Londýnom“ je hlavná chyba, že vidíme len dvoch…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Pustí sa EÚ do sporu s Trumpom? Pod rúškom misie pripravujú plán pre Grónsko

Európa zvažuje možnosť vyslania vojsk do Grónska pod rúškom misie NATO. Ak Trump odmietne, môžu byť uvalené sankcie na americké…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bizarné fotografie, pri ktorých si poviete: „Naozaj sa to deje?“

Bizarné fotografie zachytávajú ľudí, ktorí sa rozhodli ignorovať spoločenské pravidlá s absolútnou sebadôverou. Nejde o náhodu ani o zlý deň,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

“Vybral by som si Putina,” odpovedal britský minister obrany na otázku, ktorého svetového lídra by najradšej uniesol

Britský minister obrany John Healey vyhlásil, že by chcel uniesť Putina

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Analytik predpovedá plány vojnových štváčov na tento rok

USA, 11. januára 2026 - Po vyhlásení, že sa neriadi medzinárodným právom, ale vlastnou morálkou, Trump oznámil plány operácie v…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Zatváracie špendlíky majú detail, ktorý rozhoduje o ich sile

Zatváracie špendlíky sú jedným z najbežnejších predmetov v domácnosti, no len málokto sa zamyslí nad tým, ako vlastne fungujú. Zdanlivo…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Ďalší korupčný škandál otriasa ukrajinskými vojenskými nákupmi

Ukrajinský generálny prokurátor odhalil rozsiahly prípad úplatkov a podvodov, v ktorom súkromná spoločnosť dodávala na front nepoužiteľné míny a nebezpečnú…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Cloudflare hrozí stiahnutím služieb v Taliansku, postihnúť by to mohlo ZOH 2026

Americká internetová spoločnosť Cloudflare pohrozila, že ukončí svoje pôsobenie v Taliansku vrátane poskytovania služieb pre zimné olympijské hry, po tom,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Sýria v plameňoch. Americké bomby na IS, Kurdi opúšťajú Aleppo a hrozí regionálna eskalácia

Sýria zažíva jeden z najnapätejších momentov od pádu Baššára al-Asada. Spojené štáty spolu so spojencami oznámili „rozsiahle“ letecké údery proti…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

“Spojené štáty európske”? Federalisti znovu vystrkujú rožky

Bývalý poslanec NR SR Andrej Stančík sa svojich sledovateľov pýta, či by boli za „Spojené štáty európske”. Myslíte, že by…

11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší cieľ Donalda Trumpa

Kanada sa obáva, že by mohla byť ďalším cieľom prezidenta Trumpa po Venezuele a Grónsku, informuje agentúra Bloomberg

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský plyn: slovenská pasca, maďarská výhoda

Nové tarify za prepravu plynu vyhlásené na rok 2026 jasne ukazujú, kto sa dokázal prispôsobiť zmeneným podmienkam a kto sa…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Tisíce turistov uviazli dnes v severnom Fínsku po tom, ako boli lety na medzinárodnom letisku Kittilä zrušené v dôsledku silných mrazov. Informuje agentúra AP.

Fínsko Počasie Zima Mrazy
Na snímke muž kráča okolo digitálneho displeja, ktorý ukazuje mínus 33 strupňov Celzia v obľúbenom lyžiarskom stredisku Ylläs v obci Kolari vo fínskom Lapónsku v piatok 9. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Satu Renko/Lehtikuva via AP
20:24

Izraelská armáda dnes zaútočila na infraštruktúru militantnej skupiny Hizballáh v južnom Libanone, uviedli libanonské štátne médiá. Pred útokom vydala armáda varovania a obyvateľov vyzvala na evakuáciu. Informuje agentúra AFP.

Libanon Izrael Hizballáh
Na snímke budova, ktorá sa stala terčom leteckého útoku izraelskej armády v dedine Kafr Hatta na juhu Libanonu 11. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Mohammad Zaatari
20:22

V Berlín sa dnes konal pochod tisícok ľudí na pamiatku Rosy Luxemburgovej a Karla Liebknechta, viac ako sto rokov po zavraždení týchto dvoch komunistických vodcov. Hovorca berlínskej polície Florian Nath uviedol, že na pochode sa zúčastnilo približne 8000 ľudí, ktorých monitorovalo 500 policajtov. Informuje agentúra DPA.

Berlín Pochod História
Na snímke ľudia zapaľujú svetlice počas pochodu na pamiatku dvoch zavraždených komunistických vodcov Rosy Luxemburgovej a Karla Liebknechta v Berlíne v nedeľu 11. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Christophe Gateau/dpa via AP
20:19

.

Prezident udelil štátne vyznamenania 22 osobnostiam, z toho štyrom in memoriam

Prezident SR Peter Pellegrini ocenil v sobotu 22 osobností spoločenského, kultúrneho, vedeckého ako aj športového života, štyroch z nich in…

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nemala som šancu, tak som riskovala, vravela Vonnová po triumfe. V nedeľu už počasie nepustilo lyžiarky na trať

Americká lyžiarska legenda Lindsey Vonnová si v sobotňajšom zjazde v rakúskom Zauchensee pripísala na konto už 84. triumf v pretekoch…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

V Mýte pod Ďumbierom zrazil muža na detskom vleku sánkar

Horskí záchranári pomáhali v sobotu večer 55-ročnému mužovi, ktorého na detskom vleku v Mýte pod Ďumbierom zrazil sánkar. Horská záchranná…

11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Spěchá…

V Íránu se dál protestuje, ale ajatoláhové tam vypnuli internet, takže informací je málo. Občas se objeví obrázky hořících mešit…

11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Londýn vyčlenil 200 miliónov libier na prípravu nasadenia vojakov na Ukrajine

 Spojené kráľovstvo v piatok vyčlenilo 200 miliónov libier na prípravu britských vojakov, ktorí budú nasadení na Ukrajine ako súčasť „mnohonárodných“…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov