Maroš Žilinka

NAŽIVO

Bratislavskí policajti vyšetrujú trestný čin úverového podvodu v súbehu s trestným činom falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, pri ktorom vznikla škoda prevyšujúca sumu 30.000 eur. Na verejnosť sa obracajú so žiadosťou o pomoc. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.
Policajti zverejnili aj fotografiu osoby, ktorá by mohla pomôcť skutok objasniť. Občania, ktorí majú informácie k totožnosti ženy či k jej pohybu alebo pobytu, ich môžu polícii oznámiť na telefónnom čísle 158, osobne na policajnom oddelení či formou súkromnej správy na sociálnej sieti.

09:24

nu zbytočne zvýšili napätie v regióne, uviedlo vo štvrtok americké ministerstvo zahraničných vecí. Peking vyzvalo, aby skončil so svojím vojenským tlakom na Tchaj-pej.

09:02

Cyprus je pripravený aktívne prispievať k napredovaniu Ukrajiny na jej ceste do Európskej únie, povedal prezident Nikos Christodulidis vo štvrtkovom telefonáte s ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským. Cyprus prevzal 1. januára polročné rotujúce predsedníctvo v Rade EÚ. Oficiálny ceremoniál na začiatku predsedníctva sa uskutoční v stredu 7. januára a zúčastní sa na ňom aj Zelenskyj.

09:02

Dcéra Kim Čong-una prvýkrát oficiálne navštívila rodinné mauzóleum v hlavnom meste Pchjongjang. Odborníci to považujú za ďalší náznak, že vodca by svoju dcéru Kim Ču-e mohol pripravovať na úlohu svojej nasledovníčky.

09:01

Loď, ktorú vo Fínsku zadržali pre podozrenie z poškodenia telekomunikačného kábla medzi Helsinkami a Tallinnom, prevážala ruskú oceľ podliehajúcu sankciám Európskej únie (EÚ). Vo štvrtok to oznámila fínska colná správa.

loď Fitburg
Na snímke nákladná loď Fitburg, ktorú v stredu zadržala fínska pobrežná stráž pre podozrenia z poškodenia podmorského telekomunikačného káblu medzi Helsinkami a Tallinnom, kotví v prístave vo fínskom Kirkkonummi vo štvrtok 1. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Roni Rekomaa/Lehtikuva via AP
Čítať viac | 08:38

Švajčiarsky prezident Guy Parmelin vyhlásil v súvislosti s novoročnou tragédiou vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku v Crans Montane päťdňový štátny smútok.

Švajčiarsko požiar mŕtvi
Na snímke žena zapaľuje sviečku za obete nočného požiaru v bare v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku Crans Montana ležiacom v kantonálne Valais vo štvrtok 1. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Alessandro della Valle/Keystone via AP
Čítať viac | 07:46

Bývalého brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara prepustili vo štvrtok z nemocnice a vrátili do väzenia, kde si odpyká zvyšok 27-ročného trestu za prípravu štátneho prevratu. 

06:41

Venezuelský prezident Nicolás Maduro sa vo štvrtok vyhol otázke o údajnom útoku Spojených štátov na dok vo svojej krajine. Povedal však, že je otvorený spolupráci s Washingtonom po týždňoch jeho vojenského tlaku.

06:41

Lavína v španielskej časti pohoria Pyreneje v stredu usmrtila jedného turistu. K nešťastiu došlo v Údolí Bielsa na severovýchode Aragónska, informovala miestna polícia.

06:40

Čínske vojenské cvičenia v okolí Taiwanu zbytočne zvýšili napätie v regióne, uviedlo vo štvrtok americké ministerstvo zahraničných vecí. Peking vyzvalo, aby skončil so svojím vojenským tlakom na Tchaj-pej.

06:39

Český prezident Petr Pavel v novoročnom prejave vyzval k tomu, aby ľudia neplytvali silu na konflikty, ktoré nič neprinesú, ale, naopak, aby hľadali to, čo majú spoločné. Apeloval k väčšej súdržnosti a zdôraznil rolu mladých v spoločnosti, ktorým by mal byť podľa neho daný väčší priestor pri rozhodovaní.

„V súlade s prezidentským sľubom sa budem po celú dobu zaujímať, či vláda a jednotliví ministri napĺňajú svoj sľub a či nerobia kroky, ktoré môžu ohroziť našu demokraciu, jej inštitúcie, našu bezpečnosť alebo spolupatričnosť so slobodným svetom,“ podotkol prezident.

Včera 19:40

Irán v minulom roku popravil najmenej 1500 ľudí, uviedla vo štvrtok nórska mimovládna skupina Iran Human Rights (IRH) a označila to za „bezprecedentný“ nárast používania trestu smrti. Informovala o tom agentúra AFP.

„Je to veľmi alarmujúce,“ povedal riaditeľ IRH a neurovedec Mahmúd Amiry-Moghaddam. „Je to bezprecedentný počet za posledných 35 rokov. Odkedy IRH existuje, nikdy sme nemali takéto čísla,“ dodal.

Včera 19:38

Rok 2025 bol z hľadiska počtu podaných žiadostí a žiadostí o zvýšenie úveru na podporu bývania zo zdrojov Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) rekordný. Ich celkový počet dosiahol 1619 s požadovanou výškou podpory vyše 536 miliónov eur. Pre TASR to uviedol riaditeľ odboru personalistiky, stratégie a komunikácie ŠFRB Pavol Čorba.

Včera 19:30

Státisíce ľudí sa vo štvrtok v Istanbule zúčastnili na novoročnom zhromaždení pre podporu Pásma Gazy, mávali palestínskymi a tureckými vlajkami a vyzývali na ukončenie násilia vo vojnou zničenej palestínskej enkláve. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Včera 19:29

Najvyšší súd Brazílie zamietol žiadosť bývalého prezidenta Jaira Bolsonara o zmenu jeho väzenského trestu na domáce väzenie, vyplýva to zo súdneho rozhodnutia zverejneného vo štvrtok. Bolsonaro je odsúdený za pokus o prevrat a minulý týždeň podstúpil operáciu a následne aj neplánovaný zákrok z dôvodu pretrvávajúcej štikútky. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Bolsonara uznali za vinného z pokusu o štátny prevrat
Na snímke bývalý brazílsky prezident Jair Bolsonaro / Foto: TASR/AP-Luis Nova
Včera 19:23

Ukrajina predstierala smrť veliteľa a zakladateľa Ruského dobrovoľníckeho zboru Denisa Kapustina, bojujúceho na strane Ukrajiny. Ukrajinská vojenská rozviedka HUR vo štvrtok uviedla, že dôvodom na zinscenovanie smrti Kapustina bolo zabrániť jeho zabitiu, ktoré údajne nariadili ruské špeciálne jednotky. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Včera 19:11

Cyprus vo štvrtok od Dánska na nasledujúcich šesť mesiacov prevzal predsedníctvo v Rade EÚ. Krajina sa tak do čela Rady EÚ postavila už druhýkrát. Heslom cyperského predsedníctva je „Autonómna únia otvorená svetu“. Informovala o tom správa agentúry CNA.

Včera 19:11

Loď, ktorú v stredu zadržala fínska pobrežná stráž pre podozrenie z poškodenia podmorského telekomunikačného kábla medzi Helsinkami a Tallinnom, prevážala ruskú oceľ sankcionovanú Európskou úniou. Vo štvrtok to oznámil fínsky colný úrad, informuje správa agentúry AFP.

Včera 19:09

 


 

Včera 19:08

Ukrajinské ozbrojené sily dostali do výzbroje dva americké systémy Patriot, informovalo ministerstvo obrany. Podľa ministra Šmyhala sa to podarilo dosiahnuť vďaka nedávnym dohodám s nemeckou vládou.

Včera 14:03

Zohran Mamdani vo štvrtok zložil prísahu ako prvý moslim a najmladší starosta New Yorku. Do funkcie ho inaugurovala krátko po polnoci miestneho času generálna prokurátorka štátu New York Letitia Jamesová na historickej stanici metra Old City Hall. Informovali o tom agentúry AFP a DPA.

„Toto je skutočne česť a privilégium na celý život,“ povedal Mamdani novinárom po zložení prísahy v sprievode manželky Ramy Duwajiovej.

Mamdani-jd20251106
Na snímke novozvolený starosta New Yorku Zohran Mamdani / Foto: TASR/AP-Heather Khalifa
Včera 12:23

Designovaný český premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby Česká republika bola najlepšie miesto na život na celej planéte. Predseda hnutia ANO to povedal vo svojom novoročnom prejave na sociálnej sieti, informuje web idnes.cz.

„Urobíme všetko pre to, aby sa rozdelená krajina začala zjednocovať,“ povedal Babiš v novoročnom prejave a poďakoval sa voličom za dôveru vo voľbách.

Andrej Babiš
Na snímke český premiér Andrej Babiš / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
Včera 12:19
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

„Kde ste boli, keď sa Korčok stretol s veľvyslancom jednej z najkrvavejších diktatúr sveta Saudskej Arábie?“ Pýta sa poslancov kritizujúcich Žilinku politológ Chmelár. Vyjadrili sa aj Blaha, Kéry, Taraba či Saková

Včerajšie predvolanie šéfa Generálnej prokuratúry Maroša Žilinku na rokovanie Zahraničného výboru NR SR síce dopadlo fiaskom a výbor nebol uznášaniaschopný, no politický komentátor Eduard Chmelár krúti hlavou nad tým, že takáto situácia vôbec vznikla.

Maroš Žilinka
Na snímke generálny prokurátor SR Maroš Žilinka
❚❚
.

Chmelár uviedol, že generálny prokurátor má jeho rešpekt za to, s akým pokojom a rozvahou čelil osobným útokom koaličných poslancov a „vyslovene hlúpym“ otázkam nevzdelaných novinárov po pondelkovom zasadnutí Zahraničného výboru NR SR.

Politológ upozorňuje, že šéf GP je v prvom rade šiesty najvyšší ústavný činiteľ Slovenskej republiky, nie poskok vládnej koalície. „Ak si nevedia zabezpečiť účasť vo výbore, v ktorom majú väčšinu, je to len a len ich problém – osopovať sa na generálneho prokurátora, ktorý nemal ani čas, ani záujem zúčastňovať sa na tomto divadle, je vrcholne nemiestne. Vládna koalícia, ktorá je odrazu prekvapená, že generálny prokurátor sa nespráva podľa ich predstáv, dáva právnemu štátu a nezávislosti súdnej moci jednu facku za druhou.“

Vypočutie Žilinku inicioval mladý poslanec Andrej Stančík z hnutia OĽaNO, ktorého analytik Eduard Chmelár vo svojom komentári nazval „modrým zväzákom“ a „novým Kolesíkom“. Chmelár mu opäť vysvetlil, že ruská prokuratúra vznikla v čase, keď boli v Európe ešte absolutistické monarchie. „Blúzniť o tom, že oslava 300. výročia jej vzniku bola oslavou gulagov je taký úlet mdlého ducha ako povedať, že kontaktmi s nemeckou prokuratúrou oslavujeme nacizmus a kontaktmi s americkými štátnymi zástupcami velebíme mccarthizmus. Čo je toto za úroveň, ak treba vysvetľovať zvoleným zástupcom ľudu a popredným novinárom tejto krajiny ako takým mentálne retardovaným, že prokuratúry jednotlivých štátov neuzatvárajú medzinárodnú spoluprácu len na základe politických blokov, že globálny organizovaný zločin nepozná delenie na štáty NATO kontra Rusko a Čína, že je to najintegrovanejší systém na planéte?! Ale vysvetlite to červeným denníčkom alebo redaktorke TV Markíza.“

.

„Brániť generálnemu prokurátorovi, aby sa stretával s niekým iným mimo okruhu členských krajín EÚ a NATO je nielen primitívne, ale aj vrcholne pokrytecké. Kde ste boli, keď sa minister zahraničných vecí Ivan Korčok stretol pred dvoma týždňami s veľvyslancom jednej z najkrvavejších diktatúr sveta Saudskej Arábie? Prečo ste neprotestovali, keď bol rozvíjať „politickú a ekonomickú spoluprácu“ so Saudskoarabským kráľovstvom ešte ako štátny tajomník rezortu diplomacie? Ako to, že ste mlčali, keď vtedajší prezident Andrej Kiska nazval tureckého diktátora „svojím priateľom“ a Turecko (v ktorom je väznených viac novinárov ako v Iráne a Číne) „ostrovčekom stability“? Z akých dôvodov ste tak blahosklonne tolerovali stretnutie prezidentky Čaputovej s autoritatívnym následníkom trónu v Dubaji, keď vieme, že tam uviazlo 250-tisíc zahraničných robotníkov v podmienkach otroctva (zobrali im pasy, odobrali im sociálne práva a donucujú ich zvyšovať výkon aj pomocou fyzických trestov)?“

Politológ taktiež kladie otázku, prečo si, páni a dámy z médií „vyvaľujú šunky“ na luxusných dovolenkách v takých autoritatívnych režimoch ako je Egypt alebo Omán? „Hanbite sa za to pokrytectvo! V prestížnom Indexe demokracie je Rusko na 124. mieste, no Spojené arabské emiráty až na 145., a jeden z najkrvavejších režimov sveta Saudská Arábia dokonca na 156. mieste. Omán je na 136. a Egypt na 138. mieste. Ukrajina je zaradená medzi hybridné režimy, ale my máme tendenciu uprednostňovať ju pred demokratickým Srbskom, kritizovať srbskú vládu a tolerovať ukrajinskú, ktorá sa opiera o podporu fašistov. Aký zmysel má pokračovať v tejto fraške? Ľudské práva sú buď univerzálne alebo by sa nemali zneužívať ako nástroj geopolitickej dominancie vôbec.“

Podotkol, že ho naozaj desí, že tu máme štátnu reprezentáciu, ktorá je lojálnejšia k Washingtonu ako k vlastným obyvateľom, a médiá, ktoré nedokážu prečítať hru a sú len lokajmi zahraničných záujmov. „Tí, ktorí uverili, že sa môžeme obrátiť k Rusom chrbtom, lebo Američania nám sľúbili skvapalnený plyn, si nedokážu spočítať dva a dva. Na konci prehráme všetci, ak sa necháme oblafnúť ako Česi, ktorí najprv utlmili ťažbu čierneho uhlia na Ostravsku a keď napokon zistili, že ho majú nedostatok, museli ho začať dovážať z Austrálie!. Ja som celou svojou dušou orientovaný environmentálne a uvedomujem si, že klimatická zmena je najväčší problém ľudstva. Ale ak budeme tento problém riešiť ako hlupáci, nepomôžeme planéte a staneme sa ľahkou korisťou nadnárodných koncernov a veľmocenských záujmov. Budúce voľby nebudú o reformách a korupcii, budúce voľby budú o základných schopnostiach riadiť štát a vyviesť ho z krízy vládnutia,“ napísal na záver svojho komentára Eduard Chmelár.

 

Reakcie politikov

Šéf Zahraničného výboru parlamentu Marián Kéry (Smer-SD) pripomenul, že vládni poslanci už počas cesty generálneho prokurátora v Rusku vyhlásili, že sa musí zvolať parlamentný výbor, kde bude vysvetľovať prečo vôbec na takúto cestu išiel. „Ako je to už pri našej amatérskej vláde a ich poslancoch zvykom, svoje sľuby nesplnili a neprišli ani na výbor, ktorý sami zvolali. Chcel by som sa preto ospravedlniť generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi, že vládni poslanci takto mrhali jeho vzácnym časom, ktorý mohol využiť na oveľa dôležitejšie veci.“

.

„Vládni poslanci kritizovali cestu generálneho prokurátora do Ruskej federácie, pričom tvrdili, že tam ide z Európskej únie ako jediný. Nebola to pravda, osláv 300. výročia prokuratúry v Rusku sa zúčastnili aj iní prokurátori z členských štátov EÚ.“ Uviedol Kéry s tým, že poslanci koalície zrejme výkon svojej funkcie neberú vážne a ešte sú pri tom schopní uškodiť šíreniu dobrého mena Slovenska v zahraničí.

Bývalá ministerka vnútra a dnes poslankyňa za Hlas-SD Denisa Saková sa pridala a hovorí o „studenej vojne“ koalície voči Marošovi Žilinkovi. „Dnes som v priamom prenose bola svedkom nedôstojného divadla zo strany koaličných poslancov voči generálnemu prokurátorovi,“ vyhlásila.

 

 

.

Podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha sa pred rokovaním výboru taktiež zastal generálneho prokurátora Žilinku. „Neuveríte – ale oni sú až takí tragédi, že sami nedošli v dostatočnom počte a nedokázali mať uznášaniaschopný výbor. Za Smer sme urobili tzv. obštrukciu a kompletne sme s nimi vybabrali. Skoro pukli od jedu, ako s nimi generálny prokurátor zase raz vytrel podlahu.“

Blaha dodal, že na tlačovke po výbore potom týmto „groteskným americkým politrukom“ naložil pekne od srdca. „Držme palce generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi – vládna mafia ide po ňom, no Slovensko za ním stojí!“ Odkázal v pondelok Ľuboš Blaha.

Ďalší poslanec opozície Tomáš Taraba (Život-NS) uviedol, že vládna koalícia má pocit, že prokuratúra by mala byť asi tak isto spolitizovaná ako spolitizovali vedenie polície. “Prípadne si myslia, že Žilinka by mal byť ako ten Mazák, ktorý chodí dávať politické rozhovory do ich vybraných médií, kedy neviete, či tam sedí osobný asistent Remišovej alebo Kolikovej.“

„Koaliční poslanci však neprišli ani na výbor, ktorý sami zvolali. Niečo zvolať a neprísť je už aká forma politickej schizofrénie? Za to Kolikova dnes obvinila Žilinku, že jeho vyšetrovanie Lučanského vraždy trvá príliš dlho. Ona ako vieme, mala vysvetlenie ihneď. Aj pri tom zranení, keď sa potkol o papuče a oko mal v mozgu. Vedela dokonca, že aj prečo to urobil. Chcel podľa nej ochrániť svoje majetky. Dáva to zmysel, že? Zabiť sa, aby ste neprišli o majetky. Svet pani Kolikovej.“

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Končí sa slovenská šanca čerpať stámilióny eur. Naozaj nám tie peniaze pomohli tak výrazne, ako bolo sľubované?

Domáce politické vody nedávno rozvírili pochybnosti ohľadom prideľovania dotácií zo schémy Plánu obnovy a odolnosti SR na inovačné projekty. Podpredseda…

02. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

EÚ plánuje spustiť ďalší balík protiruských sankcií v „symbolickom termíne“

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a jej tím chcú rok 2026 začať „politickou atómovou bombou“:  Európska únia plánuje…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského čakajú rušné dni: Zverejnil harmonogram ďalších mierových rokovaní

Podľa ukrajinského prezidenta by sa vojna mohla čoskoro skončiť, hoci zatiaľ nie je známe, kedy sa zástupcovia Moskvy a Kyjeva…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó varuje, že politiky EÚ ohrozujú budúcnosť kontinentu

„Vojna, migrácia a energetická bezpečnosť… Brusel neustále poskytuje nesprávne odpovede na tieto kľúčové otázky, čím brzdí prosperitu európskych občanov a…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarska polícia zatiaľ potvrdila približne 40 mŕtvych a 115 zranených pri požiari v bare v Crans Montane

Švajčiarsky prezident Guy Parmelin vyhlásil v súvislosti s novoročnou tragédiou vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku v Crans Montane päťdňový štátny smútok

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

V USA vyzývajú Zelenského, aby nesúhlasil s mierovým plánom, ktorý navrhuje Trump

Bývalý poradca pre bezpečnosť Kamaly Harrisovej Philip Gordon píše, že hlavným prvkom tejto dohody sú záruky bezpečnosti Ukrajiny, rovnocenné s…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko navrhne zákaz sociálnych médií pre deti do 15 rokov

Francúzsko navrhuje zákaz prístupu k sociálnym médiám pre deti do 15 rokov – a to už od budúceho septembra, píše The…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov čínsky front. Ako geopolitika ovplyvňuje vojnu na Ukrajine?

Keď hovoríme o vojne na Ukrajine, samozrejme nemožno nespomenúť geopolitický kontext, píšu ukrajinské noviny Strana

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Šimkovičová: Národný mediálny úrad je dobrá idea, žiada si však politickú dohodu

Národný mediálny úrad je dobrá myšlienka, ktorú Ministerstvo kultúry SR podporuje. Implementácia tejto idey je však závislá od politickej dohody

02. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

O životní pohodě

Jak jste si možná  všimli, pečlivě se vyhýbám výrazu „wellbeing“. Když už na to přijde, překládám to anglické slovíčko jako…

02. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Venezuela je stále otvorená rokovaniam s USA o boji proti obchodovaniu s drogami, vyhlásil prezident Maduro

Venezuelský prezident Nicolás Maduro vyhlásil, že Caracas je pripravený na konštruktívny dialóg s Washingtonom o boji proti obchodovaniu s drogami…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 01. 2026 | Aktualizované 02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Aktualizované 02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslední velký král?

Netajím se tím, že na amerického prezidenta, Donalda Trumpa, nahlížím se sympatiemi. Za rok ve funkci toho stihl docela dost…

02. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Rakúsko predsa len nebude islamským kalifátom?

Čerstvou správou je, že Rakúska ľudová strana presadzuje úplný zákaz islamského právneho poriadku, šaríe, v Rakúsku. Rakúsky spolkový kancelár Christian…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätí Bazil Veľký a Gregor Naziánsky

Spriaznené duše

02. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kostol v plameňoch, boje s políciou a dvaja mŕtvi. Čo o nás vypovedá novoročný chaos

Novoročné oslavy v holandskom Amsterdame zaznamenali bezprecedentnú vlnu násilia. „A bude hůř,” povedal by klasik…

01. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Danko: Zabudnime na Pellegriniho. Smer, Hlas, SNS a Republika sa musia spojiť

K prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu som stratil dôveru ako k politikovi aj ako osobe. V novoročnom príhovore to vyhlásil predseda…

01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vnuk Stepana Bandera, vyhlásil, že na úplný prechod Ukrajincov na štátny jazyk je potrebná „druhá Buča“

Vnuk Stepana Bandera, ktorý žije v Kanade, vyhlásil, že na úplný prechod Ukrajincov na štátny jazyk je potrebná „druhá Buča“

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump prehovoril o svojom zdraví. Toto je dôvod, prečo sa mu robia modriny

Donald Trump už asi 25 rokov užíva veľké dávky aspirínu, kvôli čomu sa mu ľahko tvoria modriny

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský pokračuje v skvelej forme aj v novom roku. Proti silnej Caroline dal gól aj asistenciu

Montreal Canadiens v noci zo štvrtka na piatok zdolal Carolinu Hurricanes 7:5 a vo Východnej konferencii NHL pomaly stúpa nahor.…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Nové dôkazy v prípade útoku na Putinovu rezidenciu

Technická expertíza navigačného systému jedného z bezpilotných lietadiel, ktoré bolo zostrelené v noci 29. decembra nad Novgorodskou oblasťou, ukázala, že…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Úspešný rok pre pravicových kritikov Európy

Brusel, 1. januára 2026 - V roku 2025 pravicoví euroskeptici, ktorí sa postavili proti vyzbrojovaniu Ukrajiny a rozchodu s Ruskom,…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

„Približne 40 mŕtvych a 100 zranených.“ Silvestrovský výbuch v bare v alpskom stredisku Crans Montana je obrovskou tragédiou

Niekoľko ľudí zahynulo a ďalší utrpeli zranenia po výbuchu, ktorý vo štvrtok nadránom zničil bar v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku…

01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo čaká svet v roku 2026? Dve vojny!

Rusko, 1. januára 2026 - Čo prináša politická prognóza na rok 2026 pre svet, USA a Ukrajinu? Politológ Andrej Sidorov tvrdí, že Trump…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Protesty proti vysokým životným nákladom v Iráne majú prvé obete na životoch

Protivládne protesty v Iráne majú prvé tri obete po tom, čo boli vo štvrtok zabití dvaja civilisti a jeden príslušník…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Čistenie koberca: Ako dosiahnuť, aby vyzeral ako nový

Čistenie koberca je kľúčom k tomu, aby vaša domácnosť pôsobila sviežo, zdravo a upratane. Tento podrobný návod vám ukáže, ako…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

„Hlavným cieľom nie je poraziť Putina”. Arestovič tvrdí, že plán je väčší

„Hlavným cieľom nie je poraziť Putina, ale Trumpa.“ Ukrajinská vláda a jej spojenci na Západe nechcú ukončiť vojnu, pretože rátajú…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Koľko banánov je na obrázku? Dokážete ich zrátať?

Koľko banánov sa nachádza na tomto zdanlivo jednoduchom obrázku? Táto vizuálna hádanka preverí vašu pozornosť, logiku aj schopnosť sústrediť sa…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Bratislavskí policajti vyšetrujú trestný čin úverového podvodu v súbehu s trestným činom falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, pri ktorom vznikla škoda prevyšujúca sumu 30.000 eur. Na verejnosť sa obracajú so žiadosťou o pomoc. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.
Policajti zverejnili aj fotografiu osoby, ktorá by mohla pomôcť skutok objasniť. Občania, ktorí majú informácie k totožnosti ženy či k jej pohybu alebo pobytu, ich môžu polícii oznámiť na telefónnom čísle 158, osobne na policajnom oddelení či formou súkromnej správy na sociálnej sieti.

09:24

nu zbytočne zvýšili napätie v regióne, uviedlo vo štvrtok americké ministerstvo zahraničných vecí. Peking vyzvalo, aby skončil so svojím vojenským tlakom na Tchaj-pej.

09:02

Cyprus je pripravený aktívne prispievať k napredovaniu Ukrajiny na jej ceste do Európskej únie, povedal prezident Nikos Christodulidis vo štvrtkovom telefonáte s ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským. Cyprus prevzal 1. januára polročné rotujúce predsedníctvo v Rade EÚ. Oficiálny ceremoniál na začiatku predsedníctva sa uskutoční v stredu 7. januára a zúčastní sa na ňom aj Zelenskyj.

09:02

Dcéra Kim Čong-una prvýkrát oficiálne navštívila rodinné mauzóleum v hlavnom meste Pchjongjang. Odborníci to považujú za ďalší náznak, že vodca by svoju dcéru Kim Ču-e mohol pripravovať na úlohu svojej nasledovníčky.

09:01

.

Kapitán Pitka pred štvrťfinále s Kanadou: "Ideme do toho na sto percent!"

Slovenskú juniorskú reprezentáciu čaká v sobotu nadránom o 2:30 stredoeurópskeho času štvrťfinálový duel s favorizovanou Kanadou. Hoci je zámorský tím…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Premiér: Rozdiely v pohľade na realitu sa budú v roku 2026 prehlbovať

Rozdiely v pohľade na slovenskú realitu sa budú v roku 2026 prehlbovať. V novoročnom príhovore to uviedol premiér Robert Fico…

01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Doslova sa báli vysloviť slovo „Ukrajina“

Americký minister vojny Pete Hegseth od svojho vymenovania zastáva názor, že peniaze určené na pomoc Ukrajine by mali byť smerované…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Novoročný príhovor prezidenta SR Petra Pellegriniho. Pokarhal politikov a pridal aj varovania

Rok 2025 priniesol množstvo turbulentných chvíľ na domácej scéne aj búrlivý vývoj v medzinárodných vzťahoch. V novoročnom príhovore na to…

01. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Denník N ide až do konca roka tvrdú banderovskú a rusofóbnu propagandu, upozorňuje exminister

Denník N ide až do konca roka tvrdú banderovskú a rusofóbnu propagandu, upozorňuje exminister Juraj Draxler a uvádza hneď dva…

01. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov