NAŽIVO

Zohran Mamdani vo štvrtok zložil prísahu ako prvý moslim a najmladší starosta New Yorku. Do funkcie ho inaugurovala krátko po polnoci miestneho času generálna prokurátorka štátu New York Letitia Jamesová na historickej stanici metra Old City Hall. Informovali o tom agentúry AFP a DPA.

„Toto je skutočne česť a privilégium na celý život,“ povedal Mamdani novinárom po zložení prísahy v sprievode manželky Ramy Duwajiovej.

Mamdani-jd20251106
Na snímke novozvolený starosta New Yorku Zohran Mamdani / Foto: TASR/AP-Heather Khalifa
12:23

Designovaný český premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby Česká republika bola najlepšie miesto na život na celej planéte. Predseda hnutia ANO to povedal vo svojom novoročnom prejave na sociálnej sieti, informuje web idnes.cz.

„Urobíme všetko pre to, aby sa rozdelená krajina začala zjednocovať,“ povedal Babiš v novoročnom prejave a poďakoval sa voličom za dôveru vo voľbách.

Andrej Babiš
Na snímke český premiér Andrej Babiš / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
12:19

Pravdepodobne až desiatky mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar a explózia počas osláv nového roka v bare Le Constellation v luxusnom švajčiarskom stredisku Crans Montana. Vyplýva to zo správ miestnych médií a agentúr AP a AFP.

12:17

Poľský prezident Karol Nawrocki vo svojom prvom novoročnom prejave vo funkcii uviedol, že rok 2026 bude pre Poľsko prelomový, keďže krajina sa po prvý raz zúčastní na samite skupiny G20. Zdôraznil, že pozvanie do spoločenstva najväčších svetových ekonomík je výsledkom dlhoročného úsilia Poliakov a symbolom uznania ich hospodárskeho pokroku. Podľa neho musí byť účasť Poľska v G20 začiatkom novej etapy rozvoja, bezpečnosti a lepšieho života občanov.

Karol Nawrocki
Na snímke poľský prezident Karol Nawrocki. / Foto: AP Photo/Czarek Sokolowski
12:15

V piatok očakávame oblačno až zamračené a popoludní lokálne aj menej oblačnosti. Miestami, najmä v Žilinskom kraji, sneženie alebo snehové prehánky. Na severe a na horských priechodoch lokálne tvorba snehových jazykov.

Najvyššia denná teplota 0 až 5, na Orave, pod Tatrami a Horehroní okolo -2 stupne C.

12:13

Mierová dohoda s Ruskom je „z 90 percent pripravená“, ale kľúčové body zostávajú stále otvorené, uviedol v novoročnom prejave ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Mierová dohoda je hotová na 90 percent. Zostáva desať percent. A to je oveľa viac než len čísla,“ uviedol Zelenskyj vo vystúpení zverejnenom na platforme Telegram. „Týchto desať percent rozhodne o osude mieru, o osude Ukrajiny a Európy,“ dodal.

11:56

Rok 2025 bol z pohľadu ekonomiky náročný, ale vláde a Ministerstvu financií (MF) SR sa podarilo splniť svoje základné ciele. Tým najväčším bolo schválenie štátneho rozpočtu na rok 2026, ktorý stanovil jasný cieľ zníženia deficitu verejných financií na úroveň 4,1 % hrubého domáceho produktu (HDP), uviedol to v súvislosti s hodnotením uplynulého roka minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

09:46

Počas protestov proti zlej ekonomickej situácii v Iráne bol zabitý dobrovoľník iránskych Revolučných gárd, informovala vo štvrtok štátna televízia s odvolaním sa na predstaviteľa provincie Lorestán. Informáciu priniesli agentúry AFP a AP.

„21-ročný člen hnutia Basídž z mesta Kuhdašt bol včera večer (v stredu) zabitý výtržníkmi pri obrane verejného poriadku,“ uviedla televízia s odvolaním sa na Saida Pouraliho, zástupcu guvernéra provincie Lorestán juhozápadne od Teheránu.

09:44

Státisíce ľudí privítali v noci na štvrtok v európskych metropolách príchod nového roka 2026. Informovali o tom svetové agentúry a spravodajské portály.

Najväčší ohňostroj v Európe bol podľa televízie Sky News v Londýne – za 12 minút a za zvukov zvonu Big Ben explodovalo nad hlavami približne 100.000 ľudí zhromaždených v centre britskej metropoly v okolí vyhliadkového kolesa London Eye 12.000 kusov pyrotechniky. Starosta Sadiq Khan označil oslavy príchodu Nového roka v Londýne za „najväčšie na svete“.

08:56

Akcie v USA v stredu klesli, ale aj napriek záverečnému oslabeniu uzavreli mimoriadne úspešný rok. Informovala o tom správa CNBC.

Širší index S&P 500 sa v stredu znížil 0,74 % na 6845,50 bodu a technologický Nasdaq Composite o 0,76 % na 23.241,99 bodu. Kľúčový index Dow Jones Industrial Average stratil 303,77 bodu alebo 0,63 % a uzavrel na 48.063,29 bodu.

08:55

Chorvátska vláda v stredu informovala, že americká administratíva vydala prevádzkovateľovi jadranského ropovodu JANAF licenciu na prepravu neruskej ropy do rafinérie v Pančeve, informovala agentúra Hina.

Spoločnosť JANAF je pripravená okamžite obnoviť dodávky ropy do srbskej rafinérie.

08:52

Americká armáda v stredu oznámila, že v medzinárodných vodách uskutočnila viacero nových útokov na údajné lode zapojené do obchodu s drogami, pri ktorých zahynulo osem ľudí. Pôvodne informovala iba o troch mŕtvych, uviedla agentúra AFP.

08:30

Vo všetkých slovenských pohoriach platí vo štvrtok nad pásmom lesa mierne lavínové nebezpečenstvo zodpovedajúce druhému stupňu päťdielnej medzinárodnej stupnice. Informovalo o tom Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby (HZS) v Liptovskom Hrádku na svojej webovej stránke.

08:30

Americká Ústredná spravodajská služba (CIA) i Národná bezpečnostná agentúra (NSA) dospeli k záveru, že Ukrajina sa nepokúsila zaútočiť na jeho rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina. Informoval o tom v stredu podľa agentúr DPA a Reuters denník Wall Street Journal, ako aj televízie PBS a CNN s odvolaním sa na nemenovaných predstaviteľov americkej vlády.

08:29

Niekoľko mŕtvych a desiatky zranených si vyžiadal požiar a následná explózia, ktoré zasiahli bar Le Constellation v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku Crans Montana ležiacom v kantonálne Valais. Oznámila to vo štvrtok skoro ráno švajčiarska polícia, informuje o tom správa portálu blick.ch.

07:46

Na diaľnici D1 v Trenčianskom a Žilinskom samosprávnom kraji je pre husté sneženie znížená maximálna povolená rýchlosť. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

V úseku Trenčín – Horná Streda znížili maximálnu rýchlosť na 80 kilometrov za hodinu, medzi Trenčínom a Žilinou je rýchlosť znížená na 100 kilometrov za hodinu.

Včera 18:51

Peking sa ostro ohradil voči kritike Japonska a Austrálie týkajúcej sa čínskych vojenských cvičení vo vodách okolo Taiwanu. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:49
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Júnový prebytok zahraničného obchodu patrí medzi historicky najvyššie

Celkový vývoz tovaru zo Slovenska dosiahol v júni takmer 6,4 mld. eur, čo je medziročne iba o 1,2 % menej. Celkový dovoz tovaru bol medziročne nižší o 8,9 % a dosiahol necelých 5,7 mld. eur

❚❚
.

Saldo zahraničného obchodu bolo aktívne v sume 709,9 mil. eur pri medziročnom náraste o 480,2 mil. eur. Hodnota salda v júni podľa Štatistického úradu SR patrí medzi najvyššie aktívne hodnoty mesačných výsledkov v histórii zahraničného obchodu vôbec. Mesačné výsledky zahraničného obchodu po dvoch mínusových mesiacoch v marci a apríli a mierne aktívnej hodnote v máji dosiahli vysokú plusovú hodnotu.

“Je to prekvapivo dobrý výsledok, ktorý svedčí o rýchlom zotavovaní zahraničného dopytu,” povedal pre agentúru SITA analytik VÚB banky Michal Lehuta. Pozitívny vývoj salda ovplyvnil najmä rast vývozu zo Slovenska, ktorý v júni medzimesačne narástol viac ako o tretinu a dosiahol takmer úroveň hodnoty pred rokom. Túto skutočnosť ovplyvnilo podľa úradu najmä medzimesačné zvýšenie vývozu strojov a prepravných zariadení, ktoré sú rozhodujúcou skupinou v štruktúre zahraničného obchodu SR. Patrí tam aj vývoz automobilov. Vývoz strojov a prepravných zariadení do krajín EÚ dosiahol 3,1 mld. eur, pričom v máji to bolo 2,07 mld. eur. Vývoz do krajín mimo EÚ bol v júni za 1,15 mld. eur, v máji to bolo 634,1 mil. eur.

Analytička Poštovej banky Jana Glasová predpokladá, že júnový vysoký objem exportu bol daný hlavne tým, že automobilky dobiehali, čo počas koronakrízy zameškali. Vtedy totiž výroba aj export stagnovali pre ochromený dopyt a aj pre problémy s dodávkami súčiastok a komponentov od dodávateľov. Teraz, keď sa situácia upokojila, tak automobilový priemysel podľa Glasovej dodatočne plní objednávky, ktoré predtým nestíhal. Okrem toho, s návratom do normálneho života sa opäť vrátila aj chuť obyvateľov nakupovať. Počas krízy veľa ľudí odložilo takéto väčšie nákupy, ako sú napríklad automobily, na neskôr, na obdobie po pandémii. “A teraz sa k týmto nákupom opäť vracajú, čo vytvára dopyt po nových automobiloch,” uviedla pre agentúru SITA Glasová.

.

Súhrnne za prvý polrok bol celkový vývoz tovaru v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku nižší o 17,1 % a dosiahol 33,756 mld. eur. Hodnota celkového dovozu zostala medziročne nižšia o 15,6 % pri sume 33,57 mld. eur. Saldo zahraničného obchodu bolo aktívne v objeme 185,9 mil. eur a bolo o 730,9 mil. eur nižšie ako v rovnakom období minulého roku.

Poštová banka očakáva, že silnejší rast exportu môže pretrvávať ešte aj v nasledujúcich mesiacoch, počas ktorých sa uskutočnia odložené objednávky a odložené nákupy zo strany ľudí. Počas jesenných mesiacov však môže prísť opäť ochladenie zahraničného dopytu, nakoľko prechádzame obdobím ekonomickej recesie, ktorá si vyberá svoju daň aj v podobe rastúcej nezamestnanosti a klesajúcich miezd. To samozrejme podľa Glasovej obmedzuje schopnosti ľudí investovať do takýchto väčších nákupov, ako napríklad kúpa nového auta. Čiastočnú korekciu na jeseň očakávajú aj analytici UniCredit Bank.

Aktuálne lepšie čísla ako počas predchádzajúcich mesiacov podľa analytičky WOOD & Company Evy Sadovskej rozhodne súvisia s uvoľňovaním opatrením u nás i vo svete. Zahraničný obchod sa totiž nevyhol vplyvu obmedzení súvisiacich s nákazou COVID-19 šíriacou sa po celom svete počas uplynulých mesiacov. Otázny však podľa Lehutu ostáva vývoj do budúcnosti, keďže nový koronavírus sa po svete stále rýchlo šíri. Slovenská ekonomika zaznamenáva podľa Sadovskej prepad, pričom jej opätovné naštartovanie nebude závisieť iba od domáceho dopytu, ale práve a vo veľkej miere od dopytu zo zahraničia. No a ten závisí od toho, ako sa tieto krajiny pasujú s pandémiou a ako sa ich ekonomikám darí.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Novoročný príhovor prezidenta SR Petra Pellegriniho. Pokarhal politikov a pridal aj varovania

Rok 2025 priniesol množstvo turbulentných chvíľ na domácej scéne aj búrlivý vývoj v medzinárodných vzťahoch. V novoročnom príhovore na to…

01. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Premiér: Rozdiely v pohľade na realitu sa budú v roku 2026 prehlbovať

Rozdiely v pohľade na slovenskú realitu sa budú v roku 2026 prehlbovať. V novoročnom príhovore to uviedol premiér Robert Fico…

01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Hlavným cieľom nie je poraziť Putina”. Arestovič tvrdí, že plán je väčší

„Hlavným cieľom nie je poraziť Putina, ale Trumpa.“ Ukrajinská vláda a jej spojenci na Západe nechcú ukončiť vojnu, pretože rátajú…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Doslova sa báli vysloviť slovo „Ukrajina“

Americký minister vojny Pete Hegseth od svojho vymenovania zastáva názor, že peniaze určené na pomoc Ukrajine by mali byť smerované…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Denník N ide až do konca roka tvrdú banderovskú a rusofóbnu propagandu, upozorňuje exminister

Denník N ide až do konca roka tvrdú banderovskú a rusofóbnu propagandu, upozorňuje exminister Juraj Draxler a uvádza hneď dva…

01. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Znamenie? Obrovský požiar zachvátil 150-ročný kostol Vondelkerk v Amsterdame, priamo na Nový rok

V Amsterdame v noci na 1. januára začala horieť jedna z najznámejších budov – 150-ročný kostol Vondelkerk

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko po rokoch prezradil, prečo Putin neprišiel na samit BRICS-u

Lukašenko vyhlásil, že v roku 2023 varoval Putina pred možným atentátom počas samitu BRICS v Juhoafrickej republike, kvôli čomu ruský…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prvé bábätká roka 2026: Pozrite si ich zoznam z jednotlivých nemocníc na celom Slovensku

Prvým bábätkom, ktoré sa v novom roku narodilo v Nemocnici Dunajská Streda v noci na štvrtok o 2.45 h, je…

01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Otvorený list prezidentovi

Otvorený list prezidentovi Slovenskej republiky k Benešovým dekrétom

01. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Silvestrovský výbuch v bare v alpskom stredisku Crans Montana si vyžiadal mŕtvych aj zranených

Niekoľko ľudí zahynulo a ďalší utrpeli zranenia po výbuchu, ktorý vo štvrtok nadránom zničil bar v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Konflikty, PRIDE-futbal, cesta na Mesiac. Očakávané udalosti roku 2026

Minule sme vám priniesli súhrn najvýznamnejších udalostí uplynulého roka – teraz sa pozrieme na horúce témy, ktoré nám otvorí prebudenie…

01. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ústavný súd zasiahol. ÚOO sa od Nového roka neruší, takto budú pokračovať

Úrad na ochranu oznamovateľov sa od 1. januára 2026 neruší. Nateraz pokračuje vo fungovaní bez zmien. Ústavný súd (ÚS) SR…

01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Umerov informoval Zelenského o výsledkoch telefonického rozhovoru s americkými a európskymi partnermi

Tajomník Národnej bezpečnostnej rady Rustem Umerov informoval Volodymyra Zelenského o výsledkoch telefonického rozhovoru s americkými a európskymi partnermi, o čom…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Křišťálová koule v FDA

Tak začíná zvolna vyplouvat na povrch, co všechno americké úřady věděly a neřekly o takzvané „vakcíně“ proti covidu. Račte se…

01. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Djokovič potešil fanúšikov. Raketu tak skoro na klinec nezavesí. Dostať sa k tenisu mu pomohol "zásah Boha"

Novak Djokovič avizoval, že hoci má už 38 rokov, ešte neuvažuje o ukončení profesionálnej kariéry. Tenisový fenomén kedysi tvrdil, že…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Migaľ si v novoročnom príhovore opäť kopol do Hlasu

Minister investícií Samuel Migaľ hovorí o aktuálnej situácii v strane Hlas-SD, z ktorej ho vylúčili, ako o politickej chybe. To,…

01. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európa sa môže stať ďalšou kolóniou veľmocí

Západ - na čele so Spojenými štátmi a Európskou komisiou vedenou Ursulou von der Leyenovou - je formálne ešte pri…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Kaliňák: Európska únia sa nemá do obrany miešať, veliť má NATO

Európska únia sa do spoločnej obrany nemá miešať. Veliť jej má Severoatlantická aliancia , pretože dve veliteľstvá obranu neurobia. Pre…

01. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

V EÚ bol vypracovaný plán na vyslanie 10-15 tisíc vojakov EÚ a NATO na Ukrajinu

V EÚ bol za vedúcej účasti expertov z Francúzska a Veľkej Británie vypracovaný plán na vyslanie 10-15 tisíc vojakov EÚ…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Svätec dňa: Panna Mária Bohorodička

Slávnosť Márie, Matky Božej, ktorá sa oslavuje 1. januára, nás pozýva zamyslieť sa nad jedinečnou úlohou Panny Márie ako Bohorodičky.…

01. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dvadsiatka prehrala so Švajčiarmi 2:3 a v štvrťfinále ju čaká náročný zámorský súper

Hokejová reprezentácia do 20 rokov počas silvestrovského večera odohrala posledný zápas skupinovej fázy juniorských MS v USA. Nestačila v ňom…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Putin v silvestrovskom príhovore vyjadril presvedčenie, že jeho krajina vo vojne na Ukrajine zvíťazí

Ruský prezident Vladimir Putin vo svojom tradičnom silvestrovskom prejave v stredu povedal, že jeho krajina verí vo víťazstvo na Ukrajine,…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Test osobnosti: Novoročné predsavzatie odhaľuje vaše zmýšľanie

Predsavzatie, ktoré si zvolíte na začiatku roka, môže veľa napovedať o tom, ako premýšľate a čo je pre vás v…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Francúzsko a Veľká Británia pripravené monitorovať prímerie na Ukrajine bez mandátu OSN či EÚ

Francúzsko a Veľká Británia sú pripravené „podieľať sa na monitorovaní dodržiavania prímeria aj bez mandátu OSN alebo EÚ“, stačí im…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Splní sa Trumpov sen o „zlatej flotile“?

USA, 31. decembra 2025 - Strácajúc popularitu, majiteľ Bieleho domu hľadá podporu u monštier vojensko-priemyselného komplexu.   23. decembra americký…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump nazval Kellogga “idiotom”

Americký prezident Donald Trump nazval svojho vtedajšieho poradcu pre národnú bezpečnosť Keitha Kellogga „idiotom“ kvôli podpore ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského,…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

15 celebrít a ich skutočné mená, ktoré ste nikdy nepočuli

Skutočné mená známych osobností často vôbec nie sú tie, pod ktorými ich pozná celý svet. Mnohé celebrity si zvolili umelecké…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zohran Mamdani vo štvrtok zložil prísahu ako prvý moslim a najmladší starosta New Yorku. Do funkcie ho inaugurovala krátko po polnoci miestneho času generálna prokurátorka štátu New York Letitia Jamesová na historickej stanici metra Old City Hall. Informovali o tom agentúry AFP a DPA.

„Toto je skutočne česť a privilégium na celý život,“ povedal Mamdani novinárom po zložení prísahy v sprievode manželky Ramy Duwajiovej.

Mamdani-jd20251106
Na snímke novozvolený starosta New Yorku Zohran Mamdani / Foto: TASR/AP-Heather Khalifa
12:23

Designovaný český premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby Česká republika bola najlepšie miesto na život na celej planéte. Predseda hnutia ANO to povedal vo svojom novoročnom prejave na sociálnej sieti, informuje web idnes.cz.

„Urobíme všetko pre to, aby sa rozdelená krajina začala zjednocovať,“ povedal Babiš v novoročnom prejave a poďakoval sa voličom za dôveru vo voľbách.

Andrej Babiš
Na snímke český premiér Andrej Babiš / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
12:19

Pravdepodobne až desiatky mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar a explózia počas osláv nového roka v bare Le Constellation v luxusnom švajčiarskom stredisku Crans Montana. Vyplýva to zo správ miestnych médií a agentúr AP a AFP.

12:17

Poľský prezident Karol Nawrocki vo svojom prvom novoročnom prejave vo funkcii uviedol, že rok 2026 bude pre Poľsko prelomový, keďže krajina sa po prvý raz zúčastní na samite skupiny G20. Zdôraznil, že pozvanie do spoločenstva najväčších svetových ekonomík je výsledkom dlhoročného úsilia Poliakov a symbolom uznania ich hospodárskeho pokroku. Podľa neho musí byť účasť Poľska v G20 začiatkom novej etapy rozvoja, bezpečnosti a lepšieho života občanov.

Karol Nawrocki
Na snímke poľský prezident Karol Nawrocki. / Foto: AP Photo/Czarek Sokolowski
12:15

V piatok očakávame oblačno až zamračené a popoludní lokálne aj menej oblačnosti. Miestami, najmä v Žilinskom kraji, sneženie alebo snehové prehánky. Na severe a na horských priechodoch lokálne tvorba snehových jazykov.

Najvyššia denná teplota 0 až 5, na Orave, pod Tatrami a Horehroní okolo -2 stupne C.

12:13

.

Šmilňák prehovoril o nehode: Za svoj skutok sa ospravedlňujem a prosím o odpustenie

Poslanec Národnej rady SR za KDH Martin Šmilňák prijme v najbližších dňoch osobnú politickú zodpovednosť za nedeľnú dopravnú nehodu, po…

31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dvorský oslávil Nový rok gólom. Jeho St. Louis však prehralo 1:6

\"Lavína\" Colorada Avalanche v noci zo stredy na štvrtok prevalcovala tím St. Louis Blues výsledkom 6:1. Jediný presný zásah \"bluesmanov\"…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Nemecko vypracovalo obranný plán pre prípad vojny. Nevylučuje ani priamy útok

Nemecko vypracovalo tajný plán vojny v Európe, ktorý zahŕňa päť fáz eskalácie, informuje web Politico po preskúmaní dôverného 24-stranového vládneho…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Zelenskyj v pasci”

The New York Times píše, že zmrazením vojenskej pomoci v marci Trumpov tím po prvýkrát dosiahol od Ukrajiny súhlas s…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Herečka Táňa Pauhofová sa na sociálnej sieti vyjadrila k svojej situácii v činohre SND

Herečka Táňa Pauhofová sa na sociálnej sieti vyjadrila k svojej situácii v Činohre Slovenského národného divadla . Pauhofová je jednou…

31. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov