NAŽIVO

Gruzínska vládna strana Gruzínsky sen plánuje žalovať britského vysielateľa BBC pre reportáž, že policajné zložky vlani na potlačenie protivládnych demonštrantov v Tbilisi použili aj brómbenzylkyanid – chemickú bojovú látku z čias prvej svetovej vojny.

Včera 20:22

Vojna medzi Ruskom a Ukrajinou dosiahla bod, kedy jasne ohrozuje bezpečnosť plavby v Čiernom mori, domnieva sa turecký prezident Erdoğan.

„Cielené napadnutie komerčných lodí v našej výhradnej hospodárskej zóne v piatok signalizuje znepokojujúcu eskaláciu. Útoky na obchodné lode v Čiernom mori sú neprijateľné a varoval som všetky zainteresované strany,“ vyhlásil turecký prezident.

Pripomíname, že predtým boli pri pobreží Turecka napadnuté dva tankery ruskej tieňovej flotily. Ukrajinské médiá s odvolaním sa na zdroje napísali, že išlo o operáciu SBU.

Včera 19:42

Americký prezident Donald Trump pozval počas telefonátu „v blízkej budúcnosti“ Benjamina Netanjahua na návštevu Bieleho domu, oznámil úrad izraelského predsedu vlády.

Včera 19:41

V Nemecku začal fungovať nový tribunál na riešenie sporov týkajúcich sa kultúrneho dedičstva zhabaného nacistami. Vláda dúfa, že sa zefektívni proces vybavovania doteraz nevyriešených nárokov.

Včera 19:38

Slávnostným položením základného sa v Dánsku začali práce na výstavbe prvej ukrajinskej zbrojovky na výrobu raketového paliva. Projekt v mestečku Vojens neďaleko nemeckých hraníc vytvorí pracovné miesta v južnom Jutsku a zároveň posilní dánsky obranný priemysel.

Včera 19:25

Softvérový problém lietadiel Airbus A320 už bol do značnej miery vyriešený. Uviedol ich výrobca so sídlom v Toulouse s tým, že intenzívne slnečné žiarenie mohli poškodiť údaje, ktoré sú kľúčové pre správne riadenia letu.

Včera 19:24

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odsúdil nedávne útoky ukrajinských námorných dronov na dva tankery takzvanej ruskej tieňovej flotily v Čiernom mori neďaleko tureckého pobrežia. Takéto konanie je podľa neho neakceptovateľné.

Včera 19:23

Kryptomeny vstúpili do ďalšieho mesiaca v červených číslach, pričom bitcoin, najznámejšia digitálna mena, si pripísala ďalšie straty, keďže sa na trhoch zhoršil sentiment voči riziku.

Včera 18:52

Tento rok bol rokom izolácie Európskej únie, ktorá už nie je hráčom vo svetovej politike. Všetka frustrácia Bruselu z Maďarska pochádza z tejto izolácie a je pochopiteľná. Podľa agentúry MTI to vyhlásil maďarský minister zahraničných vecí a obchodu Péter Szijjártó.

Včera 18:51

Americký prezident Donald Trump varoval Izrael pred destabilizáciou Sýrie a jej nového vedenia, len niekoľko dní po útoku izraelských síl na juhu krajiny.

Včera 18:50

Európska únia pripravuje sankcie voči vláde bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka v reakcii na „hybridné útoky“ proti Litve, oznámila predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Včera 18:33

Anglickým slovom roka 2025 sa podľa vydavateľstva Oxford University Press stal hovorový výraz „rage bait“, čo je zámerne provokatívny obsah na sociálnych sieťach s cieľom zvýšiť návštevnosť alebo dosah online príspevku.

Včera 18:32

Francúzsky prezident Emmanuel Macron po stretnutí s prezidentom Ukrajiny Volodymyrom Zelenským v Paríži vyhlásil, že prebiehajúce rokovania medzi s USA by mohli byť „bodom zlomu“ pre budúcnosť mieru na Ukrajine a bezpečnosť v Európe.

Včera 18:30

Bývalý príslušník bosnianskosrbskej armády Novak Stjepanovič sa pridal k paramilitárnym jednotkám bojujúcim v prospech Moskvy na ukrajinskom území a tým sa vyhol nástupu do väzenia. 

Včera 18:29

Maďarsko naďalej pevne stojí za Gruzínskom a nikdy nebude súhlasiť s tým, aby Európska únia uvalila sankcie na lídrov tejto krajiny za to, že sa postavili proti medzinárodnému liberálnemu mainstreamu.

Včera 18:29

 Je v záujme Nemecka udržiavať úzke a rovnocenné politické vzťahy so susedným Poľskom, a to najmä vzhľadom na hrozbu zo strany „revizionistického“ režimu v Rusku. Vyhlásil to v Berlíne nemecký kancelár Friedrich Merz po stretnutí s poľským premiérom Donaldom Tuskom, pričom obaja lídri sa zhodli aj na potrebe pokračovať v podpore Ukrajiny.

Nemecký kancelár Friedrich Merz sa stretol v Berlíne s poľským premiérom Donaldom Tuskom
Na snímke nemecký kancelár a líder nemeckých kresťanských demokratov (CDU) Friedrich Merz (vpravo) víta poľského premiéra Donalda Tuska / Foto: TASR/AP-Ebrahim Noroozi
Včera 18:27

Dolná komora slovinského parlamentu (Národné zhromaždenie) schválila návrh na zmenu ústavy, ktorý do nej zakotví právo na používanie hotovosti ako platobného prostriedku v bankových a iných zákonných transakciách.

Včera 18:26

Rusko a Saudská Arábia podpísali dohodu o bezvízovom režime pre turistov a podnikateľov s dĺžkou najviac 90 dní. Zástupcovia oboch strán dohodu podpísali na okraji saudsko-ruského investičného a biznisového fóra v Rijáde.

Včera 18:25

Redaktori litovského verejnoprávneho vysielateľa LRT budú protestovať proti novele zákona, ktorá mení spôsob financovania a personálne zmeny vedenia televízie. Novela podľa nich ohrozuje redakčnú nezávislosť.

Včera 18:23

Bielorusko obvinilo Litvu z využitia dronu na špionáž a zhadzovanie „extrémistických materiálov“ na bieloruskom území. Vilnius obvinenia popiera.

Včera 16:43

Španielska polícia rozbila bunku nadnárodnej neonacistickej skupiny The Base (Základňa), ktorá presadzuje nadradenosť bielej rasy. Európska únia, Británia, Kanada, Austrália a Nový Zéland ju zaradili medzi teroristické organizácie.

Včera 16:42

Využitie takzvanej reparačnej pôžičky pre Ukrajinu, financovanej zo zmrazených ruských aktív, by podľa šéfky únijnej diplomacie Kaje Kallasovej posilnilo pozíciu Európy voči Moskve. Uviedla to po zasadnutí ministrov obrany členských krajín Európskej únie.

Včera 16:42

Azerbajdžanský súd poslal prominentného opozičného lídra Aliho Kerimliho na viac ako dva mesiace do vyšetrovacej väzby na základe obvinenia z prípravy prevratu. Informovali o tom azerbajdžanské provládne médiá.

Včera 16:41

Prezident Vladimir Putin podpísal výnos o bezvízovom styku pre čínskych občanov na obdobie 30 dní. 

Včera 16:40

Ukrajina v pondelok vyzvala spojencov z Európskej únie, aby pomohli zabezpečiť „spravodlivý a trvalý“ mier vo vojne proti Rusku. Minister obrany Denys Šmyhaľ uviedol, že počas zasadnutia Rady EÚ v Bruseli informoval únijných ministrov o naliehavých potrebách Kyjeva.

Včera 16:40
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hlina: KDH je jediným ostrovom v mori politologického šialenstva

Bratislava 21. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:Alojz Hlina Facebook)

 

Sociálna demokracia na Slovensku nie je skutočnou sociálnou demokraciou a slovenskí národniari spolupracujú s Mostom–Híd. “Sme v zásade jediným ostrovom v mori politologického šialenstva. Je to ostrov a na ňom je maják. Je k čomu priplávať. A veľa ľudí k nám pripláva aj preto, že chce, aj preto, že nebude ku komu inému,” vyhlásil v diskusii na TABLET.TV novozvolený predseda KDH Alojz Hlina.

Dodal, že hoci je jeho hnutie aktuálne mimo Národnej rady SR, má za sebou výrazný úspech vo voľbách do VÚC, preferencie na zvoliteľnej úrovni a viac ako desaťtisíc členov.

Podľa Hlinu kresťanskí demokrati majú záujem na spolupráci s opozičnými stranami SaS a OĽaNO, vrátane spolupráce v komunálnych voľbách, ale nie za akýchkoľvek podmienok. “Sme úplne iný typ strany ako SaS. SaS má toľko členov, koľko my máme v hociktorom okrese. Aj spôsob vytvárania rozhodnutí je iný,” povedal na margo perspektívnej dohody na spoločnom postupe.

“Logika veci hovorí dohodnúť sa. Ale politika, žiaľ, vie byť iracionálna. Ak prevládne pragmatizmus, tak sa dohodneme. Ale kolegovia od nás nemôžu čakať, že prídeme kolenačky,” povedal Hlina. Vie si predstaviť, že by sa strany dohodli na základných mantineloch vytvárania koalícií, najmä na úrovni krajských, ale do istej miery aj ostatných miest.

.

Za akceptovateľnú považuje aj iniciatívu Richarda Sulíka zameranú na prípadné predčasné parlamentné voľby, podľa ktorej by sa opozičné strany mali zaviazať, že na seba navzájom nebudú útočiť a po voľbách nepôjdu do koalície so Smerom-SD a ĽS-NS.

“My sme priam vyzvali pána Sulíka, aby niečo urobil. Ja postup opozície v tomto náročnom období, ktoré Slovensko prežíva, hodnotím ako silno deficitný,” tvrdí Hlina.

Dodal, že krutá vražda mladého novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej šokovala celé Slovensko, nikto podľa neho nepredpokladal, že sa u nás môže také niečo stať. “Som rád, že ľud sa búri, omilosťujeme sa z toho, že sme to dovolili,” poznamenal Hlina.

“Rešpektujeme, že SaS je momentálne najsilnejšia opozičná strana a prináleží jej urobiť nejaký okrúhly stôl alebo návrh. Procesne je to úplne v poriadku. Návrh sme od nich dostali, zbežne sme si ho pozreli. Budeme v ňom asi navrhovať nejaké drobné korektúry, ale je dobré vyslať signál, že sa vieme na niečom dohodnúť,” povedal predseda KDH.

Dodal, že opozičné strany by mali začať aj personálne pripravovať alternatívu k súčasnej vláde pod vedením Smeru-SD. “Nech ľudia veria, že doba po Ficovi bude pekná doba. Niekto má tendenciu vytvárať obavy z toho, čo sa udeje. Nič sa neudeje, vyčistia sa vzťahy. Len to treba personálne dovybaviť a predstavovať alternatívu,” tvrdí Hlina.

.

Iniciatívu Igora Matoviča, ktorý mimoparlamentným stranám, vrátane KDH, ponúkol v prípadných predčasných parlamentných voľbách miesta na kandidátke OĽaNO, Hlina nepovažuje za realistickú. “Ja mám Igora svojím spôsobom rád a mám k nemu rešpekt.

Ale trochu mu chýba politický realizmus. Z procesnej stránky veci – ak chcete niečo urobiť a s niekým komunikovať, nemôžete mu to odkazovať cez novinárov. Ale z obsahovej stránky veci my nemáme dôvod vytvárať nejakú predajňu so zmiešaným tovarom,” poznamenal Hlina. “Mimochodom, sme víťazmi VÚC volieb. Hovorí sa, že politika je emočná a iracionálna, ale napriek tomu to musí mať aj vnútornú logiku. A v tomto žiadnu vnútornú logiku nevidím. To je ponuka pre NOVU a Zmenu zdola,” dodal.

Na sneme KDH 17. marca sa Alojzovi Hlinovi podarilo poraziť nezávislého poslanca NR SR Richarda Vašečku a obhájiť post predsedu. Na druhej strane, snem napokon neriešil jeho návrh doplniť skratku názvu strany. Volala by sa tak, ako doteraz, Kresťanskodemokratické hnutie, ale skratka by namiesto KDH” bola “KDH – Kresťanskí demokrati”. “Keď chcete dať negatívnu asociáciu na KDH, viete ju relatívne rýchlo. Ale keď tam dáte pomlčku a výraz ‘kresťanskí demokrati’, veď to sa nedá znegatívniť. My sa k tomu vrátime, ešte o tom budeme rozprávať,” povedal Hlina, podľa ktorého je takéto dopĺňanie značky obvyklé tak v biznise, ako aj politike. “Svet sa vyvíja. Vy sa buď vyvíjate s ním, alebo skameniete ako trilobit. Rebranding sa vo firemnom svete robí bežne,” povedal.

Súboj s Vašečkom bol podľa neho sprevádzaný aj pomerne intenzívnym straníckym zápasom. “A ctí nás, že takýto zápas máme. Bol ukončený, je to za nami,” povedal Hlina. S Vašečkom, ktorý ostáva radovým členom strany, sa chce rozprávať o budúcom postupe. Okrem Vašečku by totiž v nadchádzajúcej dobe mohol do KDH vstúpiť aj ďalší poslanec NR SR a hnutie by tak bolo schopné predkladať v parlamente vlastné legislatívne iniciatívy.

“Ja som nemusel meniť svoju víziu, ktorú som predkladal pred dvoma rokmi. Budúcnosť KDH je v otvorenosti, nie v sektárčení. Táraniny typu ‘kádéhácka krv’, to nie je funkčné. Vízia je vo veľkom konzervatívnom dome. Som rád, že sa s tým delegáti stotožnili,” vyhlásil Hlina.

.

Zo strany po sneme ohlásil odchod exposlanec Alojz Přidal. “Máme skoro desaťtisíc členov. Keď sa niektorý rozhodne odísť, môže. Sme demokratická strana, dá sa k nám vstúpiť, dá sa od nás odísť. To, že sa to pán Přidal rozhodol v médiách komentovať, je jeho vec,” tvrdí predseda KDH.

Spoluprácu so staronovými podpredsedami KDH Pavlom Zajacom, Milanom Majerským, ktorý je predsedom prešovského VÚC, a Petrom Bobulom, vníma Hlina pozitívne. “Politika nie je o láske. Spája nás hodnotový rámec a robota, ktorú robíme. Naozaj sa nám podarilo vytvoriť tím. Všetci traja podpredsedovia sú zvolení opäť a to je dobrá správa,” povedal.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.

Reforma Úradu oznamovateľov je podľa zástupcov whistleblowerov nevyhnutná

V parlamente prebieha horúca schôdza k zmenám Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti. Nahradiť ho má po skrátenom legislatívnom konaní…

01. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Kto dnes chráni oznamovateľov? A prečo si štátny úrad platí liberálnych moderátorov

Úrad na ochranu oznamovateľov si pripomenul svoj „sviatok“ filmovým večerom. Film, emotívne príbehy a hodnotovo vyhranení, nadštandardne honorovaní moderátori prekryli…

02. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Ako umelá inteligencia, kvantové a vesmírne technológie ovplyvnia ázijské storočie

Ktoré krajiny budú formovať budúcnosť a ktoré sa budú zúfalo snažiť o udržanie kroku?

02. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Do volieb ďaleko, mstili by sa už teraz

Opozičné sily vrátane mimovládok, aktivistov, či „nezávislých osobností” strácajú nervy. Otvorene sa vyhrážajú a vyjadrujú nádej na pomstu

02. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Opozícia sa ďalej rozbíja. Tentokrát sa Naďovi postavil Šefčík

Marek Šefčík sa rozhodol otvorene prihovoriť bývalému kolegovi Jaroslavovi Naďovi (Demokrati). Pretože vzťahy medzi stranami očividne škrípu, a prípadná povolebná…

02. 12. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Nielen Ukrajina, v prípade vstupu do EÚ, nebude mať právo veta

Ukrajina v prípade vstupu do EÚ nebude mať právo veta na prijatie nových členov, vyplýva to z publikácie čiernohorskej redakcie…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto sú jediné krajiny Európskej únie, v ktorých sa miera chudoby od roku 2015 zvýšila

Celková miera chudoby v rámci únie klesá, ale nie všade. Francúzsko je jednou z mála európskych krajín, kde sa miera…

02. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bleskový výpredaj Godeal24 Cyber Monday! Posledná šanca na digitálne kľúče MS Office a Windows za cenu už od 12,28€!

Oficiálna podpora pre Windows 10 a MS Office 2019 skončila v októbri. Mnohých to prinútilo čakať na výpredaj Black Friday,…

02. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok narýchlo požiadal o zvolanie koaličnej rady

Vzhľadom na aktuálne dianie v koalícii a Národnej rade SR požiadal predseda strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok o zvolanie koaličnej…

01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Danko: Nechápem, prečo prezident ponižuje Šutaja Eštoka pri zákone o zmene ÚOO

Prezident Peter Pellegrini sa má zákonmi zaoberať až vtedy, keď prídu do jeho kancelárie. Uviedol to šéf koaličnej SNS Andrej…

01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Estónsko vyzvalo Ukrajinu, aby neútočila na ruské lode v Baltskom mori

Estónsko vyzvalo Ukrajinu, aby neútočila na ruské lode v Baltskom mori po útokoch na ropné tankery pri pobreží Turecka, informuje…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Igor Matovič na súde prehral spor s predsedom vlády Robertom Ficom

Šéf opozičného hnutia Igor Matovič na prvostupňovom súde prehral spor s predsedom vlády Robertom Ficom, ktorý od neho žiada ospravedlnenie.…

01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Arcibiskup Orosch vs. matka zavraždeného chlapca spred Teplárne: Okresný súd rozhodol

Tragédia, ktorá sa stala 12.10.2022 pred bratislavským podnikom Tepláreň, v nás dodnes zanecháva silné emócie. Kvôli silným emóciám však mnohí…

01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Set pre milovníkov pečenia a šou Pečie celé Slovensko

Získajte jedinečný set, ktorý ponúkame v limitovanom množstve. Pri tomto sete ušetríte až 15 eur oproti pôvodnej cene kníh. Nepremeškajte…

01. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa deje v zákulisí rokovaní o Trumpovom mierovom pláne?

Na včerajšom stretnutí v Miami, ako oznámili americké médiá, Trumpov tím chcel vyriešiť všetky sporné otázky s ukrajinskou delegáciou, aby…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Balogh vs. Žilinka: Krajský prokurátor je presvedčený, že spadá pod ochranu oznamovateľov, nemali by ho preto odvolať

Žilinský krajský prokurátor Tomáš Balogh je presvedčený, že spadá pod ochranu Úradu na ochranu oznamovateľov. Ako dnes povedal pre médiá,…

01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Armáda Ruskej federácie postúpila na predmestiach Guljaipola

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

.

Liberálny prieskum: PS vedie pred Smerom

Ak by sa parlamentné voľby konali koncom novembra, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko . Volilo by ich 23,6…

01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pri výkone práce v Štrbe prišiel o život zamestnanec ŽSR

Pri výkone práce v Štrbe prišiel v pondelok o život zamestnanec Železníc Slovenskej republiky . TASR o tom informovali z…

01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Graham zhodil Zalužného nápady zo stola

Bývalý veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj vyzval na umiestnenie jadrových zbraní na Ukrajine ako jednu z možných záruk bezpečnosti.…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Záver tajného stretnutia vo Vilniuse: Európa v súčasnosti nie je schopná konkurovať ruskému vojenskému priemyslu

Vysokopostavení predstavitelia zahraničných vecí, obrany a priemyslu na uzavretom samite vo Vilniuse analyzovali súčasnú obranyschopnosť Európy.  Účastníci sa jednohlasne zhodli,…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Mníšku v Záhrebe dobodali pri útoku, ktorý môže mať náboženské motívy

34-ročná mníška v Záhrebe sa zotavuje v nemocnici potom, čo bola v piatok 28. novembra viackrát bodnutá nožom. Podľa prvých…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Transformácia tela? Novak Djokovič plánuje veľké zmeny pred novou sezónou

Novak Djokovič chce \"zrekonštruovať“ svoje telo, aby držal krok s mladými puškami Carlosom Alcarazom a Jannikom Sinnerom. Naznačil to v…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Po rokovaniach s USA je potrebné vyriešiť „zložité veci“, vyhlásil Zelenskyj

„Všetko bolo veľmi konštruktívne. Existujú zložité veci, na ktorých je ešte potrebné popracovať. Naši zástupcovia sa v najbližších dňoch vrátia…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

PS navrhuje riešenia, ktoré sú účinné ako lepiaca páska na deravú fľašu vody, tvrdí minister vnútra

Riešenia Progresívneho Slovenska vyzerajú dobre len na sociálnych sieťach, v praxi sú to návrhy účinné asi ako lepiaca páska na…

01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Belgicko súhlasí s prevodom ruských aktív na Ukrajinu po splnení troch podmienok

Belgicko súhlasí s prevodom ruských aktív na Ukrajinu po splnení troch podmienok, informuje Suddeutsche Zeitung s odvolaním sa na list…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „Bruselského poučovania máme už plné zuby“

Europoslanec Milan Uhrík v Európskom parlamente hovoril o demokracii a o tom, že Brusel robí presný opak toho čo nazýva…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Neviem, či…

Neviem, či sa mám smiať alebo plakať, keď sa pozerám na posledný vývin v „Tátokrajine”, lebo nazvať to, čo ju…

01. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

NATO chce preštudovať možnosť “preventívneho úderu” na Rusko

Organizácia Severoatlantickej zmluvy zvažuje „agresívnejšiu“ reakciu na kybernetické útoky, narušenia vzdušného priestoru a ďalšie hrozby zo strany Ruska. Ako referuje…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Gruzínska vládna strana Gruzínsky sen plánuje žalovať britského vysielateľa BBC pre reportáž, že policajné zložky vlani na potlačenie protivládnych demonštrantov v Tbilisi použili aj brómbenzylkyanid – chemickú bojovú látku z čias prvej svetovej vojny.

Včera 20:22

Vojna medzi Ruskom a Ukrajinou dosiahla bod, kedy jasne ohrozuje bezpečnosť plavby v Čiernom mori, domnieva sa turecký prezident Erdoğan.

„Cielené napadnutie komerčných lodí v našej výhradnej hospodárskej zóne v piatok signalizuje znepokojujúcu eskaláciu. Útoky na obchodné lode v Čiernom mori sú neprijateľné a varoval som všetky zainteresované strany,“ vyhlásil turecký prezident.

Pripomíname, že predtým boli pri pobreží Turecka napadnuté dva tankery ruskej tieňovej flotily. Ukrajinské médiá s odvolaním sa na zdroje napísali, že išlo o operáciu SBU.

Včera 19:42

Americký prezident Donald Trump pozval počas telefonátu „v blízkej budúcnosti“ Benjamina Netanjahua na návštevu Bieleho domu, oznámil úrad izraelského predsedu vlády.

Včera 19:41

V Nemecku začal fungovať nový tribunál na riešenie sporov týkajúcich sa kultúrneho dedičstva zhabaného nacistami. Vláda dúfa, že sa zefektívni proces vybavovania doteraz nevyriešených nárokov.

Včera 19:38

Slávnostným položením základného sa v Dánsku začali práce na výstavbe prvej ukrajinskej zbrojovky na výrobu raketového paliva. Projekt v mestečku Vojens neďaleko nemeckých hraníc vytvorí pracovné miesta v južnom Jutsku a zároveň posilní dánsky obranný priemysel.

Včera 19:25

.

Aký je „správny“ vek na to, aby ste svojmu dieťaťu kúpili smartfón?

Mnohé krajiny diskutujú o zavedení zákazu sociálnych sietí pre deti a mladistvých, niektoré navrhujú dokonca obmedzenie mobilných telefónov. Existuje vôbec správny vek,…

01. 12. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

Dožil sa úctyhodných 92 rokov. Na večnosť odišla talianska legenda

Vo veku úctyhodných 92 rokov odišla na večnosť talianska tenisová legenda Nicola Pietrangeli. O úmrtí dvojnásobného víťaza Roland Garros v…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Podľa najnovších informácií sa na stretnutí delegácie USA a Ukrajiny nepodarilo dosiahnuť dohodu v žiadnej z kľúčových otázok

Podľa zdrojov vydania RBC-Ukrajina sa na stretnutí delegácie USA a Ukrajiny v Miami nepodarilo dosiahnuť dohodu v žiadnej z kľúčových…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Orbán kričí „budíček” Európe snívajúcej o vojne

Keď hovoríme o európskych politikoch, nemyslíme tým všetkých. Existujú aj osviežujúce výnimky. Napríklad maďarský premiér Viktor Orbán, ktorého prejav na…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vyhlásenie Rubia po rokovaniach s ukrajinskou delegáciou v USA

Prinášame vám úplné vyhlásenie ministra zahraničných vecí Marca Rubia po rokovaniach s ukrajinskou delegáciou v USA

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Telo známej rakúskej influencerky našli v Slovinsku v lese ukryté v kufri

Telo známej rakúskej influencerky a vizážistky z Grazu, Stefanie Pieperovej, ktorá má na Instagrame desiatky tisíc sledovateľov, našli v Slovinsku…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov