NAŽIVO

Nemeckí vojaci splnili svoj pôvodný úkol v Grónsku, a preto opustili ostrov. Vyhlásil to predstaviteľ Bundeswehru, podplukovník Peter Milevchuk, v rozhovore pre mediálnu skupinu Funke.

Podľa jeho slov bola spolupráca s dánskymi kolegami „veľmi pozitívna a konštruktívna“.

„Najprv sme tu preskúmali situáciu a tým sme v podstate splnili úlohu. Teraz sa vrátime domov s výsledkami,“ povedal podplukovník.
Spomeňme, že Trump uvalil na Nemecko (a aj na ďalšie európske krajiny) clá za vyslanie vojakov do Grónska.

16:16

V dôsledku rozsiahlych lesných požiarov v Čile prišli o život dvaja ľudia. Tamojší minister vnútra Álvaro Elizalde uviedol, že približne 500.000 obyvateľov regiónov Biobío a Nuble boli vyzvaní na evakuáciu do bezpečia.

16:14

Nemecká priemyselná a obchodná komora vyzvala EÚ na jednotný postup voči clám, ktoré Trump oznámil v súvislosti so sporom o Grónsko a ktoré majú zasiahnuť Nemecko aj ďalšie štáty.

16:10

Macron vyzval v telefonickom rozhovore s Ahmadom Šarom na „trvané prímerie“ v Sýrii po eskalácii bojov medzi jednotkami Damasku a kurdskými silami.

15:49

Čína obmedzuje vývoz vzácnych zemín, informuje agentúra Bloomberg s odvolaním sa na objemy dodávok materiálov používaných vo vysoko technologických produktoch.

Podľa vydania to môže súvisieť s napätím medzi Čínou a Japonskom a tiež so všeobecným nárastom napätia vo svetovej politike súvisiacim s konaním Donalda Trumpa.

„Podľa údajov colných orgánov objem vývozu materiálov používaných v elektromobiloch, zbraňových systémoch a high-tech výrobe dosiahol v decembri 6 745 ton, čo je menej ako 6 958 ton v novembri,“ píše Bloomberg.

15:27

V Sýrii sa v posledných dňoch výrazne vyostril konflikt medzi vládnymi silami a Kurdmi zo Syrských demokratických síl (SDS), ktorí kontrolujú rozsiahle územie na severe a východe Sýrie.

Vládne sily v Damasku nedávno obsadili kurdské oblasti Aleppa. A v posledných dňoch s podporou Turecka rozpútali rozsiahly útok po celej línii, obsadili mesto Tabka a priľahlé dôležité priehrady cez Eufrat a vytlačili kurdské sily na západný breh rieky.

14:54

Čínske štátne médiá informovali, že výbuch v oceliarni v severnej Číne si v nedeľu vyžiadal dve obete a 66 zranených. Traja ľudia sú v kritickom stave a päť ďalších je stále nezvestných.

14:47

Macron požiada EÚ, aby aktivovala svoj nástroj proti ekonomickému nátlaku v prípade, ak USA zavedú clá v súvislosti s patovou situáciou ohľadom sporu o Grónsko, uviedol jeho tím.

14:46

Hovorca iránskej justície uviedol, že iránske justícia doteraz nevyniesla žiadne tresty smrti v súvislosti s nedávnymi masovými protivládnymi protestami.

14:44

Trump označil vyslanie európskych vojsk do Grónska za „veľmi nebezpečnú situáciu pre prežitie našej planéty“.

„Iba Spojené štáty americké pod vedením prezidenta Donalda Trumpa môžu hrať túto hru, a to veľmi úspešne! Nikto sa nedotkne tohto posvätného kúska zeme, najmä vzhľadom na to, že je v stávke národná bezpečnosť Spojených štátov a celého sveta. Okrem toho Dánsko, Nórsko, Švédsko, Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia, Holandsko a Fínsko podnikli cestu do Grónska s neznámymi cieľmi. Je to veľmi nebezpečná situácia pre bezpečnosť a prežitie našej planéty. Tieto krajiny, ktoré sa zapojili do tejto veľmi nebezpečnej hry, vytvorili takú úroveň rizika, ktorá je neprijateľná a neudržateľná. Preto je mimoriadne dôležité, aby sa na ochranu globálneho mieru a bezpečnosti prijali rozhodné opatrenia, aby sa táto potenciálne nebezpečná situácia rýchlo a jednoznačne ukončila,” napísal Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social.

14:30

Iránske úrady potvrdili, že počas celoštátnych masových protestov v krajine prišlo o život najmenej 5000 ľudí vrátane 500 členov bezpečnostných zložiek.

13:30

Meloniová označila Trumpove vyhrážky  uvaliť clá na krajiny, ktoré nesúhlasia s jeho plánom na obsadenie Grónska, za „chybu“. Zároveň uviedla, že s Trumpom telefonovala a oboznámila ho so svojím názorom.

13:29

Francúzske bezpečnostné zložky uviedli, že po tom, čo sa vo Francúzsku v jednom z parížskych bytov prepadla podlaha jedna osoba utrpela vážne zranenia.

13:27

Zelenskyj uviedol, že pri najnovších ruských útokoch na Ukrajinu prišli o život najmenej dvaja ľudia a desiatky ďalších utrpeli zranenia.

13:22

Európa môže vyhnať americké vojenské základne zo svojho územia, ak USA anektujú Grónsko, píše The Economist s odvolaním sa na zdroje v EÚ.

Zdroje sa domnievajú, že Európska únia môže využiť americké vojenské základne v Európe ako páku na vyvíjanie tlaku na Trumpa v prípade pokusu o obsadenie Grónska.
Základne ako Rammstein v Nemecku hrajú dôležitú úlohu pre USA z hľadiska ich vplyvu na Afriku a Blízky východ, čo môže slúžiť ako nástroj odstrašenia.

Okrem toho The Economist uvádza, že EÚ môže použiť agresívne ekonomické opatrenia proti americkým technologickým spoločnostiam.

13:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Fortuna liga: Slovan Bratislava aj Trnava doma potvrdili tri body z prvého kola, Nitra zaskočila domácu Žilinu

Úradujúci slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava začal novú sezónu vo Fortuna lige vo veľkom štýle. Po víkendom triumfe 5:0 na pôde Nitry v prvom kole rovnakým výsledkom zdolal v druhom kole aj futbalistov Michaloviec, tentokrát však na vlastnom štadióne. Šesť bodov a skóre 10:0 znamená pre Slovan priebežnú prvú priečku v tabuľke

❚❚
.

“Belasí” sa síce proti Zemplínčanom ujali vedenia gólom mladíka Dávida Strelca už v tretej minúte, no hostia v prvom polčase držali krok s favoritom a vypracovali si aj niekoľko šancí. Po zmene strán sa naplno prejavila väčšia kvalita v kádri Bratislavčanov, keď po hodine hry zvýšil na 2:0 opäť Strelec a po ňom sa medzi kanonierovi pridali aj David Holman, Aleš Ožbolt a Rafael Ratao.

“V Nitre sme rozhodli už v prvom polčase, teraz to bolo naopak, keď sme mali veľmi silný záver. Ukázalo sa, akú máme silu aj na lavičke, striedajúci hráči priniesli oživenie, kým súper postupne odpadol. My sme vládali, máme dostatočne nabehané. Michalovce nehrali vôbec zle až do záverečnej fázy, keď sme ich už jednoznačne prevýšili. Išli sme až do konca naplno, pretože sme chceli potešiť ľudí, ktorí prišli na štadión. Zaslúžili si vidieť čo najviac gólov v sieti súpera,“ prezradil po súboji stále len 19-ročný mladík Dávid Strelec pre oficiálny klubový web.

Po dvoch dueloch majú na svojom konte plný počet bodov aj hráči Trnavy, ktorí si v utorok poradili s Ružomberkom. Spartak je v tabuľke druhý za Slovanom len vinou horšieho skóre (5:1). Trnavčanom v utorok vyšla odplata za prehru vo finále play-off o účasť v Európskej lige 2020/2021. Skóre stretnutia otvoril už v 7. min Ján Vlasko z pokutového kopu, poistku pridal po zmene strán Jakub Grič. Za hostí síce z penalty skorigoval Ján Maslo, ale posledné slovo mal v nadstavenom čase Erik Pačinda.

.

“Po prvých piatich minútach som si myslel, že to môže byť z našej strany dobrý zápas. Potom nás zastavila situácia, po ktorej súper dal na 1:0, čo nám trochu narušilo plány. Chlapcami to trocha otriaslo a prvý polčas sme sa hľadali, nevedeli sme nájsť cestu k súperovej bránke. Druhý polčas sme chceli, aby sa chlapci upokojili, lebo atmosféra v Trnave je jedinečná a najmä na mladíkov to mohlo mať vplyv. Trnava dala na 2:0, no chceli sme zápas otočiť alebo dorovnať. Začali sme zvyšovať obrátky a mali sme tam takých 20 minút tlak. My sme naše šance, až na pokutový kop, nepremenili. V závere sme chceli vyrovnať, ale súper dal tretí gól a zaslúžene vyhral,“ zhodnotil kouč MFK Ružomberok Ján Haspra.

V treťom utorkovom súboji sa zrodilo prekvapenie na úkor favorita, keď Žilina doma nestačila na Nitru a podľahla jej 1:2. Hrdinom hostí bol dvojgólový Michal Faško, ktorý v druhom polčase zariadil triumf pre tím spod Zobora. “Som veľmi rád, že sme v Žiline bodovali. Ostatné dva týždne sme si odmakali a výsledok zo soboty (domáca prehra so Slovanom 0:5, pozn.) bol veľmi krutý. Boli sme dôslednejší, precíznejší a verili sme, že v Žiline môžeme niečo uhrať napriek tomu, že sme cez polčas prehrávali 0:1. Veľmi sme potrebovali takýto pozitívny výsledok. Dúfam, že nás nakopne, ale chceme ostať pri zemi, nechceme byť ako na hojdačke, že sa nebudú striedať lepšie a horšie výkony a že na zápas pod Dubňom nadviažeme aj v ďalšom súboji. Verím, že sa budeme postupne zlepšovať,” myslí si kouč FC Nitra Gergely Geri.

Druhé kolo futbalovej Fortuna ligy 2020/2021 dohrajú troma stredajšími súbojmi s výkopom o 19.00 h. Dunajská Streda sa predstaví na pôde FK Pohronie, Sereď v Zlatých Moravciach hostí Senicu a Trenčín na žilinskom trávniku privíta Zlaté Moravce.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.

Opozícia opäť bije do premiéra, ale Slovensku nepomáha

Poslanec Juraj Krúpa očividne nechápe rozdiel medzi zmluvami o obrannej a hospodárskej spolupráci. Okrem toho sa pustil do premiéra, ktorému…

18. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Dánsko a jeho spojenci vydali spoločné vyhlásenie o Grónsku

Dánsko a jeho spojenci vydali spoločné vyhlásenie o Grónsku, ktoré chce získať americký prezident Donald Trump. Vyhlásenie podpísali aj Fínsko,…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Macron chce použiť „obchodnú zbraň“ na boj proti Trumpovi a USA

Francúzsky prezident Emmanuel Macron plánuje vytasiť „obchodnú zbraň“ a bojovať proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi a Spojeným štátom

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove nároky na Grónsko rozvírili debatu na sociálnych sieťach

Známy britský liberálny novinár a moderátor Piers Morgan sa rozhodol urobiť si žart z Trumpových nárokov na Grónsko. Príspevok získal…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér sa na Floride stretol s Donaldom Trumpom. Zhodli sa, že EÚ je v hlbokej kríze

Ak sa správame sebavedome a konštruktívne a prejavujeme záujem o mierovú spoluprácu s každým, kto má záujem, nikto nami nepohŕda,…

18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trumpove „grónske clá“ budú mať dopad na obchod s EÚ

EÚ sa chystá zastaviť proces uzatvárania obchodnej dohody s USA kvôli zavedeniu nových „grónskych“ ciel zo strany Trumpa

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump chce vytvoriť svoj vlastný ekvivalent OSN

Americký prezident Donald Trump vyslovil zámer vytvoriť „Radu mieru“ , teda ekvivalent Organizácie spojených národov (OSN), so vstupným poplatkom vo…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Korčok si neodpustil komentár k Ficovej návšteve v USA

Predseda vlády Robert Fico svojou návštevou v USA zradil záujmy Slovenska, pretože neotvoril témy, ktoré sa bytostne dotýkajú Slovenska. V…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Diabol sa ukrýva v detailoch

Bývalý správca policajných sociálnych sietí David Púchovský (Hoaxy & podvody) sa nevzdáva boja o pozornosť. Tentoraz zverejnil svoju „prednášku pre…

18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

„Kaskádový efekt“ a úplný výpadok? Čo sa deje s ukrajinským energetickým sektorom

Podľa údajov spoločnosti „Ukrenergo“ je situácia najzložitejšia v Kyjeve a okolí , lenže situácia v energetickom sektore sa naďalej zhoršuje

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel reagoval na Trumpovu hrozbu clami

„Európska únia pevne stojí za ochranou medzinárodného práva,“ povedal António Costa, predseda Európskej rady, v reakcii na najnovšiu hrozbu Donalda…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vieme, kto zo slovenských biatlonistov pocestuje na ZOH. Nechýbajú Kuzminová, Bátovská Fialková či Borguľa

Slovensko získalo šesť miesteniek v biatlone na zimné olympijské hry v Taliansku, ktoré sa začnú už 6. februára. V sobotu…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Vyhrážky clami kvôli Grónsku sú neprijateľné, varuje prezident Macron

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu ostro odmietol hrozbu prezidenta USA Donalda Trumpa uvaliť clá na európske krajiny, ktoré nesúhlasia…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Trumpove ambície v Grónsku: Rusko a Čína určite „pustili do gatí“

Reakcia Európy na Trumpove ambície v oblasti Grónska je žalostne smiešna, konštatuje generál Jozef Viktorín

18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Britská banka varuje pred mimozemšťanmi. Teóriu má potvrdiť Trump

Bank of England by sa mala pripraviť na možnú finančnú krízu, ktorá by mohla nastať, ak sa potvrdí existencia mimozemšťanov

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pred 20 rokmi pri obci Hejce havarovalo lietadlo so slovenskými vojakmi

Havária slovenského vojenského lietadla pri maďarskej obci Hejce, ktorá si vyžiadala 42 obetí – tri ženy a 39 mužov, bola…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nový jadrový reaktor by mal byť čisto štátny, elektrika by tak podľa ministra mala byť lacnejšia

Nový jadrový reaktor, ktorý chce Slovensko postaviť za pomoci USA, by mal byť čisto štátny, čo by malo viesť k…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Oslobodený Harabin vracia úder

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Štefan Harabin na súdnom pojednávaní v kauze hanobenia rasy a národa na Najvyššom súde SR

Európsky plán, slovenský problém

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Európsky plán

Povolebná spolupráca medzi stranou Smer a hnutím Republika? Uhrík pre HS prezradil viac

Nedávno sa opäť otvorila téma prípadnej povolebnej spolupráce medzi stranou Smer a hnutím Republika. Z obidvoch strán zaznieva jasné áno,…

18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Austrália zablokovala milióny detských účtov na sociálnych sieťach

Technologickí giganti v Austrálii zablokovali na svojich platformách 4,7 milióna účtov detí mladších ako 16 rokov, oznámil v piatok 16.…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

O Sauera je údajne obrovský záujem. Do leta môže jeho cena stúpnuť na 20 miliónov eur

Slovenský futbalový reprezentant Leo Sauer pôsobiaci v holandskom Feyenoorde Rotterdam by sa v roku 2026 mohol presunúť do ešte vychytenejšej…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Nemecko je pripravené bojkotovať futbalové MS, ak si Američania neprestanú nárokovať Grónsko

Nemeckí predstavitelia nevylučujú bojkot Majstrovstiev sveta vo futbale 2026 v prípade násilnej anexie Grónska Spojenými štátmi. Uviedol to Jürgen Hardt,…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Kto napokon rozhodol že nebude útok na Irán?

Rusko, 17. januára 2026 - Verím, že Donald Trump sám prijal rozhodnutie nezaútočiť na Irán. Sledoval som, ako ho tlačili…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Maďari by Ukrajinu do Európskej únie nepustili

Až 67 percent Maďarov má negatívny názor na možné členstvo Ukrajiny v Európskej únii a len pätina by ho podporila…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Kurňa, vzpamatujte se!

Předchozí tři roky v politice měly jednu výhodu. Člověk se postupně dozvěděl OFF – o fšech fšechno. Mám spoustu přátel…

18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Rassvet“ pokryje Rusko satelitným internetom

Rusko, 18. januára 2026 - Šéf Roskosmosu Dmitrij Bakanov v priamom prenose na kanáli „Pervyj kanál“ informoval o tohtoročnom začatí…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump sa už údajne rozhodol, čo urobí s Iránom

Wall Street Journal informuje, že Trump sa rozhodol neurobiť útok na Irán kvôli varovaniam od ľudí blízkych jeho okoliu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Nemeckí vojaci splnili svoj pôvodný úkol v Grónsku, a preto opustili ostrov. Vyhlásil to predstaviteľ Bundeswehru, podplukovník Peter Milevchuk, v rozhovore pre mediálnu skupinu Funke.

Podľa jeho slov bola spolupráca s dánskymi kolegami „veľmi pozitívna a konštruktívna“.

„Najprv sme tu preskúmali situáciu a tým sme v podstate splnili úlohu. Teraz sa vrátime domov s výsledkami,“ povedal podplukovník.
Spomeňme, že Trump uvalil na Nemecko (a aj na ďalšie európske krajiny) clá za vyslanie vojakov do Grónska.

16:16

V dôsledku rozsiahlych lesných požiarov v Čile prišli o život dvaja ľudia. Tamojší minister vnútra Álvaro Elizalde uviedol, že približne 500.000 obyvateľov regiónov Biobío a Nuble boli vyzvaní na evakuáciu do bezpečia.

16:14

Nemecká priemyselná a obchodná komora vyzvala EÚ na jednotný postup voči clám, ktoré Trump oznámil v súvislosti so sporom o Grónsko a ktoré majú zasiahnuť Nemecko aj ďalšie štáty.

16:10

.

V Modre si v nedeľu pripomenú 170. výročie úmrtia Ľudovíta Štúra

V meste Modra v nedeľu programom ukončujú Rok Ľudovíta Štúra. Uskutoční sa tam pietna spomienka pri príležitosti 170. výročia úmrtia…

18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Profesor Mearsheimer: Ukrajinský konflikt bude vyriešený na bojovom poli

USA, 17. januára 2026 - „Opakovane som vyhlásil, že celý tento diplomatický proces je fraška. Myslím si, že Rusi s…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruský politológ hovorí o jadrovom útoku v Európe, ak lídri EÚ neprestanú brániť mierovej dohode. Prvé na rane má byť Nemecko

Rusko by mohlo do roka spustiť jadrové útoky na Britániu a Nemecko, ak bude Európa naďalej „blokovať mierovú dohodu“ o…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Disciplinárny proces s Danielom Lipšicom sa blíži ku koncu

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR by mal vo štvrtok 22. januára pokračovať disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov