TK Smer SSD

NAŽIVO

Čína podľa amerického think tanku zmodernizovala systémy elektronického boja a sledovania na svojich základniach na Spratlyho ostrovoch. Cieľom je posilniť spravodajské schopnosti Pekingu v Juhočínskom mori.

09:57

Predsedníctvo Rady EÚ a zástupcovia Európskeho parlamentu dosiahli predbežnú dohodu na zmenách legislatívy, v rámci ktorých sa na rok 2028 odkladá zavedenie emisných povoleniek ETS 2. Dohodli sa tiež na právne záväznom klimatickom cieli znížiť do roku 2040 emisie skleníkových plynov o 90 percent oproti roku 1990. Zmeny ešte musí potvrdiť EP a členské štáty.

09:55

Americký prezident Donald Trump opäť kritizoval Európu za jej migračnú a energetickú politiku. Šéf Bieleho domu takisto vyzval Spojené kráľovstvo, aby zvýšilo ťažbu ropy v Severnom mori,

09:46

Trump vyhlásil, že má v úmysle dosiahnuť prímerie medzi Thajskom a Kambodžou, ktoré nedávno opäť začali bojové operácie na hranici po niekoľkých mesiacoch pokoja, informuje agentúra Reuters.

Thajský minister zahraničných vecí vyhlásil, že nevidí potenciál pre rokovania a situácia nie je priaznivá pre sprostredkovanie treťou stranou. Hlavný poradca kambodžského premiéra vyhlásil, že sú „pripravení na rokovania kedykoľvek“.

09:45

Republikánsky kongresman Thomas Massie predložil návrh zákona o vystúpení USA z NATO.

V zverejnenom návrhu zákona sa uvádza, že aliancia je pozostatkom studenej vojny.

„NATO je pozostatkom studenej vojny. Spojené štáty by mali vystúpiť z aliancie a tieto peniaze použiť na ochranu našej krajiny, a nie iných štátov. Dnes som predložil návrh zákona HR 6508, aby sa ukončilo členstvo USA v NATO,“ napísal kongresman.

09:20

Poľský generálny štáb rokuje s Ukrajinou o odovzdaní stíhačiek MiG-29. Stroje sa blížia k hranici svojej životnosti a nepredpokladá sa ich ďalšia modernizácia. Generálny štáb na sieti X zdôraznil, že konečné rozhodnutie o darovaní strojov zatiaľ nepadlo.

09:19

Dolná komora brazílskeho parlamentu schválila návrh zákona, ktorý by mohol skrátiť 27-ročný trest odňatia slobody pre bývalého prezidenta Jaira Bolsonara. Návrh ešte musí ratifikovať Senát.

Poslanci budú hlasovať o zákone, ktorý môže Bolsonarovi skrátiť trest
Na snímke poslanci dolnej komory brazílskeho parlamentu počas schôdze, na ktorej budú hlasovať o návrhu zákona, ktorý by mohol skrátiť 27-ročný trest odňatia slobody bývalého prezidenta Jaira Bolsonara v brazílskej metropole / Foto: TASR/AP-Eraldo Peres
09:13

Laureátka Nobelovej ceny za mier a venezuelská opozičná líderka María Corina Machadová sa osobne nezúčastní na slávnostnom odovzdávaní ocenenia v nórskom Osle. 

Nobelovu cenu za mier namiesto Machadovej prevezme jej dcéra
Na snímke venezuelská opozičná líderka María Corina Machadová / Foto: TASR/AP-Ariana Cubillos
08:49

Elon Musk vyzval na rozpustenie Európskej komisie.

„Európsku komisiu treba rozpustiť a nahradiť voleným orgánom, pričom prezident EÚ by mal byť volený priamym hlasovaním. Súčasný systém je vládou byrokracie, nie demokracie,“ napísal v X.

08:40

Spoločnosť Rheinmetall dostala od Bundeswehru novú objednávku na dodávku munície kalibru 120 mm pre kanóny používané v tankoch Leopard 2. Ide o súčasť rámcovej zmluvy v rámci Zeitenwende (zásadnej zmeny bezpečnostnej, obrannej a zahraničnej politiky), ktorú v roku 2023 zvýšila spolková vláda kancelára Scholza na približne štyri miliardy eur.

08:25

V iránskej metropole Teherán po prvýkrát za posledné mesiace pršalo. Irán podľa meteorológov zažíva najsuchšiu jeseň za viac ako polstoročie a najnovšie zrážky tak priniesli krátkodobú úľavu.

Iran Drought
Na snímke satelitná snímka americkej spoločnosti PBC zachytáva vodnú nádrž neďaleko Teheránu / Foto: TASR/AP-Planet Labs PBC
08:24

Americký prezident Donald Trump pochválil bezpečnostnú politiku svojej vlády v oblasti hraníc a imigrácie. Poznamenal, že existuje jediná krajina so silnejšími hranicami ako majú USA – Severná Kórea.

08:13

Sudánske vojenské dopravné lietadlo sa zrútilo pri pokuse pristáť na leteckej základni na východe krajiny. Všetci členovia posádky pri nešťastí zahynuli.

08:02

Nemecký kancelár Friedrich Merz v utorok upozornil na možné ruské zasahovanie do budúcoročných parlamentných volieb v Arménsku. Podľa neho sa Moskva snaží zabrániť zbližovaniu tejto zakaukazskej krajiny s Európskou úniou.

Merz Pašinjan
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz (vľavo) víta arménskeho premiéra Nikola Pašinjana (vpravo) / Foto: SITA/AP-John MacDougall/Pool Photo via AP
Čítať viac | 07:42

Hovorca prezidenta Vladimira Putina uviedol, že ruské deti zaplavili Kremeľ sťažnosťami na úradný zákaz hernej platformy Roblox. 

07:21

Južná Kórea oznámila, že jej ministerstvo zahraničných vecí tlmočilo diplomatický protest čínskym a ruským zástupcom deň po tom, čo lietadlá oboch krajín vstúpili do juhokórejskej identifikačnej zóny protivzdušnej obrany.

07:05

Americký prezident Donald Trump plánuje zasiahnuť do obnoveného pohraničného konfliktu medzi Thajskom a Kambodžou, pričom naznačil, že zatelefonuje lídrom oboch krajín. Trump to vyhlásil počas svojho vystúpenia v americkom štáte Pensylvánia.

Prejav Trumpa v Pensylvánii
Na snímke americký prezident Donald Trump / Foto: TASR/AP-Matt Rourke
06:49
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Fico o tom, čo by mohlo nepriaznivo zasiahnuť do volieb, aj o diskusii u “Danyho Kollára”: A čo Lipšic?

Dnes poobede, tesne pred začatím popoludňajšieho rokovania NR SR, zvolala strana Smer SSD tlačovú besedu. Dôvodom na mimoriadnu schôdzu, pôvodne zvolanú na zajtra,  sú podľa Roberta Fica tri udalosti, ktoré by mohli nepriaznivým spôsobom zasiahnuť do priebehu volieb

TK Smer SSD
Tlačová beseda strany Smer SSD.
❚❚
.

Prvou udalosťou je už známy “výlet” 21 ľudí do Bruselu. Šlo nielen o štátnych úradníkov, ale aj o ľudí z mimovládnych organizácií. Za zmienku však určite stojí, že aj tí štátni úradníci mali v minulosti nejaké spojenie s mimovládkami. Druhou udalosťou je informačná kampaň NATO, ktorá mala zvrátiť slabú podporu pre vojenskú pomoc Ukrajine na Slovensku. Treťou je malá billboardová kampaň veľvyslanectva USA, ktorú Smer považuje za ovplyvňovanie verejnej mienky, vstup do volebnej kampane. List generálnemu tajomníkovi NATO ohľadne kampane mal svoju odozvu, kampaň sa odkladá a neprebehne skôr než v októbri. Smer žiada NATO aj o to, aby kampaň viedlo pod vlastnou hlavičkou, aby sa neskrývalo za najaté agentúry.

Všetky tri udalosti zahrnul Smer SSD do svojho návrhu uznesenia, ktoré pripravilo na mimoriadnu schôdzu. Schôdza by mala prebehnúť zajtra, teda v stredu. Vzhľadom na to, že “výlet 21” bol široko komunikovaný, malá billboardová kampaň USA veľvyslanectva tiež, a list od Stoltenberga ozrejmuje, že kampaň NATO do volieb na Slovensku neprebehne, Smer sa rozhodol svoju žiadosť o mimoriadnu schôdzu NR SR stiahnuť. “Aktívna opozičná práca prináša úspechy aj na medzinárodnej úrovni,” povedal Fico, “lebo toto je úspech!” Skrytú kampaň proti opozícii Smer zastavil tým, že bol dostatočne otvorený a dostatočne agresívny, povedal Fico.

Fico potom povedal, že v programovom vyhlásení vlády (PVV) niet čo podporiť. PVV myslí na Rómov, na mimovládne organizácie, na Ukrajinu, na hybridné hrozby, ale Smer tam nič nevidí o zdražovaní, nič o poklese reálnych miezd. Mimoriadne pohoršenie vzbudil fakt, že ako prioritu si vláda postavila nákup systému protivzdušnej obrany (PVO). “Tak už si z nás naozaj nerobte všetci srandu!” vraví k tomu Fico. Funkčný, dobrý systém PVO sa daruje na Ukrajinu (S300), lietadlá, ktoré mohli chrániť oblohu do konca roku 2023, boli darované Ukrajine, minister oznamuje ako výhru, že naše nebo budú okrem českých a poľských lietadiel chrániť aj maďarské.

.

Fico sa pýta: “Kde je suverenita Slovenskej republiky?” Fico si vie živo predstaviť, že nový systém PVO bude Patriot, ktorý bude stáť neuveriteľné peniaze. Spomenul aj predchádzajúce nákupy ministerstva obrany. Nasvetlil pomoc NATO: systémy Patriot sa zo Slovenska stiahli, na východ Slovenska idú dve “gumipušky” (rýchlopalné kanóny z hľadiska PVO užitočné len na ochranu jednotlivých objektov), a na západnom Slovensku taliansky systém PVO s S300 neporovnateľný. A keď sme už v tejto situácii, má byť pomoc NATO v tom, že musíme kúpiť systém za miliardu eur? Peniaze na lacnejšie potraviny nie sú, peniaze pre ľudí nie sú… Fico nedaroval nič ani súčasnej, ani predchádzajúcim vládam. Sľúbil, že túto tému istotne otvorí na pôde parlamentu.

Rozhodne odmietol prijatie PVV, čo v prípade, že PVV neprejde, sa v podstate rovná vysloveniu nedôvery vláde. Ódorova vláda by sa tak ocitla v postavení, v akom bol Hegerov kabinet v posledných mesiacoch, avšak bude mať o mesiac príležitosť na opravu s novým PVV. Ódorovu vládu Fico nazval “figovým listom.” To je Čaputovej vláda, má za úlohu len pomôcť, aby sa pozviechala rozpadnutá vládna koalícia a má pomôcť Progresívnemu Slovensku sa zviditeľniť, uzavrel tému schvaľovania PVV Fico.

Následne prišla otázka novinárky. “Štát je v rozklade a jednou z priorít PVV je boj s dezinformáciami a hybridnými hrozbami. Ako sa na to pozeráte?” Povzdych Fica pred odpoveďou bol veru hlboký. “Svedčí to o tom, že ľudia, ktorí sú v Čaputovej vláde, nie sú náhodne vybraní,” odpovedal Fico. “To sú perfektne vybraní ľudia.” Robia podľa neho presne to, čo sa od nich očakávalo. V PVV nič nie je, jeho skôr mrazí pri zmienkach o tom, že pomoc ľuďom s cenami energií sa má prehodnocovať a znižovať. Nech si Ódor vyskúša, ako je to žiť z minimálnej mzdy. Na Slovensku takú mzdu poberá 5 až 7 % ľudí. V čistom je to okolo 540 €. Ľudia teda žijú z 18 € na deň a my ideme kupovať americké Vipery, PVO, nie sú peniaze na pomoc ľuďom so zdražovaním, nie sú peniaze na nič.

Ale v PVV sú zvýraznené marginalizované skupiny obyvateľov, Rómovia, Ukrajina, pomoc vo všetkom, humanitárna, vecná, vojenská… Veľmi výrazne hybridné hrozby. “Viete, kto najviac šíri hybridné hrozby? Mainstreamové médiá,” povedal Fico. Prisľúbil, že sloboda prejavu bude prioritou novej vlády, že jej dajú ten obsah, ktorý si sloboda prejavu zaslúži z pohľadu ústavy.

Novinárka spomenula online diskusiu na kanáli Danyho Kollára, na ktorej sa Fico zúčastnil. Politici aj médiá hlavného prúdu na to reagovali s nevôľou. Novinárka žiadala Ficovu reakciu. Fico ozrejmil, že si prečítal o diskusii rozsiahly článok v Denníku N, v ktorom sa píše, že Kollár je obvinený z nejakého trestného činu. “A nechodí náhodou právoplatne odsúdený páchateľ pán Lipšic pravidelne do Denníka N? Tak právoplatne odsúdený páchateľ nevadí!? Ktorý zabije človeka na prechode pre chodcov. Stopercentný podvodník Lipšic. Ten tam chodí ako na husle a rozpráva si, čo chce v tom Denníku N. To je v poriadku. Ale že opozičný politik hľadá príležitosti, aby mohol niekde niečo slobodne povedať… Ja si myslím, že dôležitý je obsah toho, čo bolo povedané, a nie kto ten kanál spravuje. Ja ďakujem každému jednému alternatívnemu médiu na Slovensku za robotu, ktorú dnes robia! Pretože keby neboli alternatívne médiá a sociálne siete, tak sa ani štipku pravdy na Slovensku nedozvieme, pretože to, čo púšťajú mainstreamové médiá, to je najväčšia hybridná hrozba pre Slovensko.” Fico s pobavením skonštatoval, že urobili Kollárovi obrovskú reklamu.

.

Na záver Fico rozhodne potvrdil, že v prípade, že sa Smer ujme vlády, na Ukrajinu už nepôjde ani náboj. Jediné, čo nebude môcť ovplyvniť, je súkromný zbrojársky priemysel, ale zo strany štátu ani náboj. Niekoľko krát to zopakoval. O tom, že Fica nielen označujú, ale aj pokladajú za hybridnú hrozbu politici i médiá, svedčí rozsah, v akom o tlačovej konferencii Smeru hlavný prúd informoval. Zvyčajne ide len o suché konštatovanie, že návrh na mimoriadnu schôdzu Smer SSD stiahol.

Prečítajte si tiež:

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.

Koso pre HS o ETS-2: Ľudia ani netušia, aká pohroma sa na nich valí

Téma ETS-2 sa na istý čas objavila aj v našom verejnom priestore, no potom, ako sa EK rozhodla začiatok jej…

10. 12. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

.

Začal sa boj o medzinárodné impérium: Kto kúpi Lukoil?

Ruská spoločnosť Lukoil má do 13. decembra čas na rokovania o predaji väčšiny svojich medzinárodných aktív. Medzi svetovými ropnými spoločnosťami…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fero Joke nie je len príbeh obťažovania, ale hlavne mediálnej manipulácie

Influencer sa na druhý deň od zverenenia šokujúceho videa síce kajal, ale zaráža prístup mainstreamu a expertov na lov lží…

10. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Čo znamená vyhlásenie Zelenského o pripravenosti na voľby počas vojny?

Zelenskyj v odpovedi na výzvu Trumpa usporiadať voľby vyhlásil, že je pripravený tak urobiť aj počas vojny

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dovolíme NEST-u a Gerulate, aby v ére DSA určovali hranice povoleného názoru?

Necháme v ére DSA rozhodovať NEST a Gerulatu, čo je „hnev“?

10. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Reálne kroky Donalda Trumpa pre ukončenie vojny na Ukrajine mierovou dohodou

Politické rozhodnutia  45. a následne 47. prezidenta USA Donalda Trumpa potvrdzujú môj názor, že pre geopolitický vývoj vo svete je…

10. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Môžu ešte Briti prehovoriť nahlas o tom, že sú kresťanskou krajinou?

Britský učiteľ si dovolil napomenúť študenta s migračným pôvodom, ktorý v škole vykonával tradičný moslimský rituál, a upozornil ho, že „Británia je ešte…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

EÚ rozhodla o povinnej solidarite pri prerozdeľovaní migrantov. Generál reaguje: „No nie je to krásne?!“

Európska únia na zasadnutí ministrov vnútra rozhodla o tzv. “….povinnej solidarite …” pri prerozdeľovaní žiadateľov o azyl. „Dočkali sme sa… No…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Herodotos Dejiny

Herodotove Dejiny predstavujú prvé zachované historiografické dielo európskej kultúry. Knihu nájdete TU

10. 12. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

“Teenageri sa stanú pokusnými králikmi”

Austrália ako prvá krajina na svete zakazuje deťom do 16 rokov prístup na TikTok, Instagram a iné sociálne siete

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nebezpečenstvo ideologického ovládnutia súdnej moci v demokratickej spoločnosti

Nebezpečenstvo ideologického ovládnutia súdnej moci v demokratickej spoločnosti a právny štát ako nástroj ideologického centralizmu

10. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

Najvplyvnejší muž v Európe si myslí, že Európa je plná lúzrov

Najdôležitejší európsky politik podľa popredných európskych novinárov a vplyvných osobnosti z POLITICO v rámci hodnotenia, ktoré prebieha posledných desať rokov, nielen…

10. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Na stretnutí ministrov financií krajín G7 USA a Japonsko dali najavo, že nebudú môcť financovať Ukrajinu podľa schémy navrhnutej EÚ

Na stretnutí ministrov financií krajín G7 USA a Japonsko dali najavo, že nebudú môcť financovať Ukrajinu podľa schémy navrhnutej EÚ

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Odvolaný krajský prokurátor Tomáš Balogh sa ešte nevzdáva, zároveň kritizuje ÚOO

Odvolaný žilinský krajský prokurátor Tomáš Balogh využije všetky dostupné prostriedky umožňujúce preskúmanie rozhodnutia generálneho prokurátora Maroša Žilinku o jeho odvolaní…

10. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa na návšteve v Ríme zalíškal pápežovi aj Meloniovej

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj včera navštívil Rím, kde sa stretol s pápežom Levom XIV. a talianskou premiérkou Giorgiou Meloniovou. Zopakoval…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Európsky parlament dospel k dohode v oblasti klimatickej politiky. ETS2 odložené o rok

Včera neskoro večer dospel Európsky parlament k dohode v oblasti klimatickej politiky bloku. Členské štáty EÚ sa dohodli na znížení emisií do…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 12. 2025 | Aktualizované 10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Aktualizované 10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Návrh z dielne ministra financií nateraz neprešiel. Strana Vidieka: Zachránili sme obecné sociálne podniky

Návrh z dielne ministra financií Ladislava Kamenického na zvýšenie DPH pre sociálne podniky z 5 na 19% sa teraz nekoná.…

10. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európa žiada viac žien do vysokých funkcií

Šéfka Európskej centrálnej banky apeluje na členské štáty, aby nominovali do výkonných funkcií ženy

10. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Habemus babam…

Tak to Petr Pavel stihne takřka na den ve stejném termínu jako Zeman. Vláda bude jmenována v pondělí patnáctého prosince.…

10. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zásadná zmena. Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený usporiadať voľby počas vojny

„Som pripravený na voľby. Zajtra budem na Ukrajine a čakám na návrhy od partnerov, čakám na návrhy od našich poslancov…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Propaganda v predškolskom veku: až 41 % detských programov Netflixu obsahuje LGBT témy

Detská televízia je zaplavená LGBT témami a Netflix vedie tento trend, mávajúc dúhovou vlajkou priamo vo vašej obývačke. Informuje o…

10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská prestupová a dopingová katastrofa Mudryk s ďalším porušením pravidiel a zákazom

Hviezda anglickej Chelsea Michajlo Mudryk už dlhšie čelí štvorročnému zákazu činnosti po pozitívnom teste na zakázané medikamenty Najnovšie však 24-ročný…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

Fero Joke obvinený zo sexuálneho obťažovania. Komik reaguje

Dvojica českých mužov obvinila slovenského komika zo sexuálneho obťažovania

09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ak zvíťazí strana Tisza, Maďarsku hrozí masová migrácia

Kým Maďarsko už desať rokov chráni hranice Európy a minulo na to stovky miliárd forintov, bruselskí byrokrati by podporu poskytli…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Dostupné bývanie pre mladé rodiny. Žiadosť o podporu Štátneho fondu rozvoja bývania môžete podať od 15. januára 2026

Záujem mladých o vlastné bývanie narastá, no rast cien nehnuteľností, inflácia a vyššie úroky spôsobujú, že mnohí zostávajú bývať u…

10. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hancko skóroval v Lige majstrov. Atlético Madrid po výhre 3:2 s PSV poskočilo na 7. miesto

Slovenský reprezentačný obranca David Hancko v utorok strelil svoj tretí gól v kariére v Lige majstrov pri víťazstve Atlética Madrid…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

Szijjártó v Moskve potvrdil sťahovanie prevádzkovateľa plynovodu Turkish Stream do Maďarska

Prevádzkovateľ plynovodu Turkish Stream, spoločnosť South Stream Transport , ktorá je holandskou dcérou ruského koncernu Gazprom, presunie svoje sídlo z…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zélandia: Nový kontinent, ktorý mení naše chápanie Zeme?

Zélandia je kontinent, ktorý odborníci často označujú ako „nový kontinent“, a jeho príbeh zásadne mení spôsob, akým vnímame geologické usporiadanie…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Čína podľa amerického think tanku zmodernizovala systémy elektronického boja a sledovania na svojich základniach na Spratlyho ostrovoch. Cieľom je posilniť spravodajské schopnosti Pekingu v Juhočínskom mori.

09:57

Predsedníctvo Rady EÚ a zástupcovia Európskeho parlamentu dosiahli predbežnú dohodu na zmenách legislatívy, v rámci ktorých sa na rok 2028 odkladá zavedenie emisných povoleniek ETS 2. Dohodli sa tiež na právne záväznom klimatickom cieli znížiť do roku 2040 emisie skleníkových plynov o 90 percent oproti roku 1990. Zmeny ešte musí potvrdiť EP a členské štáty.

09:55

Americký prezident Donald Trump opäť kritizoval Európu za jej migračnú a energetickú politiku. Šéf Bieleho domu takisto vyzval Spojené kráľovstvo, aby zvýšilo ťažbu ropy v Severnom mori,

09:46

.

Energochaos? Pozreli sme sa na faktický stav veci

V pondelok mali byť spustené informačné kanály k energopomoci. Avšak…

09. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA a Izrael sú v konflikte kvôli odpočúvaniu na americkej základni

Izrael, 9.decembra 2025 - Na spoločnej americko-izraelskej základni v blízkosti sektora Gaza vznikol vážny konflikt kvôli konaniu izraelských špeciálnych služieb.…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

Môže Zelenskyj zmeniť svoj postoj k stiahnutiu vojsk z Donbasu?

Včera Zelenskyj priamo odmietol stiahnutie vojsk z Donbasu

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Experimenty 80. rokov, ktoré zašli priďaleko

Experimenty 80. rokov boli obdobím, keď zvedavosť často predbehla zdravý rozum a vedecké hranice sa posúvali až do riskantných a…

10. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Politico predstavilo rebríček 28 osôb, ktoré formujú európsku politiku. Prvenstvo nemá Európan

Blížiac sa ku koncu roka 2025 zostavil denník Politico pravidelný každoročný rebríček osobností, ktoré majú najvyšší vplyv na dianie na…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci schválili návrh, ktorým sa zruší ÚOO. Parlamentom sa ozýval krik, piskot a buchot

Koaliční poslanci strán Smer-SD, Hlas-SD a Slovenskej národnej strany 78 hlasmi schválili zákon, ktorým sa ruší Úrad na ochranu oznamovateľov…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov