NAŽIVO

Zo záverov verejného vyšetrovania vyplýva, že britská Národná zdravotná služba sa počas covidovej pandémie priblížila ku kolapsu.

17:11

Armáda Izraela oznámila, že zaútočila na iránske ciele v Kaspickom mori a zničila niekoľko lodí a veliteľstvo.

17:09

Generálna riaditeľka WTO Ngozi Okonjo-Iwealaová uviedla, že vojna na Blízkom východe predstavuje hrozbu pre globálnu potravinovú bezpečnosť.

17:08

Guterres vyzval Spojené štáty Izrael a USA, aby ukončili vojnu s Iránom a varoval pred možnými tragickými následkami pre civilistov aj globálnu ekonomiku.

17:07

Giorgia Meloniová a Mette Frederiksenová varovali pred možnou migračnou vlnou do Európy v prípade stupňovania konfliktu s Iránom.

17:04

Premiér Slovinska Robert Golob vyzval Ursulu von der Leyenovú a Antónia Costu, aby preverili podozrenie zo zahraničného zasahovania do slovinských parlamentných volieb. 

15:54

Päť európskych štátov a Japonsko sú pripravené prispieť k snahám o zaistenie bezpečnej plavby cez Hormuzský prieliv. Sú tiež hlboko znepokojení z eskalujúceho konfliktu na Blízkom východe.

15:49

OSN upozornila, že prístup k pitnej vode nemá celosvetovo 2,1 miliardy ľudí.

15:25

Peskov odsúdil údajne silnejúce ukrajinské útoky na kompresorové stanice spoločnosti Gazprom. Podľa jeho slov takéto incidenty ohrozujú kritickú infraštruktúru a medzinárodné energetické trasy.

15:12

Estónske orgány uviedli, že estónsky vzdušný priestor v blízkosti ostrova Vaindloo vo Fínskom zálive narušilo ruské stíhacie lietadlo.

15:08

Lídri EÚ vyzvali na prijatie 20. balíka sankcií voči Rusku. Očakávajú, že prvé prostriedky budú vyplatené na začiatku apríla. Spoločné závery Európskej rady  podľa zdrojov TASR nepodporili Slovensko a Maďarsko.

14:56

Hegseth uviedol, že spojenci by mali ďakovať Trumpovi za vojenský zásah proti Iránu.

14:55

Predseda Sejmu Wlodzimierz Czarzasty odmietol prideliť číslo tlače prezidentskému návrhu zákona o poľskom SAFE 0 %. Oznámil vypracovanie analýz jeho ústavnosti.

14:35

Generálny riaditeľ Naftohazu Serhij Koreckyj oznámil, že na Ukrajinu už dorazila skupina expertov EÚ. Jej úlohou je vyhodnotiť aktuálny stav ropovodu Družba.

14:32

Čína označila zabitie Alího Larídžáního za neprijateľné. Larídžání zomrel počas vzdušných útokov Izraela.

13:48
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

Dušan Jarjabek: Mojím snom je obnovenie amfiteátra na Devíne

Predseda parlamentného výboru pre kultúru a médiá Dušan Jarjabek (Smer-SD) nepovažoval za správne uchádzať sa v aktuálnej politickej situácii o post ministra kultúry.

❚❚
.

Ak by ale mal povedať svoj sen o veľkom projekte s podporou rezortu, bola by to podľa neho obnova roky spustnutého amfiteátra na sútoku Dunaja a Moravy na Devíne. „Ja som ten amfiteáter zažil ako malý chlapec. Videl som na sútoku dvoch riek so zapadajúcim slnkom prvýkrát Suchoňovho Svätopluka. Úžasného Svätopluka. Tam sa zmestilo 60 – 70.000 ľudí. Chýba to Slovensku, chýba to Bratislave,“ povedal Jarjabek v diskusii na TABLET.TV.

Za predpokladu určitých legislatívnych zmien by podľa neho mohlo ministerstvo kultúry výraznejšie finančne podporiť napríklad aj umelecké vysoké školy. „Tieto školy robia istú verejnú činnosť a robia ju zo svojich prostriedkov. Ministerstvo kultúry (MK) SR by malo prispieť istou časťou na divadlá, výstavy a koncerty. A mali by sa konečne pohnúť aj platy v kultúre,“ poznamenal.

Osobne podporuje financovanie verejnoprávnych médií kombináciou príjmov z koncesionárskych poplatkov a podporou zo štátneho rozpočtu. Úplné zrušenie koncesionárskych poplatkov by podľa neho viedlo k zmene verejnoprávnych médií na štátne. Diskusiu o legislatívnych zmenách v zákone o RTVS však pripúšťa. „My sme mali v pláne urobiť revíziu zákona, ktorý sme náročky štyri roky nechali v tom znení, ako ho navrhol Daniel Krajcer. Sú veci, na ktoré sa treba pozrieť a vyhodnotiť ich. Tak isto ohľadom Tlačového zákona,“ povedal Jarjabek. Nebráni sa ani diskusii o kvótach na slovenskú hudbu v rádiách, osobne si však myslí, že sa toto zákonné opatrenie osvedčilo a v éteri pribudlo viac slovenskej hudby, nielen populárnej, ale napríklad aj vážnej hudby.

.

Priznal, že po odstúpení Mareka Maďariča z postu ministra kultúry s ním predseda poslaneckého klubu Smeru-SD Martin Glváč hovoril aj o možnosti kandidovať na tento post. Podľa Jarjabka však bolo vhodnejšie osloviť človeka, ktorý nemá dlhoročnú históriu pôsobenia vo veľkej politike. „Ja nie som politicky zamazaný, ale počmáraný som, mám politickú históriu,“ povedal. „Takýto post ministra určite nie je za odmenu,“ dodal.

Nová ministerka Ľubica Laššáková (Smer-SD) si podľa neho určite zaslúži šancu ukázať, ako dokáže riadiť rezort. Zásadne preto nesúhlasí s petíciou, ktorú proti nej spísali umelci a občianski aktivisti ešte skôr, ako nastúpila do úradu. Nevyčítajú jej chyby z minulosti, ale nedostatok skúseností. „V špičkovej politike doteraz nebola, ale veď to je dobre. Prečo sa títo umelci takto nestavali k pánovi Chmelovi, Krajcerovi alebo Tóthovi? Len preto, že ich poznali a pani Laššákovú nepoznajú?,“ pýta sa Jarjabek na margo exministrov za ANO a SaS.

„U nikoho, kto sa dostane do funkcie, nemôžete dopredu vedieť, či bude dobrým ministrom alebo nie. Práve tie tri mená, ktoré som spomínal, spôsobili slovenskej kultúre dosť nepríjemností. Keď nastúpil do funkcie pán Tóth, bol to ‘prúšvih’ ako hrom. Bojovali sme o zahraničné vysielanie Slovenského rozhlasu, o orchester, o vydavateľstvo… Bol to človek, ktorý tomu nerozumel,“ tvrdí Jarjabek. „Pán Chmel si vôbec nevšimol, že sa novostavba Slovenského národného divadla dostala spod jeho rezortu pod rezort hospodárstva pána Ruska. Vláda, ktorej členom bol pán Chmel, schválila uznesenie o predaji novostavby Slovenského národného divadla. A zvrátila to až mimoriadna schôdza, ktorú som inicioval spolu s kolegami. Pán Krajcer urobil jeden zákon o RTVS ako tvrdú politickú ‘účelovku’ na ovládnutie RTVS,“ vyhlásil predseda parlamentného výboru pre kultúru a médiá.

Za najlepšieho ministra zo štvorice predchodcov Ľubice Laššákovej považuje Jarjabek svojho straníckeho kolegu Mareka Maďariča. V tejto chvíli je však podľa neho už v pozícii človeka, ktorý sa tejto funkcie dobrovoľne vzdal a úlohou plniť Programové vyhlásenie vlády je poverená nová ministerka. „V tejto chvíli nie je podstatné, čo si o tom myslí pán poslanec Maďarič. Bol ministrom, rozhodol sa ním už nebyť. Mal pre to svoje dôvody. Ani nie je namieste, aby sa k týmto veciam vyjadroval, lebo on sa ich vzdal,“ povedal Jarjabek.

Na margo novej ministerky poznamenal, že jej príchod z regiónu vôbec nepovažuje za handicap. „Je minister len vtedy dobrý, keď je z Bratislavy? A kto vytvára tú bratislavskú výnimočnosť? Ľudia, ktorí sa tu ani nenarodili, ani tu nevyrástli, ale prišli sem. To hovorím ako rodený Bratislavčan,“ zdôraznil Jarjabek.

.

V diskusii krátko komentoval aj nečakaný skon bývalého podpredsedu Smeru-SD a expredsedu parlamentu Pavla Pašku. „Zúčastnil som sa pohrebu v Košiciach. Rád by som vyslovil úprimnú sústrasť celej rodine. Paľo Paška mal nedávno šesťdesiatku, mal mnoho plánov. Vieme, prečo odišiel z parlamentu a ukazuje sa, že všetky súdy, ktoré odvtedy prebehli, vyhráva. Boli to bubliny, ktoré skôr či neskôr spľasnú,“ tvrdí Jarjabek.

„Pred tromi týždňami rozprávate o obrovských plánoch s rodinou, vnukmi, manželkou. Prejdú tri týždne a je tu smútočné zhromaždenie,“ spomína na kolegu Jarjabek.

„Pred majestátom smrti by sme sa mali pokloniť naozaj všetci a treba viac pokory,“ dodal na margo vyjadrenia Igora Matoviča na sociálnej sieti. Líder OĽaNO v ňom spájal zosnulého politika s mafiou. „Hyenistické vyjadrenia pána Matoviča nebudem komentovať. NR SR má v súčasnosti 149 poslancov a Matoviča. Nech si spytuje svoje svedomie, či sa takto chová nie poslanec, politik, ale či sa takto chová človek,“ uzavrel Jarjabek.

 

.

Aj keď sme sa v tomto článku venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj článok Utajená činnosť polície v online prostredí, lovenie dôkazov v online prostredí - vec Helme proti Estónsku , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Župy žiadajú zmeny vo Fonde na podporu športu aj decentralizáciu eurofondov na kraje

Predsedovia samosprávnych krajov združení v Združení samosprávnych krajov SK8 žiadajú zmenu pravidiel Fondu na podporu športu, decentralizáciu eurofondov a zjednotenie…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Knut: Ak stres zo svetového diania ovplyvňuje život, treba vyhľadať pomoc

Strach alebo stres sú prirodzenou reakciou na znepokojujúce udalosti. Pomoc je potrebné vyhľadať vtedy, ak tieto pocity trvajú dlhšie a…

19. 03. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Operácia slepá zúrivosť“

The Economist predpovedá, že Trumpova „bezohľadná kampaň“ proti Iránu oslabí a rozzúri amerického prezidenta, čo ho urobí oveľa nebezpečnejším a…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prechod cez Hormuzský prieliv výrazne kolabuje. Väčšina lodí je z Iránu, doprava klesla o 95 %

Námorná doprava cez Hormuzský prieliv sa po vypuknutí konfliktu na Blízkom východe dramaticky znížila. Podľa dát analytickej spoločnosti Kpler prešlo…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovacie komisie: Má to však jeden háčik

Pani Milerová by opäť povedala: „Tak nám zriadili vyšetrovaciu komisiu”. Aj Európska komisia ustanovila komisiu, ktorá má zistiť, aký je…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.

ĎALŠIE Z HS

.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

.
.
.
.
.

Stav ropovodu Družba: Na Ukrajinu dorazili európski experti, potvrdil šéf Naftogaz

Na Ukrajine sa nachádzajú experti Európskej únie, ktorí majú skontrolovať ropovod Družba, potvrdila spoločnosť Naftogaz

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

„Operácia slepá zúrivosť“

The Economist predpovedá, že Trumpova „bezohľadná kampaň“ proti Iránu oslabí a rozzúri amerického prezidenta, čo ho urobí oveľa nebezpečnejším a…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovacie komisie: Má to však jeden háčik

Pani Milerová by opäť povedala: „Tak nám zriadili vyšetrovaciu komisiu”. Aj Európska komisia ustanovila komisiu, ktorá má zistiť, aký je…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko kritizujú reakciu EÚ na krízu s ropovodom Družba, Ursule von der Leyenovej poslali list

Slovensko a Maďarsko sa sťažovali Ursule von der Leyenovej, že neboli vopred informované o expertnej misii Európskej únie na kontrolu…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je Ukrajinec viac ako Slovák? Pre primátora Bratislavy zrejme áno

Občiansky aktivista a kandidát na primátora Bratislavy Miroslav Heredoš upozornil na naozaj podivnú parkovaciu politiku, ktorú v hlavnom meste Slovenska zaviedol primátor…

19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Sparta – Príbeh hrdinov

Sparťania pretvorili za stáročia svoju domovinu na ojedinelú obec bojovníkov a ich jediným záujmom sa stalo umenie víťaziť. Knihu nájdete…

19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA urobili obrovskú chybu, keď sa nechali vtiahnuť do vojny s Iránom, vyhlásil ománsky minister

USA urobili obrovskú chybu, keď sa nechali vtiahnuť do vojny s Iránom, vyhlásil ománsky minister zahraničných vecí Badr al-Busaidi v…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského obavy rastú: „Mám z toho veľmi zlý pocit“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa kvôli vojne na Blízkom východe cíti pod tlakom. Počas svojho turné po Európe sa spojencom…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Stubb chce Trumpa „nalákať“ na dohodu: Spojenectvo výmenou za

Fínsky prezident Alexander Stubb nahlas uvažuje o dohode s Donaldom Trumpom. Európa by mohla pomôcť v Perzskom zálive, ak by USA…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Orbán v otázke pôžičky pre Ukrajinu neustúpi, kým ropa opäť nezačne prúdiť cez ropovod Družba

Maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadril, že v otázke týkajúcej sa poskytnutia pôžičky vo výške 90 miliárd eur z európskych zdrojov pre…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čoho sa bojí Michal Šimečka?

Líder progresívcov Michal Šimečka dlhodobo verejne prezentuje svoj proukrajinský postoj a neochvejnú podporu prezidentovi Zelenskému, zatiaľ čo za agresora označuje…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlas-SD navrhne zmrazenie paušálnych náhrad členov vlády

Koaličná strana Hlas-SD navrhne zmrazenie paušálnych náhrad členov vlády. Uznesenie v tomto zmysle sa chystá predložiť na rokovanie vlády, keďže…

19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Taliansky generál svojím prejavom v EP rozdupal predsedníčku Európskej komisie

Europoslancom Milanovi Uhríkovi a Milanovi Mazurekovi prišla do europarlamentnej frakcie ESN nová posila, a to hneď veľkolepo. Taliansky europoslanec, generál…

19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán zaútočil na izraelskú rafinériu

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Chromík pre HS o Občianskom zákonníku: Inštitút blízkej osoby môže otvoriť dvere registrovaným partnerstvám

Na jeseň bude v NR SR s veľkou pravdepodobnosťou schválený nový Občiansky zákonník. Ten aktuálny je tu už od roku…

19. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajinskí vojaci omdlievajú od hladu v Záporoží

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pozor na rozdiely, nový rodičovský dôchodok môže byť výrazne nižší

Od roku 2026 čaká slovenský daňový systém významná zmena, ktorá zásadne mení spôsob prerozdeľovania časti zaplatenej dane. Tradičný mechanizmus poukazovania…

19. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


Peking na pokraji vojny na Blízkom východe

Čína, 19. marca 2026 - Začiatok vojny USA a Izraela proti Iránu sa stal vážnou geopolitickou skúškou pre Čínsku ľudovú…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Irán zaútočil na najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete

Irán zasiahol najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete v Katare

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenskí hádzanári spravili prvý krok za vytúženým postupom na MS do Nemecka

Slovenská reprezentácia hádzanárov vstúpila úspešne do bojov o miestenku na najbližšie majstrovstvá sveta, ktoré sa v januári 2027 uskutočnia v…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Bývalý šéf protiteroristického centra, ktorý kritizoval Trumpa pre vojnu s Iránom, je podozrivý z úniku informácií. Vyšetruje ho FBI

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie vyšetruje vysokopostaveného amerického protiteroristického predstaviteľa Josepha Kenta pre údajné úniky utajovaných informácií. Kent v utorok…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Világi hovorí, prečo to v DAC nevyšlo s angažovaním Weissa či Škrteľa

Majiteľ futbalového klubu DAC Dunajská Streda Oszkár Világi vysvetlil, prečo nebola úspešná jeho snaha o angažovanie trénera Vladimíra Weissa st. či…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

„Páni“ klamári

Generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky Ministerstva obrany Slovenskej republiky Robert Bestro na základe štatistických údajov vyvracia opozičné klamstvá týkajúce sa…

19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

NABU ako nástroj západného riadenia Ukrajiny. Zelenskyj kladie odpor

Ukrajina, 19. marca 2026 - Ukrajina dostala balík podmienok na vstup do EÚ, ktorý predpokladá posilnenie nezávislosti NABU a vyňatie…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Ministri, haló: Dáme ďalšie státisíce na podporu LGBTi?

Ak ste sa nádejali, že s touto vládou skončí hromadné vyhadzovanie verejných financií na dúhové projekty, potom ste sa pomýlili…

19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Online nakupovanie, ktoré nás presvedčilo, že život je lotéria

Online nakupovanie prináša vzrušenie, očakávanie aj občasné sklamanie v jednom balíčku. Online nakupovanie nám často sľubuje dokonalé produkty za skvelé…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Parlament schválil novelu Trestného zákona, ktorá zavádza samostatný trestný čin poškodzovania vojnových hrobov

Národná rada SR schválila v utorok novelu Trestného zákona, ktorá zavádza samostatný trestný čin poškodzovania vojnových hrobov, pamätníkov, pamätníkov holokaustu…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cukor: Ktorá krajina je najväčším spotrebiteľom cukru na svete?

Cukor patrí medzi najviac konzumované potravinové zložky na svete a jeho spotreba neustále rastie. Tento článok vám prezradí, ktorá krajina…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Dva naratívy alebo informačná hmla vojny

Termín „naratív“, ktorý sa prostredníctvom médií čoraz naliehavejšie tlačí do nášho slovníka,  je definovaný ako príbeh alebo interpretácia udalostí spájajúci…

19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zo záverov verejného vyšetrovania vyplýva, že britská Národná zdravotná služba sa počas covidovej pandémie priblížila ku kolapsu.

17:11

Armáda Izraela oznámila, že zaútočila na iránske ciele v Kaspickom mori a zničila niekoľko lodí a veliteľstvo.

17:09

Generálna riaditeľka WTO Ngozi Okonjo-Iwealaová uviedla, že vojna na Blízkom východe predstavuje hrozbu pre globálnu potravinovú bezpečnosť.

17:08

Guterres vyzval Spojené štáty Izrael a USA, aby ukončili vojnu s Iránom a varoval pred možnými tragickými následkami pre civilistov aj globálnu ekonomiku.

17:07

Giorgia Meloniová a Mette Frederiksenová varovali pred možnou migračnou vlnou do Európy v prípade stupňovania konfliktu s Iránom.

17:04

.

Škodia nám, no aj tak ich jeme: Pravda o obľúbených potravinách

Nie všetko, čo nám chutí, je zároveň aj prospešné pre naše zdravie. Moderný životný štýl priniesol množstvo potravín a nápojov,…

19. 03. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

V Kongrese sa schyľuje k ostrému stretu. Pentagón chce 200 miliárd na vojnu s Iránom

Pentagón chce požiadať Kongres o ďalších viac ako 200 miliárd dolárov na vojnu s Iránom, informuje denník The Washington Post…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Kirk mi pred smrťou povedal: ‚Joe, nedopusť, aby sme sa zaplietli do vojny s Iránom‘“

Bývalý riaditeľ amerického protiteroristického centra Joe Kent naďalej ostro kritizuje vojnu s Iránom

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Francúzky generál: Predávajú lístky na Titanic

Francúzsky generál vo výslužbe Michel Yakovleff prirovnal účasť v koalícii na ochranu Hormuzského prielivu k nákupu zľavneného lístka na Titanik…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kto v skutočnosti riadi mediálneho regulátora?

RpMS môže podľa zákona voliť aj odvolávať svojho riaditeľa. Ak európsky dohľad spochybňuje vnútorné personálne rozhodnutie národného regulátora, kde začína…

19. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Erik Majercak

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov