Ruská prieskumná loď Ivan Churs

NAŽIVO

Britská stanica Sky News informovala o úmrtí Nedry Talleyovej. Vo veku 80 rokov odišla posledná dôležitá členka známej dievčenskej skupiny The Ronettes.

09:03

Opakované útoky ukrajinských dronov spôsobili v utorok požiar v ruskej rafinérii v Tuapse pri Čiernom mori. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters s odvolaním sa na miestne úrady.

09:01

Ropa v utorok ráno opäť zdražela v reakcii na uviaznuté mierové rozhovory medzi Spojenými štátmi a Iránom. Kľúčová dopravná tepna, Hormuzský prieliv, je totiž stále zablokovaná, čo znemožňuje plynulé dodávky ropy a plynu z Blízkeho východu ku globálnym odberateľom. Správu priniesla TASR na základe údajov od agentúr Reuters a Bloomberg.

08:06

Šéf americkej diplomacie Marco Rubio prirovnal iránsku blokádu Hormuzského prielivu k „ekonomickej jadrovej zbrani“. Zároveň uviedol, že ambíciou Teheránu je získať nadvládu nad celým regiónom. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

08:05

Na ponorkovej základni New London v meste Groton (Connecticut) bola do prevádzky uvedená nová útočná ponorka USS Idaho (trieda Virginia). Velenia sa ujal Chad J. Guillerault, pričom čestným rečníkom ceremoniálu bol James Risch, senátor za štát Idaho. O udalosti informovala TASR s odvolaním sa na portál Naval News a americký rezort obrany.

07:39

Izraelský veľvyslanec Michael Brodský bol v pondelok predvolaný na ukrajinské ministerstvo zahraničia. Kyjev tak reagoval na správy, podľa ktorých Izrael odoberá obilie ukradnuté Ruskom na okupovanej Ukrajine. TASR o tom píše podľa agentúry DPA.

07:28

NATO má v úmysle upustiť od organizovania každoročných samitov na pozadí rastúceho napätia v rámci aliancie, informuje agentúra Reuters.

Podľa informácií agentúry členovia organizácie navrhujú organizovať stretnutia raz za dva roky alebo zrušiť samit v roku 2028. Cieľom tejto iniciatívy je zmierniť napätie, vrátane napätia vo vzťahoch s Trumpom, a zlepšiť proces rozhodovania.

07:15

Poradca prezidenta SAE Anwar Karkáš vyjadril v pondelok nespokojnosť s postojom spojencov v Perzskom zálive. Ich reakciu na odvetné údery Teheránu, vyvolané izraelsko-americkými útokmi na Irán, označil za slabú. Správu priniesla TASR s odvolaním sa na agentúru AFP.

07:15

Väčšina Američanov sa domnieva, že vojna proti Iránu nebola dostatočne odôvodnená, informuje televízna stanica ABC.

Podľa jej údajov 63 % respondentov zastáva názor, že útoky na Irán nemali dostatočné opodstatnenie, a len 26 % uvádza, že vojenské akcie USA v Iráne boli správne.

07:01

Esmáíl Bakájí, hovorca iránskeho rezortu diplomacie, v pondelok prirovnal námornú blokádu a zadržiavanie tankerov zo strany USA k pirátstvu. Správu o tomto obvinení priniesla agentúra DPA, sprostredkovala ju TASR.

07:00

Námestník iránskeho ministra obrany Rezá Talájí-Ník sa stretol so šéfmi rezortov obrany Ruska a Bieloruska, Andrejom Belousovom a Viktarom Chreninom. Správu, pôvodne publikovanú agentúrami TASS a BelTA, priniesla TASR na základe pondelňajšieho servisu agentúry Reuters.

06:59

Robert Abela, predseda maltskej vlády, inicioval rozpustenie parlamentu a vyhlásenie predčasných volieb na 30. mája. O svojom kroku informoval v pondelok s tým, že prezidentka Myriam Spiteriová Debonová už dostala oficiálnu žiadosť. Hoci Abelovo funkčné obdobie malo trvať ešte niekoľko mesiacov, voliči rozhodnú o novom zložení parlamentu už koncom mája.

06:58

Kráľ Karol III. a kráľovná Kamila pricestovali v pondelok do Spojených štátov na štvordňovú návštevu. Ich program vo Washingtone sa začína prijatím u prezidenta Donalda Trumpa a jeho manželky Melanie v Bielom dome. Informácie priniesla TASR podľa agentúry AFP.

06:57

Izraelský minister obrany Jisrael Kac v pondelok pohrozil hnutiu Hizballáh ničivými dôsledkami pre celý Libanon. Reagoval tak na vyjadrenia lídra hnutia Naíma Kásima, ktorý skritizoval priame vyjednávania medzi oboma štátmi. Správu prevzala TASR od agentúry AFP.

06:55

Najmenej 29 obetí si vyžiadal útok na dedinu v severovýchodnej Nigérii, ktorý v noci na pondelok podnikli ozbrojenci napojení na džihádistickú organizáciu Islamský štát. Správu sprostredkovala TASR na základe informácií od AP a AFP.

06:53
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Mal útok na ruskú loď Ivan Churst vytvoriť priestor pre vyhodenie do vzduchu plynovodu Turkstream. Znepokojujúce skutočnosti

Ak americké spravodajské služby pomohli ukrajinským dronom zamerať ruskú loď, Turecko, ktoré je členom NATO, sa nenechá ľahko uchlácholiť, píše Stephen Bryen pre Asia Times

Ruská prieskumná loď Ivan Churs
Ruská prieskumná loď Ivan Churs
❚❚
.

24. mája ukrajinský bezpilotný námorný dron naplnený výbušninami zamieril na ruskú spravodajskú loď Ivan Churs. Táto loď mala službu pri strážení ropovodu Turkstream. Rusi na dron vystrelili a ten dramaticky explodoval. Rusi tvrdia, že tam boli ďalšie dva drony, ktoré podľa nich ich vojnová loď zničila.

Proukrajinské zdroje tvrdia, že loď Ivan Churs bola poškodená a vracia sa do prístavu. Existuje video, ktoré údajne pochádza z jedného z dronov, ktoré zasiahli loď, ale nebolo potvrdené a môže byť falošné. Jediné miesto, odkiaľ by toto video mohlo pochádzať, by boli ukrajinskí operátori dronov, avšak neobjavilo sa zo známeho zdroja.

Predpokladá sa, že cieľom tohto útoku bolo odstrániť ruský ochranný kryt plynovodu, aby Ukrajina mohla nerušene vyhodiť do vzduchu plynovod Turkstream. Podľa autora by na takýto útok nebol iný dôvod.

.

O tejto operácii existuje niekoľko znepokojujúcich skutočností.

Prvou je, že Ukrajinci sa pripravovali na útok na plynovod Turkstream a potrebovali vyradiť ruskú loď, ktorá ho pomáhala strážiť. Turkstream prepravuje zemný plyn s ročnou kapacitou 31,5 miliardy kubických metrov a pozostáva z dvoch 930-kilometrových podmorských vedení a dvoch samostatných pozemných vedení dlhých 142 kilometrov a 70 kilometrov.

Jedným z odberateľov ruského plynu z tohto plynovodu je Maďarsko. Zničenie Turkstreamu by bolo pre Maďarsko veľkou ranou, čo by mohlo viesť k vládnym otrasom v tejto krajine. Maďarsko pod vedením Viktora Orbána považuje Washington za proruské.

Ak si myslíte, že to trochu pripomína prípad plynovodu Nordstream, nemýlite sa. Rozdiel je v tom, že tento projekt bol zameraný ako politický útok na Turecko a Maďarsko – nie na predaj amerického skvapalneného zemného plynu do oboch krajín, ako to bolo v prípade Nemecka.

Ivan Khurs je vybavený špecializovanými senzormi a komunikačným zariadením. Ak by zistil ohrozenie plynovodu, privolal by ruské vzdušné útoky proti narušiteľovi.

.

Ukrajinci uskutočnili túto operáciu v Bosporskej úžine, približne 80 míľ od tureckej pevniny. Dá sa povedať, že tento útok nebol len na Rusov, ale bol prvou časťou útoku na spojenca NATO, Turecko a ďalších odberateľov plynu, najmä Maďarsko – tiež spojenca NATO.

Veľká vzdialenosť od vlastnej Ukrajiny naznačuje, že Ukrajina by potrebovala spravodajské informácie v reálnom čase na lokalizáciu ruskej lode a jej zameranie.

Teraz prichádza znepokojujúca časť. V blízkosti tohto incidentu sa údajne nachádzalo americké diaľkovo pilotované pozorovacie lietadlo RQ-4. Lietadlo RQ-4 mohlo v reálnom čase poskytovať informácie o zameraní a tie isté informácie mohlo odovzdať aj ukrajinskému námornému bezpilotnému lietadlu. Hoci neexistujú presvedčivé dôkazy, že RQ-4 zohralo nejakú úlohu, ako inak by Ukrajina mohla túto operáciu zvládnuť?

Ukrajina nedisponuje kapacitami na sledovanie na veľké vzdialenosti a je závislá od spravodajských prostriedkov USA. Okrem toho je dobre známe, že USA a/alebo spojenci USA systematicky poskytujú Ukrajincom informácie o zameraní. Dva plus dva dáva dokopy štyri, pokiaľ neexistuje iné vysvetlenie.

Rusi sa nevyhýbajú zostreľovaniu amerických bezpilotných lietadiel, ale robili to nad Čiernym morom len v prípadoch, keď americké bezpilotné lietadlá ohrozovali bezpečnosť Krymu alebo iných kritických oblastí, kde sa nachádzajú ruské sily. Ak RQ-4 skutočne zohral úlohu pri príprave tohto útoku na ropovod, Rusi môžu zmeniť svoj postoj a začať ohrozovať bezpečnosť Čierneho mora a Bosporu, alebo aj ďalej.

.

Tak ako operácia Nordstream znamenala obrovské riziko, teraz tu máme ďalšie, ktoré môže byť ešte vážnejšie. Kým Nemci sa nechali zastrašiť a zastrašovať Spojenými štátmi a mlčali o tom, kto urobil Nordstream, Turci sú iní. Recep Tayyip Erdogan, turecký prezident (ktorého teraz čaká druhé kolo volieb), vie hrať tvrdo a nekompromisne.

Takéto provokácie sú nebezpečné a riskantné.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Minister obrany Mali zahynul pri teroristickom útoku , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Svätý Peter Chanel: Prvý mučeník Oceánie, ktorý krvou zúrodnil misie

Katolícka cirkev si dnes, v utorok 28. apríla, pripomína pamiatku svätého Petra Chanela, kňaza, maristu a patróna Oceánie. Narodil sa…

28. 04. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 04. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Arcibiskup Zvolenský požehnal obnovený historický organ v Petrovej Vsi

Vo farnosti Ducha Svätého v Petrovej Vsi na Záhorí sa uplynulú nedeľu konala mimoriadna slávnosť. Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský…

28. 04. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 04. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Národná diaľničná spoločnosť ukončila opravu cesty pred Perešom v Košiciach, stroje sa presunú na iný úsek

Národná diaľničná spoločnosť dokončila opravu cesty prvej triedy medzi Košicami a mestskou časťou Pereš v smere na Rožňavu s takmer…

28. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kňazský seminár v Košiciach otvoril brány: Budúci kňazi privítali stovky hostí

V Nedeľu Dobrého pastiera 26. apríla 2026 ožil Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach tradičným Dňom otvorených dverí

28. 04. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 04. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

ÚBOK zasahuje pri akcii Cesty s podozrením na podvod s eurofondami

Príslušníci Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru realizujú od skorých ranných hodín na strednom Slovensku policajnú akciu s…

28. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Ján Droppa

Milan Šupa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

.
.

Takáč pre HS vysvetlil, či príde PPA o akreditáciu a či sú ohrozené platby poľnohospodárom

Európska komisia Slovensku minulý týždeň poslala závery auditu v Pôdohospodárskej platobnej agentúre, ktorý prebehol na jeseň minulého roka. Ide o…

28. 04. 2026 | Aktualizované 28. 04. 2026 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov

.

Prieskum Ixactly: Smer vedie, PS by sa muselo spoliehať na Matoviča

Z najnovšieho prieskumu spoločnosti Ixactly pre TV Markíza vyplýva, že súčasná vláda – SMER-SSD, HLAS-SD a SNS – by koalíciu nezložila.…

28. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovná prestrelka medzi ukrajinským a izraelským ministrom pokračuje. Ukrajinská strana si predvolala izraelského veľvyslanca

„Diplomatické vzťahy sa nevedú na Twitteri“: izraelský minister zahraničných vecí Gideon Saar ostro reagoval na vyhlásenie Sybihu

28. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Batéria ako pasca. EÚ ide po súčiastke, ktorá dnes rozhoduje o živote celého výrobku

Brusel to predáva ako menej odpadu a dlhší život výrobkov. Rozhodne však cena náhradnej batérie, nie pekná veta v nariadení

27. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Nová epocha európskej cenzúry? Nemecký kancelár má nahnuté na škandál

Friedrich Merz zaznamenal tento mesiac historicky najnižšiu hranicu spoločenskej priazne. Súčasne hrozí aféra, ktorá mu môže úplne zlomiť väz…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Prečo sme chorí

Skrytá epidémia, ktorá je príčinou väčšiny chronických ochorení – a ako proti nej bojovať. Knihu nájdete tu

28. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brusel mení taktiku

Dôsledky vojny na Ukrajine čoraz viac menia uvažovanie o bezpečnostnej politike v Európe. Brusel však už nevidí záruku budúcnosti Ukrajiny…

28. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Verejné peniaze, súkromné istoty

Je naozaj obdivuhodné, ako sa niektorí progresívci dokážu prepnúť do režimu najväčších ochrancov verejných financií práve vtedy, keď ide o…

28. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ohavný prípad z Nitry: Pedagogička aj napriek obvineniam zo sexuálneho zneužívania naďalej učila na škole

Pedagogička zo základnej školy v Nitre je obvinená zo sexuálneho zneužívania maloletej školáčky. Na prípad upozornil „lovec pedofilov“, občiansky aktivista…

27. 04. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Státisícová kauza Šimečkovej matky: „Subvenčný podvod ako hrom“

Nikdy v histórii Slovenska sa nestalo, aby nadácia, ktorá bojuje proti korupcii, chránila človeka, ktorý manipuloval so štátnymi dotáciami a…

27. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

28. 04. 2026 | Aktualizované 28. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 04. 2026 | Aktualizované 28. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto je vlastníkom Red Bullu?

Red Bull patrí medzi najznámejšie energetické nápoje na svete a jeho príbeh je rovnako zaujímavý ako jeho marketing. Red Bull…

28. 04. 2026 | 0 komentárov

Žeby Európska únia zmenila svoj postoj k Ukrajine?

Lídri EÚ vyhlásili, že Ukrajina „nemá nádej“ na členstvo v NATO, rovnako ako aj na rýchle pristúpenie k Európskej únii

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najkrvavejší spojenec. Prečo Poľsko zradí Ukrajinu

Poľsko, 28. apríl 2026 - Keď sa v marci 2026 v Poľsku objavili správy o výstavbe high-tech „elektronickej bariéry“ v…

28. 04. 2026 | 0 komentárov

Po prieťahoch v súdnom spore Tesla vyplatí Muskovi obrovskú odmenu

Spoločnosť Tesla v pondelok zaregistrovala takmer 304 miliónov akcií, ktoré majú predstavovať odmenu pre jej generálneho riaditeľa Elona Muska za…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Senzačná 18-tka nedala šancu Lotyšsku a je víťazom skupiny. Aké boli oslavy v šatni?

Mladí slovenskí reprezentanti vďaka jasnému triumfu nad Lotyšskom skončili prví v skupine a postupujú rovno do štvrťfinále, kde si zahrajú…

28. 04. 2026 | 0 komentárov

.


Dvojtvárnosť

Možno si mnohí pamätajú na scénky z filmu Sám vojak v poli, keď dochádzali na nemecké veliteľstvá hlásenia o prepadoch…

27. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zdravý rozum občas zlyhá v tých najneočakávanejších momentoch

Zdravý rozum občas jednoducho zlyhá v tých najneočakávanejších momentoch a výsledok býva poriadne bizarný. Niekedy ide o drobné prešľapy, inokedy…

28. 04. 2026 | 0 komentárov

Bude hrať Brusel na Slovensku maďarskú hru? Prvé lastovičky sú tu

Aj keď sa vám môže zdať, že ďalšie voľby sú ešte v nedohľadne, z hľadiska volebných procesov to nie je…

27. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Experti nateraz hovoria Hamšíkovi nie

Po tom, čo sa stalo oficiálnym, že Francesco Calzona ďalej nebude viesť slovenskú futbalovú reprezentáciu, sa ešte zintenzívnil mediálny naratív,…

28. 04. 2026 | 0 komentárov

Orbán sa pasoval za Boha, Fico už na tom vraj pracuje. Bojová nálada v Národnej rade SR

Parlament od pondelkového rána opäť rokuje. Horúcim zemiakom je možnosť zmeny voľby zo zahraničia

27. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruská armáda postúpila na východ od Konstantinovky

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 04. 2026 | Aktualizované 27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Aktualizované 27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Polícia odmietla informácie o zadržaní podozrivého z napadnutia Jána Ferenčáka

Polícia zadržala útočníka, ktorý v sobotu 25. apríla večer počas podujatia Knockout 8 v Aréne Kežmarok fyzicky napadol nezaradeného poslanca…

27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prípad okolo Šimečkovcov sa zamotáva. Šimečka poskytol mame pôžičku. Zastavme korupciu vidí problém vo vyšetrovaní

V súvislosti s rozpracovaním občianskeho združenia Projekt Fórum Kriminálnym úradom finančnej správy bude podané trestné oznámenie. Avizoval to líder opozičného…

27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Calzona končí pri slovenskej reprezentácii, k zhode neprišlo pri dĺžke spolupráce

Taliansky futbalový tréner Francesco Calzona končí pôsobenie pri slovenskej reprezentácii mužov. Ako informuje oficiálny web Slovenského futbalového zväzu , na…

27. 04. 2026 | 0 komentárov

Sulík vysmial referendum Demokratov: Ak by nám tu vládla korytnačka, tak by to malo zmysel

Bývalý minister a líder SaS Richard Sulík sa referenda nezúčastní. Na sociálnej sieti vysvetlil prečo

27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Znamená „Democracy Shield“ EÚ koniec slobody v Európe?

Ak sa EÚ podarí presadiť svoj cenzúrny režim, „demokracia sa rýchlo premení na krutú diktatúru skrytú za fasádou zdanlivej rozmanitosti…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Americká armáda zasiahla loď v Pacifiku, pri útoku zahynuli traja muži

Americká armáda v nedeľu uviedla, že pri útoku na loď vo východnej časti Tichého oceánu zahynuli traja muži. Plavidlo podľa…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Britská stanica Sky News informovala o úmrtí Nedry Talleyovej. Vo veku 80 rokov odišla posledná dôležitá členka známej dievčenskej skupiny The Ronettes.

09:03

Opakované útoky ukrajinských dronov spôsobili v utorok požiar v ruskej rafinérii v Tuapse pri Čiernom mori. TASR o tom informuje podľa správy agentúry Reuters s odvolaním sa na miestne úrady.

09:01

.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Izrael útočí a Irán rokuje s Ruskom

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

27. 04. 2026 | Aktualizované 27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Aktualizované 27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Kradli naše peniaze.“ Zverejnili tajnú nahrávku, padla prvá hlava

„Kradli naše peniaze.“ Po odhaleniach týkajúcich sa Ukrajiny a jadrových zbraní v USA bol z funkcie odvolaný vedúci oddelenia radiačnej…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Merz prezradil, že vstup Ukrajiny do EÚ najbližšie roky nie je v pláne

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že Ukrajina bude možno musieť uznať územné straty, aby mohla vstúpiť do EÚ, informuje agentúra Reuters

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Unikol manifest strelca. Trump reaguje

10 minút pred útokom rozoslal strelec Cole Allen manifest, v ktorom nazval Trumpa „pedofilom a násilníkom“, píše New York Post

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Americkí analytici: Rusi pripravili pre Kyjev a Brusel veľmi zlé správy

Ukrajina, 27. apríl 2026 - Pred niekoľkými dňami sa Zelenskyj pokúsil pôsobiť optimisticky a podľa článku v časopise The Atlantic…

27. 04. 2026 | 0 komentárov

Irán navrhol USA nový plán urovnania

Irán navrhol USA nový plán urovnania: najprv poskytnúť záruky, že na Irán a Libanon sa nebude útočiť, potom sa otvorí…

27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Ján Droppa

Milan Šupa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov